Trądzik niszczy moją psychike :( - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-22, 19:34   #631
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez freak123 Pokaż wiadomość
Powiem Wam Dziewczyny że średnio mi z tym, że na święta nie będę wyglądać ładnie.
Niby aktualnie mam jednego ropnego pryszcza na lewym policzku, który nadaje się do wycisniecia ale staram się przy nim nie majstrować, żeby nie zrobić sobie czerwonej ranki i strupka. Gorzej z tym, że praktycznie całe policzki mam w grudkach, zaskórnikach i mikrozaskórnikach. Przy niekorzystym świetle wygląda to baardzo niefajnie. Staram się tego nie drapać ani nie wyciskać, bo boję się, że porobią mi się czerwone plamki, z ktorymi będe straszyć w święta. Ale z drugiej strony zastanawiam się, czy bez wyciśnięcia one są w stanie w ogóle zniknąć? Tak same z siebie? Pory skórne chyba same z siebie się nie oszczyszczą...? I płyn micelarny tu chyba nie wystarczy.
Używam od niedawna Acne Derm i sie zastanawiam jak długo będę musiala czekac na efekty jego działania. Niby to kwas, więc powinien trochę złuszczać skórę i grudki...
W ogóle macie jakieś doświadczenia z manualnym oczyszczaniem twarzy u kosmetyczki? Albo z peelingiem kawitacyjnym...?
Nie polecam manualnego oczyszczania. Peeling kawitacyjny hmm, jakaś różnica jest ale nie wiem czy taka rewelacyjna
Można spróbować, ceny peelingu kawitacyjnego są umiarkowane.

Polecam kwasy: glikolowy, migdałowy, salicylowy, pirogronowy
Migdałowy jest najdelikatniejszy, całoroczny.

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2012-12-22 o 19:38
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 08:06   #632
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Hej dziewczyny!!
Jak tam wasze samopoczucie po świętach no i co najważniejsze stan waszej cery. U mnie tak sobie, niby lepiej bo zmiany na prawym policzku ustepują, ale chyba się zmówiły i stwierdziły " prawy juz swoje przeżył to pomęczymy trochę lewy"
Wybrałam się jeszcze raz do lekarza bo ten aksoderm to nic specjalnego i wymusiłam Retin-A również po to aby zniwelować przebrwienia które zostały po bolących zmianach na prawym policzku.

Co do kwasów to nie chcę robić z siebie tutaj jakiegoś eksperta, ale przeszłam kilka zabiegów i serr kwasów owocowych, pirogronowego, migdałowego, mikrodermabrazji(diamento wej i kurundowej) peelingi kawitacyjne i darsonwalizacje. Mogę posłużyć radą opartą na swoim doświadczenie z tymi zabiegami.
Chciałabym jednak was uczulić aby zabiegów złuszczających NIE robić gdy mamy jeszcze aktywne zmiany ropne!! Jest to bardzo ważne trzeba to wszystko zaleczyć, przy słabych kwasach mały pryszczyk nie zaszkodzi ale przy większych zmianach może mieć to nie mile skutki.
Teraz byłam u kosmetyczki i akurat wprowadzono u nich zabieg kwasami TCA w kwocie 300 pln i jest on zabiegiem bardzo mocno złuszczającym i tak sie zastanawiam czy jak uda mi sie wszystkie większe zmiany zaleczyc czy się na ten zabieg nie skusić bo ponoć efekty sa bardzo obiecujące.

Aha i jeszcze jedna rada z serii dobrych rodzinnych porad (od mojej cioci) pij dużo herbatki zielonej jak oczyścisz organizm to i cere bedziesz miała lepszą. Także dziewczyny zielona herbata działa cuda:P szkoda tylko ze po 5 latach picia herbatek zielonych i czerwonych u mnie coś takiego zaczęło sie dziać
pozdrawiam
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 08:40   #633
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!!
Jak tam wasze samopoczucie po świętach no i co najważniejsze stan waszej cery. U mnie tak sobie, niby lepiej bo zmiany na prawym policzku ustepują, ale chyba się zmówiły i stwierdziły " prawy juz swoje przeżył to pomęczymy trochę lewy"
Wybrałam się jeszcze raz do lekarza bo ten aksoderm to nic specjalnego i wymusiłam Retin-A również po to aby zniwelować przebrwienia które zostały po bolących zmianach na prawym policzku.

Co do kwasów to nie chcę robić z siebie tutaj jakiegoś eksperta, ale przeszłam kilka zabiegów i serr kwasów owocowych, pirogronowego, migdałowego, mikrodermabrazji(diamento wej i kurundowej) peelingi kawitacyjne i darsonwalizacje. Mogę posłużyć radą opartą na swoim doświadczenie z tymi zabiegami.
Chciałabym jednak was uczulić aby zabiegów złuszczających NIE robić gdy mamy jeszcze aktywne zmiany ropne!! Jest to bardzo ważne trzeba to wszystko zaleczyć, przy słabych kwasach mały pryszczyk nie zaszkodzi ale przy większych zmianach może mieć to nie mile skutki.
Teraz byłam u kosmetyczki i akurat wprowadzono u nich zabieg kwasami TCA w kwocie 300 pln i jest on zabiegiem bardzo mocno złuszczającym i tak sie zastanawiam czy jak uda mi sie wszystkie większe zmiany zaleczyc czy się na ten zabieg nie skusić bo ponoć efekty sa bardzo obiecujące.

Aha i jeszcze jedna rada z serii dobrych rodzinnych porad (od mojej cioci) pij dużo herbatki zielonej jak oczyścisz organizm to i cere bedziesz miała lepszą. Także dziewczyny zielona herbata działa cuda:P szkoda tylko ze po 5 latach picia herbatek zielonych i czerwonych u mnie coś takiego zaczęło sie dziać
pozdrawiam
Hahahahahahahahah. Oj te rodzinne porady :P
Jakbyśmy walczyły z trądzikiem pół roku to jeszcze bym uwierzyła
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 12:06   #634
foryou93
Raczkowanie
 
Avatar foryou93
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 81
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

ja już mam dosyć, leki znów nie działają a za miesiąc studniówka ;<
rozpacz konkretna ..
foryou93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 18:57   #635
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

A czy spotkałyście się z tym, żeby chlorowana woda na basenie niekorzystnie wpływała na twarz trądzikową?
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:39   #636
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!!
Jak tam wasze samopoczucie po świętach no i co najważniejsze stan waszej cery. U mnie tak sobie, niby lepiej bo zmiany na prawym policzku ustepują, ale chyba się zmówiły i stwierdziły " prawy juz swoje przeżył to pomęczymy trochę lewy"
Wybrałam się jeszcze raz do lekarza bo ten aksoderm to nic specjalnego i wymusiłam Retin-A również po to aby zniwelować przebrwienia które zostały po bolących zmianach na prawym policzku.

Co do kwasów to nie chcę robić z siebie tutaj jakiegoś eksperta, ale przeszłam kilka zabiegów i serr kwasów owocowych, pirogronowego, migdałowego, mikrodermabrazji(diamento wej i kurundowej) peelingi kawitacyjne i darsonwalizacje. Mogę posłużyć radą opartą na swoim doświadczenie z tymi zabiegami.
Chciałabym jednak was uczulić aby zabiegów złuszczających NIE robić gdy mamy jeszcze aktywne zmiany ropne!! Jest to bardzo ważne trzeba to wszystko zaleczyć, przy słabych kwasach mały pryszczyk nie zaszkodzi ale przy większych zmianach może mieć to nie mile skutki.
Teraz byłam u kosmetyczki i akurat wprowadzono u nich zabieg kwasami TCA w kwocie 300 pln i jest on zabiegiem bardzo mocno złuszczającym i tak sie zastanawiam czy jak uda mi sie wszystkie większe zmiany zaleczyc czy się na ten zabieg nie skusić bo ponoć efekty sa bardzo obiecujące.

Aha i jeszcze jedna rada z serii dobrych rodzinnych porad (od mojej cioci) pij dużo herbatki zielonej jak oczyścisz organizm to i cere bedziesz miała lepszą. Także dziewczyny zielona herbata działa cuda:P szkoda tylko ze po 5 latach picia herbatek zielonych i czerwonych u mnie coś takiego zaczęło sie dziać
pozdrawiam
A ogólnie kwasy ci pomogły? i co sadzisz o migdalowym?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 11:15   #637
RedForEver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 62
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Co do wody na basenie - mi bezpośrednio na trądzik nawet pomaga, bo zasusza zmiany, ale straaasznie mnie wysusza, używam żelu bez SLSów, kremu nawilżającego, a i tak jestem sucha jak wiór...
RedForEver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 11:57   #638
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Błagam niech ktoś odwoła Sylwestra!!!
Czuję się paskudnie i chce mi sie płakać. Rano obudzilam sie z 6 ropnymi krostami na lewym policzku. Miały białe łepki więc lekko je wycisnelam i wyszly. Ale teraz mam czerwone plamy i strupki. I jak tu sie dzis dobrze bawić? Jestem załamana jak nigdy. W najgorszych koszmarach nie przypuszczałam, że stanie mi się coś takiego właśnie w takim dniu.
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 14:43   #639
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
A ogólnie kwasy ci pomogły? i co sadzisz o migdalowym?
Wiadomo, że aby zastosować kwasy musisz być juz "podleczona", ale ja sobie bardzo chwaliłam kwasy zwłaszcza pirogronowy, cera po nim była zupełnie inna i rzeczywiście po którymś razie rozjasnił przebarwienia.
Migdałowy miałam tak naprawde robiony dwa razi i w przyszłym tygodniu chce się wybrac na pierwsze kwasy w tym roku i zaczynam od migdalowego własnie. Jest on delikatny i sokro masz cere trądzikowa zmęczoną maściami, kremami i przesuszoną to jest to moim zdaniem dobry poczatek, przyzwyczajasz twarz do kwasów, a cera po nim jest delikatna i nie łuszczy się ( tak jest akurat w moim wypadku) jakoś bardzo mocno, po drugie dziala ona bakteriostatycznie także u mnie np. nie powoduje wysypu, a np. pomaga nawet zasuszać. Jeżeli ma sie jakies drobne zmiany i rozszerzone pory to robiłabym tylko ten kwas i nie katowałabym sie innymi, ale przy moich zmianach wiem, że on nie wystarczy.

Cytat:
Napisane przez RedForEver Pokaż wiadomość
Co do wody na basenie - mi bezpośrednio na trądzik nawet pomaga, bo zasusza zmiany, ale straaasznie mnie wysusza, używam żelu bez SLSów, kremu nawilżającego, a i tak jestem sucha jak wiór...
Co do chloru, to rownież słyszałam że nie jest on korzystny dla cery zwłaszcza trądzikowej i akurat w moim wypadku nie działa on korzystnie, a nadmierne przesuszenie nie jest dobre dla cery. Tak jak z solarium niby na poczatku pomaga bo zasusza, ale później masz wysyp.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez freak123 Pokaż wiadomość
Błagam niech ktoś odwoła Sylwestra!!!
Czuję się paskudnie i chce mi sie płakać. Rano obudzilam sie z 6 ropnymi krostami na lewym policzku. Miały białe łepki więc lekko je wycisnelam i wyszly. Ale teraz mam czerwone plamy i strupki. I jak tu sie dzis dobrze bawić? Jestem załamana jak nigdy. W najgorszych koszmarach nie przypuszczałam, że stanie mi się coś takiego właśnie w takim dniu.
Oj biedna, potrafie sobie wyobrazić jak to przygnębia
:przytu l::glasiu :

Ale kochana nie daj się, jestes piękna pomimo tych wulkanów i masz mnóstwo innych zalet. Dobrze ze w sylwestra krzykliwy i mocny makijaż jest dozwolony. Wiem marne pocieszenie, ale założe sie, że odpowiedni makijaz i fryzurka uwydatnią twoje walory a zakamufluje chwilowe drobne defekty.
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 11:30   #640
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Wiadomo, że aby zastosować kwasy musisz być juz "podleczona", ale ja sobie bardzo chwaliłam kwasy zwłaszcza pirogronowy, cera po nim była zupełnie inna i rzeczywiście po którymś razie rozjasnił przebarwienia.
Migdałowy miałam tak naprawde robiony dwa razi i w przyszłym tygodniu chce się wybrac na pierwsze kwasy w tym roku i zaczynam od migdalowego własnie. Jest on delikatny i sokro masz cere trądzikowa zmęczoną maściami, kremami i przesuszoną to jest to moim zdaniem dobry poczatek, przyzwyczajasz twarz do kwasów, a cera po nim jest delikatna i nie łuszczy się ( tak jest akurat w moim wypadku) jakoś bardzo mocno, po drugie dziala ona bakteriostatycznie także u mnie np. nie powoduje wysypu, a np. pomaga nawet zasuszać. Jeżeli ma sie jakies drobne zmiany i rozszerzone pory to robiłabym tylko ten kwas i nie katowałabym sie innymi, ale przy moich zmianach wiem, że on nie wystarczy.
Dzięki za odpowiedź! Własnie zamowiłam cały zestaw do kwasu migdałowego i jutro/pojutrze powinien być!
Ja używam Acnederm -to również jest kwas i nie miałam żadnego podrażnienia, nawet na początku. Czuje, ze jest on dobry ale mimo wszystko dla mnie za słaby.
Ja zmagam sie z milionami zaskórników i wągrów.. Nie ma miejsca na twarzy gdzie by ich nei było. A o przebarwieniach nie mówiąc.. Są na CAŁEJ twarzy. Pryszcze sie pojawiają, owszem. Ale nie są tak liczne jak zaskórniki. Myślisz, że migdałowy sobie z tym wszystkim poradzi?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 10:41   #641
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę Wam samych gładkich buzi i ślicznej cery. W tym roku na pewno będzie lepiej.

U mnie o dziwo nastąpiła poprawa. Nie wiem jeszcze czy to tylko jakieś chwilowe, czy po prostu świąteczny cud. W każdym razie mam nadzieję, że już zostanie. Obecnie mam na buzi ze cztery strupki i nic więcej, nie licząc oczywiście przebarwień i blizn, ale to akurat zakrywam makijażem. Chciałam się też podzielić faktem, że jakiś czas temu, gdzieś w połowie grudnia przestałam stosować leki na trądzik, w sensie maści, te kosmetyki z AA do cery trądzikowej i przeszłam na zwykłe dla cery wrażliwej i widzę zmianę, dziwne, naprawdę dla mnie wręcz zaskakujące. Wierzę więc, że być może w tym roku uda mi się rozprawić z tym ustrojstwem na stałe.
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 14:06   #642
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Własnie zamowiłam cały zestaw do kwasu migdałowego i jutro/pojutrze powinien być!
Ja używam Acnederm -to również jest kwas i nie miałam żadnego podrażnienia, nawet na początku. Czuje, ze jest on dobry ale mimo wszystko dla mnie za słaby.
Ja zmagam sie z milionami zaskórników i wągrów.. Nie ma miejsca na twarzy gdzie by ich nei było. A o przebarwieniach nie mówiąc.. Są na CAŁEJ twarzy. Pryszcze sie pojawiają, owszem. Ale nie są tak liczne jak zaskórniki. Myślisz, że migdałowy sobie z tym wszystkim poradzi?
Myślę, że z zaskórnikami sobie powinnien poradzić, a nawet jeżeli nie to spróbuj mikrodermabrazji, połaczenie tych dwóch zabiegów daje fajne efekty. A co do przebarwień to zalezy jak głebokie one są im są one poważniejsze tym więcej zabiegów jest potrzebnych i myślę, że sam migdałowy nie da rady.

Cytat:
Napisane przez Morticia_91 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę Wam samych gładkich buzi i ślicznej cery. W tym roku na pewno będzie lepiej. DZIĘKUJĘ

U mnie o dziwo nastąpiła poprawa. Nie wiem jeszcze czy to tylko jakieś chwilowe, czy po prostu świąteczny cud. Super oby efekty się utrzymały już do końca.Chciałam się też podzielić faktem, że jakiś czas temu, gdzieś w połowie grudnia przestałam stosować leki na trądzik, w sensie maści, te kosmetyki z AA do cery trądzikowej i przeszłam na zwykłe dla cery wrażliwej i widzę zmianę, dziwne, naprawdę dla mnie wręcz zaskakujące. Wierzę więc, że być może w tym roku uda mi się rozprawić z tym ustrojstwem na stałe.
A czy leczyłaś się maściami od dermatologów?? Z jakim rodzajem trądziku wogóle się zmagasz?? Kurcze ja mam tego pełną kosmetyczkę i moze sama przesadzam z ilością jaka używam, ale z drugiej strony chyba nie mam wystarczającej odwagi, żeby wszystko odłożyć.
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:17   #643
Dafne89
Przyczajenie
 
Avatar Dafne89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

hej ! Ja z trądzikiem walczyłam 7 lat...Póki nie wzięłam się sama za siebie to efekty były chwilowe...Musicie myśleć o przyczynie trądziku a nie skutku
Poczytajcie sobie o kandydozie , o zanieczyszczeniu krwi i co za tym idzie sprawy hormonalne... Trądzik ma różne podłoże ...Najczęściej jest już skutkiem jakiś przewlekłych chorób tzn zaburzeń pracy trzustki i śledziony. Naczytałam się tego masę...Zmieniłam dietę diametralnie i schudłam nawet 8 kg. Teraz odżywiam się bardzo dobrze i wiecie co ? Nawet problem z tarczycą zniknął... Beznadziejny jest ten świat bo wszyscy chcą na nas zarabiać....Czytajcie składy wszystkich produktów spożywczych! To jest skandal czym nas trują ! Polecam naturalne kosmetyki i naturalną żywność ale niestety na to trzeba czasu...ja byłam załamana psychicznie...myślałam o najgorszym i nawet jak zaczęłam dietę to trochę to trwało...wiem , że nikt nie chce myśleć o tym , że wyleczy się za rok ale maści i tabsy od dermy warto połączyć z dietą ,żeby nie było reakcji chwilowej ! Trzymajcie się ! Dacie radę !
Dafne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:44   #644
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Dafne89 Pokaż wiadomość
hej ! Ja z trądzikiem walczyłam 7 lat...Póki nie wzięłam się sama za siebie to efekty były chwilowe...Musicie myśleć o przyczynie trądziku a nie skutku
Poczytajcie sobie o kandydozie , o zanieczyszczeniu krwi i co za tym idzie sprawy hormonalne... Trądzik ma różne podłoże ...Najczęściej jest już skutkiem jakiś przewlekłych chorób tzn zaburzeń pracy trzustki i śledziony. Naczytałam się tego masę...Zmieniłam dietę diametralnie i schudłam nawet 8 kg. Teraz odżywiam się bardzo dobrze i wiecie co ? Nawet problem z tarczycą zniknął... Beznadziejny jest ten świat bo wszyscy chcą na nas zarabiać....Czytajcie składy wszystkich produktów spożywczych! To jest skandal czym nas trują ! Polecam naturalne kosmetyki i naturalną żywność ale niestety na to trzeba czasu...ja byłam załamana psychicznie...myślałam o najgorszym i nawet jak zaczęłam dietę to trochę to trwało...wiem , że nikt nie chce myśleć o tym , że wyleczy się za rok ale maści i tabsy od dermy warto połączyć z dietą ,żeby nie było reakcji chwilowej ! Trzymajcie się ! Dacie radę !
Hej,
Ja tez staram się w miarę zdrowo i rozsądnie odżywiać, unikam badzo ostrych potraw, a słodycze to wiadomo staram sie ograniczać, ale czasem zgrzeszę i to świadomię poniewaz uważam, że kazdemu sie coś dobrego w życiu należy i z przyjemności nie można do końca rezygnować, a poza tym nie od jednej czekoladki czy batona tradzik się nie pojawi.
A możesz nam coś przybliżyć w związku z twoja dieta? Czego unikasz najbardziej, co polecasz??
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:58   #645
Dafne89
Przyczajenie
 
Avatar Dafne89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

No właśnie niestety ale grzeszyć niewolno ...do całkowitego wyleczenia potrzeba sporo wyrzeczeń
Najlepsze jest to , że jeszcze żaden dermatolog nie przyznał mi racji , że dieta ma coś związanego z trądzikiem ! O tacy lekarze....leczą skórę nie patrząc na cały organizm...
Moge polecić książkę ODŻYWIANIE DLA ZDROWIA
Przede wszystkim polecam dużo ruchu min 20 min dziennie
może to być nawet spacer , dieta czyli zrozumienie co dla nas nie jest dobre
Cukier , nabiał , mięso......Ja odżuciłam mleko , białą mąkę i cukier na początku i zauwazyłam poprawę w samopoczuciu itd
Cera niestety poprawia się na samym końcu
To co teraz jest w sklepach jest porażką...faszerują nas tym g....A później musimy z tym walczyć...;/
Dafne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 17:04   #646
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
A czy leczyłaś się maściami od dermatologów?? Z jakim rodzajem trądziku wogóle się zmagasz?? Kurcze ja mam tego pełną kosmetyczkę i moze sama przesadzam z ilością jaka używam, ale z drugiej strony chyba nie mam wystarczającej odwagi, żeby wszystko odłożyć.
Tak, miałam od dermatologa Aknemycin i Skinoren i kiedyś miałam jeszcze taki tonik z siarki. Generalne z każdym rodzajem trądziku. Miałam wielkie gule, których nie dało się wycisnąc, wieć rozdrapywałam je na cała twarz i do dzisiaj mam blizny, miałam takie zwykłe ropniaki co się stawały żółte i do wyciśnięcia, zaskórniki i inne dziwne. Ja tez tak miałam, teraz nie mam nic i ogólnie czuje się z tym dobrze. Przebarwienia zakrywam makijażem, blizny mam nadzieję, że zejdą za jakiś czas, a jak nie to może się wybiorę na jakiś zabieg, ale boję się teraz cokolwiek ruszać szczerze mówiąc.
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 20:09   #647
Dafne89
Przyczajenie
 
Avatar Dafne89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Na blizny Noscar
A jak ktoś ma więcej kaski to kwasy są dość dobre..ale niestety nie na głębokie
wtedy to już tylko laser...
Ja sobie odpuściłam dziurki na policzkach a po kwasach zawsze trochu lepiej
Dafne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 20:45   #648
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Własnie zamowiłam cały zestaw do kwasu migdałowego i jutro/pojutrze powinien być!
Ja używam Acnederm -to również jest kwas i nie miałam żadnego podrażnienia, nawet na początku. Czuje, ze jest on dobry ale mimo wszystko dla mnie za słaby.
Ja zmagam sie z milionami zaskórników i wągrów.. Nie ma miejsca na twarzy gdzie by ich nei było. A o przebarwieniach nie mówiąc.. Są na CAŁEJ twarzy. Pryszcze sie pojawiają, owszem. Ale nie są tak liczne jak zaskórniki. Myślisz, że migdałowy sobie z tym wszystkim poradzi?
Mam podobny problem, pozostały zaskórniki i wągry ale jest ich coraz mniej. Będę zamawiać kwas migdałowy, dziewczyny podawały proporcje i sposób używania (na Biochemii Urody) . Efekty są dobre i oczyszcza pory. Jeszcze regularnie robię peeling z korundem i on pomaga oczyszczać pory.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:36   #649
ka de
Przyczajenie
 
Avatar ka de
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Witaj,
wiem co czujesz, przez wiele lat również zmagałam się z takim samym problemem. Wysyp na twarzy, wielkie "wulkany" pod skórą i ten wstyd, który blokował życie towarzyskie. Zawitałam do wielu dermatologów, niestety leki jakie mi przepisywali działały maksymalnie przez rok, później wszystko wracało. Dzisiaj jest już zdecydowanie lepiej. Zebrałam w głowie wszystkie sensowne podpowiedzi dermatologów i staram się do nich stosować każdego dnia.
Przede wszystkim zacznijmy od podstawowej pielęgnacji. Osoby, które cierpią z powodu trądziku, wbrew pozorom, mają cerę bardzo delikatną i wymagającą takiego właśnie traktowania.
- Myj buźkę łagodnymi(!) środkami (chociażby szare mydło), ale rób to bardzo delikatnie (tzn. nie szoruj). Nawet jeśli miałaś na sobie mocny makijaż, to lepiej dwa razy subtelnie pomasować twarz, niż zrobić to raz a "porządnie".
- Wycieraj (a raczej osuszaj) ją również delikatnie, dotykając buźkę ręcznikiem - jak księżniczka
- Cerę należy nawilżać (nie natłuszczać) i nakładanie kremu również powinno mieć swój rytuał. Ja robię takie malutkie "ciapki", które później delikatnie rozmasowuję i czekam aż krem się wchłonie. Jeśli używasz podkładu (a domyślam się, że tak) to również staraj się robić z wyczuciem.
- Jeśli w ciągu dnia, pogoda była surowa (wiatr, mróz itp.) skóra zostaje podrażniona (choć nie widać tego na pierwszy rzut oka) i jak najszybciej należy nałożyć krem nawilżająco-łagodzący.
- Wieczorna pielęgnacja powinna rozpocząć się od delikatnego mycia, osuszenia i nałożenia specjalnego kremu (nie wnikam jaki obecnie posiadasz).
Kiedyś jeden z dermatologów powiedział, że póki trwa "walka" z trądzikiem (czyli są sączące się zmiany, które nie zdążyły się jeszcze zagoić) nie powinno się robić peelingu, ponieważ to tylko dodatkowo podrażnia cerę. Taki zabieg wskazany jest dopiero wtedy, kiedy twarz się wyraźnie uspokoi. Stosuję się do tego wszystkiego co napisałam i naprawdę jest dobrze. Myślę, że są to pomocne podstawy, nie tylko dla tych, którzy mają problem z trądzikiem. Życzę powodzenia w walce z niedoskonałościami
ka de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 16:13   #650
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Dzis dostałam paczkę od ZSK. Trzymajcie dziewczyny kciuki, prosze!
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 10:17   #651
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Dzis dostałam paczkę od ZSK. Trzymajcie dziewczyny kciuki, prosze!
No pewnie, że będziemy trzymać.

Słuchajcie, normalnie mam niesamowite nowiny. Od dwóch tygodni nie wyskoczył mi żaden pryszcz!
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 12:55   #652
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Morticia_91 Pokaż wiadomość

Słuchajcie, normalnie mam niesamowite nowiny. Od dwóch tygodni nie wyskoczył mi żaden pryszcz!
jak tego dokonałaś? pisz szybciutko
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 15:15   #653
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Morticia_91 Pokaż wiadomość
No pewnie, że będziemy trzymać.

Słuchajcie, normalnie mam niesamowite nowiny. Od dwóch tygodni nie wyskoczył mi żaden pryszcz!
klas ki:
Super myślę, że dużo w tym zasługi pozytywnego myślenia, oby ten stan się utrzymał już na ZAWSZE!!!!

U mnie niby lepiej prawa strona się wcisza, ale na lewej zaczyna się dziac coś co mnie z lekka martwi.

Aha byłam w poniedziałek na kwasie migdałowym i powiem szczerze, że syfki które miałam ładnie zasuszył i zmniejszył

pozdrawiam i nadal walcze z wami o piękną cerę
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę

Edytowane przez patrol
Czas edycji: 2013-01-10 o 15:17
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 18:03   #654
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
klas ki:
Super myślę, że dużo w tym zasługi pozytywnego myślenia, oby ten stan się utrzymał już na ZAWSZE!!!!

U mnie niby lepiej prawa strona się wcisza, ale na lewej zaczyna się dziac coś co mnie z lekka martwi.

Aha byłam w poniedziałek na kwasie migdałowym i powiem szczerze, że syfki które miałam ładnie zasuszył i zmniejszył

pozdrawiam i nadal walcze z wami o piękną cerę
Kochana, jakie miałaś stęzenie?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 11:17   #655
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Kochana, jakie miałaś stęzenie?
Ja miałam 60% stężenie. teraz sie zastanawiam czy pójść jeszcze raz czy iśc na glikolowy
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:50   #656
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Ja miałam 60% stężenie. teraz sie zastanawiam czy pójść jeszcze raz czy iśc na glikolowy
60%?! ale to był pierwszy Twój peeling?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 11:01   #657
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
60%?! ale to był pierwszy Twój peeling?
Ogólnie kwasy są mi znane poniewaz w przeszlości miała sporo zabiegów robionych najróżniejszymi kasami. Był to juz mój drugi zabieg. Ja jestem dośc "gruboskórna" także dośc dobrze na nie reaguje i mnie jakoś specjalnie nie podrazniają.

pozdrawiam
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 09:24   #658
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

No właśnie tak dokonałam,że nic nie zrobiłam. Po prostu dałam spokój mojej twarzy i przestałam ją katować wszystkim czym popadnie. Oczywiście mam dużo zaskórników i przebarwień, ale żadnych zmian ropnych.

Życzę wszystkim powodzenia
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 09:02   #659
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Przepraszam kochane, że psuje wasze dobre samopoczucie, ale jestem załamana. Wyobraźcie sobie, że wczoraj polozylam się spac z gładka cerę na policzku, a obudziłam się z ogromnym czerwonym rosnącym placem:cry ::cry :
Jejku cały policzek nie dośc ze z przbarwieniami po zagojonych syfach to teraz z nowym wielkim
I skąd sie to cholerstwo bierze, nie macie pojęcia jak chce mi sie płakac myślałam, że wszystko idzie w dobrym kierunku

_________________________ _____________
Dziewczyny powiedzcie mi jak często chodzicie na wizyty do dermatologa?? I chodzicie prywatnie czy na NFZ.
Ja nie wiem, może popadam w paranoje albo przesadzam, ale jak tylko zaczyna mi sie cos dziac lub pogaraszać to lece do dermy, i tak np. teraz sie zastanawiam jak mam ten duzy wulkan na policzku czy isc od razu sie pokazać. Kurcze szkoda mi kasy prywatnie bo ostatnio cięzko, a na jak chce isc na kase to musze o 5 rano wstac aby sie dostac na dany dzien do dermatologa.
a jakie są wasze odczucia co do jakości świadczonych usług prywatnie czy na nfz???

pozdrawiam
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę

Edytowane przez patrol
Czas edycji: 2013-01-15 o 22:01
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:50   #660
tester_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Patrol świetnie Cię rozumiem z tym kiepskim nastrojem, ale słuchaj, czy warto popadac aż w taki dołek z powodu jednego pryszcza? Ja już nauczyłam sie akceptować takie "wybryki". Niestety mamy tendencję do syfów i nie ma co marzyć o slicznej cerze. Lepiej nauczyć się zyć z tymi cholerstwami. Pomysl sobie, ze w przeszłości bywało gorzej, że jeden pryszcz świata nie zniszczy.
Ja obecnie mam okres wiec sama zapewne wiesz co dzieje się moja buzią aczkolwiek kiedyś (miesiąc temu?) bwało gorzej więc nie psuję sobie obecnymi nastroju, bo popadła bym w obłed.
Wiem, ze ciezko siebie zaakceptować przez te pryszcze, sama nieraz płakałam (troszkę wczoraj:/), do tej pory nie czuję się pewnie przy innych osobach, ale cóż, piękniejsza nie będę a przez to nie bedę tez zamykała sie w domu i płakała, bo to nie pomoże

Nie ma sensu latać z kazdym nowym pryszczem do derma, bo on nic nowego nie wymyśli. Zapewne uzywałas mnóstwo masci, leków i uwierz, nic nowego Ci nie przepisze.
Ja chodze do prywatnego, jakoś do tego z NFZ nie mam przekonania, zwłaszcza, ze chodziłam i uważam to za totalną pomyłke!
tester_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.