Pm 2015!!! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-06, 14:59   #1111
aga.aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 88
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
tym się zasugerowałam ;p
zawsze jakieś "datowe koło ratunkowe" :P
Ahh no tak. Dziękuję
aga.aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 14:59   #1112
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam skąd ksiądz będzie wiedział, że mieszkam z TŻ ?
Generalnie wierząca nie jestem, podobnie jak TŻ, wiec początkowo zastanawiałam się nad ślubem tylko cywilnym, jednak doszliśmy do wniosku, że kościelny też weźmiemy- w rodzinie TŻa tak powinien wyglądać prawdziwy ślub, poza tym od małego marzyłam o białej sukni, a więcej okazji nie będzie. Bierzmowanie też mieliśmy razem z TŻem Po znajomości, dzień wcześniej się dowiedzieliśmy o takiej możliwości i w zasadzie pod katem ślubu kościelnego poszliśmy do bierzmowania 3 lata temu. I tak myślę skoro księża (oczywiście nie twierdze, że wszyscy) traktują swoje powołanie jako "zwykły zawód" i nie jest dla nich problemem bierzmowanie za 50 zł bez żadnych spowiedzi i ceregieli to i ja nie mam problemów ze ślubem kościelnym mimo braku wiary, a chociaż rodzina TŻa nie będzie miała niedosytu związanego ze ślubem cywilnym, a ja będę mogła poczuć się jak księżniczka w wymarzonej białej sukni no i na starość będę miała pamiątkę w postaci albumu z tego wydarzenia. Może trochę to naganne, ale ślub kościelny ma dla mnie zupełnie inne znaczenie, nie związane wcale z wiarą....
nie rozumiem dlaczego większość osób uważa, że biorąc ślub cywilny nie można mieć białej sukni i wymarzonego ślubu/wesela? Dla mnie mój ślub będzie się różnił tylko miejscem (nie będzie w kościele, tylko w USC a w zasadzie to prawdopodobnie w plenerze- więc i lepiej ). Suknia biała i moja wymarzona będzie, wesele do rana będzie i wszystko inne tak jak ma być również.. i pamiątka na stare lata będzie. więc no, my się zmuszać nie będziemy do kościelnego i przysięgać w co wcale nie wierzymy, a rodziny mogą czuć niedosyt ale to nasze życie i nasze decyzje i nikt nam nie będzie dyktować co możemy a co nie. mimo wszystko najbardziej mnie denerwuje ta dyskryminacja ślubów cywilnych..
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 14:59   #1113
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Pm 2015!!!

Nastawieni jesteśmy, że najbliższe lata będą skromne i oszczędne:
1. ślub (zresztą nie tylko nasz ale też rodzeństwa, kuzynów itp)
2. mieszkanie (oszczędzanie by kredyt był jak najmniejszy! a wyposażenie mieszkanie plus ewentualny remont tylko za gotówkę) - nasz najważniejszy punkt
3. odkładanie na dzidzię

potem chcemy sobie odbić
liczymy też, że zarobki będą rosły w szczególności TŻ (informatyk)
więc przed nami będą podróże po 30
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:00   #1114
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ale się nazbierało w tym 2015 tych "zdublowanych" dat
o i jeszcze 12.12.15
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:03   #1115
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
o i jeszcze 12.12.15
Tylko teraz coś sprawdziłam i jeśli ktoś ma zamiar brać kościelny to nie wszystkie daty się nadają - 4.04 to jeszcze post, 12.12 to będzie adwent
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:05   #1116
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Tylko teraz coś sprawdziłam i jeśli ktoś ma zamiar brać kościelny to nie wszystkie daty się nadają - 4.04 to jeszcze post, 12.12 to będzie adwent
aż tak się w sumie nie zagłębiałam ;p ale kościół nie zniósł tego postu przed BN? ja się gubię w tym ;p
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:07   #1117
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
aż tak się w sumie nie zagłębiałam ;p ale kościół nie zniósł tego postu przed BN? ja się gubię w tym ;p
przed BN jest adwent, post jest przed Wielkanocą a czy zniósł nie wiem, nie orientowałam się
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 15:08   #1118
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
przed BN jest adwent, post jest przed Wielkanocą a czy zniósł nie wiem, nie orientowałam się
no racja racja ;D widać jak się gubię
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:11   #1119
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Pm 2015!!!

adwent to niby czas radosnego oczekiwania to nie wiem jak to w końcu jest... na pewno można jeść mięsko w wigilię
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:13   #1120
aga.aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 88
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
aż tak się w sumie nie zagłębiałam ;p ale kościół nie zniósł tego postu przed BN? ja się gubię w tym ;p
Kilka lat temu został zniesiony obowiązek postu ścisłego w Wigilię. Mimo to zachęca się wiernych do poszczenia, bardziej ze względów tradycyjnych. U mnie w domu zawsze tylko chleb i herbata, aż do wieczerzy A wieczerza postna ofkors

Edytowane przez aga.aga
Czas edycji: 2013-01-06 o 15:14
aga.aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:17   #1121
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez aga.aga Pokaż wiadomość
Kilka lat temu został zniesiony obowiązek postu ścisłego w Wigilię.
no to mnie o to chyba właśnie chodziło :P ale to w takim razie w adwent nie ma ślubów kościelnych? Tego nie wiedziałam
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 15:19   #1122
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez aga.aga Pokaż wiadomość
Kilka lat temu został zniesiony obowiązek postu ścisłego w Wigilię. Mimo to zachęca się wiernych do poszczenia, bardziej ze względów tradycyjnych. U mnie w domu zawsze tylko chleb i herbata, aż do wieczerzy A wieczerza postna ofkors
Takie buty. Trochę się zdziwiłam, jak zobaczyłam mięso w wigilię, teraz wiem czemu tam się znalazło

A co do ślubów w adwencie, znalazłam tyle:
(odpowiedź na to pytanie na jakimś forum)
Cytat:
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że takie konkretne sprawy to najlepiej załatwiać bezpośrednio z księdzem w parafii. Bo cóż dadzą nasze internetowe porady, kiedy Ksiądz Proboszcz jest odpowiedzialny za załatwianie tych spraw w Parafii i żadne rady internetowe nic nie pomogą.
Z życzeniami szczęścia!
ks. Marian
Cytat:
Najodpowiedniejszym terminem na ślub w grudniu jest zatem właśnie okres świąteczny – zwłaszcza jeśli ślub ma się odbyć w kościele. Nawet jeśli bowiem uda się przekonać kapłana do udzielenia ślubu w Adwencie, warto pamiętać, że przy ołtarzu małżonkowie proszą o błogosławieństwo samego Boga, a lekceważąc czas oczekiwania na Niego, mniej na nie przecież zasługują. Natomiast ślubując sobie miłość w okresie Bożego Narodzenia odpowiednio uczczą święta.
pogrubione troszkę mnie zszokowało
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:24   #1123
aga.aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 88
Dot.: Pm 2015!!!

Hmm pewnie wszystko da się załatwić, ślub w adwencie też Ale ponieważ rok ma 52 weekendy, to nie rozumiem dlaczego robić sobie problemy Tyle jest innych dat. Oczywiście zdarzają się różne sytuacje i jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może nie mieć wyboru, ale ja sobie nie zamierzam niepotrzebnie kłód pod nogi rzucać

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

pogrubione troszkę mnie zszokowało
Nie tylko Ciebie
aga.aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:24   #1124
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Pm 2015!!!

Viva mnie też to zdziwiło mają argument na wszystko
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:26   #1125
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
nie rozumiem dlaczego większość osób uważa, że biorąc ślub cywilny nie można mieć białej sukni i wymarzonego ślubu/wesela? Dla mnie mój ślub będzie się różnił tylko miejscem (nie będzie w kościele, tylko w USC a w zasadzie to prawdopodobnie w plenerze- więc i lepiej ). Suknia biała i moja wymarzona będzie, wesele do rana będzie i wszystko inne tak jak ma być również.. i pamiątka na stare lata będzie. więc no, my się zmuszać nie będziemy do kościelnego i przysięgać w co wcale nie wierzymy, a rodziny mogą czuć niedosyt ale to nasze życie i nasze decyzje i nikt nam nie będzie dyktować co możemy a co nie. mimo wszystko najbardziej mnie denerwuje ta dyskryminacja ślubów cywilnych..
Z początku tak własnie planowałam, ślub cywilny- normalnie wesele, biała suknia itd... Ale Tż spojrzał na mnie jak na wariatkę z tą białą suknią , stwierdził, że jak bywał na ślubach cywilnych w życiu nie widział panny młodej w sukni ślubnej i, żebym wybiła sobie takie cyrki z głowy. Więc niech mu już będzie skoro ma takie zdanie... Ja problemu nie miałam z suknią ślubną na slubie cywilnym, no ale coz... niech już mu będzie
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:26   #1126
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez aga.aga Pokaż wiadomość
Nie tylko Ciebie
Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Viva mnie też to zdziwiło mają argument na wszystko
Szczególnie to "przecież" mnie rozwala, jakby to było "oczywistą oczywistością" - no jak można tego nie wiedzieć
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:26   #1127
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez aga.aga Pokaż wiadomość
Hmm pewnie wszystko da się załatwić, ślub w adwencie też Ale ponieważ rok ma 52 weekendy, to nie rozumiem dlaczego robić sobie problemy Tyle jest innych dat. Oczywiście zdarzają się różne sytuacje i jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może nie mieć wyboru, ale ja sobie nie zamierzam niepotrzebnie kłód pod nogi rzucać
Ja też nie mam zamiaru. Już mam datę i jej się trzymam tylko zdziwiłam się ;p


ranyyy coraz bardziej mnie zadziwiają księża ;D
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:27   #1128
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: Pm 2015!!!

Tak z ciekawości- macie zarezerwowaną już datę w kościele /urzędzie, czy te daty to tak hipotetycznie ??
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:29   #1129
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości- macie zarezerwowaną już datę w kościele /urzędzie, czy te daty to tak hipotetycznie ??
Trochę za wcześnie na takie rezerwacje, choć oczywiście można Akurat u mnie ksiądz nie ucieknie, urwania głowy ze ślubami nie ma, więc spieszyć się nie muszę. Prędzej zarezerwuję salę, fotografa, catering itp.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 15:30   #1130
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości- macie zarezerwowaną już datę w kościele /urzędzie, czy te daty to tak hipotetycznie ??
nie mam nic zarezerwowane i dlatego nie mam daty bo znajomi zmieniali
pod wolne terminy sali
najprawdopodobniej chcemy początek września
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:32   #1131
aga.aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 88
Dot.: Pm 2015!!!

U mnie był wczoraj ksiądz z wizytą kolędową i wyszedł temat ślubu, jak mu powiedziałam, że planuję na 2015 to się za głowę złapał, że taki odległy termin, więc raczej nie muszę się spieszyć z rezerwacją
aga.aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:38   #1132
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: Pm 2015!!!

Ja też nie, a już myślałam, że 2 lata wcześniej muszę myśleć o rezerwacji, to dobrze
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:39   #1133
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości- macie zarezerwowaną już datę w kościele /urzędzie, czy te daty to tak hipotetycznie ??
my mamy póki co "dogadane" z wlaścicielem sali i z kamerzystą, na kościół raczej jeszcze za wcześnie.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:43   #1134
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Z początku tak własnie planowałam, ślub cywilny- normalnie wesele, biała suknia itd... Ale Tż spojrzał na mnie jak na wariatkę z tą białą suknią , stwierdził, że jak bywał na ślubach cywilnych w życiu nie widział panny młodej w sukni ślubnej i, żebym wybiła sobie takie cyrki z głowy. Więc niech mu już będzie skoro ma takie zdanie... Ja problemu nie miałam z suknią ślubną na slubie cywilnym, no ale coz... niech już mu będzie
w tych czasach już powoli ciężko odróżnić, która para brała cywilny, a która kościelny - coraz więcej panien młodych decyduje się na normalną suknię ślubną i zaczyna stawać się to normą w USC. zresztą znam osobiście sama dwie takie i dla mnie to żadne cyrki nie są - po prostu nie były osobami wierzącymi i nie chciały pozbawić się szansy wymarzonego ślubu z powodu "tylko" cywilnego. Nie ma przecież podziału na suknie ślubne kościelne i cywilne.. Każdy może brać jakikolwiek ślub w swojej wymarzonej sukni ślubnej.
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:46   #1135
aga.aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 88
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
w tych czasach już powoli ciężko odróżnić, która para brała cywilny, a która kościelny - coraz więcej panien młodych decyduje się na normalną suknię ślubną i zaczyna stawać się to normą w USC. zresztą znam osobiście sama dwie takie i dla mnie to żadne cyrki nie są - po prostu nie były osobami wierzącymi i nie chciały pozbawić się szansy wymarzonego ślubu z powodu "tylko" cywilnego. Nie ma przecież podziału na suknie ślubne kościelne i cywilne.. Każdy może brać jakikolwiek ślub w swojej wymarzonej sukni ślubnej.
A ja znowu widziałam ostatnio pannę młodą, która na kościelny ślub wybrała szarą prostą sukienkę z żakietem. Także działa to w obie strony
aga.aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:48   #1136
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
w tych czasach już powoli ciężko odróżnić, która para brała cywilny, a która kościelny - coraz więcej panien młodych decyduje się na normalną suknię ślubną i zaczyna stawać się to normą w USC. zresztą znam osobiście sama dwie takie i dla mnie to żadne cyrki nie są - po prostu nie były osobami wierzącymi i nie chciały pozbawić się szansy wymarzonego ślubu z powodu "tylko" cywilnego. Nie ma przecież podziału na suknie ślubne kościelne i cywilne.. Każdy może brać jakikolwiek ślub w swojej wymarzonej sukni ślubnej.
masz rację, przecież za granicą większość ślubów jest "tylko" cywilnych i mają białe suknie i przyjęcia
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 15:54   #1137
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Ale pędzimy Niedawno patrzyłam na liczbę postów w wątku, to było to lekko ponad 1000, a teraz już o setkę więcej
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 16:03   #1138
aga.aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 88
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ale pędzimy Niedawno patrzyłam na liczbę postów w wątku, to było to lekko ponad 1000, a teraz już o setkę więcej
To ile nabijemy do 2015? :P
__________________
"There are no happy endings
Endings are the saddest part
So just give me a happy middle
And a very happy start"
S. Silverstein
aga.aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 16:10   #1139
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez aga.aga Pokaż wiadomość
To ile nabijemy do 2015? :P
No ja myślę, że do końca 2015 to naszego wątku powstanie kilka części - patrząc na wątki innych PM-ek

Swoją drogą - jestem w trakcie pisania eseju "Miasto 2050", ale ciągle zamiast 2050 piszę 2015 To się prowadzący zdziwi, jak mu tam o kilkunastu miliardach ludzi na świecie w 2015 napiszę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 16:12   #1140
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Pm 2015!!!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No ja myślę, że do końca 2015 to naszego wątku powstanie kilka części - patrząc na wątki innych PM-ek

Swoją drogą - jestem w trakcie pisania eseju "Miasto 2050", ale ciągle zamiast 2050 piszę 2015 To się prowadzący zdziwi, jak mu tam o kilkunastu miliardach ludzi na świecie w 2015 napiszę
hahaha
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.