Co jest w Polsce czego u was nie ma ? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 11:35   #151
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Pisalam kedys ze we Wloszech nie ma plynow miceralnych - przynajmniej w drogeriach a nie w aptekach.
Znalazlam - widzialam w Kiko. http://www.kikocosmetics.com/eshop/i...1300000/915470
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 17:50   #152
Kolaszka
Raczkowanie
 
Avatar Kolaszka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Göteborg
Wiadomości: 61
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Ja w ogole zauwazylam ze w polskich sklepach jest duuuuzo wiekszy i bardziej urozmaicony wybor artykulow spozywczych.
Zgodzę się i to nie tylko spożywczych. W Szwecji słabo też z chemią. Wczoraj chciałąm kupić proszek do prania i jakiś fajny płyn do płukania. W sklepie tylko trzy marki proszku w tym jedyna znana mi to Ariel, a płyny to jakieś takie rzadkie i nie zachwycają zapachem :/ I pomomo, że tu supermarkety są naprawdę wielkie to po płyn typu Perwoll muszę jechać do prawdziwego giganta
Kolaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 20:37   #153
orm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

W ogóle, mam wrażenie, że w Polsce jest większy wybór wszystkiego... Chciałam kupić sobie nowy telefon komórkowy, bo moja stara Nokia, jest już baardzo stara (ponad 5 lat) . Na stronie Orange mam 7 stron telefonów, do wyboru, do koloru, a na stronie szwedzkiego Telenoru - 17 modeli, słownie: siedemnaście. Szczerze mówiąc, myślałam, że wybór będzie większy. W końcu tutaj 3/4 społeczeństwa ma hopla na punkcie "mobiltelefon":brzyda l:.
orm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 17:37   #154
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

ja chyba mieszkam w jakiejś innej Szwecji niż wy

jedyne czego mi obecnie brakuje to płynu micelarnego bourjois ale może jeszcze znajdę reszta rzeczy albo taka sama, albo analogiczna.
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 18:32   #155
orm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

A olej z pestek winogron, z orzechów włoskich albo laskowych? Bo oliwy z oliwek wybór jest przeogromny, ale ja oliwy nie mogę, mdli mnie po niej
orm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:45   #156
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

a nie wiem, ja tego nie potrzebuję więc po prostu nie szukałam, ale wydaje mi się, że pewnie by się gdzieś znalazł, a jak nie ten to może jakiś zamiennik?
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 20:21   #157
orm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Rzepakowy no i sezamowy jest.
Ja chyba jestem trochę na etapie wyszukiwania minusów Szwecji, bo ostatnio się nasłuchalam bzdur o Polsce, więc udowadniam, że u nas wcale nie jest trzeci świat.
Sklepy mamy fajne i dobrze zaopatrzone, wolny rynek i konkurencja, ilość morderstw w przeliczeniu na mieszkańca jest w Polsce niższa, jabłka w ogródkach wszyscy zbierają, a w Szwecji leżą na trawniku i się marnują, aż się serce ściska.
A i twarożek można tu dostać tylko w polskim sklepie, a jak powiedziałam koledze, że potrzebuję takiego 0 % tłuszczu , to stwierdził, że takie nie istnieją.
Ale i tak lubię tę Szwecję.
orm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 19:06   #158
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

VIP-a nie ma a to piwo robi robi furorę wśród moich szwedzkich znajomych. Więc targam je do Szwecji z Biedronki.
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:26   #159
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez orm Pokaż wiadomość
Rzepakowy no i sezamowy jest.
Ja chyba jestem trochę na etapie wyszukiwania minusów Szwecji, bo ostatnio się nasłuchalam bzdur o Polsce, więc udowadniam, że u nas wcale nie jest trzeci świat.
Sklepy mamy fajne i dobrze zaopatrzone, wolny rynek i konkurencja, ilość morderstw w przeliczeniu na mieszkańca jest w Polsce niższa, jabłka w ogródkach wszyscy zbierają, a w Szwecji leżą na trawniku i się marnują, aż się serce ściska.
A i twarożek można tu dostać tylko w polskim sklepie, a jak powiedziałam koledze, że potrzebuję takiego 0 % tłuszczu , to stwierdził, że takie nie istnieją.
Ale i tak lubię tę Szwecję.
W PL jablka tez leza na ziemi...
a twarog 0% jest przetwarzany chem. wiec lepiej normalny jesc.
We Francji twarog jest tez w rosyjskim sklepie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 00:27   #160
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Rena a we Franji w marketach typu auchan niema twarogu?
nie mowie o polskim ale po prostu ser bialy
nawet w jakims plastiku

nie rozgladalam sie za bardzo jak bylam ale twarog to akurat mozna samemu zrobic smialo wiec nawet nie myslalam o tym jak do sklepow sie chodzilo

tak z ciekawosci pytam
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 05:08   #161
niusuance
Rozeznanie
 
Avatar niusuance
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wellington
Wiadomości: 556
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Ja powtórze za większością- CHLEB polski to coś za czym tęsknię i czego mi najbardziej brakuje w Nowej Zelandii. Tu zazwyczaj jedzą biały tostowy, ja nauczylam sie jeść tostowe ale wieloziarniste, ale za taki polski chleb to dalabym się pokroic. Słodycze i część prodoktow spozywczych moge znalezc w 2-3 sklepach albo na polskich festiwalach. Kapusta kiszona tutejsza to jakas pomyłka ale od biedy bigos da się zrobic. Natomist białego sera nigdzie tu nie dostanę ale mieszam serek wiejski z twarozkiem i na pierogi jest ok. Ostatnio odwiedzila mnie mama i stwierdzila ze nic tutaj nie smakuje tak jak w Polsce ale ja juz sie chyba przyzwyczailam i mi to nie przeszkadza
niusuance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 05:52   #162
niusuance
Rozeznanie
 
Avatar niusuance
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wellington
Wiadomości: 556
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Polski CHLEB to mistrzostwo świata i dałabym się pokroić za świeżutki, jeszcze cieplutki bochenek. W Nowej Zelandii je się zazwyczaj paskudny biały chleb tostowy którego nie znoszę wiec szukam innych opcji ale nic nie ma takiego polskiego smaku... Teraz TZ szuka idealnego przepisu na chleb- wlasnorecznie pieczony jest dobry ale wciąż mu daleko do idealu.

Do śmietany tutaj dodaje się żelatyny więc jest okropna a kapusta kiszona nie jest wogóle kwaskowata.

Poza tym to większość produktów spożywczych i słodyczy mogę znaleźć jak odpowiednio poszukam. Jest kilka sklepów a jak nie to zawsze są polskie festiwale itp...
niusuance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 10:42   #163
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

smietana w Irlandii tez jest inna
ale zeby zelatyne dodawali
fuj
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 14:33   #164
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W PL jablka tez leza na ziemi...
a twarog 0% jest przetwarzany chem. wiec lepiej normalny jesc.
We Francji twarog jest tez w rosyjskim sklepie.
Serio? zawsze myslalam, ze chudy jest najzdrowszy?

Edytowane przez katarzynka1978
Czas edycji: 2012-09-29 o 14:34
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 20:18   #165
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

chudy jest najlepszy ale chyba tylko na krótkiej diecie - najlepsze produkty są "normalne" czyli jak najmniej przetworzone półtłusty ma umiarkowaną zawartość tłuszczu więc wg mnie jest lepszy niz chudy.
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 12:46   #166
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Rena a we Franji w marketach typu auchan niema twarogu?
nie mowie o polskim ale po prostu ser bialy
nawet w jakims plastiku

nie rozgladalam sie za bardzo jak bylam ale twarog to akurat mozna samemu zrobic smialo wiec nawet nie myslalam o tym jak do sklepow sie chodzilo

tak z ciekawosci pytam
Jest fromage blanc, ktory przypomina polski serek homogenizowany, ale ogolnie jest ok
W pl sklepie, ktory znam czesto nie maja twarogu poza tym jest daleko, a rosyjski mam duzo blizej i tam jest prawie zawsze.
Ogorki kiszone i kapuste kiszona kupuje w sklepie franc. Nie ma tez problemu ze sledziami tyle ze ich nie lubie.

Cytat:
Napisane przez niusuance Pokaż wiadomość
Ja powtórze za większością- CHLEB polski to coś za czym tęsknię i czego mi najbardziej brakuje w Nowej Zelandii. Tu zazwyczaj jedzą biały tostowy, ja nauczylam sie jeść tostowe ale wieloziarniste, ale za taki polski chleb to dalabym się pokroic. Słodycze i część prodoktow spozywczych moge znalezc w 2-3 sklepach albo na polskich festiwalach. Kapusta kiszona tutejsza to jakas pomyłka ale od biedy bigos da się zrobic. Natomist białego sera nigdzie tu nie dostanę ale mieszam serek wiejski z twarozkiem i na pierogi jest ok. Ostatnio odwiedzila mnie mama i stwierdzila ze nic tutaj nie smakuje tak jak w Polsce ale ja juz sie chyba przyzwyczailam i mi to nie przeszkadza
z fr jest chleb wiejski ktory przypomina polskie chleb, ale ja i tak jadam bagietki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:28   #167
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No restauracje czy Inbis to wiadomo ze otwarty, u mnie tez. Piekarnia tez ze 3 h do poludnia otwarta i stacje benzynowe, ale normalne sklepy i butiki zamkniete. Chcieli otworzyc, ale poki co to to nie przeszlo, co mnie cieszy.
A pracowanie od poniedzialku do soboty mnie nie przekonuje. ja tez tak w PL pracowalam i po pracy umialam do spozywczaka podskoczyc. Na 2-3h sa male spozywczaki w Pl tez otwarte. jak jeden na jednym osiedlu zamykaja to otwieraja na innym na te 2h, ale ogolem to jak spozywczak otwarty do 22.giej jest to zawsze nawet o 19-tej mozna podskoczyc i kupic cos do jedzienia i sie w niedziele nie umrze.
No nie wiem, ale ja jakos nie czuje tego. Wspolczuje osobom pracujacym w takich sklepach, zwalszcza jak jest mobing i musze w kazda niedziele przychodzic do pracy. Co innego wymieniac sie i w jedna w miesiacu przyjsc, ale tak w kazdy tydzien? To gdzie ta rodzina? Malzonek pracuje normalnie, dzieci chodza do szkoly, to kiedy maja wszyscy razem pobyc? Tylko w niedziele i nie czepiam sie tego ze ksiac na ambonie wypomina ludziom, ze zamiast do niego to ida na zakupy do Lidla obok, ale ogolem chodzi mi o ta pielegnacje rodziny. Moj chlop pracuje od poniedzialku do soboty i nie wyobrazam sobie zeby jeszcze w kazda niedziele musial isc do pracy. Kiedy czas dla nas? na wieksze spozywcze zakupy to maz podjezdza do Aldika w czwartek po pracy i kupuje na caly tydzien, ja potem rowerem tylko podjezdzam jak mi cos braknie, czy mi chlop nie kupi bo zapomni. No nie wiem ja juz tak zostalam wychowana, ze niedziela to swiety dzien i sie nie pracuje. Nie sprzata, nie myje okien, ze to czas dla rodziny i jestem zadowolona ze u mnie tak jest. Niedziela to taki spokojny dzien tutaj, odrazu widac na ulicy ze to niedziela, a w PL? jakos nie czuje tej innosci gdy jestem u mojej mamy w miescie bo u tesciow na wsi to oczywiscie czuje, sklepy pozamykane, pielgrzymki do kosciola ciagna.
ja to staromodna jestem, za pozno sie urodzilam ;o)
Zgadzam się z tym postem w 100%. Pracowałam przez 2 lata w centrum handlowym i gdyby nie studia zaoczne, to wolne w nd widziałabym raz w miesiącu. Jestem dwudziestoparolatką, nie mam męża ani dzieci, nie jestem typowo rodzinną osobą, ale uważam,że niedziela powinna być wolna. Można poświęcić ją na spotkanie z np. przyjaciółmi, z którymi ciężko utrzymać kontakt, kiedy każdy ma wolne w innym dniu tygodnia. Tak jak już wspomniałaś Monika,ludzie pracujący w niedziele mają często rodziny i się mijają z nimi. Jeśli ktoś jest tak zapracowany to może poprosić Tż czy znajomego, który się wybiera na swoje zakupy czy mógłby mu pare rzeczy kupić. Jeśli ktoś jest outsiderem i nie znajdzie się kompletnie nikt kto mógłby pomóc(w co wątpię ) to pracując non-stop ma na pewno fundusze na to aby zamówić zakupy przez internet Zawsze można coś wymyślić nie uwierzę,że nie. Jak to mówią:
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 13:49   #168
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez niusuance Pokaż wiadomość
Polski CHLEB to mistrzostwo świata i dałabym się pokroić za świeżutki, jeszcze cieplutki bochenek. W Nowej Zelandii je się zazwyczaj paskudny biały chleb tostowy którego nie znoszę wiec szukam innych opcji ale nic nie ma takiego polskiego smaku...
Podpisuje sie rekoma i nogami.

Brakuje mi rowniez w Uk naszego kochanego serka Danio Lubilam ta jego gesta forme, byl idealny an szybkie sniadania. A tutaj te wszystkie "lejki" typu muller czy nestle..
Jedynie yeovalley i rachel's daje rade,choc nie sa nadal tak fajnie geste. Nie jestem nie-wiadomo-jaka-fanka,ale ten danio przychodzi mi na mysl

Tesknie rowniez za polskimi drozdzwkami- szczegolnie tymi z serem i tymi z makiem . Tutaj maja swoje ale jest maly wybor plus wiadomo,ze to nie to,co polska bulka

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Podpisuje sie rekoma i nogami.

Brakuje mi rowniez w Uk naszego kochanego serka Danio Lubilam ta jego gesta forme, byl idealny an szybkie sniadania. A tutaj te wszystkie "lejki" typu muller czy nestle..
Jedynie yeovalley i rachel's daje rade,choc nie sa nadal tak fajnie geste. Nie jestem nie-wiadomo-jaka-fanka,ale ten danio przychodzi mi na mysl

Tesknie rowniez za polskimi drozdzwkami- szczegolnie tymi z serem i tymi z makiem . Tutaj maja swoje ale jest maly wybor plus wiadomo,ze to nie to,co polska bulka

Aha, tesknie tez za gestymi sokami typu Kubus i innym typowo marchwiowymi dostepnymi np w Lidlach
.
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 14:02   #169
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Danio? to gdzie Ty jesyes w tym Uk?

Wysyłane z mojego SA3CNT za pomocą Tapatalk 2
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 14:16   #170
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Masz na mysli,ze dania sa w corner shopach tu?
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 14:45   #171
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
u mnie w wielu sklepach jest Danio.

Wysyłane z mojego GT-I5500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 14:53   #172
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Podpisuje sie rekoma i nogami.

Brakuje mi rowniez w Uk naszego kochanego serka Danio Lubilam ta jego gesta forme, byl idealny an szybkie sniadania. A tutaj te wszystkie "lejki" typu muller czy nestle..
Jedynie yeovalley i rachel's daje rade,choc nie sa nadal tak fajnie geste. Nie jestem nie-wiadomo-jaka-fanka,ale ten danio przychodzi mi na mysl

Tesknie rowniez za polskimi drozdzwkami- szczegolnie tymi z serem i tymi z makiem . Tutaj maja swoje ale jest maly wybor plus wiadomo,ze to nie to,co polska bulka

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

.
tak, polskie drozdzowki, paczki itp to jest to, a pozatym wszystko kosztuje grosze. u mnie za byle co trzeba niezle zaplacic, wiec mi sie odechciewa a kubus nie jest juz tak gesty, jak kiedys, nie zauwazylas? choc i tak jak jestem w PL, to kupuje ten marchwiowo-malinowy
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 15:15   #173
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3819387 2]tak, polskie drozdzowki, paczki itp to jest to, a pozatym wszystko kosztuje grosze. u mnie za byle co trzeba niezle zaplacic, wiec mi sie odechciewa a kubus nie jest juz tak gesty, jak kiedys, nie zauwazylas? choc i tak jak jestem w PL, to kupuje ten marchwiowo-malinowy[/QUOTE]

Hmm, bardzo rzadko pilam kubusia jak tu przyjechalam z niewiedzy,ze tu jest.. teraz jak widze w duzym tesco na NASZEJ sekcji, to przewaznie biore. Nie, nie zauwazylam zmiany, ale nast razem sie skupie czy zaszla zmiana

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
u mnie w wielu sklepach jest Danio.
Zawsze jade do tesco i tam sekcja polska jest "sucha" i nie ma produktow typu polskie jogurty. Nie widzialam polskiego sklepu w okolicy,gdzie teraz mieszkam (wreszcie jakas lepsza).
Byc moze powinnam sprobowac tych z conrer shopow jednak boje sie ich swiezosci i przechowywania :P
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:08   #174
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
gdzie mieszkasz? nie, w tesco często są też lodówki polskie z wędlinami, serami..

Wysyłane z mojego GT-I5500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:25   #175
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Mieszkam w Londynie, hah, nie zauwazylam tych lodowek w tesco jeszcze, chyba musze po dwa razy sie przechodzic
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 19:08   #176
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3819387 2]tak, polskie drozdzowki, paczki itp to jest to, a pozatym wszystko kosztuje grosze. u mnie za byle co trzeba niezle zaplacic, wiec mi sie odechciewa a kubus nie jest juz tak gesty, jak kiedys, nie zauwazylas? choc i tak jak jestem w PL, to kupuje ten marchwiowo-malinowy[/QUOTE]

Pod tym wzgledem wole wloskie slodycze.....jedynie bulek sjogurtowych mi brakuje.
Bo ja wiem w Sosi wszystko zazwyczaj kosztuje 1 do 1.50€ a w poznaniu jak dobrze kojarze to drozdzowka 2zl kosztuje.


Mi brakuje jogurtu jobobelli z kawalkami jablka i cynamonem w sumie to nawet w polsce mialam czesto problem ze znalezieniem go
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 19:13   #177
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Pod tym wzgledem wole wloskie slodycze.....jedynie bulek sjogurtowych mi brakuje.
Bo ja wiem w Sosi wszystko zazwyczaj kosztuje 1 do 1.50€ a w poznaniu jak dobrze kojarze to drozdzowka 2zl kosztuje.


Mi brakuje jogurtu jobobelli z kawalkami jablka i cynamonem w sumie to nawet w polsce mialam czesto problem ze znalezieniem go
w moim miescie w Biedronce jeszcze mozna cos kupic za niewiele ponad 1 zl, choc w innych sklepach ceny poszly sporo w gore. we Wloszech tez sa dobre slodycze, ale np takich paczkow jak w PL nie potrafia zrobic i juz...
dobra jest maslanka z cynamonem i pieczonym jablkiem w ogole jest spory wybor jogurtow
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 19:21   #178
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
a w jakiej dzielnicy? ja też w Londynie i nie brakuje mi nic co polskie...

Wysyłane z mojego GT-I5500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 20:47   #179
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

ciekawska jestes nie wiem,jak dobrze znam londyn - kolo wimbledonu (poludniowy zachod). a ty?

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

ojej, mialam na mysli, nie wiem,jak dobrze TY znasz londyn
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:50   #180
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
no tak z ciekawości wiem gdzie to. ja Northolt.

Wysyłane z mojego GT-I5500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-23 13:23:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.