Mężczyzna z przeszłością.... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 14:25   #121
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Przykro mi, ale nie.

Unieważnienie: umawiamy się, że codziennie będziesz mi pielił ogródek - i faktycznie tak przez miesiąc robisz. Po czym ja dziś stwierdzam, zę unieważniam tę umowę - i mimo, że oboje wiemy, że umowa przez miesiąc funkcjonowała, to od dziś już nie istnieje.
Stwierdzenie nieważności: umawiamy się, że codziennie będziesz mi pielił ogródek - i faktycznie tak przez miesiąc robisz. Po czym dziś przychodzi Twój znajomy i mówi, że nasza umowa była nieważna, bo nie podalismy sobie ręki po jej zawarciu (cokolwiek, przykład). Znaczy to, że o ile Ty mi ogródek pieliłeś, to nasza umowa NIGDY nie istniała.

widzisz różnicę?

http://www.kosciol.pl/uniewaznienie_malzenstwa
http://www.kanonista.com/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uniewa%...%BCe%C5%84stwa


jakos wszyscy posluguja sie wymiennie

slownik tez oba slowa tlumaczyly jako uznanie za niebyle

Edytowane przez otoMati
Czas edycji: 2012-08-23 o 14:26
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:43   #122
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Nawet nie żartuj. Pogoniłabym.

Dziwię się, że niektóre z Was bronią bezczelnego kłamcy. Uważacie że kłamca to dobry materiał na partnera? Dziwię się Wam.
a gdzie ty tu masz kłamcę? I to jeszcze bezczelnego?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:49   #123
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
a gdzie ty tu masz kłamcę? I to jeszcze bezczelnego?
Może powinnam napisać zapominalskiego? Zapomniał o drobnych szczegółach jakimi są dziecko i pobyt w więzieniu.

Dla mnie to oszust i kłamca w białych rękawiczkach, celowo zataił ważną informację od której zależały jego dalsze losy. Jest mocno nieuczciwy. Ponadto, to Autorka odkryła że ma dziecko. Nie wiadomo, czy w ogóle chciał ją o tym informować.

Do odstrzału
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:57   #124
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
co do zasady oba slowa oznaczaja to samo, czyli uznanie czegos za niebyle
Nieprawda.
Unieważnienie - rozwiązanie umowy; małżenstwo jest JUŻ niewazne
Stwierdzenie niewazności - umowa/małżeństwo NIGDY nie była/o ważna/e.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Opisałaś tylko przeszkody zrywające - i tak, taka przeszkoda umożliwia stwierdzenie niewazności małżeństwa, ale to samo umożliwiają wady zgody małżeńskiej (czyli przymus, błąd co do osoby czy przymiotu, zastraszanie, wprowadzenie w błąd, choroba psychiczna uniemożliwiajaca samodecydowanie itp) i i wady formy zawarcia małżeństwa.
Więc w przypadku faceta Autorki zapewne rozpatrywane byłyby wady zgody małżeńskiej - czyli np. przymus, zastraszanie itp (nie wiemy co tam było). Więc nie tak do końca "nie ma bata"
Fakt, nie brałam pod uwagę możliwości przymusu czy zastraszenia

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Nawet nie żartuj. Pogoniłabym.

Dziwię się, że niektóre z Was bronią bezczelnego kłamcy. Uważacie że kłamca to dobry materiał na partnera? Dziwię się Wam.
Bez przesady z tym kłamcą. Kłamcą by był gdyby powiedzial "No co ty, nigdy nie byłem zonaty ani nie siedziałem w kiciu!". Owszem, zachował się beznadziejnie, w pewnym sensie ja oszukał, zataił o sobie informacje i próbował nia manipulować, ale jej nie okłamał.

W wikipedii istnieja oba te pojęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stwierd...%BCe%C5%84stwa
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:02   #125
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Bez przesady z tym kłamcą. Kłamcą by był gdyby powiedzial "No co ty, nigdy nie byłem zonaty ani nie siedziałem w kiciu!". Owszem, zachował się beznadziejnie, w pewnym sensie ja oszukał, zataił o sobie informacje i próbował nia manipulować, ale jej nie okłamał.
W pewnym sensie?
Ten gość to wyrafinowany oszust, nie wiem co masz na myśli pisząc w pewnym sensie.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:07   #126
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
W pewnym sensie?
Ten gość to wyrafinowany oszust, nie wiem co masz na myśli pisząc w pewnym sensie.
No chyba nie taki wyrafinowany oszust, skoro się wydało
Według słownika języka polskiego oszust to"mężczyzna świadomie wprowadzający kogoś w błąd", a ja nie wiem czy on ją wprowadzał w błąd czy po prostu jej o tym nie mówił czy unikał tematu, więc nie wydaję takich osądów.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:10   #127
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
patrzac na pewne deklaracje i procent rozwodow w dzisiejszych czasach smiem podejrzewac ze sporo kobiet pozostanie starymi pannami

kobiet jest wiecej niz facetow, a skoro 50% facetow po 30 jest z 'odzysku' ...
Chcę tylko sprostować, że do 65 lat, więcej jest mężczyzn niż kobiet, OGÓŁEM więcej jest mężczyzn, bo kobiety statystycznie żyją 9 lat dłużej, ale do 65 mężczyźni w Polsce przeważają nad kobietami
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 15:11   #128
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
No chyba nie taki wyrafinowany oszust, skoro się wydało
Według słownika języka polskiego oszust to"mężczyzna świadomie wprowadzający kogoś w błąd", a ja nie wiem czy on ją wprowadzał w błąd czy po prostu jej o tym nie mówił czy unikał tematu, więc nie wydaję takich osądów.
Moim zdaniem własnie nie mówiąc tak ważnej informacji, świadomie wprowadził ją w błąd.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:12   #129
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Może powinnam napisać zapominalskiego? Zapomniał o drobnych szczegółach jakimi są dziecko i pobyt w więzieniu.

Dla mnie to oszust i kłamca w białych rękawiczkach, celowo zataił ważną informację od której zależały jego dalsze losy. Jest mocno nieuczciwy. Ponadto, to Autorka odkryła że ma dziecko. Nie wiadomo, czy w ogóle chciał ją o tym informować.

Do odstrzału
a na czym wg. ciebie polega celowe zatajenie w tym wypadku? I to jeszcze w białych rękawiczkach
Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Bez przesady z tym kłamcą. Kłamcą by był gdyby powiedzial "No co ty, nigdy nie byłem zonaty ani nie siedziałem w kiciu!". Owszem, zachował się beznadziejnie, w pewnym sensie ja oszukał, zataił o sobie informacje i próbował nia manipulować, ale jej nie okłamał.


dziewczyny czy widzicie różnicę pomiędzy kłamstwem, zatajeniem a nie "wyspowiadaniem się" 3 minuty po zawiązaniu znajomości?\

Bo z tego, co przeczytałam: podczas drugiego spotkania autorka została powiadomiona o tym, że gość był żonaty, do pobytu w więzieniu też się przyznał a z dzieckiem nie wiemy, jak dokładnie było. Więc gdzie tu oszustwo czy kłamstwo?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:18   #130
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Moim zdaniem własnie nie mówiąc tak ważnej informacji, świadomie wprowadził ją w błąd.
A moim zdanie wprowadziłby ją w błąd gdyby ja okłamał. Ilu ludzi, tyle opinii.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Bo z tego, co przeczytałam: podczas drugiego spotkania autorka została powiadomiona o tym, że gość był żonaty, do pobytu w więzieniu też się przyznał a z dzieckiem nie wiemy, jak dokładnie było. Więc gdzie tu oszustwo czy kłamstwo?
Przyznał się do tego więzienia, a nie wyszło "w praniu"? Myslałam, że autorka dowiedziała się tego np. od jakiejś osoby trzeciej, a nie sam ją o tym powiadomił Kurde, znowu czegos nie doczytałam? Kiepskie sa te okulary
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:20   #131
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
a na czym wg. ciebie polega celowe zatajenie w tym wypadku? I to jeszcze w białych rękawiczkach



dziewczyny czy widzicie różnicę pomiędzy kłamstwem, zatajeniem a nie "wyspowiadaniem się" 3 minuty po zawiązaniu znajomości?\

Bo z tego, co przeczytałam: podczas drugiego spotkania autorka została powiadomiona o tym, że gość był żonaty, do pobytu w więzieniu też się przyznał a z dzieckiem nie wiemy, jak dokładnie było. Więc gdzie tu oszustwo czy kłamstwo?

Słuchaj, po pierwsze nie 3 minuty, a 3 miesiące. Po drugie, jeśli ktoś po wyjściu na jaw takich kłamstw stwierdza "Nie mówilem ci, powiedziałbym jakbys już była we mnie na tyle zakochana, że byś nie odeszła" to przepraszam jak go nazwać?


I z tego co ja rozumiem, to więzienie wyszło po tym, jak Autorka ODKRYŁA, że on ma dziecko i go przycisnęła.

Ja tu jego dobrej woli nie widzę niestety.


---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
http://www.kosciol.pl/uniewaznienie_malzenstwa
http://www.kanonista.com/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uniewa%...%BCe%C5%84stwa


jakos wszyscy posluguja sie wymiennie

slownik tez oba slowa tlumaczyly jako uznanie za niebyle

Jeśli chcesz cytować jakieś źrodła to zajrzyj do Kodeksu Prawa Kanonicznego, bo to on jest tu rozstrzygajacy

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 15:21   #132
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Zaczął się tłumaczyć, że widział jak zareagowałam na rozwód, że chciał mnie przygotować na to, że bał się mojej reakcji.
Nie chciałam słuchać tłumaczeń.
"Mleko się rozlało", wyznał jeszcze kilka szczegółów ze swojego życia, powiedział że kilka lat siedział w więzieniu za błędy młodości, że był głupi, że się zmienił, że chce ułożyć swoje życie, że bardzo mu na mnie zależy.
Faktycznie, sam jej powiedział. Ale jakby "mleko się nie rozlało" to dalej by dziewczyna zyła w nieświadomości przez niewiadomo ile czasu. Czyli tak, w pewnym sensie ją oszukiwał i oszukiwać dalej planował, ale podstawiony pod ścianą postanowił się do tego przyznać.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:22   #133
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Przyznał się do tego więzienia, a nie wyszło "w praniu"? Myslałam, że autorka dowiedziała się tego np. od jakiejś osoby trzeciej, a nie sam ją o tym powiadomił Kurde, znowu czegos nie doczytałam? Kiepskie sa te okulary
Przeczytanie po raz drugi tego akapitu rozwieje wątpliwości
Cytat:
Co się dalej okazało - wczoraj dowiedziałam się że ma 16letnego syna z poprzedniego małżeństwa.
Odkryłam to sama, nie ważne jak. Napisałam mu smsa że okłamał mnie, że nienawidzę kłamstwa a on twierdził że zawsze będzie szczery.
Zaczął się tłumaczyć, że widział jak zareagowałam na rozwód, że chciał mnie przygotować na to, że bał się mojej reakcji.
Nie chciałam słuchać tłumaczeń.
"Mleko się rozlało", wyznał jeszcze kilka szczegółów ze swojego życia, powiedział że kilka lat siedział w więzieniu za błędy młodości, że był głupi, że się zmienił, że chce ułożyć swoje życie, że bardzo mu na mnie zależy.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:23   #134
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
a na czym wg. ciebie polega celowe zatajenie w tym wypadku? I to jeszcze w białych rękawiczkach
Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi Celowo jej nie powiedział, bo wiedział że jak powie jego akcje mogą spaść. Informacja którą zataił jest istotnej wagi. Dla mnie to świadome wprowadzenie kogoś w błąd.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
dziewczyny czy widzicie różnicę pomiędzy kłamstwem, zatajeniem a nie "wyspowiadaniem się" 3 minuty po zawiązaniu znajomości?
Bardzo mnie rozbawiłaś

Kończę wypowiedzi w tym temacie, ale będę podglądać bo interesujące rzeczy piszecie
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:28   #135
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Przeczytanie po raz drugi tego akapitu rozwieje wątpliwości
Już przeczytałam
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:37   #136
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Słuchaj, po pierwsze nie 3 minuty, a 3 miesiące. Po drugie, jeśli ktoś po wyjściu na jaw takich kłamstw stwierdza "Nie mówilem ci, powiedziałbym jakbys już była we mnie na tyle zakochana, że byś nie odeszła" to przepraszam jak go nazwać?

zdrowy rozsądek?
Ma przeszłość jaką ma, nie zmieni jej. Jeżeli po pierwszych zdaniach stwierdziłby: "słuchaj oprócz tego, że ładna dziś pogoda to: jestem rozwodnikiem, mam dzieciaka i co wząniejsze siedziałem w więzieniu. Ale za wszystkie grzechy żałuję i proszę o pokutę (...)" to podejrzewam, że każda dziewczyna zwiałaby z krzykiem
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:46   #137
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
zdrowy rozsądek?
Raczej zręczna manipulacja. Jakby dziewczyna się zabujała na amen to by z krzykiem nie uciekła tak od razu i mialby większe szanse, aby "zatrzymać ją". Nieźle to sobie koleś obmyslił.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:53   #138
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
zdrowy rozsądek?
Ma przeszłość jaką ma, nie zmieni jej. Jeżeli po pierwszych zdaniach stwierdziłby: "słuchaj oprócz tego, że ładna dziś pogoda to: jestem rozwodnikiem, mam dzieciaka i co wząniejsze siedziałem w więzieniu. Ale za wszystkie grzechy żałuję i proszę o pokutę (...)" to podejrzewam, że każda dziewczyna zwiałaby z krzykiem

Nie rozśmieszaj mnie, bo teraz to już jest po prostu żałosne.

Matko, jak dobrze, że my z TŻtem nie mielismy tyle "zdrowego rozsądku".......

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Już przeczytałam
Tak tak, pisałysmy posta w tym samym momencie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:56   #139
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Raczej zręczna manipulacja. Jakby dziewczyna się zabujała na amen to by z krzykiem nie uciekła tak od razu i mialby większe szanse, aby "zatrzymać ją". Nieźle to sobie koleś obmyslił.
zwał jak zwał. Trzeba sobie jakoś radzić.
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Nie rozśmieszaj mnie, bo teraz to już jest po prostu żałosne.

Matko, jak dobrze, że my z TŻtem nie mielismy tyle "zdrowego rozsądku".......


Tak tak, pisałysmy posta w tym samym momencie
niby co jest żałosne? Że facet chciał dać się poznać jako człowiek a nie kryminalista?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 15:58   #140
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

(...)jeśli ktoś po wyjściu na jaw takich kłamstw stwierdza "Nie mówilem ci, powiedziałbym jakbys już była we mnie na tyle zakochana, że byś nie odeszła" to przepraszam jak go nazwać?

Ale on tego nie powiedział, to są słowa autorki
Cytat:
Napisane przez liketoysoldiers Pokaż wiadomość
Co do zatajenia prawdy - powiedziałam mu że wg mnie zrobił to specjalnie, chciał poczekać aż się zakocham, zrobię "miększa" i wtedy już nie odejdę.
Koleś nie jest ok, ale bez nadinterpretacji pliz
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:02   #141
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
zwał jak zwał. Trzeba sobie jakoś radzić.
Wcale nie "zwał jak zwal".
Zdrowy rozsądek to cecha, którą społeczeństwo widzi jako cechę pozytywną.
Manipulacja to wykorzystywanie sytuacji, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu wpływania na cudze poglądy i zachowania - a to jest moralnie złe. Umiejętność może porządana w kręgach politycznych, ale w związkach międzyludzkich jest rzeczą złą; nie na miejscu.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:06   #142
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Wcale nie "zwał jak zwal".
Zdrowy rozsądek to cecha, którą społeczeństwo widzi jako cechę pozytywną.
Manipulacja to wykorzystywanie sytuacji, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu wpływania na cudze poglądy i zachowania - a to jest moralnie złe. Umiejętność może porządana w kręgach politycznych, ale w związkach międzyludzkich jest rzeczą złą; nie na miejscu.
ale w tym przypadku nie było naginania alni przeinaczania faktów, po prostu nie zostały one podane ASAPem.
def. rozsądku (sjp): «zdolność trafnego, rzeczowego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się; praktyczny rozum, rozwaga, roztropność» ja tu nie widzę nic, co wskazywałoby na cechę pozytywną.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:09   #143
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ale w tym przypadku nie było naginania alni przeinaczania faktów, po prostu nie zostały one podane ASAPem.
def. rozsądku (sjp): «zdolność trafnego, rzeczowego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się; praktyczny rozum, rozwaga, roztropność» ja tu nie widzę nic, co wskazywałoby na cechę pozytywną.
No, dla mnie zdrowy rozsądek jest cechą bardzo pozytywną i definicja na to wlasnie wskazuje.

Nie było przeinaczania faktów, dlatego koleś nie skłamał. Ale chciał nią zmanipulować - rozkochać ją i kiedy hormony zadziałaja i przysłonią nieco zdrowy rozsądek, powiedziec prawdę.
Czyli starał się wpłynąć na jej poglądy i zachowanie - działał na swoją korzyść.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:12   #144
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
N
Nie było przeinaczania faktów, dlatego koleś nie skłamał. Ale chciał nią zmanipulować - rozkochać ją i kiedy hormony zadziałaja i przysłonią nieco zdrowy rozsądek, powiedziec prawdę.
Tego nie wiesz. Bał się powiedzieć jej wszystko od razu, widział jej reakcję na jedną informację i stwierdził, że poczeka z resztą, ale nie wiemy jakie motywy nim kierowały, więc nie ma sensu nazywać go manipulantem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:14   #145
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tego nie wiesz. Bał się powiedzieć jej wszystko od razu, widział jej reakcję na jedną informację i stwierdził, że poczeka z resztą, ale nie wiemy jakie motywy nim kierowały, więc nie ma sensu nazywać go manipulantem.
Ja go nie nazywam manipulantem. Nie było mnie tam, nie wiem, jak to wyglądało z jego strony, mogę oceniac go tylko z perspektywy autorki. Napisałam, że gdyby kierowały nim takie motywy, jakie wyłuszczyłam powyżej to wtedy nie byłby to zdrowy rozsądek tylko własnie manipulacja.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:35   #146
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Zdecydowanie bym sobie odpuściła.
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:08   #147
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
No, dla mnie zdrowy rozsądek jest cechą bardzo pozytywną i definicja na to wlasnie wskazuje.
nie wskazuje.
Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Nie było przeinaczania faktów, dlatego koleś nie skłamał. Ale chciał nią zmanipulować - rozkochać ją i kiedy hormony zadziałaja i przysłonią nieco zdrowy rozsądek, powiedziec prawdę.
Czyli starał się wpłynąć na jej poglądy i zachowanie - działał na swoją korzyść.
po czym wnosisz? wedle mojej wiedzy nie było cię tam więc po co dopowiadasz?
Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Ja go nie nazywam manipulantem. Nie było mnie tam, nie wiem, jak to wyglądało z jego strony, mogę oceniac go tylko z perspektywy autorki. Napisałam, że gdyby kierowały nim takie motywy, jakie wyłuszczyłam powyżej to wtedy nie byłby to zdrowy rozsądek tylko własnie manipulacja.
to jak nazwiesz osobę, która się pała manipulacją, co wciąż starasz się udowodnić. Bo wg. mnie jest to właśnie manipulator
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:20   #148
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
to jak nazwiesz osobę, która się pała manipulacją, co wciąż starasz się udowodnić. Bo wg. mnie jest to właśnie manipulator
Na litość boską, chyba piszę, że nie nazywa go manipulatorem, bo mnie tam nie było i nie wiem jak to dokładnie wyglądalo, ale JEŚLI facetem faktycznie kierowaly takie pobudki i autorka o ty wie, to gośc zachował się jak manipulator.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:23   #149
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Na litość boską, chyba piszę, że nie nazywa go manipulatorem, bo mnie tam nie było i nie wiem jak to dokładnie wyglądalo, ale JEŚLI facetem faktycznie kierowaly takie pobudki i autorka o ty wie, to gośc zachował się jak manipulator.
Twierdzisz, że cyt. "zręcznie manipuluje", ale manipulatorem nie jest. ciekawe...
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:28   #150
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mężczyzna z przeszłością....

Osobiscie, im jestem starsza, tym moje poglady na temat rozwodnikow, staja sie mniej radykalne, bo wcale nie musza byc mniej wartosciowi od usidlonych na sile kawalerow. Czesto wrecz przeciwnie. I wiem, ze to nie oni zawsze sa winni rozpadowi malzenstwa i temu, ze zycie potoczylo sie w taki, a nie inny sposob. Znanych jest mi wiele takich przypadkow.

Nie podoba mi sie natomiast to, ze byl nieuczciwy wzgledem dziewczyny. Tutaj trzeba sobie zadac wazne pytanie: czy niepowiedzenie o pewnych rzeczach, to rowniez klamstwo? W tym przypadku mysle, ze tak, bo skoro juz zdobyl sie na odwage by napomknac o malzenstwie, to i powinien miec jej na tyle by powiedziec o synu. Dla mnie, dojrzaly czlowiek, ktory przemyslal sprawe i wyciagnal z niej odpowiednia lekcje, poukladal wszystko na nowo w zyciu, nie balby sie o tym mowic. Co wiecej, dojrzaly czlowiek wie, ze cala prawda i tak kiedys wyjdzie na jaw - predzej czy pozniej - wiedzial o tym, skoro wiazal z dziewczyna powazniejsze plany. Na pewno sie z tym liczyl, ale po gowniarsku wolal nie mowic nic i oczekiwac... nie wiem czego?

A wiezienie jeszcze do tego... coz, ja bym sie osobiscie bala - tym bardziej jezeli informacja o tym byla oflankowana wczesniejszym zatajaniem prawdy przede mna.

Cos tu po prostu nie gra. Nie dziwie sie, ze masz obawy skoro zza faktow nie przeziera honorowy, lojalny i prawdomowny mezczyzna. Ja bym sie nie zdecydowala.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2012-08-23 o 17:30
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.