Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 14:57   #2881
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

jest smaczny, lepszy niż pasztet z mięsa, oto przepis: http://www.wielkiezarcie.com/recipe7349.html
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:00   #2882
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Danke. Ja wczoraj jadłam wegetariańską tartę, tylko zamiast kupowanego ciasta francuskiego blachę wyłożono jakimś kruchym, słodkim ciastem, też kupnym (pomyłka w sklepie okazała się trafiona) - wyszło pysznie! Polecam.

Myślę, że na naszą listę można też dodać kosmetyki P2. To jest niemiecka firma, która nie należy do nikogo z tego co widzę. Chyba dla DM są robione, nie wiem na 100proc prawdę mówiąc...
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:50   #2883
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
perfumy Chloe by można było kupować
Byloby swietnie, bo niewiele perfum z gornej polki jest cruelty-free.
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 17:15   #2884
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ktoś pisze do Pety w sprawie coty? Pewnie ich nie ma bo przez jakiś czas nie mogą testować żeby Peta uznała
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:27   #2885
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

P2 to marka wlasna DM dostepna tylko w Niemczech.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 08:35   #2886
popielatyblond88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Napisałam również maila do P&G z myślą, że nie odpiszą nic, a tu:
"Szanowna Pani,

Dziękujemy bardzo za kontakt z nami.

Chcielibyśmy poinformować Panią, iż od października 2004 roku obowiązuje w całej Unii Europejskiej zakaz wprowadzania do obrotów kosmetyków testowanych na zwierzętach. Firma Procter & Gamble już pod koniec lat 90 zaprzestała testowania kosmetyków na zwierzętach.

Jednocześnie pragniemy poinformować Panią, iż jesteśmy bardzo zaangażowani w poszukiwanie metod alternatywnych do badania składników kosmetycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa stosowania gotowego produktu.

Mając nadzieję, iż nasze informacje okażą się pomocne,

Pozostajemy z poważaniem"

Mam mieszane uczucia....
popielatyblond88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 10:46   #2887
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja słyszałam, że, żeby firma została wrzucona na zieloną listę pety musi minąć dany okres...chyba 4-5 lat. Nie wiem czy to prawda.
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 15:18   #2888
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Coty moze nie zostalo umieszczone na zielonej liscie Peta bo do Coty naleza tez firmy, ktore produkuja ubrania jak np. Calvin K. i tez nie wiem jak z futrami u nich ? To tez moze byc powod.

A z tym, ze musi minac 5lat to tez slyszalam.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:36   #2889
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

właśnie miałam się pytać o Coty, a tu już rozmowa o tym. Więc jak jest? Mamy problem, bo ruszyła strona (tylko jeszcze w powijakach, ale jakby któraś chciała zobaczyć, to notest.pl ) i mamy plan zrobić ulotkę na kształt illusion of choice, a Coty to spory koncern, to, czy byłby na ulotce czy nie byłoby zasadnicze dla jej tworzenia w dodatku Coty to masa kosmetyków!
Ktoś mógłby dać mi konkretne dane co się z Coty nagle stało?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:39   #2890
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Czy produkty firmy Balea, które można kupić w drogeriach DM w Czechach nie są testowane na zwierzętach?
A Oriflem, Avon- w katalogach mają znaczki z króliczkiem? to jak z nimi jest ?testuja czy nie na zwierzętach?

Edytowane przez Oktavia 75
Czas edycji: 2012-11-04 o 16:40
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 17:35   #2891
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Avon czerwona
Oriflame weszło na rynek chiński - także czerwona
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 08:43   #2892
popielatyblond88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
właśnie miałam się pytać o Coty, a tu już rozmowa o tym. Więc jak jest? Mamy problem, bo ruszyła strona (tylko jeszcze w powijakach, ale jakby któraś chciała zobaczyć, to notest.pl ) i mamy plan zrobić ulotkę na kształt illusion of choice, a Coty to spory koncern, to, czy byłby na ulotce czy nie byłoby zasadnicze dla jej tworzenia w dodatku Coty to masa kosmetyków!
Ktoś mógłby dać mi konkretne dane co się z Coty nagle stało?
Właściwie to nie nagle, bo w oświadczeniu twierdzą, że zaprzestali testów w 1994 roku. Wlasciwie to nie ma powodu, aby im nie wierzyć, bo inne firmy które nie testują nie pofatygują się o ogólne oświadczenie w tej sprawie. Wiec tu mają plus. Kwestia wątpliwości wynika, ze przez długi czas firma ta jak widać niesłusznie widniała na czerwonych listach. Co do tego dlaczego nie ma jej na liście PETA. No wydaje mi się, że z wiadomych przyczyn. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wydaje mi się że bycie na tej liście wiąże się z pewnymi wpłatami na konto PETA (ale to tylko moje domysły więc przepraszam jeśli kogoś uraziłam). Byc może dla COTY lista PETA nie jest zadnym wyznacznikiem i może nie chcą z nimi współpracować. Jest wiele firm ktore są przyjazne zwierzętom a nie widnieją na liscie PETA, pytanie komu wierzymy bardziej, czy producentowi czy liście Kolejna sprawa jest taka, po co wydawać fałszywe oświadczenie, dużo mogliby na tym stracic gdyby wyszlo na jaw ze jednak testują, w koncu ilość konsumentów zwracających na uwagę na fakt czy produkt nie jest testowany rośnie, byłby to strzał który wymierzyliby sobie we własną piętę
popielatyblond88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:52   #2893
Demonically
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witam drogie panie. Na którejś z list bezpiecznych produktów zostały wyszczególnione karmy dla zwierząt. Ciekawi mnie, na czym polega testowanie ich na zwierzętach? Dodają do karmy jakichś konserwantów czy sterydów?
I czy znacie jakieś fajne płynne eyelinery koloru czarnego nietestowane?

Matko, po przeczytaniu tego wszystkiego mam ochotę spalić każdy produkt spożywczy, kosmetyk i detergent na wielkim stosie. -.-
Demonically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:44   #2894
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

w zakładce FAQ na notest.pl masz odpowiedź jak testowane są karmy dla zwierząt i na zielono wyszczególnione te dobre


cytuję:

Wielu ludzi też dziwi "w jaki sposób można testować karmę dla zwierząt, jak nie na zwierzętach?!". Otóż oczywiście, kto lepiej nie stwierdzi czy dany smakołyk jest adekwatny do upodobań psich, jak nie właśnie pies. Różnica między firmami jest taka, że firmy, które są na listach testujących, np. IAMS (należący do koncernu Procter & Gamble) do testów używa psów rasy Beagle (uznawanych przez laboratoria za odpowiednie do testów, gdyż są wyjątkowo wytrzymałe) i za pomocą rur wepchniętych aż do żołądka, wypełniają go do granic wytrzymałości (czyli rozwerwania żołądka) karmą.
Marki firm umieszczone na listach nietestujących (np. Acana, Almo Nature, Drogerie Markt (Dein Bestes), AMI, Applaws, Bosch/Sanabelle, Butchers, Koebers czy Yarrah) znajdują ochotników ze zwierzętami, które po prostu przez jakiś czas są w normalny sposób tą karmą odżywiane i obserwowane. Bo zawsze można zrobić pewne rzeczy w sposób humanitarny.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:00   #2895
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Popielatyblond88 Gotowych kosmetyków może i P&G nie testuje, ale co ze składnikami?...może napisz im jeszcze raz z pytaniem czy oni testują składniki lub zlecają komuś takie testy.
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:17   #2896
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez popielatyblond88 Pokaż wiadomość
Właściwie to nie nagle, bo w oświadczeniu twierdzą, że zaprzestali testów w 1994 roku. Wlasciwie to nie ma powodu, aby im nie wierzyć, bo inne firmy które nie testują nie pofatygują się o ogólne oświadczenie w tej sprawie. Wiec tu mają plus. Kwestia wątpliwości wynika, ze przez długi czas firma ta jak widać niesłusznie widniała na czerwonych listach. Co do tego dlaczego nie ma jej na liście PETA. No wydaje mi się, że z wiadomych przyczyn. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wydaje mi się że bycie na tej liście wiąże się z pewnymi wpłatami na konto PETA (ale to tylko moje domysły więc przepraszam jeśli kogoś uraziłam). Byc może dla COTY lista PETA nie jest zadnym wyznacznikiem i może nie chcą z nimi współpracować. Jest wiele firm ktore są przyjazne zwierzętom a nie widnieją na liscie PETA, pytanie komu wierzymy bardziej, czy producentowi czy liście Kolejna sprawa jest taka, po co wydawać fałszywe oświadczenie, dużo mogliby na tym stracic gdyby wyszlo na jaw ze jednak testują, w koncu ilość konsumentów zwracających na uwagę na fakt czy produkt nie jest testowany rośnie, byłby to strzał który wymierzyliby sobie we własną piętę
Napisali, że od 1994 nie testują GOTOWYCH produktów, a nie o to nam chodzi. Tzn nie tylko o to.
Było już wiele firm, które wydawały fałszywe oświadczenia (patrz Avon, Bourjois i bodajże Estee Lauder(Ci do których MAC należy) a L'oreal do dziś robi kampanie, że wspiera nietestowanie
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:58   #2897
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Popielatyblond88 Gotowych kosmetyków może i P&G nie testuje, ale co ze składnikami?...może napisz im jeszcze raz z pytaniem czy oni testują składniki lub zlecają komuś takie testy.
Chyba Coty Bo wiekszego skurczybyka od PG to chyba nie ma I oni Dalej testuja.
Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Napisali, że od 1994 nie testują GOTOWYCH produktów, a nie o to nam chodzi. Tzn nie tylko o to.
Było już wiele firm, które wydawały fałszywe oświadczenia (patrz Avon, Bourjois i bodajże Estee Lauder(Ci do których MAC należy) a L'oreal do dziś robi kampanie, że wspiera nietestowanie
Zgadzam sie
Mysle,ze te firmy nie maja nic do stracenia. Zarabiaja tyle,ze stac ich na zaplacenie kary jaka by poniesli w drodze sadowej- tak jak to Bylo z PG kiedys Jednak mysle,ze Peta tez chodzi o $$$ I oni maja Jakies swoje warunki ,na ktore trzeba przystac.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:58   #2898
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
pochwalę się, że zrobiłam wczoraj pasztet z selera, jest świetny
A cały czas jesteś na bezmięsnej?
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:02   #2899
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
A cały czas jesteś na bezmięsnej?
od 7 miesięcy nie jem mięsa poza mięsem z ryb, ale ryby też już rzadko jem i świetnie się z tym faktem czuję
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 12:03   #2900
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez popielatyblond88 Pokaż wiadomość
Napisałam również maila do P&G z myślą, że nie odpiszą nic, a tu:
"Szanowna Pani,

Dziękujemy bardzo za kontakt z nami.

Chcielibyśmy poinformować Panią, iż od października 2004 roku obowiązuje w całej Unii Europejskiej zakaz wprowadzania do obrotów kosmetyków testowanych na zwierzętach. Firma Procter & Gamble już pod koniec lat 90 zaprzestała testowania kosmetyków na zwierzętach.

Jednocześnie pragniemy poinformować Panią, iż jesteśmy bardzo zaangażowani w poszukiwanie metod alternatywnych do badania składników kosmetycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa stosowania gotowego produktu.

Mając nadzieję, iż nasze informacje okażą się pomocne,

Pozostajemy z poważaniem"

Mam mieszane uczucia....
P&G nie testuje? o.O, a Bourjois testuje?
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:22   #2901
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ech, weszłam sobie właśnie na fb fundacji Viva, i jestem w szoku. najgorsze jest to, że podpisuje te wszystkie petycje, wysyłam meile do firm...że nie będę robić zakupów w firmach które sprzedają futra itd, jestem wegetarianka, nie kupuje testowańców i nic z tego...
Żal mi jest zwierząt, weszłam na tą strone bo chciałam się dowiedzieć czy są jakieś sukcesy, ale po co patrzyłam na te zdjęcia? Teraz mam przed oczami te biedne zwierzaki...
Ech, ciągle mi się wydaje, że to taka walka z wiatrakami bo o ludziach którzy się troszczą i walczą i tak powiedzą coś złego...i to jeszcze z taką agresją. Może właśnie z tym powinniśmy walczyć w pierwszej kolejności? z agresją?

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
od 7 miesięcy nie jem mięsa poza mięsem z ryb, ale ryby też już rzadko jem i świetnie się z tym faktem czuję
Gratuluje A czujesz się lepiej?
Ja wege jestem już długo, odstawiłam ser żółty(ze względu na stan cery), mleka nigdy nie piłam. Tylko, że jem słodycze...i je bardzo lubię a wiadomo tak oprócz mleka duża ilość świństw. Więc teraz staram się ograniczać i słodycze...kiedyś już na długo udało mi się to zrobić i świetnie się czułam i miałam dużo więcej energii:/
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:49   #2902
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Czy któraś z Was nie zajmuje się może grafiką komputerową (najlepiej też projektowaiem stron www) i chciałaby pomóc mi z akcją TOZu przed świętami jeszcze?
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:20   #2903
D_L
Przyczajenie
 
Avatar D_L
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
w zakładce FAQ na notest.pl masz odpowiedź jak testowane są karmy dla zwierząt i na zielono wyszczególnione te dobre


cytuję:

Wielu ludzi też dziwi "w jaki sposób można testować karmę dla zwierząt, jak nie na zwierzętach?!". Otóż oczywiście, kto lepiej nie stwierdzi czy dany smakołyk jest adekwatny do upodobań psich, jak nie właśnie pies. Różnica między firmami jest taka, że firmy, które są na listach testujących, np. IAMS (należący do koncernu Procter & Gamble) do testów używa psów rasy Beagle (uznawanych przez laboratoria za odpowiednie do testów, gdyż są wyjątkowo wytrzymałe) i za pomocą rur wepchniętych aż do żołądka, wypełniają go do granic wytrzymałości (czyli rozwerwania żołądka) karmą.
Marki firm umieszczone na listach nietestujących (np. Acana, Almo Nature, Drogerie Markt (Dein Bestes), AMI, Applaws, Bosch/Sanabelle, Butchers, Koebers czy Yarrah) znajdują ochotników ze zwierzętami, które po prostu przez jakiś czas są w normalny sposób tą karmą odżywiane i obserwowane. Bo zawsze można zrobić pewne rzeczy w sposób humanitarny.
To jest okropne !!! Wkurza mnie ten świat momentami, ludzie są jak szarańcza, niszczą wszystko na swojej drodze...i to w sumie nie po to by żyć, tylko po to by było im wygodniej, taniej, szybciej.
D_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:38   #2904
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

a propos nie jedzenia mięsa, ostatnio z ciekawości (a może ze złości po śmierci Olki) sięgnęłam po wieśmaca w McDonaldzie (kiedyś lubiłam te hamburgery) i nie pytajcie... myślałam, że umrę z bólu żołądka. Bez mięsa jest mi super ))
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:42   #2905
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
a propos nie jedzenia mięsa, ostatnio z ciekawości (a może ze złości po śmierci Olki) sięgnęłam po wieśmaca w McDonaldzie (kiedyś lubiłam te hamburgery) i nie pytajcie... myślałam, że umrę z bólu żołądka. Bez mięsa jest mi super ))
a nie miałaś obrzydzenia? ja nie jem 7 miesięcy mięsa i nawet z ciekawości bym nie zjadła bo po prostu mnie już brzydzi, zresztą McDonald to jedno wielkie....
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:33   #2906
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja jedyne rzeczy jakie lubiłam z McDonalda to Filet O Fish i frytki...ale dowiedziałam się, że do frytek dodają wołowiny O.o
Ja nie jem mięsa dopiero 5 miesięcy, a już tak przestawiłam swój organizm, że na sam zapach mięsa mnie mdli.
A żołądek pewnie nie bolał tylko od mięsa. Jakby nie patrzeć, w tych hamburgerach zawarta jest niemal cała tablica Mendelejewa.

Udało mi się nawrócić kolejną osobę przez yt
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:03   #2907
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

kogo na yt?

Ja mam własne półki w lodówce i jak rodzice mi położą szynkę na mojej półce to krzywię się przekładając w dwóch palcach.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:44   #2908
hornyhazza
Raczkowanie
 
Avatar hornyhazza
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 45
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej, mam pytanie. Czy karma Royal Canin jest testowana na zwierzetach? Nie moge jej znalezc na liscie, a karmie nia psa, wiec chcialabym wiedziec. Jesli tak, jaka polecacie naprawde dobra i zdrowa karme dla psow cf?
__________________
hornyhazza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 22:48   #2909
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

charleniexo - dziewczyna jest dość nowa na yt (rok), niedawno odkryłam jej filmiki. Słyszałam jak mówi, że jest przeciwko noszeniu futer i skórzanych rzeczy, więc postanowiłam do niej napisać.
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 02:42   #2910
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez popielatyblond88 Pokaż wiadomość
Napisałam również maila do P&G z myślą, że nie odpiszą nic, a tu:
"Szanowna Pani,

Dziękujemy bardzo za kontakt z nami.

Chcielibyśmy poinformować Panią, iż od października 2004 roku obowiązuje w całej Unii Europejskiej zakaz wprowadzania do obrotów kosmetyków testowanych na zwierzętach. Firma Procter & Gamble już pod koniec lat 90 zaprzestała testowania kosmetyków na zwierzętach.

Jednocześnie pragniemy poinformować Panią, iż jesteśmy bardzo zaangażowani w poszukiwanie metod alternatywnych do badania składników kosmetycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa stosowania gotowego produktu.

Mając nadzieję, iż nasze informacje okażą się pomocne,

Pozostajemy z poważaniem"

Mam mieszane uczucia....
Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
P&G nie testuje? o.O, a Bourjois testuje?
Masakra normalnie. Ja caly czas myslalam,ze ten mail byl od Coty.
Nie wierze w ani jedno slowo co napisal PG

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
od 7 miesięcy nie jem mięsa poza mięsem z ryb, ale ryby też już rzadko jem i świetnie się z tym faktem czuję
Ja juz nie jem miesa od 15 mcy. Na poczatku w ogole nie jedlam miesa,ale po 6 mcach zaczelam jesc ryby. Nie jestem z tego zadowolona I jem ryby jak juz naprawde sie fatalnie czuje. Nie Wiem,ale to mi pomaga.






Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
a propos nie jedzenia mięsa, ostatnio z ciekawości (a może ze złości po śmierci Olki) sięgnęłam po wieśmaca w McDonaldzie (kiedyś lubiłam te hamburgery) i nie pytajcie... myślałam, że umrę z bólu żołądka. Bez mięsa jest mi super ))


Ja tez mam swoja polke w lodowce,do ktorej Tztowe kielbachy nie maja wstepu. Jednak jak TZ mnie poprosi abym mu uklepala kotleta to mu zrobie. Najbardziej mnie wstret bierze jak mam reke w mielonym zamoczyc

Emilka wyobraz sobie,ze ja przez ok.2lat nie jadlam praktycznie zadnych cukierkow,cukru etc. a ostatnio jakies 3 mce temu TZ mnie namowil na maslane ciasteczka I zauwazylam,ze jak je zjadalam to mialam wiecej energii. Tak jak by mojemu organizmowi brakowalo totalnie cukru.
Mysle,ze wszystko jest dla ludzi,ale umiarkowanie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.