Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-03, 08:40   #1831
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość

Gosia a może jej szkodzą same kolczyki bo można mieć uczulenie na metale
Tyle ze tak dzieje sie po kolczykach roznych:srebrnych,zlotych ,metalowych.



Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość

A są to ciągle te same kolczyki czy jakieś nowe?? Bo tak się mi robi po nowych kolczykach lub tak jak Karolca pisała jak długo nie nosiłam.
Jedne byly nowe,a trzy pary starych.

Musialem przerwac dzis picie mojej swietej porannej kawy przy ktorej sie relaksuje i zyskuje sily na reszte dnia,bo Wiki wolala "mamo,Eryk tu lezy i smierdzi,zrob cos" Czemu do obowiazkow starszej siostry nie zalicza sie wymiana pampersa z kupa.Musze ja przeszkolic
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 08:46   #1832
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
super, tżcior widzę podjął temat mój to Kai chyba nigdy jeszcze nic nie kupił (w sensie nie wybrał) pewnie boi się mojego sądu hihi


Dziewczyny, mam pytanko - czy wygotowujecie/wyparzacie jeszcze butelki? od kiedy wystarczy samo mycie?
Ja wyparzam i mam zamiar az do skonzonego 6 miesiaca. A to dlatego ze jak Adas byl maly to nie wyparzalam i ciagle mial problemy z brzuszkiem. A jakos Go kontakt z potencjalnym alergenem nie uchronil przed alergiami. Nastepnym powodem dla ktorego tak postanowilam jest to , ze nie karmie piersia w zwiazku z czym Viki nie otzrymuje ode mnie przeciwcial i mysle, ze jest na potencjalne infekcje bardziej narazona.
Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość


Byliśmy u lekarza... teraz relacja ...
Oskar ma bardziej czerwone gardło niż ostatnio, ale osłuchowo jest OK.
Mamy antybiotyk i inne leki. Co do węzidełka to lekarka powiedziała że raczej znieczulenie miejscowe i szpital tylko w czasie zabiegu czyli może z 5 min :P
Wieczorem Oskar znów miał gorączkę 38,5 dałam czopek, zapodałam leki i ciężko było uspać , ale w końcu się udało.
Teraz gotuję obiadek mu na jutro i deserek.

Oby ta nocka była lepsza i mój skarbek szybko wyzdrowiał.

Na wizytę kontrolną w poniedziałek więc się leczymy.
No to oby mu leki pomogly i szybko wrocil do zdrowka!
No i widze ze jednak znieczulenie miejscowe, to sie troszke pewnie uspokoilas?
Kiedy planujecie zabieg?
Cytat:
Napisane przez karo_z Pokaż wiadomość

Piotrusia dziś pierwszy raz od urodzenia dopadł katarek no i czasem pokasłuje...nici z czwartkowego szczepienia.
Narazie leci mu z noska taka woda i nie ma zatkanego noska, więc nie przeszkadza mu to w oddychaniu, jedzeniu. Mam nadzieję że nie przerodzi się to w nic poważniejszego

Idę zaraz spać, muszę odespać tę nockę. Dziś podałam Piotrusiowi czopek na noc...ciekawe czy pośpi lepiej...
Zdrowka dla Piotrusia!
Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Ja też życzę zdrówka Oskarowi ale też właśnie się zastanawiałam po co ten antybiotyk ja nigdy nie dostaję antybiotyku jak Antek jest osłuchowo czysty
Adas dokladnie tak samo, zawsze jest osluchowo czysty na szczescie!
A ja jako szwedofanka wypowiem sie jak to z antybiotykami w szwecji, bo to akurat u nich popieram
Jak sie dzwoni z dzieckiem chorym to wlasnie zaraz nie przyjmuja, dopiero po 3 dniach, dlatego, ze wlasnie tak jak Konia pisala wirusowka powinna po 3 dniach przejsc, no a jak trzyma 4 dzien nadal to idzie sie do lekarza , wtedy badanie pzrze lekarza i szybkie badanie krwi z paluszka czy CRP podwyzszone, Wynik jest po kilku minutach i odpowiedz jest prosta jesli podwyzszone to infekcja bakteryjna i daja antybiotyk a jaesli w normie to wirus i przechodzi samo.
Uwazam, ze to fajna sprawa bo czasmi antybiotyk przepisany na oko moze wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku.
A znam wielu lakarzy starej daty, ktorzy na kazde przeziebienie pakuja antybiotyk
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Pewnie na gardło, może ma tam infekcje bakteryjną
u nas też tak było , wtedy co ten klacid brała Nina, wszystko czyste tzn. oskrzela i płuca, a gorączka i gardło trochę czerwone, ale moje lekarki robią tak, jak przez 3 dni nie spada gorączka to wyciągają cięższy arsenał do walki z choróbskiem, bo wirusówki po trzech dniach powinny dać spokój , a jak coś dłuzej siedzi to raczej bakterie


Zdrówka dla Oskara
U nas czasami byla infekcja dluzsza niz 3 dni a crp w normie, ale to twierdzili w szwecji ze wirusow jest tyle (tym bardziej jak dziecko chodzi do przedszkola) ze mozna kilkanrazy pod rzad czyms tam sie zarazic i to nadal jest wirus

Cytat:
Napisane przez karo_z Pokaż wiadomość
hm..tak czy siak szczepić nie powinnam w tym wypadku, bo organizm osłabiony, nie?
No lepiej przelozyc, tydzien czy 2 nie maja wielkiego znaczenia, a organizm oslabiony moze zle zareagowac na szczepionke.
[QUOTE=gosia261282;3688007 2]A widzisz,nie pomyslalam,ze to moze na to byc ten antybiotyk.
Ale biedne te dzieciaczki takie malutki,a juz takie chorobska co to antybiotyki trzeba





QUOTE]
No biedne, Viki juz w 3 dobie zycia antybiotyk brala
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja tam nawet ta młodzież rozumiem, w końcu też mam 18 lat , ale czasem trzeba ich tak trochę przegnać ,żeby nie myśleli ,że wszystko im wolno...
Ja tez choc teraz ciezko mi w to uwierzyc
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dziewczyny,bo pewnie wiele z was ma przebite uszy i moze ktoras cos poradzi.Wiki od jakiegos czasu zaczelo ropiec ucho,wyjelam kolczyki,wygoilo sie.A teraz jak wkladam jej kolczyki to zaraz puchnie przy tej dziurce i zaczyna ropiec,doslownie po kilku godzinach.Z druga dziurka jest OK.Nie wiem co by jej na to zaradzic
A co to byly za kolczyki? Moze problem jest ze na cos tam jest uczulona, ja moge nosic tylko srebro lub zloto, wszystkie te tansze mnie uczulaja i wlasnie objawia sie to zaczerwienieniem i ropieniem ucha
Sprobuj spirytus salicylowy
No i ja napewno bym te kolczyki wyjela

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
My nie spimy od 6, ale z lozka zwleklysmy sie o 7 w Niemczech dzisiaj swieto wiec wsio pozamykane, maz ma wolne - juz do konca tygodnia z reszta szkoda tylko ze sie posprzeczalismy z ranca.... o usypianie mlodej w hustawce - on za a ja przeciw
No to niedobrze ze nie jestescie zgodni
Ja tam mysle ze jesl usypia w jakis inny sposob to bez sensu usypiac w hustawce, ale jesli nic innego nie dziala a hustawka tak to ja bym usypiala. Mi sie zdarzylo ze viki sama z siebie zasnela w hustawce. Ale to co innego.
A Julka chyba lepiej zasypiala w lozeczku ostatnio? To chyba faktycznie bez sensu zeby wprowadzac jakis inny spsob usypiania.

Emigra szukam u nas w necie tego spiworka do wozka bo bardzo go chce , ale nigdzie nie moge znalezc

Dzien Dobry dziewczynki!
U nas katarek ok, tylko torszke rano odciagnelam, wiec mam nadzieje ze wszystko na dobrej drodze
Goraczki nie ma wiec sie ciesze!
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 08:50   #1833
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Desia jasne że się uspokoiłam jak Oskar wyzdrowieje to mamy zamiar dzwonić i umówić się na wizytę . Więc do końca roku pewnie to zrobimy...


ooo... nerwus już mnie woła
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 08:52   #1834
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
hejj)

u nas nocka nawet ,nawet pospalismy do 6, pada deszcz, wiec kisimy sie w domku.

Zia to my sie z Mateuszkiem nie wtryndalamy bo jeszcze nas Eryczek pogoni

Gosia z tymi kolczykami to moze uczulenie/ podraznienie na material , zktórego sa zrobione...

ja wpadlam w szal zakupow dla Mateuszka zimowych kupilam czapki, sweterki, kombinezony

my juz na szczescie po wszystkich szczepieniach, teraz bedziemy za 3 miesiace szczepic na ospe, Mateuszek narazie zdrowy, ale pewnie i nas przeziebienie nie ominie, mój TZ sie nie ubiera i pewnie zaraz cos do domu przywlecze..
Ja tez bede n ospe szczepic
Po tym jak Adas przeszedl to wole zaszczepic.
A w jakim wieku sie szczepi? Bo jeszcze sie nie dowiadywalam bo wiem ze to troszke pozniej.
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Tyle ze tak dzieje sie po kolczykach roznych:srebrnych,zlotych ,metalowych.





Jedne byly nowe,a trzy pary starych.

Musialem przerwac dzis picie mojej swietej porannej kawy przy ktorej sie relaksuje i zyskuje sily na reszte dnia,bo Wiki wolala "mamo,Eryk tu lezy i smierdzi,zrob cos" Czemu do obowiazkow starszej siostry nie zalicza sie wymiana pampersa z kupa.Musze ja przeszkolic
To moze sprobuj wyjac, zaleczyc i sprobuj pozniej, moze jest tak ze jakies tam ja uczulily i sie nie zaleczylo a potem jakiekolwiek nie wkladacie to ten stan zapalny nadal tam jest i wyglada na to ze wszytskie Jej szkodza
Tak mi to przyszlo do glowy.
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 08:53   #1835
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Witamy porannie.
Asika, u nas od 2 dni to samo... Pobudki nocne co 2+3 h, za każdym razem jedzenie, czasem sam płacz - bo smoczek wypadł. W dzień namiętne piski (szkła w gablocie już wibrują) złości i chyba jedynym sposobem na uciszenie Piskachu jest kukurydziana chrupka, w połowie wtarta w ubranko (dziobek swędzi?) a ja zostawiłam mydełko odplamiające u mamy
Puściłam jej z yt the law and the fist Możdzera, śpi. Ciekawe na jak długo.
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 09:06   #1836
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Mialam wam pisac,ze wczoraj wieczorem jak Eryk plakal przez sen to krzyknal cos co zabrzmialo jak mama,no bardziej takie mammm szczerze mowiac.Myslicie,ze to o mnie mu chodzilo?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 09:08   #1837
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mialam wam pisac,ze wczoraj wieczorem jak Eryk plakal przez sen to krzyknal cos co zabrzmialo jak mama,no bardziej takie mammm szczerze mowiac.Myslicie,ze to o mnie mu chodzilo?
wiktor tez czasem krzyczy mamammm ale mysle ze to przypadek
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 09:14   #1838
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Desiu z tego co mi wiadomo pierwsze szczepienie w wieku 9 miesiecy, ja szczepie w nadziei ,ze nawet jesli Mateuszek zachoruje to przejdzie bardzo łagodnie, bo ospa z duzym wysypem dla malego dziecka to dopiero musi byc koszmar i jak wytlumaczyc zeby sie nie drapalo, a pozniej blizny, czasami inne powikłania.

Odnosnie cwiczen, ogladnelam troszke filmiku z zumby, super to wyglada tylko nie wiem czy ja bym tak na trzezwo odwazyla sie tancowac poki co dalej chodze na swoj fitness, waga poleciała mi w doł, wiem ,ze juz wygladam b dobrze, ale cwiczyc nie zaszkodzi, musze trenowac miesnie, zeby nosic tego mojego szkraba
poza tym obce chlopy mnie zaczepiaja smieje sie do TZ ,ze z dzieckiem i i im nie przeszkadza

Mateusz tez krzyczy cos w rodzaju mamamamama, ale u niego to chyba tylko takie nowe okrzyki bez wiekszego znaczenia

dziewczyny jakie zabawki warto kupic dla dziecka 6 m+ chodzi mi o proste zabawki , niedrogie, myslalam o bączku, ale nie wiem co jeszcze, ten garnuszek na klocuszek podobno jest fajny z fisher price kosztuje ok 50 zl, ale sa tansze zamienniki, co wy kupujecie dzieciaczkom?
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś




Edytowane przez tynka88
Czas edycji: 2012-10-03 o 09:16
tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 09:26   #1839
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
Desiu z tego co mi wiadomo pierwsze szczepienie w wieku 9 miesiecy, ja szczepie w nadziei ,ze nawet jesli Mateuszek zachoruje to przejdzie bardzo łagodnie, bo ospa z duzym wysypem dla malego dziecka to dopiero musi byc koszmar i jak wytlumaczyc zeby sie nie drapalo, a pozniej blizny, czasami inne powikłania.

Odnosnie cwiczen, ogladnelam troszke filmiku z zumby, super to wyglada tylko nie wiem czy ja bym tak na trzezwo odwazyla sie tancowac poki co dalej chodze na swoj fitness, waga poleciała mi w doł, wiem ,ze juz wygladam b dobrze, ale cwiczyc nie zaszkodzi, musze trenowac miesnie, zeby nosic tego mojego szkraba
poza tym obce chlopy mnie zaczepiaja smieje sie do TZ ,ze z dzieckiem i i im nie przeszkadza

Mateusz tez krzyczy cos w rodzaju mamamamama, ale u niego to chyba tylko takie nowe okrzyki bez wiekszego znaczenia

dziewczyny jakie zabawki warto kupic dla dziecka 6 m+ chodzi mi o proste zabawki , niedrogie, myslalam o bączku, ale nie wiem co jeszcze, ten garnuszek na klocuszek podobno jest fajny z fisher price kosztuje ok 50 zl, ale sa tansze zamienniki, co wy kupujecie dzieciaczkom?
Zgadzam zie z ta ospa, Adas nadal ma kilka blizn, ale chlopiec to tez inaczej, dla dziewczynki to juz nieciekawie. A malemu dizecku nie wytlumaczysz wlasnie ze nie ma sie drapac!
Adas ostatnio mi sie przyznal ze jak nie widzialam to sie drapal bo nie mogl wytrzymac. Pomimo ze dostawal fenistil w kropelkach na swiad

Ja tez zaczynam patrzec i sie rozgladac za zabawkami bardziej skomplikowanymi niz gryzaczki

Fajnie ze jestes z siebie zadowolona, to bardzo wazne!
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 09:27   #1840
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Desiu, w dzien zasypia mi w 5 minut na rekach na polsiedzaco, wystarczy ze ja przytule, a na noc zawsze staram sie ja w lozeczku usypiac. Jak maz ja usypia to tez ma jedna pozycje (mloda pleckami do niego) tylko ze trwa to kilka minut na stojaco a w hustawce by sobie usiadl wygodnie.

Nie umiem nic poradzic na brak spiworka w Polsce... sprobuje poszukac Ci moze na ebay.


Ja nie wyparzam juz dawno butelek, choc czasami leza przez cala noc lub caly dzien. Naszczescie problemow brzuszkowych u nas brak

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

http://www.ebay.pl/itm/Fillikid-Fuss...ht_1486wt_1156 tylko przesylka drogo bo ponad 60 zl ...


edit: ale sam spiworek tanszy o 10 € - ja kupilam za 39,90
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 09:40   #1841
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Desiu, w dzien zasypia mi w 5 minut na rekach na polsiedzaco, wystarczy ze ja przytule, a na noc zawsze staram sie ja w lozeczku usypiac. Jak maz ja usypia to tez ma jedna pozycje (mloda pleckami do niego) tylko ze trwa to kilka minut na stojaco a w hustawce by sobie usiadl wygodnie.

Nie umiem nic poradzic na brak spiworka w Polsce... sprobuje poszukac Ci moze na ebay.


Ja nie wyparzam juz dawno butelek, choc czasami leza przez cala noc lub caly dzien. Naszczescie problemow brzuszkowych u nas brak

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

http://www.ebay.pl/itm/Fillikid-Fuss...ht_1486wt_1156 tylko przesylka drogo bo ponad 60 zl ...


edit: ale sam spiworek tanszy o 10 € - ja kupilam za 39,90
Wow, SUPER, dziekuje bardzo!!!
Oczywiscie, ze nie kazde dziecko zaraz bedzie mialo problemy brzuszkowe, tyle ze poniewaz ja mialam, znaczy adas mial, to chcialam teraz sprobowac innego sposobu
W koncu czlowiek uczy sie cale zycie.
Co do usypiania to kilka minut to przeciez wcale nie dlugo!
Moze postaraj sie wytlumaczyc o co Ci chodzi, chociaz pewnie juz tlumaczylas.
Faceci czasami sa wygodni.
Co do zasypiania to Viki ostatnio sobie zyczy zeby kolyske poziuziac az zasnie
Ale co mi tam, ziuziam grzecznie i tyle
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 09:49   #1842
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość

dziewczyny jakie zabawki warto kupic dla dziecka 6 m+ chodzi mi o proste zabawki , niedrogie, myslalam o bączku, ale nie wiem co jeszcze, ten garnuszek na klocuszek podobno jest fajny z fisher price kosztuje ok 50 zl, ale sa tansze zamienniki, co wy kupujecie dzieciaczkom?
Ja mam zabawki takie co czekaja sobie w szafie jak Eryk zacznie siedziec,bo wczesniej raczej sensu nie ma.takie:

domek odkrywczy swiecaco grajacy,rozne dzwieki:

http://www.ebay.co.uk/itm/Leapfrog-M...item256b95082c

baczek grajaco-swiecacy:

http://www.ebay.co.uk/itm/VTech-Spin...item23157841df

pilke swiecaco-grajaca:

http://www.ebay.co.uk/itm/VTech-Craw...item46083aba27

Najzwyklejszego baczka mam tez i kubeczki,kubek w kubek.
Garnuszka jeszcze nie mam,kupie pozniej,bo dziecko takie raczej jeszcze nie da rady odroznic ksztaltow i wlozyc we wlasciwe miejsca.A w planach zabawek mam mnostwo,bo uwielbiam
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:01   #1843
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Wow, SUPER, dziekuje bardzo!!!
Oczywiscie, ze nie kazde dziecko zaraz bedzie mialo problemy brzuszkowe, tyle ze poniewaz ja mialam, znaczy adas mial, to chcialam teraz sprobowac innego sposobu
W koncu czlowiek uczy sie cale zycie.
Co do usypiania to kilka minut to przeciez wcale nie dlugo!
Moze postaraj sie wytlumaczyc o co Ci chodzi, chociaz pewnie juz tlumaczylas.
Faceci czasami sa wygodni.
Co do zasypiania to Viki ostatnio sobie zyczy zeby kolyske poziuziac az zasnie
Ale co mi tam, ziuziam grzecznie i tyle
wiesz w usmie to jak cena psiworka nizsza to tak jakby za przesylke placisz 5€ - tyle co ja normalnie tu place najczesciej


tlumaczylam, ale nie dociera
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:11   #1844
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mialam wam pisac,ze wczoraj wieczorem jak Eryk plakal przez sen to krzyknal cos co zabrzmialo jak mama,no bardziej takie mammm szczerze mowiac.Myslicie,ze to o mnie mu chodzilo?
Wydaje mi się że to przypadek, Oskarowi też wychodzi mammmm....

a mam wrażenie że Oskar świadomie się do mnie przytula bo jak mam go na rękach to on swoje rączki daje mi dookoła szyi , główkę wtula lub daje na ramię i tak sobie siedzimy czasem
Czy Wasze dzieci też tak robią??

Oskar robi drzemkę, ja do obiadu naszykowałam, pranie powiesiłam to może czas poćwiczyć :P
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:19   #1845
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012



Wybaczcie, ale raczej Was nie nadrobie ale postaram się pozostać już

Co u Nas ? :P Tak jak pisałam na fb

Michaś jutro skończy 6 miesięcy, ostatnio był chory ciągle miał rozwolnienie nie wiadomo co było przyczyną czy zaraził się od kogoś czy to wina ząbków bo idzie mu 6 górnych na raz.
Był kilka dni na diecie codziennie marchewka, mleko - głównie sama woda (mniejsza ilość mleka do wody) + priobiotyki. Ale już jest wszystko ok.
Tyłek też miał tak odparzony i spuchnięty, że szok. Płakał przy każdym przewijaniu, nawet w kąpieli jak się go dotknęło w podrażnione miejsca.

Od kilku tygodni budzi się kilka razy w nocy


Obecnie szukam jakiś zabawek dla Michałka takich od 6+

Co wy kupujecie lub kupiliście swoim maluszkom i możecie polecić?
Ja zastanawiam się na pieskiem fisher price ale nie wiem co jeszcze do tego.


Powiedzcie mi od kiedy mogę dziecku dać chrupki i biszkopty?
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:19   #1846
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Mam zagadkę

Otóż Ewelinka na dziąśle w miejscu górnej lewej trójki mia białą, wystającą kropkę. Wygląda jak ziarenko maku, ale białe. I mam dwie możliwości. Albo zrobiło się jakieś świństwo albo mamy ząb. Pod palcem jest twardawe, ale nie ostre jak pierwsze zęby.

Wysypka zaczyna ustępować. Od wczoraj nie pojawiło się nic nowego a stare kropki zaczynają znikać.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:28   #1847
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość


Wybaczcie, ale raczej Was nie nadrobie ale postaram się pozostać już

Co u Nas ? :P Tak jak pisałam na fb

Michaś jutro skończy 6 miesięcy, ostatnio był chory ciągle miał rozwolnienie nie wiadomo co było przyczyną czy zaraził się od kogoś czy to wina ząbków bo idzie mu 6 górnych na raz.
Był kilka dni na diecie codziennie marchewka, mleko - głównie sama woda (mniejsza ilość mleka do wody) + priobiotyki. Ale już jest wszystko ok.
Tyłek też miał tak odparzony i spuchnięty, że szok. Płakał przy każdym przewijaniu, nawet w kąpieli jak się go dotknęło w podrażnione miejsca.

Od kilku tygodni budzi się kilka razy w nocy


Obecnie szukam jakiś zabawek dla Michałka takich od 6+

Co wy kupujecie lub kupiliście swoim maluszkom i możecie polecić?
Ja zastanawiam się na pieskiem fisher price ale nie wiem co jeszcze do tego.


Powiedzcie mi od kiedy mogę dziecku dać chrupki i biszkopty?
Biedny Michaś tak się musi męczyć
No to dużo Wam tych ząbków idzie przeczytałam na FB że u Karolci też 6... szaleją te Wasze dzieci

I po zumbie bo Oskar się obudził, ale muszę przyznać że nieźle daje w kość :P po 15min ja już sapię jak parowóz, czuję się jakbym maraton przebiegła sprintem .... naraz czyli 50min tyle trwa filmik nie idzie zrobić za 1 razem
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:40   #1848
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi od kiedy mogę dziecku dać chrupki i biszkopty?
Lenka szamie chrupy od tygodnia (odkąd skończyła 5 miesiac) najpierw liza, potem gryza, potem małą chrupeczkę, a od wczoraj długiego chrupkowego palucha. Uspokają ją to, drapie dziąsła. Nie ma złych reakcji.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Mam zagadkę

Otóż Ewelinka na dziąśle w miejscu górnej lewej trójki mia białą, wystającą kropkę. Wygląda jak ziarenko maku, ale białe. I mam dwie możliwości. Albo zrobiło się jakieś świństwo albo mamy ząb. Pod palcem jest twardawe, ale nie ostre jak pierwsze zęby.

Wysypka zaczyna ustępować. Od wczoraj nie pojawiło się nic nowego a stare kropki zaczynają znikać.
Obstawiam wampirka tzn. trójkę.
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:44   #1849
cziqua
Zadomowienie
 
Avatar cziqua
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 371
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że to przypadek, Oskarowi też wychodzi mammmm....

a mam wrażenie że Oskar świadomie się do mnie przytula bo jak mam go na rękach to on swoje rączki daje mi dookoła szyi , główkę wtula lub daje na ramię i tak sobie siedzimy czasem
Czy Wasze dzieci też tak robią??

Oskar robi drzemkę, ja do obiadu naszykowałam, pranie powiesiłam to może czas poćwiczyć :P
Filip od kilku dni jak go mam na rękach to sie przytula kładzie glówkę i się tuli
Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Biedny Michaś tak się musi męczyć
No to dużo Wam tych ząbków idzie przeczytałam na FB że u Karolci też 6... szaleją te Wasze dzieci

I po zumbie bo Oskar się obudził, ale muszę przyznać że nieźle daje w kość :P po 15min ja już sapię jak parowóz, czuję się jakbym maraton przebiegła sprintem .... naraz czyli 50min tyle trwa filmik nie idzie zrobić za 1 razem
Da sie da ae mnie sie udało za 3 razem dopiero chyba wczoraj niestety tylko 25min mi się udało bo tak mnie głowa napierniczała że myślałam że pęknie

nocka u nas jak ostatnio przez prawie tydzień masakra co chwila pobudki ale na miejscu dolnej 3 wyczuwam palcem ostre więc chyba to jednak zęby i pcha tam wszystko w ta stronę co mu pod łapki podejdzie także moje kochane przez 4 nocki spałam w sumie może 9 h ale co tam damy rade jakoś nic nie trwa wiecznie


no i sypnęło grzybami i sie zastanawiam czy jechac z tż i moim tatusiem w sobotę skoro świt na grzyby mama powiedziała że jak chcę to nie ma problemu mam jej przyprowadzic Fiipa w piątek wieczorem to będzie u niej spał a my możemy sobie jechac no hmm zastanawiam się ale kusi kusi
__________________

Filip Jan


16.04.2012
godzina 16:30
najszczęśliwszy dzień w moim życiu
narodziny syna Filipa!!!


Edytowane przez cziqua
Czas edycji: 2012-10-03 o 10:45
cziqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 10:53   #1850
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Wysłałam na maila tę zmianę. Jedyne zdjęcie, jakie udało mi się zrobić gdzie cokolwiek widać. Niezbyt chętna jest do otwierania paszczy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:54   #1851
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
Lenka szamie chrupy od tygodnia (odkąd skończyła 5 miesiac) najpierw liza, potem gryza, potem małą chrupeczkę, a od wczoraj długiego chrupkowego palucha. Uspokają ją to, drapie dziąsła. Nie ma złych reakcji.
A jakie chrupki dajesz?
Jakiej firmy?
Może i ja dziś kupie i podam jednego?
Myślicie, że można skoro jutro skończy 6 miesięcy?
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:08   #1852
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
A jakie chrupki dajesz?
Jakiej firmy?
Może i ja dziś kupie i podam jednego?
Myślicie, że można skoro jutro skończy 6 miesięcy?
myślę, że spokojnie możesz dać.

Ewelince nudzi się w pokoju wśród zabawek, właśnie wyczołgała się do przedpokoju i podziwia kurtki na wieszaku
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:12   #1853
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
Filip od kilku dni jak go mam na rękach to sie przytula kładzie glówkę i się tuli


Da sie da ae mnie sie udało za 3 razem dopiero chyba wczoraj niestety tylko 25min mi się udało bo tak mnie głowa napierniczała że myślałam że pęknie

nocka u nas jak ostatnio przez prawie tydzień masakra co chwila pobudki ale na miejscu dolnej 3 wyczuwam palcem ostre więc chyba to jednak zęby i pcha tam wszystko w ta stronę co mu pod łapki podejdzie także moje kochane przez 4 nocki spałam w sumie może 9 h ale co tam damy rade jakoś nic nie trwa wiecznie


no i sypnęło grzybami i sie zastanawiam czy jechac z tż i moim tatusiem w sobotę skoro świt na grzyby mama powiedziała że jak chcę to nie ma problemu mam jej przyprowadzic Fiipa w piątek wieczorem to będzie u niej spał a my możemy sobie jechac no hmm zastanawiam się ale kusi kusi
Fajne uczucie takie tulenie od razu zapomina się o nieprzespanych nocach itp.


Pewnie że się da ale za 1 razem na pewno nie tym bardziej gdy rok się nie ćwiczyło i wszystko zardzewiało trzeba pomału oliwić :P

Jak lubisz jeździć na grzyby to jedź Ja lubię jeść grzyby ale zbierać NIE :P
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:23   #1854
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

ale duzo tych zabeczków mnie sie wydaje ze u nas narazie pauza, ale pierwszych ząbków tez sie nie spodziewałam.

musze sobie tego fb zalozyc, bo chyba wszystkie macier, ale to jak Mateuszek pojdzie spac, bo narazie siedzi mi na kolanach i czyms sie zachwyca

ja chrupek nie daje, bo jak odgryzie wiekszy kawał to ma odruch wymiotny.
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:23   #1855
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
myślę, że spokojnie możesz dać.

Ewelince nudzi się w pokoju wśród zabawek, właśnie wyczołgała się do przedpokoju i podziwia kurtki na wieszaku


ja juz nie umiem się doczekać kiedy Oskar zacznie raczkować
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:30   #1856
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Jak lubisz jeździć na grzyby to jedź Ja lubię jeść grzyby ale zbierać NIE :P
Ja lubię chodzić na grzyby ale jeść nie lubię Grzybobranie mnie odpręża, mogę nic nie znaleźć, ale jak się nawdycham świeżego powietrza, to od razu mi lepiej. Zawsze jestem w lesie, gdzie nie ma zasięgu, odpoczywam, bardzo odpoczywam.

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość


ja juz nie umiem się doczekać kiedy Oskar zacznie raczkować
wtedy się zacznie Ja kładę Ewelinę na chwilę na podłodze a ona w ułamku sekundy już gdzieś "idzie"
Na razie jest dużo śmiechu ale faktycznie za chwilę będzie trzeba pilnować aby gdzieś nie wlazła.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:38   #1857
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
A jakie chrupki dajesz?
Jakiej firmy?
Może i ja dziś kupie i podam jednego?
Myślicie, że można skoro jutro skończy 6 miesięcy?
Na początek były flipsy, potem jakieś Disneyowskie pałeczki kukurydziane z carrefoura. marka niewazna, ważne, żeby były bez soli i w miarę długie - ja Lence odbieram, gdy zostaje jej kawałek, który mogłaby połknąć.
Foto chrupogryza na skrzynce

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
ja chrupek nie daje, bo jak odgryzie wiekszy kawał to ma odruch wymiotny.
a bo gryza. Lenka ząbów nie ma, więc tylko memla i wciera w bluzkę.
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/

Edytowane przez cottonpuma
Czas edycji: 2012-10-03 o 11:43
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 12:02   #1858
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość


Wybaczcie, ale raczej Was nie nadrobie ale postaram się pozostać już

Co u Nas ? :P Tak jak pisałam na fb

Michaś jutro skończy 6 miesięcy, ostatnio był chory ciągle miał rozwolnienie nie wiadomo co było przyczyną czy zaraził się od kogoś czy to wina ząbków bo idzie mu 6 górnych na raz.
Był kilka dni na diecie codziennie marchewka, mleko - głównie sama woda (mniejsza ilość mleka do wody) + priobiotyki. Ale już jest wszystko ok.
Tyłek też miał tak odparzony i spuchnięty, że szok. Płakał przy każdym przewijaniu, nawet w kąpieli jak się go dotknęło w podrażnione miejsca.

Od kilku tygodni budzi się kilka razy w nocy


Obecnie szukam jakiś zabawek dla Michałka takich od 6+

Co wy kupujecie lub kupiliście swoim maluszkom i możecie polecić?
Ja zastanawiam się na pieskiem fisher price ale nie wiem co jeszcze do tego.


Powiedzcie mi od kiedy mogę dziecku dać chrupki i biszkopty?
chrupki dziewczyny juz dawaly, Julka zaraz konczy 7 mcy i dalam jej sucharki od 8 mca (Hipp) i ciasteczka od 8 mca (tez Hipp i Alete) one sie bardzo szybko rozpuszczaja
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Mam zagadkę

Otóż Ewelinka na dziąśle w miejscu górnej lewej trójki mia białą, wystającą kropkę. Wygląda jak ziarenko maku, ale białe. I mam dwie możliwości. Albo zrobiło się jakieś świństwo albo mamy ząb. Pod palcem jest twardawe, ale nie ostre jak pierwsze zęby.

Wysypka zaczyna ustępować. Od wczoraj nie pojawiło się nic nowego a stare kropki zaczynają znikać.
Julka ma to samo od kilku dni widoczne - po jej lewej stronie i ciagle tam wsadza paluszek i sobie dotyka. Z drugiej strony jeszcze tak to nie wyglada, ale obie strony byly od dawna jasniejsze niz reszta dziasel
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 12:05   #1859
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Po 3 h wycia poddałam się - 3ml paracetamolu, pół h i dziecię padło i spokojnie spi. Jakich czopków używacie, poza paracetamolowymi? Nurofeny?
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 12:08   #1860
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Raczkujemy i siadamy, swoje mamy zadziwiamy! III-IV 2012

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
Po 3 h wycia poddałam się - 3ml paracetamolu, pół h i dziecię padło i spokojnie spi. Jakich czopków używacie, poza paracetamolowymi? Nurofeny?
mam Eferalgan (paracetamol) i nurofen
podaję zamiennie każdego dnia ale tylko na noc. W dzień nie mam potrzeby (Bo jak dziecko mi płacze to albo chce jeść albo spać - ale śpi o stałych godzinach po 30 minut).
Teraz ma właśnie drzemkę, ja coś zjem, ogarnę się, wstanie, dostanie obiadek i idziemy na spacer, jest piękna pogoda
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.