studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 20:46   #1
anka2765
Raczkowanie
 
Avatar anka2765
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 61

studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie


Cześć dziewczyny piszę do was z prośbą o radę Dostałam się na studia dzienne ucieszyło mnie to, ale martwi mnie to że będę przez to w związku na odległość bo teraz jestem z moim facetem cały czas, już od 5 lat. Moja mama ma własny sklep odzieżowy i zaproponowała mi, że przepisze na mnie ten sklep i będzie mój ale muszę przejść na studia zaoczne. Teraz mam mętlik w głowie, bo sklep bardzo dobrze prosperuje i bez problemów utrzymam się no i będę blisko mojego faceta więc w ogóle dobrze. I tu właśnie proszę was moje drogie o radę co radzicie mi zrobić w tej sytuacji ? Wiadomo studia dzienne mają lepszą renomę i w ogóle mówią że lepsze, ale z drugiej strony zaoczne też są dobre no i doświadczenie zyskam.. Co zrobiłybyście na moim miejscu ?
anka2765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 22:04   #2
metoo
Raczkowanie
 
Avatar metoo
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 72
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

praca i zaoczne-zabezpieczenie na przyszłość, studia dzienne-przedłuzenie młodości, wybór nalezy do Ciebie
metoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 22:05   #3
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Cytat:
Napisane przez anka2765 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny piszę do was z prośbą o radę Dostałam się na studia dzienne ucieszyło mnie to, ale martwi mnie to że będę przez to w związku na odległość bo teraz jestem z moim facetem cały czas, już od 5 lat. Moja mama ma własny sklep odzieżowy i zaproponowała mi, że przepisze na mnie ten sklep i będzie mój ale muszę przejść na studia zaoczne. Teraz mam mętlik w głowie, bo sklep bardzo dobrze prosperuje i bez problemów utrzymam się no i będę blisko mojego faceta więc w ogóle dobrze. I tu właśnie proszę was moje drogie o radę co radzicie mi zrobić w tej sytuacji ? Wiadomo studia dzienne mają lepszą renomę i w ogóle mówią że lepsze, ale z drugiej strony zaoczne też są dobre no i doświadczenie zyskam.. Co zrobiłybyście na moim miejscu ?
Zdecydowanie zaoczne. Prowadząc firmę więcej się nauczysz niż na studiach. Zresztą, po co Ci renoma studiów, jeśli będziesz prowadzić własnym dobrze prosperujący biznes?;p
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 22:39   #4
aqqA
Rozeznanie
 
Avatar aqqA
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 748
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Myślisz, że ktoś kiedyś będzie patrzył na to czy byłaś na dziennych czy zaocznych? Ja bym została przy swoim facecie i rozkręcała dalej sklepik Jak zaczynałam studia to myślałam, że są mega ważne. Po 5 latach stwierdzam, że szkoda czasu na dziennych.
__________________
Cosmetics Freak bloguje

Konsultantka avonu


My

dbam o włosy
8MB i BBL

aqqA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 07:25   #5
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Cytat:
Napisane przez metoo Pokaż wiadomość
praca i zaoczne-zabezpieczenie na przyszłość, studia dzienne-przedłuzenie młodości, wybór nalezy do Ciebie
dokładnie tak jak piszesz...
ludzie mają po 24-25 lat a jedyne co mogą wpisać w cv w przypadku studiów dziennych to prace dodatkowe...
źle to wygląda przy obecnej sytuacji na rynku pracy
cudów nie ma a ktoś to kończy studia bez żadnego doświadczenia ma wyjątkowo ciężko, ja wybrałam studia zaoczne i prace i nie żałuję swojego wyboru.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 08:02   #6
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Nie zastanawiałabym się, brałabym zaoczne. Sama na zaocznych wylądowałam przez przypadek który uważałam wtedy za nieszczęście a uważam to za najlepszą rzecz jaka mogła mnie spotkać. Moim znajomi po dziennych mają dyplom... i nic poza tym.
Jak któraś z dziewczyn już Ci napisała - więcej się nauczysz prowadząc sklep niż na studiach
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:35   #7
anka2765
Raczkowanie
 
Avatar anka2765
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 61
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Hmm może macie dziewczyny to dla mnie duża szansa na niezależność finansową, ale wątpliwości nadal mam pełno.. Zawsze jakoś studia dzienne były moim piorytetem, a wiadomo na zaocznych materiał jest trochę okrojony i w semestrze tylko 8 zjazdów boje się przez to że stracę na tym. Wiadomo trzeba samodyscypliny i pilnować tego, myślę że jakoś podołałabym tym bardziej w każde wakacje i weekendy pracowałam w sklepie.. trudna decyzja
anka2765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 09:54   #8
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

zaoczne i biznes . Będziesz miała zabezpieczenie na przyszłość. Nie wiem, jaka to uczelnia i kierunek, ale często nie ma znaczenia, czy studiujesz dziennie czy zaocznie.
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:08   #9
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

jak miałam 19 lat i stałam przed wyborem studiów, każdy mówił " dzienne" bo więcej się nauczysz, zaoczne to nie studia , tak gadali.
Po kilku latach , większość moich koleżanek , które wybrały dzienne studia są bezrobotne.... zaoczni są bardziej zaradni po prostu
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:46   #10
anka2765
Raczkowanie
 
Avatar anka2765
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 61
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

dużo w tym prawdy co mówicie, ale dlaczego ja mam wątpliwości hmm? Z jednej strony czuję żeby przyjąć ten sklep a z drugiej myślę żeby chociaż na rok iść na dzienne a potem przejść na zaoczne bo tak zawsze można a sklep nie ucieknie muszę pomyśleć
anka2765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:49   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Po kiego wafla ci ta renoma (chyba nikt nie myśli że tak jest) jak masz dobrze prosperujący sklep... po co ci rok na dziennych, musisz się przekonać o czymś? Wygląda jakbyś chciała iść na dzienne i tylko szukała argumentów za tym by tak zrobić :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 10:49   #12
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Cytat:
Napisane przez anka2765 Pokaż wiadomość
dużo w tym prawdy co mówicie, ale dlaczego ja mam wątpliwości hmm? Z jednej strony czuję żeby przyjąć ten sklep a z drugiej myślę żeby chociaż na rok iść na dzienne a potem przejść na zaoczne bo tak zawsze można a sklep nie ucieknie muszę pomyśleć
na dzienne możesz iśc żeby poznać wszystkie puby i kluby w mieście
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:56   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

fajnie :d przedkładać puby i kluby nad dobrze prosperujący interes :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 12:52   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:04   #15
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
fajnie :d przedkładać puby i kluby nad dobrze prosperujący interes :d
Pobawić się, wyszaleć, zasmakować studenckiego życia. Po co się spinać i w wieku 18 lat już gonić za karierą. I jeszcze ten facet, z którym już pewnie będzie jak z mężem

A za 10 lat przyjdzie kryzys, bo firma, mąż, dzieci i "nigdy nie byłam na imprezie, mam mało znajomych, życie jest nudne".

Ja wybrałam studia dzienne i nie żałuję. Od 3 roku pracowałam. W branży.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:17   #16
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

a co to za studia?

Fajnie, że praca w sklepie da Ci dochody, mega ważna rzecz, ale jednocześnie - przepraszam, to moja opinia - będzie to praca nudna, nierozwijająca (do czasu, przyjdzie moment, gdy ogarniesz wszystko co i jak i będziesz już mieć wiecznie to samo), i jak dla mnie pakując się w to w wieku 19 czy 20 lat pakujesz się w kierat za wcześnie. Zgadzam się z Cerveza, nie o imprezy chodzi, ale ogólnie o pewien etap w życiu, serio wydaje Ci się takie super fajne pełna dorosłość w wieku lat 19, codziennie ta sama żmudna praca, brak czasu (będziesz oprócz sklepu na głowie miała naukę)? No i z dziennych zawsze możesz się przenieść na zaoczne.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
dokładnie tak jak piszesz...
ludzie mają po 24-25 lat a jedyne co mogą wpisać w cv w przypadku studiów dziennych to prace dodatkowe...
źle to wygląda przy obecnej sytuacji na rynku pracy
cudów nie ma a ktoś to kończy studia bez żadnego doświadczenia ma wyjątkowo ciężko, ja wybrałam studia zaoczne i prace i nie żałuję swojego wyboru.
niekoniecznie, jest wielu szefów, którzy są po studiach dziennych. Poza tym jeśli chodzi o moją branże to ja uważam, że dzienne są na wyższym poziomie niż na zaocznych i wszystko ode mnie na ten temat.
Taki lans tych co to idą na zaoczne i potem z wywieszonym językiem ciągną wszystko na raz. Znam dziewczynę, która pracuje od 16 roku życia, zaparła się, chciała, zdobyła najpierw zawód, teraz (ma 21 lat) idzie na studia dzienne bo jak sama uważa nie widzi sensu w zapieprzaniu jak dzika w tygodniu po to, żeby jeszcze potem co drugą pensje zanosić na zaoczne jako opłatę. ;-)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-09-08 o 13:20
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:27   #17
doradorka
Raczkowanie
 
Avatar doradorka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

ja bym chyba wybrala sklep i zaoczne.. albo dzienne a sklep po 5 latach - mozesz tak?
doradorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 15:17   #18
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Oczywiscie, ze zaoczne.
Ja zrezygnowałam ze studiów dziennych na rzecz założenia własnego biznesu i zdobycia wykształcenia technicznego. Udaje mi się wszystko pogodzić
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 09:13   #19
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie zrozumiałaś sarkazmu
młodzieży w wieku 19 lat mało której chce się zapierdzielać w robocie po 8 H dziennie a w weekendy zamiast balować , to jeździć na zjazdy.
Ponadto, wiele osób na dziennych żyje za kasę rodziców,a kiedy się kasa kończy bo się kończą studia zaczyna się starcie z rzeczywistością, że trzeba było już wcześniej myśleć o pracy niż na 5 roku studiów co zajęć się ma o połowę mniej niż na wcześniejszych latach...
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 15:36   #20
TaTechniczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 21
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

Oczywiście, że zaoczne i własny biznes!
Na rynku pracy najważniejsze jest doświadczenie! Szkoła życia jest bezcenna, żadne studia nie dadzą Ci takiego startu jak 4 czy 5 lat doświadczenia zawodowego! Zresztą ze studiami często tak bywa, że po drodze się okazuje, że to nie to, albo że motywacji brak, albo na rynku nie ma pracy dla absolwentów danego kierunku, a tak to przynajmniej nie zmarnujesz tych lat...
TaTechniczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 15:50   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 080
Dot.: studia dzienne czy zaoczne i własny biznes ? doradźcie

zaoczne jesli podołasz
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.