Aparaty ortodontyczne cz. XII - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 09:40   #3991
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
mam zgryz głęboki i stłoczenia... dołączam zdjęcia...
Na razie minęło 2,5tyg i nic nie ruszyło, dlatego się boję...
Najbardziej chodzi o górę, bo tam są wykrzywione, na dole jest za to luz.
Już to kiedyś pisałam - oglądasz pewnie tylko sam przód?
A zęby mogą prostować się 'od tyłu'
to jest bardzo powolny proces, ja dopiero zobaczyłam jak_bardzo_krzywe mam zęby jak mi orto zrobiła fotkę całego zgryzu, apetycznie takie zdjęcia ani estetycznie nie wyglądają, ale widać wtedy co jest do zrobienia, i czasami te zmiany gołym okiem nie są widoczne. Także nie marw się, na pewno się prostuje
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 09:52   #3992
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

tak, tylko przód...
A u Ciebie kiedy ten przód zaczął się prostować? Ja myślałam, że po miesiącu, dwóch moja dwójka będzie już w łuku
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 10:12   #3993
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
tak, tylko przód...
A u Ciebie kiedy ten przód zaczął się prostować? Ja myślałam, że po miesiącu, dwóch moja dwójka będzie już w łuku
Po miesiącu czy dwóch na pewno jakieś zmiany zauważysz, ale nie nie 2,5 tygodnia. Spokojnie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 11:03   #3994
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

dzięki Wiecie co, muszą chyba zająć się czymś, bo mam wakacje i już przez to nieróbstwo zaglądam w zęby co chwilę Jak zacznie się szkoła to mi przejdzie i może zauważę zmiany
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 17:07   #3995
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

A ja się prawie udusiłam przy robieniu tych wycisków ;/ Bo nie oddycham nosem, a tej... "masy" było tak dużo, że mi do gardła właziło! Akurat orto gadał z siostrą (bo też ma zakładany) i dobrze, że ta asystentka zauważyła, bo bym się udusiła normalnie, No i potem mnie przepraszal.. A co najlepsze - jak miałam 14 lat to miałam popsuty ząb, górną lewą szóstkę. No i tak ją rozruszałam, że pewnego dnia po prostu kiedyś uderzyłam się ręką w policzek (tak, jakby mnie ktoś spoliczkował - czegoś zapomniałam, mam taki odruch) a tu bum, i ząb na języku. I na tych wyciskach orto mi mówi "a kto to pani tak zęba paskudnie wyrwał?! Co za konował?!" a ja nic, bo zapomniałam o zębie przez 5 lat i dziura mi nie przeszkadzała muszę zrobić zdjęcia przed aparatem, żeby wam wrzucić
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 18:03   #3996
flows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A ja się prawie udusiłam przy robieniu tych wycisków ;/ Bo nie oddycham nosem, a tej... "masy" było tak dużo, że mi do gardła właziło! Akurat orto gadał z siostrą (bo też ma zakładany) i dobrze, że ta asystentka zauważyła, bo bym się udusiła normalnie, No i potem mnie przepraszal.. A co najlepsze - jak miałam 14 lat to miałam popsuty ząb, górną lewą szóstkę. No i tak ją rozruszałam, że pewnego dnia po prostu kiedyś uderzyłam się ręką w policzek (tak, jakby mnie ktoś spoliczkował - czegoś zapomniałam, mam taki odruch) a tu bum, i ząb na języku. I na tych wyciskach orto mi mówi "a kto to pani tak zęba paskudnie wyrwał?! Co za konował?!" a ja nic, bo zapomniałam o zębie przez 5 lat i dziura mi nie przeszkadzała muszę zrobić zdjęcia przed aparatem, żeby wam wrzucić
Az boje sie wyciskow!
flows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 18:10   #3997
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
A tak poza tym to witam wszystkie aparatki. Ja od 2 miesięcy noszę aparat. Mam bezligaturowy. Ale nie mam specjalnie krzywych zębów - ot, zwykły zgryz głęboki, asymetria między jedynkami górnymi i dolnymi oraz cofnięta nieco żuchwa. I jak pewnie zauważyłyście, studiuję stomatologię (3 rok obecnie)
Witaj Zaglądaj tu do nas często, fajnie mieć kogoś kto siedzi w tym "temacie" i czasami wspomoże taką naukową poradą

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
tak, tylko przód...
A u Ciebie kiedy ten przód zaczął się prostować? Ja myślałam, że po miesiącu, dwóch moja dwójka będzie już w łuku
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Po miesiącu czy dwóch na pewno jakieś zmiany zauważysz, ale nie nie 2,5 tygodnia. Spokojnie.
Dokładnie! Nie ma co się spinać i przede wszystkim ciągle oglądać bo zwariujesz Na pewno wszystko w swoim czasie pięknie się wyprostuje.

Cytat:
Napisane przez flows Pokaż wiadomość
Az boje sie wyciskow!
Spokojnie, nie myśl o tym, to wcale nie takie straszne. Fakt, nie jest to super przyjemne, ale chwila moment i będzie po wszystkim, pamiętaj by oddychać noskiem i staraj się myśleć o czymś innym.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 18:24   #3998
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Ha ha, dziewczyny, przypomniało mi się jak miałam wyciski...
Fakt, ogólnie nie fajne przeżycie. Na dole dużo lepiej, ale na górze... Nie dość, że ta masa właziła mi do gardła to najgorsze jest to, że nie chciała się odkleić. Orto za długo czekała aż się utwardzi i jak chciała zdjąć to się zacięło. Dosłownie! W sensie było takie jakby podciśnienie, które tak mocno trzymało te wyciski na zębach. Siłowała się strasznie, wyginała mi to na wszystkie strony a to ani rusz. Ja się okropnie wystraszyłam, bo przecież to co chwilę bardziej się utwardza. Już w głowie myśli "o nieee, jak ja wrócę do domu z tym w buzi" i w końcu coś puściło, był taki odgłos jak przy otwieraniu nakrętki od słoika z kiszonymi ogórkami - takie jakby powietrze tam naszło i się oderwało... Ale straszne to było, na prawdę. Nie życzę nikomu.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:59   #3999
emilka901
Raczkowanie
 
Avatar emilka901
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 100
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dziewczyny ile mniej więcej czasu nosi się wyciągi? Ja wczoraj dostałam to dziadoswto, nie mogę w nocy spać tak boli.. Mam sobie nimi schować dolną szczękę...
__________________
http://s1.suwaczek.com/20140802310214.png


Aparat góra i dół + ekspander - 9 maj 2012
emilka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 22:14   #4000
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez emilka901 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile mniej więcej czasu nosi się wyciągi? Ja wczoraj dostałam to dziadoswto, nie mogę w nocy spać tak boli.. Mam sobie nimi schować dolną szczękę...
Ile czasu w ciągu dnia czy ile w ciągu leczenia?

Wszystko zależy od wady, moja ortodontka mówiła, że żeby móc ocenić ich działanie trzeba nosić minimum 16 h w ciągu doby, więc ja nosiłam całą noc i parę h w ciągu dnia lub ostatnimi czasy cały czas przez 40 dni (efekty były naprawdę duże).
A jeśli chodzi o noszenie w czasie całego leczenia to zależy tylko od Twojej wady, ja noszę prawie cały czas od roku (miałam wysunąć dolną szczękę i zlikwidować asymetrię)
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 22:52   #4001
IllegalKiss
Raczkowanie
 
Avatar IllegalKiss
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 117
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Witam
W poniedziałek założono mi separację. Oczywiście za dużo naczytałam się na ten temat i przygotowałam się na ogromny ból, ale na szczęście nic nie boli, czuję tylko jakbym miała takie "zmęczone" zęby - zwłaszcza przy gryzieniu. Dziwne uczucie, ale grunt, że obyło się bez większych tragedii. W jednym miejscu ta gumka nie weszła do końca - pomimo siłowania się i nawet przypolerowania zęba ortodonta nie był w stanie jej docisnąć i ta jest najbardziej irytująca. Trochę martwi mnie, że mam tam mało miejsca.

Już jutro mój wielki dzień! Punkt dwunasta zakładam metalowy górny łuk i chyba nie zasnę z wrażenia, tak się cieszę Tyle lat na to czekałam, wreszcie pozbędę się tych okropnych krzywych zębów, wreszcie będę mogła robić różne miny do zdjęć Oczywiście zdam relację
__________________


Blog z wąsem

IllegalKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 07:44   #4002
dtka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
mam zgryz głęboki i stłoczenia... dołączam zdjęcia...
Na razie minęło 2,5tyg i nic nie ruszyło, dlatego się boję...
Najbardziej chodzi o górę, bo tam są wykrzywione, na dole jest za to luz.
Niestety, zgryz głęboki to trudna wada i dość wolno się ją leczy. Mam to samo i dokładnie jak Ty spodziewałam się, że po max 2 miesiącach będę miała super proste ząbki a potem to już tylko stabilizacja...

To był wstęp. Teraz będą złe wiadomości... Mam aparat rok i dopiero teraz w końcu jedynki mi wyjechały do przodu. A jestem w ciąży więc teoretycznie moje zęby powinny przesuwać się łatwiej...

Zęby w łuku będą po 2 miesiącach.

Edytowane przez dtka
Czas edycji: 2012-09-22 o 07:47
dtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 08:32   #4003
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez dtka Pokaż wiadomość
Niestety, zgryz głęboki to trudna wada i dość wolno się ją leczy. Mam to samo i dokładnie jak Ty spodziewałam się, że po max 2 miesiącach będę miała super proste ząbki a potem to już tylko stabilizacja...

To był wstęp. Teraz będą złe wiadomości... Mam aparat rok i dopiero teraz w końcu jedynki mi wyjechały do przodu. A jestem w ciąży więc teoretycznie moje zęby powinny przesuwać się łatwiej...

Zęby w łuku będą po 2 miesiącach.
Kurcze, przeraziłaś mnie... ROK muszę czekać na to, żeby ta dwójka przeszła do łuku i jedynki w miarę się wyrównały?

Kurcze, mi nie chodzi o to, żeby zgryz się naprawił, ja wiem, że jest głęboki i pewnie będzie długo bo noszę ciągle rozklinowanie na jedynkach, żebym nie zaciskała zębów w takiej "mojej" głębokiej pozycji... ale chociaż niechby te na przodzie się trochę poprawiły, a reszta mi nie przeszkadza, że długo
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 11:40   #4004
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Kurcze, przeraziłaś mnie... ROK muszę czekać na to, żeby ta dwójka przeszła do łuku i jedynki w miarę się wyrównały?

Kurcze, mi nie chodzi o to, żeby zgryz się naprawił, ja wiem, że jest głęboki i pewnie będzie długo bo noszę ciągle rozklinowanie na jedynkach, żebym nie zaciskała zębów w takiej "mojej" głębokiej pozycji... ale chociaż niechby te na przodzie się trochę poprawiły, a reszta mi nie przeszkadza, że długo
A ja myślę, że nie będzie tak źle. Jak już pisałam wcześniej też mam zgryz głęboki (a w zasadzie miałam), do tego dwójka wystająca do przodu - ogółem wada podobna do Twojej. Pół roku nosiłam taką płytkę do rozklinowania i teraz po moim głębokim zgryzie nie ma nawet śladu. Dwójka nadal lekko wystaje do przodu, ale jest o niebo lepiej niż było. Moja orto mówi, że takie rozklinowanie daje bardzo dobre rezultaty i jest bardzo pomocne w leczeniu. Nosisz je na stałe? Dodam, że mój zgryz początkowo był baaardzo głęboki (jak określiła orto) - dolne zęby były całkiem zasłonięte.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 16:43   #4005
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Noszę rozklinowanie na stałę, mam przyklejone do jedynek od tyłu takie "kamienie", na których zatrzymują mi się dolne zęby i nie mogę ich przez to zagryźć.

Ja też mam całkowity głęboki zgryz.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 17:13   #4006
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Noszę rozklinowanie na stałę, mam przyklejone do jedynek od tyłu takie "kamienie", na których zatrzymują mi się dolne zęby i nie mogę ich przez to zagryźć.

Ja też mam całkowity głęboki zgryz.
To ja miałam trochę coś innego ale pełniło tą samą funkcję. U mnie była to akrylowa płytka za przednimi zębami. Początkowo miałam przez to bardzo duże szpary po bokach między górnymi i dolnymi zębami, które potem prawie całkowicie się zeszły.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 20:45   #4007
venire
Przyczajenie
 
Avatar venire
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

hej dziewczyny, noszę aparat od dwóch dni i moja buzia jest już nieźle poharatana macie jakiś patent na przyklejanie wosku, żeby od razu nie odpadał i tak bardzo się nie kruszył?
__________________
Tylko wariaci są coś warci


2012 Loret de Mar
venire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:02   #4008
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
To ja miałam trochę coś innego ale pełniło tą samą funkcję. U mnie była to akrylowa płytka za przednimi zębami. Początkowo miałam przez to bardzo duże szpary po bokach między górnymi i dolnymi zębami, które potem prawie całkowicie się zeszły.
a długo Ci się te szpary schodziły? Ja mam na razie ogromne ;P
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 23:24   #4009
IllegalKiss
Raczkowanie
 
Avatar IllegalKiss
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 117
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Za mną już kilka pierwszych godzin w aparacie. Nie jest źle! (Oprócz tego dziwnego wrażenia, że zaraz wyleci mi jedynka) Póki co bardzo czuję aparat, tak dużo metalu w buzi, bardzo bym chciała żeby najbliższy tydzień minął jak najszybciej i żebym już trochę do niego przywykła.
Przerażają mnie trochę pierścienie, wyglądają jakbym mogła sobie do nich z boku doczepić karabin maszynowy, te wystające cosie są irytujące...
Tak poza tymi małymi niedogodnościami bardzo się cieszę, że mam już aparat na zębach I wizualnie wygląda o wiele lepiej, niż się spodziewałam.
__________________


Blog z wąsem

IllegalKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 07:32   #4010
dtka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Kurcze, przeraziłaś mnie... ROK muszę czekać na to, żeby ta dwójka przeszła do łuku i jedynki w miarę się wyrównały?

Kurcze, mi nie chodzi o to, żeby zgryz się naprawił, ja wiem, że jest głęboki i pewnie będzie długo bo noszę ciągle rozklinowanie na jedynkach, żebym nie zaciskała zębów w takiej "mojej" głębokiej pozycji... ale chociaż niechby te na przodzie się trochę poprawiły, a reszta mi nie przeszkadza, że długo
Dwójka do łuku u mnie szybko poszła - 2 miesiące. Twoje jedynki pewnie też dość szybko wejdą do łuku tzn będą w jednej linii z 2kami ale wypchnięcie do przodu całości, tak żeby na siebie nie zachodziły zajmuje sporo czasu. Te kompozyty z tyłu na zębach nadal mam, dopiero teraz mają mi je zdejmować. Czyli dopiero po roku przednie zęby na tyle wyszły do przodu, że boczne się stykają a przednie nie zachodzą na siebie. Na szczęście już po kilku miesiącach dolne i górne zęby stykają się nie tylko w miejscu kompozytów ale i na 7kach więc dużo łatwiej się je.
dtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 08:31   #4011
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez dtka Pokaż wiadomość
Dwójka do łuku u mnie szybko poszła - 2 miesiące. Twoje jedynki pewnie też dość szybko wejdą do łuku tzn będą w jednej linii z 2kami ale wypchnięcie do przodu całości, tak żeby na siebie nie zachodziły zajmuje sporo czasu. Te kompozyty z tyłu na zębach nadal mam, dopiero teraz mają mi je zdejmować. Czyli dopiero po roku przednie zęby na tyle wyszły do przodu, że boczne się stykają a przednie nie zachodzą na siebie. Na szczęście już po kilku miesiącach dolne i górne zęby stykają się nie tylko w miejscu kompozytów ale i na 7kach więc dużo łatwiej się je.
dzięki za pocieszenie
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:08   #4012
Zuela
Raczkowanie
 
Avatar Zuela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 497
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Hej dziewczyny
Wczoraj miałam przykry wypadek, przewróciłam się na schodach a cały upadek "zamortyzowałam" twarzą co skończyło się złamanym nosem, ułamanym zębem, odklejeniem kilku zamków i zgubieniem jednego. Dentystka która ratowała mój ząb powiedziała, że możliwe, że czeka mnie wymiana całego górnego łuku. Wiecie czy w przypadku zgubienia jednego zamka trzeba wymieniać cały łuk czy wystarczy dokleić jeden zamek?
Zuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:22   #4013
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dziewczyny, mam do Was pytanie - czy któraś z Was ściągała aparat wcześniej niż było to zaplanowane? W sensie zanim leczenie zostało doprowadzone do końca?
Moje zęby są problematyczne, noszę aparat już ok. 17 miesięcy i na jedynkach(pom nimi i po stronie dwójek) robi mi się brzydka próchnica. Nie chcę stracić zębów przez to, że będę nosić aparat zamiast je wcześniej wyleczyć. Już wolę mieć krzywe niż nie mieć ich wcale. Jednakże czy jak teraz zacznę o nie maksymalnie dbać, to czy jest szansa, by problem się nie pogłębiał?
Niektóre z Was(chyba) leczyły zęby w międzyczasie, w sensie orto zdjęła drut, poszło się do dentysty i z powrotem drut, tak?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:37   #4014
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie - czy któraś z Was ściągała aparat wcześniej niż było to zaplanowane? W sensie zanim leczenie zostało doprowadzone do końca?
Moje zęby są problematyczne, noszę aparat już ok. 17 miesięcy i na jedynkach(pom nimi i po stronie dwójek) robi mi się brzydka próchnica. Nie chcę stracić zębów przez to, że będę nosić aparat zamiast je wcześniej wyleczyć. Już wolę mieć krzywe niż nie mieć ich wcale. Jednakże czy jak teraz zacznę o nie maksymalnie dbać, to czy jest szansa, by problem się nie pogłębiał?
Niektóre z Was(chyba) leczyły zęby w międzyczasie, w sensie orto zdjęła drut, poszło się do dentysty i z powrotem drut, tak?
Można leczyć zęby w aparacie Nie ma sensu zdejmować wcześniej i płacić za gorszy efekt
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:53   #4015
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Można leczyć zęby w aparacie Nie ma sensu zdejmować wcześniej i płacić za gorszy efekt
Z drutem na nich? Nawet w przestrzeniach?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:57   #4016
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Z drutem na nich? Nawet w przestrzeniach?
Ja tak miałam. Wypadło mi uzupełnienie między 5 a 4 i stomatolog oczyściła mi to i założyła nowe, wszystko w aparacie i z założonym łukiem. Zawsze możesz poprosić orto, żeby na jeden dzień zdjęła Ci łuk, iść do stomatologa, wrócić, założyć.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 13:35   #4017
juljia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Hej. Wiecie gdzie w okolicach Warszawy, Piaseczna można założyć tanio aparat? W internecie jest za dużo tych wszystkich salonów i nie znam się do końca na cenach.
juljia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 18:05   #4018
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez emilka901 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile mniej więcej czasu nosi się wyciągi? Ja wczoraj dostałam to dziadoswto, nie mogę w nocy spać tak boli.. Mam sobie nimi schować dolną szczękę...
ja nosiłam 1,5 roku

Cytat:
Napisane przez juljia Pokaż wiadomość
Hej. Wiecie gdzie w okolicach Warszawy, Piaseczna można założyć tanio aparat? W internecie jest za dużo tych wszystkich salonów i nie znam się do końca na cenach.
http://www.ortodonta.info/gabinet.html#zapisy
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 18:38   #4019
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Podczytuje Was od dawna, z resztą opisywałam tu moje krzywolusy.
17 października mam zakładanie górnego łuku.
Przyjmiecie mnie do swojego grona?
Już nie mogę się doczekać
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:08   #4020
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez venire Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, noszę aparat od dwóch dni i moja buzia jest już nieźle poharatana macie jakiś patent na przyklejanie wosku, żeby od razu nie odpadał i tak bardzo się nie kruszył?
Dobrze go rozmiękczyć przed nakładaniem (jak plastelinę) i naklejać suchymi rękami na dobrze osuszone miejsca

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a długo Ci się te szpary schodziły? Ja mam na razie ogromne ;P
Ja też miałam ogromne - takie że mogłam spokojnie palec wskazujący włożyć między szczękę i żuchwę. Z jednej strony szpara była większa, z drugiej trochę mniejsza. Zeszły się niemal całkowicie w ciągu pół roku. Z jednej strony jest jeszcze mała szparka (ok 1-2mm) ale tej rozpórki już od 4 miesięcy nie noszę. Nie wiem, czy jest możliwe całkowite domknięcie tej szpary, bo orto mówiła, że żuchwa z tej strony jest trochę nieprawidłowo rozwinięta. Teraz próbujemy domknąć ją wyciągami, chociaż przyznam szczerze że ostatnio je sobie odpuściłam trochę.

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
Podczytuje Was od dawna, z resztą opisywałam tu moje krzywolusy.
17 października mam zakładanie górnego łuku.
Przyjmiecie mnie do swojego grona?
Już nie mogę się doczekać
Witamy
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 15:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.