W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-03-01, 14:39   #2041
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Alcon a dlaczego tak cie potraktowali? Dali przynajmniej jakies usprawiedliwienie? Jak dla mnie - bardzo dziwna sytuacja.

Cucciola79 mowisz ze Twoja Fiammi teraz zaczyna mowic po polsku? A rodzina Twojego meza zwraca sie do niej po wlosku chyba? Ostatnio mialam mieszane mysli - tak jak juz wspominalam, mam siostre w USA. Jej dziecko ma 2,5 roczku i prawie wcale nie mowi. Jest to tez pewnie spowodowane tym, ze rodzice mowia do niego po polsku a do zlobka i do przedszkola posylaja go od malenkosci i tam oczywiscie panie mowia po angielsku. Pewnie jest troche skolowany.Ale ostatnio w przedszkolu znalazla sie jakas pani psycholog i uznali ze on w tym wieku powinien wiecej mowic i teraz musi chodzic na jakies sesje.Mojaj siostra ktora sie do tej pory upierala ze bedzie do niego mowic po polsku teraz to juz calkiem zglupiala. Niby faktem jest iz chlopcy mowia z reguly troche pozniej - ale jak potem przychodzi psycholog i nastraszy to czlowiek czuje sie niepewnie.
Bylam dzis w szpitalu zeby zostawic krew i siuski i jestem znowu w szoku. Przepraszam wszystkich tu obecnuch ze musze znowu narzekac. To przypominalo bardziej plac targowy niz nasza polska przychodnie. Princi no wlasnie co do Twojego komentarza wczoraj na temat sluzby zdrowia - ile ja sie nasluchalam od wlochow ( w tym ciagle od mojego szefa, mojego tz i innych znajomych) o BEZPLATNEJ sluzbie zdrowia! I o wysokiej jakosci!!!! ja dzisiaj zostawilam 52€ za zarejestrowanie sie. A wiecie kiedy wyniki? po 22 marca! Przeciez w Polsce jest na drugi dzien. Moja mama ktora caly czas sie dowiaduje czy ja te badania zrobilam (bo znajac mnie to zanim mnie cos albo ktos nie przycisnie to sama nie pojde) nie umie wyjsc z oburzenia - napisala mi"uciekaj z tego absurdalnego kraju, bo jesliby ktos mial powazny problem to nie dozyje wynikow !"
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-01, 14:54   #2042
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
No wlasnie Romanaccia - pochwal sie!
Mam Samsunga Star cos tam cos tam .... nie chcialam wydawac duzo pieniedzy i kupowac skaplikowanego mini komputera ja zawsze trzymalam sie z daleka od technologicznych nowinek ,pamietam nawet daaaawno temu jak telefony komorkowe zaczely byc juz powszechne i mial je kazdy ja sie ciagle opieralam ,az w koncu kupilam z musu ,bo wyjezdzalam daaaleko

Ja nawet z tym Samsungiem "nieskaplikowanym" jestem jak dziecko we mgle

wczoraj probowalam przegladac wizaz i napisac posta z telefonu....
malo brakowalo ,a jakze krotki zywot mojego telefono skonczyl by sie w dranatycznych okolicznosciach

Cuciola - ...ale o prace trudno teraz wszedzie ,a ja bylabym sklonna powiedziec ,ze w IT trudniej niez w PL na dzien dzisiejszy.....
Ale rozumiem Cie ,tutaj konczysz studia ,masz TZa ..... ja po 10 latach (chociez w zyciu nigdy nic nie wiadomo) do PL raczej bie wroce... chociaz kocham PL i tesknie czasem ,ale nie za zyciem tam ,a musze powiedziec ,ze zylo mi sie bardzo dobrze ,ja jestem taki Jasio wedrowniczek i musze ciagle gdzies wybywac.....

teraz jade do Argentyny na polowanie na dziczyzne



---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Cucciola79 mowisz ze Twoja Fiammi teraz zaczyna mowic po polsku? A rodzina Twojego meza zwraca sie do niej po wlosku chyba? Ostatnio mialam mieszane mysli - tak jak juz wspominalam, mam siostre w USA. Jej dziecko ma 2,5 roczku i prawie wcale nie mowi. Jest to tez pewnie spowodowane tym, ze rodzice mowia do niego po polsku a do zlobka i do przedszkola posylaja go od malenkosci i tam oczywiscie panie mowia po angielsku. Pewnie jest troche skolowany.Ale ostatnio w przedszkolu znalazla sie jakas pani psycholog i uznali ze on w tym wieku powinien wiecej mowic i teraz musi chodzic na jakies sesje.Mojaj siostra ktora sie do tej pory upierala ze bedzie do niego mowic po polsku teraz to juz calkiem zglupiala. Niby faktem jest iz chlopcy mowia z reguly troche pozniej - ale jak potem przychodzi psycholog i nastraszy to czlowiek czuje sie niepewnie.
Moja bratanica zaczela mowic w wieku 3 (3,5)blatek ,ale i tak mowila malo i raczej tak sobie , moja szwagierka ,jak zwykle spanikowana chodzila z nia po lekarzach ,do logopedy .... i stwierdzili,ze mala problemow nie ma zadnych i sama zacznie mowic ,kiedy bedzie chciala, bo ona mowic umie ,tylko z jakiegos powodu nie chce,az potem nagle z dnia na dzien ni z tego ni z owego jak zaczela nawijac to wszystkim szczeki poopadaly.... ,a moj brat i jego zona juz mysleli,ze mala ma jakies powazne problemy.... a mala to jak ciocia Romanaccia jest ,nie lubi byc do niczego zmuszana i zawsze robi to co chce i kiedy chce ,a nie kiedy jej mowia ,ze ma robic


Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Bylam dzis w szpitalu zeby zostawic krew i siuski i jestem znowu w szoku. Przepraszam wszystkich tu obecnuch ze musze znowu narzekac. To przypominalo bardziej plac targowy niz nasza polska przychodnie. Princi no wlasnie co do Twojego komentarza wczoraj na temat sluzby zdrowia - ile ja sie nasluchalam od wlochow ( w tym ciagle od mojego szefa, mojego tz i innych znajomych) o BEZPLATNEJ sluzbie zdrowia! I o wysokiej jakosci!!!! ja dzisiaj zostawilam 52€ za zarejestrowanie sie. A wiecie kiedy wyniki? po 22 marca! Przeciez w Polsce jest na drugi dzien. Moja mama ktora caly czas sie dowiaduje czy ja te badania zrobilam (bo znajac mnie to zanim mnie cos albo ktos nie przycisnie to sama nie pojde) nie umie wyjsc z oburzenia - napisala mi"uciekaj z tego absurdalnego kraju, bo jesliby ktos mial powazny problem to nie dozyje wynikow !"
W tym kraju jest tak wiele absurdow ,ze chyba zaczne ksiazke pisac, bo uwazam ,ze wlochy pod tym wzgledem to "fenomen" na skale swiatowa.... odkad tu przyjechalam doszlam do wniosku,ze chyba jednak nigdy nie przestane sie dziwic
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-01, 14:57   #2043
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Alcon a dlaczego tak cie potraktowali? Dali przynajmniej jakies usprawiedliwienie? Jak dla mnie - bardzo dziwna sytuacja.

Cucciola79 mowisz ze Twoja Fiammi teraz zaczyna mowic po polsku? A rodzina Twojego meza zwraca sie do niej po wlosku chyba? Ostatnio mialam mieszane mysli - tak jak juz wspominalam, mam siostre w USA. Jej dziecko ma 2,5 roczku i prawie wcale nie mowi. Jest to tez pewnie spowodowane tym, ze rodzice mowia do niego po polsku a do zlobka i do przedszkola posylaja go od malenkosci i tam oczywiscie panie mowia po angielsku. Pewnie jest troche skolowany.Ale ostatnio w przedszkolu znalazla sie jakas pani psycholog i uznali ze on w tym wieku powinien wiecej mowic i teraz musi chodzic na jakies sesje.Mojaj siostra ktora sie do tej pory upierala ze bedzie do niego mowic po polsku teraz to juz calkiem zglupiala. Niby faktem jest iz chlopcy mowia z reguly troche pozniej - ale jak potem przychodzi psycholog i nastraszy to czlowiek czuje sie niepewnie.
Bylam dzis w szpitalu zeby zostawic krew i siuski i jestem znowu w szoku. Przepraszam wszystkich tu obecnuch ze musze znowu narzekac. To przypominalo bardziej plac targowy niz nasza polska przychodnie. Princi no wlasnie co do Twojego komentarza wczoraj na temat sluzby zdrowia - ile ja sie nasluchalam od wlochow ( w tym ciagle od mojego szefa, mojego tz i innych znajomych) o BEZPLATNEJ sluzbie zdrowia! I o wysokiej jakosci!!!! ja dzisiaj zostawilam 52€ za zarejestrowanie sie. A wiecie kiedy wyniki? po 22 marca! Przeciez w Polsce jest na drugi dzien. Moja mama ktora caly czas sie dowiaduje czy ja te badania zrobilam (bo znajac mnie to zanim mnie cos albo ktos nie przycisnie to sama nie pojde) nie umie wyjsc z oburzenia - napisala mi"uciekaj z tego absurdalnego kraju, bo jesliby ktos mial powazny problem to nie dozyje wynikow !"
wiesz co ona juz od dluzszego czasu gaduli napoczatku to bylo takie po swojemu jakies balbla gugauyeaaa nie do zrozumienia a teraz od jakiegos czasu bardzo ladnie wymawia slowka ,z wczoraj bylismy na zakupach w coopie mala zauwazyla pania ekspedientke i na caly glos zaczela krzyczec Pani Pani ta babka zaczela sie ogladac i nie wiedziala o co chodzi jakos latwiej jej po polsku przychodzia w domku ja tylko po polsku a maz po wlosku do niej no i z tego co mowi logopeda to w malzenstwach mieszanych powinno byc tak jak u nas jak ja polka a on wloch to ja po polsku a on po wlsokuco do chlopcow to niby tak jest no ale nie zawsze ze chlopcy zaczynaja mowic pozniej!!mojej kolezanki wloszki synek ma 2.5 roczku i jak narazie to tylko mama i papa mowimysle ,ze nie ma co sie martwic wszystko w swoim czasiea co do przedszkola to faktycznie duzo robi Cri 2 latka cora mojej innej znajomej polki (para mieszana)od kiedy zaczela zlobek to tylko po wlosku daje

ojj z ta sluzba zdrowiapamietam jak jeszcze bylam w ciazy i co jakis czas musialam robic badania to jechalam do aslu z rana i zawsze bylo pelno ludzi,kobieta w ciazy nie ma tu pierwszenstwa i zawsze musialam czekac jedyne co jak jest badanie na cukier to masz prawo wejsc bez kolejki!!ojej pamietam jak sie wtedy rzucili wszyscy myslalm,ze mnie zabijapielegniarka nie dala rady im wytlumaczyc,wyklinali nawet ta pielegniarkeszok normalniea w Pl to nawet w zwyklym sklepie ciezarna nie musi stac w kolejce i czekac!!!kultura jest
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-01, 15:54   #2044
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Ja was podziwiam mamusie, ze staracie sie uczyc polskiego i jestescie w tym zawziete..to takie wazne dla dziecka i taka szansa, jakiej nie maja inni.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-01, 16:11   #2045
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Princi no wlasnie co do Twojego komentarza wczoraj na temat sluzby zdrowia - ile ja sie nasluchalam od wlochow ( w tym ciagle od mojego szefa, mojego tz i innych znajomych) o BEZPLATNEJ sluzbie zdrowia! I o wysokiej jakosci!!!! ja dzisiaj zostawilam 52€ za zarejestrowanie sie. A wiecie kiedy wyniki? po 22 marca! Przeciez w Polsce jest na drugi dzien. Moja mama ktora caly czas sie dowiaduje czy ja te badania zrobilam (bo znajac mnie to zanim mnie cos albo ktos nie przycisnie to sama nie pojde) nie umie wyjsc z oburzenia - napisala mi"uciekaj z tego absurdalnego kraju, bo jesliby ktos mial powazny problem to nie dozyje wynikow !"
a wczoraj popatrzylam na ebay na te testy clearblu i w aptece zaplacilam 17 euro a tam bym miala 3 sztuki za ta cene. co za zdzierstwo. nastepnym razem sie powaznie zastanowie zanim wejde do apteki....


czuc wiosne. dzisiaj obudzilam sie przed 6 bo za oknem ptaszki spiewaly
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-01, 16:39   #2046
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

uff jestem Flavcio drugi dzien wystawia moje stalowe nerwy na probe, ale nie daje sie, jeszcze mam wlosy na glowie

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam ochotê ryczeæ.... nie bêdê mia³a tej roboty
dzi¶ zadzwoni³am, ¿eby siê dowiedzieæ co i jak, a oni,¿e nie maj± dla mnie dobrej wiadomo¶ci... 3 tygodnie zmarnowane, mo¿e w tym czasie mog³abym znale¼æ co¶ innego...

Ciekawa jestem jak to bêdzie u nas, nie mieszkamy w It, mój T¿ jeszcze nie zapisa³ siê do AIRE ( tylko ) wiêc nie wiem jak to by by³o bo raczej nie chcia³oby mi siê jechaæ rodziæ do PL albo It.



nie chcesz wyrobiæ jej polskiego obywatelstwa?

ja jeszcze dzieci nie mam, ale mam bzika na punkcie ich to¿samo¶ci- bêd± mia³y podwójne nazwisko, zamierzam jak tylko mo¿liwe wyrobiæ podwójne obywatelstwo itd. Chocia¿ mój brat mówi,¿e to nic nie da , bo dziecko samo sobie wykreuje to¿samo¶æ i nie zrobiê z nich na si³ê polaków czy w³ochów.

ale z drugiej strony:
Mieszka tutaj taki ch³opak 15-16 lat, matka Polka , ojciec W³och i dla niego jest bardzo wa¿ne, aby mówiæ bez akcentu niemieckiego, nieznajomych W³ochów pyta siê czy mo¿na rozpoznaæ,¿e nie jest urodzony w It, interesuje siê bardzo histori± Italii itd. W sumie jest W³ochem, a nie Niemcem...chocia¿ do It je¼dzi tylko na kilka dni w czasie wakacji
.
oj alcon a czemu Cie nie zatrudnili, moze nagle nie potrzebuja nikogo?
wiesz z tym polskim obywatelstwem dla dziecka to jest tak, ze dziecko bedac zarejestrowane w Pl ma obowiazek szkolny i wysylaja listy itd. i pozniej sie trzeba z tym "bujac", ze tak nieladnie powiem ale w kazdej chwili mozna wyrobic paszport, nawet jak pozniej to tym lepiej, bo w pierwszych latach jest on wazny tylko rok bodajze

bambi
ja zawsze ok. 10 dni czekalam na wyniki badan, no troche to dziwne faktycznie, w Pl sa na drugi dzien, nie wiem czemu tak tutaj jest? no i ticket placilam nawet w ciazy, bo to tez od przychodow zalezy, chyba ze ktos ma ciaze zagrozona to nie placi, ale ginek musi wydac zaswiadczenie
ale niech Twoja siostra sie nie martwi, dzieci 2jezyczne to nawet do 3,5 roku moga malutko mowic, chlopczyk 2,5 roku to jeszcze ma czas, ja tam sie w ogole nie przejmuje i nie slucham nikogo, ostatnio nawet sasiadka mi powiedziala, ze Flavio to jest sfaticato a parlare, ze jej synek to w wieku 10 m-cy mowil, tak napewno....ludzie to sa poprostu niedoinformowani, pozniej beda gebe rozdziawiac jak Flavcio i Fiammi beda sobie mowic w 2 jezykach

cucciola79 brava dla Fiammisi za pierwsze slowka

evelinarav tak wszystko co dla kobiet w ciazy, przed ciaza jest drogie, polecam apteki internetowe, ja kupowalam zwykle testy paskowe

Romanaccia
ooo bialy telefonik powiadasz, fajny tez bym chciala bialutki
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-01, 18:33   #2047
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia ooo bialy telefonik powiadasz, fajny tez bym chciala bialutki
Mam bialy komputer i naszlo mnie na bialy telefon....czarne wydaja mi sie takie...smutne

zaraz bedzie mecz Napletek de Merda - Juventus

trzymac kciuki za Juve !!

FORZA JUVE ! ♥
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2013-03-01 o 18:36
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 11:42   #2048
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Racja....dzieci dwujêzyczne zaczynaj± mówiæ troche pó¼niej ale nie ma co siê zniechêcaæ bo moim zdaniem dwójêzyczno¶æ to naprawde wspania³y prezent od rodziców.

Mam na studiach kolege kanadyjczka tylko, ¿e matka w³oszka a ojciec peruwiañczyk. Ch³opak studiuje teraz w trento od 3 lat i tylko pozazdro¶ciæ 3 jêzyków ojczystych

omancia kupiilas ten samsng star II? Ja mia³am ten telefon tymczasowo jak z moim by³y problemy. Dajesz rade pisaæ? Ja nie cierpie touch screen, zawsze dusze a wyskakuje mi co¶ innego. Nawet kolega co ma sklep z akcesoiami do telefonów chcia³ mi spzedaæ nowego Iphona 100euro taniej ale ja mam jak±¶ niechêc do tych telefonów i ju¿ wole zostaæ przy blackberry.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-02, 13:40   #2049
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
omancia kupiilas ten samsng star II? Ja mia³am ten telefon tymczasowo jak z moim by³y problemy. Dajesz rade pisaæ? Ja nie cierpie touch screen, zawsze dusze a wyskakuje mi co¶ innego. Nawet kolega co ma sklep z akcesoiami do telefonów chcia³ mi spzedaæ nowego Iphona 100euro taniej ale ja mam jak±¶ niechêc do tych telefonów i ju¿ wole zostaæ przy blackberry.
Ja tez nie cierpie touch screen, znalazlam takiego samego Samsunga jak moj tylko ,ze z klawiaturka ,ale wyprobowalam w sklepie i doszlam do wniosku ,ze do internetu w telefonie jednak ekran dotykowy jest wygodniejszy.... a dlugo sie przekonywalam do tego typu telefonu,bo ja za bardzo nie lubie nowinek technologicznych, ten Samsung jest fajny , prosty w obsludze ,ladny estetycznie ,musze sobie tylko karte pamieci dokupic ,zeby zgrac cala moja muzyke ,ale poki co jestem zadowolona

a Blackberry to cos jak Smartphone?
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-02, 14:46   #2050
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Dziewczyny dzisiaj wpadlam ponarzekac, bo normalnie to co sie dzieje to parodia. Wyobrazcie sobie, ze nie moge wybrac WLASNEGO dyplomu! Tzn ukonczylam technikum dwa lata temu i nadal nie mam dyplomu! No chyba sobie oni zarty ze mnie robia!!
Bylam juz kilka razy w szkole i zawsze znajdowali jakas wymowke (ze jeszcze nie sa gotowe, ze brakuje pieczatki, podpisu, osoby ktora sie zajmuje wydawaniem dyplomow). Normalnie jestem wsciekla, bo znowu stracilam cale przedpoludnie i nic z tego, bo dyplomy sa w sejfie i dyrektor, ktory ma do niego klucze, dzisiaj nie przyszedl do pracy i NIKT nie potrafil mi powiedziec kiedy mozna go zastac!
Jak mozna byc tak niezorganizowana instytucja? :/

Troche sobie ponarzekalam i nadrobilam caly watek, ale jakos malo sie odzywam bo ostatnio ciagle cos robie i gdzies latam
Trzymajcie za mnie kciuki w poniedzialek, bo byc moze szykuje sie dla mnie cos fajnego, ale nie chce nic mowic, zeby nie zapeszac

Buziaki kochane!!
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:02   #2051
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny dzisiaj wpadlam ponarzekac, bo normalnie to co sie dzieje to parodia. Wyobrazcie sobie, ze nie moge wybrac WLASNEGO dyplomu! Tzn ukonczylam technikum dwa lata temu i nadal nie mam dyplomu! No chyba sobie oni zarty ze mnie robia!!
Bylam juz kilka razy w szkole i zawsze znajdowali jakas wymowke (ze jeszcze nie sa gotowe, ze brakuje pieczatki, podpisu, osoby ktora sie zajmuje wydawaniem dyplomow). Normalnie jestem wsciekla, bo znowu stracilam cale przedpoludnie i nic z tego, bo dyplomy sa w sejfie i dyrektor, ktory ma do niego klucze, dzisiaj nie przyszedl do pracy i NIKT nie potrafil mi powiedziec kiedy mozna go zastac!
Jak mozna byc tak niezorganizowana instytucja? :/

Troche sobie ponarzekalam i nadrobilam caly watek, ale jakos malo sie odzywam bo ostatnio ciagle cos robie i gdzies latam
Trzymajcie za mnie kciuki w poniedzialek, bo byc moze szykuje sie dla mnie cos fajnego, ale nie chce nic mowic, zeby nie zapeszac

Buziaki kochane!!

Nolecka

A oto kolejne absurdy tego kraju, mnie tu juz chyba nic nie zdziwi..a moze jeszcze zdziwi... nie ,ja to sie we wloszech w sumie ciagle dziwie nie martw sie
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 15:52   #2052
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
uff jestem Flavcio drugi dzien wystawia moje stalowe nerwy na probe, ale nie daje sie, jeszcze mam wlosy na glowie


oj alcon a czemu Cie nie zatrudnili, moze nagle nie potrzebuja nikogo?
wiesz z tym polskim obywatelstwem dla dziecka to jest tak, ze dziecko bedac zarejestrowane w Pl ma obowiazek szkolny i wysylaja listy itd. i pozniej sie trzeba z tym "bujac", ze tak nieladnie powiem ale w kazdej chwili mozna wyrobic paszport, nawet jak pozniej to tym lepiej, bo w pierwszych latach jest on wazny tylko rok bodajze

bambi ja zawsze ok. 10 dni czekalam na wyniki badan, no troche to dziwne faktycznie, w Pl sa na drugi dzien, nie wiem czemu tak tutaj jest? no i ticket placilam nawet w ciazy, bo to tez od przychodow zalezy, chyba ze ktos ma ciaze zagrozona to nie placi, ale ginek musi wydac zaswiadczenie
ale niech Twoja siostra sie nie martwi, dzieci 2jezyczne to nawet do 3,5 roku moga malutko mowic, chlopczyk 2,5 roku to jeszcze ma czas, ja tam sie w ogole nie przejmuje i nie slucham nikogo, ostatnio nawet sasiadka mi powiedziala, ze Flavio to jest sfaticato a parlare, ze jej synek to w wieku 10 m-cy mowil, tak napewno....ludzie to sa poprostu niedoinformowani, pozniej beda gebe rozdziawiac jak Flavcio i Fiammi beda sobie mowic w 2 jezykach

cucciola79 brava dla Fiammisi za pierwsze slowka

evelinarav tak wszystko co dla kobiet w ciazy, przed ciaza jest drogie, polecam apteki internetowe, ja kupowalam zwykle testy paskowe

Romanaccia ooo bialy telefonik powiadasz, fajny tez bym chciala bialutki
chodzilo mi bardziej o to, ze tutaj apteki maja kosmiczne ceny. np ta sama rzecz co mozna kupic w supermarkecie, w aptece kosztuje duzo drozej. dzieki za cynk
a Ty Flavcia zameldowalas w PL czy nie trzeba?
Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny dzisiaj wpadlam ponarzekac, bo normalnie to co sie dzieje to parodia. Wyobrazcie sobie, ze nie moge wybrac WLASNEGO dyplomu! Tzn ukonczylam technikum dwa lata temu i nadal nie mam dyplomu! No chyba sobie oni zarty ze mnie robia!!
Bylam juz kilka razy w szkole i zawsze znajdowali jakas wymowke (ze jeszcze nie sa gotowe, ze brakuje pieczatki, podpisu, osoby ktora sie zajmuje wydawaniem dyplomow). Normalnie jestem wsciekla, bo znowu stracilam cale przedpoludnie i nic z tego, bo dyplomy sa w sejfie i dyrektor, ktory ma do niego klucze, dzisiaj nie przyszedl do pracy i NIKT nie potrafil mi powiedziec kiedy mozna go zastac!
Jak mozna byc tak niezorganizowana instytucja? :/

Troche sobie ponarzekalam i nadrobilam caly watek, ale jakos malo sie odzywam bo ostatnio ciagle cos robie i gdzies latam
Trzymajcie za mnie kciuki w poniedzialek, bo byc moze szykuje sie dla mnie cos fajnego, ale nie chce nic mowic, zeby nie zapeszac

Buziaki kochane!!
no brak slow poprostu
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-02, 16:43   #2053
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

nolka sa kciuki
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-02, 18:21   #2054
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

hmm... nie wiem co my¶leæ, bo mogê sobie uk³adaæ jakie¶ historie, albo po prostu nie maj± zapotrzebowania, produkcja jest na minimum, a tym samym nie potrzebuj± "ludziów". no nic... bêdê szukaæ dalej... chocia¿ szkoda, bo mog³abym dorobiæ do moich weselnych zachcianek

a tymczasem: kupili¶my bilety do RC! lecimy co prawda na kilka dnia, ale i tak siê cieszê

Nolka mój T¿ mówi,¿e to norma, on jeszcze nie ma swojego dyplomu ukoñczenia studiów!!! dla mnie to jest totalny absurd.
Trzymam kciuki

Romanaccia
³adny ten samsung, niech ci dobrze s³u¿y.
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-02, 19:17   #2055
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia ³adny ten samsung, niech ci dobrze s³u¿y.
dziekowac

__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:28   #2056
blackpearlkrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Doda³am wczoraj posta i nie rozumiem tego w ogóle do dzisiaj go nie ma;/ o co w tym chodzi? Mo¿e co¶ robiê ¼le...
blackpearlkrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:34   #2057
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

o jakie tu pustki czyzby wiosna juz i do Was zapukala???
u nas przepiekna pogoda z rana bylismy na sniadanku i na spacerku nad morzem co tam porabiacie niunie??
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 16:04   #2058
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
o jakie tu pustki czyzby wiosna juz i do Was zapukala???
u nas przepiekna pogoda z rana bylismy na sniadanku i na spacerku nad morzem co tam porabiacie niunie??
spacer nad morzem....ale Ci zazdroszcze, ja kocham morze i jedyne czego mi z Salerno brakuje to piekne morze i jego cudowny zapach

---

A ja ide do restauracji Cubanskiej ajajajajajajajaja

a w rzymie na smierdzacych rzymskich drzewach kwitna juz paczki


i musze sie pozalic .... wczoraj moj przyjaciel ,ktorego znam od 4 lat i zawsze sie z nim tylko kumplowalam (naprawde fajny chlopak) pocalowal mnie .... przyjazn chyba juz jest skonczona

dlaczego zawsze tak jest
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 16:13   #2059
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
a ja korzystajac z pieknej pogody wybralam sie z przyjaciolmi na obiadek do Franciacorta. ..no i chyba znalazlam miejsce na moje wesele :thumbup: i jednak bedzie na polnocy bo sie zakochalam w jednej winnicy teraz jesteśmy ba spacerze w iseo pozdrawiam

Inviato dal mio GT-I9300 con Tapatalk 2
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 16:24   #2060
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

ja wczoraj bylam w pubie...super ze istnieja soboty zeby sie oderwac od ksiazek
u mnie tez slonce
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 17:35   #2061
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
spacer nad morzem....ale Ci zazdroszcze, ja kocham morze i jedyne czego mi z Salerno brakuje to piekne morze i jego cudowny zapach

---

A ja ide do restauracji Cubanskiej ajajajajajajajaja

a w rzymie na smierdzacych rzymskich drzewach kwitna juz paczki


i musze sie pozalic .... wczoraj moj przyjaciel ,ktorego znam od 4 lat i zawsze sie z nim tylko kumplowalam (naprawde fajny chlopak) pocalowal mnie .... przyjazn chyba juz jest skonczona

dlaczego zawsze tak jest
niezreczna sytuacja, ale nie ma sie co dziwic chlopakowi
Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
a ja korzystajac z pieknej pogody wybralam sie z przyjaciolmi na obiadek do Franciacorta. ..no i chyba znalazlam miejsce na moje wesele :thumbup: i jednak bedzie na polnocy bo sie zakochalam w jednej winnicy teraz jeste¶my ba spacerze w iseo pozdrawiam

Inviato dal mio GT-I9300 con Tapatalk 2
ja mysle, ze na poludniu bys znalazla duzo piekniejsze miejsca
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 17:41   #2062
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3956456 9]niezreczna sytuacja, ale nie ma sie co dziwic chlopakowi [/QUOTE]

dziwne to bylo O.o ..... teraz nie wiem jak mam sie zachowac jak go zobacze nastepnym razem....



ok ide na kubanskie jedzonko
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 18:08   #2063
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

hej Dziewczynki! Mialam milutki dzionek, ale niestety popsul mi sie humor, jestem tak wkur... kupilam w zeszlym tygodniu soczewki na kwote 260zl patrze teraz a koles ma zawieszone konto i sypia sie negatywne komentarze! to sie polasilam! oj jaka jestem zla! zraz wejde w kompa normalnie!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 22:02   #2064
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

princi..nosisz soczewki? tez musze sie w koncu zdecydowac. Myslicie ze taki porzadniejszy optyk przebada wzrok i dobierze soczewki? Np saimoiraghi & viganò
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 22:17   #2065
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
a ja korzystajac z pieknej pogody wybralam sie z przyjaciolmi na obiadek do Franciacorta. ..no i chyba znalazlam miejsce na moje wesele :thumbup: i jednak bedzie na polnocy bo sie zakochalam w jednej winnicy teraz jeste¶my ba spacerze w iseo pozdrawiam

Inviato dal mio GT-I9300 con Tapatalk 2
oo dobre maja spumante ostatnio pilam Bellavista Franciacorta Gran Cuvee Roseto bedzie typowe wloskie wesele
princia to na ebayu?tu wloskim??przekrety
romanacciahmm.....to moze cos z tego bedzie????napisz jak tam bylo na cubanskim jedzonku
cucia Ty nosisz okulary??
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-03, 22:32   #2066
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
romanacciahmm.....to moze cos z tego bedzie????napisz jak tam bylo na cubanskim jedzonku
Jedzonko kubanskie pyszne ,restauracja bardzo ladna oczywiscie w kubanskim stylu z kubanska muzyka ,wlasciciele kubanczycy ,przemili ,objadlam sie smazonych na 3 sposoby bananow i ciekawostka... smazony kaktus w panierce - pyyyyyychaaaaaa !

a pozniej klasycznie czarna fasola z ryzem ....
tak sie objadlam ,ze nie moge sie ruszac, ale jestem zachwycona ,bo ja kocham Cube i mam normalnie obsesje na jej punkcie

ale jesli chodzi o jedzienie to dla mnie i tak kuchnia meksykanska pozostaje numerem 1 !


a co do tego mojego przyjaciela.... to sama nie wiem , znam go juz dlugo i znam tez siebie jak mi nic nie "zaskoczylo" wczesniej to raczej nic z tego nie bedzie .....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-04, 08:09   #2067
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
hej Dziewczynki! Mialam milutki dzionek, ale niestety popsul mi sie humor, jestem tak wkur... kupilam w zeszlym tygodniu soczewki na kwote 260zl patrze teraz a koles ma zawieszone konto i sypia sie negatywne komentarze! to sie polasilam! oj jaka jestem zla! zraz wejde w kompa normalnie!
ojej... mo¿e jeszcze wywi±¿e siê z zamówienia zamówi³a¶ na ebay'u czy mo¿e na all? nie znam siê, ale mo¿e mo¿na jako¶ odzyskaæ pieni±dze. Nie martw siê... nie napisa³a¶ czy zamawiasz w Pl, ale mogê ci poleciæ jedn± stronê, która wysy³a te¿ za granice( 17 z³ koszt wysy³ki) i jest to do¶æ solidny sklep.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Jedzonko kubanskie pyszne ,restauracja bardzo ladna oczywiscie w kubanskim stylu z kubanska muzyka ,wlasciciele kubanczycy ,przemili ,objadlam sie smazonych na 3 sposoby bananow i ciekawostka... smazony kaktus w panierce - pyyyyyychaaaaaa !

a pozniej klasycznie czarna fasola z ryzem ....
tak sie objadlam ,ze nie moge sie ruszac, ale jestem zachwycona ,bo ja kocham Cube i mam normalnie obsesje na jej punkcie

ale jesli chodzi o jedzienie to dla mnie i tak kuchnia meksykanska pozostaje numerem 1 !


a co do tego mojego przyjaciela.... to sama nie wiem , znam go juz dlugo i znam tez siebie jak mi nic nie "zaskoczylo" wczesniej to raczej nic z tego nie bedzie .....
mniammm.... te¿ lubiê Kubê i tak sobie my¶lê,¿e w nasz± podró¿ po¶lubn± pojedziemy w³a¶nie tam chocia¿ wszystko zale¿y od naszego bud¿etu i czasu. no... jeszcze jest Etiopia, ale tam mo¿emy pojechaæ ze znajomymi
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-04, 09:07   #2068
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

tell me why I don't like monday

Cytat:
cucia Ty nosisz okulary??
tak, na daleko

Romana
ccia jak ten kaktus smakowal?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-04, 14:03   #2069
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

hejka pol nocy nie spalam, "przyzywalam" jak to zostalam oszukana

cucciola
tak nosze soczewki, z daleka nie widze...ja radzilabym Ci isc na wizyte do okulisty, a nie do takiej sieciowki jak samoraghi czy jak mu tam

mmarcepan
ale fajnie kiedy lecicie do Reggio? troche sie podtuczysz

soczewki kupilam na allergo, nie wiem co mnie k...podkusilo!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-03-04, 14:05   #2070
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia jak ten kaktus smakowal?
oprocz kaktusa byla jeszcze Yucca.... pyszna zreszta
jedno i drugie bylo smazone i panierowane ,przepyszne ,troszke jak pieczony kartofelek ,chrupiacy na zewnatrz i mieciutki w srodku ,o bardzo delikatnym smaku ....pycha!


a ten moj kolega teraz mi smsy pisze uffa....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.