Wyprowadzić się czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 18:35   #1
Evitte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 49

Wyprowadzić się czy nie?


Nie weim już co robić, ponad rok mieszkam już na stancji z pewną Panią, ona jest w porządku. Od tego roku mieszka z nami jej córka z mężem, bywają spoko dni, ale bywa też tak, że schodzi się cała rodzina i cieżko mi wbić do kuchni... gotuje im obiad od 11 do 16 przeważnie, nie weim co tam robi, ale o dłuższym gotowaniu czegoś mogę zapomnieć, to jest raczej robienie kanapek lub odgrzewanie. Do tego nie mam nawet miejsca zeby powiesic pranie, więc robię je w domu do którego jezdze co tydzien a mam juz dosc takiego trybu życia. Ale to jeszcze dało sie wytrzymać ,bo babeczka jest miła i się nie czepia i płacę 400 zł to w sam raz patrząc na inne oferty. Jej córka z mężem mieli się wyprowadzić do grudnia, bo mają remont własnego mieszkania, jednak teraz okazało się, że zostaną do kwietnia/maja a w tym czasie akurat urodzi im się dziecko i jak tu sie uczyc skoro w nocy będzie płakało? mam już coś na oku w mieszkaniu studenckim i chyba to najlepsza opcja. Mam miesięczne wypowiedzenie w umowie, myślicie, że nie będzie to chamskie, jeśli wypowiem jej mieszkanie w połowie roku? zapłacę za grudzien i tak pomieszkam niecale 3 tyg, potem swieta i nowe mieszkanie...ale boje sie zmian, jestem na 5 roku, wiec musze to zrobic juz teraz bo nikt mi pozniej nic nie wynajmie...
Aha nie zajmuje długo łazienki, ostatnio kąpałam się 20 min, może 25 z depilacja, a mąż jej córki skomentował do niej :Wreszcie... i ja to słyszałam. Więc nie uśmiecha mi się mieszkanie z nimi...
Poza tym myślę, że w nowym mieszkaniu udoskonaliłabym swoje gotowanie i mogłabym w końcu prać i nie wozić tego do domu... Nie pasuje mi taka wegetacja, tylko wstydzę się powiedzieć właścicielce, jakby nie patrzeć straci źródło dochodu, ale z drugiej strony nie jestem tu więźniem. Zresztą zawsze lepiej mieszkac ze studentkami, niż z obcą rodzinką...

Edytowane przez Evitte
Czas edycji: 2012-11-19 o 18:39
Evitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:37   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Tak, wyprowadzić i to szybko.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:40   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Evitte Pokaż wiadomość
Nie weim już co robić, ponad rok mieszkam już na stancji z pewną Panią, ona jest w porządku. Od tego roku mieszka z nami jej córka z mężem, bywają spoko dni, ale bywa też tak, że schodzi się cała rodzina i cieżko mi wbić do kuchni... gotuje im obiad od 11 do 16 przeważnie, nie weim co tam robi, ale o dłuższym gotowaniu czegoś mogę zapomnieć, to jest raczej robienie kanapek lub odgrzewanie. Do tego nie mam nawet miejsca zeby powiesic pranie, więc robię je w domu do którego jezdze co tydzien a mam juz dosc takiego trybu życia. Ale to jeszcze dało sie wytrzymać ,bo babeczka jest miła i się nie czepia i płacę 400 zł to w sam raz patrząc na inne oferty. Jej córka z mężem mieli się wyprowadzić do grudnia, bo mają remont własnego mieszkania, jednak teraz okazało się, że zostaną do kwietnia/maja a w tym czasie akurat urodzi im się dziecko i jak tu sie uczyc skoro w nocy będzie płakało? mam już coś na oku w mieszkaniu studenckim i chyba to najlepsza opcja. Mam miesięczne wypowiedzenie w umowie, myślicie, że nie będzie to chamskie, jeśli wypowiem jej mieszkanie w połowie roku? zapłacę za grudzien i tak pomieszkam niecale 3 tyg, potem swieta i nowe mieszkanie...ale boje sie zmian, jestem na 5 roku, wiec musze to zrobic juz teraz bo nikt mi pozniej nic nie wynajmie...
Aha nie zajmuje długo łazienki, ostatnio kąpałam się 20 min, może 25 z depilacja, a mąż jej córki skomentował do niej :Wreszcie... i ja to słyszałam. Więc nie uśmiecha mi się mieszkanie z nimi...
Poza tym myślę, że w nowym mieszkaniu udoskonaliłabym swoje gotowanie i mogłabym w końcu prać i nie wozić tego do domu... Nie pasuje mi taka wegetacja, tylko wstydzę się powiedzieć właścicielce, jakby nie patrzeć straci źródło dochodu, ale z drugiej strony nie jestem tu więźniem. Zresztą zawsze lepiej mieszkac ze studentkami, niż z obcą rodzinką...
skoro tak ci nie pasuje to mieszkanie to nad czym sie jeszcze zastanawiasz? ja bym juz dawno szukala nowego lokum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:43   #4
Evitte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 49
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

szukam... przez to miesieczne wypowiedzenie musze znalezc cos pewnego do przyszlego tyg, potem jej dac wypowiedzenie a tam podpisac umowe i dac zadatek... obym tylko sobie nie pogorszyla, ale w sumie nie ma czym...
Evitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:52   #5
rudyrydz86
Raczkowanie
 
Avatar rudyrydz86
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 75
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Oj wyprowadzaj się szybciutko.. Takie mieszkanie, bez prania, gotowania i jeszcze z dzieckiem płaczącym i głupimi komentarzami to jakiś dramat!!W mieszkaniu studenckim na pewno będziesz miała więcej swobody. Jeśli Ci się nie spodoba, to szukasz następnego i tyle
Na pocieszenie napiszę że ja podczas 6 lat studiów mieszkałam na 11 stancjach
rudyrydz86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:54   #6
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Evitte Pokaż wiadomość
szukam... przez to miesieczne wypowiedzenie musze znalezc cos pewnego do przyszlego tyg, potem jej dac wypowiedzenie a tam podpisac umowe i dac zadatek... obym tylko sobie nie pogorszyla, ale w sumie nie ma czym...
Kochana, umowa jest obustronna. Płacisz za ten pokój, więc nikt Ci łaski nie robi, udostępniając kuchnię czy łazienkę. Więcej pewności siebie, głowa do góry i działaj, przeprowadź się tam, gdzie nikt Ci nie będzie wyliczał 25 minut w łazience.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 19:03   #7
ILTheCure
Rozeznanie
 
Avatar ILTheCure
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 907
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Ale nad czym Ty się zastanawiasz?

Ty nie płacisz 400 zł za to, że "pani jest miła i nie czepliwa" a za to, że tam MIESZKASZ, masz więc praco do łazienki, do kuchni itd itp.

W takiej sytuacji powinnaś się bezwarunkowow wyprowadzic, i wprost powiedziec pani, że przyczyną jest zmiana warunków mieszkaniowych, która Ci po prostu nie odpowiada. Finito.

Ta kobieta nie dała Ci nic za darmo, nie obdarzyła Cię jakimiś matczynymi uczuciami, żebyś musiała się martwic o to, komu ona w środku roku coś wynajmie. Trzeba było sobie nie sprowadzac nowych lokatorów, to by nie miała problemu, proste. To jej problem nie Twój.
__________________
83 kg ---> 63 kg ---> 59 kg
ILTheCure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 19:55   #8
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

wyprowadzić jasna sprawa
a na odchodne powiedzieć wprost, że nie chcesz mieszkać wśród "szczęśliwej rodzinki" i nie na takie warunki sie umawiałaś
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 19:58   #9
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
wyprowadzić jasna sprawa
a na odchodne powiedzieć wprost, że nie chcesz mieszkać wśród "szczęśliwej rodzinki" i nie na takie warunki sie umawiałaś

wyprowadzic się jak najszybciej
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 22:39   #10
BluePanda
Rozeznanie
 
Avatar BluePanda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 918
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Decyzja podjęta, zostało tylko działać
__________________
http://www.poomoc.pl/
BluePanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 11:56   #11
helencia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 95
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

szukaj szybko czegoś innego
helencia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 12:20   #12
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Tez bym sie wyprowadzila. W tym mieszkaniu po prostu nie ma juz dla ciebie miejsca. Argumenty ktore podalas (ze nie mozesz sie dopchac do kuchni, do lazienki, glupie komentarze, dziecko w drodze) sa sensowne i przedstawilabym je wlascicielce. Wogole to nie w porzadku wobec ciebie jest ze sprowadzila rodzine bo nie na takie warunki pisalas sie podpisujac umowe.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 12:24   #13
coffee_candy
Raczkowanie
 
Avatar coffee_candy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 458
Dot.: Wyprowadzić się czy nie?

Wyprowadź się. Pamiętaj, że to TWOJE życie i TY decydujesz o tym, co robisz. Czemu z niego nie skorzystasz tylko dlatego, że martwisz się o coś, o co nie powinnaś? W żadnym wypadku nie powinno Ci być głupio, jesteś już przecież dorosła. Działaj!
__________________
"So hit me with music!"

coffee_candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.