Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosmetyków! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-07, 13:49   #31
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez BeatriceM Pokaż wiadomość
widzę, że znikają komentarze o tym, że tbs należy do koncernu l'oreal testującego na zwierzętach!
Fatycznie! Ale dziadostwo!
__________________
"Pracuj tak ciężko nad sobą, byś nie miał czasu krytykować innych"
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 18:17   #32
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez BeatriceM Pokaż wiadomość
widzę, że znikają komentarze o tym, że tbs należy do koncernu l'oreal testującego na zwierzętach!
z tego co wiem TBS jest na liście PETA więc chyba rzeczywiście nie testują. za dużo do stracenia jakby się wydało.

no, nasza kochana wolność słowa na wizażu..
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 18:23   #33
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
z tego co wiem TBS jest na liście PETA więc chyba rzeczywiście nie testują. za dużo do stracenia jakby się wydało.

no, nasza kochana wolność słowa na wizażu..
Oni nie, ale L'oreal już tak, a kasa spływa do jednej kieszeni
__________________
"Pracuj tak ciężko nad sobą, byś nie miał czasu krytykować innych"
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 20:15   #34
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Nie wydaje mi się żeby było tak pięknie. Koncerny na pewno zaczną szukać luk. Najważniejsza według mnie jest edukacja i uświadamianie ludzi.
Testy na zwierzętach lub ludziach są bez sensu. Przez tyle lat przetestowali już tyle tego, że wystarczy, a jeśli istnieje podejrzenie, że dana substancja jest toksyczna to po co ją wgl do kremu pakowac i testy przeprowadzać?
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 20:57   #35
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez youares1ck Pokaż wiadomość
The Body Shop -> L'oreal -> koncern -> wszystko jasne.
JAKIETOSUPER, że nie będą testować na zwierzętach. Będą testować na ludziach - w Azji, w Afryce, gdziekolwiek, gdzie się da. Paranoja. Szkoda, że nikt nie zastanowił się, w jaki sposób te 'testy na zwierzętach' (jeśli już gdzieś są stosowane) działają - oni nie zabijają zwierząt, a sprawdzają, jaka dawka podrażnia im skórę, oczy, itd. Pewnie, lepiej to robić od razu na ludziach, niż na myszach. A najlepiej w krajach biednych, w których nie dostaną za to wynagrodzenia, albo dostaną - tzw. głodowe, żeby mogli sobie kupić coś do picia.
Wszystko ma drugie dno. Ktoś w ogóle wierzy, że takiemu koncernowi zależy na dobrze zwierząt? Tak? Bo mnie się wydaje, że za wszystkim stoi kasa, patenty i konkurencja .
Malo wiesz moja droga.

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
kochamy zwierzęta i dlatego jemy mięso
Nie wszyscy. Co raz wiecej ludzi jest wege lub ogranicza spozycie.
Takie hasla nic nie wnosza. Lepiej siedziec i nic nie robic czy zrobic cokolwiek?
Wiesz ile znam ludzi, ktorzy miesa nie jedza, a jak jest akcja zeby pomoc kotu czy psu to odwracaja glowy.

Cytat:
Napisane przez Kanula Pokaż wiadomość
Jasne,masz rację Można tak w nieskończoność wymieniać podobne przykłady- jemy mięso, mamy skórzane torebki, buty. Tylko że tu chodzi mi raczej o warunki życia jakie mają te zwierzęta, jak się długo i okropnie męczą podczas tych testów. Ja nie nawołuję do niezabijania zwierząt i żywienia się trawą, ale do bycia ludzkim. Szybka śmierć nie jest tak okrutna jak umieranie w męczarniach po tygodniach/miesiącach/latach w laboratorium po eksperymentach. Widziałam kiedyś filmik w internecie z takimi zwierzętami z laboratoriów L'oreala. Bardzo przykry widok...
Jedne i drugie cierpia tak samo. A warunki w rzezniach to nie niest hotel 5 gwiazdkowy.

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ale te kosmetyki nie byłby testowane na ludziach, którzy je kupują
Poza tym z ludzkiej próżności? W artykule było napisane, że dotyczy to wszystkich kosmetyków "od mydeł po pasty do zębów", nie wiem czy używanie mydła albo pasty to taka straszna próżność

Nie jestem za testowaniem kosmetyków na zwierzętach i przysparzania im cierpień, ale też średnio mi się uśmiecha wykorzystywania ludzi, którzy po prostu nie mają pieniędzy lub wypuszczanie na rynek nieprzetestowanych kosmetyków.
A noszenie bawelnianych majtek wykonanych malymi chinskimi raczkami za 20centow na godz. lub za miske zupy sie usmiecha?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Szanuje to że sa osoby dla których pierwszą cecha przy wyborze kosmetyku jest fakt czy był on testowany na zwierzętach czy nie, lub czy jest wegański.

Nie szanuje natomiast podejścia nie testujmy na zwierzetach bo to tylko ludzka próżność, potestujmy sobie na ludziach. Stąd moje pytanie.
Wiekszosc kremow, szamponow etc. tak czy srak zostalo przetestowanych na ludziach. Czy szczor czy kot czy pies ma taka skore jak male dziecko jak ja czy Ty? Nie. Pies moze zjesc splesnialego ziemniaka i nic mu nie jest, a Ty mozesz? Bo ja nie moge.

A dla kogo sa te kosmetyki? Dla zwierzat? To Twoj pies czy kot bedzie se smarowal swoje dupsko czy Ty?

Tez nie jestem za tym zeby testowac SKLADNKI na ludziach bo to takie same zlo jak testy na zwierzetach. Tak samo jak zawsze beda cierpiec Ci najslabsi, bezbronni.
To co uzywamy na dzien dzisiejszy zostalo juz przetestowane sto razy i to sto lat lemu. Najgorsze sa nowosci, ktorych my nie potzrebujemy. Powiedzcie czy znacie taki krem, ktory naprawde odmlodzil czyjas skore, bo ja nie. Odmlodzic to moze skalpel. Czy naprawde jak se posmaruje cycki kremem to mi urosnal beda jedrniejsze czy bardziej
cwiczenia tutaj odgrywaja istotna role?

Chodzi o to zeby wykorzystac juz to co zostalo przetestowane. Jest wele firm , ktore uzywaja tych skladnikow, ktore juz byly przetestowane maja swietne produkty.

Sa firmy, ktore testuja na sobie nawzajem lub firmy rodzinne, ktore na rodzinie tetsuja. Matko Ziaja tetsuje na ludziach no i co z tego Kazdy moze isc i zglosic sie na ochotnika.


Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spokój Wiem, że przy takich tematach zawsze jest gorąco, ale spróbujmy szanować swoje wzajemne zdanie

Jeśli chodzi o mnie, to bardzo cieszę się że weszła ta decyzja Wreszcie nie będę musiała sterczeć w drogeriach pod półkami z listą firm testujących na zwierzętach
Testy przeprowadzane na zwierzętach w dużej mierze były bezsensowne, np. smarowanie oczu kotom bardzo stężoną dawką kremu - przecież po pierwsze taka dawka na pewno nie wejdzie do użycia (i to nawet bez sprawdzania można to wiedzieć), a poza tym nikt nie używa kremu do rąk na gałki oczne
Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby tu testowanie na wyhodowanych komórkach ludzkich. Od razu wiadomo byłoby, jak człowiek, a nie zwierzę zareaguje na dany środek oraz nikt by przy tym nie ucierpiał.
Amen
Takie testy juz sie odbywaja.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2013-02-07 o 20:59
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 21:44   #36
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez youares1ck Pokaż wiadomość
The Body Shop -> L'oreal -> koncern -> wszystko jasne.
JAKIETOSUPER, że nie będą testować na zwierzętach. Będą testować na ludziach - w Azji, w Afryce, gdziekolwiek, gdzie się da. Paranoja. Szkoda, że nikt nie zastanowił się, w jaki sposób te 'testy na zwierzętach' (jeśli już gdzieś są stosowane) działają - oni nie zabijają zwierząt, a sprawdzają, jaka dawka podrażnia im skórę, oczy, itd. Pewnie, lepiej to robić od razu na ludziach, niż na myszach.A najlepiej w krajach biednych, w których nie dostaną za to wynagrodzenia, albo dostaną - tzw. głodowe, żeby mogli sobie kupić coś do picia.
Wszystko ma drugie dno. Ktoś w ogóle wierzy, że takiemu koncernowi zależy na dobrze zwierząt? Tak? Bo mnie się wydaje, że za wszystkim stoi kasa, patenty i konkurencja .
Czasem lepiej milczeć, ryzykując, że wezmą nas za idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Testuje się na ogromną skalę a po przetestowaniu JEDNEJ próbki - często w potwornie bolesny sposób, bez żadnego znieczulenia - zwierzę się zabija, bo jest już niemiarodajnym probierzem - nikt nie zaryzykuje, że pierwszy test będzie miał jakikolwiek wpływ na drugi. Testuje się wielokrotnie, na kolejnych zwierzętach, te same substancje - zmieniają się testerzy.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2013-02-07 o 21:46
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 03:05   #37
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że niestety nie wszystkie produkty można testować na sztucznej skórze, tym bardziej, że przepis dotyczy bardzo wielu produktów, nie tylko szminek i tuszy do rzęs, ale też takich, które mają dosyć specyficzne działanie.
Na sztucznej skórze testuje się SKŁADNIKI! Całego produktu od dawna w UE nie można testować na zwierzętach i robi sięto często na ludziach bo po odpowiedniej ilości testów produkt nie skrzywdi jakoś wybitnie.

Oprócz tego wszystkim, które twierdzą, że zaczną testować na obywatelach krajów trzeciego świata polecam zapoznać się ze stronami przeciw testom, które jasno wymieniają jakie są testy zamieniające aktualną brutalną rzeźnie.

Poza tym wiadomość okazała się zbyt idealna bo prawo to jeszcze nie weszło, ani nie jest jeszcze pewne. Jest to to samo, które leży od lat i czeka aż L'oreal wylobbuje sobie przesunięcie daty. Radzę czekać na rozwój wydarzeń.

Edytowane przez Bela03
Czas edycji: 2013-02-08 o 21:12
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 18:38   #38
fibi87
Raczkowanie
 
Avatar fibi87
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: okolice Poznania ;)
Wiadomości: 434
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Kanula, chyba forum jest od tego, żeby dyskutować, spokojnie

Pewnie widziałaś nie raz zdjęcia zwierząt po testach, pamiętam bardzo dobrze króliki całe poparzone, ślepe, bały się własnego cienia. Uważasz, że zrobienie tego ludziom jest ok?
Aha, to będą łapanki na ulicach, żeby było na kim testować? Człowiek, jeśli się zgłosi, to z własnej woli, jeśli będzie miał dość nikt go w klatce nie będzie trzymał. Ja osobiście bardzo się cieszę, że te prawo wreszcie wejdzie w życie. Co do metod badawczych to czytałam kiedyś artykuł na ten temat, nie pamiętam już zupełnie co to konkretnie było ale przedstawiali właśnie jakąś alternatywną metodę badania kosmetyków. Poszukaj w necie, na pewno znajdziesz. To nie jest wybór "zwierzęta albo ludzie"
__________________
************************* ************************* *
A takie tam moje pomysły na ładny dom
http://speckled-fawn.blogspot.com/

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33562589
************************* ************************* *
fibi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 02:41   #39
chrumcanka
Przyczajenie
 
Avatar chrumcanka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Bardzo dobrze, że ten zakaz wreszcie został wprowadzony. Ja staram się nie kupować kosmetyków, które były testowane na zwierzętach, jednak nie da się ukryć, że wielu producentów próbuje ten fakt zataić i często na samym opakowaniu nie ma o tym żadnej wzmianki.
chrumcanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 07:37   #40
Hanulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Jest bardzo prosty sposób na obejście tego przepisu... firmy będą testowały komponenty swoich produktów na zwierzętach, natomiast same produkty już nie.
Hanulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 07:46   #41
Aduchowa
Przyczajenie
 
Avatar Aduchowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

w artykule jest wyraznie napisane, że zakaz dotyczy także składników kosmetyków więc jego obejście nie będzie takie proste. należy czytać dokładniej.
Aduchowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 14:01   #42
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Aduchowa Pokaż wiadomość
w artykule jest wyraznie napisane, że zakaz dotyczy także składników kosmetyków więc jego obejście nie będzie takie proste. należy czytać dokładniej.
Ale zawsze mogą to zorganizować tak, jak było z dopalaczami. Oficjalnie będzie, że to nie składniki kosmetyków, czy kosmetyki.
mln jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 15:11   #43
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
Ale zawsze mogą to zorganizować tak, jak było z dopalaczami. Oficjalnie będzie, że to nie składniki kosmetyków, czy kosmetyki.
Dokładnie, rozpocznie się teraz gra słów aby ominąć niewygodne informacje. A tutaj coś dla osób twierdzących, że zwierzęta w cale nie są źle traktowane podczas testów:

„Na czym polega testowanie kosmetyków na zwierzętach? Laik pewnie myśli, że goli się królikowi oblicze i wklepuje maseczkę odmładzającą, a potem królik wraca do swoich zajęć. Jest zupełnie inaczej.” Weźmy szampony do włosów. Składniki kosmetyku wstrzykiwane są do worka spojówkowego królików w celu zbadania stopnia bezpieczeństwa produktu w wypadku dostania się go do oczu. Po takich badaniach zwierzętom w najlepszym przypadku oko zwykle ropieje lub doznaje trwałego uszkodzenia. W najgorszym oko zostaje wyżarte przez kwas, a króliki są albo zabijane, albo wysyłane na inne badania. Dzięki temu możemy być spokojni stosując taki szampon.

Dobrze, że takie zakazy są wprowadzane bo dzięki nim np Unilever musiał zmienić swoja politykę (tzn. mam nadzieję, że zmienił)
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:16   #44
lily863
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm




abrakatabra, 2013-02-10 15:11 "W najgorszym oko zostaje wyżarte przez kwas, a króliki są albo zabijane, albo wysyłane na inne badania."


W trakcie przeprowadzania badań na zwierzętach, zwierzę bierze udział w badaniu tylko RAZ.
lily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 23:50   #45
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
kochamy zwierzęta i dlatego jemy mięso
Tak, bo skoro jem mięso, powinnam nienawidzić wszystkich zwierząt, być zwolenniczką testowania na nich kosmetyków, kopać psy i rzucać kamieniami w koty

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Cytat:
Napisane przez youares1ck Pokaż wiadomość
The Body Shop -> L'oreal -> koncern -> wszystko jasne.
JAKIETOSUPER, że nie będą testować na zwierzętach. Będą testować na ludziach - w Azji, w Afryce, gdziekolwiek, gdzie się da. Paranoja. Szkoda, że nikt nie zastanowił się, w jaki sposób te 'testy na zwierzętach' (jeśli już gdzieś są stosowane) działają - oni nie zabijają zwierząt, a sprawdzają, jaka dawka podrażnia im skórę, oczy, itd. Pewnie, lepiej to robić od razu na ludziach, niż na myszach. A najlepiej w krajach biednych, w których nie dostaną za to wynagrodzenia, albo dostaną - tzw. głodowe, żeby mogli sobie kupić coś do picia.
Wszystko ma drugie dno. Ktoś w ogóle wierzy, że takiemu koncernowi zależy na dobrze zwierząt? Tak? Bo mnie się wydaje, że za wszystkim stoi kasa, patenty i konkurencja .
Tak, a dzieci przynosi bocian. Nawet komercyjne telewizje trąbią o tym, w jaki okrutny sposób okaleczane i zabijane są zwierzęta w laboratoriach, a naprawdę są ludzie, którzy myślą, że testowanie to takie spa dla króliczków?

Alternatyw dla testów na zwierzętach jest wiele, jeśli ktoś myśli, że jedyną jest testowanie na ludziach, to polecam najpierw zapoznać się z tematem, a później wypowiadać.

Bardzo się cieszę, że UE wprowadziła wreszcie jakiś sensowny przepis!!
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 16:52   #46
Porandojin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 18
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Przecież The Body Shop należy do koncernu Loreal, który od zawsze prowadzi testy na zwierzętach

Następna pseudoetyczna kampania naganiająca klientów.

Ani testowanie na zwierzętach, ani na ludziach nie ma mojego poparcia. Można przecież testować na hodowanej sztucznie skórze. Testy będą bardziej miarodajne niż na zwierzętach. Co z tego, że wyjdzie drożej. Ma być etycznie.
Porandojin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 00:29   #47
lily863
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Porandojin_ Pokaż wiadomość
Przecież The Body Shop należy do koncernu Loreal, który od zawsze prowadzi testy na zwierzętach

Następna pseudoetyczna kampania naganiająca klientów.

Ani testowanie na zwierzętach, ani na ludziach nie ma mojego poparcia. Można przecież testować na hodowanej sztucznie skórze. Testy będą bardziej miarodajne niż na zwierzętach. Co z tego, że wyjdzie drożej. Ma być etycznie.
Niestety toksykologii ogólnej nie da się przeprowadzić na sztucznej skórze.
lily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:12   #48
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

wreszcie!
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 10:57   #49
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość

mam takie samo założenie jak Ty, też nikogo nie namawiam, ale proszę, skoro chcesz być ludzka, to poczytaj sobie jakie warunki mają zwierzęta przeznaczone na rzeź.
i nie zamierzam jeść mięsa póki te warunki się nie zmienią.
Nie wspomijając już o uboju rytualnym (taki muszą mieć muzułmanie jak dobrze pamiętam, ale co nie znaczy że nie trafia to do sklepów)

Ja i tak nie zamierzam jeść.

Nie lubię jak ludzie wmawiają innym, że tutaj a tutaj cierpienia nie ma, jest super i humanitarnie.

Jak coś kogoś nie rusza, albo wypiera te myśli (jak ja z kosmetykami niestety- chociaż zmieniam nawyki, to jeszcze popełniam grzechy) to jego sprawa, ale miejmy litość i nie wmawiajmy jakie to fajne i humanitarne.

A dla mnie jedzenia mięsa to taka sama zachcianka jak kosmetyki

--
Poza tym sądzę, że osoby które teraz korzystają tylko z rzeczy nietestowanych zostaną przy tych samych firmach, bo będą uważać, że te firmy nadal są złe, ponieważ nie zrobiły tego z własnej woli tylko z powodu zmiany prawa. I nie będą ich chcieli za te lata testowania wspierać własnymi pieniędzmi.

Obawiam się też, że znajdą się luki- jak np będzie udawane, że składnik jest testowany do leku. Albo koncerny mające udziały w kosmetykach aptecznych będą uznawać te kosmetyki za lek na schorzenia skóry (lek bez recepty) i też testować.

Prawo zawsze ma jakieś luki :/
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2013-02-15 o 11:06
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 01:14   #50
Monyrka
Przyczajenie
 
Avatar Monyrka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 8
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Biedne zwierzaczki. Sama mam kotka i jak sobie pomyśle, że ktoś by mógł robić na niej jakieś głupie testy to chyba bym ukatrupiła! ;/ Zwierzaczki są kochane!
Monyrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 08:39   #51
mara22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

etyczna marka Body Shop??? z nieeetycznym właścicielem Lorealem który testuje na zwierzętach wszystkie swoje pozostałe marki.
mara22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 18:50   #52
moccata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 3
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Zgadzam sie
__________________
'If your dreams don't scare you, they aren't big enough .'
moccata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 12:11   #53
rezolutnajojo
Raczkowanie
 
Avatar rezolutnajojo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 63
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Jestem za! Żaden krem, kosmetyk nie jest wart cierpienia tych zwierząt.Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy co stoi za cudownymi kosmetykami:-( Dziwię się, że w tych czasach ludzie są często tak obojętni.
rezolutnajojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 18:37   #54
raunen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 106
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Ale ten zakaz nie ratuje zwierzaków przed testami. Koncerny farmaceutyczne i chemiczne nadal mogą testować a czytałam, że procent zwierząt wykorzystywanych w testach kosmetyków był znikomy. Tak naprawdę większość to leki i chemia...
raunen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 20:19   #55
dorotkaskl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

rewelacja!! bardzo się cieszę że w końcu wprowadzili ten zakaz nie chcę aby zwierzęta musiały cierpieć dla kosmetyków
dorotkaskl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 15:22   #56
lily863
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez raunen Pokaż wiadomość
Ale ten zakaz nie ratuje zwierzaków przed testami. Koncerny farmaceutyczne i chemiczne nadal mogą testować a czytałam, że procent zwierząt wykorzystywanych w testach kosmetyków był znikomy. Tak naprawdę większość to leki i chemia...
Nie ma możliwości wypuszczenia leków bez testów na zwierzętach. Chyba nikt nie ma co do tego złudzeń.
lily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 15:39   #57
Blackigirl
Raczkowanie
 
Avatar Blackigirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 443
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

mam nadzieje ze zaden kosmetyk lub inna rzecz dla ludzi nie bedzie testowana na zwierzetach, niech testuja na wiznieach ktorzy maja dozywocie albo na bezdomnych fajnie bo nie lubie kupowac nic co bylo testowane
__________________
Blackigirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 08:31   #58
Saalomee
Przyczajenie
 
Avatar Saalomee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Blackigirl Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze zaden kosmetyk lub inna rzecz dla ludzi nie bedzie testowana na zwierzetach, niech testuja na wiznieach ktorzy maja dozywocie albo na bezdomnych fajnie bo nie lubie kupowac nic co bylo testowane
Na bezdomnych? Pomyślałaś choć trochę zanim wysłałaś ten post?
Saalomee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 04:36   #59
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez Blackigirl Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze zaden kosmetyk lub inna rzecz dla ludzi nie bedzie testowana na zwierzetach, niech testuja na wiznieach ktorzy maja dozywocie albo na bezdomnych fajnie bo nie lubie kupowac nic co bylo testowane
Cytat:
Napisane przez Saalomee Pokaż wiadomość
Na bezdomnych? Pomyślałaś choć trochę zanim wysłałaś ten post?
Chyba nie pomyślała. Nie będę juz sie rozkręcić bo ręce opadają,ale gdyby pomyślała to by wiedziała, ze nie ma żadnego zakazu testów
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 16:07   #60
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Unia Europejska wprowadza zakaz testowania na zwierzętach w celu produkcji kosm

Cytat:
Napisane przez lily863 Pokaż wiadomość
Niestety toksykologii ogólnej nie da się przeprowadzić na sztucznej skórze.
Nie no przecież wszystko można na sztucznej skórze. Obrazy malować, pranie wieszać, ktoś ostatnio nawet posadził kwiatki. Przynajmniej tak by wynikało z entuzjastycznych opinii PETY i okolic Co do testowania kosmetyków na zwierzętach-jestem fanką polskich marek, a większość z nich, o ile się orientuję-umieszcza na swoich opakowaniach znak z króliczkiem. Tyle, że to jest zupełnie jak z żywnością eko-certyfikowaną-nie wiadomo, co poeta miał na mysli. Nie mamy żadnej gwarancji, że żaden z nowych-super-innowacyjnych składników nie był testowany na zwierzętach.Ponadto, dla mnie to jest zagranie pod publiczkę, ten nowy Wielce Uprzejmy Wobec Zwierząt krok UE. Pomijając, rzecz jasna, kwestię przynależności TBS do L'Oreala (wątpię, żeby ktokolwiek cenzurował Wasze posty-tego typu informacje są oficjalne ) i idącej za tym pewnej niewielkiej dawki hipokryzji......to w Chinach też są laboratoria.Lepiej by było przełknąć tego moralnego robala i uświadomić sobie, że albo decydujemy się na przemywanie oblicza wodą z rumiankiem, wklepywanie oleju arganowego i malowanie się nadpalonym drewienkiem z kominka oraz gryzienie czosnku w razie przeziębienia, albo korzystamy z delikatnie wymuszonej uprzejmości pewnej grupy królików, małp, psów i kotów.I teraz pozostaje pytanie-czy lepiej, żeby warunki bytowania krewnych i znajomych królika uregulować tak, aby zminimalizować ich cierpienie, czy może lepiej (modna metoda "na Poncjusza Piłata") umyć rączki wodą z bio-certyfikowanym-cruelty-free-fair-trade mydełkiem i...wymusić na firmach przeniesienie laboratoriów (a więc także miejsc pracy) gdzieś, gdzie być może żadne regulacje w tej kwestii nie istnieją, gdzie można wiercić, dłubać, wstrzykiwać, zakraplać, odzierać ze skóry w sposób niekontrolowany.
Cytat:
Napisane przez raunen
Ale ten zakaz nie ratuje zwierzaków przed testami. Koncerny farmaceutyczne i chemiczne nadal mogą testować a czytałam, że procent zwierząt wykorzystywanych w testach kosmetyków był znikomy. Tak naprawdę większość to leki i chemia...
A chciałabyś brać lek, ktory nie był testowany na zwierzętach?Bo ja nie.Serio. Jeżeli myszy, a potem małpie podczas przyjmowania leku na serce wyrośnie wielki guz na wątrobie, to może oznaczać, że Twojej babci też by wyrósł, gdyby nie ta mysz i małpa.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.