Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 13:05   #4351
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Kaznodzieja z karabinem-tak chyba 7/10 Były rzeczy,które mnie raziły,ale były tez momenty.które doprowadziły mnie do łez(a rzadko płaczę na filmach). Na minus na pewno jak dla mnie to,ze mimo wszystko w ogóle nie polubiłam głównego bohatera,był dla mnie za bardzo niezrównoważony psychicznie,i za dużo w tym wszystkim było religii i nawiedzonych przemów. Na plus sceny,które mną mocno wstrząsnęły np.dzieci kładące się spać na ziemi w pobliskiej bezpiecznej wiosce,rozpacz dzieci gdy zobaczyły swoich zamordowanych rodziców i zaraz potem scena z chłopczykiem,który biegnie za psem wprost na bombę,ta cała sekwencja scen to było dla mnie za dużo. Wrażenie potęguje oczywiście fakt,że to film powstały na podstawie biografii.
Byłam na tym w kinie X czasu temu Pamiętam, że też mi się podobał. To fakt, że w niektórych sekwencjach myślałam czy nie jest to trochę zbyt naciągane ale w ogólnym rozrachunku film wyszedł u mnie na plus! Tym ciekawiej, że na podstawie prawdziwej historii.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:10   #4352
LatamSobie
Raczkowanie
 
Avatar LatamSobie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 111
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez alexandrika Pokaż wiadomość
Brzydka prawda 7/10 bardzo lekka i przyjemna komedia romantyczna, przewidywalne zakończenie, ale miło się ogląda.
uwielbiam ten film, bardzo mnie smieszychociaz oczywiscie przyznam racje, typowa cukierkowa hollywoodzka produkcja, z przewidywalnym zakonczeniem
LatamSobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:23   #4353
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

moim faworytem w takich lekkich komediach rom jest Narzeczony Mimo Woli. Ojjj to mnie bawiło naprawdę! A hitem, który odgrzewam co roku na Święta jest HOLIDAY.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:35   #4354
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Byłam na tym w kinie X czasu temu Pamiętam, że też mi się podobał. To fakt, że w niektórych sekwencjach myślałam czy nie jest to trochę zbyt naciągane ale w ogólnym rozrachunku film wyszedł u mnie na plus! Tym ciekawiej, że na podstawie prawdziwej historii.
No mi też było ciężko uwierzyć w tą jego przemianę W ogóle tytuł tego filmu jest przekropny
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 14:29   #4355
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
widziałam, że była dyskusja nt Smarzowskiego/. Ja wręcz nie znoszę jego filmów. Zawsze podkresla, że w filmach chc epokazać PRAWDĘ i w ogóle. Długo myślałam jak okresliłabym jego twórczośc i mam jedno słowo - obleśne :P Są dla mnie paskudne, ponure i obleśne. Tzn widziałam Dom Zły i Wesele. Może inne są lepsze, ale jestem zrażona. I trailer Drogówki mnie też odstraszył.
Zgadzam się w 100%. Nie znajduję żadnej wartości w oglądaniu rzeczy, które są odrażające. Chce pokazać prawdę? Zależy czyją prawdę. Ja nie widzę świata tak jak Smarzowski, nie widzę na każdym progu alkoholizmu, krętactwa, brudu, ciemności, obrzydliwości i złych intencji. Mój świat tak nie wygląda - ani moich rodziców, przyjaciół. Może gdzieś tam daleko taki okropny świat istnieje, ale bogu dzięki nie żyję w nim i nie czuję potrzeby oglądać go i katować się nim na ekranie. Dla mnie to nie jest żadna prawda i nie rozumiem, dlaczego ktoś tak bardzo chce ukazywać swój naród w jak najgorszym świetle.

Trailer Drogówki mnie bardzo zniechęcił, nie uwierzę nigdy, że takie życie prowadzą ci ludzie - może niektórzy, ale wśród nich jest na pewno wiele normalnych, takich którzy mają rodziny, żony, dzieci i nie chodzą na dziwki. Niestety o tych dobrych bez sensu robić film, przecież to nudne i przesłodzone. Lepiej zróbmy o tych najbardziej obrzydliwych. Ech... no jakoś to do mnie nie przemawia.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 15:43   #4356
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%. Nie znajduję żadnej wartości w oglądaniu rzeczy, które są odrażające. Chce pokazać prawdę? Zależy czyją prawdę. Ja nie widzę świata tak jak Smarzowski, nie widzę na każdym progu alkoholizmu, krętactwa, brudu, ciemności, obrzydliwości i złych intencji. Mój świat tak nie wygląda - ani moich rodziców, przyjaciół. Może gdzieś tam daleko taki okropny świat istnieje, ale bogu dzięki nie żyję w nim i nie czuję potrzeby oglądać go i katować się nim na ekranie. Dla mnie to nie jest żadna prawda i nie rozumiem, dlaczego ktoś tak bardzo chce ukazywać swój naród w jak najgorszym świetle.

Trailer Drogówki mnie bardzo zniechęcił, nie uwierzę nigdy, że takie życie prowadzą ci ludzie - może niektórzy, ale wśród nich jest na pewno wiele normalnych, takich którzy mają rodziny, żony, dzieci i nie chodzą na dziwki. Niestety o tych dobrych bez sensu robić film, przecież to nudne i przesłodzone. Lepiej zróbmy o tych najbardziej obrzydliwych. Ech... no jakoś to do mnie nie przemawia.
Właśnie mam podobne odczucie... Dlaczego to co brzydkie, złe itd nazywamy "do bólu prawdziwy", "szczerym". "arcydziełem", "dotykającym tabu"? Żadna mi to nowość, że chodzi po tym świecie margines, ale to jest jednak margines. W większości świat jest jednak fajny, a wiele ludzi jest życzliwych i uczciwie żyjących
Ale tak to się tez chyba kręci - wystarczy spojrzeć na informacje - tylko "wypadek - 3 osoby nie żyją", "afera korupcyjna", "zlikwidowano szajkę dilerów".. o dobrych rzeczach ani słowa Ale generalnie jakby tak słuchać i patrzeć to nic , tylko się powiesić i dać Samrzowskiemu kolejny temat na film
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 16:24   #4357
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Why stop now (2012) - 6,5/10.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 17:46   #4358
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie widziałam paru filmów z zeszłorocznego Sundance, bo są niedostępne nigdzie.
Z tegorocznego tym bardziej, nie sądzę, żeby cokolwiek było już do obejrzenia.
O sorry, nie wiedziałam, że to tak długo trwa. A co z zeszłego roku możesz polecić?
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 17:55   #4359
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
"Jeden dzień" - po przeczytaniu książki niestety film nie zrobił na mnie wrażenia. 6/10
Ten film w ogóle ciągnie się jak flaki z olejem, nie mogłam się doczekać końca, taki nudny był. I pomyśleć, że niktórzy sie nim zachwycają.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 19:09   #4360
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ja czytałam i nie byłam szczególnie zachwycona Filmu z Keirą jeszcze nie oglądałam, czeka na swoją kolej. Byłam go bardzo ciekawa, ale po tylu negatywnych opiniach jakoś już nie mam na niego ochoty
To sobie narazie odpuszczę
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 19:14   #4361
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ten film w ogóle ciągnie się jak flaki z olejem, nie mogłam się doczekać końca, taki nudny był. I pomyśleć, że niktórzy sie nim zachwycają.
Zgadzam się. Pamiętam, że oglądałam na podglądzie

360 Połączeni - 5/10
Lubię filmy gdzie bohaterowie i ich wątki zaskakująco splatają się, pokazując jak świat jest mały i jak zależni jesteśmy od siebie i pozornie nie znaczących zdarzeń... ale ten film jakoś do mnie nie przemówił, prawie wszystkie wątki urwane w połowie, nie wyjaśniające spraw do końca, tak jakby komuś zabrakło pomysłu na zakończenie.
Moim faworytem w kategorii takich filmów jest To właśnie miłość i Miasto gniewu (chociaż każdy z innej bajki).

Lot - 6/10
Uwielbiam D. Washingtona, w mundurze pilota wygląda nieziemsko
Film opowiada o pilocie, który ratuje samolot przed katastrofą, znacznie ograniczając liczbę ofiar śmiertelnych... okazuje się jednak, że pilotował pod wpływem alkoholu i kokainy.
Spodziewałam się innego zakończenia, ale cóż ;-)
lourose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 19:32   #4362
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Poza tym jeżeli czyjaś menstruacja daje taki efekt jak strzelaniny u Tarantino to współczuję.
Wyobraziłam to sobie.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Musical, no kto by pomyślał, że tam będą SPIEWAĆ?! Zbrodnia
Zdaję sobie sprawę, że ludzie nie widzą na co idą, ale tego nie ogarniam. Żeby nawet gatunku nie sprawdzić?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Maraton z polskimi filmami już za mną (przed 7.00 rano wróciłam z kina). O żadnym filmie wcześniej nie czytałam, wiedziałam jedynie, że "Drogówka" jest Smarzowskiego, w "Sępie" gra Żebrowski, a tajemnicę fabuły "Pokłosia" zepsuła mi przyjaciółka, rzucając jedno kluczowe słowo^^.
I tak:
- "Drogówka" - sporo scen z seksem w tle (acz stwierdzam, że z tym jak z flakami u Tarantino - im więcej, tym mniej razi), wciągająca historia, dobra obsada. Generalnie Smarzowski, jakiego lubię i kino, jakie lubię. Bardzo. Będzie chyba 10/10.
- "Sęp" - akcja wartka, fabuła całkiem OK, jedynie zakończenie mi się nie podobało.
- "Mój rower" - mimo, że kompletnie nic o tym filmie nie wiedziałam, jakoś czułam, że hitem dla mnie by nie był i w sumie obejrzałam go wczoraj głównie dlatego, że był ostatecznie puszczony jako trzeci, a nie czwarty (pierwotnie planowałam wyjść po "Pokłosiu", mającym być wyświetlanym jako trzeci właśnie). Jednak okazał się zupełnie sympatyczny, ciepła, momentami wzruszająca opowieść SPOILER-> (ale scenę z potrąceniem Kolesia mogli sobie darować).
- "Pokłosie" - wiedziałam, że ma być kontrowersyjnie, no i było. Fabuła dobra, trzymająca do końca w lekkim napięciu - o tym, że mi się podobało, może świadczyć choćby fakt, że wytrwałam w oglądaniu tego filmu, mimo pory bardzo późnej (albo i wczesnej, zależy jak spojrzeć) i po trzech innych filmach. Będzie 8 albo 9/10.
Jak ja chciałam iść na ten maraton! Ale niestety udało mi się tylko na "Drogówkę" - dla mnie 10/10.

Myślę, że wiele osób (również w tym wątku) ma problem ze Smarzowskim, bo traktuje jego filmy jako dokumentalne. A to reżyser, który fascynuje się złem, kumuluje to zło, przejaskrawia. I pokazuje też walkę z tym złem, że zawsze jest też trochę dobra. To jest właściwy temat, a nie dokument z życia policjantów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 20:06   #4363
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Burning Palms - ten film to zupełne nieporozumienie. Bardzo lubię filmy, które składają się z kilku różnych historii, ale w tym przypadku nawet jeśli każda z tych historii ma potencjał to jest i tak zmarnowany. Film przejaskrawiony, ale niestety mam wrażenie, że twórcy postawili na to i zapomnieli o sensownym połączeniu tych historii...

Piękna - kocham francuskie kino, ale niestety trochę rozczarowałam się tym filmem. Z jednej strony nic specjalnego, bo temat raczej "obwałkowany", ale z drugiej ma swój klimat. Nie dłużył się, momentami bardziej lub mniej wciągający, ale czegoś mi zabrakło. Mimo tego uważam, że warto obejrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś lubi francuskie filmy.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 21:27   #4364
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak ja chciałam iść na ten maraton! Ale niestety udało mi się tylko na "Drogówkę" - dla mnie 10/10.
Ja jestem zachwycona tą instytucją (maratonów). Przed tym rokiem byłam tylko raz, w 2009 roku, a teraz w ciągu miesiąca byłam na trzech. Sprawdzałam repertuar z następnej imprezy (tej 15 lutego), nie zdecyduję się raczej, ale z niecierpliwością wypatruję kolejnej posiadówy w kinie. A ostatnio dostałam jeszcze kupon na bilet do kina w poniedziałek (do wykorzystania w ciągu 30 dni) za 10 zł.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Myślę, że wiele osób (również w tym wątku) ma problem ze Smarzowskim, bo traktuje jego filmy jako dokumentalne. A to reżyser, który fascynuje się złem, kumuluje to zło, przejaskrawia. I pokazuje też walkę z tym złem, że zawsze jest też trochę dobra. To jest właściwy temat, a nie dokument z życia policjantów.
Zgadzam się. I przyznam, że jakby nie patrzeć, nie uznałabym jego filmów za odrażające - takim mianem określiłabym na przykład "Ludzką stonogę". Filmy Smarzowskiego są jedynie nieładne.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 21:31   #4365
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Django" - fajna rozrywka, chociaż chyba nigdy do końca nie przekonam się do Tarantino, nie przekonuje mnie jego styl. Tu mamy trochę powtórkę z "Kill Billa", co jest akurat na plus, bo to mój ulubiony film tego reżysera Jak zwykle świetne dialogi, aktorsko mistrzostwo (zwłaszcza Waltz i DiCaprio), dobrze pokazana przemiana głównego bohatera. Film wciąga (jak zobaczyłam ile trwa, to myślałam, że nie wytrwam), bawi się konwencjami i na pewno oglądanie go nie jest stratą czasu. Jako że miałam dużo niższe oczekiwania, to dam aż 7,5/10.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 21:49   #4366
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak ja chciałam iść na ten maraton! Ale niestety udało mi się tylko na "Drogówkę" - dla mnie 10/10.

Myślę, że wiele osób (również w tym wątku) ma problem ze Smarzowskim, bo traktuje jego filmy jako dokumentalne. A to reżyser, który fascynuje się złem, kumuluje to zło, przejaskrawia. I pokazuje też walkę z tym złem, że zawsze jest też trochę dobra. To jest właściwy temat, a nie dokument z życia policjantów.
Ja zdaję sobie sprawę z tego, że to nie dokumenty. Drogówka trochę się pod ten gatunek 'podszywa' ale np Dom zły już w żadnym wypadku, tak czy inaczej nie przypadł mi do gustu w najmniejszym stopniu.
Mi przeszkadza właśnie to, o czym napisałaś - on fascynuje się złem, kumuluje to zło, przejaskrawia. Sensu tego działania nie rozumiem a fascynacja złem jest czymś co samo w sobie mnie przeraża i odrzuca. Po co mam myśleć o tym, co złe, oglądać to i pielęgnować w sobie fascynację czymś, co powoduje smutek lub krzywdę? Wolę tego nie robić i skupić się na tym, że życie jest jednak całkiem pięknie i przyjemne. Bo jeśli czegoś mam szukać w życiu, to szczęścia, a nie brzydoty - także na ekranie.

Ale, żeby nie było offtopu :

Les Miserables - Nędznicy
Wspaniały! Miałam łzy w oczach od początku do końca, a chwilami żałowałam że jestem w kinie bo chętnie bym poryczała jak bóbr drąc się w niebogłosy Niesamowicie poruszający, piękny. Ma momenty smutne, romantyczne, zabawne i takie, że ciary przechodzą.
Prawie wszystko wyśpiewane - może 5 zdań było wypowiedzianych normalnie. Na początku bałam się, że będzie mnie to męczyć ale szybko się wpada w konwencję i to nie przeszkadza. Śpiewają cudownie, przejmująco, z uczuciem i gra aktorska wszystkich bohaterów zasługuje na Oskara Obsada naprawdę świetna - Russel Crowe, Hugh Jackman, Ann Hathaway, Amanda Seyfried, Sasha Baron Cohen, Helena Bonham Carter...
Hugh Jackmana w pierwszej części filmu nie poznałam w ogóle - charakteryzacja na najwyższym poziomie. I nie jest 'cukierkowo' - bohaterzy nie są umalowani i piękni, mają czerwone, zapuchnięte oczy, spierzchnięte usta, wągry, zmarszczki i sczerniałe zęby. Bardzo przekonywująco.
No i sama fabuła - niezwykłe, ile wątków można zmieścić w jednym filmie. Przedstawiona historia naprawdę jest niezwykła i na pewno zostanie w pamięci na długo. Scenariusz jest doskonałe przemyślany. Każde wypowiedziane zdanie ma znaczenie, nikt nic nie gada na próżno.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 22:41   #4367
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Blitz - taki sobie film, w sumie nic specjalnego jak dla mnie. Niby 1,5godziny a ciągnął mi się przeraźliwie. Jakoś mnie nie zafascynował, nie dostrzegłam w nim nic interesującego 5/10
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 23:56   #4368
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez alexandrika Pokaż wiadomość
Brzydka prawda 7/10 bardzo lekka i przyjemna komedia romantyczna, przewidywalne zakończenie, ale miło się ogląda.
Mimo iz lubie i Katherine Heigl, i Gerrarda Butlera, to dla mnie to byl jeden z najgorszych filmow, jakie widzialam i jeden z niewielu jakie oceniam 0/10 - przewidywalny do bolu, glupi, wulgarny i niesmieszny Lubie sie czasem posmiac z wulgarnych filmow, ale tu nie znalazlam nic dla siebie

Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
ZLot - 6/10
Uwielbiam D. Washingtona, w mundurze pilota wygląda nieziemsko
Film opowiada o pilocie, który ratuje samolot przed katastrofą, znacznie ograniczając liczbę ofiar śmiertelnych... okazuje się jednak, że pilotował pod wpływem alkoholu i kokainy.
Spodziewałam się innego zakończenia, ale cóż ;-)
He he zgadzam sie, mundur i do tego okulary pilota Zakonczenie moim zdaniem jest jedna z ciekawszych czesci tego filmu, tak samo jak scena samego wypadku lotniczego

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Kaznodzieja z karabinem-tak chyba 7/10 Były rzeczy,które mnie raziły,ale były tez momenty.które doprowadziły mnie do łez(a rzadko płaczę na filmach). Na minus na pewno jak dla mnie to,ze mimo wszystko w ogóle nie polubiłam głównego bohatera,był dla mnie za bardzo niezrównoważony psychicznie,i za dużo w tym wszystkim było religii i nawiedzonych przemów. Na plus sceny,które mną mocno wstrząsnęły np.dzieci kładące się spać na ziemi w pobliskiej bezpiecznej wiosce,rozpacz dzieci gdy zobaczyły swoich zamordowanych rodziców i zaraz potem scena z chłopczykiem,który biegnie za psem wprost na bombę,ta cała sekwencja scen to było dla mnie za dużo. Wrażenie potęguje oczywiście fakt,że to film powstały na podstawie biografii.
Rzeczywiscie te sceny byly mocne i kilka lez uronilam (aczkolwiek ja to spory placzek jestem ostatnimi czasy ). Mnie najbardziej draznil sam glowny bohater; nie wiem czy taki byl wlasnie zamysl, ale postac ktora Gerrard Butler wykreowal byla wybitnie irytujaca - nie widzialam tu dobrego serca, tylko fanatyzm! Nie chcialabym byc w skorze jego zony - on tak bardzo stara sie znalezc pieniadze dla tych sierot, ze w ogole nie martwi sie o byt swojej rodziny, zabiera caly majatek i zostawia zone i dziecko z niczym

Wczoraj obejrzalam 'Sinister' - zgrabnie nakrecony horror, ciekawy watek, stopniowane napiecie, udane zkonczenie Calkiem dobrze mi sie ten film ogladalo, 7/10.
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 06:43   #4369
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość

Zgadzam się. I przyznam, że jakby nie patrzeć, nie uznałabym jego filmów za odrażające - takim mianem określiłabym na przykład "Ludzką stonogę". Filmy Smarzowskiego są jedynie nieładne.
ojjj ja uznałabym a filmy typu Ludzka Stonoga wykraczają już zupełnie poza mój próg tolerancji i nawet nie kwalifikowałam ich do rankingu "odrażalności" Nawet bym tego nie próbowała oglądać JA zgadzam się z Lanaverą - dla mnie kumulacja zła i wszelkiej ochydności nie jest czymś atrakcyjnym na ekranie ale powtarzając się - wiem, że wiele osób podziwia tego reżysera, więc moje (nasze) zdanie jest chyba mniejszością
Nawet nieszczęsny, wypominany już tutaj Tatarantino ma pierwiastki dobra w swoich filmach
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 11:23   #4370
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wish you were here (2012) - 4,5-5/10.
Film leżał na dysku od września, jakoś nie mogłam się za niego zabrać.
Po przeczytaniu na Filmwebie opinii osób, które film wcześniej obejrzały spodziewałam się czegoś mocnego, trzymającego w napięciu.
Niestety, wynudziłam się, było niewiele ciekawych scen, za to kilka z nich naprawdę szokujących i smutnych.
Nie polecam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:14   #4371
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja i Orson Welles (2008) - 6/10.
Taki sobie film, nie wciągnął mnie za specjalnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:29   #4372
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Filadelfia (6/10) - dobrze zagrany, dobry i interesujący temat na film i to wszystko.. Cała reszta przewidywalna co do minuty, niczym nie zaskoczył i był dość nudny? jak na taki temat i taką historię spodziewałam się większych emocji podczas oglądania, a wyszło jakoś tak płasko..

I, Anna (5/10) - wielkie rozczarowanie jak dla mnie, bo to kolejny film w którym po pierwszych 10 minutach domyśliłam się całej fabuły.. Pomijam już fakt, że filmów o podobnym schemacie było mnóstwo Jedynym plusem był całkiem niezły klimat, zdjęcia, natomiast gra aktorska leży i kwiczy - a zapowiadało się tak dobrze po zwiastunie.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:35   #4373
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja lubię fillmy Smarzowskiego. Zresztą, lubie różne, i te optymistyczne, i te realne, ale nie jakieś przejaskrawione i te jakie kręci Smarzowski też, czyli negatywnie i mocno oceniające pewne zjawiska, przejaskrawione w wielu momentach. Czasem lubię obejrzeć taki film, zastanowić się nad nim, czasem wolę obejrzeć inny. Uważam, że i takie są potrzebne, choć rozumiem, że nie każdemu się spodobają.

Ostatnio oglądałam:

Sesje (2012)- film poruszający ważną, moim zdaniem, tematykę- seksu niepełnosprawnych. Niewiele się o nim mówi, a przecież także mają potrzeby, chcą znaleźć odpowiedniego partnera, poznać ciało innej osoby i poznać swoją seksualność. Bardzo podobała mi się rola Helen Hunt, była 'profesjonalna', ale widać było jej emocje, to jak bliski stał się jej Marc. Postać Marka też bardzo dobra, a trudna do zagrania. Ciekawe dialogi, sporo humoru. Marc wprawdzie nie znalazł kobiety na stałe, ale jak widzimy w filmie spotkał kobiety, które wiele wniosły w jego życie, a wszystkie stały się też ważne dla niego, a ten mężczyzna osiągnął bardzo wiele mimo fizycznych ograniczeń. Podziwiam takie osoby i każdy powinien brać z nich przykład, bo bardzo często jest tak, że ograniczeń fizycznych żadnych, ale nie wykorzystujemy swoich możliwości. Polecam ten film.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-02-05 o 16:44
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:42   #4374
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Candy_lips, troche zdradziłaś fabułe w swoim opisie "Sesji"
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:44   #4375
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
Filadelfia (6/10) - dobrze zagrany, dobry i interesujący temat na film i to wszystko.. Cała reszta przewidywalna co do minuty, niczym nie zaskoczył i był dość nudny? jak na taki temat i taką historię spodziewałam się większych emocji podczas oglądania, a wyszło jakoś tak płasko..
Oglądałam go wiele lat temu , ale pamiętam, że mi się bardzo podobał Ciekawe czy jakbym teraz odświeżyła, to byłabym podobnego zdania
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:44   #4376
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
Candy_lips, troche zdradziłaś fabułe w swoim opisie "Sesji"
Tak, teraz widzę, dzięki, wzięłam na biało, myślę, że teraz dobrze.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 17:54   #4377
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Skyfall- 7,5/10. Ogólnie jest dobry, ale tylko dobry. Podobała mi się scena z pociągiem, pościgiem w podziemiu, z windą w tym biurowcu, w kasynie. Bond jednak troszkę mnie rozczarował, a Q to jakaś pomyłka. Szkoda, że M umarła i w ogóle nie podobało mi się, że została osaczona i później wciągnięta w walkę Bonda. Końcówka jakoś słabo wypadła wg mnie.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:36   #4378
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Oglądałam go wiele lat temu , ale pamiętam, że mi się bardzo podobał Ciekawe czy jakbym teraz odświeżyła, to byłabym podobnego zdania
niektóre filmy kiepsko znoszą upływ czasu. gdy ma się za sobą mnóstwo podobnych, stosunkowo nowszych i potem sięgnie się po coś sprzed 20 lat to są małe szanse na "wow", zbyt duże się ma oczekiwania

Compliance (3/10) - wiedziałam, że bedzie kontrowersyjnie, ale nie wiedziałam, że na tym się skończy film o głupocie i naiwności ludzkiej - po prostu, a do tego obrzydliwy. Ani "jakiejś" gry aktorskiej nie zauważyłam, ani zdjęcia, ani muzyka.. Głowna bohaterka zachowywała się jak 3latka - 0 inteligencji, 0 myślenia itd. Te trzy punkty tylko i wyłacznie za to, że ktoś nakrecił ten film, ludzie go obejrzą i co niektórzy może odrobine zmądrzeją
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 19:25   #4379
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Życie Pi 5/10 mnie nie zachwyciło, liczyłam na coś lepszego, ostatecznie nie mogłam się doczekać końca. Trochę nudnawe.
Zgadzam się, co za nudny film, scenarzysta chyba musila ostro przypalić aby wymyślić takiego gniota.

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Kwiat Pustyni 10/10 nawet tż ze mną obejrzał do końca
Brak słów aby opisać historię jaką przedstawia film.
Książka tak bardzo mnie nie ruszyła (być może dlatego, że nie pozwoliłam sobie wyobrazić sobie krzywdy jakiej doznała) jak zobaczenie namiastki tego co przeżyła Waris.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 19:35   #4380
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, co za nudny film, scenarzysta chyba musila ostro przypalić aby wymyślić takiego gniota.
Życie Pi było nakręcone na podstawie powieści...
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.