Wyprawka studentki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 15:15   #31
gosia1351
Raczkowanie
 
Avatar gosia1351
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 114
GG do gosia1351 Send a message via Skype™ to gosia1351
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez Kayko92 Pokaż wiadomość
Ja kupowała już gotowe kartki z dzurkami to raczej nie było z tym problemu, dawały rade. Musiałabym kupić mase koszulek, bo mam dosyć sporo notatek.
Ja z kolei nie znoszę kartek z dziurkami i koszulki na notatki to dla mnie podstawa. To prawda, że w ciągu roku muszę ich kupić kilkaset, ale jakoś już się przyzwyczaiłam i jestem na to przygotowana :P
__________________
RAZEM od 16.08.2004
Zaręczyny w 23. urodziny 18.02.2013
Nasz ślub 16.08.2014

Filologia angielska ;]
gosia1351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:20   #32
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Wyprawka studentki

droga autorko, jak widać wyżej - dużo zależy od kierunku jaki się studiuje

podstawą na 100% są kolorowe zakreślacze, koszulki, kolorowe karteczki i teczki to się chyba wszędzie przydaje
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:25   #33
martfa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wyprawka studentki

No to mam niezły orzech do zgryzienia...
Dziękuję za tak liczny odzew!!
martfa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:37   #34
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Wyprawka studentki

Na pierwszym roku miałam zeszyty z podziałkami, ale za ciężkie to trochę, no i wolne kartki w niektórych przedmiotach zostawały, a w niektórych mi brakło. Na 2 roku wprowadziłam w życie noszenie tylko jednego bloku a4 w kratkę i pisanie w nim wszystkich przedmiotów po kolei piszą, które notatki z jakiego przedmiotu i data. Nie wyrywam ich, dlatego mam porządek poukładane wszystko datami w jednym miejscu i jak czegoś potrzebuję to zawsze znajdę


Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
podstawą na 100% są kolorowe zakreślacze, koszulki, kolorowe karteczki i teczki to się chyba wszędzie przydaje
U mnie akurat zakreślacze i koszulki się w ogóle nie przydają, kolorowe karteczki tylko do robienia listy zakupów, a teczkę mam tylko jedną, więc jak widać co kto lubi.
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:44   #35
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez martfa17 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Ja np. myślałam o zeszycie z zakładkami - jeden zeszyt do kilku przedmiotów, ale nie wiem czy to by zdało egzamin.


powiem Ci szczerze , że przez 3,5 roku borykałam się z zeszytami , karteczkami i na koniec stwierdziłam , że taki zeszyt jest najbardziej odpowiedni!! nosisz jeden lub 2 góra 3 zamiast kilkunastu- w zależności od ilości przedmiotów!! no i nie zabierają wiele miejsca a jak się skończy zakładasz nowy zresztą wiele przedmiotów kończy się po jednym semestrze wyobraź sobie po 5 latach ile będziesz miała makulatury!! ja swoje notatki już spaliłam , wyrzuciłam było tego całe mnóstwo!! także z doświadczenia wiem , że zeszyt z zakładkami jest najlepszy , polecam też te w miekkiej oprawie są lżejsze .



a i obok zwykłego długopisu polecam jakiś jeden kolorowy , czasem wykładowca podaje coś ważnego można wtedy szybko zaznaczyć nie tracąc uwagi na pożyczanie czy pogrubianie zwykłym długopisem



koszulek , zakreślaczy , segregatorów nie polecam zajmują dużo miejsca i pewnie i tak z nich nie skorzystasz. większość moich znajomych na 5 roku przerzuciła się na zeszyty z zakładkami.

bloków a4 też nie polecam bo czasem przez przypadek ktoś coś wyrwie "bo nie wiedział" albo sama przypadkiem wyrwałam i miałam "dziury" w wykładach , jakaś specjalna wyprawka nie będzie Ci potrzebna studia mam już za sobą więc mogę co nie co doradzić

Edytowane przez an-gi
Czas edycji: 2012-09-10 o 15:50
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:33   #36
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Wyprawka studentki

Ja polecam segregator a4 (tylko takie troszkę miększy niż te twarde - w tesco są O takie coś http://www.materialybiurowe.pl/index...roduct_id=1087 W tesco są fajniejsze, bo mają 2 'zaciskacze' , a nie 4 i są leciutkie ). W tym segregatorze miałam wszystkie przedmioty
Zeszytów podzielonych na kilka przedmiotów za to nie polecam, bo z niektórych przedmiotów pisze się więcej, a z niektórych wcale i ciężko jest określić na początku ile miejsca przeznaczyć na dany przedmiot. A w takim segregatorze spokojnie można doczepiać karteczki. Zawsze na końcu danego przedmiotu miałam foliówkę na kserówki i inne potrzebne rzeczy

Do tego polecam kolorowe długopisy i zakreślacze (Ja uwielbiam mieć kolorowe notatki)

Bardzo często przydaje mi się też taśma klejąca i zszywacz
__________________




Edytowane przez angelkaa
Czas edycji: 2012-09-10 o 16:46
angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:34   #37
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Wyprawka studentki

Ja na początku miałam notatnik z perforacją taką do segregatora i teczkę. I na zajęciach zapisane kartki chowałam do tej teczki, a w domu wpinałam do segregatora z przekładkami kolorowymi dla każdego przedmiotu (a po jego zakończeniu całość do jednej, opisanej koszulki foliowej i do pudła na szafę). I taki system sprawdzał się idealnie przez 3 lata. Potem dostałam paczkę skoroszytów (tych typu 4 kolory) A4 i B5 i to mi wystarczyło do końca. A nawet i dłużej, bo pisałam sobie dany przedmiot na danym kolorku po kolei jak leciało a potem tylko jak się przedmiot skończył wyrywałam te zapisane kartki i zostawało kilkadziesiąt czystych na nowy przedmiot. A te zapisane wędrowały do segregatora. I nadal prowadzę taki system notowania.

A bez post-itów (i tych większych, i tych indeksujących) oraz zakreślaczy ani rusz

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2012-09-10 o 16:46
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 19:29   #38
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
U mnie akurat zakreślacze i koszulki się w ogóle nie przydają, kolorowe karteczki tylko do robienia listy zakupów, a teczkę mam tylko jedną, więc jak widać co kto lubi.
U mnie tak samo, mam jedną teczkę, w której noszę dokumenty i prace zaliczeniowe, a koszulki foliowe mi się przydają właśnie tylko na te prace
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:16   #39
gosia1351
Raczkowanie
 
Avatar gosia1351
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 114
GG do gosia1351 Send a message via Skype™ to gosia1351
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
koszulek , zakreślaczy , segregatorów nie polecam zajmują dużo miejsca i pewnie i tak z nich nie skorzystasz. większość moich znajomych na 5 roku przerzuciła się na zeszyty z zakładkami.
Zakreślacze zajmują dużo miejsca? :P zakreślacze to podstawa żeby odnaleźć się w długaśnym tekście lub zaznaczyć coś ważnego ale są i tacy co ich nie używają jak widać, poza tym na pewno sama wiesz co lubisz a czego nie. Powodzenia!
__________________
RAZEM od 16.08.2004
Zaręczyny w 23. urodziny 18.02.2013
Nasz ślub 16.08.2014

Filologia angielska ;]
gosia1351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 22:08   #40
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez gosia1351 Pokaż wiadomość
Zakreślacze zajmują dużo miejsca? :P zakreślacze to podstawa żeby odnaleźć się w długaśnym tekście lub zaznaczyć coś ważnego ale są i tacy co ich nie używają jak widać, poza tym na pewno sama wiesz co lubisz a czego nie. Powodzenia!
ja czasami podkreślam długopisem, ale to nie to samo
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 07:56   #41
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez gosia1351 Pokaż wiadomość
Zakreślacze zajmują dużo miejsca? :P zakreślacze to podstawa żeby odnaleźć się w długaśnym tekście lub zaznaczyć coś ważnego ale są i tacy co ich nie używają jak widać, poza tym na pewno sama wiesz co lubisz a czego nie. Powodzenia!

akurat myślałam o segregatorach, zakreślacz miałam jeden za to posiadałam dużą ilość cienkopisów stabilo , miałam ich całe mnóstwo , chyba największą paczkę jaką szło kupić ;p ale trzymałam je w domu , a zakreślacz tak naprawdę miałam jeden bądź dwa i używałam ich rzadko ,niestety miałam manię podkreślania tekstów w książkach czy kserówkach dlatego świetnie sprawdzały się cienkopisy


a swoją drogą studia już mam za sobą więc mogę tylko doradzić z własnego doświadczenia , gusta są różne
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 10:09   #42
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Wyprawka studentki

To zależy kto co lubi - ja osobiście kupuję kołozeszyty, takie z których można wyrwać kartki, ale dziurki nadal zostają Później, np. po semestrze, gdy przedmiot się kończy, wyrywam wszystkie zapisane kartki i wpinam do segregatora, lub wkładam do koszulek. Mam ład i porządek, i nic mi się nie zgubi do egzaminu
I oczywiście mam zeszyty na kilka przedmiotów i zawsze w jednym zeszycie mam z jednej strony wykłady, a z drugiej ćwiczenia. Nie żebym żałowała pieniędzy na zeszyty, ale tachać na uczelnię 5-6 zeszytów to by była maskara.

I obowiązkowo - jak największa ilość zakreślaczy, cienkopisów i kolorowych zakładek U mnie idzie tego mnóstwo, bo nie wyobrażam sobie uczenia się bez zakreślania na kolorowo

A i tak od siebie - nie polecam zeszytów z gotowymi zakładkami. Kosztują z reguły sporo więcej niż zwykły zeszyt, a wiadomo, że przedmiot przedmiotowi nie jest równy. Lepiej kupić zwykły zeszyt i zrobić samemu miejsce na przedmioty, korzystając z takich fajnych papierków kolorowych samoprzylepnych (http://agrobet.pl/za3.jpg) Po pierwszych zajęciach będziesz wiedziała, z którego przedmiotu jest więcej pisania, a z którego mniej i sama określisz koniec i początek przedmiotu
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015



Edytowane przez seductivee
Czas edycji: 2012-09-11 o 10:12
seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:05   #43
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Wyprawka studentki

U mnie idealnie się sprawdza zeszyt na tych kółkach z kolorowymi zakadkami -kązdy kolor na inny przedmiot. Format B5, bo a4 niszczy torbę i jest strasznie ciężki(miałam w 1 semestrze pierwszego roku takowy) i też nie wyobraząm sobie życia bez zakreślaczy Ale bez kolorowych samoprzylepnych karteczek już tak, bo rzadko tego uzywam, gdyż najczęściej muszę po prostu nauczyć się całej książki na egzamin I nie ma ważniejszych i mniej ważnych treści tak więc lepiej mi po prostu zajrzeć do spisu treści co najwyżej(studiuję prawo)
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:09   #44
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Wyprawka studentki

ja lubię najbardziej jeden zeszyt do kilku przedmiotów, ewentualnie jeśli przedmiot jest obszerny jeden zeszyt i z przodu wykłady, od tyłu ćwiczenia
lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:31   #45
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
U mnie idealnie się sprawdza zeszyt na tych kółkach z kolorowymi zakadkami -kązdy kolor na inny przedmiot. Format B5, bo a4 niszczy torbę i jest strasznie ciężki(miałam w 1 semestrze pierwszego roku takowy) i też nie wyobraząm sobie życia bez zakreślaczy Ale bez kolorowych samoprzylepnych karteczek już tak, bo rzadko tego uzywam, gdyż najczęściej muszę po prostu nauczyć się całej książki na egzamin I nie ma ważniejszych i mniej ważnych treści tak więc lepiej mi po prostu zajrzeć do spisu treści co najwyżej(studiuję prawo)
Hehe O widzisz, a ja bez nich żyć nie umiem, ale ja studiuję filologię rosyjską - tu każdy cytat w książce ważny
U mnie jeden duży zeszyt, co go kupiłam przed 1 rokiem, starczy mi jeszcze na ten rok, a jestem już na 3 Wyrywam kartki po innych przedmiotach a i tak jeszcze sporo zostało
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:57   #46
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Wyprawka studentki

W zasadzie prawie nie prowadziłam notatek, więc zeszyty nie były mi potrzebne. Poza przedmiotami z których robiliśmy obliczenia na zajęciach.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:05   #47
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Wyprawka studentki

Na pierwszym semestrze próbowałam z zeszytami. Nie wyszło. Szczególnie, że notować nie umiem i jestem zapominalska, więc raz, że zamiast notatek miałam bazgroły, dwa, że często zapominałam zeszytu, którego potrzebuję i był klops.
Potem kupiłam zestaw skoroszytów i kartki do wpinania. Miałam jeden skoroszyt do 2-4 przedmiotów, w nim wpięte od razu kartki, na których notowałam + koszulki na materiały od prowadzących. Zaznaczałam takimi kolorowymi karteczkami samoprzylepnymi przedmioty i w każdym przedmiocie tematy, lektury, cokolwiek. Plus tego rozwiązania był taki, że skoroszyty są leciutkie, a nawet jeśli któregoś zapomniałam, pisałam na innej kartce, którą po prostu potem wpinałam.
Po pierwszym roku wzięłam te skoroszyty plus koszulki w których miałam notatki i materiały z "mniejszych" przedmiotów i wpięłam wszystkie do dużego segregatora. W ten sposób cały semestr II i kawałek I zamknęłam w jednym segregatorze. W tym roku potrzebowałam znaleźć coś z pierwszego roku, zajrzałam do segregatora i od razu trafiłam na to, czego potrzebowałam.
Aha, na jeden z przedmiotów konsekwentnie nosiłam komputer i na nim notowałam, było duuużo pisania, a tak szybciej idzie. I raz na jakiś czas notatki drukowałam i wpinałam do skoroszytu.

Potem zaczęłam drugi kierunek i zrobił mi się straszny bałagan w notatkach, w dodatku strasznie się rozleniwiłam, miałam same bazgroły, a nie notatki. Semestr zimowy jeszcze jakoś pociągnęłam na skoroszytach i teczkach, a potem była istna masakra. Praktycznie nie mam notatek z ostatniego semestru.

Teraz w Biedronce złapałam zeszyt Oxford Organiser book i się zakochałam. Wierzę, że pomoże mi w organizacji. Oxford dla studenckich potrzeb zrobił też Nomad book: to samo, co Organiser book, tylko bez "segregatora". Jest jeszcze Project book. Zobaczymy, czy zeszyt spełni swoje zadanie Tu info na stronie firmy: http://www.my-oxford.pl/student_organis.php

W zasadzie wszystko zależy od tego, co Ci podpasuje. Jednym pasują teczki, inni mają zeszyt do każdego przedmiotu, a jeszcze inni ładnie się organizują ze wszystkimi przedmiotami w jednym zeszycie. Po kilku tygodniach ogarniesz, jak Ci wygodnie, dlatego nie radzę obkupować się zeszytami już teraz.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]

Edytowane przez Lidia Paulina
Czas edycji: 2012-09-11 o 22:12
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 01:27   #48
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez Kayko92 Pokaż wiadomość
Ja kupowała już gotowe kartki z dzurkami to raczej nie było z tym problemu, dawały rade. Musiałabym kupić mase koszulek, bo mam dosyć sporo notatek.

Ja nie lubie tych mały formatów, najlepiej A4. Bardziej sie przydaje np. przy matmie jak sie zadanie ciągnie na cała strone łatwiej się znaleść.
Dokładnie - kartki z dziurkami w bloku. Noszę teczkę z notatkami, i "kawałek" tego bloku. Każdy przedmiot jest spięty spinaczami, na koniec semestru wszystko ląduje w segregatorze.
Inna sprawa, że politechnika oducza chodzenia na wykłady i ten segregator starczy mi chyba na całe studia
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 01:36   #49
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Wyprawka studentki

a ja 4 lata już przechodziłam z zeszycikami a5, zazwyczaj 32-kartkowymi, coby się nie nanosić zbyt dużo, zazwyczaj jeden zeszyt do 2 przedmiotów. tylko do matmy miałam większe, no ale to było naprawdę sporo pisania.
jak już idę na jakiś wykład i o zgrozo - notować zamierzam, to lubię mieć wcześniejsze notatki ze sobą. na ćwiczeniach często to konieczność.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 07:28   #50
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez Lidia Paulina Pokaż wiadomość
Teraz w Biedronce złapałam zeszyt Oxford Organiser book i się zakochałam. Wierzę, że pomoże mi w organizacji. Oxford dla studenckich potrzeb zrobił też Nomad book: to samo, co Organiser book, tylko bez "segregatora". Jest jeszcze Project book. Zobaczymy, czy zeszyt spełni swoje zadanie Tu info na stronie firmy: http://www.my-oxford.pl/student_organis.php
Ja kupiłam taki zeszycik na 1 roku, ale u mnie się w ogóle nie sprawdził, bo jest w porównaniu do innych zeszytów ciężki Jest też większy, a kartki są grubsze. Ale ja to miałam do jednego przedmiotu, także jak ktoś by prowadził go na kilka, to pewnie by było OK

Ja na pierwszym roku miałam też bajzel - chodzę na wszystkie wykłady i ćwiczenia, zapisują dużo, a na 1 rok zakupiłam zeszyty A5 w twardych okładkach na każdy przedmiot Była masakra. Potem zainwestowałam w segregatory i wpinane kartki, ale to był kolejny błąd, bo mi się segregator do żadnej torby nie mieścił, a jak już się zmieścił to znów nic innego się nie mieściło Ale tak do końca 1 roku pociągnęłam na tych segregatorach.
Na II roku jak już wspominałam - zwykły kołozeszyt, ale taki żeby się kartki wyrywały, a kółeczka nie niszczyły. Wpinałam to wszystko do grubych segregatorów i wszystko mam ładnie posortowane A i zeszyty starczają na dłużej, bo jak się wyrwie kartki zapisane, to zeszyt nie ucierpi Teraz kupuję też bloczki z kartkami na własne streszczenia książek i robię dziurkaczem dziurki. Wpinam to wszystko do takiego miękkiego skoroszytu - http://www.ksero-tecza.pl/zdjecia/Sk...lastikowy.jpeg I też mam porządek
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:34   #51
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 492
Dot.: Wyprawka studentki

A ja się cały czas zastanawiam czy dokupić sobie urządzenie wielofunkcyjne drukarka/ksero/skaner... przydatna rzecz na studiach czy szkoda kasy i lepiej korzystać z punktów ksero?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:48   #52
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
A ja się cały czas zastanawiam czy dokupić sobie urządzenie wielofunkcyjne drukarka/ksero/skaner... przydatna rzecz na studiach czy szkoda kasy i lepiej korzystać z punktów ksero?
Jeżeli musisz wydrukować coś pojedynczego, to drukarka fajna rzecz. Skaner też się przydaje. Ale jak jest cała książka do skserowania, czy wydruk jakiegoś obszernego sprawozdania, to tańsze i szybsze jest przejście się do punktu ksero. Według mnie
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 12:50   #53
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
A ja się cały czas zastanawiam czy dokupić sobie urządzenie wielofunkcyjne drukarka/ksero/skaner... przydatna rzecz na studiach czy szkoda kasy i lepiej korzystać z punktów ksero?
Jak dla mnie to rzecz niezbędna! Non stop coś drukuję, skanuję, czy kseruję w domu - szybciej idzie pisanie na kompie niż ręcznie. Poza tym - materiały na zajęcia to u mnie - kopiuj-wklej i drukuj I wbrew pozorom tonery starczą na prawdę na sporo - często drukuję całe książki i na 3 miesiące na prawdę mam spokój.
W ksero jest drogo - 10gr za kartkę, a do tego jeszcze w kolejkach stoi się na prawdę długo. No, chyba że na innych uczelniach jest inaczej
Jak będziesz szukała drukarki, zwróć uwagę na ceny tonerów - ja kupiłam drukarkę droższą, ale koszt tonera to 35zł i to oryginalnego. Nie polecam doładowywać tuszów, ponieważ nie dość, że się drukarka może zepsuć, to jeszcze może tuszu nie przyjąć i wtedy kasa w błoto poszła.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015



Edytowane przez seductivee
Czas edycji: 2012-09-12 o 12:51
seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 13:09   #54
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Wyprawka studentki

To czy ktoś woli zeszyt czy kartki, to kwestia preferencji i wychodzi to "w praniu". U mnie najlepiej sprawdzają się kołonotatniki z możliwości wyrywania kartek (czasami więcej niz jeden przedmiot na zeszyt). Wykłady trzymam najczęściej w skoroszytach (czyli zbieram kartki wyrwane z kołonotatnika :P), do tego kiepsko uczyło mi się z zeszytów... Tak więc królują u mnie: wkłady do segregatorów, kołonotatniki oraz bloki biurowe Do tego skoroszyty i segregator (upycham notatki z całego skończonego semestru do segregatora/kilku segregatorów).

Najważniejsze są dla mnie dobrze piszące, wygodne długopisy, noszę też ołówek, jakiś kolorowy cienkopis, a podczas nauki w ruch idą zakreślacze Mam też przylepiane karteczki do zaznaczania, ale większość rzeczy piśmienniczych zostało mi z targów pracy od firm :P

O, urządzenie wielofunkcyjne też mam, ale niestety atramentowe Więc korzystam od święta, gdy nie mam jak iść do punktu ksero. Za to drukarkę-drukarkę mam laserową - ojej, ile ona wersji pracy dyplomowej wyprodukowała! Po 9 miesiącach mimo tego jeszcze mogę coś druknąć.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2012-09-12 o 13:11
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:07   #55
Amica92
Raczkowanie
 
Avatar Amica92
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 134
Dot.: Wyprawka studentki

ja sobie kupilam dobry dlugopis, zakreslacze, kolorowe dlugopisy, karteczki post-it, jeden brylion a4 i jeden brylion z zakladkami :P
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.
Amica92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:47   #56
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
A ja się cały czas zastanawiam czy dokupić sobie urządzenie wielofunkcyjne drukarka/ksero/skaner... przydatna rzecz na studiach czy szkoda kasy i lepiej korzystać z punktów ksero?
U mnie takie urządzenie ułatwia mi życiei pieniądze Bo raz w tygodniu musiałam przynajmniej wydrukować jakieś hm od 60-150 stron(ustawy), i tak co tydzień. Na pierwszym roku jeszcze nie miałam, więc wiem jaka to była męka i koszta. Niech nawet po 10 gr za stronę(u mnie tyle wynosi najtańsze ksero ) to wychodzi przynajmniej 15 zł w tygodniu.Co daje 60 zł na miesiąc. Jak dla mnie, to sporo. Owszem kupno takiego urządzenia też jest sporym wydatkiem, ale np za taki tusz...płacę jakieś 1,5złi starcza mi to na wieeeele ustawi innych kserówek
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 17:36   #57
sajisak
Raczkowanie
 
Avatar sajisak
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: za siedmioma górami
Wiadomości: 173
Dot.: Wyprawka studentki

bleuclair i seductivee podzielcie się jakie macie te urządzenia, że tusze takie tanie... Ja mam w domu rodzinnym urządzenie wielofunkcyjne Lexmarka i ceny atramentów to masakra jakaś...
sajisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 17:40   #58
realistka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Wyprawka studentki

Ja mam HP i te ceny tuszów to również jest koszmar!!! :O No, ale tuszu starcza na bardzo długi czas nawet przy bardzo dużej liczbie wydruków...
realistka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 17:47   #59
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Wyprawka studentki

Polecam Brothera
Teraz mam zagwozdkę czy ciągnąć go do akademika
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:01   #60
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Wyprawka studentki

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Polecam Brothera
Teraz mam zagwozdkę czy ciągnąć go do akademika
Też myślałam, żeby moje pudło wielofunkcyjne zawieźć do akademika, ale tam jest tak mało miejsca, że chyba musiałabym z nim spać.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.