Poczta, jak to jest z gabarytami (listy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-03, 15:49   #1
BrendonUrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128

Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)


Witam. Piszę w sprawię nieszczęsnych gabarytów, a nie wiedziałam, gdzie umieścić temat.
Więc jeśli chodzi o gabaryty przesyłek listowych to wszystko rozumiem.
Tu skopiuję ze strony poczty polskiej:

Przy czym:

GABARYT A to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm,
MAKSIMUM - żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm.
GABARYT B to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość grubość 20 mm lub długość 325 mm, lub szerokość 230 mm,
MAKSIMUM - suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.

No i wszystko ładnie pięknie. Zapakowałam książkę zmierzyłam, grubość (wysokość) ok. centymetra, długość 30 cm, szerokość 20,5 cm
Pewna, że będzie to gabaryt A, bo wymiary wszystkie się zgadzają idę na pocztę i chcę wysłać. Co się okazuje? Że to gabaryt B. Dlaczego? Bo format A4. Taka sytuacja zdarza mi się już drugi raz. Dwa razy u tej samej babki, której z całego serca nienawidzę.
Innym razem byłam na poczcie innej, u innej Pani z taką samą książką i nie robiła problemów, zaznaczyła gabaryt A.
O co tu chodzi?
BrendonUrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 17:54   #2
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)

Ale to nie zależy też od wagi przesyłki? Ja też zawsze A4 miałam wysyłane jako gabaryt B.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 18:20   #3
BrendonUrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
Dot.: Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)

Nie zależy od wagi. A przesyłka ważyła mniej niż pół kilo. Gdyby ważyła ponad 1,5 kg, do 2 to bym zrozumiała. Tylko ta babka się uczepiła.
BrendonUrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 18:24   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)

Zawsze w takiej sytuacji możesz poprosić o zmierzenie albo zapytać pani dlaczego wpisała b.
Panie z poczty raczej szacują to na oko, bo trudno żeby każdą przesyłkę z każdej strony w ramki wkładały.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:18   #5
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)

Cytat:
Napisane przez BrendonUrie Pokaż wiadomość
Witam. Piszę w sprawię nieszczęsnych gabarytów, a nie wiedziałam, gdzie umieścić temat.
Więc jeśli chodzi o gabaryty przesyłek listowych to wszystko rozumiem.
Tu skopiuję ze strony poczty polskiej:

Przy czym:

GABARYT A to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm,
MAKSIMUM - żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm.
GABARYT B to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość grubość 20 mm lub długość 325 mm, lub szerokość 230 mm,
MAKSIMUM - suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.

No i wszystko ładnie pięknie. Zapakowałam książkę zmierzyłam, grubość (wysokość) ok. centymetra, długość 30 cm, szerokość 20,5 cm
Pewna, że będzie to gabaryt A, bo wymiary wszystkie się zgadzają idę na pocztę i chcę wysłać. Co się okazuje? Że to gabaryt B. Dlaczego? Bo format A4. Taka sytuacja zdarza mi się już drugi raz. Dwa razy u tej samej babki, której z całego serca nienawidzę.
Innym razem byłam na poczcie innej, u innej Pani z taką samą książką i nie robiła problemów, zaznaczyła gabaryt A.;
O co tu chodzi?
Nie rozumiem problemu, skoro znalas wymiary czemu nie zaprotestowalas ??

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Panie z poczty raczej szacują to na oko, bo trudno żeby każdą przesyłkę z każdej strony w ramki wkładały.
U mnie mają "urządzonko", które mierzy wymiary...
__________________



Edytowane przez sweeney
Czas edycji: 2012-10-03 o 19:17
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 20:52   #6
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)

wiesz zwykle na poczcie maja takie platikowe "okienko" miarke. jak list przechodzi przez okienko to znaczy ze gabaryt A.
wydaje mi sie (tak jak ktos wczesniej zauwazyl) ze pani "mierzy na oko". Wtedy wlasnie to tylko od ciebie zalezy czy pozwolisz na takie sytuacje czy zaprotestujesz i zazyczysz sobie zmierzenia przesylki. a masz do tego prawo oczywiscie.
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 18:29   #7
BrendonUrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
Dot.: Poczta, jak to jest z gabarytami (listy)

Protestowałam, protestowałam. U mnie też mają takie miarki, tylko z nimi jest coś nie tak. NAprawdę mierzyłam przesyłkę i było wszystko ok. Z tą babką nie da się kłócić, innym się zwraca uwagę i jest ok. Ale ta postawi na swoim i z nią się po prostu nie da. Żałuję, że jednak wysłałam, mogłam pójść na inną pocztę. Ale planuję któregoś razu po prostu pójść do jakiejś innej Pani i spytać się, o co z tym wszystkim chodzi.
BrendonUrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.