Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-20, 09:27   #421
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

kompoty,soki własnej roboty i wode lekko gazowana bo taka pije mama


Lisica
u nas tak było z piciem ze zaczeła sie co noc budzic i to po kilka razy bo jej sie chciało ale jakos ja oduczylismy i tylko czasem jej sie chce
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 09:40   #422
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Krzysiu generalnie pije wodę, czasem mu dajemy wodę z sokiem, moja mama mu częściej daje soczki w małych kartonikach, jabłkowy lub pomarańczowy.

Katiem jak przedszkole ci odpowiada to OK Żeby jeszcze tylko młody byl zadowolony.

Lisica i jak mała, ma temperaturę czy coś, idziecie do lekarza?
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:15   #423
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

moja od niedawna zaczela pic wode...kompotow nie lubi,ani sokow wlasnej roboty...

abz nie ma goraczki tylko kaszle i z nosa czasem cos poleci...dzis jej dalam ibufen...nie wiem moze to zeby bo z tylu jej wychodza...2 naraz i to chyba juz ostatnie...
i jak tam cycek?bylas u lekarza?

wiecie co mi lekarz powiedzial..ze te wszystkie ibum,nurofen itp to tylko uzywac w czasie leczenia bo one jak dlugo leza to sie utleniaja...i ze trzeba wyrzucac...a na opakowaniu to pisze ze moze pol roku stac otwarty..i badz tu czlowieku madry...
ja mialam miesiac temu otwarty i dalam malej..nie bede kupowac nowego...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:25   #424
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

hej

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość

gabi na kiedy masz termin...?
na 10 kwietnia, jeszcze tyle czasu a ja już mam dość... strasznie mi się dłuży

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
czy wasze maluchy wszystkie posiłki jedzą same? czy je karmicie żeby było szybciej, bo ja tak robie, ale muszę chyba pozwalać mu samemu jeść bo jak bedzie drugie to nie bedzie czasu na karmienie starszego.
I jeszcze jedno mam pytanko do mamusiek zafasolkowanych, czy wasze maluchy juz spią w innym pokoju na swoich łóżkach czy nadal w łóżeczku, bo my sie bedziemy musieli powoli przenosić z łóżeczka na łóżko, żeby nie było zapóźno.
Natalka je raczej sama, chociaż jak ma na śniadanie chleb z miodem lub dżemem to ja jej musze dawać bo mówi że rączki sobie wybrudzi moja mama zawsze się z tego śmieje i mówi że ja byłam taka sama i też chleba z dżemem sama nie jadlam zupy i drugie dania je sama, czasem pod koniec pokazuje że ją ręka boli i żeby ją karmić, ale ogólnie staramy się żeby sama jadła.
Śpi w swoim pokoju już ponad rok, najpierw wstawiliśmy jej tam łóżeczko a na dwa latka kupiliśmy normalne łóżko i od września tam sama śpi. 2 czy 3 razy spadła z niego w nocy, ale to mnie zawołała i ją z powrotem na łóżko dalam a rano nic nie pamiętała. Ja uważam że lepiej żeby dziecko wcześniej przenieść, żeby potem nie odczuło że nie dość że mniejsze pojawia się w domu to wszystko jej zabiera.
Co do obiadków to Natalka je to co my, nie gotuję jej specjalnie. U nas zupa i drugie danie jest tylko w weekend, dlatego czasem w tygodniu ugotuję jej zupę dodatkowo żeby miała. Ale przeważnie jedno danie je na obiad.

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
Wiki ostatnio warzyła 11.5 musze pozniej sprawdzic.

to nasze córki chyba najlżejsze tutaj - moja niecałe 13 waży

Jak po Walentynkach ??
mnie i córkę mąż zabrał na lody

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość

A co dajecie do picia...ja rozrabiam syrop malinowy z woda..czasem soki.,herbate owocowa..
ja daję wodę z sokiem malinowym takim domowej roboty albo kompot. Wodę też pije ale teraz w zimie rzadko, częściej soki. czasem jej daję taki z kartonu ale to tylko taki 100% z hortexu albo fortuny.

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
wiecie co mi lekarz powiedzial..ze te wszystkie ibum,nurofen itp to tylko uzywac w czasie leczenia bo one jak dlugo leza to sie utleniaja...i ze trzeba wyrzucac...a na opakowaniu to pisze ze moze pol roku stac otwarty..i badz tu czlowieku madry...
ja mialam miesiac temu otwarty i dalam malej..nie bede kupowac nowego...
nie wiedziałam... ja tak rzadko daję syropy przeciwgorączkowe że chyba za każdym razem musialabym nowy kupować. Moim zdaniem to przesada, jak dobrze przechowujesz to nie wiem czemu mialabym co miesiąc nowy kupować....
__________________
Natalka

Martusia

gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:44   #425
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Abz chyba muszę być zadowolona. strasznie wkurza mnie to, że tworząc normalna kochającą się rodzinę jestem na szarym końcu jesli chodzi o przyjęcia do publicznego przedszkola.
Mieszkam w dzielnicy, która jakiś czas temu stanowiła obrzeża miasta. A teraz tak się rozbudowała, że blok na bloku, dom na domu. 3 przedszkola publiczne w okolicy - żadne blisko. A mieszkają głównie młode małżeństwa.
Sporo przedszkoli prywatnych, w których - UWAGA- również trudno o miejsce. Miałam dużo szczęścia z tym przedszkolem, że zaczęli w zeszłym roku i niedawno utworzyli drugą grupę - do której teraz rozpoczęli nabór.

Maggie dzisiaj widziałam program Zawadzkiej - oczami dziecka czy coś. Był poruszany temat jedzenia. Dopóki dziecko jest w normach wagowo - wzrostowych nie ma co się przejmować. Jeżeli wyniki badań są w normie to tym bardziej.
Jeśli dziecko ma swoją ulubioną potrawę to można gotować ją do skutku, aż się nie znudzi.
Ze swojej strony - może syropy na apetyt.
Może wspólne przygotowywanie posiłków. Są też takie talerzyki z buźką i za pomocą jedzenia można je dekorować.
Często w żłobku czy przedszkolu dzieci zaczynają więcej jeść bo biorą przykład z innych dzieci.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 08:55   #426
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

hallo
U nas sypie, a juz myslałam za czuje wiosne
Nie mogę doczekać się wiosny mam duzo planów związanych z działka, ciekawe ile z tego uda mi sie zrobić?? Choć myślę że teraz z Wikusia juz mi bedzie łatwiej coś zrobic
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:54   #427
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
abz nie ma goraczki tylko kaszle i z nosa czasem cos poleci...dzis jej dalam ibufen...nie wiem moze to zeby bo z tylu jej wychodza...2 naraz i to chyba juz ostatnie...
i jak tam cycek?bylas u lekarza?
Ale jest marudna jakby ją bolało? Bo inaczej po co przeciwbólowe?
Dzisiaj ide do gina, ale od poniedziałku mam @ i jakby mi minęło z tym cyckiem :/

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Abz chyba muszę być zadowolona. strasznie wkurza mnie to, że tworząc normalna kochającą się rodzinę jestem na szarym końcu jesli chodzi o przyjęcia do publicznego przedszkola.
Wiesz, ja zapisałam Krzysia prawie 2 lata wcześniej..... Teraz bedziemy się starać o przyjęcie do innego, ale zobaczymy co wyjdzie. Dobrze, ze mieszkamy teraz w mieście bo na wsi u mnie są tylko prywatne przedszkola dla bogatych rodziców, takie stawki, że nie dalibyśmy rady :/
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 17:17   #428
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

hej
abz jak tam po wizycie?

my po lekarzu i mala ma antybiotyk+syropki..gardl o czerwone..
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 22:27   #429
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość
Ale jest marudna jakby ją bolało? Bo inaczej po co przeciwbólowe?
Dzisiaj ide do gina, ale od poniedziałku mam @ i jakby mi minęło z tym cyckiem :/


Wiesz, ja zapisałam Krzysia prawie 2 lata wcześniej..... Teraz bedziemy się starać o przyjęcie do innego, ale zobaczymy co wyjdzie. Dobrze, ze mieszkamy teraz w mieście bo na wsi u mnie są tylko prywatne przedszkola dla bogatych rodziców, takie stawki, że nie dalibyśmy rady :/
U nas nie można wcześniej. Nadchodzi marzec, wypełniasz formularz i zanosisz. A w kwietniu ogłoszenie wyników:
dzieci samotnych matek
dzieci rodziców, których jedno siedzi w więzieniu
dzieci, których rodzeństwo już uczęszcza
bliźnięta
wszystkie starsze dzieci, które do tej pory nie chodziły
I pomijam już kwestie pieluch itd.
chora rzeczywistość.

Lisica zdrówka dla córci
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 09:38   #430
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Katiem to co piszesz to sama racja. Ja nie mogę zrozumieć dlaczego dziecko z normalnej rodziny, gdzie oboje rodzice chodzą do pracy nie może się dostać do państwowego przedszkola. Chory system i przepisy w tym kraju. Pamiętajmy, że nie zawsze to że oboje rodzice pracują oznacza, że stać ich aby dziecko wysłać do przedszkola prywatnego. Nie będę więcej pisać na ten temat bo ciśnienie mi się podnosi.

Nasz mały ostatnio wstaje między 6 a 7. Byliśmy kilka dni na wsi i tam zawsze wstaje szybciej - nie wiem dlaczego. Mam nadzieje, że niedługo powróci do swojego rytmu i będzie spał do 8.

A ja dochodzę do siebie po jelitówce. Przedwczoraj cały dzień w łóżku spędziłam. Wirusa rozsiał mój brat a obecnie walczą z nim rodzice. Co to jest za wirus okropny, że potrafi tak męczyć
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 13:40   #431
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
hej
abz jak tam po wizycie?

my po lekarzu i mala ma antybiotyk+syropki..gardl o czerwone..
Kurde antybiotyk? No szkoda, ale lepiej tak niż miałaby sie męczyć z bólem czy cos.
Gin uspokoił mnie, ze nic mi na pewno poważnego nie jest i nie mam sie obawiać o swoje życie, jakieś małe torbielki mogą byc, dał skierowanie na usg.

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
U nas nie można wcześniej. Nadchodzi marzec, wypełniasz formularz i zanosisz. A w kwietniu ogłoszenie wyników:
dzieci samotnych matek
dzieci rodziców, których jedno siedzi w więzieniu
dzieci, których rodzeństwo już uczęszcza
bliźnięta
wszystkie starsze dzieci, które do tej pory nie chodziły
I pomijam już kwestie pieluch itd.
chora rzeczywistość.

Lisica zdrówka dla córci
Katiem u nas dokładnie te same warunki w przedszkolu, do którego chce małego zapisać. No, ale plus jest taki, ze ma już miejsce w innym jak sie tu nie uda. To drugie tez jest dofinansowywane przez miasto a warunki przyjęcia jednak różne :/

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
A ja dochodzę do siebie po jelitówce. Przedwczoraj cały dzień w łóżku spędziłam. Wirusa rozsiał mój brat a obecnie walczą z nim rodzice. Co to jest za wirus okropny, że potrafi tak męczyć
Jelitówka to jest jakas masakra, miałam kilka razy, każdego powali. Dobrze, ze trwa w sumie jeden dzień bo jakby tak człowieka męczyło kilka dni to idzie totalnie opaść z sił.
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 18:43   #432
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość
,Jelitówka to jest jakas masakra, miałam kilka razy, każdego powali. Dobrze, ze trwa w sumie jeden dzień bo jakby tak człowieka męczyło kilka dni to idzie totalnie opaść z sił.
Ja leżałam w środę a jakieś 1,5 godz temu żygał Kacper. Dziś wstał o 6 i tak do 18 wszystko było ok. Nagle stanął w swoim pokoju i zwymiotował. Potem niby wszystko ok. Wykąpałam go, ubrałam w piżamkę i bach 2 raz żyg. O 19 poszedł biedaczek spać - dosłownie usnął mi na kolanach. Tak mi go szkoda, że musiało go to gó... złapać. Widać szczepionka na rotawirusy przed jelitówką nie chroni. Mam nadzieję, że już nie będzie żygał.

Dziewczyny co podawać w takiej sytuacji małemu najlepiej. Na pewno dużo picia. Czy jest jakiś sposób aby jakoś mu ulżyć
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 20:01   #433
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Ja leżałam w środę a jakieś 1,5 godz temu żygał Kacper. Dziś wstał o 6 i tak do 18 wszystko było ok. Nagle stanął w swoim pokoju i zwymiotował. Potem niby wszystko ok. Wykąpałam go, ubrałam w piżamkę i bach 2 raz żyg. O 19 poszedł biedaczek spać - dosłownie usnął mi na kolanach. Tak mi go szkoda, że musiało go to gó... złapać. Widać szczepionka na rotawirusy przed jelitówką nie chroni. Mam nadzieję, że już nie będzie żygał.

Dziewczyny co podawać w takiej sytuacji małemu najlepiej. Na pewno dużo picia. Czy jest jakiś sposób aby jakoś mu ulżyć
Biedny Kacperek wiesz chyba Orsalit jest na takie sytuacje. Wpisz w google - nawadniający.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 20:22   #434
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość
Kurde antybiotyk? No szkoda, ale lepiej tak niż miałaby sie męczyć z bólem czy cos.
Gin uspokoił mnie, ze nic mi na pewno poważnego nie jest i nie mam sie obawiać o swoje życie, jakieś małe torbielki mogą byc, dał skierowanie na usg.
a boli cie cos?bo mnie od tygodnia boli na dole..nie wiem czy to jajniki...bo czuje jakbym miala tam kamienie...taki ciezar w pachwinie...
bylam u lekarza i dala mi skierowanie na badanie moczu..a od wczoraj biore Furaginum...nie wiem czy to akurat uklad moczowy...bo nie czuje poprawy..
chyba sie przejade do gina prywatnie bo innej opcji nie ma....
A moze rodzinna moze wypisac skierowanie na usg?...bo jakbym sie zapisala na nfz to z miesiac musze czekac ..albo 50zl i robi badanie...z dwojga zlego wole isc do prywatnego...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 21:19   #435
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co podawać w takiej sytuacji małemu najlepiej. Na pewno dużo picia. Czy jest jakiś sposób aby jakoś mu ulżyć
Dawać pić, ale po troszeczku, dosłownie po łyku, ale bardzo często. Jak sie napije za dużo za jednym razem to nawet wodą czy herbatą zwymiotuje :/ Nie wiem co podawać z leków, smecta jest chyba na biegunke a nie na wymioty prawda?

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
a boli cie cos?bo mnie od tygodnia boli na dole..nie wiem czy to jajniki...bo czuje jakbym miala tam kamienie...taki ciezar w pachwinie...
bylam u lekarza i dala mi skierowanie na badanie moczu..a od wczoraj biore Furaginum...nie wiem czy to akurat uklad moczowy...bo nie czuje poprawy..
chyba sie przejade do gina prywatnie bo innej opcji nie ma....
A moze rodzinna moze wypisac skierowanie na usg?...bo jakbym sie zapisala na nfz to z miesiac musze czekac ..albo 50zl i robi badanie...z dwojga zlego wole isc do prywatnego...
Lisica ja mam miec usg piersi bo nie wiem czy sie zrozumiałyśmy. I mnie już nic nie boli.
Wydaje mi sie, ze ogólny moze jak najbardziej dać skierowanie, ale pewnie da zamiast na usg to zalecenie pójścia do gina. Ja akurat z pęcherzem miałam problemy często (nawet w tym miesiacu) więc wiem kiedy pęcherz a kiedy co innego.
Lepiej wybierz sie do gina.
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 21:48   #436
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość
Lisica ja mam miec usg piersi bo nie wiem czy sie zrozumiałyśmy. I mnie już nic nie boli.
Wydaje mi sie, ze ogólny moze jak najbardziej dać skierowanie, ale pewnie da zamiast na usg to zalecenie pójścia do gina. Ja akurat z pęcherzem miałam problemy często (nawet w tym miesiacu) więc wiem kiedy pęcherz a kiedy co innego.
Lepiej wybierz sie do gina.
..no to niezle.ja myslalam ze usg dopochwowe
ide wpon. i zobaczymy co powie...jak nie da skierowania to pojde prywatnie...choc mi sie nie usmiecha bo skasuje mnie 100-150zl..a dla mnie teraz to nie taki maly wydatek...
boje sie ze to jakas torbiel..albo nie wiem co...

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Ja leżałam w środę a jakieś 1,5 godz temu żygał Kacper. Dziś wstał o 6 i tak do 18 wszystko było ok. Nagle stanął w swoim pokoju i zwymiotował. Potem niby wszystko ok. Wykąpałam go, ubrałam w piżamkę i bach 2 raz żyg. O 19 poszedł biedaczek spać - dosłownie usnął mi na kolanach. Tak mi go szkoda, że musiało go to gó... złapać. Widać szczepionka na rotawirusy przed jelitówką nie chroni. Mam nadzieję, że już nie będzie żygał.

Dziewczyny co podawać w takiej sytuacji małemu najlepiej. Na pewno dużo picia. Czy jest jakiś sposób aby jakoś mu ulżyć
biedaczek....moze idz do apteki i zapytaj sie o cos...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 06:32   #437
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Ja leżałam w środę a jakieś 1,5 godz temu żygał Kacper. Dziś wstał o 6 i tak do 18 wszystko było ok. Nagle stanął w swoim pokoju i zwymiotował. Potem niby wszystko ok. Wykąpałam go, ubrałam w piżamkę i bach 2 raz żyg. O 19 poszedł biedaczek spać - dosłownie usnął mi na kolanach. Tak mi go szkoda, że musiało go to gó... złapać. Widać szczepionka na rotawirusy przed jelitówką nie chroni. Mam nadzieję, że już nie będzie żygał.

Dziewczyny co podawać w takiej sytuacji małemu najlepiej. Na pewno dużo picia. Czy jest jakiś sposób aby jakoś mu ulżyć
Kochana Enterol, jeżeli potrafi połknąć kapsułkę. Moja córka nigdy nie wypiła tych preparatów nawadniających, ze względu na smak.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 07:54   #438
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

enterol jest tez w saszetkach do rozpuszczania....
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:24   #439
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Dziękuje Wam dziewczyny za pomocne odpowiedzi. Kupiliśmy Orsalit i wczoraj nawet wypił 200 ml, dziś troszkę gorzej z piciem tego ale dodaje mu troszkę soczku i jakoś pomalutku idzie.
Jeśli chodzi o wymioty to oprócz wczorajszego porannego mleka i dzisiejszej coli to jest ok bo nie zwraca. Nie wiedziałam, że mleka nie można podawać i dałam mu wczoraj rano i po godzinie zwrócił je. Dziś rano jak wstał napił się wygazowanej coli i też ją zwrócił.

Jak wczoraj był spokój z kupami tak dziś troszkę leci z niego. Podałam mu już Lacido Enter i mam nadzieję, że i kupa powoli się unormuje.

Generalnie nie jest źle ale chciałabym aby więcej pił.

Jutro mamy jechać na urlop ale w tej sytacji nie wiem co zrobić

Przez chorobę mały śpi ze mną a jego pokój cały czas wietrze bo mi śmierdzi po tych jego pierwszych wymiocinach na wykładzinę. Czyściłam już Vanishem, potem z wodą z octem ale jeszcze jakoś tam czuć ten smrodek. Może wietrzenie coś da

Dziś mąż zawozi papiery do jednego z przedszkoli i zobaczymy czy mały się dostanie
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 12:00   #440
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
..no to niezle.ja myslalam ze usg dopochwowe
ide wpon. i zobaczymy co powie...jak nie da skierowania to pojde prywatnie...choc mi sie nie usmiecha bo skasuje mnie 100-150zl..a dla mnie teraz to nie taki maly wydatek...
boje sie ze to jakas torbiel..albo nie wiem co...
Przecież od poczatku pisałam, że ide z piersią. Ale spoko, torbiele na jajnikach też przerabiałam, teraz mam w piersi...
A jak u ciebie, byłaś u lekarza?

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Generalnie nie jest źle ale chciałabym aby więcej pił.

Jutro mamy jechać na urlop ale w tej sytacji nie wiem co zrobić
Najgorsze objawy jelitówki zapewne minęły, mały bedzie jedynie słaby zanim zacznie normalnie jeść i pic. Daleko, długo na ten urlop?
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 12:05   #441
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez abz Pokaż wiadomość
,Najgorsze objawy jelitówki zapewne minęły, mały bedzie jedynie słaby zanim zacznie normalnie jeść i pic. Daleko, długo na ten urlop?
Mamy jechać do Rynu. Od nas jakieś 4 godzinki jazdy. Tam spędzamy 2 noce i potem w drodze powrotnej po ok 2 godzinach zatrzymujemy się w Gietrzwałdzie. Tam mamy pobyt do niedzieli. W niedzielę powrót do domu.
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 16:49   #442
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

kasia
no nie wiem ...jak sie lepiej czuje to moze bym pojechała

Ja sie dietuje troszke od dzis...zobaczymy co z tego wyjdzie bo chodze cały czas głodna ...:P
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:39   #443
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Abz bylam dzis caly dzien u lekarzy...najpierw rodzinny (2 godz. w kolejce) przepisala mi Duomox,Aulin i biotyk...dala mi skierowanie na usg brzucha....oczywiscie dzwonie do poradni i najblizszy termin to 6 marzec...wiec pojechalam na pogotowie a tam mi mowia ze lekarze przyjmuja od 18 wiec za rada rejestratorki pojechalam do gina zeby wykluczyc te sprawy...zrobil usg (za 50zl) i wyszlo wszystko ok...ale podejrzewa kamienie albo piasek na nerkach...noi tak zlecialo nam do 18 wiec pojechalismy do szpitala...tam czekanie na lekarza...i dala tylko kroplowke...myslalam ze chociaz usg zrobi a tu kroplowa i do domu...noi cala historia..wiec dalej nie wiem co mi jest..jutro zapisuje sie na to badanie usg...bede czekac..trudno...
Tylko tego Duomoxu nie wiem czy brac bo po antybiotyku zawsze mam grzybice...mimo brania probiotyku....eh...

monya trzymam kciuki za dietke

a nam myszka sie zepsula od lapka ..kurcze bez niej jak bez reki
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 10:19   #444
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

nic mi sie nie chce

Lisica
hm ciekawe co Ci wyjdzie ? a dasz rade wytrzymac do 6 marca?

kasia
pojechaliscie??
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 13:14   #445
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
,

kasia
pojechaliscie??
Monya od rana czekałam aż pojawi się siusiu u Kacpra i wkońcu się pojawiło więc zdecydowaliśmy się jechać. Nieraz jeszcze zrobi malutką kupkę ale jest już "normalnym urwisem". Rano wypił nawet troszkę mleczka, daję mu często pić i wiecie jestem z niego dumna bo pije nawet ten Orsalit.
Teraz pozostanie nam walczyć z zaczerwienieniem dupki bo od tych rzadkich kupek zaczyna się brzydka robić, mimo że smarowałam tyłeczek przy każdej zmianie pieluszki.
Trzymajcie kciuki aby mój smyk już całkowicie wyzdrowiał.
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:29   #446
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez monya4 Pokaż wiadomość
nic mi sie nie chce
jak zwykle heale sie nie martw jak tez tak mam....
Lisica
hm ciekawe co Ci wyjdzie ? a dasz rade wytrzymac do 6 marca?

kasia
pojechaliscie??
no dzis sie rejestrowalam to juz na 7 marca i to na czczo..a wizyte mam o ok.11.50....chyba padne bez sniadania,,ja jak nie zjem to mnie glowa boli...
jakos dzis lepiej...duzo sikam wiec moze to nerki..niestety nie wiem na 100% bo nikt mi tego nie powiedzial tylko gin podejrzewa...(nawet pogadal ze mna dlugo i dawal rady,chyba do niego sie zapisze)

kaska za synka...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 07:47   #447
abz
Zakorzenienie
 
Avatar abz
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 391
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
Abz bylam dzis caly dzien u lekarzy...
Tylko tego Duomoxu nie wiem czy brac bo po antybiotyku zawsze mam grzybice...mimo brania probiotyku....eh...
To ciebie cały czas mocno bolało, że aż jechałaś do szpitala? Może póki nie masz pewności co ci jest to nie bierz antybiotyku.

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Monya od rana czekałam aż pojawi się siusiu u Kacpra i wkońcu się pojawiło więc zdecydowaliśmy się jechać. Nieraz jeszcze zrobi malutką kupkę ale jest już "normalnym urwisem". Rano wypił nawet troszkę mleczka, daję mu często pić i wiecie jestem z niego dumna bo pije nawet ten Orsalit.
Teraz pozostanie nam walczyć z zaczerwienieniem dupki bo od tych rzadkich kupek zaczyna się brzydka robić, mimo że smarowałam tyłeczek przy każdej zmianie pieluszki.
Trzymajcie kciuki aby mój smyk już całkowicie wyzdrowiał.
To miłego pobytu i trzymajcie się zdrowo

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
no dzis sie rejestrowalam to juz na 7 marca i to na czczo..a wizyte mam o ok.11.50....chyba padne bez sniadania,,ja jak nie zjem to mnie glowa boli...
jakos dzis lepiej...duzo sikam wiec moze to nerki..niestety nie wiem na 100% bo nikt mi tego nie powiedzial tylko gin podejrzewa...(nawet pogadal ze mna dlugo i dawal rady,chyba do niego sie zapisze)
Też mam usg (piersi) 7 marca
Jame brzuszną robili mi chyba na początku roku, też musiałam być na czczo na godz 15! Ale o 10 zjadłam jeszcze kanapkę bo bym nie wytrwała. Pani na usg potem pytała czy jadłam, widac zobaczyła moją kanapkę
Jak podejrzenie nerek to duuuużo pij, to nigdy nie zaszkodzi
__________________
od 26 kwietnia 2008 - żona // nasz ślub
mamy Synka: Krzysiu ur. 24-09-2010
i znowu serca mam dwa...


abz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 08:47   #448
monya4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 943
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Ale dziś słoneczko świeci

kasia
trzymamy
oj dzielny
miłego urlopu
zazdrości
__________________
62-----------------------------------47
monya4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 14:48   #449
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

dzieki dziewczyny

mocz ok, krew tez i usg brzucha-dobrze i niedobrze, ze wszystko dobrze a jak nie jadla tak nie je Lekarka mowi ze ona chyba tak ma i zeby karmic ja max 20 min i przegladzac 3 godziny jak nie zje

znikam bo obecnie obie sie smarkaja jakby tego bylo malo
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:47   #450
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamy 2010 cz. V :)

Maggie dużo zdrówka dla dziewczyn i wytrwałości dla Ciebie w tym ich niejedzeniu.

Monya, Lisica dzięki za kciukasy. Wczoraj rano mały wypił mleko i było wszystko ok. Ostatnia rzadka kupa była o 14. Podróż (4 godziny) zniósł super. Wieczorem już w hotelu dostał apetyt więc zjadł gotowanego ziemniaczka, popił gazowaną wodą. Na noc troszkę mleka wypił.
Głupia matka ze mnie. Pozwoliłam mu pić to gazowane z myślą, że już się ma całkowicie ok.
O 4 nad ranem dziś zwrócił te ziemniaczki i wróciły wodniste kupy. Dziś nic nie je. Wymioty ustały a ja boje się mu teraz cokolwiek dawać jeść aby znów nie oddał czy to górą czy dołem. Na szczęście jest pogodny i pije to co mu daję.

Poza tym hotel super. Ładna okolica (RYN). Piękna pogoda dziś - wiosna w powietrzu.
__________________
Nasze ząbki

http://s2.pierwszezabki.pl/042/0424849b0.png?7651


Therm Line Forte - moje recenzje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681428
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-28 12:43:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.