Wakacyjne Mamy 2012 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 19:01   #3901
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Natalka patrzyłam na to wcześniej,ale kurcze te kaptury mnie wkurzają Szukam sweterków,bluz bez kapturów . A na prawie wszystkich aukcjach są ciuchy z kapturem .Bo właśnie dotarło do mnie,że nie mam dla Patryka ani jednego sweterka na długi rękaw,czy koszulki. Mam tylko 2 bluzy- z kapturem ,do wózka może i one są wygodne.Ale jak w domu leżeć to chyba nie bardzo
no tak racja :/ no to moze ta co wstawilas faktycznie nia ma kapturow
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:01   #3902
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Jesteśmy po szczepieniu, dziś były kolejne 2 wkłucia. Pola miała super humor, ale tylko przez 15 min. Moja lekarka się zastanawiała się przez ten czas czy szczepić, czy za 3 tyg dopiero, bo podobno musi być taki odstęp miedzy szczepionkami( w czwartek Pola była szczepiona tylko na żółtaczkę i inny lekarz kazał przyjść w następnym tygodniu). Jak w końcu podzwoniła gdzieś tam, to zdecydowała się jednak szczepić, a wtedy mała już była wnerwiona(jak zresztą ja i teściowa), a po szczepieniu to już szkoda gadać, ale uspokoiła się w miarę szybko, po 5 min jakoś.
Jeszcze dziś mieliśmy USG bioderek, wszystko w porzadku na szczęście. Pola była już niespokojna jak weszliśmy, ale butla w trakcie badania ją uciszyła. W samochodzie jeszcze płakała, ale tylko jak staliśmy na światłach, bo uwielbia jeździc autem. Wtedy siedzi jak zahipnotyzowana i na dłuzszych trasach zasypia
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:03   #3903
agnieszkak23
Raczkowanie
 
Avatar agnieszkak23
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 57
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze dwa pytanka:

Czy przemywacie piersi przed karmieniem?

Czy Wasze dzieciaczki śpią z otwartymi ustami? Bo moja ostatnio śpi z rozdziabioną buźką i nie wiem, czy przypadkiem dlatego, że może ma zapchany nosek

-
ja nie przemywałam i mały śpi czasami z otwartymi ustami

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość

agnieszko u nas przy prężeniu jest bardzo wypukły, stwierdzono przepuklinę fizjologiczną, mała przy napinaniu bardzo ale to bardzo płacze i wtedy on jest bardzo duży, może też ją pobolewać więc zdecydowaliśmy się na zaklejanie. Szwagier jako bobas miał zaklejony i teraz ma ładny pępek - wchłonął się, mam nadzieje że u nas tez tak będzie
mój też był bardzo wypukły jak się prężył, dlatego go zakleiliśmy, chociaż lekarz nie stwierdził przepukliny, ale profilaktycznie. Te plasterki dość szybko się odklejają. Teraz akurat nie ma przyklejonego i widzę, że już mu aż tak nie wystaje. Ale chyba przykleję mu jeszcze raz następny.
agnieszkak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:24   #3904
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cześć Mamuśki

Wczoraj gin wyciągnął mi kolejne 3 czy 4 szwy. Były rozpuszczalne ale rozpuszczają się do 6 tyg a ja już ledwo chodziłam tak mnie bolało. Znowu była rzeźnia bo szwy wrosły w tkankę. Krwi jak przy świniobiciu a ból masakryczny. Ale przeżyłam. Dziś już znacznie lepiej.

Jesteśmy po wizycie u pediatry. Ponoć jednego z najlepszych. Mnie Pani nie przypadła do gustu. Ale nie będę zmieniać bo lubić jej nie muszę Na problemy kolkowe nic nie poradziła. Na sugestię, że po Hippie jest lepiej - powiedziała, że to niemożliwe!! Więc już nie podnosiłam tematu. Pierś najlepsza i stwierdziła, że dziecko nie ma kolek bo ma akurat miękki brzuszek. Tekstem mnie rozwaliła Mały waży 3850g. (waga wypisowa 2770g) Więc w ciągu 3 tygodni przybrał ponad kg - czyli pięknie.
Dziś Maciek dostał 2x pierś (reszta Hipp), no i po cycu zaczęła się jazda. Brak kupy, pierdów itp. A Pani doktor powie, że to niemożliwe...
Nie mam słów. W piątek będe miała sap simplex - może to coś podziała...
Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
Najlepsze życzonka imienionowe dla Rozalci i Lilianki!

My zaczęliśmy terapię antykolkową i zobaczymy. Dzisiejsza noc bez zmian...obudził sie i 3 i do 6 stękał ech oby to co przepisała nam pani doktor zaczęło działac.

Wiktoria-wszystkiego najkepszego z okazji rocznicy ślubu!
my mieliśmy 20.08...i jakoś ją przegapiliśmy w tym roku ...ale w przyszłym sobie odbijemy.

A dzisiaj pierwszy raz z małym zostaje moja mama. Mam odciagnięte 200ml pokarmu. Oby im starczyło, bo ostatnio Franek wypija nawet i 150ml! i nie ulewa!!!!!!!! Grubasiu nam się robi
Co Wam przepisała |Pani doktor na kolki??

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Może rozleniwił się butelką? Ja specjalistką w tym względzie nie jestem ale kto wie...



za dobre nastawienie do rozmowy Jak wojownicza księżniczka Ale masz rację, nie daj się



Witaj
Mnie piersi nie bolały. Przez pierwsze dwa dni lekko jak się młody uczył ssać a piersi się do tego przyzwyczajały. Na nawał pokarmu nie pomogę bo nie miałam.



Współczuję
Ja tylko pierwszą noc miałam straszną. Później poleciało. Kuba przeważnie śpi od około 20-21 do 1-2 w nocy więc spora przerwa. A później pobudka ok. 3-4 i kolejna ok. 6.
Jak dziś masz wolne od Maćka to koniecznie się zrelaksuj, wyśpij. Zobaczysz, że pomoże
Relaksuję, próbuję.

Nie nadrabiam Was, nie mam siły.
Gratuluję skończonych tygodni, miesięcy i udanych wizyt.
My dziś kończymy 3 tygodnie.
Stawiamy
__________________
Maciej - 14.08.2012


Edytowane przez red_scorpio
Czas edycji: 2012-09-04 o 19:41
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:27   #3905
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

scorpionku espumisan i infacol, na razie probujemy espumisan i bez rewelacji
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:30   #3906
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
scorpionku espumisan i infacol, na razie probujemy espumisan i bez rewelacji
My testujemy delicol - bez rewelki i to samo esputicon. Już kończą nam sie pomysły...
__________________
Maciej - 14.08.2012

red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:31   #3907
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

ale mala dala koncert teraz zjadla i spi..... a ja ide sie myc i spac.....
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 19:42   #3908
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Idę się myć i spać. Dobranoc Mamusie
__________________
Maciej - 14.08.2012

red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:55   #3909
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
mam andz ze sprzedadza u nas niema problemu mozna recepte doniesc na drugi dzien jak co i to nawet na lekarstwa . No chyba ze tylko C zaufani klienci i stali maja takie fory

niemam pojecia

moja tak ma to chyba po tzcie

i spi tez z jednym okiem otwartym
Z jednym okiem? to musi wyglądać
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Lilka, Rozalka wszystkiego najlepszego




Oj to tylko mój Fabiś

Ja codziennie masuję kanaliki żeby je odetkać. No i na początku wylatywała ropa, a teraz takie jasnożółte gluty Jutro okulista, zobaczymy co powie



dziękuję ja uwielbiam tą odżywkę i nie zamienię jej na żadną inną

Słodziutka

Może po Hippie lepiej przybierze, bądź dobrej myśli

Świetne wieści



Pokłóciłam się z TŻ. Jeszcze debil żeby zrobić mi na złość zamówił sobie pizzę, a ja siedzę głodna, nawet śniadania nie jadłam... Mam go dość

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Zgadzam się, 2h to porządny nocny wypoczynek

Nie przemywam, mama mnie za to krytykuje
Mój śpi z otwartymi i wystawionym językiem

Kupowałam i bardzo polecam, kupiłam pakę ponad 50szt, za 100zł, nie zniszczone, ładne

Tak, dwa razy chyba standard w tym szpitalu, wszystkie dzieciaczki z mojej sali miały pobierany mocz.

Dzięki za odpowiedź
Ja też podaję delicol i to nawet więcej niż zalecane, bo do każdego posiłku i nie mamy problemów z kupą, mały robi kilkanaście razy dziennie, przy jednym karmieniu potrafi ze 4 pieluchy zabrudzić i są raczej grudkowato-rzadkie


a ile Lusia teraz waży?

Ale paskudnik z niego, znęca się nad karmiącą
Mnie właśnie teściowa upomina o to w kołko...że mała pleśniawek dostanie przez to
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:05   #3910
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

prince pytałaś co ile Oskar je- co 3 godziny a w nocy ma jedną dłuższą drzemkę 6-7godzin. Zjada po 120ml a na noc 150ml
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:07   #3911
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Ajka ja karmie przez kapturki ktore myje po kazdym karmieniu wyparzam raz dziennie a miedzy karmienimi trzymam w pojemniczku z woda sterylizujaca a mala i tak ma plesniawke...

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

moje dziecko nabylo nowa umiejetnosc - darcie sie w nieboglosy!!!!!!!!!!
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 20:30   #3912
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

mamka moje sie juz darłon w szpitalu, ze połozne noworodkowe przylatywały sprawdzac co sie dziecku dzieje

jutro jade do gina zbadac podwozie, trzymajcie kciuki tymczasem zmykam podłączac laktator i do spanka
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:31   #3913
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
mamka moje sie juz darłon w szpitalu, ze połozne noworodkowe przylatywały sprawdzac co sie dziecku dzieje

jutro jade do gina zbadac podwozie, trzymajcie kciuki tymczasem zmykam podłączac laktator i do spanka
podwozie
powodzenia!
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:39   #3914
nitka_88
Zadomowienie
 
Avatar nitka_88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 333
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
dzięki
właściwie to sama byłam w szoku, bo Luśka urodzona przed terminem, a tamta o czasie, no i moja ważyła malutko po urodzeniu. Co prawda ta dziewczynka też duża nie była - 2800g, ale jednak różnica spora. A tu na oko dzisiaj właściwie nie było widać między nimi różnicy. Cieszę się, że moja tak ładnie goni

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
aa i jeszcze sie dowiedzialam ze sanepid z miasta gdzie Rozi lezała w szpitalu wydzwaniał w sprawie małej do naszgeo szpitala i to Oni zainterweniowali:0 Sami wiec musiala zainterweniowac tez ta pediatra ktora jest tam ordynatorem Wiec najazd sanepidu mieli przezemnie
I bardzo dobrze im tak
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Pokłóciłam się z TŻ. Jeszcze debil żeby zrobić mi na złość zamówił sobie pizzę, a ja siedzę głodna, nawet śniadania nie jadłam... Mam go dość
Bijesz go już, czy ja mam to zrobić?


Nie będę oryginalna, ale uciekam się myć i do spania
Dobranoc
__________________
Przyszłość zaczyna się teraz...


www.NiciutKa.pl
nitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:43   #3915
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
depoison w którym tygodniu byłaś na U3?? bo ja mam termin dopiero na 12 września-to będzie 5.tż....miałaś od razu wizytę u ortopedy odnośnie bioderek, czy jak to wyglądało??
ja poszłam na samym początku czwartego tygodnia, bo byłam ciekawa, ile mała waży (jak wiesz, odprawiliśmy położną).
Podczas wizyty mała została zbadana, wypytano nas jak karmimy, jak sobie radzimy i w ogóle, dostaliśmy skierowanie na usg bioderek (tego nie robił pediatra, tylko normalny, "dorosły" ortopeda, dysponujący tą rynienką do umieszczenia niemowlęcia podczas usg), dostaliśmy też receptę na szczepienie na rotawirusy - okazało się, że jako jedyne nie jest z automatu bezpłatne, tylko trzeba napisać podanie do kasy chorych o refundację (ja tak czy owak z tego zrezygnowałam). Wręczono nam też książeczkę informacyjną o szczepieniach i jakieś gratisy Hipp i NUK

Natomiast usg bioderek (na które wybraliśmy się jakieś 2 tygodnie później) poszło błyskawicznie - rozebrałam dziecko (obok druga mama właśnie ubierała swoje), wsadzono ją w rynienkę, badanie trwało może minutę, 3 kolejne minuty ortopeda ją jeszcze pooglądał na stole, ubrałam dziecko (w czasie gdy ja ubierałam, kolejna mama już rozbierała - produkcja taśmowa )

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ale nie mam tego z DM z rysunkami-skądinąd, wyglądają jak jakieś starodawne smoczkiale ten z przezroczystą "obudową"....i w sumie sprawuje się tak samo jak tamte z MAM....na dodatek jeszcze wczoraj poszłam do DM odebrać pakiet powitalny, a w nim był jeszcze jeden....pomarańczowy....także mam teraz zestaw 3 smoczków Avent+2 MAM....nie wiadomo po co
o, dobrze wiedzieć, że DM daje w pakiecie smoczek aventu! Bo Rossmann NUK, więc do kitu. W takim razie chyba się pofatyguję po mój pakiet (trzeba coś ze strony wydrukować czy co właściwie, pamiętasz? bo Rossmann przysłał pocztą kupon do odbioru, ale DM nie)

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze dwa pytanka:
Czy przemywacie piersi przed karmieniem?

Czy Wasze dzieciaczki śpią z otwartymi ustami?
nie
jak baaardzo mocno zaśnie (co zdarza jej się niestety niesamowicie rzadko), to czasem ma otwarte

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
dzięki
właściwie to sama byłam w szoku, bo Luśka urodzona przed terminem, a tamta o czasie, no i moja ważyła malutko po urodzeniu. Co prawda ta dziewczynka też duża nie była - 2800g, ale jednak różnica spora. A tu na oko dzisiaj właściwie nie było widać między nimi różnicy. Cieszę się, że moja tak ładnie goni
no to wielkie brawa dla Lusi!
Ja ciekawa jestem, jak to z Zosią będzie. Już od dwóch lekarzy usłyszałam, że może być drobniejsza od rówieśników nawet do siódmego roku życia. Zobaczymy

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
boli mnie brzuch jak na @
dziewczyny ktore kp macie juz @ ??
wiem z Blue dostala a rezta jak u Was?
W ogole od czego to zalezy?
ja nie mam, ale spodziewam się, że mogę dostać stosunkowo szybko, bo zdarzają mi się czasem dość długie przerwy w karmieniu
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:51   #3916
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Kurcze, wasze dzieciaczki tak szybko rosną, a u nas idzie to pomału...

Houserka, widzę, że Pola szaleniec Dobrze, że macie to już za sobą. I jakie wrażenia po medisono?

Moje malenstwo śpi jak zabite, oby jak najdluzej. A dzisiaj mielismy gości i cały czas przespała, gościnna co nie
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 21:17   #3917
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Moje malenstwo śpi jak zabite, oby jak najdluzej. A dzisiaj mielismy gości i cały czas przespała, gościnna co nie
wiedziala co robi pozwolila mamie zajac sie goscmi
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 22:04   #3918
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Phdwao, za podwozie!
Mamuśka, za nową umiejętność (z tak serio, to )
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 22:11   #3919
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

uff niezły wieczór za nami... Mały nawojował przed kąpielą, po kąpieli, jeszcze w dodatku mama w trakcie zadzwoniła i zasiała panike 'co sie tam dzieje?'

wypił 150 ml,teraz urwis śpi, ale jakos niespokojnie.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 01:42   #3920
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Zapomniałam Wam jeszcze napisać, byłam dzisiaj z koleżanką na spacerku - nasze dzieci urodziły się tego samego dnia i Luśka właściwie to wagą i wzrostem już dogoniła tą drugą dziewczynkę
Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
no nie powiedziala nic konkretnego mowila ze moze po tym antybiotyku co dostawała w szpitalu na te dziadostwo sie gorzej trawi i dala takie krople mam miesiac jej podawac takie na uklad pokarmowy zeby pre cos tam jelit poprawic.
Perystaltykę?
Oby Rozalka znów zaczęła przybierać.

Moja malutka bardzo się dzisiaj męczy. Często się pręży i widać, że coś ją boli. Właśnie próbuje zrobić kolejną kupę w ciągu kilkunastu godzin, a ponieważ średnio robi raz na 3 dni, to za bardzo na to nie liczę.
Delicol zaczęłam podawać ze względu na ulewanie i prężenie, a ponieważ jedno i drugie wróciło, to po południu zaczęłam podawać delicol w mniejszej dawce. I jest gorzej, niż przed podawaniem. Przedtem tak nie cierpiała.

---------- Dopisano o 02:33 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
Maciejka a nie masz wrażenia że to zatwardzenie może być właśnie po delikolu ???? cholercia spróbuj dopajać maleństwo żeby to ruszyło i masaż masaż nasza Nunia krzyczy wniebogłosy ale intensywnie rozmasowuje cały brzuszek równocześnie pod pępkiem i nad pępkiem po chwili się uspokaja a brzuszek mięknie
Dopajam ją od dawna, tylko akurat po Delicolu nie chciała. Dzisiaj wieczorem dostała herbatkę. Może rano ruszy to, co sprawia taki ból, bo dopiero przed chwilą odłożyłam ją do łóżeczka.
Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
Boże dziewczyny ja już sobie nie wyobrażam życia bez synka,byłam dziś na mieście załatwić parę spraw,podpisać umowy itd a niunio został z babcią, tak się stęskniłam że siedzę z nim teraz na kolanach i mimo że już dawno zasnął nie odkładam go tylko na niego patrzęoszalałam
Ostatnio też mogłam ją odłożyć do łóżeczka, a tuliłam.
Cytat:
Napisane przez houserka Pokaż wiadomość
Jeszcze dziś mieliśmy USG bioderek, wszystko w porzadku na szczęście. Pola była już niespokojna jak weszliśmy, ale butla w trakcie badania ją uciszyła. W samochodzie jeszcze płakała, ale tylko jak staliśmy na światłach, bo uwielbia jeździc autem. Wtedy siedzi jak zahipnotyzowana i na dłuzszych trasach zasypia
Super!
Róża w czasie badania się uśmiechała! I nie była jedyna, bo inna mamuśka zdawała relację z badania i też mówiła o uśmieszkach.
Natomiast pomiędzy szczepieniami u mnie ma być 6-8 tygodni przerwy.

---------- Dopisano o 02:42 ---------- Poprzedni post napisano o 02:33 ----------

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Jesteśmy po wizycie u pediatry. Ponoć jednego z najlepszych. Mnie Pani nie przypadła do gustu. Ale nie będę zmieniać bo lubić jej nie muszę Na problemy kolkowe nic nie poradziła. Na sugestię, że po Hippie jest lepiej - powiedziała, że to niemożliwe!! Więc już nie podnosiłam tematu. Pierś najlepsza i stwierdziła, że dziecko nie ma kolek bo ma akurat miękki brzuszek. Tekstem mnie rozwaliła Mały waży 3850g. (waga wypisowa 2770g) Więc w ciągu 3 tygodni przybrał ponad kg - czyli pięknie.
Niemożliwe...
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 06:19   #3921
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
prince pytałaś co ile Oskar je- co 3 godziny a w nocy ma jedną dłuższą drzemkę 6-7godzin. Zjada po 120ml a na noc 150ml
tez bym tak chciala

niewiem cyz te mleko Jej pasuje...... tak sie rano darła przy prezeniu ze niewiem..... a w nocy nie, wysypki nadal nie..... Kupy tez nie
Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Perystaltykę?
Oby Rozalka znów zaczęła przybierać.
:
tak
moja tez sie dzis prezy i płakała. teraz niedanwo dpstala cyca usneła i teraz dalej cichutko steka i prezy sie ale bez placzu. niewiem czy to nie te mleko>

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

hej ja niewiem co myslec o mleku. Kurde niby sie prezyła i plakala te zpo tamtym. Niewiem czy to nie byly nerwy z glodu miedzy inymi. Bo dostala piers (bez butli bo wystarczyla piers) i usnela. Jak sie po chwili obudzila przy odkladaniu o teraz ma oczy wielkie i prezy sie ale bez placzu tylko miny robi

Kurde te moje dziecko jest wielką niewiadomą z tymi kupami pręzeniem i placzem przy kyupach, neiwiem o co chodzi

niby nie wysypało Jej.... czyli co moze to oznaczac ze skazy iema? czy jak? wczesniej tez nie wysypywało tylko płacz przy kupkach i sluz byl......... Juz niewiem
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 06:36   #3922
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Hej
Fabi od 5 nie śpi. Ma takie jazdy z rzyganiem... Teraz leży w łóżeczku i bawi się słoniem.
Nadrabiam Was i ubieram się, idziemy z TŻ na targ

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Czy przemywacie piersi przed karmieniem?

Czy Wasze dzieciaczki śpią z otwartymi ustami?
Ad.1 Nie, bo niczego na piersi nie używam.

Ad.2 zdarzyło mu się kilka razy, ale zazwyczaj śpi z zamkniętymi
Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość

i pytanie do Was czy w szpitalu robiono Waszym Pociechą badanie moczu ???

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
dziewczyny ktore kp macie juz @ ??

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Tylko kurcze zastanawiam się czy te koszulki są praktyczne??
Te z krótkim rękawkiem? Jak jest gorąco to ubieram taką Fabiemu i skarpetki, do tego pampers i tak leży sobie
Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość

Buty super Lubię takie balerinki
dziękuję
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Sol no i jak?
Aaa wieczorem dopiero wyparzyłam. Powiem Ci, że chyba przepłaciłam (25 zł dałam) bo w domu je obejrzałam i smoczek wygląda dokładnie jak ten z Canpolu (za 6 zł )
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
jutro jade do gina zbadac podwozie, trzymajcie kciuki tymczasem zmykam podłączac laktator i do spanka

trzymam kciuki, żeby nie okazało się zardzewiałe



Uwaga rada od teściowej
Proszku do prania daje się łyżkę stołową na 5 kg wsadu
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:01   #3923
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Ghej dzieki za kciuki szykujemy sie, zawozimy malego mamie i heja na badanie. Jas prawie cala noc stekal, nie moze kupy wycisnac bidulka, od 6 juz nie spimy teraz jest niezle wkurzony, wiec przekupilam go cyckiem. Byloby fajnie gdyby u mamy byl grzeczny bo mam zamiar jechac na zakupy, chce kurtke, buty i dla niego ciuszki, bo bardzo rosnie ostatnio.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:35   #3924
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Bry

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Perystaltykę?
Oby Rozalka znów zaczęła przybierać.

Moja malutka bardzo się dzisiaj męczy. Często się pręży i widać, że coś ją boli. Właśnie próbuje zrobić kolejną kupę w ciągu kilkunastu godzin, a ponieważ średnio robi raz na 3 dni, to za bardzo na to nie liczę.
Delicol zaczęłam podawać ze względu na ulewanie i prężenie, a ponieważ jedno i drugie wróciło, to po południu zaczęłam podawać delicol w mniejszej dawce. I jest gorzej, niż przed podawaniem. Przedtem tak nie cierpiała.

---------- Dopisano o 02:33 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Dopajam ją od dawna, tylko akurat po Delicolu nie chciała. Dzisiaj wieczorem dostała herbatkę. Może rano ruszy to, co sprawia taki ból, bo dopiero przed chwilą odłożyłam ją do łóżeczka. Ostatnio też mogłam ją odłożyć do łóżeczka, a tuliłam.
Super!
Róża w czasie badania się uśmiechała! I nie była jedyna, bo inna mamuśka zdawała relację z badania i też mówiła o uśmieszkach.
Natomiast pomiędzy szczepieniami u mnie ma być 6-8 tygodni przerwy.

---------- Dopisano o 02:42 ---------- Poprzedni post napisano o 02:33 ----------

Niemożliwe...
Ale nie kumam co CIę tak śmieszy...

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ghej dzieki za kciuki szykujemy sie, zawozimy malego mamie i heja na badanie. Jas prawie cala noc stekal, nie moze kupy wycisnac bidulka, od 6 juz nie spimy teraz jest niezle wkurzony, wiec przekupilam go cyckiem. Byloby fajnie gdyby u mamy byl grzeczny bo mam zamiar jechac na zakupy, chce kurtke, buty i dla niego ciuszki, bo bardzo rosnie ostatnio.
za Jasia by był grzeczny, za stan podwozia i zakupy
Ja mykam sprzątać.
__________________
Maciej - 14.08.2012

red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:37   #3925
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dzień dobry mamuśki
Odebraliśmy wyniki i leukocyty nieliczne - pojedyncze więc kamień z serca infekcji nie ma
Pytałam Was o te badania moczu bo rzekomo powinni wykonać a u mnie nic takiego nie było ale widzę że nie u wszystkich zostało ono wykonane

wczoraj pierwszy raz nasze dziecię nie miało histerii przy kąpieli - nasza metoda - więcej wody, nóżki całe miała zamoczone aż prawie pod pępuszek i była grzeczna jak aniołek ...

Soleilka ehh szkoda słów do męża .. jakiś humorek mu ciążowy przyszedł
Rada Twojej teściowej nieziemska ... moja ciocia mi powiedziała jak urodziłam, że takie kruszynki zjadają małą łyżeczkę mleka

chce_byc_mama a Ty karmisz piersią? ja nie chce jeszcze @ aaaaaa

prince_polo moja Niunia po hippie też przybiera bardzo szybko ... u Was tez tak będzie

ooolllccciiiaaa mam tak samo, bez Dusi nie wychodzę z domu .. pojechałam tylko na cmentarz do mojej mamy (to jedyne miejsce gdzie nie będę jej zabierać do skończenia 2 - 3 latek) i nie mogłam z nerwów znicza zapalić bo tylko na komórkę zerkałam czy mąż nie dzwoni .. no straszne ale to taka matczyna miłość bezgraniczna i chyba póki co obsesyjna

Mandragorrka konkretna waga widzę u Was .. ale tak sobie myślę że jak dobrniemy do tych 6 -7 kg to ciężko będzie nosić

asia665 właśnie wyczytałam kiedyś o tym Nutramigenie że na problemy kupowe jest dobry i na ulewanie też ale nasza pediatra nie chce póki co kolejny raz mleka zmieniać zobaczymy jak będzie dalej, teraz kupa jest nawet 3 razy dziennie ale to ulewanie mnie martwi i napinanie bo się męczy diabelnie

agnieszkak23 zaklejasz tym plasterkiem aptecznym? Nasza dr go nie poleca i zakleiła nam zwykłym bawełnianym lepcem i ładnie go trzyma .. muszę taki nabyć bo pewnie trzeba będzie zmieniać, chociaż wczoraj po kąpieli się nie odkleiło nic

red_scorpio pięknie przybiera synuś ... mogę stwierdzić, że lecimy wagowo przybraniowo równo prawie
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:45   #3926
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dzień doberek, witam się z kawusią.
Małą nakarmiłam, pogadałyśmy sobie, pouśmiechałyśmy się do siebie i teraz śpi. Pies też wyprowadzony, nawet mu frisbee dzisiaj porzucałam. Więc wszystkie moje dzieci teraz padły a ja mam czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
no to wielkie brawa dla Lusi!
Ja ciekawa jestem, jak to z Zosią będzie. Już od dwóch lekarzy usłyszałam, że może być drobniejsza od rówieśników nawet do siódmego roku życia. Zobaczymy
dziękujemy Wiesz, nawet dzieci urodzone o czasie potrafią być długo drobniejsze od rówieśników, bo taka ich uroda, więc nie ma się czym przejmować. Przecież Luśka tak czy inaczej jest cały czas mniejsza niż wiele dzieciaczków urodzonych tutaj po niej

A w temacie kąpieli - znajoma poleciła mi spróbować wykąpać małą tak, żeby nalać mało wody, położyć dziecię całkiem na płasko a pod głowę dać albo pieluchę albo złożony ręcznik (wersja dla tych, co się o głowę boją), a brzuszek dziecka przykryć mokrą tetrą. Wczoraj tak małą wykąpaliśmy i była zachwycona, leżała sobie grzecznie i tylko nogami zamiatała i chlapała wodą

Mamcia ja @ jeszcze nie mam
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2012-09-05 o 07:50
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:52   #3927
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dziewczyny od kilku dni małej na dziąśle u góry pojawiło się kilka białych zgrubień krostek smaruję jej apthinem i witaminą c jak pisał Paulashin i noc dupa. Wszędzie gdzie czytam to piszą, że pleśniawki występują jako biały nalot na języku. U nas ogranicza się tylko do dziąsła, a może to zęby , ale tak szybko i nie z przodu a z boku na wysokości 3/4 zęba hm. Pediatra dzisiaj nie przyjmuje kurcze , tylko lekarz rodzinny
Poza tym mała co któreś jedzenie płacze jak daję jej butelkę , a czasami też w trakcie. Nie wiem czy to od tych krostek w buźce ( ale co któreś karmienie to dziwne) czy może nadmiar bodźców bo teraz noszę małą w nosidełku i sporo widzi
Poradźcie coś
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:53   #3928
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Ciastek, ale ile dajesz już tem mleko?? Bo przeważnie jak się zmienia to dziecko ma prawo (ale nie musi) odchorować mleko do 2 tyg - czyli się przyzwyczaić...


mała obudziła sie dzisiaj o 24 ze stękaniem , i kwękaniem. Chyba ze 4 razy się sfajdała aż poszła spać
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:56   #3929
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ghej dzieki za kciuki szykujemy sie, zawozimy malego mamie i heja na badanie. Jas prawie cala noc stekal, nie moze kupy wycisnac bidulka, od 6 juz nie spimy teraz jest niezle wkurzony, wiec przekupilam go cyckiem. Byloby fajnie gdyby u mamy byl grzeczny bo mam zamiar jechac na zakupy, chce kurtke, buty i dla niego ciuszki, bo bardzo rosnie ostatnio.
powodzsenia!
Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
[COLOR="DarkSlateGray"]D
prince_polo moja Niunia po hippie też przybiera bardzo szybko ... u Was tez tak będzie
oby,tylko by te mleko Jej podpasowalo bo skoro ma skaze a do tej pory wszysttko na t wskazywalo to chyba jej nie podpasuje , niewiem po czym mam to poznac

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Dzień doberek, witam się z kawusią.
Małą nakarmiłam, pogadałyśmy sobie, pouśmiechałyśmy się do siebie i teraz śpi. Pies też wyprowadzony, nawet mu frisbee dzisiaj porzucałam. Więc wszystkie moje dzieci teraz padły a ja mam czas dla siebie



dziękujemy Wiesz, nawet dzieci urodzone o czasie potrafią być długo drobniejsze od rówieśników, bo taka ich uroda, więc nie ma się czym przejmować. Przecież Luśka tak czy inaczej jest cały czas mniejsza niż wiele dzieciaczków urodzonych tutaj po niej

A w temacie kąpieli - znajoma poleciła mi spróbować wykąpać małą tak, żeby nalać mało wody, położyć dziecię całkiem na płasko a pod głowę dać albo pieluchę albo złożony ręcznik (wersja dla tych, co się o głowę boją), a brzuszek dziecka przykryć mokrą tetrą. Wczoraj tak małą wykąpaliśmy i była zachwycona, leżała sobie grzecznie i tylko nogami zamiatała i chlapała wodą

Mamcia ja @ jeszcze nie mam
ooo moze ja tak wykapie? tyle ze woda stygmie a moja mala marznie

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Ciastek, ale ile dajesz już tem mleko?? Bo przeważnie jak się zmienia to dziecko ma prawo (ale nie musi) odchorować mleko do 2 tyg - czyli się przyzwyczaić...


mała obudziła sie dzisiaj o 24 ze stękaniem , i kwękaniem. Chyba ze 4 razy się sfajdała aż poszła spać
te hip? od wczoraj. Juz kilka razy je doila przed chhwila 70ml teraz spi na mnie
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:58   #3930
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
Dzień dobry mamuśki
Odebraliśmy wyniki i leukocyty nieliczne - pojedyncze więc kamień z serca infekcji nie ma
Pytałam Was o te badania moczu bo rzekomo powinni wykonać a u mnie nic takiego nie było ale widzę że nie u wszystkich zostało ono wykonane

wczoraj pierwszy raz nasze dziecię nie miało histerii przy kąpieli - nasza metoda - więcej wody, nóżki całe miała zamoczone aż prawie pod pępuszek i była grzeczna jak aniołek ...

Soleilka ehh szkoda słów do męża .. jakiś humorek mu ciążowy przyszedł
Rada Twojej teściowej nieziemska ... moja ciocia mi powiedziała jak urodziłam, że takie kruszynki zjadają małą łyżeczkę mleka
No to super wieści

U nas jedyną metodą na brak histerii jest wspólna kąpiel W wanience nie chce, drze się jak opętany.

Dostał porządną z☠☠☠kę wczoraj Tak mnie wkurzył, że tak jak stałam zabrałam się i wyszłam z domu na godzinę, bo inaczej chyba wypadłby przez okno...

Oj rady mojej teściowej są bezcenne Wiesz, wg niej paneli się nie myje W ogóle co ona czasami opowiada, to kosmos




Zrobiłam zdjęcia smoczków z Aventu i tego z Canpola dla porównania. Teraz żałuję, że nie wzięłam Lovi Aaaa... i Mały nie chce ich doić A takie ładne mu kupiłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0116.jpg (35,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0117.jpg (33,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0121.jpg (35,9 KB, 30 załadowań)
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.