Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-28, 20:16   #241
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez sil123 Pokaż wiadomość
Normalny facet w sytuacji, gdy jego partnerka mówi, że chce iść do łóżka z kimś innym wychodzi z domu.
... ewentualnie sam znajduje sobie kochankę na boku


Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
Autorze = od 3 lat, masz "przyjaciółkę", a twoja córa ma 1,5 roku... Czyli już w momencie starań o dziecko miałeś "pocieszycielkę"???
no właśnie?
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:35   #242
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Chyba mnie nie zrozumiałaś. Stałam w opozycji do stwierdzenia, że tylko kultura (bądź tylko biologia) wpływa na człowieka.

Tak, wszystkie te argumenty są mi znane z racji wyuczonego zawodu.

Nie, nie opieram się na popularno-naukowych książkach. To była tylko luźna trawestacja...(widzę, że niezrozumiała).

Opieram się na dotychczasowych osiągnięciach i założeniach nauki, że wpływu biologii i kultury nie da się oszacować - stąd przyjmuje się założenie o ich wspólnym wpływie. To założenie popieram.

Ależ ja zrozumiałam , że Ty uznajesz współoddziaływanie czynników wrodzonych i kulturowych. Mój wywód nie odnosił się do całości Twojej wypowiedzi tylko do Twojego założenia o istnieniu konstytucjonalnych, a więc wrodzonych różnic psychicznych między płciami, co do którego pozostaję sceptyczna.

Nie kwestionuję tego, że wszyscy jesteśmy zlepkiem genów i wychowania (chociaż w przeciwieństwie do Ciebie przypisuję większy wpływ czynnikom środowiskowym, gdyż przemawiają za tym badania nad plastycznością mózgu, które dowiodły, że pod wpływem odpowiednich bodźców z zewnątrz może dochodzić do trwałej przebudowy struktury tego organu) . Zakładam, że pomiędzy ludźmi istnieją konstytucjonalne różnice w potencjale genetycznym (zniwelowane/pogłębione potem przez odpowiednie wychowanie),ale te wstępne (pre)dyspozycje do pewnych czynności czy zachowań są właściwością osobniczą, niezależną od płci. Bo niby w jaki sposób zestaw chromosomów XX albo odmienna gospodarka hormonalna miałyby warunkować uległość i wspomniane przez Ciebie postawy zależnościowe u kobiet albo usprawiedliwiać hasło "baby do garów" ?
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.

Edytowane przez tacyta
Czas edycji: 2013-01-28 o 21:38
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:40   #243
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Ja jestem modelowym przykładem, że posiadanie macicy nie warunkuje miłości do mopa . Wychowano mnie tak, że naprawdę nie miałam obowiązku sprzątania, gotowania itp. Jestem leniem do kwadratu, naczynia w zlewie widzę dopiero wtedy, jak chcę nalać wodę do czajnika, a czajnik się nie mieści w zlewie . I uległa nie jestem, co to to nie. Jedyne co mnie różni od osobnika płci męskiej z podobnym wychowaniem to fakt, że on ma większą siłę fizyczną, a ja mam mniej podatne na masowe wypadanie włosy . No i oczywiście cechy płciowe dotyczące ciała.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:55   #244
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ja jestem modelowym przykładem, że posiadanie macicy nie warunkuje miłości do mopa . Wychowano mnie tak, że naprawdę nie miałam obowiązku sprzątania, gotowania itp. Jestem leniem do kwadratu, naczynia w zlewie widzę dopiero wtedy, jak chcę nalać wodę do czajnika, a czajnik się nie mieści w zlewie . I uległa nie jestem, co to to nie. Jedyne co mnie różni od osobnika płci męskiej z podobnym wychowaniem to fakt, że on ma większą siłę fizyczną, a ja mam mniej podatne na masowe wypadanie włosy . No i oczywiście cechy płciowe dotyczące ciała.
Jestem podobnym przypadkiem. W dzieciństwie miałam tylko dwa obowiązki: dobrze się uczyć i grzecznie się zachowywać ( z pierwszym nie miałam problemów, z drugim bywało różnie, bo ze mnie typ dość niepokorny ), sprzątanie ani gotowanie nie wchodziło w zakres moich zajęć ani zainteresowań. Brutalne zderzenie z mopem i z książką kucharską nastąpiło dopiero po wyjeździe na studia, ale nigdy jakoś nie zapałałam do nich uczuciem. Dzisiaj błogosławię wynalazców zmywarki i automatycznej obieraczki i mam nadzieję, że dożyję chwili, gdy wielofuncyjne roboty całkowicie zastąpią ludzi we wszystkich pracach domowych.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 05:37   #245
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez elamem Pokaż wiadomość
Stereotypy u pracodawców są dość mocno zakorzenione, a co gorsze hołdują im też kobiety z dwóch powodów. Kobiety które coś osiągnęły boją się innych kobiet, bo wiedzą jak wielki mają one potencjał jeśli się uprą (patrzą na siebie) oraz chcą się zdystansować od innych kobiet, żeby oddalić od siebie stereotypy, które pokonały.
Racja ,także uważam że kobiety mają mniejsze predyspozycje do kolektywnej współpracy z tym że są leniwe i bez ambicji to już sprawa dyskusyjna .

Choć jak tak patrze na dwa powyższe posty to z tym lenistwem coś na rzeczy jest

Edytowane przez ARAKSJEL
Czas edycji: 2013-01-29 o 05:42
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:42   #246
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Kolektywna współpraca hehehehe
mój ojciec miał bardzo dobrego znajomka - robili w tym samym zawodzie ofkors. Pomoc drogowa. Całymi latami się kolegowali! Jeden do drugiego dzwonił, jak nie mógł danej roboty wykonać w danej chwili - i sobie te roboty oddawali.
Okazało się, że ten znajomy miał w zwyczaju dawać tym "nie swoim" (oddanym mu przez ojca) klientom swoje wizytówki. W ten sposób przejął kilku stałych klientów którzy regularnie dzwonili.

Tak sie zakończyła współpraca ojca z tym panem. Teraz ma innego znajomego, który taki lojalny potrafi być - ale takich lojalnych jest niewielu
Kładę nacisk na slowo "niewielu". Bo ich jest bardzo mało. A ten znajomek nie był pierwszym który praktykowal podobne rzeczy, ale ten, że tak powiem, bardziej tym zaskoczył.

Taka współpraca o której mowa, ta bajkowa "współpraca w grupie" hehehehe będzie może w czasie wojny - a i to nie jest pewne takie, bo jeden jest w porządku, inny ci nóż wbije w plecy.
W biznesie liczenie na taką lojalność grupową "z racji na rycerskie zasady" jest naiwnoscią.
I jest weryfikowane przez życie dość szybko.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-29 o 09:45
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:44   #247
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

czy ktoś wie o czym był watek?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 09:51   #248
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

autor napisał wyraźnie, że temat kończy i więcej nie czyta (na stronie chyba trzeciej, więc sto lat temu )
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 09:52   #249
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
także uważam że kobiety mają mniejsze predyspozycje do kolektywnej współpracy z tym
zupełnie, jakby faceci nigdy nie podkładali sobie świń, nie obgadywali się nawzajem i ogólnie serdecznie pochylali się nad rywalem prowadząc za łapkę do awansów.

Margo, masz w 1szym poście.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 10:10   #250
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

czyżby araksjel był kolejnym klonem-wcieleniem trola eosa?
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 10:15   #251
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Araksjel ma swoje zdanie i je wyraża, tak myślę.
Ale Araksjelu - ja w takich przypadkach zawsze patrzę, czy są w życiu przykłady na potwierdzenie danego przekonania.
I poza jakimiś filmowymi przykładami nie umiem znaleźć takich historii, które by w jasny sposób potwierdzały to przekonanie.
Chodzi o to, że wielu jak będzie miało do wyboru
-zysk, czy też
-lojalność wobec znajomego
to wybierają zazwyczaj to pierwsze...

Ci drudzy zaś już zasługują na miano prawdziwych przyjaciół - a takich, jak wiadomo, jest tylu co kot napłakał.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-29 o 10:16
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 10:29   #252
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Za parę godzinek Jane podam przykłady bo takowe oczywiście na poparcie posiadam ,niestety będą dość ogólnikowe z przyczyn osobistych ,aczkolwiek oparte na obserwacji własnej . Miłego dnia .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 10:39   #253
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
zupełnie, jakby faceci nigdy nie podkładali sobie świń, nie obgadywali się nawzajem i ogólnie serdecznie pochylali się nad rywalem prowadząc za łapkę do awansów.

Margo, masz w 1szym poście.
trochę,żeście odbiegli od tematu,a EOS jak hitler nawet po śmierci jest wiecznie żywy

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
czyżby araksjel był kolejnym klonem-wcieleniem trola eosa?
zaręczam ci własną głowa,że nie
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:33   #254
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
zaręczam ci własną głowa,że nie
no i co, i nie miałabyś głowy


Cytat:
trochę,żeście odbiegli od tematu,a EOS jak hitler nawet po śmierci jest wiecznie żywy
chyba raczej chodziło Ci o Lenina? ^^
Co poradzisz że na forum taka bryndza, że eos najlepiej się sprzedaje ^^
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 12:47   #255
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
no i co, i nie miałabyś głowy
a może wiem więcej na temat EOSA
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 16:31   #256
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Araksjel ma swoje zdanie i je wyraża, tak myślę.
Ale Araksjelu - ja w takich przypadkach zawsze patrzę, czy są w życiu przykłady na potwierdzenie danego przekonania.
I poza jakimiś filmowymi przykładami nie umiem znaleźć takich historii, które by w jasny sposób potwierdzały to przekonanie.
Chodzi o to, że wielu jak będzie miało do wyboru
-zysk, czy też
-lojalność wobec znajomego
to wybierają zazwyczaj to pierwsze...

Ci drudzy zaś już zasługują na miano prawdziwych przyjaciół - a takich, jak wiadomo, jest tylu co kot napłakał.
Teraz tak czytam twój post Jane ,być może niezrozumienie pewne zaszło .Widzę że zasugerowałaś się cyt. postem i szukasz przykładów na kolektywną współprace w biznesie co poniekąd jest trudne w miejscu w którym mamy do czynienia z żywym pieniądzem i wymierną korzyścią materialną<choć i tu można przykład prosty znaleźć ,bo jak inaczej nazwać tzw.zmowy cenowe>nie mam na myśli także tzw. wyścigu szczurów Hultaju z w/w powodów.O inny wymiar kolektywizmu mi chodzi ,w sensie rzecz biorąc dosłownym , współpracy i relacji międzyludzkich dwóch grup podzielonych ze względu na płeć .

......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... .....

Przez parę lat miałem możliwość obserwowania współpracy kobiet w pewnym zakładzie gdzie mężczyźni stanowili ułamek procenta , co prawda nie osobiście aczkolwiek pośrednio poprzez bliską osobę która pełniła tam pewną funkcję i ja nijako doradca siłą rzeczy występowałem z pewnych względów.W zakładzie owym powstała pewna organizacja mająca na celu poprawę jakości pracy oraz osiągnięcie wyższego wynagrodzenia i siłą tejże była między innymi ilość osób , zaznaczam że nie ciekawie się tam działo.Teraz do sedna ....po początkowym huraoptymizmie i osiągniętych dość dużych ustępstwach ze strony pracodawcy owa znacząca dla całej sprawy liczba członkiń zaczęła topnieć .Szczególnie miewało to miejsce po świątecznych paczkach tudzież okazjonalnych imprezach bądź wycieczkach.Wspomnąć muszę o rzeczy dość istotnej ,jak nie najistotniejszej w całej sprawie ,mianowicie wieczne problemy z obsadą stanowisk funkcyjnych ważnych dla całej sprawy choć nie opłacanych dodatkowo.Wiecznie w tym względzie były kłopoty a to ta czy inna nie miała czasu ...tu tysiące wymówek ,bądż też ta z tą nie będzie razem czegoś robić bo ta taka owaka ,ciągle jakieś kwasy się zdarzały .Teraz Jane patrz jakie rozwiązanie problemu okazało się proste ,wszystkie stanowiska funkcyjne obsadzili mężczyźni i od tego czasu spokój .

Oczywiście w dużym skrócie opisałem sytuacje ale wierz mi kuriozalne sytuacje się tam zdarzały ,wytłumaczenia komiczne czasami były .

Przykładów parę jeszcze mam ale pisania za dużo


Świetnym przykładem na kolektywną współpracę mężczyzn <taką bez słowa > był pewien odcinek 'jeden z dziesięciu' jak bym go gdzie znalazł to bym ci unaocznił
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 16:51   #257
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Teraz tak czytam twój post Jane ,być może niezrozumienie pewne zaszło .Widzę że zasugerowałaś się cyt. postem i szukasz przykładów na kolektywną współprace w biznesie co poniekąd jest trudne w miejscu w którym mamy do czynienia z żywym pieniądzem i wymierną korzyścią materialną<choć i tu można przykład prosty znaleźć ,bo jak inaczej nazwać tzw.zmowy cenowe>nie mam na myśli także tzw. wyścigu szczurów Hultaju z w/w powodów.O inny wymiar kolektywizmu mi chodzi ,w sensie rzecz biorąc dosłownym , współpracy i relacji międzyludzkich dwóch grup podzielonych ze względu na płeć .

......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... .....

Przez parę lat miałem możliwość obserwowania współpracy kobiet w pewnym zakładzie gdzie mężczyźni stanowili ułamek procenta , co prawda nie osobiście aczkolwiek pośrednio poprzez bliską osobę która pełniła tam pewną funkcję i ja nijako doradca siłą rzeczy występowałem z pewnych względów.W zakładzie owym powstała pewna organizacja mająca na celu poprawę jakości pracy oraz osiągnięcie wyższego wynagrodzenia i siłą tejże była między innymi ilość osób , zaznaczam że nie ciekawie się tam działo.Teraz do sedna ....po początkowym huraoptymizmie i osiągniętych dość dużych ustępstwach ze strony pracodawcy owa znacząca dla całej sprawy liczba członkiń zaczęła topnieć .Szczególnie miewało to miejsce po świątecznych paczkach tudzież okazjonalnych imprezach bądź wycieczkach.Wspomnąć muszę o rzeczy dość istotnej ,jak nie najistotniejszej w całej sprawie ,mianowicie wieczne problemy z obsadą stanowisk funkcyjnych ważnych dla całej sprawy choć nie opłacanych dodatkowo.Wiecznie w tym względzie były kłopoty a to ta czy inna nie miała czasu ...tu tysiące wymówek ,bądż też ta z tą nie będzie razem czegoś robić bo ta taka owaka ,ciągle jakieś kwasy się zdarzały .Teraz Jane patrz jakie rozwiązanie problemu okazało się proste ,wszystkie stanowiska funkcyjne obsadzili mężczyźni i od tego czasu spokój .
:
poniewaz kobiety prócz pracy zawodowej mają jeszcze do obsłużenia swojego pana i małych dziedziców,więc brakuje jej czasu na dodatkowe nieopłacane zajęcia.mężczyźni maja ten przywilej,że często to kobiety zajmując sie domem dają więcj wolnego czasu swoim mężom,którzy mogą ten czas poświęcić pracy
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 16:57   #258
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
poniewaz kobiety prócz pracy zawodowej mają jeszcze do obsłużenia swojego pana i małych dziedziców,więc brakuje jej czasu na dodatkowe nieopłacane zajęcia.mężczyźni maja ten przywilej,że często to kobiety zajmując sie domem dają więcj wolnego czasu swoim mężom,którzy mogą ten czas poświęcić pracy
to samo pomyślałam. i zobacz, jak kolektywnie współpracujemy.

Generalnie za malo danych. Z kolei ja zauważyłam, że faceci też nie zawsze tacy chętni, delikatnie mowiąc (i też nie chodzi mi już nawet o wyścig szczurów ale wlaśnie o wykonywanie rzeczy, ktorych innym się za bardzo nie chciało ;-)), ale dobra, nie będę się przepychać, każdy wie swoje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-01-29 o 17:00
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 16:58   #259
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

W większości Margo to panny były ,bądź też stare baby
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 17:07   #260
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
to panny były ,bądź też stare baby
mieszkały same? ^^
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 17:55   #261
Bad_Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 148
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Tu nie ma nic do ukrycia i nie trzeba specjalnych dowodów na to, że faceci lepiej się dogadują.. Zdarzają się jednostki zazdrosne, zawistne itp. ale jest to o wiele rzadsze zjawisko. Pamiętam jak w zakładzie którym pracował mój tata zaczęły pracować kobiety, wszystko było ok do czasu gdy nie zaczęły pracować jak głupie ( prasy na których kobiety były w stanie pracować pracowały zbyt szybko i młyny które miały technicznie ograniczoną funkcjonalność nie dawały rady) Ogólnie zaczął panować chaos i skończył się on tym, że w ciągu roku prezes pozbył się wszystkich pań z wyjątkiem tych siedzących za biurkiem. Tak więc wcale się nie dziwie, że w wielu zawodach kobiety mniej zarabiają. Oczywiście bez obrazy bo z pewnością są takie co są bardzo kompetentnymi pracownikami.
Bad_Man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 18:43   #262
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

perwersyjny ten przykład dałeś, bo się okazało, że prezes matoł, bo dobrych pracowników wywala %)

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-29 o 18:54
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 18:44   #263
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
mieszkały same? ^^
Panny >część z rodzicami ,część to feministki żyjące w związkach partnerskich
Stare baby >część wdowy z dorosłymi dziećmi ,część mające starych chłopów a tym wiadomo nie wiele trzeba ,raz w miesiącu na dupę wejdą przy dobrych wiatrach więc energie tym bardziej powinny ochoczo rozładowywać .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 18:45   #264
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Araksjelu, przepraszam, że tak nie odpowiadam, ale właśnie zdałam sobie sprawę z tego, że na PS3 nie chodzą giery z PS2 i mnie KREW ZALAŁA - człowiek przyzwyczajony do kompa, gdzie wszystko chodzi, to nie wie, jaka jest rzeczywistość z konsolami
już zara piszę

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-29 o 19:16
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 19:00   #265
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Panny >część z rodzicami ,część to feministki żyjące w związkach partnerskich
Stare baby >część wdowy z dorosłymi dziećmi ,część mające starych chłopów a tym wiadomo nie wiele trzeba ,raz w miesiącu na dupę wejdą przy dobrych wiatrach więc energie tym bardziej powinny ochoczo rozładowywać .
poważnie się zastanawiam nad zgłoszeniem ciebie i twoich seksistowskich wypowiedzi do admina
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 19:13   #266
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

EDIT: no przykład fajny, jak to przeczytałam, to jak w państwówce: starzy pracownicy tak pewni swego byli, że zaczęły się wojny podjazdowe; takie wojny między działami, stare zaszłości - a na ten młyn wpadł szefu i dokonał cięcia węzła gordyjskiego

ja sama widzę w swojej firmie, że faceci to żadnej grupy nie tworzą, to są same lisy, co jeden drugiego wygryzie

zauważyłam, że takie historie jak opisałeś zdarzają się przy złym kierownictwie. Tam gdzie dyrektor czy naczelnik stoi za swoimi, tworzy z nimi zespół (a nie tylko zależność pan-wykonawca) to cała grupa jest bardziej zwarta, a też walcząca o swoje.
Dobry kierownik potrafi całą grupę jakby zewrzeć. Zły - rozprężyć do skraju nielojalności, gdzie jeden drugiemu nie pomoże.

--------------------------------------------------------
Araksjel, już byś sobie darował, hee

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Ja to jak w soczewce widzę w swojej firmie.
W dziale, gdzie jest kierownictwo złe, takie, na które liczyć nie można, które jest tchórzliwe - to tam właśnie mają miejsce takie wojny!
Takie właśnie rozgrywki, cudowanie na ekranie o jakim napisałeś.

Więc te panie to tam już miały niezłe balety wcześniej. Te, które panowały - tworzyły złą atmosferę i to się potem skończyło takimi rozgrywkami.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-29 o 19:03
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 19:29   #267
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Ten przykład z teleturnieju 'jeden z dziesięciu' tam dobrze było widać jak faceci zawiązują niepisaną umowę przeciwko kobicie widać po twarzy onej że wiedziała o co chodzi a i Sznuk się obciął .Nie znajdę na Ytubie tego odcinka ...szkoda .


......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... .............

No to wiesz mniej więcej Jane jak to wyglądało .

Jak z chłopami samymi robiłem to rzadko jaka czarna owca się trafiała ,a jak już to szybko eliminowana była z grupy ,ale fakt dużo zależy od kierownictwa .

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
poważnie się zastanawiam nad zgłoszeniem ciebie i twoich seksistowskich wypowiedzi do admina
Jeżeli ci to sprawi przyjemność to zgłaszaj mnie i moje domniemane seksistowskie wypowiedzi ,choć tyle że masz jaja robić to otwarcie a nie jak szczur.

Edytowane przez ARAKSJEL
Czas edycji: 2013-01-29 o 19:21
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 19:33   #268
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
W większości Margo to panny były ,bądź też stare baby
panny tez mają dzieci,a stare baby mają mężów,dzieci i wnuki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 19:43   #269
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Dlatego Margo w takiej formie odpowiedziałem Hultajowi coby uciąć wszelkie dalsze spekulacje na ten temat<bo to mało istotne ze względu na niezbyt długi czas potrzebny do ogarnięcia tych funkcji> .......no ale tego nie wziąłem pod uwagę ......a wnuki mogą mieć dzieci itd. błędne koło
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 20:03   #270
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Panny >część z rodzicami ,część to feministki żyjące w związkach partnerskich
Stare baby >część wdowy z dorosłymi dziećmi ,część mające starych chłopów
no to potwierdzają się spekulacje Margo, wiele dziewczyn mieszkających z rodzicami ''odwala'' normalnie domowe obowiązki, w tym na przyklad za swoich braci, a np. którym potem się może wydawać, że koniecznie trzeba mieć własnego meża i być na swoim by tkwić w kieracie.
Co do tego ''feministki'' to się nie wypowiadam, bo znam chyba dość sporo związków, gdzie kobiety zajmują się domem w wiekszym stopniu niż panowie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-01-29 o 20:05
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.