Hejsterskie filolożki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 15:19   #121
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

U mnie spoko głównie dlatego że miałam naprawdę fajną babkę, miałam farta bo przez wszystkie semestry do teraz trafiały nam się najlepsze.
Wszystko prosto jasno i na temat, dała nam do skserowania ćwiczenia własne w formie książki, wykłady prowadziła na zasadzie prezentacji multimedialnych i wszystko się ładnie pokrywało. Dużo zależy od prowadzącego, bo jakby był chaos i miszmasz to też bym oszalała
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:04   #122
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez lakeithia Pokaż wiadomość
A jak Wam szła gramatyka opisowa? Niby to największy koszmar studiów filologicznych...
Kocham, uwielbiam. Skończyłam ja z 4,5 i piątką. Dla mnie gramatyka opisowa jest bardzo jasnym przedmiotem - uczę się pewnej puli pojęć i potem je wykorzystuję "w praktyce". Rozbiór zdania mogę robić godzinami i jest to dla mnie calkiem interesujące. Na seminarium licencjackim jestem niestety z literatury, ale nie jest źle
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:13   #123
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Hejsterskie filolożki

Ja także bardzo lubiłam opisówkę Między innymi dlatego wzięłam seminarium gramatyczne
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:47   #124
lakeithia
Zadomowienie
 
Avatar lakeithia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 611
GG do lakeithia
Dot.: Hejsterskie filolożki

Czyli tak jak ja, jednak wolałam opisowke niemiecka od angielskiej i tak największym koszmarem była dla mnie historia literatury niemieckiej, brytyjska i amerykańska jeszcze jakiś przeszła
__________________
Born in Poland. Living in America.
lakeithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:52   #125
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Hejsterskie filolożki

Ja wolę właśnie gramatykę od literatury, ponieważ skłania do myślenia, logicznego myślenia. Są określone zasady, którymi trzeba się posługiwać, żeby prawidłowo zrobić rozbiór zdania, czy po prostu coś poprawnie powiedzieć Lubię łamigłówki, a gramatyka jest do nich zbliżona Jeśli w grę nie wchodzi ocena czy presja ze strony ćwiczeniowca, to robienie zadań gramatycznych to na prawdę fajna sprawa i rozrywka

Z kolei lubię literaturę, ale czytać i nic poza tym. A studia skłaniają do tego, aby przeczytać książkę + jeszcze x opracowań do niej. I zastanawianie się "co autor miał na myśli" Tego bardzo nie lubię w zajęciach z literatury - szukanie problemów w książkach "na siłę".
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:07   #126
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Hejsterskie filolożki

Nie mogę, nie mogę już! (literatura) Wybrałam semi z Civil War, bo na amerykańską już mam cholernie dużo czytania i nie chciałam dokładać do tego australijskiej, a tymczasem już na jutro oprócz poprawki mam kilkadziesiąt stron a4 (już nie o samą objętość chodzi, ale to wszystko jest na temat historii niewolnictwa w USA) na Civil i kolejną porcję na język biznesu. Poddaje się.
__________________




Edytowane przez mell002
Czas edycji: 2013-02-19 o 20:09
mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 23:51   #127
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Hejsterskie filolożki

Nasz "bystry" były filolog po semestrze na uam już zbanowany
Ups, myślałam, że połączy, ale zrobił się dubel
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 01:24   #128
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Hejsterskie filolożki

Można dołączyć? Można? Już nie mam komu narzekać, a TŻ zainwestował nawet w stopery więc to wątek idealny dla mnie .

Skończyłam w ubiegłym roku filologię angielską z niemieckim (wliczony kurs pedagogiczny, półroczne praktyki w szkole i inne bajery), obecnie robię magisterkę z przekładu ustnego i pisemnego (angielski plus włoski) i tak naprawdę dopiero teraz, chodząc na najbardziej daremne wykłady i wkuwając oczywiste oczywistości ubrane w piękne słowa, tęsknię za literaturą, historią i innymi przedmiotami (w tym za wyżej wspomnianą gramatyką opisową ), które nie opierały się na pseudoteoriach amerykańskich lingwistów.
Podobnie jak niektóre wizażanki, gdybym mogła cofnąć czas, absolutnie nie pomyślałabym o filologii. Zmarnowane 3 lata, poziom angielskiego od matury za bardzo się nie zmienił, a na niemieckim dowiedziałam się tylko, że nic z nas nie będzie .
__________________
moje inspiracje

last.fm

Edytowane przez karolina09
Czas edycji: 2013-02-20 o 01:25
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 01:27   #129
lakeithia
Zadomowienie
 
Avatar lakeithia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 611
GG do lakeithia
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez karolina09 Pokaż wiadomość
Można dołączyć? Można? Już nie mam komu narzekać, a TŻ zainwestował nawet w stopery więc to wątek idealny dla mnie .

Skończyłam w ubiegłym roku filologię angielską z niemieckim (wliczony kurs pedagogiczny, półroczne praktyki w szkole i inne bajery), obecnie robię magisterkę z przekładu ustnego i pisemnego (angielski plus włoski) i tak naprawdę dopiero teraz, chodząc na najbardziej daremne wykłady i wkuwając oczywiste oczywistości ubrane w piękne słowa, tęsknię za literaturą, historią i innymi przedmiotami (w tym za wyżej wspomnianą gramatyką opisową ), które nie opierały się na pseudoteoriach amerykańskich lingwistów.
Podobnie jak niektóre wizażanki, gdybym mogła cofnąć czas, absolutnie nie pomyślałabym o filologii. Zmarnowane 3 lata, poziom angielskiego od matury za bardzo się nie zmienił, a na niemieckim dowiedziałam się tylko, że nic z nas nie będzie .
Skończyłam ten sam kierunek na mgr nie poszłam, bo wyjechałam, z angielskiego dalej sie szkole, a o niemiecki odchodzi w dal
__________________
Born in Poland. Living in America.
lakeithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:29   #130
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Hejsterskie filolożki

Jeśli chodzi o gramatykę - uwielbiałam! historia i literatura to była dla mnie ciężka sprawa, bo po co komu uczyć się biografii wszystkich pisarzy i wielkich osobistości na pamięć, skoro zawsze można zerknąć do odpowiednich źródeł? za to gramatyka w każdej postaci! ojej! moja miłość! myśleć, myśleć, kombinować fascynującą była też dla mnie historia języka, być może przez wykładowcę (było widać, że to co nam przekazuje jest jego wielką pasją) - do dziś nie mogę wyjść z podziwu jaką ten człowiek miał wiedzę i umysł. Fajnie było obserwować i analizować, jak języki indoeuropejskie ewoluowały, jaki wyraz skąd pochodzi i jak zmieniało się jego znaczenie .
Gdybym miała cofnąć czas i mieć tę wiedzę, co mam teraz, nie zmieniłabym wyboru i poszła na filologię znów. Fajne czasy
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:37   #131
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez karolina09 Pokaż wiadomość
Podobnie jak niektóre wizażanki, gdybym mogła cofnąć czas, absolutnie nie pomyślałabym o filologii.
Ja nie żałuję. No, może bardziej bym się przykładała do nauki
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 13:24   #132
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Ja nie żałuję. No, może bardziej bym się przykładała do nauki
Fakt, ja chyba też
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:26   #133
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Hejsterskie filolożki

Witajcie aktiwistki filologii

skonczylam filologie i mam jak najlepsze wspomnienia.
Nigdy nie mialam chyba takiego problemu, jak kumpele z np. ekonomii, ktore z rozczarowaniem ogladaly plan semestralny i nigdy nie pokazywalo sie nic pasjonujacego a na filologii o ludzie - nie bylo czego s takiego jak nudny przedmiot, moze wymagajacy, ale nudny ? nie pamietam. A wierzcie mi rachnek kosztow potrafi byc :P
po studiach wciagnela mnie korporacja - jezyk piluje zeby nei zapomniec !

Pozdrowienia !!!!!!!!!
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 20:13   #134
OgrodyKsiezyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Hejsterskie filolożki

Witam wszystkie hejsterskie filolożki!

Jestę absolwętę

Kilka lat temu obroniłam licencjat z filologii romańskiej^^. Były i fajne momenty i chwile zwątpienia. Same studia były ok, ale drugi raz bym nie wybrała, chyba dlatego, że jest parę rzeczy które bardziej mnie interesują niż studia filologiczne.
Polecam każdemu, kto jest pasjonatem francuskiego od "strony technicznej"
Będę was podczytywać, wspierać filolożki które są wciąż na placu boju i jak sobie poprzypominam jakieś zabawne/dziwne sytuacje, to się z wami podzielę.

Miłego wieczorku pełnego nauki, kochane
OgrodyKsiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 22:56   #135
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Hejsterskie filolożki

U mnie w każdym semestrze jest do zrobienia przedmiot dodatkowy, albo nawet dwa lub trzy. Niestety wprowadzili u nas od tego semestru zasadę, że przepisywać nie można, bo nie :/ Pewnie za dużo osób przepisywało, zamiast korzystać z oferty wydziału, ale kurczę, jak ktoś ma dwa kierunki, to naprawdę bez sensu chodzić na jakieś dodatkowe cokolwiek, co tylko pasuje do planu.

A co do japonistyki, to rozczarował mnie przede wszystkim poziom PNJ. Były oczywiście PNJ-oty naprawdę ekstra i wiele wnoszące, ale ponad połowa to było siedzenie i zerkanie na zegarek i dziwienie się, że czasoprzestrzeń się zagięła i minęło dopiero 5 minut. Nie wiadomo było, co robimy, dlaczego. Teraz u siebie mam jasny podział: jest PNJ konwersacje i słuchanie, to gadamy i słuchamy, jest pisanie, piszemy całe zajęcia i potem wypracowanie do domu. A tam wszystko rozmyte. Zaś kultura Japonii itp., które wydawały mi się ciekawe z zewnątrz, jako ciekawostka do poczytania, nie przedmiot akademicki, który trzeba zaliczyć i który niekoniecznie jest dobrze prowadzony. Zresztą, jeden przedmiot tam wspominam jako najgorszy w życiu - nie ma to jak podawanie studentom przestarzałych informacji i konieczność bycia poprawianych przez nich. Językoznawstwo też było tragiczne, a tutaj - miodzio <3 Dodając do tego mój rok, na którym część osób (część, bo część była super) miała takie "jestem na japonistyce wiec jestem za☠☠☠isty, więc jak się pomylisz to będę się z Ciebie śmiać/obgadywać" (poziom gimnazjum? podstawówki?), nędzne warunki lokalowe, wyjątkowo nieudany dziekanat i niechęć do mieszkania w Krakowie... Zabójczy miks. W tempie eksperowym moja pasja do japońskiego została podtruta, ale teraz mi powraca

Akurat gramatykę opisową japońskiego lubiłam, ale wiele zależy od prowadzącego. Mam nadzieję, że prowadząca od hiszpańskiej będzie ok... we wtorek się okaże.
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 14:50   #136
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Zresztą, jeden przedmiot tam wspominam jako najgorszy w życiu - nie ma to jak podawanie studentom przestarzałych informacji i konieczność bycia poprawianych przez nich.
Ja związane z nauczaniem - komunistyczne metody.
Po wafla nam to...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:05   #137
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Angry Dot.: Hejsterskie filolożki

widze, ze wszyscy zdazyli juz wylac swoje zale i watek przymiera




dodam wiec od siebie, poniewaz dzisiaj moja irytacja siega poziomu maksimum, co by ratowac ten cudowny, relaksacyjny watek( ), ze w srode mam poprawke
poprawke egzaminu z przedmiotu poetyka, z ktorego nawet nie bylo wykladow (wiec po ch^j robic z tego przedmiotu egzamin? to wie chyba tylko osoba, ktora wpadla na ten durny pomysl), cwiczenia byly ale zagadnien z nich egzamin nie obejmuje, wszystkiego trzeba sie wykuc z ksiazki.. i ogolnie radz sobie studencie sam (ja wiem ze na filologi wiekszosc przedmiotow to jakies bzdury, ktorych spokojnie z jednej czy wiecej ksiazek mozna sie nauczyc no ale.. wykladowcy mogli by chociaz stwarzac pozory ze jednak po cos na tej uczelni sa potrzebni )
i wiem, ze juz o tym pisalam wczesniej i sie powtarzam, ale po prostu ta uczelniana niesprawiedliwosc mnie przerasta
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:19   #138
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez MaLibu 2o Pokaż wiadomość
widze, ze wszyscy zdazyli juz wylac swoje zale i watek przymiera




dodam wiec od siebie, poniewaz dzisiaj moja irytacja siega poziomu maksimum, co by ratowac ten cudowny, relaksacyjny watek( ), ze w srode mam poprawke
poprawke egzaminu z przedmiotu poetyka, z ktorego nawet nie bylo wykladow (wiec po ch^j robic z tego przedmiotu egzamin? to wie chyba tylko osoba, ktora wpadla na ten durny pomysl), cwiczenia byly ale zagadnien z nich egzamin nie obejmuje, wszystkiego trzeba sie wykuc z ksiazki.. i ogolnie radz sobie studencie sam (ja wiem ze na filologi wiekszosc przedmiotow to jakies bzdury, ktorych spokojnie z jednej czy wiecej ksiazek mozna sie nauczyc no ale.. wykladowcy mogli by chociaz stwarzac pozory ze jednak po cos na tej uczelni sa potrzebni )
i wiem, ze juz o tym pisalam wczesniej i sie powtarzam, ale po prostu ta uczelniana niesprawiedliwosc mnie przerasta
Jaka filo?
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:22   #139
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Hejsterskie filolożki

Malibu

Ja miałam exam z poetyki na fil pol, ale z ćwiczeń (z artykułów omawianych na zajęciach). Wykłady też były, ale zupełnie o czym innym
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 11:42   #140
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Hejsterskie filolożki

A ja miałam z ćwiczeń z poetyki jedno kolokwium, a z wykładów egzamin

Tyle że na wykładach babka tak przynudzała, że w całości miałam zapisany tylko 1 wykład (na 15)... potem podała tematy wszystkich wykładów i powiedziała, że na egzamin mamy sobie wybrać 5 z nich. Więc tak czy siak musiałam wszystko zrobić sama
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:34   #141
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

zdałam tę o..... historię literatury .... mam ochotę nabluzgać ale zdane
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:29   #142
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
zdałam tę o..... historię literatury .... mam ochotę nabluzgać ale zdane
Brawo!!
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:44   #143
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Dziękuję, nawet przyjemną ocenę zgarnęłam nigdy więcej. Jestem pełna nienawiści ]:->
po prostu kilka dni przed egzaminem stwierdziłam że... uczę się na pamięć
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:58   #144
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
zdałam tę o..... historię literatury .... mam ochotę nabluzgać ale zdane
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:05   #145
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Dziękuję to miłe że mi tak gratulujecie, u mnie mama z radości aż podskoczyła bo w sumie inni 'no graty jo jo' - jak ktoś nigdy nie użerał się z tym zasranym przedmiotem mając dziwnego prowadzącego to nie zrozumie dobrze że na wizażu spotyka swoj swego
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:08   #146
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Hejsterskie filolożki

Również gratuluję A jaki okres literacki?

U mnie literatura była do końca III roku. Każdy egzamin oprócz romantyzmu był ustny
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:10   #147
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Ja mam ustne powiedzmy że "fin de siecle"
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:14   #148
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja mam ustne powiedzmy że "fin de siecle"
U mnie to wrzucili do jednego wora z pozytywizmem Ale akurat ten egzamin miło wspominam
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:16   #149
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Hejsterskie filolożki

Ja miałam tzw rozbijanie g... na atomy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 21:28   #150
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Hejsterskie filolożki

sama walczyłam teraz z młodą polską. trzy razy podchodziłam.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-08 08:32:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.