Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XII 2012 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-08, 18:47   #331
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Streścić mówiłam, nie podsunąć linka
Również rozważałam mm, ale w sytuacji kiedy muszę zmieniać piżamy, ewentualnie okładać cycory tetrami, żeby nie zafajdać łóżka i wszystkiego dookoła mlekiem - nie jest to dobry pomysł.. M ostatnio stwierdził, że jestem jego krówką, a Ulka cielaczkiem Nie lubie go. Robi mi cyckową traumę
Kurna to szalejesz jak dojara
To ja aż tak nie mam. W sumie nic mi nie leci tak samo z się i w zasadzie wkładki laktacyjne nosze po to, żeby mnie mniej obcierało. Ani razu jeszcze nie miałam mokrych. No ale dziecku się ulewa i kupska wali aż miło to przyjęłam, że chyba git malina, nie? No nic, w piątek wyjdzie na ważeniu. Może każą dokarmiać i się problem poniekąd sam rozwiąże

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ja bym z kombinacjami z mm poczekała aż skończy z miesiąc - może już jej się to wszystko ureguluje.
Możesz gasić w nocy światło, żeby odróżnić dzień od nocy Ja na początku też na noc zawijałam dosyć ciasno w rożek, a w dzień jak spała leżała luźno pod kocykiem. Jednym słowem robiłam wszystko, żeby odróżnić dzień od nocy.
Do skończonego miesiąca jeszcze dłuuugo no ale jak pisałam wyżej - zobaczymy w ogóle co nam wyjdzie przy ważeniu, bo może mi się tylko wydaje, że dziecko się najada a tak naprawdę nie dokarmiam...?
A co do rożka i kocyka to stosuje tą sama metodę Tylko ze światłem mi nie idzie, bo nie potrafię spać po ciemku jak ona niedaleko. Tż wczoraj na siłę ją wpakował nam do wyra i zgasił światło i nakazał spać, bo jest noc z mizernym skutkiem niestety, no ale to pierwszy raz był. Dzisiaj chyba młoda skończy w naszym łóżku znowu

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
Też się zarzekaliśmy, wytrzymałam 1,5 roku wstawania po kilka razy i powiedziałam pass.
Boże to takie duże dzieci tez tak mają? To nie mija po paru miesiącach? AaAaA chyba straciłam resztki zapału do posiadania drugiego dziecka

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Neipys Pokaż wiadomość
Witam się z Wami i moim Kacperkiem
Ej no, kolejny przystojniacha!
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:51   #332
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość

Do skończonego miesiąca jeszcze dłuuugo no ale jak pisałam wyżej - zobaczymy w ogóle co nam wyjdzie przy ważeniu, bo może mi się tylko wydaje, że dziecko się najada a tak naprawdę nie dokarmiam...?
A co do rożka i kocyka to stosuje tą sama metodę Tylko ze światłem mi nie idzie, bo nie potrafię spać po ciemku jak ona niedaleko. Tż wczoraj na siłę ją wpakował nam do wyra i zgasił światło i nakazał spać, bo jest noc z mizernym skutkiem niestety, no ale to pierwszy raz był. Dzisiaj chyba młoda skończy w naszym łóżku znowu
Ja mam lampkę na wyciągnięcie ręki. Jak coś się dzieje to ją włączam i widzę wszystko co się dzieje

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Neipys Pokaż wiadomość
O matko
11 strona a ja dopiero Was odnalazłam
Witam się z Wami i moim Kacperkiem
Śliczny
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:55   #333
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Ja już w ciązy zarzekałam się, że Bartek spał z nami nie będzie, bo od tego ma swoje łóżeczko, a nasze łóżko jest nasze.
No, ale jak wróciliśmy ze szpitala, to przez pierwsze cztery noce ja spałam z Bartkiem, a mąż sam w drugim pokoju, bo bał się, że zgniecie Syna w nocy.
Po tych czterech samotnych nocach udało mi się nakłonić go, żeby spał z nami i od tamtej pory śpimy codziennie w trójeczkę
Na początek spaliśmy pod jedną kołdra, po jakimś czasie wzięliśmy drugą, bo jednak jedna kołdra na trójkę to za mało

teraz od jakiegoś czasu Bartek zasypia w swoim łóżeczku i śpi w nim do pierwszej pobudki= do pierwszego płaczu, później biorę go do nas do łóżka.

Miałam takie postanowienie, że po każdym nocnym karmieniu będę go z powrotem odkładac do jego łóżeczka, ale jakoś mi to nie wychodzi, bo daję mu cycusia i razem sobie zasypiamy i budzimy się dopiero na nastepne karmienie, więc... tak wychodzi, że śpi sobie z nami do rana

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Neipys Pokaż wiadomość
O matko
11 strona a ja dopiero Was odnalazłam
Witam się z Wami i moim Kacperkiem
Słooodziak
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:55   #334
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość



Boże to takie duże dzieci tez tak mają? To nie mija po paru miesiącach? AaAaA chyba straciłam resztki zapału do posiadania drugiego dziecka

No mój ma 2lata i zdarza się ze 2-3razy: a to pić, a to coś się przyśni
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:56   #335
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ja mam lampkę na wyciągnięcie ręki. Jak coś się dzieje to ją włączam i widzę wszystko co się dzieje
Oj ja też mam lampkę tylko musiałam mieć ja ciągle włączoną
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:56   #336
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Czy ktores z waszych malchow ma taka czerowna plamke z tylu glowy .. taki jakby krwiaczek?.. pediatra widziala i nic nie mowila .. a na internecie pisze ze sie wchlonie .


---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Czas na kąpiel
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:59   #337
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Oj ja też mam lampkę tylko musiałam mieć ja ciągle włączoną
Aha Każdy ma swoje zwyczaje
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 19:06   #338
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
A ja się nie spinam i śpię z córcią, a Tz z synkiem

I tylko żałuję że kiedyś dla synka chciałam być stanowcza i nauczyć go spania w łóżeczku. Uwielbiam to jak Pati kontrolnie zerka czy jestem i wtulona zasypia
my śpimy w trójkę, ja, z jednej strony syn, z drugiej córka, a tż w jej łóżku mam plan, że jak synek bedzie miał z pół roku, to dzieciaki bedą spać razem bezemnie, bo teraz jeszcze za mały
Klaudia chciała spać z nami, a ja nie chcę jej odtrącać, że w czwórkę za ciasno to chłop wyleciał
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:09   #339
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Czy ktores z waszych malchow ma taka czerowna plamke z tylu glowy .. taki jakby krwiaczek?.. pediatra widziala i nic nie mowila .. a na internecie pisze ze sie wchlonie .
Ja to miałam jako niemowlę na potylicy, na czoole i gdzieś jeszcze. Wchłonęło się elegancko. Jak pediatra nic nie mówiła, i internet uspokaja - to nie ma się czym martwić

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Kurna to szalejesz jak dojara
To ja aż tak nie mam. W sumie nic mi nie leci tak samo z się i w zasadzie wkładki laktacyjne nosze po to, żeby mnie mniej obcierało. Ani razu jeszcze nie miałam mokrych. No ale dziecku się ulewa i kupska wali aż miło to przyjęłam, że chyba git malina, nie? No nic, w piątek wyjdzie na ważeniu. Może każą dokarmiać i się problem poniekąd sam rozwiąże



Do skończonego miesiąca jeszcze dłuuugo no ale jak pisałam wyżej - zobaczymy w ogóle co nam wyjdzie przy ważeniu, bo może mi się tylko wydaje, że dziecko się najada a tak naprawdę nie dokarmiam...?
A co do rożka i kocyka to stosuje tą sama metodę Tylko ze światłem mi nie idzie, bo nie potrafię spać po ciemku jak ona niedaleko. Tż wczoraj na siłę ją wpakował nam do wyra i zgasił światło i nakazał spać, bo jest noc z mizernym skutkiem niestety, no ale to pierwszy raz był. Dzisiaj chyba młoda skończy w naszym łóżku znowu



Boże to takie duże dzieci tez tak mają? To nie mija po paru miesiącach? AaAaA chyba straciłam resztki zapału do posiadania drugiego dziecka

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------



Ej no, kolejny przystojniacha!
Jak ci Ewcia nie wyje po karmieniu to jej styknie. Rzekłam ja - I Dojara RP
W dzień bez rożka usypiacie? A jak na boku wam młodzież leży? Bo jakoś nie wyobrażam sobie bezrożkowo to ogarnąć?

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
Ja już w ciązy zarzekałam się, że Bartek spał z nami nie będzie, bo od tego ma swoje łóżeczko, a nasze łóżko jest nasze.
No, ale jak wróciliśmy ze szpitala, to przez pierwsze cztery noce ja spałam z Bartkiem, a mąż sam w drugim pokoju, bo bał się, że zgniecie Syna w nocy.
Po tych czterech samotnych nocach udało mi się nakłonić go, żeby spał z nami i od tamtej pory śpimy codziennie w trójeczkę
Na początek spaliśmy pod jedną kołdra, po jakimś czasie wzięliśmy drugą, bo jednak jedna kołdra na trójkę to za mało

teraz od jakiegoś czasu Bartek zasypia w swoim łóżeczku i śpi w nim do pierwszej pobudki= do pierwszego płaczu, później biorę go do nas do łóżka.

Miałam takie postanowienie, że po każdym nocnym karmieniu będę go z powrotem odkładac do jego łóżeczka, ale jakoś mi to nie wychodzi, bo daję mu cycusia i razem sobie zasypiamy i budzimy się dopiero na nastepne karmienie, więc... tak wychodzi, że śpi sobie z nami do rana

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------


Słooodziak
Ja miałam tez masę ząłożeń i dupa zbita - większość sie poszła paść. Ze smoczkiem na czele. Z tym że akurat w tym momencie ze smoczkiem mam odwrotny problem, bo ja bym chciała, a Uli nie odpowiada, i się nie chce nim uspokajać. I się tak mocujemy

Coraz lepiej - dzis nawet se peeling trzasłam na twarz Wczoraj ogoliłam łydki - żeby M nie nabył nocnej traumy, że sypia z mężczyzną
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:10   #340
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Aha Każdy ma swoje zwyczaje
No jakoś tak mi się po szpitalu przestawiło, że muszę mieć jasno

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
że w czwórkę za ciasno to chłop wyleciał


Właśnie przylazł bez zapowiedzi kolega tżta z flaszką szampana. Boże dlaczego te chłopy takie durne
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:17   #341
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Jak ci Ewcia nie wyje po karmieniu to jej styknie. Rzekłam ja - I Dojara RP
W dzień bez rożka usypiacie? A jak na boku wam młodzież leży? Bo jakoś nie wyobrażam sobie bezrożkowo to ogarnąć?
Ja kładę zrolowany kocyk pod barkiem. Często nie kładę jej tak centralnie na boku tylko tak podkładam pod kark i główka jest przechylona na bok - jak jej się ulewa to wszystko ładnie wylatuje bez krztuszenia się.

Choć ostatnio zastanawiam się czy w przypadku mojej to ma to już jakikolwiek sens, bo odpycha się od tego kocyka ta, że leży na plecach ( w rożku czy bez), potrafi przekręcić głowę na drugą stronę, a ostatnio jak ją położyłam centralnie na boku to przekręciła się na brzuch.

W związku z tym mam pytanie: do kiedy podkłada się ten kocyk pod bark?



Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość

Coraz lepiej - dzis nawet se peeling trzasłam na twarz Wczoraj ogoliłam łydki - żeby M nie nabył nocnej traumy, że sypia z mężczyzną
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 19:17   #342
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Jak ci Ewcia nie wyje po karmieniu to jej styknie. Rzekłam ja - I Dojara RP
W dzień bez rożka usypiacie? A jak na boku wam młodzież leży? Bo jakoś nie wyobrażam sobie bezrożkowo to ogarnąć?

Coraz lepiej - dzis nawet se peeling trzasłam na twarz Wczoraj ogoliłam łydki - żeby M nie nabył nocnej traumy, że sypia z mężczyzną
No wyć nie wyje ale ciumka ciągle. I pakuje sobie łapy do buzi i ssie palce. Taki odruch ssania mamy Dlatego nie szło wytrzymać bez smoka i chwała bogu, że się udało i czasem nie wypluwa i ciumcia

A bezrożkowo moja droga to jedziemy z kocykiem zrolowanym pod plecy i ju. Rozkładam na kanapie pieluszkę flanelową, kładę zrolowany kocyczek, opieram dziecię pleckiem o kocyczek, przykrywam moim pięknym wypasionym grubaśnym kocyczkiem w sówki i śpimy szkoda tylko, że działa to jedynie w dzień.

A ja przez to, że mi się chudnie szybko to się czuję taka jakaś atrakcyjniejsza niż przed ciążą i się chętniej pacykuję i w ogóle. Ale z bobrem mam problem psychiczny jakiś i nie umiem sie przemóc żeby sie tam ogarnąć. Boję się, że sobie jakies kuku zrobię czy coś. Poza tym i tak tam na razie nikt nie zagląda poza mną więc luz
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:18   #343
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
my śpimy w trójkę, ja, z jednej strony syn, z drugiej córka, a tż w jej łóżku mam plan, że jak synek bedzie miał z pół roku, to dzieciaki bedą spać razem bezemnie, bo teraz jeszcze za mały
Klaudia chciała spać z nami, a ja nie chcę jej odtrącać, że w czwórkę za ciasno to chłop wyleciał
No we 4 to już hardcore

Mój starszak "synek tatusia" się zrobił i to z nim na szczęście chce spać.
Ja szczerze wierzę że na lato wyszykujemy dzieciakom pokoje i wtedy chętnie będą w nich spały
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:22   #344
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
my śpimy w trójkę, ja, z jednej strony syn, z drugiej córka, a tż w jej łóżku mam plan, że jak synek bedzie miał z pół roku, to dzieciaki bedą spać razem bezemnie, bo teraz jeszcze za mały
Klaudia chciała spać z nami, a ja nie chcę jej odtrącać, że w czwórkę za ciasno to chłop wyleciał:brzydal:


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
No jakoś tak mi się po szpitalu przestawiło, że muszę mieć jasno
Ja z kolei muszę mieć ciemno i dużo miejsca ( pomijając strach, że zgniotę takie małe ciałko, ) Dlatego u mnie spanie z dzieckiem odpada, chyba, że naprawdę nie miałabym wyjścia. Narazie w trudnych sytuacjach sprawdza się takie łóżeczko turystyczne o wielkości gondoli na nóżkach, które stawiam przy moim łóżku.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:32   #345
kia_mia
Zadomowienie
 
Avatar kia_mia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 791


Jak dobrze miec w koncu dobry humor.... Uffffff.... Juz lekko w depresje popadalam, ale na szczescie pomogl moj maz, ktory w nocy zabral dziecie i siebie na kanape i mimo ze szedl do.pracy wstawal cala noc a ja spalam. Pomogla tez.wizyta brata i bratowej. Ufff..... Strasznie sie ciesze, ze mi przeszlo, od razu dziecko inne, spokojne, ladnie spi uf... Kamień z serca normalnie )



Czytam i czytam i w koncu nadrobilam
__________________


kia_mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:36   #346
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Co do spania:
w dzień Młoda nie chce spać w łożeczku to śpi albo u tatusia na kolankach albo ogólnie koło nas na kanapie sobie leży. W nocy śpi w łożeczku grzecznie jak Pan Bóg przykazał. Koło 6 sie budzi i już potem nie chce w łożeczku to ją bierzemy do siebie i tak nyna sobie do nawet 10 rano Także kwestie spania mamy dograną idealnie i tak mi pasi

Co do rożka... w szpitalu była związana w kokonie i widziałam jak sie męczy bo chciala choć rączki wydostać stamtąd buuu to jej obiecałam,że w domu nie zazna zniewolenia rożkowego no i nie śpi w tym. Kocykiem tylko przykryta. A w łożeczku kołderką

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kia_mia Pokaż wiadomość


Jak dobrze miec w koncu dobry humor.... Uffffff.... Juz lekko w depresje popadalam, ale na szczescie pomogl moj maz, ktory w nocy zabral dziecie i siebie na kanape i mimo ze szedl do.pracy wstawal cala noc a ja spalam. Pomogla tez.wizyta brata i bratowej. Ufff..... Strasznie sie ciesze, ze mi przeszlo, od razu dziecko inne, spokojne, ladnie spi uf... Kamień z serca normalnie )



Czytam i czytam i w koncu nadrobilam
jupilaaaa
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:47   #347
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
No wyć nie wyje ale ciumka ciągle. I pakuje sobie łapy do buzi i ssie palce. Taki odruch ssania mamy Dlatego nie szło wytrzymać bez smoka i chwała bogu, że się udało i czasem nie wypluwa i ciumcia

A bezrożkowo moja droga to jedziemy z kocykiem zrolowanym pod plecy i ju. Rozkładam na kanapie pieluszkę flanelową, kładę zrolowany kocyczek, opieram dziecię pleckiem o kocyczek, przykrywam moim pięknym wypasionym grubaśnym kocyczkiem w sówki i śpimy szkoda tylko, że działa to jedynie w dzień.

A ja przez to, że mi się chudnie szybko to się czuję taka jakaś atrakcyjniejsza niż przed ciążą i się chętniej pacykuję i w ogóle. Ale z bobrem mam problem psychiczny jakiś i nie umiem sie przemóc żeby sie tam ogarnąć. Boję się, że sobie jakies kuku zrobię czy coś. Poza tym i tak tam na razie nikt nie zagląda poza mną więc luz
O widzisz. Będę testować, może kolejny rytuał wprowadzę..?
co do rzeczonego bobra - mam zasadę - póki nie ma bungania - od pasa do kolan sie nie ogarniam Niech sobie tamte rejony odsapna troche


Cytat:
Napisane przez kia_mia Pokaż wiadomość


Jak dobrze miec w koncu dobry humor.... Uffffff.... Juz lekko w depresje popadalam, ale na szczescie pomogl moj maz, ktory w nocy zabral dziecie i siebie na kanape i mimo ze szedl do.pracy wstawal cala noc a ja spalam. Pomogla tez.wizyta brata i bratowej. Ufff..... Strasznie sie ciesze, ze mi przeszlo, od razu dziecko inne, spokojne, ladnie spi uf... Kamień z serca normalnie )



Czytam i czytam i w koncu nadrobilam

no to git ze jest ok juz
a jak psisko reaguje na mala?
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:54   #348
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

sliczne te nasze dzieci)
Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Czy ktores z waszych malchow ma taka czerowna plamke z tylu glowy .. taki jakby krwiaczek?.. pediatra widziala i nic nie mowila .. a na internecie pisze ze sie wchlonie .
moj ma pytalam sie poloznej jak chodzila, a ona mowi ze wiekszosc nomorodkow cos takieog ma...
Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
Ja już w ciązy zarzekałam się, że Bartek spał z nami nie będzie, bo od tego ma swoje łóżeczko, a nasze łóżko jest nasze.
No, ale jak wróciliśmy ze szpitala, to przez pierwsze cztery noce ja spałam z Bartkiem, a mąż sam w drugim pokoju, bo bał się, że zgniecie Syna w nocy.
Po tych czterech samotnych nocach udało mi się nakłonić go, żeby spał z nami i od tamtej pory śpimy codziennie w trójeczkę
Na początek spaliśmy pod jedną kołdra, po jakimś czasie wzięliśmy drugą, bo jednak jedna kołdra na trójkę to za mało

teraz od jakiegoś czasu Bartek zasypia w swoim łóżeczku i śpi w nim do pierwszej pobudki= do pierwszego płaczu, później biorę go do nas do łóżka.

Miałam takie postanowienie, że po każdym nocnym karmieniu będę go z powrotem odkładac do jego łóżeczka, ale jakoś mi to nie wychodzi, bo daję mu cycusia i razem sobie zasypiamy i budzimy się dopiero na nastepne karmienie, więc... tak wychodzi, że śpi sobie z nami do rana
Madzia nie boisz sie ze przygieciesz Go w nocy?? ja bym zasnac nie mogla...
Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ja kładę zrolowany kocyk pod barkiem. Często nie kładę jej tak centralnie na boku tylko tak podkładam pod kark i główka jest przechylona na bok - jak jej się ulewa to wszystko ładnie wylatuje bez krztuszenia się.

Choć ostatnio zastanawiam się czy w przypadku mojej to ma to już jakikolwiek sens, bo odpycha się od tego kocyka ta, że leży na plecach ( w rożku czy bez), potrafi przekręcić głowę na drugą stronę, a ostatnio jak ją położyłam centralnie na boku to przekręciła się na brzuch.

W związku z tym mam pytanie: do kiedy podkłada się ten kocyk pod bark?
mysle ze nie potrzebnie podkladasz ten kocyk;p ja tez podkladalam, ale jak zauwazylam ze Dawid sie przemieszcza po lozeczku i spi na plecach i tak;p
podobno po 1 miesiacu zycia dzieciaczki powinny spac na plecach, zeby uniknac smierci lozeczkowej...
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 19:56   #349
peperonik
Zadomowienie
 
Avatar peperonik
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 347
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
jak to kiedyś któraś mądra nasza mamuśka powiedziała - centymetrowy brud odpada sam [COLOR="Silver"]
poczułam się wywołana hehehe

Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Czy ktores z waszych malchow ma taka czerowna plamke z tylu glowy .. taki jakby krwiaczek?.. pediatra widziala i nic nie mowila .. a na internecie pisze ze sie wchlonie .
nasza ma malutka plamke przy uchu,a moj brat mial miedzy oczmi i z tylu na glowie i lekarz powiedzial,ze to od ucisku ręki położnej, od palcy i że zniknie i faktycznie zniknęło,choć dopiero po kilku latach.

wszystkiego nie nadrobiłam,ale widziałam śliczne maluszki po drodze jak czytałam i kilka tematow wyłapałam
to u nas jest tak:
- z pieluch pampersy mamy jeszcze 1 premium choc juz na styk,ale konczymy ostatnia paczke ( dostala w prezencie kilka paczek i chcialam zuzyc) , po drodze mialysmy hugisy newborny z wycieciem na pepek i spoko,a jeszcze ostatnio otworzylam huggisy 2 i uzylam tylko kilka i chyba nie bede zadowolona,ale dokoncze je po pampersach to zobacze czy to przypadek,ze je przesikala, czy po prostu nam nie pasuja.
Jeszcze pod choinke dostala 150 sztuk zielonych pampersow wiekszych,to potem przetestuje.
- chusteczki najbardziej huggisa newborny z rossmana za 14 zł trzy opakowania nam pasują
- co do bioderek,to byłyśmy w sobote , miała prawie 8 tygdni. Wyszło jedno bioderko jeszcze nie do konca rozwiniete,jakas panewka i mamy za miesiac znow usg, a w miedzy czasie cwiczenia mamy zalecone i noszenie w odpowiedniej pozycji i lezenie na brzuchu na żabę - ogólnie wszystko z rozkraczonymi nożkami. Pieluchowania szerokiego nie zalecił.
- co do spania,to jestem mega panikarą i nie ma mowy,żeby mała z nami spała w łóżku. Śpi w łóżeczku lub ostatecznie przy mnie w wózku,jak marudzi,wtedy ją bujam. Oprócz strachu,że przygniotę,to jeszcze nie chce jej przyzwyczajać,bo mam złe doświadczenia po rodzinie. Mój brat nie spał z żoną w łóżku od 3 lat,bo ona śpi z ich synkiem,a on na synka łóżku piętrowym z drugim starszym synem,a moja mama spała z bratem do 7 roku !!! bo jak uciekała w nocy do siebie,a on zauważył to wymiotował, tak się zmuszał.
- śpimy z włączonym światłem od pozątku, mamy lampkę z żarówką 1 wat i jest rewelacyjna i prawie prądu nie żre,a daje bardzo lekkie światło, taki półmrok,ale małą widze.

Lece bo się obudziła
Buziaki
peperonik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 19:58   #350
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

no to po kąpieli, cycu, dziecko zasypia... a mama je kolację : )
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:05   #351
MoOoNiA
Raczkowanie
 
Avatar MoOoNiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 469
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Dekajka my mamy. nazywają to pocałunkiem bociana czy jakoś tak Ze niby jak bocian przyleciał z dzieciątkiem to je tam trzymał dziobem;P stąd niby ta nazwa.
__________________
Martulka
27.05.2009 r

Majeczka
04.12.2012 r

MoOoNiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:09   #352
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
no to po kąpieli, cycu, dziecko zasypia... a mama je kolację : )
jak Ty to robisz?? u nas po kapieli jest walka ze spaniem;p teraz maz czuwa, a zaraz ja Go wymieniam;p i tak do 23;/;/;/
Cytat:
Napisane przez MoOoNiA Pokaż wiadomość
Dekajka my mamy. nazywają to pocałunkiem bociana czy jakoś tak Ze niby jak bocian przyleciał z dzieciątkiem to je tam trzymał dziobem;P stąd niby ta nazwa.
ooo fajnie;p nie slyszalam tego;p
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:13   #353
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez MoOoNiA Pokaż wiadomość
Dekajka my mamy. nazywają to pocałunkiem bociana czy jakoś tak Ze niby jak bocian przyleciał z dzieciątkiem to je tam trzymał dziobem;P stąd niby ta nazwa.
mojej kuzynki córeczka miała pocałunek bociana, ale teraz skończyła roczek i w sumie nie ma śladu po nim

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
jak Ty to robisz?? u nas po kapieli jest walka ze spaniem;p teraz maz czuwa, a zaraz ja Go wymieniam;p i tak do 23;/;/;/

ooo fajnie;p nie slyszalam tego;p
mój po kąpieli się uspokaja... tzn. często przy ubieraniu jest ryk, ale przy cyce już się wycisza ładnie, do łóżeczka ląduje już walcząc ze snem, bo oczy same już mu się zamykają, trochę tak poleży siłując się z powiekami i nie ma dziecka do 24. Jakoś tak mu to weszło w krew... niczego specjalnego robić nie trzeba : )
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:16   #354
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

aha zapomnialam napisac ze wazymy 4950 urodzilismy sie 3340 wiec w ciagu 2miesiecy przytylismy 1610) tylko na moim mleku)
ale bylismy po kupie;p wiec jakby nie to to 5 z przodu bysmy mieli;p
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:19   #355
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Wczoraj ogoliłam łydki - żeby M nie nabył nocnej traumy, że sypia z mężczyzną


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
A ja przez to, że mi się chudnie szybko to się czuję taka jakaś atrakcyjniejsza niż przed ciążą i się chętniej pacykuję i w ogóle. Ale z bobrem mam problem psychiczny jakiś i nie umiem sie przemóc żeby sie tam ogarnąć. Boję się, że sobie jakies kuku zrobię czy coś. Poza tym i tak tam na razie nikt nie zagląda poza mną więc luz
ja przez okres połogu nie ruszałam, dopiero przed wizytą u gina się ogarnęłam i od tamtej pory usuwam regularnie

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
Madzia nie boisz sie ze przygieciesz Go w nocy?? ja bym zasnac nie mogla...
na początku się bałam- prawie w ogóle nie spałam, ale teraz jakoś nabrałam "wprawy" i jest ok choć na pewno z młodym śpię bardziej czujnie niz normalnie

Edytowane przez madzius90
Czas edycji: 2013-01-08 o 20:39
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:22   #356
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
aha zapomnialam napisac ze wazymy 4950 urodzilismy sie 3340 wiec w ciagu 2miesiecy przytylismy 1610) tylko na moim mleku)
ale bylismy po kupie;p wiec jakby nie to to 5 z przodu bysmy mieli;p
no to ładnie

Ciekawa jestem ile Bartuś wazy, ale wydaje mi się, że już 5kg przekroczył- zobaczymy w czwartek
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:24   #357
justa86
Zadomowienie
 
Avatar justa86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 201
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Kupilam te pampersy active baby, probujemy chociaz tez maja aloesowa powloczke wiec boje sie ze bedzie to samo co z dada :/ w ogole to juz na 3 rozmiar przeszlismy

Moj Kuba ma plamke czerwona na powiece :/ a raczej 3 z czego 1 wieksza, ja mam stres okropny z tym zwiazany bo boje sie ze to si ebedzie powiekszalo ale wszystkich pediatrow o to pytalam i powiedzieli ze to sie wchlonie, nawet nie zauwaze kiedy

Co do spania z dzieckiem to u mnie nie ma mowy - boje sie i juz, nie zasnelabym, a tz wielki i macha rekami w nocy wiec ooooo nie

Co do kladzenia na boczku to Kuba juz dawno nie spi na boku, im dziecko sie wiecej wierdzi tym wieksze pradowpodobienstwo ze sie obrudzi na brzuszek, wole nie, poza tym zazwyczaj spi z glowka na bopk wiec nie ma stresu

Lece mu jeszcze pazurki obciac bo spi i sama w kime!

Sliczne wszystkie Maluchy!!

justa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:28   #358
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

my juz po kąpieli dawno a Bartek spać nie chce
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:35   #359
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
my juz po kąpieli dawno a Bartek spać nie chce
Ulka tez mnie w konia robi ciągle. Daję jej cyca, pociumka chwilę i zasypia - obudzić się nie da, nawet beknięcie jej nie rusza. Więc ją odkładam, po czym po 20-30 minutach budzi sie i woła cycka
Ide spać :|
Myślałam że zakupię jakiegoś łaszka na allegro, ale nie chce mi się ślęczeć tam. Źle ze mną Może jutro się wybiorę do prawdziwego sklepu Jakby moje dziecię ładnie zasnęło do południa
Poza tym jak juz wspominałam Ulencja marudę włączyła
Do jutra dziewczynki.
Spokojnej nocy
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 20:38   #360
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Ulka tez mnie w konia robi ciągle. Daję jej cyca, pociumka chwilę i zasypia - obudzić się nie da, nawet beknięcie jej nie rusza. Więc ją odkładam, po czym po 20-30 minutach budzi sie i woła cycka
Ide spać :|
Myślałam że zakupię jakiegoś łaszka na allegro, ale nie chce mi się ślęczeć tam. Źle ze mną Może jutro się wybiorę do prawdziwego sklepu Jakby moje dziecię ładnie zasnęło do południa
Poza tym jak juz wspominałam Ulencja marudę włączyła
Do jutra dziewczynki.
Spokojnej nocy
Bartek mi zasypia przy cycu, a jak go odkładam do łóżeczka to wielkie oczy i on chce na ręce

Spokojnej
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.