Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-11, 15:04   #1291
nZap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Proszę o ocenę mojego jadłospisu

Śniadanie g. 8.00
owsianka (pół miski -jakieś 6 łyżek) 3/4 szklanki mleka 0,5% łyżeczka rodzynek i pół łyżeczki cukru
kawa z mlekiem 0,5% łyżeczka cukru

2 śniadanie 12.00
sałatka- garść sałaty z mixu sałat z rukolą, 20 gram wędzonego łososia, pół ogórka kwaszonego
sos 1 czubata łyżka jogurtu naturalnego 1 płaska łyżeczka majonezu, przyprawy (bez soli) herbata bez cukru bądź woda

obiad 15.00
40 gram ryby panierowanej w jajku i mące kukurydzianej uduszone na jednej łyżce oleju rzepakowego garść warzyw na patelnię, garść mixu sałat z jogurtem naturalnym i przyprawami, szklanka wody

posiłek 17.00
dwie kromki pieczywa ciemnego, cienko posmarowane margaryną, 2 plasterki szynki z indyka, ogórek kwaszony, zielona herbata

kolacja 20.00
sałatka- garść sałaty z mixu sałat z rukolą, 20 gram wędzonego łososia, pół ogórka kwaszonego
sos 1 czubata łyżka jogurtu naturalnego 1 płaska łyżeczka majonezu, przyprawy (bez soli) herbata bez cukru bądź woda

w międzyczasie staram się wypijać 3 szklanki wody
nZap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 16:33   #1292
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzisiejsze:
I: kremowa owsianka (z dodatkiem otrębów) z mandarynką, przesłodzonymi malinami ze słoika (ach te babcine przetwory ), kawałkiem pierniczka orzechowego, orzechami, słonecznikiem i migdałami + kawa zbożowa;
II: gofr z jabłkiem i masłem orzechowym + mandarynka;
III: kasza gryczana + 2 kawałki dorsza (na parze) + mega duża ilość podduszonych warzyw (biała kapusta, marchew, brokuły, brukselka);
IV: placki warzywne + kefir (ok. 200 g) + 3 moje pierniczki;
V: jajecznica z pieczarkami + kromka razowca z masłem i warzywami.
Do picia: woda, kawa, mięta, kakao, herbata zielona.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 16:46   #1293
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dzisiejsze:
I: kremowa owsianka (z dodatkiem otrębów) z mandarynką, przesłodzonymi malinami ze słoika (ach te babcine przetwory ), kawałkiem pierniczka orzechowego, orzechami, słonecznikiem i migdałami + kawa zbożowa;
II: gofr z jabłkiem i masłem orzechowym + mandarynka;
III: kasza gryczana + 2 kawałki dorsza (na parze) + mega duża ilość podduszonych warzyw (biała kapusta, marchew, brokuły, brukselka);
IV: placki warzywne + kefir (ok. 200 g) + 3 moje pierniczki;
V: jajecznica z pieczarkami + kromka razowca z masłem i warzywami.
Do picia: woda, kawa, mięta, kakao, herbata zielona.
wiesz co dobre
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 16:55   #1294
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Przeczyszczenie Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź co do poduszek owsianych, to nie wiem szczerze mówiąc... jest to produkt filmy granex ( http://www.granex.pl/Produkty/Produk..._Owsiane/22,17 ), co do fitelli, to masz racje, dzięki ^^
Dziękuję też za radę w sprawie kolacji c:
Skład wygląda w miarę ok Cukier jest, ale nie w czołówce składników, wartość energetyczna 106kcal w 30g, czyli podobnie jak czyste płatki. Jeśli Ci smakują, to wcinaj, nie zaszkodzą diecie.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Co do zdrowych tłuszczy to mam tylko oliwę A w ogóle ten tłuszcz jst potrzebny ? Nie wyjdzie bez niego ?

Moje wczorajsze U
I jajecznica z 2 dużych swojskich jaj z pieczarkami, i papryką, ogórki ze śmietana i cebulką, 2 małe kromki razowego z serkiem śmietankowym i szczypiorem

II pierogi leniwe z twarożkiem waniliowym i kiwi

III 3 duże naleśniki z soczewicą, sałatka coleslaw

IV Placuszki jogurtowe z kawałkami gorzkiej czekolady podane z domowym sosem wiśniowym

V micha sałatka greckiej z grzankami

w ciągu dnia podjadane orzechy i marchewki ;D

I tak patrzę że jakoś węglowodanowo
Nie próbowałam robić bez tłuszczu Ale możliwe, że nie trzeba go dodawać, gdy robię masło orzechowe to miksuję tak długo aż orzechy wydzielą własny tłuszcz, który upłynni konsystencję, może tutaj działa tak samo...
A Twój dzisiejszy jadłospis jest przepyszny Węgli faktycznie sporo, ale od czasu do czasu...

Poa alpina- zapomniałam wspomnieć, że często ostatnio jadam owsiankę kakaowo-imbirową (zwykle z bananem) i jest pyszna, dziękuję za inspirację
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 17:07   #1295
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Skład wygląda w miarę ok Cukier jest, ale nie w czołówce składników, wartość energetyczna 106kcal w 30g, czyli podobnie jak czyste płatki. Jeśli Ci smakują, to wcinaj, nie zaszkodzą diecie.



Nie próbowałam robić bez tłuszczu Ale możliwe, że nie trzeba go dodawać, gdy robię masło orzechowe to miksuję tak długo aż orzechy wydzielą własny tłuszcz, który upłynni konsystencję, może tutaj działa tak samo...
A Twój dzisiejszy jadłospis jest przepyszny Węgli faktycznie sporo, ale od czasu do czasu...

Poa alpina- zapomniałam wspomnieć, że często ostatnio jadam owsiankę kakaowo-imbirową (zwykle z bananem) i jest pyszna, dziękuję za inspirację
Dziękuję Spróbuje bez tłuszczu i dam Ci znać

Dziękuję też że zerknęłaś na menu. To było wczorajsze. Niestety to z węglami zdarza mi się dosć często ale to wina tego ze nie najadam się samymi warzywami czy owocami. Po takim posiłku zaraz jestem głodna
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 17:56   #1296
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

r
  1. kanapka z razowca: masło, szynka, ogórek, sałata,poza tym kromka suchego chleba jasnego
  2. parówka z serem (nadziewana), kanapka jak wyżej
  3. 5-6 ciastek, 2 wafelki
  4. 2 skrzydełka kurczaka zapiekane, pomidorki koktajlowe


ocenicie?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 19:56   #1297
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

dzisiejsze R:
śniadanie- 1/2 homo,1 lyzka jogurtu naturalnego, 3 lyzki owsianych,1 otrębów i siemienia lnianego, polowa jablka.
śniadanie 2- duuża sałatka- sałata,pomidor,ogorek kiszony,ciecierzyca,por,2 lyzki oliwy z oliwek.
obiad- makaron pelnoziarnisty+owoce morza i krewetki w sosie pomidorowo-smietanowym
kolacja-jajecznica z 2 jaj z szynką z indyka i cebulką, kawalek awokado,sok buraczano-jabłkowy(na zaparcia,wiem ze nie za dobry wieczorem na R)

Powoli myślę nad przejściem z 5 na 4 posiłki-mam za duże napady głodu i skoki cukru spowodowane przyzwyczajeniem do regularnych 5 posilkow w określonych godzinach,przez co potem dosłownie rzucam się na jedzenie niezależnie od tego jak dobrze zbilansowany i sycący miałam poprzedni posiłek

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2013-01-11 o 19:58
julink jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 20:05   #1298
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość

Patrzcie i uczcie się! Wzorowo zjedzone Jedynie co to dorzuciłabym coś jeszcze do kolacji, ale jeśli nie byłaś głodna, to w porządku.
Bardzo dziękuję za ocenkę! Poza tym nawet nie wiesz jak się cieszę, że wszystko jest dobrze, do tej pory nie było źle, jednak zawsze było jakieś 'ale' a tu nagle tak miłe słowa

Dzisiaj nie jest idealnie, tylko 4 posiłki, ale nie miałam kiedy.

R

Śniadanie: owsianka- 150ml mleka, 3 łyżki płatków owsianych, 1 otrębów, mus z jabłek z cynamonem, jogurt nat. + inka na mleku

II śniadanie: ciemna bułka posmarowana serkiem homo z sałatą, plasterkiem sera żółtego i pomidorem

Obiad: Fritatta z warzywami (ziemniak, 1/2 cukinii, 1/2cebuli, 1/2 papryki, 1/2 marchewki, 2 plasterki szynki, 2 jajka, przyprawy) + sałatka z połowy pomidora, łyżką homo i odrobiną sałaty

Trochę po obiedzie: Kawałek ciasta z budyniem (niestety Tatko przyniósł i nie mogłam się oprzeć, ale ćwiczyłam dziś więc chociaż trochę je spaliłam )

Kolacja: Homo z łyżeczką miodu, płatkami migdałowymi i garść pistacji z pieprzem
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r

Edytowane przez Modomanka
Czas edycji: 2013-01-11 o 20:09
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 20:12   #1299
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U

I mix płatków (orkiszowe, owsiane, pszenne, crunchy naturalne) z jogurtem naturalnym, mandarynką, masłem sezamowym słodzonym syropem z agawy i migdałami + kawa parzona

II grahamka z pesto, wędzonym serem i pomidorem

w miedzyczasie na rozgrzanie kubek gorącego kakao naturalnego na mleku

III gnocchi z sosem pomidorowo-paprykowym do tego pieczony łosoś z pesto pomidorowym

IV grzanki orkiszowe z pastą rybną (tuńczyk, anchovies, oliwa, pieprz) i domowym ajwarem

po łyżka masła migdałowego bo robiłam ;D

do picia ponadto: woda, różne herbaty, pokrzywa
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 20:15   #1300
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U.

Ś : otrębianka z migdałami, orzechami, śliwkami suszonymi, jogurtem ale ziarno danone, kawa z mlekiem, 50 g chleba żytniego bez polepszaczy, łyżeczka masła orzechowego, jajko, sałata

IIŚ : 100 g chleba żytniego, masło, 27 g sera gorgonzoli

Prz : 370 g jogurtu naturalnego ZOTT

O 3 naleśniki z mąki pszennej z sosem (szpinak, pieczarki, cebula usmażone na odrobinie oleju słonecznikowego + 1 łyżka śmietany 36 % i trochę mleka)

Kawa z cukrem trzcinowym
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 21:33   #1301
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Mam pytanie odnośnie awokado? nadaje się na Redukcję?
Znalazłam kilka fajnych przepisów
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_.../przepisy.html
jeżeli miałabym korzystać, to z jajek faszerowanych awokado, kanapek z awokado i mozzarella lub jajkiem, ewentualnie sałatki.

===================
I jeszcze mam pytanie co do serka homogenizowanego naturalnego. Czy ten naturalny to tak jak jogurt naturalny, chodzi mi o cukier i wszelkie wartości, czy może jest lepszy?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2013-01-11 o 22:16
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 21:51   #1302
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie awokado? nadaje się na Redukcję?
Znalazłam kilka fajnych przepisów
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_.../przepisy.html
jeżeli miałabym korzystać, to z jajek faszerowanych awokado, kanapek z awokado i mozzarella lub jajkiem, ewentualnie sałatki.

===================
I jeszcze mam pytanie co do serka homogenizowanego naturalnego. Czy ten naturalny to tak jak jogurt naturalny, hodzi mi o cukier i wszelkie wartości, czy może jest lepszy?
Nie jestem specem, ale się wypowiem, w razie czego proszę mnie poprawić

Wydaje mi się, że awokado jest dobre na redukcję, co prawda posiada trochę tłuszczy, ale same te najzdrowsze, tak więc można śmiało jeść.

Serki homo posiadają zdecydowanie więcej białka niż jogurty nat.- są lepsze, zwłaszcza w drugiej części dnia, gdy na R powinno się ograniczyć węgle
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 21:59   #1303
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R/U

1. Owsianka z 3 łyżek płatków, 1 otrębów, na mleku z truskawkami i bananem mleko z kawą

2. Duża kromka razowca z łososiem wędzonym, pomidor, mleko z kawą

3. Sałatka z pekińskiej, pomidorów, papryki i serka tofu

4. Dwie duże garście makaronu pełnoziarnistego z puszką tuńczyka i dużą ilością oliwek

55 min fitness

5. Oscypek, duża papryka

R czy U? : P Ładnie proszę o ocenę!

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
A co taki podjadany ten jadłospis? Ciężko mi goi nawet ocenić, bo w gruncie rzeczy nie jest zły, ale taki właśnie rozdrobniony, brak porządnego obiadu... No i dla mnie to wciąż porządne R.
Dziękuję za ocenę! Też mam takie wrażenie, że podjadany, cały dzień w biegu. Kolacja trochę przypominała obiad
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 22:04   #1304
sarayy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 435
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie awokado? nadaje się na Redukcję?
Znalazłam kilka fajnych przepisów
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_.../przepisy.html
jeżeli miałabym korzystać, to z jajek faszerowanych awokado, kanapek z awokado i mozzarella lub jajkiem, ewentualnie sałatki.

===================
I jeszcze mam pytanie co do serka homogenizowanego naturalnego. Czy ten naturalny to tak jak jogurt naturalny, hodzi mi o cukier i wszelkie wartości, czy może jest lepszy?
jeśli mogę pomóc-nie znając się na redukcji, ale znając sie na awokado to jak najbardziej możesz włączyć je do diety!!! napewno wiesz jak jest zdrowe (ze względu na zdrowe tłuszcze) i odżywcze..
Z Twoich propozycji- jajka i awokado-idealnie na kolację, kanapka (tutaj raczej uważałabym na mozzarellę awokado+kurczak lub jako pasta z twarożkiem, do sałatki awokado wręcz zalecane- witaminy ze składników sałatki potrzebują tłuszczu, żeby Twój organizm mógł je wchłonąć!

2. serek homogenizowany naturalny różni się tylko tym tym od smakowych, że nie posiada aromatu i barwnika zamiast homo spróbuj ser biały-twarożek, w formie bardziej kremowej
sarayy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 22:21   #1305
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Sorry za to moje "hodzi" . Dopiero teraz zauważyłam, ze chyba 'C' mi sie nie wbiło na klawiaturze. Chcę zaznaczyć, że doskonale wiem jak się pisze chodzi, bez zastanowienia przez jakie H . Taki wstyd...

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
Nie jestem specem, ale się wypowiem, w razie czego proszę mnie poprawić

Wydaje mi się, że awokado jest dobre na redukcję, co prawda posiada trochę tłuszczy, ale same te najzdrowsze, tak więc można śmiało jeść.

Serki homo posiadają zdecydowanie więcej białka niż jogurty nat.- są lepsze, zwłaszcza w drugiej części dnia, gdy na R powinno się ograniczyć węgle
Dzięki!
Cytat:
Napisane przez sarayy Pokaż wiadomość
jeśli mogę pomóc-nie znając się na redukcji, ale znając sie na awokado to jak najbardziej możesz włączyć je do diety!!! napewno wiesz jak jest zdrowe (ze względu na zdrowe tłuszcze) i odżywcze..
Z Twoich propozycji- jajka i awokado-idealnie na kolację, kanapka (tutaj raczej uważałabym na mozzarellę awokado+kurczak lub jako pasta z twarożkiem, do sałatki awokado wręcz zalecane- witaminy ze składników sałatki potrzebują tłuszczu, żeby Twój organizm mógł je wchłonąć!

2. serek homogenizowany naturalny różni się tylko tym tym od smakowych, że nie posiada aromatu i barwnika zamiast homo spróbuj ser biały-twarożek, w formie bardziej kremowej
ooo, tego wczesniej nie wiedziałam
jeżeli chodzi o smakowe serki to wiem, że są nie najlepsze... Twarożek też dzięki Wam odkryłam

teraz jeszcze gdzieś wyczytałam, ze można przecież miąższem awokado zastapić masło do smarowania chleba

Dziękuję Wam za odpowiedź i przepraszam za lekki OT
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 05:45   #1306
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R :
I Ś : 2 kromki chleba razowego z dynią z miodem i twarogiem półtłustym
II Ś : 4 łyżki owsianki z łyżką masła orzechowego i połową wieśniaka 3 %
O: papryka nadziewana kaszą i mięsem mielonym drobiowym - upieczona w piekarniku + kawałek fety + surówka z pory i marchewki
P : pomarańcza + kiwi
K: pierś kurczaka upieczona + tzatziki z połowy ogórka i 3 łyżek jogurtu gęstego , kawałek fety ...

Zastanawiam się czy te proporcje są dobre czy też nie na R ...
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 12:18   #1307
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R-ka dzisiejsza!

śniadanie- 1/2 serka homo, 3 lyzki platkow owsianych,1 siemienia lnianego i otrębów, wkrojone w kostkę 1/4 awokado,garsc nasion slonecznika.
obiad- łosoś zapiekany w folii z suszonymi pomidorami i kaparami,duuuzo warzyw na parze(brokuly,marchewa, kalafior,brukselka) + sos pieprzowy
podwieczorek- reszta warzyw z obiadu+garsc wloskich orzechów
kolacja-serek grani wymieszany z twarogiem+wkrojony pomidor,ogorek kiszony i papryka

I mam pytanie-czy polecane jest takie łączenie tłuszczów i węglowodanów jak owsianka+nasiona sloecznika czy awokado?
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 13:06   #1308
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
R :
I Ś : 2 kromki chleba razowego z dynią z miodem i twarogiem półtłustym
II Ś : 4 łyżki owsianki z łyżką masła orzechowego i połową wieśniaka 3 % masz na myśli owsiankę z 4 łyżek płatków, a nie 4 łyżki gotowej owsianki, prawda?
O: papryka nadziewana kaszą i mięsem mielonym drobiowym - upieczona w piekarniku + kawałek fety + surówka z pory i marchewki
P : pomarańcza + kiwi
K: pierś kurczaka upieczona + tzatziki z połowy ogórka i 3 łyżek jogurtu gęstego , kawałek fety ...

Zastanawiam się czy te proporcje są dobre czy też nie na R ...
Ilościowo jak najbardziej ok, natomiast owoce wrzuciłabym do owsianki, a na podwieczorek dała coś białkowego (na R staramy się jeść owoce do południa). Obiad i kolacja są super.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 13:51   #1309
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U (?):
I: cynamonowa kasza jaglana (ok. 40 g) z jogurtem naturalnym, jabłkiem, słonecznikiem, orzechami i migdałami + herbata owocowa;
II: pomarańcza + reszta jogurtu naturalnego + kromka żytniego z masłem, plastrem szynki, pomidorem, ogórkiem kiszonym i papryką;
III: 10 pierogów (z mąki pełnoziarnistej i otrębów) z nadzieniem z białej kapusty, marchewki, cebuli i przecieru pomidorowego;
IV: kromka razowca z masłem, żółtym serem, pomidorem, ogórkiem kiszonym i natką pietruszki + kefir;
V: omlet z nadzieniem pieczarkowo-marchewkowym.
Do picia: woda, kawa, kawa zbożowa z mlekiem, herbaty owocowe i ziołowe.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 14:43   #1310
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U
I
jajecznica z 2 dużych swojskich jaj na maśle z pieczarkami, papryką, pomidorem i kukurydzą

II 4 kromki razowego z twarożkiem ze śmietaną, pomidorem i szczypiorem, pomarańcza

III talerz pomidorowej z makaronem
risotto z czerwoną fasolką, groszkiem, kukurydzą i czarnymi oliwkami (robiłam na oliwie z oliwek)

IV musli owocowego LO z serkiem wiejskim, wkrojonym jabłkiem, cynamonem, orzechami włoskimi

V
micha gęstej zupy krem z kalafiora z minisucharkami razowymi Sonko
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 15:32   #1311
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Sorry za to moje "hodzi" . Dopiero teraz zauważyłam, ze chyba 'C' mi sie nie wbiło na klawiaturze. Chcę zaznaczyć, że doskonale wiem jak się pisze chodzi, bez zastanowienia przez jakie H . Taki wstyd...


Dzięki!

ooo, tego wczesniej nie wiedziałam

jeżeli chodzi o smakowe serki to wiem, że są nie najlepsze... Twarożek też dzięki Wam odkryłam

teraz jeszcze gdzieś wyczytałam, ze można przecież miąższem awokado zastapić masło do smarowania chleba

Dziękuję Wam za odpowiedź i przepraszam za lekki OT
bo chodzi o to że wit A,D,E,K są rozpuszczane w tluszczach wiec salatka bez odrobiny oliwy staje sie bezwartosciowa

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
U (?):
I: cynamonowa kasza jaglana (ok. 40 g) z jogurtem naturalnym, jabłkiem, słonecznikiem, orzechami i migdałami + herbata owocowa;
II: pomarańcza + reszta jogurtu naturalnego + kromka żytniego z masłem, plastrem szynki, pomidorem, ogórkiem kiszonym i papryką;
III: 10 pierogów (z mąki pełnoziarnistej i otrębów) z nadzieniem z białej kapusty, marchewki, cebuli i przecieru pomidorowego;
IV: kromka razowca z masłem, żółtym serem, pomidorem, ogórkiem kiszonym i natką pietruszki + kefir;
V: omlet z nadzieniem pieczarkowo-marchewkowym.
Do picia: woda, kawa, kawa zbożowa z mlekiem, herbaty owocowe i ziołowe.
bardzo fajnie
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
U
I
jajecznica z 2 dużych swojskich jaj na maśle z pieczarkami, papryką, pomidorem i kukurydzą

II 4 kromki razowego z twarożkiem ze śmietaną, pomidorem i szczypiorem, pomarańcza

III talerz pomidorowej z makaronem
risotto z czerwoną fasolką, groszkiem, kukurydzą i czarnymi oliwkami (robiłam na oliwie z oliwek)

IV musli owocowego LO z serkiem wiejskim, wkrojonym jabłkiem, cynamonem, orzechami włoskimi

V
micha gęstej zupy krem z kalafiora z minisucharkami razowymi Sonko
widze blender w natarciu;p
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 15:35   #1312
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
bo chodzi o to że wit A,D,E,K są rozpuszczane w tluszczach wiec salatka bez odrobiny oliwy staje sie bezwartosciowa


bardzo fajnie


widze blender w natarciu;p
No działa jak trzeba A menu jak ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 15:45   #1313
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No działa jak trzeba A menu jak ?
fajne
przerzucilabym tylko 1 kromke z 2 do 1
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 15:50   #1314
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
fajne
przerzucilabym tylko 1 kromke z 2 do 1
Dziękuję Jajecznica była tak sycąca, ze zapchałam się bez chleba ale następnym razem pomyślę
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:51   #1315
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R

I serek homo 0% z mango, śliwką, połową banana i musli sante Lo, kawa z mlekiem
II pół paczki mrożonych warzyw na oleju rzepakowym z kaszą gryczaną, fetą półtłustą i oliwkami, pół papryki, pół ogórka
III chudy twarożek z kakaem i cynamonem, garstka migdałów
IV serek wiejski lekki 200g, kiełki brokułu, kilka rzodkiewek

i jak to wygląda?
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:15   #1316
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez BeeAnn Pokaż wiadomość
R

I serek homo 0% z mango, śliwką, połową banana i musli sante Lo, kawa z mlekiem
II pół paczki mrożonych warzyw na oleju rzepakowym z kaszą gryczaną, fetą półtłustą i oliwkami, pół papryki, pół ogórka
III chudy twarożek z kakaem i cynamonem, garstka migdałów
IV serek wiejski lekki 200g, kiełki brokułu, kilka rzodkiewek

i jak to wygląda?

głodowo.
za dużo nabiału, w każdym posiłku masz SER. w każdym.
masakra.


poza tym, kakao,nie kakaem...i brokułów...albo brokuła...
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:33   #1317
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
głodowo.
za dużo nabiału, w każdym posiłku masz SER. w każdym.
masakra.


poza tym, kakao,nie kakaem...i brokułów...albo brokuła...
no faktycznie, dzisiaj jakoś dużo tego sera wyszło ale nie wiem czemu uważasz, że głodowo, nie wiesz przecież czy dałam dwie łyżki kaszy czy cały woreczek, ile fety, musli itd. ja się najadłam, a jak podliczyłam kalorie to wyszło mi mniej więcej tyle, ile sobie wyznaczyłam, więc nie zgodzę się z Tobą.

a co do brokułów, to zawsze właśnie mówiłam 'kiełki brokuła', kilka dni temu koleżanka do mnie, że 'przecież mówi się brokułu!', więc bardzo się cieszę, że mogę ponownie mówić jak wcześniej
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 21:01   #1318
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Ilościowo jak najbardziej ok, natomiast owoce wrzuciłabym do owsianki, a na podwieczorek dała coś białkowego (na R staramy się jeść owoce do południa). Obiad i kolacja są super.
Tak tak 4 łyżki nieugotowanych płatków dziękuję za rade z owocami , bo właśnie coś waga stoi w miejscu
__________________
62->61->60->59->58->57

Edytowane przez OliwiaAnita
Czas edycji: 2013-01-13 o 08:16
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 22:44   #1319
PaulinaAugustow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Witam wszystkie Wizażanki !
Jestem nowa i chciałabym się przywitać i dołączyć do wątku

Mam na imię Paulina, mam 24 lata i pochodzę z Augustowa.
Lubię gotować, ale zupełnie nie umiem piec Od Nowego Roku jestem na redukcji, ale bardziej aby wysmuklić ciało i się lepiej odżywiać (zdrowiej), oczyścić organizm, niż schudnąć. Ważę odpowiednio do swojego wzrostu.


Menu z dziś: R

11:00: dwa jajka sadzone ze szczypiorkiem, troche majonezu, pomidor
12.30: sałatka z tuńczyka, 1 jajka, fety, pomidora, papryki
15.30: duży kawałek dorsza duszonego i paczka brokuł gotowanych w niesolonej wodzie, trochę sosu czosnkowego do smaku, surówka z kapusty
18.00: pomarańcza
20.30: Latte na odtłuszczonym mleku

Bardzo proszę o ocenę, czy takie menu jest w miarę dobre. Nie pracuję intensywnie.
PaulinaAugustow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 07:30   #1320
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
Tak tak 4 łyżki nieugotowanych płatek dziękuję za rade z owocami , bo właśnie coś waga stoi w miejscu
Płatków.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.