Filologia germańska czy Finanse i Rachunkowośc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 12:23   #1
crolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 6
Lightbulb

Filologia germańska czy Finanse i Rachunkowośc


Zastanawiam się nad wyborem studiów. Rozważam Finanse i Rachunkowośc oraz Filologię germańską. Obydwa kierunki na PWSZ. Chciałabym się dowiedziec po którym z nich łatwiej znajdę pracę oraz który jest trudniejszy.
crolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 16:00   #2
ae3f7920981872ca8b387c0d23560f7036978c8d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146
Dot.: Filologia germańska czy Finanse i Rachunkowośc

Trudniejszy finanse i rachunkowość i po tym łatwiej zdobyć pracę

Niemieckiego możesz uczyć się dodatkowo Jednak trzeba pamiętać, jeśli będziesz finansistką, ale nie będziesz tego po prostu lubić lub nie będziesz mieć do tego drygu- to również niełatwo będzie Ci znaleźć pracę
ae3f7920981872ca8b387c0d23560f7036978c8d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:34   #3
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Filologia germańska czy Finanse i Rachunkowośc

Nienawidzę niemieckiego.
Idź na finanse
A tak na serio: faktycznie, niemieckiego można nauczyć się we własnym zakresie, porobić certyfikaty, to bardzo popularny język, nie ma z tym problemu i konkurencja też duża.
Z kolei FiR to też nie jest moim zdaniem wiedza tajemna, jeśli mówimy o tych codziennych zagadnieniach finansowych, tzn. wykluczając jakieś finanse ilościowe, którymi zajmują się doktorzy matematyki. Podyplomówki z rachunkowości to teraz wszędzie, gdzie się nie spojrzysz.
Ja bym wybrała FiR + niemiecki na kursach itp.
Co ciekawsze, to musisz zdecydować sama. Weź pod uwagę, że nigdy nie będzie idealnie. Finanse to szeroka dziedzina, nie musisz chcieć zostać np. księgową, ale rachunkowość na pewno będziesz miała i trzeba będzie przez to przejść. Albo w drugą stronę: możesz chcieć być księgową, ale podstawy statystyki i wyższej matematyki Cię też nie ominą (przynajmniej nie powinny).
Z kolei przy germanistyce weź pod uwagę, że to nie tylko nauka niemieckiego. Właściwie taka czysta nauka to tylko mały procent (no chyba, że to ma być niemiecki od podstaw), bo większość to kultura, historia, literatura, gramatyki, fonologie, tłumaczenia etc., etc.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 07:18   #4
PurpleMist
Raczkowanie
 
Avatar PurpleMist
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 40
Dot.: Filologia germańska czy Finanse i Rachunkowośc

Miałam podobny dylemat rok temu, wybrałam FiR i... wszystko się posypało Zasugerowałam się tym, że łatwiej będzie mi znaleźć pracę, a nie tym, kim naprawdę chcę być. Po semestrze zrezygnowałam. W październiku zaczynam filologię angielską.

Musisz sama zdecydować.
Ja jestem dobrej myśli, że studiując to co lubię i będąc pewną siebie znajdę pracę w branży, w której naprawdę chcę pracować. FiR może to ułatwić, ale mówiąc szczerze, jeżeli nie będziesz tego czuła i lubiła, to czy ma to jakiś sens?
__________________
Holly's Big Adventure
PurpleMist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.