Koty - część VI - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 11:21   #1201
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Mam problem troche nietypowy. Zauwazylam, ze moj kot potrafi wyrzucic swojego bobka z kuwety i go turlac:co nfused:
Bawi sie nim mimo iz ma jakies zabawki
jak go tego oduczyc?
o ja niezłą zabawkę sobie znalazł może sztuczną kupę mu kup
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 11:31   #1202
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość
Się wyjaśniło z drapakiem, do zrobienia rozety użyty został inny niż zwykle rodzaj drewna, mniej elastyczny. Przyślą mi nową rozetę
Dobrze że tak się zachowali i wymienią bez problemu.
Szkoda że nie przyznali się od razu - jakby Safirka nie złamała to byś nic nie wiedziała. A w końcu zapłaciłaś za pełnowartościowy drapak.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 11:40   #1203
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Malla poważnie rozwazasz wziasc towarzysza dla Danielsa ???
Si.
Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość
Się wyjaśniło z drapakiem, do zrobienia rozety użyty został inny niż zwykle rodzaj drewna, mniej elastyczny. Przyślą mi nową rozetę
Solidna firma.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 11:43   #1204
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Si.

A masz już konkretniejsze plany czy nadal rozważasz rasę?
Nie zazdroszczę - pamiętam jakie to trudne przemyślenia
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 12:05   #1205
ziazik
Rozeznanie
 
Avatar ziazik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 697
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Dobrze że tak się zachowali i wymienią bez problemu.
Szkoda że nie przyznali się od razu - jakby Safirka nie złamała to byś nic nie wiedziała. A w końcu zapłaciłaś za pełnowartościowy drapak.
Może nawet nie pokojarzyli, że akurat do mnie taka rozeta poszła, mieli jakieś zmiany kadrowe i po prostu pracownik się pomylił, czy nie wiedział, że to ma być z innego drewna.
Fajnie, że przyślą nową, aż chce się z taką firma współpracować
ziazik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 12:14   #1206
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość
Może nawet nie pokojarzyli, że akurat do mnie taka rozeta poszła, mieli jakieś zmiany kadrowe i po prostu pracownik się pomylił, czy nie wiedział, że to ma być z innego drewna.
Fajnie, że przyślą nową, aż chce się z taką firma współpracować
Pewnie że dobrze że wymienią Terminy mają koszmarnie długie ale drapaki super. Ostatnio też podobno zmieniali dostawców tkanin i też jakieś przesunięcia z terminami były.

Czasem to bym chciała być kotem i sobie pobiegać po drapaku zamiast siedzieć w tej pracy i się stresować.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 12:42   #1207
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Koty - część VI

jakos przez ostatnie kilka dni mnie nie było... Gruszka robi postępy w chodzeniu w szelkach, ale cwaniara z niej. Jak mam w ręku smakołyk to idzie normalnie, a później udaje że nie może i się przewraca na bok

ziazik super że przyślą nową rozetę, porządna firma

A ja mam pytanie. Będziemy musieli zabezpieczyć balkon i okno w kuchni,w zimie nie było to konieczne ale jako że idzie wiosna to musimy to zrobić, bo w przeciwnym razie nie otworzymy okna wcale.
Ktoś może mi coś poradzić? Brałyście jakąś firmę która to robiła czy może samemu? jeśli tak to jak?
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 12:46   #1208
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
A masz już konkretniejsze plany czy nadal rozważasz rasę?
Nie zazdroszczę - pamiętam jakie to trudne przemyślenia
O matko, mogę o tym pisać i pisać

Byłam w hodowli koratów, idę do hodowli devonów. Obie rasy BARDZO mi się podobają, są małe, nieofutrzone, piękne, wesołe, genetycznie zdrowe i miłe. Chcę poznać hodowlę osobiście, wolałabym nie zobaczyć jej dopiero przy odbiorze, więc celuję w krakowskie. Strasznie mało ich, a jeszcze rezerwacje...

Kociaki są obecnie najbliżej we Wrocławiu, devony, nowo narodzone. Ludzie przez telefon wydają się bardzo sympatyczni i ześwirowani, a na stronie mają kompetentne, choć nieaktualne wiadomości. Planuję nasłać na nich Ziazika A, mają też świeży miot ludzki, ale nie do sprzedaży Miot ludzki bardzo dobrze dogaduje się z miotem kocim

Obie rasy są dominujące, ale nieagresywne wg charakterystyk książkowych. Przez lata są żywe i ześwirowane, nie są kanapowcami, lubią człowieka i źle znoszą samotność. W przeciwieństwie do podłogowego Danielsa, wysoko skaczą, więc jest szansa na chwile spokoju w trakcie walk, gdy nie będzie mógł malucha dosięgnąć Będę potrzebowała małego przemeblowania i nowego drapaka.

W fundacjach mają obecnie same dorosłe, a potrzebuję kociaka, bo moje doświadczenie wskazuje, że Daniels się takich nie boi. Nie nastawiam się tylko i wyłącznie na rasowego. Jeśli trafi się dachowy łagodny i wychowany kotek, to nie ma problemu, na razie nie ma sezonu. Schronisko odpada - nie mam czasu na uczenie kota korzystania z kuwety i nie chcę ryzykować zdrowia Danielsa na rzecz niezsocjalizowanego dzikusa. Odpada kot z chorobą lokomocyjną (koleżanka ma taką znajdę i nie może z nim jeździć, bo zaraz biegunka i wymioty). Niestety, muszę być wybredna, w końcu to wybór na kilkanaście lat.

Do Wielkanocy nie planuję kupna/adopcji, żeby spokojnie pojechać do domu pożegnać się z rodziną
Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Będziemy musieli zabezpieczyć balkon i okno w kuchni,w zimie nie było to konieczne ale jako że idzie wiosna to musimy to zrobić, bo w przeciwnym razie nie otworzymy okna wcale.
Ktoś może mi coś poradzić? Brałyście jakąś firmę która to robiła czy może samemu? jeśli tak to jak?
Zabezpieczałam sama wg instrukcji na tej stronie:
http://kocia_stronka.republika.pl/okna.html
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2013-02-25 o 12:50
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 13:05   #1209
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
j
A ja mam pytanie. Będziemy musieli zabezpieczyć balkon i okno w kuchni,w zimie nie było to konieczne ale jako że idzie wiosna to musimy to zrobić, bo w przeciwnym razie nie otworzymy okna wcale.
Ktoś może mi coś poradzić? Brałyście jakąś firmę która to robiła czy może samemu? jeśli tak to jak?

Malla
podała fajną stronę gdzie jest dużo na temat zabezpieczania okien i balkonów.
Ja swój balkon zabezpieczałam sama z TŻ - wstawiałam fotki na wątku i w tym o zabezpieczaniu balkonów. Mam prosty balkon więc nie było to trudne. Jakby była potrzeba wyślę fotki na priv.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 13:13   #1210
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: Koty - część VI

Widziałam gdzieś tekst, że Cornishe mają psie charaktery.

Jezu, jak mnie to irytuje!
Każdy hodowca mówi tak o swojej rasie.
Ale kurde! Jak ktoś chce psa, to niech kupuje psa, a nie kota!!
Kot to kot, pies to pies.

Co do zabezpieczania okien, mam w domu metalowe moskitiery, ale w związku z tym, że koty się po nich wspinają, kupiłam na allegro za gorsze metalową siatkę powleczoną plastikiem i robię drewniane ramki: od wewnątrz siatka metalowa, od zewnątrz moskitiera. Koty nie dosięgną do moskitiery, żeby ją podrapać, a przynajmniej nie będą mi wlatywać te wszystkie badziewia do domu

A na wiosnę stawiamy wolierę na tarasie o wymiarach jedyne 8m długości na prawie 3m szerokości i prawie 2,5 wysokości....
wistra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 13:42   #1211
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zabezpieczałam sama wg instrukcji na tej stronie:
http://kocia_stronka.republika.pl/okna.html
Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Malla podała fajną stronę gdzie jest dużo na temat zabezpieczania okien i balkonów.
Ja swój balkon zabezpieczałam sama z TŻ - wstawiałam fotki na wątku i w tym o zabezpieczaniu balkonów. Mam prosty balkon więc nie było to trudne. Jakby była potrzeba wyślę fotki na priv.
czyli sami damy radę? uff
Iwona a możesz mi przesłać te fotki? będę wdzięczna
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 14:14   #1212
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
czyli sami damy radę? uff
Iwona a możesz mi przesłać te fotki? będę wdzięczna
Wkrętarka, listwy, siatka i tyle - mam plastikową z drobnymi oczkami o funkcji moskitiery, kot jej nie drapie, ale lepiej zainwestować w metalową.
Cytat:
Napisane przez wistra Pokaż wiadomość
Widziałam gdzieś tekst, że Cornishe mają psie charaktery.
Jezu, jak mnie to irytuje!
Każdy hodowca mówi tak o swojej rasie.
Ale kurde! Jak ktoś chce psa, to niech kupuje psa, a nie kota!!
Kot to kot, pies to pies.
Psy są przymilne jak kotki, świnki morskie inteligentne jak szczury itp.
Myślę, że chodzi o to, że szczególnie przywiązują się do człowieka, co nie jest takie typowe dla kotów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 14:55   #1213
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VI

Malla, a ja tak sobie dziś pomyślałam, ze może Ty się z nami droczysz, jaką masz rasę wybrać, a na koniec zrobisz nam jakąś niespodziankę i kupisz sobie miaukuna albo coś innego nieprzewidzianego
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 15:00   #1214
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: Koty - część VI

No, jest typowe. Koty się przywiązują, ale trzeba z nimi być, a nie mieć je na wsi na łapanki myszy.
Że kot się nie przywiązuje to taki sam sterotyp, jak to, że są fałszywe

Wg mnie porównanie kota do psa jest strasznie niemądre
Mam psa i koty i to są kompletnie inne światy.
(Gdybym mieszkała sama, w życiu psa bym nie miała, ale mama sobie zażyczyła, to ma)
Jeżeli ktoś chce mieć zwierzaka o charakterze psa - bierze psa.
Jeżeli ktoś chce mieć zwierzaka o charakterze kota - bierze kota.
wistra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 18:55   #1215
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez wistra Pokaż wiadomość
Widziałam gdzieś tekst, że Cornishe mają psie charaktery.

Jezu, jak mnie to irytuje!
Każdy hodowca mówi tak o swojej rasie.
Ale kurde! Jak ktoś chce psa, to niech kupuje psa, a nie kota!!
Kot to kot, pies to pies.
Cytat:
Napisane przez wistra Pokaż wiadomość
No, jest typowe. Koty się przywiązują, ale trzeba z nimi być, a nie mieć je na wsi na łapanki myszy.
Że kot się nie przywiązuje to taki sam sterotyp, jak to, że są fałszywe
zgadzam sie, tez mnie to denerwuje... ma psi charakter, czyli co szczeka jak ktos po schodach idzie? To jest powielanie stereotypow, ze kot to falszywy indywidualista, nie przywiazuje sie, zyje swoim zyciem. W pracy ostatnio uslyszalam, ze kotu nic nie potrzeba tylko dac jesc i kuwete posprzatac, bo sam sie soba zajmuje. No

moje zawsze wychodza mi na przywitanie jak wracam z pracy, chodza za mna po domu i patrze co robie spia ze mna i caly dzien mi towarzysza

ogolnie odnosnie tych charakterow ras tez nie do konca sie zgadzam. Moja perska nie wspina sie po firankach i nie musze sie obawiac, ze przez moment nieuwagi zamkne ja w zamrazarce , ale na pewno nie powiem, ze jak pers to spi caly dzien na kanapie no chyba, ze kot jest znudzony, osamotniony i pozbawiony bodzcow....

Moja puchatka uwielbia gonic laserek, toczyc kulki, monety, wszystko co halasuje, kradnie mi gumki do wlosow, skacze przez okno do ptaszkow, goni muchy, biega po domu jak maly krolik, podchodzi traca lapka i zagaduje nas poza tym oczywiscie lezy rozwalona na kanapie albo grzeje dupke na kaloryferze, ale kazdy kot chyba lubi sobie pospac

mam bardzo skocznego dachowca, ktory uwielbia wysokosci naziemna perska...jeszcze jakis posredni, by mi sie przydal
__________________

Edytowane przez stasiek
Czas edycji: 2013-02-25 o 19:03
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 20:07   #1216
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez wistra Pokaż wiadomość
No, jest typowe. Koty się przywiązują, ale trzeba z nimi być, a nie mieć je na wsi na łapanki myszy.
Że kot się nie przywiązuje to taki sam sterotyp, jak to, że są fałszywe

Wg mnie porównanie kota do psa jest strasznie niemądre
Mam psa i koty i to są kompletnie inne światy.
(Gdybym mieszkała sama, w życiu psa bym nie miała, ale mama sobie zażyczyła, to ma)
Jeżeli ktoś chce mieć zwierzaka o charakterze psa - bierze psa.
Jeżeli ktoś chce mieć zwierzaka o charakterze kota - bierze kota.
Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
zgadzam sie, tez mnie to denerwuje... ma psi charakter, czyli co szczeka jak ktos po schodach idzie? To jest powielanie stereotypow, ze kot to falszywy indywidualista, nie przywiazuje sie, zyje swoim zyciem. W pracy ostatnio uslyszalam, ze kotu nic nie potrzeba tylko dac jesc i kuwete posprzatac, bo sam sie soba zajmuje. No
Dramatyzujecie
To takie ogólne powiedzenie o kotach, które są bardziej otwarte i przyjacielskie w stosunku do nowości, nowych ludzi, sytuacji itp itd i wykazują więcej tych cech anieżeli przeciętny kot...
Miałam wiele kotów w swoim życiu, i wiele znałam, znam i nie jest to częste u kotów, takie cechy charakteru, mówię tu głównie o dachowcach..nie miałam za wiele do czynienia z rasowymi, same bidy i znajdy Koty to indywidualiści i za to je kocham, mają swoje zdanie, nie poddają się nakazom i zakazom.
Mój ukochany Mojo, jest kotem w pełnym tego słowa znaczeniu.
Shilcia jest koto psem, pcha się do sąsiadów, uwielbia obcych, łatwo można ją ułożyć i zmusić do pewnych rzeczy
Koty mają charakterki i wiele okazów daje właścicielom popalić...pewnie same przez to przechodzicie, ale cóż - wszytsko im wybaczamy i kochamy pomimo wszytsko.... ale takie okazy grzeczne i karne o "psich" charakterach poprawiają ogólny często niesprawiedliwy osąd o kotach...
Wiele osób mnie odwiedzających, nie lubiących kotów darzy sympatią moją Shilę i zmienia zdanie o kotach...nie trzeba się jej obawiać, nie trzeba stosować specjalnych sztuczek żeby ją pogłaskać, czy stosować instrukcję obsługi kota, jest prosta, oczywista i przewidywalna co nie jest typowe dla kotów. Ot co

-----------------------------------

Z innej beczki...

Dostałam dziś pismo z urzędu miasta, a w zasadzie zaproszenie...
Zamierzają mnie odznaczyć uroczyście w osobie samego Prezydenta Miasta Gdańska medalem za zasługi na rzecz bezdomnych kotów i bezinteresowną pomoc. Też mnie zaszczyt kopnął wolałabym większą pomoc miasta anieżeli marketingowe akcje z medalami blah

Edytowane przez marea
Czas edycji: 2013-02-25 o 21:33
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 21:32   #1217
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
mam 3 koty, 2 dachowce i Syberyjke, dachowce zrzucaja futerko ale jak sa czesane regularnie to nie jest to dramat, my ludzie tez gubimy wlosy i jakos z tym zyjemy (mlodszy z nerwow potrafi garsciami zrzucac i takie zrzuty ma zawsze jak jedziemy do veta)

Syberyjka praktycznie w ogole nie gubi wlosow, czesze ja regularnie ale rekawica jest czysta, takze w sumie bardziej chodzi o to ze futerko po czesaniu ladniej wyglada
Czyli tak jak myślałam, długość siersci nie ma nic wspólnego z gubieniem.. Mojej rodziny nie przegadasz Mama się przeraziła na widok puchatej sierści Ragdolla, ma jakieś wizje, że kłaki będą wszędzie.
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 21:43   #1218
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Koty - część VI

Marea - jako mieszkanka Trójmiasta jestem z ciebie dumna mimo wszystko ładny gest ze strony urzędasów że docenili i zauważyli twoje starania
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 21:59   #1219
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
zgadzam sie, tez mnie to denerwuje... ma psi charakter, czyli co szczeka jak ktos po schodach idzie?
Devony merdają ogonem...
Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dostałam dziś pismo z urzędu miasta, a w zasadzie zaproszenie...
Zamierzają mnie odznaczyć uroczyście w osobie samego Prezydenta Miasta Gdańska medalem za zasługi na rzecz bezdomnych kotów i bezinteresowną pomoc. Też mnie zaszczyt kopnął wolałabym większą pomoc miasta anieżeli marketingowe akcje z medalami blah
Będziesz sławna, będziesz wyciągać kasiorę na kociaki!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 22:43   #1220
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
Czyli tak jak myślałam, długość siersci nie ma nic wspólnego z gubieniem.. Mojej rodziny nie przegadasz Mama się przeraziła na widok puchatej sierści Ragdolla, ma jakieś wizje, że kłaki będą wszędzie.
moj maz jak zobaczyl dorosle MC i Sibki w hodowli jak pojechalismy ogladac kociaki to cala droge powrotne mowil o klakach

ale juz sie zgodzil na sibka wiec nie bylo odwrotu

a roznica w zrzutach jest duza, jak biore ktoregos z chlopakow na rece to mam siersc na sobie, jak wezme Rusie na rece nie musze sie obierac
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 05:52   #1221
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Ja tez mialam siersc wszedzie od mojego burasa ale kupilam furminator i problem zniknal
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 06:58   #1222
ziazik
Rozeznanie
 
Avatar ziazik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 697
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dramatyzujecie
To takie ogólne powiedzenie o kotach, które są bardziej otwarte i przyjacielskie w stosunku do nowości, nowych ludzi, sytuacji itp itd i wykazują więcej tych cech anieżeli przeciętny kot...

Mój ukochany Mojo, jest kotem w pełnym tego słowa znaczeniu.
Shilcia jest koto psem, pcha się do sąsiadów, uwielbia obcych, łatwo można ją ułożyć i zmusić do pewnych rzeczy
...darzy sympatią moją Shilę i zmienia zdanie o kotach...nie trzeba się jej obawiać, nie trzeba stosować specjalnych sztuczek żeby ją pogłaskać, czy stosować instrukcję obsługi kota, jest prosta, oczywista i przewidywalna co nie jest typowe dla kotów. Ot co

-----------------------------------

Z innej beczki...

Dostałam dziś pismo z urzędu miasta, a w zasadzie zaproszenie...
Zamierzają mnie odznaczyć uroczyście w osobie samego Prezydenta Miasta Gdańska medalem za zasługi na rzecz bezdomnych kotów i bezinteresowną pomoc. Też mnie zaszczyt kopnął wolałabym większą pomoc miasta anieżeli marketingowe akcje z medalami blah
Zgadzam się.

U mnie jest Safirka jak Mojo, a Niuniuś jak Shilka

Bardzo miło, że doceniają, nie narzekaj Gratulacje
ziazik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 14:03   #1223
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Koty - część VI

Jeszcze raz Fela i Tosia. Fela < ta szara> jest bardziej niezależna, nie lubi być noszona na rękach, chociaż czasem jak coś ją najdzie to lubi się poprzytulać i pociuciolić kawełek bluzki. Oprócz tego chodzi za mną cały czas. Tak samo Tosia też mnie ciągle szpieguje. Tosia jest grubsza, taka mała kluska Ona jest jak plastelinka, da się nosić na rękach, przytulać, daje buziaczki. Oby dwie zawsze muszą być tam gdzie coś się dzieje i towarzyszyć we wszytskim. Rzadko kiedy się rozdzielają. Razem śpią, razem jedzą i nawzajem się myją. Są kochane. I mają mnóstwo energii czyli robią codziennie totalną rozrubę, a ja modlę się, żeby nastała ich pora snu i była chwila spokoju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2900.jpg (70,6 KB, 26 załadowań)
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 16:19   #1224
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość

Z innej beczki...

Dostałam dziś pismo z urzędu miasta, a w zasadzie zaproszenie...
Zamierzają mnie odznaczyć uroczyście w osobie samego Prezydenta Miasta Gdańska medalem za zasługi na rzecz bezdomnych kotów i bezinteresowną pomoc. Też mnie zaszczyt kopnął wolałabym większą pomoc miasta anieżeli marketingowe akcje z medalami blah
wykorzystaj sytuację i przed kamerami i wszystkimi ważnymi osobistościami zaznacz głośno że liczyć na jeszcze wiekszą pomoc dla zwierzakó ze strony miasta załatwisz ich na cacy i nie bedą mieli innego wyjścia niż obiecać pomoc
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 16:28   #1225
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VI

Marea gratuluję!!!! Zasłużyłaś sobie na medal . Mam nadzieję wyniknie z tego też coś dobrego dla bezdomniaków .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:55   #1226
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Koty - część VI

Pomozcie... Jak to zwalczyc?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:58   #1227
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Pomozcie... Jak to zwalczyc?
Nie miałam nigdy z czymś takim do czynienia, ale mam parę pytań, może to coś wyjaśni:
Zawsze tak robi czy od pewnego czasu?
Za każdym razem?
Myślałaś o kuwecie wyższej, tak żeby nie miał możliwości zabrania qpala i pobawienia się nim ? Albo kuweta z ramką, powinno to go powstrzymać choć trochę.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:34   #1228
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Pomozcie... Jak to zwalczyc?
Monika, a ty skąd wiesz, o co chodzi? Jesteś psycho-kinetyko-tele-koto-patką? ja nie widzę żadnego tekstu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:39   #1229
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VI

Nie , ale mam pamięć dobrą i pamiętam, że było coś o kocie bawiącym się kupkami, zaraz poszukam.

O - proszę:

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Mam problem troche nietypowy. Zauwazylam, ze moj kot potrafi wyrzucic swojego bobka z kuwety i go turlac:co nfused:
Bawi sie nim mimo iz ma jakies zabawki
jak go tego oduczyc?
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2013-02-26 o 20:40
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:57   #1230
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VI

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Jeszcze raz Fela i Tosia. Fela < ta szara> jest bardziej niezależna, nie lubi być noszona na rękach, chociaż czasem jak coś ją najdzie to lubi się poprzytulać i pociuciolić kawełek bluzki. Oprócz tego chodzi za mną cały czas. Tak samo Tosia też mnie ciągle szpieguje. Tosia jest grubsza, taka mała kluska Ona jest jak plastelinka, da się nosić na rękach, przytulać, daje buziaczki. Oby dwie zawsze muszą być tam gdzie coś się dzieje i towarzyszyć we wszytskim. Rzadko kiedy się rozdzielają. Razem śpią, razem jedzą i nawzajem się myją. Są kochane. I mają mnóstwo energii czyli robią codziennie totalną rozrubę, a ja modlę się, żeby nastała ich pora snu i była chwila spokoju
Słodzieństwa
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.