Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 07:37   #2641
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
Melduje się
7 miesiąc skończony. Efekty nie są powalające, ale coś ruszyło. Od 2 miesięcy wspomagam się wierzbonicą, aby zablokować dht - konsultowane z moim endo-ginem
Hej Poczytałam sobie Twoje wypowiedzi na innych wątkach i brzmią bardzo podobnie do mojej "drogi" do diagnozy. Ja właściwie sama doszłam do tego, że to raczej na pewno PCOS i potem wreszcie znalazlam potwierdzenie u ginekologa.

U mnie też od zawsze bóle głowy (ktore tabletki nasilaly), podwyzszony cholesterol ( ktorego nigdy nie laczylam z tym, a okazuje, ze moze moze miec zwiazek z PCOS). Swoja droga kiedy robilas jego badania? Bo jesli juz biorac tabletki anty to normalnie mozesz miec nie podwyzszony.

Mi dwojka roznych lekarzy powiedziala, ze przy moim cholesterolu nie powinnam w ogole brac tabletek anty bo: a) jeszcze w jakis sposob moga podwyzszac cholesterol, b) mam przy takim cholesterolu zwiekszone ryzyko problemow zatorowych/zakrzepowych ( a tu dodatkowo mam rodzinne ryzyko)... wiec dupa, bo nie bardzo mam jak leczyc moje PCOS.

Ogolnie nie sugeruje rozwiazania, tylko powiedz koniecznie lekarzowi o tym cholesterolu...bo czasem takie nam wydajace sie nie zwiazane rzeczy ( poziom glukozy, cholesterolu itp) maja wplyw na calosciowy obraz
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 08:15   #2642
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
(…) wiec dupa, bo nie bardzo mam jak leczyc moje PCOS.
Jak to? Przecież Zespół Policystycznych Jajników można leczyć nie tylko tabletkami antykoncepcyjnymi… Próbowałaś innych metod i nie pomagają?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 08:35   #2643
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jak to? Przecież Zespół Policystycznych Jajników można leczyć nie tylko tabletkami antykoncepcyjnymi… Próbowałaś innych metod i nie pomagają?
Nie, bo na razie jestem na etapie szukania dobrego endokrynologa. Ostatni gin u którego bylam chcial mi koniecznie Diane wlasnie dawac, a od kilku innych slyszalam, ze w moim przypadku absolutnie nie powinnam ich brac.

Druga opcja jaka mialam sugerowana poki co spironolakton i jak znajde dobrego lekarza to sie go o to zapytam.

Inna sprawa, ze o faktycznym leczeniu to tu raczej mowy nie ma o ile rozumiem bo wyleczyc sie nie da, tylko o likwidowaniu objawow.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 09:19   #2644
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Hej Poczytałam sobie Twoje wypowiedzi na innych wątkach i brzmią bardzo podobnie do mojej "drogi" do diagnozy. Ja właściwie sama doszłam do tego, że to raczej na pewno PCOS i potem wreszcie znalazlam potwierdzenie u ginekologa.

U mnie też od zawsze bóle głowy (ktore tabletki nasilaly), podwyzszony cholesterol ( ktorego nigdy nie laczylam z tym, a okazuje, ze moze moze miec zwiazek z PCOS). Swoja droga kiedy robilas jego badania? Bo jesli juz biorac tabletki anty to normalnie mozesz miec nie podwyzszony.

Mi dwojka roznych lekarzy powiedziala, ze przy moim cholesterolu nie powinnam w ogole brac tabletek anty bo: a) jeszcze w jakis sposob moga podwyzszac cholesterol, b) mam przy takim cholesterolu zwiekszone ryzyko problemow zatorowych/zakrzepowych ( a tu dodatkowo mam rodzinne ryzyko)... wiec dupa, bo nie bardzo mam jak leczyc moje PCOS.

Ogolnie nie sugeruje rozwiazania, tylko powiedz koniecznie lekarzowi o tym cholesterolu...bo czasem takie nam wydajace sie nie zwiazane rzeczy ( poziom glukozy, cholesterolu itp) maja wplyw na calosciowy obraz


Cholesterol robiłam w zasadzie przypadkowo parę miesięcy temu, gdy moja Dermatolog chciała mi izotek przepisać - byłam już w takiej desperacji, że zgodziłam się na to i dostałam skierowanie na pełną morfologie, próby wątrobowe itd. Owszem, brałam już tabletki (wtedy było to 3 opakowanie) i mnie cholesterol wyszedł w granicach 220 - na co lekarka skwitowała 'no podwyższony jest' i chciała dać receptę na izo odmówiłam, więc dostałam antybiotyk, który działał w dawce 500mg, w mniejszej już nie. Dermatolog kazała odstawić i przepisała ... witaminy

Ten cholesterol mnie zastanowił (tak samo jak spadek wagi i to dlaczego syndi nie działa na to, na co powinna) i zaczęłam się bardziej interesować tym, co tak naprawdę może mi być.
Z początku czego nie przeczytałam, to wychodziło mi, że na to właśnie jestem chora tarczyca, pcos, i kilka innych - im więcej czytałam, tym bardziej się załamywałam. A że tonący brzytwy się chwyta, to spróbowałam zablokować dht, bo oprócz cery leciały mi garściami włosy. I nagle aleluja ... wszystko się zatrzymało.


quleczko, a u Ciebie jak było z cyklem przed diagnozą pcos? rozregulowany był? bo ja miałam zawsze jak w zegarku - co przy tej chorobie nie jest raczej standardem.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 09:37   #2645
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
quleczko, a u Ciebie jak było z cyklem przed diagnozą pcos? rozregulowany był? bo ja miałam zawsze jak w zegarku - co przy tej chorobie nie jest raczej standardem.
No ja wlasnie tez Dlatego tyle lat trwalo zanim sama doszlam do diagnozy...bo wydawalo mi sie, ze jak okres idealnie rowny to nie moze byc nic powaznego

Do tego testosteron tez mi w normie na badaniach wychodzil...bo mi go w roznych okresach sprawdzali ginekolodzy, ale w dokladniejsze badania juz nie poszli. W koncu ja je sobie sama zrobilam pod koniec zeszlego roku wszystkie i z nimi poszlam do lekarza na usg.

Ogolnie ja nie mam tez problemow z insulina i waga tak czestych przy PCO/PCOS ( w sumie nie do konca wiem, co mam, a to podobno rozne rzeczy).

Glownie problemy z cera ( na calym ciele), z łojotokwym zapaleniem skory glowy, z dosc mocnym wypadaniem wlosow na glowie, a w innych miejscach wrecz przeciwnie

No ale ja wiem, ze akurat mi diane pomagala...tylko co z tego jak pomagala wtedy kiedy ja bralam

Co do wierzbownicy to mnie zaintrygowalas i zamowilam sobie tabletki z nia. Bo jedno co mi wlasnie ostatnio ginekolog sugerowal to, ze trzeba widac mam skore wrazliwa na aktywny testosteron...wiec moze faktycznie trzeba cos w tym kierunku podzialac.

Co prawda on sugerowal tez, ze mozna sprobowac spironolakton ale z tym chyba jeszcze poczekam
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 17:15   #2646
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No ja wlasnie tez Dlatego tyle lat trwalo zanim sama doszlam do diagnozy...bo wydawalo mi sie, ze jak okres idealnie rowny to nie moze byc nic powaznego
Kurcze, to zabrałaś mi ostatni bastion nadziei, jaki mi pozostał

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Do tego testosteron tez mi w normie na badaniach wychodzil...bo mi go w roznych okresach sprawdzali ginekolodzy, ale w dokladniejsze badania juz nie poszli. W koncu ja je sobie sama zrobilam pod koniec zeszlego roku wszystkie i z nimi poszlam do lekarza na usg.

Czytałam dużo o tym, że nawet jeśli testosteron jest w normie może występować nadwrażliwość receptorów na DHT, niestety poziomu DHT nie badają w zadnym laboratorium, ale wyczytałam również że można sprawdzić poziom estradiolu, bo jego niski poziom często koreluje z wysokim DHT.

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ogolnie ja nie mam tez problemow z insulina i waga tak czestych przy PCO/PCOS ( w sumie nie do konca wiem, co mam, a to podobno rozne rzeczy).

Glownie problemy z cera ( na calym ciele), z łojotokwym zapaleniem skory glowy, z dosc mocnym wypadaniem wlosow na glowie, a w innych miejscach wrecz przeciwnie

No ale ja wiem, ze akurat mi diane pomagala...tylko co z tego jak pomagala wtedy kiedy ja bralam
łojotok również powoduje wypadanie włosów. Mnie Syndi na to nie pomogła. Wierzbownica trochę zachamowała, w sumie do tego stopnia, że po nałożeniu makijażu nie zaczynam się świecić po 15 min, tylko tak po 2-3h + dołożyłam do tego kompletna zmiana pielęgnacji skóry. Wywaliłam wszelkie dermatologiczne maści, żele i wszystko co podrażnia skórę, może powodować przesusz (co równa się ze wzmożoną pracą gruczołów) + kwas salicylowy u kosmetyczki.


Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Co do wierzbownicy to mnie zaintrygowalas i zamowilam sobie tabletki z nia. Bo jedno co mi wlasnie ostatnio ginekolog sugerowal to, ze trzeba widac mam skore wrazliwa na aktywny testosteron...wiec moze faktycznie trzeba cos w tym kierunku podzialac.

Co prawda on sugerowal tez, ze mozna sprobowac spironolakton ale z tym chyba jeszcze poczekam

Poczytaj o B-sitosterolch, na wizażu jest parę wątków, polecam również forum oraz stronę Ambroziaka. Fajny facet i dużo się na ten temat rozpisuje. Ja nie chce tego nikomu polecać, bo to jednak nie jest herbatka z cytrynką na poprawę humoru. Ale uważam, że na pewno warto się tym zainteresować i chociaż przeczytać. Tak swoją drogą, w zeszłym roku piłam pokrzywę w ilościach leczniczych i wtedy też zauważyłam lekką poprawę - teraz już wiem dlaczego ...
Nie wiem co to za lek, o którym napisałaś, ale sprawdzę sobie z ciekawości.

Co do wysokiego cholesterolu, to pytałam dzisiaj z ciekawości internisty, to mi babeczka powiedziała, że taki jak ja mam to jest jeszcze ok, a leczy się dopiero taki ok 300 i bądź tu człowieku mądry poza tym sama zasugerowała pcos
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 18:22   #2647
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
Czytałam dużo o tym, że nawet jeśli testosteron jest w normie może występować nadwrażliwość receptorów na DHT,
No wlasnie to mi lekarze sugerowali, ze skore moga miec wrazliwa na antywny testosteron.

Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
łojotok również powoduje wypadanie włosów.
Wiem Dlatego staram sie walczyc z ŁZS ale z marnym skutkiem.

Stad pomysl sprobowania wierzbownicy jak o niej teraz poczytalam.

Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
Poczytaj o B-sitosterolch, na wizażu jest parę wątków, polecam również forum oraz stronę Ambroziaka.
Czystalam o nich juz kiedy ( na laboratiroum urody - tutaj)....ogolnie znalazlam go szukajac co zrobic z moich cholesterolem za wysokim
Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
Co do wysokiego cholesterolu, to pytałam dzisiaj z ciekawości internisty, to mi babeczka powiedziała, że taki jak ja mam to jest jeszcze ok, a leczy się dopiero taki ok 300 i bądź tu człowieku mądry poza tym sama zasugerowała pcos
Rozne sa opinie. Po cos te normy jednak wymyslili. Mi lekarze zawsze chcieli moj bedacy zazwyczaj w okolicy 220 leczyc Teraz zamiast typowych lekow lykam sporo omega-3 + sterolea ...zobaczymy co to da

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-02-12 o 18:23
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 20:50   #2648
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

a jeszcze tak zapytam, o te włosięta Twoje. Zauważyłaś gdzie najbardziej się sypią? próbowałam ostatnio określić, gdzie mam ich najmniej i wyszło mi, że czubek głowy dostał po dupie najbardziej, a reszta jest po prostu bardzo mocno przerzedzona. Przy tabletkach włosy Ci się uspokoiły, czy również wypadały?

Dzisiaj żeby nie zwariować i nie czytać już po raz enty tego wszystkiego, zrobiłam fasolkę po bretońsku 4 godziny stania przy garach skutecznie mnie wyluzowały
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:40   #2649
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
a jeszcze tak zapytam, o te włosięta Twoje. Zauważyłaś gdzie najbardziej się sypią? próbowałam ostatnio określić, gdzie mam ich najmniej i wyszło mi, że czubek głowy dostał po dupie najbardziej, a reszta jest po prostu bardzo mocno przerzedzona.
Dokładnie tak. Typowe łysienie androgenne. Rozważałam już nawet kiedyś kupienie jakiegoś środka typu loxon.

Mam to szczęscie, ze wlosy mam dosc mocno falowane i ludzie ciagle uwazaja, ze mam ich duzo... a w sumie glownie ja widze, ze tak nie jest, szczegolnie w okolicy przedzialka ( ktorego unikam i zaczesuje do tylu calosc).
Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
Przy tabletkach włosy Ci się uspokoiły, czy również wypadały?
Szczerze? Tabletki ostatni raz brałam ok6-7 lat temu...i chyba wtedy jeszcze albo nie miałam tego problemu albo go nie dostrzegalam

Po diagnozie PCOS rozwazalam wrocenie do Diany jako, ze to glowny 'lek' przy tym problemie...i stad moja obecnosc tutaj
Cytat:
Napisane przez Roo__ Pokaż wiadomość
Dzisiaj żeby nie zwariować i nie czytać już po raz enty tego wszystkiego, zrobiłam fasolkę po bretońsku 4 godziny stania przy garach skutecznie mnie wyluzowały
I dobrze bo stres mocno wpływa na tego typu problemy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 23:18   #2650
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam wazne pytanie, bo najzwyczajniej w świecie, zgubiłam 1 tabletkę -_-( z tych 21) ona mi chyba gdzieś pod szafe spadła i nie ma szans już ją odzyskac, no i w sensie czy coś sies tanie, ze ja będe brac dalej te tabletki, a potem po prostu zrobię 8 dni przerwy,a nie 7? to może coż rozregulowac? bo własnie nie chce brac 20tabletek i 7 dni przerwy bo wtedy se zmienie cykl okresu, a tak już mam wszystko okey, ze dostaje w poniedziałki,a kończy mi sie w czwartek/piątek
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 00:10   #2651
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wazne pytanie, bo najzwyczajniej w świecie, zgubiłam 1 tabletkę -_-( z tych 21) ona mi chyba gdzieś pod szafe spadła i nie ma szans już ją odzyskac, no i w sensie czy coś sies tanie, ze ja będe brac dalej te tabletki, a potem po prostu zrobię 8 dni przerwy,a nie 7? to może coż rozregulowac? bo własnie nie chce brac 20tabletek i 7 dni przerwy bo wtedy se zmienie cykl okresu, a tak już mam wszystko okey, ze dostaje w poniedziałki,a kończy mi sie w czwartek/piątek
Ulotka do ręki
masz brać dalej tabletki, ale skracając czas cyklu o ten jeden dzień. Później robisz normalnie 7 dni przerwy, nie 8. Nowe opakowanie zaczniesz jeden dzień wcześniej niż normalnie.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 08:31   #2652
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wazne pytanie, bo najzwyczajniej w świecie, zgubiłam 1 tabletkę -_-( z tych 21) ona mi chyba gdzieś pod szafe spadła i nie ma szans już ją odzyskac, no i w sensie czy coś sies tanie, ze ja będe brac dalej te tabletki, a potem po prostu zrobię 8 dni przerwy,a nie 7? to może coż rozregulowac? bo własnie nie chce brac 20tabletek i 7 dni przerwy bo wtedy se zmienie cykl okresu, a tak już mam wszystko okey, ze dostaje w poniedziałki,a kończy mi sie w czwartek/piątek
Jeśli zrobisz przerwę dłuższą niż 7 dni - stracisz ochronę antykoncepcyjną.
Skoro bardzo zależy Ci na przyjęciu 21 tabletek, to możesz dobrać 1 z kolejnego opakowania (i np. traktować to opakowanie jako "awaryjne" na podobne sytuacje).
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:30   #2653
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
czy coś sies tanie, ze ja będe brac dalej te tabletki, a potem po prostu zrobię 8 dni przerwy,a nie 7? to może coż rozregulowac? bo własnie nie chce brac 20tabletek i 7 dni przerwy bo wtedy se zmienie cykl okresu, a tak już mam wszystko okey, ze dostaje w poniedziałki,a kończy mi sie w czwartek/piątek
Ja bym wziela ta jedna z kolejnego opakowania i tyle. Kiedys na koniec jak juz bedziesz odstawiac tabletki albo zmieniac na inne bedziesz sie martwic o ta jedna
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:50   #2654
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

oki thx to ja tak zrobię, że jeden listek będzie na zapas zawsze. Jeszcze nie odkurzałam, fajnie jakbym jednak tą tabletkę znalazła ;/ xD
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 09:02   #2655
Jorugija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lublin/Jelenia Góra
Wiadomości: 8
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
To ja troche nie rozumiem, bo Diane jest zamiennikiem Syndi, to dlaczego po Syndi mialas skutki uboczne,a po Diane nie, skoro one prawie niczym sie nie roznia? ...
Nie jestem lekarzem, żeby Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Po prostu tak było i już. Widać któryś ze składników otoczki Syndi mi szkodził, a w Diane go nie było. Tyle. to samo powiedziała moja lekarka.
Widać mam wybreny organizm.
Jorugija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 09:10   #2656
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

widac "prawie" robi jednak roznice
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 11:04   #2657
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

mam PCOS, zapalenie i niedoczynność tarczycy typu hashimoto. Przez to mam trądzik na całym ciele i lekki hirsutyzmu, nie wiem jakim cudem Diane 35 na mnie nie działa, za parę dni skończę 4 listek i żadnych zmian. Szkoda, już chyba w takim razie żaden lek mi nie pomoże ;( (biorę dodatkowo z rana na czczo eutyrox n50)
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 12:59   #2658
aga0105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Tabletki hormonalne Diane35 wycofane z Francji z powodu zgonów

Tabletki hormonalne Diane35 (skład: Cyproteron, Etynyloestradiol) wycofane z Francji z powodu zgonów, w wyniku powikłań sercowo naczyniowych, związanych z przyjmowaniem tego leku. Śmierć nastąpiła na skutek zakrzepów krwi albo w obrębie płuc, albo w mózgu. Ogłoszony Raport Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków i Produktów Medycznych wskazuje na 125 innych przypadków wystąpienia zakrzepów i związanych z nimi powikłań u kobiet stosujących tabletkę Diane 35.
Firma Bayer (producent leku) odmówiła wykonania badań nad tymi zagrożeniami.
aga0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:41   #2659
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jorugija Pokaż wiadomość
Nie jestem lekarzem, żeby Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Po prostu tak było i już. Widać któryś ze składników otoczki Syndi mi szkodził, a w Diane go nie było. Tyle. to samo powiedziała moja lekarka.
Widać mam wybreny organizm.
Kiedyś czytałam, że te same substancje czynne w dwóch tabletkach będących zamiennikami wcale nie oznaczają, iż organizm zareaguje na nie tak samo. Potwierdziła to jedna z lekarek. To bardzo proste, substancja jest ta sama, ale metoda jej otrzymywania, czystość otrzymanej substancji - już niekoniecznie. I to może robić ogromną różnicę. Ta lekarka mówiła, że generyki często nie bez kozery są tańsze - to te same substancje czynne, ale lek już nie ten sam.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 12:02   #2660
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki hormonalne Diane35 wycofane z Francji z powodu zgonów

Cytat:
Napisane przez aga0105 Pokaż wiadomość
Tabletki hormonalne Diane35 (skład: Cyproteron, Etynyloestradiol) wycofane z Francji z powodu zgonów, w wyniku powikłań sercowo naczyniowych, związanych z przyjmowaniem tego leku. Śmierć nastąpiła na skutek zakrzepów krwi albo w obrębie płuc, albo w mózgu. Ogłoszony Raport Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków i Produktów Medycznych wskazuje na 125 innych przypadków wystąpienia zakrzepów i związanych z nimi powikłań u kobiet stosujących tabletkę Diane 35.
Firma Bayer (producent leku) odmówiła wykonania badań nad tymi zagrożeniami.
1. Wyszukiwarka
2. Ten temat był już tu poruszany nieraz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 14:52   #2661
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Czy któraś z Was miała tak, ze przez 4 miesiące nie widziała żadnych zmian(trądzik, owłosienie). a dopiero później coś zaczęło się poprawiać?????
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 17:32   #2662
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Exclamation Oc - 35

Od grudnia zeszłego roku przyjmuje oc -35 do tej pory byłam z nich zadowolona, coś się jednak popsuło. Zaczęłam po nich mieć zgagę , której wcześniej nie miałam czy to po zjedzeniu ciastka czy czegoś z czosnkiem mniejsza z tym co jadłam.Strasznie mi to przeszkadza, czasami w nocy sie budzę i jest mi niedobrze , zawdzięczam to pewnie tym tabletką nie mówiąc już o tym ,że więcej jem , a moja skóra na twarzy bardzo się wysuszyła tak ,że wyglądam jakbym się sypała. Zastanawiam się nad ich zmianą.
Czy , któraś z was ma takie same objawy jak ja? Może zacząć brać jakieś osłonowe tabletki jak asequrella?
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 15:49   #2663
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Oc - 35

A czemu przyjmujesz akurat te tabletki? Masz jakies wskazania do stosowania?

PCO, problem z nadmiarnym owlosniem lub tradzikiem? Z fragmentu o suchej skorze wnioskuje, ze nie.

Diane-35 to lek, ktory stosuje sie wlasnie w leczeniu hisrutyzmu i tradziku i nie powinien byc stosowany jedynie jako tabletki anty.

Poniewaz ma leczyc tradzik to sila rzeczy zmniejsza prace gruczolow lojowych. U osob, u ktorych wskazane jest stosowanie go...to akurat plus

Jesli to maja byc tylko tabletki anty, to zdecydowanie zmienilabym na jakies nowszej generacji, z mniejsza dawka hormonow.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

P.s. a oslonowe tableki...to dobry pomysl przy kazdych tabletach anty
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:18   #2664
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Oc - 35

A właśnie, że nie, bo osłonowe tabletki guzik robią i jest to tylko pic na wodę szkoda marnować pieniędzy.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:27   #2665
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Oc - 35

Ja u siebie widzialam jednak mniejsze zatrzymywanie wody gdy je bralam niz gdy ich nie bralam
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 15:56   #2666
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

a ja u siebie widziałam zerowy efekt. Gówno dają te tabletki.
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 19:25   #2667
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
a ja u siebie widziałam zerowy efekt. Gówno dają te tabletki.
1. Słownictwo
2. Diane to nie lek na całe zło tego świata, nie będzie działał na każdego. Takie już są hormony.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 08:37   #2668
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Dot.: Oc - 35

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A czemu przyjmujesz akurat te tabletki? Masz jakies wskazania do stosowania?

PCO, problem z nadmiarnym owlosniem lub tradzikiem? Z fragmentu o suchej skorze wnioskuje, ze nie.

Diane-35 to lek, ktory stosuje sie wlasnie w leczeniu hisrutyzmu i tradziku i nie powinien byc stosowany jedynie jako tabletki anty.

Poniewaz ma leczyc tradzik to sila rzeczy zmniejsza prace gruczolow lojowych. U osob, u ktorych wskazane jest stosowanie go...to akurat plus

Jesli to maja byc tylko tabletki anty, to zdecydowanie zmienilabym na jakies nowszej generacji, z mniejsza dawka hormonow.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

P.s. a oslonowe tableki...to dobry pomysl przy kazdych tabletach anty


mnie je przepisała ze wzgledu na owłosienie i brak okresu

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

i latac co chwila do wc:P

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

i latcac co chila do wc:P
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:47   #2669
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Oc - 35

Cytat:
Napisane przez justinemarie Pokaż wiadomość
i latcac co chila do wc:P
??? czego to sie ma tyczyc?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:53   #2670
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

U mnie wycofali i OC-35 i Syndi 35... Pani po 3 latach przepisywania oznajmiła mi, że można je brać max 6 miesięcy zmieniłam ginekologa.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.