Pytanie o staż cz.II - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-01, 16:36   #4801
kayra
Zadomowienie
 
Avatar kayra
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez takuma Pokaż wiadomość
Jak to nie? Wprowadzasz wszystkich w błąd.

Można odbywać staż u tego samego organizatora nawet kilka razy! Warunek jest taki, że staż musi się odbywać na innym stanowisku niż poprzednio, a ponadto zakres czynności musi być różny od tego jaki wykonywało się na wcześniejszym stanowisku. Przykład, który podała wcześniej kayra jest idealny.
Tez mi się tak wydaje. Mam nawet koleżankę, która miała staż w PUPie i mówi, że mam racje.
__________________

kayra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 17:32   #4802
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Pisałaś:




W ogóle nie ma opcji odbywania stażu po raz których u tego samego organizatora stażu.


No właśnie jest problem, bo zgodnie z powyższym, co pisałam:


Prościej nie potrafię.

Reasumując- nie można mieć stażu ponownie u tego samego organizatora i na takim samym stanowisku pracy, na jakim się miało, chyba, że staż został zerwany z przyczyn organizatora itd...
U tego samego pracodawcy można, ale wtedy musi być wpisane we wniosku inne stanowisko. Ja przykładowo dostałam staż w PUP - pozostali pracownicy obsługi biurowej. Po pół roku dostałam drugi staż, ale już na stanowisku archiwisty.
Skoro już coś cytujesz to zaznaczaj cale zdanie, bo wtedy ma całkiem inny sens niż ten zaznaczony kawałek
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 11:14   #4803
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez takuma Pokaż wiadomość
Jak to nie? Wprowadzasz wszystkich w błąd.

Można odbywać staż u tego samego organizatora nawet kilka razy! Warunek jest taki, że staż musi się odbywać na innym stanowisku niż poprzednio, a ponadto zakres czynności musi być różny od tego jaki wykonywało się na wcześniejszym stanowisku. Przykład, który podała wcześniej kayra jest idealny.
Masz rację, mój błąd, przepraszam.
Próbowałam potem zmienić posta, ale go niby zmieniało i mnie wywalało przez błąd serwera, więc w końcu nie wiedziałam, czy go zmieniło czy nie. A wieczorem w ogóle mi wizaż nie chodził, niemniej jednak błąd mój- zwraca honor
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 15:07   #4804
dianeczka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3
GG do dianeczka18
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witajcie dziewczyny
Odnośnie stażów imiennych- na konkretną osobę- w jaki sposób się to załatwia? Najpierw muszę iść do UP po zaświadczenie, czy najpierw znaleźć praodawcę, który będzie chciał mnie zatrudnić? Szukam stażu administracyjnego i chyba popatrzę po urzędach, policji i sądach, bo to właśnie mnie interesuje, a studiuję 2 rok, 1 dziennie a od 2 zaocznie, ponieważ chciałabym znaleźć pracę a nie te 5 lat na utrzymaniu rodziców siedzieć...


Pozdrowionka
dianeczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:01   #4805
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez dianeczka18 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Odnośnie stażów imiennych- na konkretną osobę- w jaki sposób się to załatwia? Najpierw muszę iść do UP po zaświadczenie, czy najpierw znaleźć praodawcę, który będzie chciał mnie zatrudnić? Szukam stażu administracyjnego i chyba popatrzę po urzędach, policji i sądach, bo to właśnie mnie interesuje, a studiuję 2 rok, 1 dziennie a od 2 zaocznie, ponieważ chciałabym znaleźć pracę a nie te 5 lat na utrzymaniu rodziców siedzieć...


Pozdrowionka
Skoro studiujesz też dziennie to stażu z UP chyba nie dostaniesz. A w ogóle jesteś tam zarejestrowana skoro studiujesz w takim trybie?
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:02   #4806
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez dianeczka18 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Odnośnie stażów imiennych- na konkretną osobę- w jaki sposób się to załatwia? Najpierw muszę iść do UP po zaświadczenie, czy najpierw znaleźć praodawcę, który będzie chciał mnie zatrudnić? Szukam stażu administracyjnego i chyba popatrzę po urzędach, policji i sądach, bo to właśnie mnie interesuje, a studiuję 2 rok, 1 dziennie a od 2 zaocznie, ponieważ chciałabym znaleźć pracę a nie te 5 lat na utrzymaniu rodziców siedzieć...


Pozdrowionka
Nie zarejestrujesz się jako osoba bezrobotna, bo studiujesz dziennie, a to Cię z miejsca dyskwalifikuje.
A odnośnie pytania, to druga opcja, czyli szukasz pracodawcy, który Cię przyjmie na staż (i być może zatrudni po nim, zgodnie z wewn.przepisami PUP) i wtedy on we wniosku wskazuje Ciebie z imienia, nazwiska i daty urodzenia do odbycia stażu z PUP. Oczywiście musisz być zarejestrowana w PUP, a z tym co pisałam wyżej może być ciężko...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 16:07   #4807
kayra
Zadomowienie
 
Avatar kayra
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez jessy86 Pokaż wiadomość
Skoro studiujesz też dziennie to stażu z UP chyba nie dostaniesz. A w ogóle jesteś tam zarejestrowana skoro studiujesz w takim trybie?
Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie zarejestrujesz się jako osoba bezrobotna, bo studiujesz dziennie, a to Cię z miejsca dyskwalifikuje.
A odnośnie pytania, to druga opcja, czyli szukasz pracodawcy, który Cię przyjmie na staż (i być może zatrudni po nim, zgodnie z wewn.przepisami PUP) i wtedy on we wniosku wskazuje Ciebie z imienia, nazwiska i daty urodzenia do odbycia stażu z PUP. Oczywiście musisz być zarejestrowana w PUP, a z tym co pisałam wyżej może być ciężko...
Przecież napisała, że jest na drugim roku, pierwszy studiowała dziennie, a teraz przeszła na zaoczne. Czytajcie ze zrozumieniem.
Musisz znaleźć pracodawcę, który przyjmie Cie na staż i on wtedy złoży wniosek do PUPu, właśnie ze wskazaniem, że jest zainteresowany Tobą.
__________________

kayra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 20:55   #4808
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez kayra Pokaż wiadomość
Przecież napisała, że jest na drugim roku, pierwszy studiowała dziennie, a teraz przeszła na zaoczne. Czytajcie ze zrozumieniem.
Musisz znaleźć pracodawcę, który przyjmie Cie na staż i on wtedy złoży wniosek do PUPu, właśnie ze wskazaniem, że jest zainteresowany Tobą.
Jak widać obie najwidoczniej źle zrozumiałyśmy.

A ty nie powielaj odpowiedzi, skoro już takowa została udzielona, to tak w ramach na przyszłość, bo widzę, że teraz każde moje potknięcie będzie w tym wątku przez Ciebie wyoślone
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 21:46   #4809
kayra
Zadomowienie
 
Avatar kayra
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jak widać obie najwidoczniej źle zrozumiałyśmy.

A ty nie powielaj odpowiedzi, skoro już takowa została udzielona, to tak w ramach na przyszłość, bo widzę, że teraz każde moje potknięcie będzie w tym wątku przez Ciebie wyoślone
Nio tak może lepiej nic nie pisać i pozwalać na wprowadzanie innych w błąd. Moze nikt inny nie powinien nic pisać tylko ty, bo nikt inny się nie zna. Nie rozumiem tego oburzenia, to chyba dobrze, że ktoś zwraca uwagę, niż to tak zostawiać. Tylko raz cie poprawiałam i słusznie, nie rozumiem czemu od razu się obruszasz. Może należy się dwa razy zastanowić nim zaczniesz komuś radzić.
A prawo na odpowiadanie na pytania, mam takie samo jak i ty.
__________________

kayra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 22:17   #4810
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pytanie o staż cz.II

a czy ten wniosek co teraz daja na staze do wypelnienia przez pracodawce to ma pracodawca zawiesc czy ja moge?
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 22:46   #4811
dianeczka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3
GG do dianeczka18
Dot.: Pytanie o staż cz.II

.

Edytowane przez dianeczka18
Czas edycji: 2013-02-07 o 13:42 Powód: Przepraszam, zdubowanie postu .
dianeczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 23:03   #4812
dianeczka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3
GG do dianeczka18
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Kayra, 21kasia21 dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Wybieram się na staż, by zyskać trochę doświadczenia. Mam nadzieję, że także dostanę po nim etat. Jeżei to się nie uda, to schowam swą dumę do kieszeni i zacznę "nachodzić" pracodawców, haha. Może znajdę coś ciekawego, bo w moim województwie ciężko z pracą, a wyjścia awaryjnego (znajomości)w ogóle nie posiadam w administracji- a tylko to biorę pod uwagę.
Myślę też nad płatnymi kursami, np na księgową itp, ale czy to coś da?

Czy dana ilość miesięcy stażu jaki mi przydzielają zależy od hmm ustawy? Wiem, że jest to 3-12 miesięcy ale od czego zależy na ile mnie wyślą?

Pozdrawiam.
dianeczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 07:32   #4813
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez kayra Pokaż wiadomość
Nio tak może lepiej nic nie pisać i pozwalać na wprowadzanie innych w błąd. Moze nikt inny nie powinien nic pisać tylko ty, bo nikt inny się nie zna. Nie rozumiem tego oburzenia, to chyba dobrze, że ktoś zwraca uwagę, niż to tak zostawiać. Tylko raz cie poprawiałam i słusznie, nie rozumiem czemu od razu się obruszasz. Może należy się dwa razy zastanowić nim zaczniesz komuś radzić.
A prawo na odpowiadanie na pytania, mam takie samo jak i ty.
Owszem, pomyliłam się, poprawiono mnie, przeprosiłam i jest w porządku, pokłonów nie będę tutaj czynić, aby komuś było lepiej. Raz się pomyliłam, jeszcze czegoś się doszukałaś w moich nietrafionych radach? Nie twierdzę, że nikt inny się nie zna, bo jakbyś przeczytała ten cały wątek, to byś wiedziała, że nie jestem jedyną osobą, która się w tym wątku udziela i są też inne dziewczyny, które tutaj się wypowiadają, w tym ty, która zwróciła mi sensownie rację. Nie oburzam się, bo nie mam o co, mam ważniejsze sprawy niż polemizowanie z Tobą, kto ma rację, a kto nie, bo to czytający sami wyciągną wnioski.
Tylko po co powielać odpowiedzi, skoro już jedna padła, a nie jest ona zła i mam rację? Ironicznie zostało to napisane, także wyluzuj
Masz jeszcze jakieś zastrzeżenia, pytania, uwagi, to poproszę na PW, co by tego wątku nie zaśmiecać.

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
a czy ten wniosek co teraz daja na staze do wypelnienia przez pracodawce to ma pracodawca zawiesc czy ja moge?
Chodzi Ci o wniosek imienny, kiedy to pracodawca Cię wskazuje na staż, jako osobę do jego odbycia? Jeżeli tak, to pracodawca musi go złożyć osobiście, bo trzeba przedstawić dokumenty m.in wpis do ewidencji, opłacanie składek, nip itd. Aczkolwiek pamiętam, że w tym wątku ktoś pisał, iż tam to wszystko sam zanosił, ale teorteycznie musi to wszystko do PUP dostarczyć pracodawca, bo są wymagane jego podpisy.

Jeżeli znowu chodzi o skierowanie do pracy na staż, które dostajesz z PUP, to idziesz z nim do pracodawcy i on powinien go wypełnić i tobie oddać, chociaż jednej z dziewczyn pracodawca wszystkie te skierowania pozbierał i oddał hurtowo.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:16   #4814
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jeżeli znowu chodzi o skierowanie do pracy na staż, które dostajesz z PUP, to idziesz z nim do pracodawcy i on powinien go wypełnić i tobie oddać, chociaż jednej z dziewczyn pracodawca wszystkie te skierowania pozbierał i oddał hurtowo.
chyba ten bo babka dala mi w pup wniosek i nic nie mowila zeby pracodawca zaniosl,powiedziala zeby tylko wypelnil...
powinien wypelnic...juz 3 dni wypelnia ...co za ludzie....
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:28   #4815
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
chyba ten bo babka dala mi w pup wniosek i nic nie mowila zeby pracodawca zaniosl,powiedziala zeby tylko wypelnil...
powinien wypelnic...juz 3 dni wypelnia ...co za ludzie....
To zwykłe skierowanie na staż, z którym idziesz do pracodawcy
Czasem tak jest, niektórzy mają czas na wszystko, a Ty czekasz i czekasz... Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 11:06   #4816
kayra
Zadomowienie
 
Avatar kayra
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Owszem, pomyliłam się, poprawiono mnie, przeprosiłam i jest w porządku, pokłonów nie będę tutaj czynić, aby komuś było lepiej. Raz się pomyliłam, jeszcze czegoś się doszukałaś w moich nietrafionych radach? Nie twierdzę, że nikt inny się nie zna, bo jakbyś przeczytała ten cały wątek, to byś wiedziała, że nie jestem jedyną osobą, która się w tym wątku udziela i są też inne dziewczyny, które tutaj się wypowiadają, w tym ty, która zwróciła mi sensownie rację. Nie oburzam się, bo nie mam o co, mam ważniejsze sprawy niż polemizowanie z Tobą, kto ma rację, a kto nie, bo to czytający sami wyciągną wnioski.
Tylko po co powielać odpowiedzi, skoro już jedna padła, a nie jest ona zła i mam rację? Ironicznie zostało to napisane, także wyluzuj
Masz jeszcze jakieś zastrzeżenia, pytania, uwagi, to poproszę na PW, co by tego wątku nie zaśmiecać.
A jednak to robisz i znowu wiesz lepiej. Masz niewątpliwie problem z tym, że ktoś cie raczył poprawić i mnie atakujesz. Nie będę już z tobą wymieniać wiadomości, bo widać to nie ma sensu. Napisałam w swojej wiadomości odpowiedź, bo zaraz byś mi zarzuciła, że tylko i wyłącznie się czepiam i ci coś wytykam.
__________________

kayra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 12:19   #4817
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Zakończyłam staż tydzień temu, bo nagle okazało się, że jednak nie ma pieniędzy na przedłużanie... Teraz babeczka z UP napomknęła, że mogę iść podpytać się, czy mogę pójść jeszcze raz na staż do tego samego pracodawcy...Nie wiem gdzie sens i logika, niby nie można mieć stażu częściej niż co 3 lata, poza tym skoro mieliby kasę na następny staż, to czemu po prostu nie przedłużyli mi wcześniejszego?? Nie mam teraz czasu iść do urzędu, bo mam rozmowy kwal., musiałam się wyżalić :/
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 12:48   #4818
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Provocateur
O widzę, że podlegamy pod ten sam urząd. Powiedzieli Ci, że mają kasę? Bo mi ostatnio powiedziano, że jeszcze czekają na pieniądze.

A z tym stażem co 3 lata, to teoretycznie przysługuje Ci staż do roku czasu, pewnie miałaś krócej, więc możesz się jeszcze starać.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 13:16   #4819
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Powiem ci, że moj pracodawca współpracuje z UP i mówili mu już w grudniu, że kasa będzie od stycznia. Potem powiedzieli mu, że ja jestem finansowana przez jakiś program, przez który nie można przedłużać staży. Wczoraj byłam na chwilę w UP i na moje pytanie dlaczego mi nie przedłużyli, babka powiedziałą właśnie tak, jak pisałam - że nie ma pieniędzy, ale mogę złożyć bla bla i dostać kolejny... Jeżeli w ciągu następnego tygodnia nie dostanę odpowiedzi z miejsca pracy, do którego teraz aplikuję, to idę do UP i będę rozmawiać o tym stażu, na razie mam nadzieję na normalną pracę...
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 05:10   #4820
takuma
Raczkowanie
 
Avatar takuma
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie sens i logika, niby nie można mieć stażu częściej niż co 3 lata, poza tym skoro mieliby kasę na następny staż, to czemu po prostu nie przedłużyli mi wcześniejszego??
Nie istnieje żaden przepis, który mówi o trzech latach przerwy. Możesz zacząć drugi staż zaraz po zakończeniu pierwszego. To częsta praktyka urzędów pracy, że dają drugi staż zamiast przedłużania pierwszego.
takuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 10:59   #4821
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Może są u mnie wewnętrzne wytyczne, bo aż dwa razy sprawdzano jak dawno temu miałam pierwszy staż. Jak na razie przeszłam pierwszy etap rozmów o pracę, we wtorek drugi i mam nadzieję, że będę mogła wypiąć się na urząd
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 13:37   #4822
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Może są u mnie wewnętrzne wytyczne, bo aż dwa razy sprawdzano jak dawno temu miałam pierwszy staż. Jak na razie przeszłam pierwszy etap rozmów o pracę, we wtorek drugi i mam nadzieję, że będę mogła wypiąć się na urząd
Niewykluczone, w wielu PUP tak jest i wtedy oficjalne przepisy nie są wiążące, np. obowiązek zatrudnienia po stażu na pół roku w pełnym wymiarze godzin...
Niemniej jednak powodzenia, bo w moich stronach przez PUP niewiele osób pracę znajduje
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 11:59   #4823
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pytanie o staż cz.II

28 powinnam już kończyć staż.. Ale przedłużyli mi znowu o kolejne 3 miesiące.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 13:34   #4824
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pytanie o staż cz.II

hejj, nie wiem czy już o tym było, może głupie pytanie ale...jeśli mam karę, że mogę zarejestrować się ponownie po 120 dniach to jest ona surowo przestrzegana?? bo dosłownie wnioski na staż przyjmują najpóźniej 6 dni przed upływem tego okresu;/ mój błąd..
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 13:55   #4825
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
28 powinnam już kończyć staż.. Ale przedłużyli mi znowu o kolejne 3 miesiące.
To źle czy dobrze?
Wnioskując po emotce, to nie jesteś zadowolona

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
hejj, nie wiem czy już o tym było, może głupie pytanie ale...jeśli mam karę, że mogę zarejestrować się ponownie po 120 dniach to jest ona surowo przestrzegana?? bo dosłownie wnioski na staż przyjmują najpóźniej 6 dni przed upływem tego okresu;/ mój błąd..
Za co Cię wykreślili?
Czy surowo, to pojęcie względne, jest to przepis i musi upłynąć ten okres czasu, aby potem ponownie się zarejestrować jako osoba bezrobotna.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 14:05   #4826
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pytanie o staż cz.II

za to, że nie przyszłam w określonym dniu podpisać się...
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 14:08   #4827
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
za to, że nie przyszłam w określonym dniu podpisać się...
To szkoda, że sobie zawaliłaś to tylko podpisem, myślałam, że coś poważniejszego miało miejsce
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 16:56   #4828
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dziewczyny mam pytanie, czy będąc na stażu, mogę wykonywać jakąś prace dodatkową (umowa zlecenie albo o dzieło (np jakieś inwentaryzacje ) ??
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 18:38   #4829
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie, czy będąc na stażu, mogę wykonywać jakąś prace dodatkową (umowa zlecenie albo o dzieło (np jakieś inwentaryzacje ) ??
Podejmując jakąkolwiek pracę podczas odbywania stażu i to niezależnie czy to umowa o dzieło czy zlecenie- podjęłaś pracę, co jest równoznaczne, z tym, że nie możesz już odbywać stażu.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:07   #4830
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To źle czy dobrze?
Wnioskując po emotce, to nie jesteś zadowolona


NO nie jestem zbytnio zadowolona.. Miałam załatwione u znajomej a tu się dowiaduję ,że jednak jeszcze przez 3 miesiące będę w tej szkole siedzieć. szczegolnie ze dyrektor jest straszny.. Nie da się z nim wytrzymać.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2013-02-12 o 12:08
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.