Jak sensownie rozszerzac diete? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-06, 11:47   #391
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Katerina mi tez tak powiedzieli moj tz sie ucieszyl ale jak mu powiedzialam ze smazonego nie bede podawac byl wielce zdziwiony i w ohole nie rozumial czemu smazone jest niezdrowe dla takiego maluszka ech ci anglicy....dla mnie to oczywiste a tu...frytki z kfc chcial jej dac kiedys:/ tez dzis ugotuje rybe zobaczymy czy bedzie smakowac co do siateczki ja daje od razu kawalki wszystkiego ale moja sadzam wiec jakby co to ja lekko w plecy uderzam i kawalek wypada,trzeba miec nerwy na wodzy jak sie rozszerza BLW jak sie mloda krztusila kawalkiem biszkopta w przychodni to sie poczjlam glupio bo wszyscy panikowali oprocz mnie ale wiem ze tak trEba bo jak spanikuje to jej nie pomoge tylko sie tak poczulam jak wyrodna matka przez te spojrzenia
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:52   #392
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
jak by tu przemycic w diecie ugotowane zółtko? zalecane jest podawanie naprzemiennie z miesem, ale moja córka nienawidzi smaku żółtka.tak się okrutnie krzywi, ż e nawet ciut ciut nie zje. dawałam samo, dawałam w zupce-nic. zupy z żóltkiem w ogóle nawet nie tknie.
Moja do tej pory nie jest w ogole jajka. O ile je inne rzeczy, mieso i ryby to nie martw sie. Poprobuj dodawac najpierw mniejsze ilosci, np 1\4 zoltka lub mnie Moze jakas jajecznice sobie zrobi i daj do sprobowania ze swojego talerza.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 13:03   #393
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Moja mała nieraz zwymiotowała po tym krztuszeniu. Dzieci sobie nieźle radzą z kawałkami, które pójda tam, gdzie nie trzeba. Ale fakt, grozę to nieco budzi Też tego nie lubię.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
karmię piersią. mój gin też mi właśnie powiedział przy usg że miesiączki to jeszcze długo długo pani nie będzie miała, bo tu błona taka cieniutka. nie skojarzyłam ze to od karmienia piersią a (.) idzie co dwie godziny
Ale mój też ostrzegł, że w ciążę zajść mogę
Chociaż pewnie szansa mała, cóż, ryzykowac nie będę, bo jak pisałam, już chyba całkiem w domu wariatów bym skończyła z dwoma maluchami
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 14:06   #394
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
buraczki sa ok
w poniedziałek byłam zwazyc mlodego,w 3 tyg skoczył do góry o centyl
czyli moja dieta jest ok,pytałam co jeszcze moge dawac a pani mowila,ze wszystko to co my jemy yhm juz to widze.
Dałączyłam rybke wczoraj,jemy na przemian z indykiem.
no wiem , że buraczki ok, ale nie tak zaprawione jak my jemy
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja mała nieraz zwymiotowała po tym krztuszeniu. Dzieci sobie nieźle radzą z kawałkami, które pójda tam, gdzie nie trzeba. Ale fakt, grozę to nieco budzi Też tego nie lubię.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------



Ale mój też ostrzegł, że w ciążę zajść mogę
Chociaż pewnie szansa mała, cóż, ryzykowac nie będę, bo jak pisałam, już chyba całkiem w domu wariatów bym skończyła z dwoma maluchami
no to wiadomo mi też się nie spieszy do drugiego jeden , ale za to konkretny łobuziak mi wystarczy póki co

niby wiem o co chodzi w blw, ale wytłumaczcie mi jak podajecie np. warzywa? w kawałkach?

mój dzisiaj dostał papkę ziemniaka i pietruszki to wybrzydzał jak nie wiem pewnie dlatego, że miał małe kawałeczki ziemniaka, bo się nie zblenderowało dobrze. za dużo nie zjadł, ale cycem nie pogardził bardziej mu posmakowała zupa fasolowa, którą ja jadłam i dałam do posmakowania
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:16   #395
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

bybella warzywa kroisz na paski, slupki takie w sam raz do raczki tak zeby jak maluch chwyci to zeby mu wystawalo z uscisku bo jesli jego dlon bedzie zakrywac warzywko to on nie nie ugryzie bo jeszcze nie umie otwierac dloni aby cos wlozyc do buzi wiec musi byc dlugie aby wystawalo z uscisku
polecam tez tego bloga
http://babyknowsbetter.blogspot.co.uk/
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:24   #396
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja teraz karmię malą też silikonową łyżeczką, jest łagodniejsza dla dziąseł. Aż tak się nie darła nawet

Mam książkę o BLW, faktycznie warzywa-słupki mają mieć około 5 cm.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 16:41   #397
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
a kiedy mozna zaczac dawac żółtko? bo mam sprzeczne informacje
moja pediatra kazała dawac pół żółtka ugotowanego po 7 mies. - na zmianę z mięsem. No nic, byłam dzis u niej i powiedziała, że nic na siłę. Kazała próbowac z żóltkiem znowu za jakiś czas.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 16:45   #398
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
bybella warzywa kroisz na paski, slupki takie w sam raz do raczki tak zeby jak maluch chwyci to zeby mu wystawalo z uscisku bo jesli jego dlon bedzie zakrywac warzywko to on nie nie ugryzie bo jeszcze nie umie otwierac dloni aby cos wlozyc do buzi wiec musi byc dlugie aby wystawalo z uscisku
polecam tez tego bloga
http://babyknowsbetter.blogspot.co.uk/
no i co dziecko ugryzie to i się nie zakrztusi? bo o to mi chodzi jak mój sie papka krztusi
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:34   #399
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Zawsze może się zakrztusić - dlatego musi siedzieć wyprostowane no i być cały czas pod kontrolą rodzica. Trzeba pamiętać, że dzieci szybciej mają na języku "moment krztuszenia" (nie wiem, jak to składniej ująć ), taki mechanizm zabezpieczający przed zadławieniem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:50   #400
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
no i co dziecko ugryzie to i się nie zakrztusi? bo o to mi chodzi jak mój sie papka krztusi
pewnie ze sie krztusiale wiesz dzieci jak powiedzy urwa kawalek marchewki to nie polykaja tego kawalka od razu bo jeszcze nie wiedza ze to jedzenie moze wypelnic im brzuszek wiec tylko sobie przesuwaja jezykiem po buzi to jedzenie, smakuja, probuja memlac i tylko jak sie im dostanie za bardzo do tylu to instynktownie probuja wypluc/wypchac to cos, co blokuje drogi oddechowe i wtedy wlasnie sie "krztusza" albo im cos wybitnie niesmakujeno i wtedy nadchodzi ten starszny moment ze musisz im zaufac ze sobie same poradza i interweniowac wtedy jak widzisz ze jednak sobie nie radza, wtedy lekko pochylasz mlode i walisz w plecyto tak zartem a na serio warto poczytac blog o BLW na gazecie o pierwszej pomocy, zasadach i bezpieczenstwie
http://forum.gazeta.pl/forum/w,97130...czenstwo_.html
no i najwazniejsze dziecko musi siedziec wyprostowane a nie w lezaczku na pollezaco bo wtedy na bank sie zakrztusi i bedzie stresowa sytuacja, jak bedzie siedzialo bedzie mu latwiej wypluc kawalek

Ufff ale sie rozpisalam ekspertem nie jestem ale jakby cos to pytac chetnie sie podziele tym co wiem i doswiadczylam

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zawsze może się zakrztusić - dlatego musi siedzieć wyprostowane no i być cały czas pod kontrolą rodzica. Trzeba pamiętać, że dzieci szybciej mają na języku "moment krztuszenia" (nie wiem, jak to składniej ująć ), taki mechanizm zabezpieczający przed zadławieniem.
zapomnialam dodac to w moim poscie
eee moze odruch wymiotny? tez nie wiem dokladnie jak sie nazywa bo ja ksiazke czytalam po angielsku
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo

Edytowane przez rybkie
Czas edycji: 2012-09-06 o 18:52
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:52   #401
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

W linku, który rybkie podalaś, jest to wyjaśnione:

Cytat:
Krztuszenie się to odruch wymiotny, który pozwala usunąć kawałki jedzenia z dróg oddechowych, gdy są zbyt duże, by je przełknąć. Dziecko otwiera buzię i wysuwa język; czasami pojawia się na nim kawałek jedzenia i dziecko wymiotuje niewielkie ilości pokarmu. Nie wydaje się to zanadto przeszkadzać dzieciom, które jedzą samodzielnie, i szybko, jakby nigdy nic, wracają do jedzenia.

* U dorosłych odruch wymiotny uruchamia się w tylnej części języka – musisz sobie wsadzić palec prosto do gardła, by go wywołać.

* U sześciomiesięcznego dziecka odruch ten generuje się jednak znacznie bliżej przedniej części języka. Jest więc go łatwiej wywołać, a powodujące go jedzenie znajduje się znacznie dalej od wejścia do dróg oddechowych, i rzadko wiąże się z ryzykiem udławienia się.


Dwa czynniki zwiększające ryzyko zadławienia:

1. Kiedy ktoś inny wkłada jedzenie (lub picie) do buzi niemowlęcia – gdy dziecko samo wkłada do buzi kawałek pokarmu, jest w stanie to kontrolować. Jeśli tylko może go przeżuć, na pewno to zrobi. Jeśli jest w stanie przesunąć pokarm w stronę gardła, da też radę go połknąć. Jeśli jest to jednak dla niego za trudne, to – zakładając, że siedzi prosto – jedzenie po prostu wypadnie mu z buzi. Sprawowanie kontroli ułatwia zachowanie bezpieczeństwa.

2. Pozycja odchylona do tyłu – grawitacja zwiększa ryzyko, że jedzenie znajdzie się w gardle, zanim dziecko przygotuje się na jego połknięcie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 18:53   #402
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

no wlasniezamiast sie produkowac moglam zacytowac
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:04   #403
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

muszę poczytać o tym coś więcej

a jak wasze maluszki sobie z tym radzą?
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą

Edytowane przez bybella
Czas edycji: 2012-09-06 o 19:08
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:08   #404
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Przyznam szczerze, że ja to wszystko wiem, o krztuszeniu się i zasadach bezpieczeństwa, ale też mnie przeraża to

Jednak mam nadzieję, że do kolacji wigilijnej nasza mała zasiądzie razem z nami - będzie wtedy miała 10 miesięcy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:19   #405
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

vixen wtedy to juz bedzie jadla az sie jej uszy beda trzesly
bybella no na poczatku bylo duzo walenia w plecyale to dlatego ze to my panikowalismy zamiast jej zaufac i jeszcze pogarszalismy sytuacje bo my ja podrywalismy z krzeslka i ja targalismy zamist jej dac czas aby sobie poradzila w najgorszym wypadku mozesz wsadzic palec i wygmerac kawalek, na poczatek daj cos miekkiego jak np brokul jest latwy w obsludze ja dawalam tez pomarancze obrana i mala sie wgryzala a ja trzymalam przed nia....ogolnie nie unikniesz tego krztuszenia od czasu do czasu ale np nasza mloda szybko zalpala i teraz nie ma problemu, tylko czasem jak za lapczywie sie na cos rzuci

idziemy sie kapac i myc zeby
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:26   #406
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ciekawy pomysł z tą pomarańczą, może też podam. Mnie generalnie przeraża karmienie łyżeczkami już dośc dużych dzieci, takich po roku, chciałabym tego uniknąć. Ale z drugiej strony chciałabym, żeby córkę też się dało łyżeczką nakarmić, bo czasem nie ma czasu na zabawę z BLW.

Moja mała już śpi, kąpiel o 18.30.
Dzisiaj sobie usiadła prawie sama, zsunęła się jakos TŻtowi na łóżku, podpierała się nóżką, rączką, chwiała się, ale sobie jako tako siedziała, ale jej się buzia cieszyła Jak przez miesiąc zatrzymała się w rozwoju i tylko kiwała na czworakach w tył i przód, od razu dni rozwija się jak burza. Jednak to prawda, że dzieci skokowo się rozwijają.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:41   #407
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja polecam blw z całego serca. co prawda nie szliśmy ściśle wg zaleceń, dostosowaliśmy do siebie. I w tej chwili moja córka je prawie wszystko, potrafi zjeść łyżką, widelcem (lecimy na dwie łyżki czasem, bo to jednak nie takie łatwe, zeby to co sie dało naprać w całości dotarło do buzi), jemy obiady czy kolacje razem, nie jadam wystudzonych obiadów, potrafi zjeść kanapkę bez krojenia na małe kawałeczki.
Minus jak byliśmy na wczasach moje dziecko buntowało się przeciwko karmieniu, bo przecież ono samo
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:10   #408
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Scio, a jak zaczynałaś? Kiedy mała już pewnie siedziała czy papki też przerabialiście?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:30   #409
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
vixen wtedy to juz bedzie jadla az sie jej uszy beda trzesly
bybella no na poczatku bylo duzo walenia w plecyale to dlatego ze to my panikowalismy zamiast jej zaufac i jeszcze pogarszalismy sytuacje bo my ja podrywalismy z krzeslka i ja targalismy zamist jej dac czas aby sobie poradzila w najgorszym wypadku mozesz wsadzic palec i wygmerac kawalek, na poczatek daj cos miekkiego jak np brokul jest latwy w obsludze ja dawalam tez pomarancze obrana i mala sie wgryzala a ja trzymalam przed nia....ogolnie nie unikniesz tego krztuszenia od czasu do czasu ale np nasza mloda szybko zalpala i teraz nie ma problemu, tylko czasem jak za lapczywie sie na cos rzuci

idziemy sie kapac i myc zeby
heh..moja wczoraj wgryzła się tak w kawałek arbuza. Skubana "siedzała" u mnie na kolanach przy stole , zobaczył trójkąt arbuza- więc od razu łapki po niego wyciągnęła - podłożyłam ten duży kawal pod buziaka- a ta niewiele myśląc łaps go pomiędzy dziąsła. Oddać nie chciała A to dziecko papkowe niby
Dziś dałam tak ziemniaka- też od razu się wgryzła.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 22:16   #410
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Katerina mi tez tak powiedzieli moj tz sie ucieszyl ale jak mu powiedzialam ze smazonego nie bede podawac byl wielce zdziwiony i w ohole nie rozumial czemu smazone jest niezdrowe dla takiego maluszka ech ci anglicy....dla mnie to oczywiste a tu...frytki z kfc chcial jej dac kiedys:/ tez dzis ugotuje rybe zobaczymy czy bedzie smakowac co do siateczki ja daje od razu kawalki wszystkiego ale moja sadzam wiec jakby co to ja lekko w plecy uderzam i kawalek wypada,trzeba miec nerwy na wodzy jak sie rozszerza BLW jak sie mloda krztusila kawalkiem biszkopta w przychodni to sie poczjlam glupio bo wszyscy panikowali oprocz mnie ale wiem ze tak trEba bo jak spanikuje to jej nie pomoge tylko sie tak poczulam jak wyrodna matka przez te spojrzenia
fajny avatar

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
mój dzisiaj dostał papkę ziemniaka i pietruszki to wybrzydzał jak nie wiem pewnie dlatego, że miał małe kawałeczki ziemniaka, bo się nie zblenderowało dobrze. za dużo nie zjadł, ale cycem nie pogardził bardziej mu posmakowała zupa fasolowa, którą ja jadłam i dałam do posmakowania
moj Daniel tez nie lubi ziemniaka,ani puree,za to uwielbia slodkiego ziemniaka
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:02   #411
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

wczoraj jadłam śliwkę wieczorem węgierkę, mały się obudził, chciałam mu dać tylko do polizania, bo tak patrzył, a ten cap i wielki kawałek ze skórą nagle odgryzł i nie chciał paszczy otworzyć, myslałam ze na zawal zejdę w końcu mu to wyjęłam,a le nie był zadowolony
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą

Edytowane przez bybella
Czas edycji: 2012-09-07 o 09:03
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:16   #412
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
wczoraj jadłam śliwkę wieczorem węgierkę, mały się obudził, chciałam mu dać tylko do polizania, bo tak patrzył, a ten cap i wielki kawałek ze skórą nagle odgryzł i nie chciał paszczy otworzyć, myslałam ze na zawal zejdę w końcu mu to wyjęłam,a le nie był zadowolony
Daniel mi tak capnął skórke z chleba i oddac nie chciał
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 12:35   #413
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Pisze na szybko bo my wlasnie po lanchu i zaraz wychodzimy polecam avocado na poczatki z BLW bo skorka chropowata a srodek mieciutki i rozplywa sie w ustach poza tym skorka fajnie drapie dziasla przy zabkowaniu ulga
Moja wlasnie ladnie zjadla cwiartke i przy tym zaczela mowic dadada
Bede dawac czesciej
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:58   #414
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

mam pytanie-jak podawałyście winogrona-obrać ze skórki?
mam bezpestkowe
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:19   #415
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

I koniecznie przekroj na pol ja bym podala ze skorka to sobie moze daniel miekki srodek wymemlac
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:40   #416
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
I koniecznie przekroj na pol ja bym podala ze skorka to sobie moze daniel miekki srodek wymemlac
ja mu na razie jeszcze daje papki ale juz coraz mniej zblendowane,
on lubi memlać
ostatnio sie kasjerka z sklepie smiała,ze z fotelika wystaje tylko jego dziobek i naciągnieta noga od maskotki
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:19   #417
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Scio, a jak zaczynałaś? Kiedy mała już pewnie siedziała czy papki też przerabialiście?
Zaczynaliśmy od papek. Słoiczkowych, bo wygoda, z tym ze my od 4 miesiąca, bo Agata butelkowa, ale papki jadła tylko przez około 1,5 miesiąca, bo nie lubiła, zgniatałam widelcem. jak siedziała pewnie z podparciem (7-8 miesięcy) przeszliśmy na blw. gotowałam warzywa (zima była, więc kupwałam takie misky mrożonek i dawałam - marchewka, brokuł, kalafior) i dawałam do łapki (z mięsem się bałam tylko i siekałam), potem zaczęłam karmić lyżką, to co rzadkie a Tuśka wyjadała rączkami. W okolicach roku jadła już kanapki sama (pokrojone), pulpety tylko zupą karmiłam (bo właśnie w tych okolicach przestałam gotować osobno - tylko odlewałam przed przypraweniem). Ogólnie nie trzymałam się reztrykyjnie zadnej metody, blw ma wiele plusów - np. dziś razem jedliśmy parówki (raz a jakis czas daje takie 93% mięsa) z bułeczką razem przy stole w kuchni. Wspólne jedzenie to największy plus tej metody. Czasem jej pomagam jak jej sie znudzi jedzenie. Jedyny problem jaki mam to niejedzenie owoców, ew. banany i pomarańcze

Acha chciałam ylko dadać coś o zębach, które wcale nie są potrzebne do żucia miękkich pokarmów, dziąsła są na tyle twarde, ze dadzą rade. Zreszta te odpowiedzialne z gryzienie wyrastają później, 1-2 sie nie gryzie.

Druga kwesia krztuszenie - tez się bałam. raz miałam sytuacje ze mi się bananem zakrztusiła. Ale to normalny zdrowy odruch, poczekać az odkrztusi, j sie udałam na kurs pierwszej pomocy dla mam małych dzieci i byłam dużo spokojniejsza, ze wiem co robić.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami

Edytowane przez Scio
Czas edycji: 2012-09-12 o 12:23
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:25   #418
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dokładnie, moja córa prawie 14mcy miała jak pierwszy ząb wyszedł, a kawałki szamała od dawna :d łącznie z twardymi chrupkami kuku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 11:15   #419
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dziewczyny, a jak na początku u waszych maluchów wyglądało to jedzenie? Ja od trzech dni podaję marchewkę ale mała jest średnio zainteresowana, zjada raczej jakieś minimalne ilości, nie wyrywa się do jedzenia. Teraz pytanie czy w takim razie podawać kolejne warzywa, ziemniaka itd.? Czy męczyć marchewkę licząc na to, że w końcu załapie? Czy odczekać jeszcze trochę bo to sygnał, że nie jest gotowa? A może zawsze to tak na początku wygląda, że więcej memlania i plucia niż jedzenia?
A jeszcze mam pytanie co z kaszkami? Czy wprowadzać w tym samym czasie co warzywa? Czy odczekać trochę aż zacznie w miarę te warzywa jeść i dopiero z kaszką wkroczyć? Nie bardzo wiem jak to rozegrać...
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 11:44   #420
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak na początku u waszych maluchów wyglądało to jedzenie? Ja od trzech dni podaję marchewkę ale mała jest średnio zainteresowana, zjada raczej jakieś minimalne ilości, nie wyrywa się do jedzenia. Teraz pytanie czy w takim razie podawać kolejne warzywa, ziemniaka itd.? Czy męczyć marchewkę licząc na to, że w końcu załapie? Czy odczekać jeszcze trochę bo to sygnał, że nie jest gotowa? A może zawsze to tak na początku wygląda, że więcej memlania i plucia niż jedzenia?
A jeszcze mam pytanie co z kaszkami? Czy wprowadzać w tym samym czasie co warzywa? Czy odczekać trochę aż zacznie w miarę te warzywa jeść i dopiero z kaszką wkroczyć? Nie bardzo wiem jak to rozegrać...
Ile ma?
Te pierwsze próby tak wyglądają u większości dzieci. Bardziej jako poznawanie nowych smakow i nowej techniki jedzenia niż posiłek jako taki. Jak my zaczynałyśmy to marchewka była wszędzie tylko nie w buzi. Ja kaszke wprowadziłam w miedzyczasie wprowadzania warzyw.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-07 14:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.