Wesele, podział kosztów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 10:32   #31
ssandrietta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wesele, podział kosztów

Cześć dziewczyny, wesele już tuż tuż a problemy z podziałem dalej są. Otóż ja mam całą rodzine na drugim końcu polski i teraz już wiem że nikt nie przyjedzie,zatem ze znajomymi będę miała góra 20 osób ( przy takim maksimum), od narzeczonego znowu koło 80. Teściowa ciągle ma pretensje, że podział jedzenia jest od lb gości u swoich, a reszta tj kamera, sala, foto, orkiestra, wystroje inne na pół. Teraz znów pyta jak z wódką, też chce na pół ale mi sie to nie widzi. Co o tym sądzicie.
ssandrietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 20:05   #32
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Wesele, podział kosztów

Wesele organizujemy sami, bez pomocy rodziców. Wszystko mamy na wspólnie, nie wyobrażam sobie dzielenia za płacenie gości itp. chociaż moich gości będzie 1/3. Sami kupujemy sobie ubrania i TŻ męski honor jak to nazwał (i przy okazji panujący u nas zwyczaj) kazał kupić alkohol i obrączki
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 13:36   #33
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Wesele, podział kosztów

Cytat:
Napisane przez ssandrietta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wesele już tuż tuż a problemy z podziałem dalej są. Otóż ja mam całą rodzine na drugim końcu polski i teraz już wiem że nikt nie przyjedzie,zatem ze znajomymi będę miała góra 20 osób ( przy takim maksimum), od narzeczonego znowu koło 80. Teściowa ciągle ma pretensje, że podział jedzenia jest od lb gości u swoich, a reszta tj kamera, sala, foto, orkiestra, wystroje inne na pół. Teraz znów pyta jak z wódką, też chce na pół ale mi sie to nie widzi. Co o tym sądzicie.
U mnie to wyglądać będzie tak ode mnie będzie ok 80 osób od Tz 35 osób,moi rodzice płacą za gości w restauracji z naszej strony,rodzice narzeczonego płącą za swoich gości,za wódkę ja zapłacę więcej ,za autokar też zapłące więcej no i noclegi każdy płaci za swoich gości,wszystko inne zapłacimy po połowie,oczywiście suknię płacę sobie sama a garnitur też Tż płaci sobie sam.My nie mieszkamy razem i nie mamy wspólnej kasy,więc na razie jest moje ,twoje a po slubie będzie nasze.
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 16:32   #34
agi_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 73
Dot.: Wesele, podział kosztów

Na wesele z mojej strony planowane jest 140 osób z TŻ 60.
Moi rodzice chcą zapłacić za całe przyjęcie (prezent ślubny) ale rodzice TŻ chcą podziału na pół przy czymy z mojej strony jest ponad połowa ludzi więc moi rodzice odrzucają na wstępie ten pomysł. Napewno nie będzie płaicł każdy za swoich gości bo się gotują obie rodziny jak to słyszą.

Ja i TŻ pracujemy więc płacimy za wszystko pozostałe.
Mój TŻ kupił obrączki, alkohol, zapłaci za orkiestre, kupi dla siebie ubranie
Ja zamówiłam suknie, kupię dodtaki, fryzjer,kosmetyczka itp., zaproszenia
wpłaciłam zaliczki za kamerzystę, fotografa, ale z nimi rozliczać będziemy się dopiero po weselu.
agi_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 13:47   #35
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Wesele, podział kosztów

.

Edytowane przez monique_05
Czas edycji: 2013-02-02 o 13:48 Powód: post miał być do innego tematu
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:12   #36
MeMickey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 61
Dot.: Wesele, podział kosztów

Mieszkamy razem i obuje pracujemy, ale za wesele płaci ojciec TŻta. Moich rodziców nie stać na to, aby zapłacić za wesele, a poza tym mieszkają z nami (w moim domu), ale jednak cały czas pomagają finansowo, bo oboje studiujemy zaocznie, no i TŻ rozkręca swoją firmę.. Poza tym planowaliśmy skromna uroczystość, ale ojciec TŻta naciska na dużą imprezę, a na taką nas nie stać, więc płaci on. Pieniądze mamy wspólne, ale chciałabym za sukienkę i dodatki, makijaż, fryzjera, zaproszenia itp. zapłacić ze swojej wypłaty.
MeMickey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 17:31   #37
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Wesele, podział kosztów

Cytat:
Napisane przez ssandrietta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wesele już tuż tuż a problemy z podziałem dalej są. Otóż ja mam całą rodzine n drugim końcu polski i teraz już wiem że nikt nie przyjedzie,zatem ze znajomymi będę miała góra 20 osób ( przy takim maksimum), od narzeczonego znowu koło 80. Teściowa ciągle ma pretensje, że podział jedzenia jest od lb gości u swoich, a reszta tj kamera, sala, foto, orkiestra, wystroje inne na pół. Teraz znów pyta jak z wódką, też chce na pół ale mi sie to nie widzi. Co o tym sądzicie.
Powiem Ci, że ciężko mi coś zrozumieć z Twojego postu...Przybliż mi swoją sytuację...Tzn co Ci się nie widzi?
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 20:00   #38
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Wesele, podział kosztów

Cytat:
Napisane przez ssandrietta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wesele już tuż tuż a problemy z podziałem dalej są. Otóż ja mam całą rodzine na drugim końcu polski i teraz już wiem że nikt nie przyjedzie,zatem ze znajomymi będę miała góra 20 osób ( przy takim maksimum), od narzeczonego znowu koło 80. Teściowa ciągle ma pretensje, że podział jedzenia jest od lb gości u swoich, a reszta tj kamera, sala, foto, orkiestra, wystroje inne na pół. Teraz znów pyta jak z wódką, też chce na pół ale mi sie to nie widzi. Co o tym sądzicie.
Podzielcie koszty za wódkę procentowo, płacisz 20% kwoty. Akurat ładnie się dzieli (; Sorry, ale masz DUŻO mniej gości i inaczej byłoby nie fair.
U mnie Mama płaci za naszych gości, rodzice TŻ płacą za swoich (od talerzyka, naszych będzie do 50 a u nich do 70 osób). Reszta (alkohol, kapela, fotograf) będzie na pół.
My sobie składamy na obrączki, do tego ja mam ambitny plan żeby ze swojej nędznej pensji (studiuję dziennie, pracuję w weekendy na pół etatu) odłożyć chociaż na dodatki - buty, fryzjerkę itd., ale Mama się ze mnie śmieje i pewnie ostatecznie i tak będzie musiała mi dołożyć ;p
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 18:55   #39
Makaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 212
Dot.: Wesele, podział kosztów

Ja z moim mężem też postanowiliśmy, że za wszystko zapłacimy sami. Natomiast nie robiliśmy dużego wesela tylko przyjęcie na 30 osób, wiec wiadomo, że koszty były mniejsze niż wesele ze 100 osobami. Za to i tak jesteśmy zadowoleni. Było tak jak chcieliśmy, zaprosiliśmy najbliższych i jedzonko było takie jakie my wybraliśmy a po gościach było widać, że im się podobało. Wiadomo natomiast, że jak rodzice płacą to nie wszystko jest tak jak młodzi chcą. W dużej mierze decydują wówczas rodzice.

Edytowane przez Makaria
Czas edycji: 2013-02-08 o 18:59
Makaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:13   #40
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Wesele, podział kosztów

Cytat:
Napisane przez Makaria Pokaż wiadomość
Ja z moim mężem też postanowiliśmy, że za wszystko zapłacimy sami. Natomiast nie robiliśmy dużego wesela tylko przyjęcie na 30 osób, wiec wiadomo, że koszty były mniejsze niż wesele ze 100 osobami. Za to i tak jesteśmy zadowoleni. Było tak jak chcieliśmy, zaprosiliśmy najbliższych i jedzonko było takie jakie my wybraliśmy a po gościach było widać, że im się podobało. Wiadomo natomiast, że jak rodzice płacą to nie wszystko jest tak jak młodzi chcą. W dużej mierze decydują wówczas rodzice.
Bo jak Rodzice się dokładają to chcą mieć jakieś zdanie na różne tematy i się wtrącają...U wielu koleżanek, którym Rodzice "sponsorowali" wesele były ciągle jakieś kwasy, bo Młodzi chcieli to a Rodzice zupełnie coś innego..tak samo jest z zapraszaniem Gości, Rodzice lubią swoich znajomych (których dzieci widzą kilka razy w życiu) zaprosić na wesele córki lub syna...Ale jeśli Para Młoda chcę mieć dużo swoich znajomych, to Rodzice są na nie...tak samo jak dawno nie widziane ciotki...Albo bardzo daleka Rodzina...

My na szczęście nie mamy tego problemu, bo większość ślubu i wesela sponsorujemy z własnych oszczędności, a resztę Rodzice dołożą (zgodzili się). Miał byś skromny obiadek dla 25 osób (tak chcieliśmy na początku) i Rodzice nie musieliby nic od siebie dawać, ale potem nam się wymarzyło trochę większe wesele na 65 osób i bez pomocy Rodziców by nie dało rady całego sfinansować...

My wszystko ustalamy i robimy po swojemu, tak samo z Gośćmi - to my ustalamy kogo zaprosimy, a kogo nie...Chociaż moja Mama miała trochę inne zdanie na poszczególne tematy, ale to my i tak wszystko ustalamy...Mój Tato uważa, że my po swojemu zrobimy najlepiej..A to także jest odciążenie Rodziców, bo oni też mają swoje sprawy na głowie...Jeżeli będzie taka potrzeba to poproszę o pomoc, ale na razie świetnie dajemy sobie z Tżcikiem radę

Nawet ostatnio przyjaciółka-świadkowa powiedziała, że jeśli będziemy potrzebowali jakiejś pomocy to ona jest do dyspozycji...Kochana moja
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:40   #41
123daria
Przyczajenie
 
Avatar 123daria
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 27
Dot.: Wesele, podział kosztów

Pogadaj na spokojnie z teściową oraz narzeczonym i powiedz, że jeśli jest taka dysproporcja z gośćmi to nie powinnaś płaćić na pół za wódkę.

A u mnie jest tak, że za salę płacą nam rodzice, a resztę czyli za DJ, fotografa, kamerzystę, zaproszenia itd płacimy sami na pół.
A co do ubrania to od dawna nie robimy sobie większych prezentów tylko mój A. kupuje mi suknię i bieliznę a ja mu garnitur tak sobie ustaliliśmy
123daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 09:01   #42
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wesele, podział kosztów

My placilismy za wesele sami i placilismy wszystko na pol, poza ubraniami, ktore kazdy kupowal sobie.

Gosci mielismy rowniez prawie pol Meza, pol moich, wiec zadnyc zgrzytow nie bylo w tej kwestii.
A co do placenia za wesele przez rodzicow - wstepny plan i checi rodzicow byly takie, ze nam pomagaja, ale... Jak zaczeli mi narzucac swoje pomysly to szybko sie to zmienilo. Powiedzialam im, ze jesli chca nam pomoc to niech to wszystko co planowali dadza nam jako prezent w dniu wesela, a my wszystko przed weselem organizujemy sami. I tak tez sie stalo. Prawie na to samo wyszlo, ale My bylismy bardziej zadowoleni i nie ograniczani pomyslami rodzicow.
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 16:30   #43
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Wesele, podział kosztów

dziewczyny, u mnie będzie ok. 25 gości u TŻ 200. co zrobić z pdoziałem kosztów?

Edytowane przez pstrag_w_pomaranczach
Czas edycji: 2014-04-20 o 17:26
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 18:33   #44
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Wesele, podział kosztów

To zalezy czy ci zalezy na tych gosciach. Ja nie zapraszalabym nikogo kogo nie znam od tz ale to ja. najblizsza rodzine tz zbam i na niej mi zalezy Tz zna moja najblizsza rodzine. Spotykamy sie od swieta czy stypy. Kosztami podzielilabym sie na pol bo to wasz dzien a nie tylko twoj czy tz. wy razem chcecie slubu wiec zgadzacie sie na wesele wiec koszty powinny byc rowne. Bo z jakiej racji mialabys brac wiekszosc prezentow od pana mlodego jesli nie znasz jego rodziny i nie dokladalas sie do imprezy. Takie jest moje zdanie. nie rozumiem tego " ty kupujesz wodke a ja place orkiestre". Jesli pan mlody polegnie z alkoholem to panna mloda tez cierpi. Bo nie ma co pic. Jesli mloda nie zatrudni orkiestry to pan mlody pobawi sie przy boomboxie. W kazdym przypadku obie strony cierpia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez aguusia88
Czas edycji: 2014-04-20 o 18:47
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:40   #45
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: Wesele, podział kosztów

Ja też uważam, ze koszty powinny być dzielone na pól. W końcu to nasz wielki dzień. My płaciliśmy za wszystko wspólnie, jedynie ubrania kupowaliśmy oddzielnie.
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:33   #46
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Wesele, podział kosztów

U MNIE teściowa płaci za gości tż na sali, a moja mama za naszych gości.
Za resztę sami sobie płacimy
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 20:54   #47
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Wesele, podział kosztów

Według mnie nie ma sensu dzielić koszty, skoro wszystko i tak jest wspólne, więc kto ma akurat kasę ten płaci
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:49   #48
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Wesele, podział kosztów

U nas rodzice płacą wszystko na pół co związane z weselem.

Suknie mi kupują rodzice. garnitur rodzice tż.

Nie wiem jak z obrączkami i bukietem.

Edytowane przez candy111
Czas edycji: 2014-05-12 o 15:51
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:58   #49
jagoodka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Żnin
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele, podział kosztów

Mój bukiecik tradycyjnie kupuje przyszły Mąż Co do obrączek- również ponosi go honor
jagoodka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 16:58:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.