Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 16:25   #871
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Gumisiek007 Pokaż wiadomość
true każdy ma inny gust w końcu. A to spotkanie to pewnie z okazji wydania kolejnej części z tej serii? Bo w sumie to mimo, że nie podobała mi się za bardzo ciekawa jestem co tam dalej się działo
Pewnie tak. Pójdę to zobaczę.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 17:05   #872
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

girls,
dopiero wróciłam z zajęć do domu... i co? i muszę siadać dalej do nauki
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 17:11   #873
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Czytam dalej"Draculę" i nudzi mnie okropnie.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 17:36   #874
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Czytam dalej"Draculę" i nudzi mnie okropnie.
Podobno szkoda czasu na książki które nam się nie podobają.
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 17:39   #875
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Podobno szkoda czasu na książki które nam się nie podobają.
Zazwyczaj odkładam, ale tej ciągle chcę dać szansę, bo może akurat mnie zainteresuje. W końcu tyle osób chwali, że coś jednak musi w tym być.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 18:05   #876
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Ufff, wróciłam już pogoniłam krasnoludki, przed zajęciami wysprzątałam pokój że błyszczy jak słońce

Ogólnie po przeczytaniu paru mądrych książek i dzięki moim postanowieniu noworocznym, nie marnuję czasu, w nowym kalendarzu z Victorii Frances ( ) planuję zadania, potem je odhaczam (inne rzeczy oczywiście też). Biorę ten semestr i życie za pysk, musi być wysoka średnia i zrzucone parę kilo do nowego roku akademickiego.

Czy ktoś również posługuje się kalendarzem?

Nadrabiam Was i zaraz lecę czytać, bo zaoszczędziłam parę godzin.

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość

Truciem się lekami przez trzy lata- najpierw antybiotyki, a potem coś z wit a chyba. Świństwo straszne- badania wątroby co miesiąc i mnóstwo zakazów do tego. No i od skończenia kuracji, 2 lata temu 0 czekolady i bardzo niewiele mleka i przetworów. Czasem się zastanawiam czy to opłacalne było
A stosowałaś aknemycin lub sudocrem? mam jeszcze na łopatkach trochę, ale staram się regularnie brać mydłem siarkowym. Dobija mnie to trochę

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
wczoraj po 5 latach powróciłam do stanu singla więc przez najbliższy czas wszelkie książki, filmy (byleby nie melodramaty), seriale mile widziane

Mnie Coben spodobał się dopiero w oryginale, najpierw z uwagi na dużą ilość nieznanych mi słówek a potem humor mnie rozłożył na łopatki
Mam nadzieję że jakoś się trzymasz
Mój powrót do stanu singla po roku był dosyć bolesny, trwał kilka miesięcy. Ale po 5 latach to aż sobie nie wyobrażam
No i miałam wtedy 17 lat


Cytat:
Napisane przez bolly93 Pokaż wiadomość
Jej ale się rozpisałyście
Oglądałam wczoraj tą najnowszą wersję Jane Eyre i trochę mnie rozczarowała. Jakbym nie przeczytała książki to pewnie bardziej by mi się spodobała a tak to wszystkie różnice mi nie pasowały. No i Mia też średnio wypadła. Za to pan Rochester mrrrrr ciacho


Co do notki o mnie?
Ania 20 lat ale bez makijażu to 12, studiuje w weekendy a w tygodniu się obija i męczy swojego kota. Czyta praktycznie wszystko a najchętniej książki Jane Austen, A.C. Doyle i Małgorzaty Musierowicz
Dołączyłam

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
girls,
dopiero wróciłam z zajęć do domu... i co? i muszę siadać dalej do nauki
Ja też wróciłam, ale nowy semestr się dopiero rozkręca, nie ma aż takiej nauki, chociaż wczoraj już musieliśmy prezentację oddawać.
A czego się uczysz?

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Czytam dalej"Draculę" i nudzi mnie okropnie.
Zaniepokoiłaś mnie, miałam ją w przyszłości w planach. Parę lat temu darowałam sobie ,,Upiora w Operze'' jakoś się tego czytać nie dało.
Może kiedyś powrócę
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 18:19   #877
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Też już wróciłam do domu. Najadłam się, potem z siostrą wypiłyśmy kawkę, pogadałyśmy - miło spędziłyśmy razem czas. Aż dziwne, bo jak mieszkałyśmy razem to wiecznie się kłóciłyśmy

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Jutro idę na spotkanie autorskie z Tanyą Valko. Co prawda jeszcze nie poczytałam żadnej jej książki, ale są w planach
Ale super, zazdroszczę. Mnie się "Arabska żona" podobała i pozostałe części też. Najnowszą też chętnie przeczytam Opowiesz o wrażeniach po spotkaniu?

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Ogólnie po przeczytaniu paru mądrych książek i dzięki moim postanowieniu noworocznym, nie marnuję czasu, w nowym kalendarzu z Victorii Frances ( ) planuję zadania, potem je odhaczam (inne rzeczy oczywiście też). Biorę ten semestr i życie za pysk, musi być wysoka średnia i zrzucone parę kilo do nowego roku akademickiego.

Czy ktoś również posługuje się kalendarzem?
Ja się posługuję kalendarzem W tym roku mam kalendarz Pawlikowskiej. W zeszłym roku posługiwałam się kalendarzem nauczycielskim, który dostałam w pracy, a jeszcze wcześniej miałam kilka razy kalendarz Coelho. Też przymierzam się do pomysłu z planowaniem i odhaczaniem zadań, tylko nie wiem do końca jak powinno to wyglądać. Czekam na natchnienie
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 18:24   #878
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Ufff, wróciłam już pogoniłam krasnoludki, przed zajęciami wysprzątałam pokój że błyszczy jak słońce

Ogólnie po przeczytaniu paru mądrych książek i dzięki moim postanowieniu noworocznym, nie marnuję czasu, w nowym kalendarzu z Victorii Frances ( ) planuję zadania, potem je odhaczam (inne rzeczy oczywiście też). Biorę ten semestr i życie za pysk, musi być wysoka średnia i zrzucone parę kilo do nowego roku akademickiego.

Czy ktoś również posługuje się kalendarzem?


Ja też wróciłam, ale nowy semestr się dopiero rozkręca, nie ma aż takiej nauki, chociaż wczoraj już musieliśmy prezentację oddawać.
A czego się uczysz?
Korzystam z kalendarza, bez niego totalnie bym zginęła, zapisuję w nim godziny zajęć i wszystko inne .

Uczę się na dydaktykę chemii - jakie doświadczenia będę prowadzić w LO z utleniania i redukcji. wymiękam... Niektóre pytania za☠☠☠iste: co zaobserwowałeś, nic bo nie widziałam jeszcze takiej reakcji coś bezsenna noc mnie czeka...
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 18:25   #879
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość

Ale super, zazdroszczę. Mnie się "Arabska żona" podobała i pozostałe części też. Najnowszą też chętnie przeczytam Opowiesz o wrażeniach po spotkaniu?
Oczywiście Już się nie mogę doczekać.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:08   #880
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Ale super, zazdroszczę. Mnie się "Arabska żona" podobała i pozostałe części też. Najnowszą też chętnie przeczytam
Ja również mam takie same zdanie - już się nie mogę doczekać kolejnej części
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:09   #881
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Darowałam sobie "Draculę". Nie dam rady tego doczytać.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 19:18   #882
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez nada13 Pokaż wiadomość
o kurcze. Wspólna decyzja? Dobrze będzie. Moja przyjaciółka niedawno zerwała ze swoim chłopakiem, też 5 letni związek i widać jak odżyła. Inna dziewczyna
mam nadzieję, że u mnie też tak będzie w sumie w tym roku nie będę się musiała odchudzać na wiosnę, co jakby nie patrzeć jest dużym plusem
Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Jutro idę na spotkanie autorskie z Tanyą Valko. Co prawda jeszcze nie poczytałam żadnej jej książki, ale są w planach
pochwal się po. Pamiętam że kiedyś często chadzałam i zapewne wróce do tego zwyczaju Przeczytałam Arabską żonę i bodaj córkę i chociaż napisane były nędzne, zarówno merytorycznie jak i językowo, to chętnie bym poznała autorkę.
Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Podobno szkoda czasu na książki które nam się nie podobają.
Uważam, że dopiero można powiedzieć, że dana książka mi się nie podoba, jak ją skończę. Co w większość przypadku jest bezsensem bo się człek męczy i katuje, ale na kilka perełek tym sposobem trafiłam
Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że jakoś się trzymasz
Mój powrót do stanu singla po roku był dosyć bolesny, trwał kilka miesięcy. Ale po 5 latach to aż sobie nie wyobrażam
No i miałam wtedy 17 lat
ja mam 10 więcej ale chyba w tym przypadku wiek nie gra roli, przeżywa się tak samo. Jak na razie zamknęłam wspomnienia w jednej części mózgu i wyrzuciłam klucz, przynajmniej tak sobie tłumaczę. I szukam wszelkiej maści zajęć dodatkowych, oczywiście żebym też nie zbankrutowała, polecicie coś? Dodam, że sport/sauna/taniec już jest
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:20   #883
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Jutro zacznę "Pętlę" E. Spindler. Muszę przeczytać coś lekkiego, bo ostatnio samą literaturę faktu czytałam.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:58   #884
bolly93
Raczkowanie
 
Avatar bolly93
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 361
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Też mam kalendarz w którym sobie zapisuję wszystko ale kiedyś więcej rzeczy miałam do zapisywania :p Teraz mam więcej pustego miejsca.

Przeczytałam "Zeznania Niekrytego Krytyka" i muszę powiedzieć, że trochę się zdziwiłam. Pomiędzy jego specyficznym (czasem niesmacznym) humorem można znaleźć całkiem mądre przemyślenia. Książkę polecam do czytania w pociągu albo autobusie bo jest bardzo krótka i szybko się czyta
__________________
Ania, do usług
bolly93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:59   #885
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Zrobiłam sobie przykładową listę rzeczy do wykonania na jutro. Zapisałam ją w notesiku, bo w kalendarzu mam za mało miejsca na taką twórczość. Zobaczymy jak będzie mi się pracowało według tej listy. To czego nie zdołam zrobić przeniosę na następny dzień. Mam nadzieję, że wytrwam z tym planowaniem, bo ogarniający mnie chaos zaczął przerażać
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:59   #886
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez bolly93 Pokaż wiadomość
Przeczytałam "Zeznania Niekrytego Krytyka" i muszę powiedzieć, że trochę się zdziwiłam. Pomiędzy jego specyficznym (czasem niesmacznym) humorem można znaleźć całkiem mądre przemyślenia. Książkę polecam do czytania w pociągu albo autobusie bo jest bardzo krótka i szybko się czyta
Może się skuszę. Lubię go posłuchać.

Edytowane przez Karen15
Czas edycji: 2013-03-06 o 20:01
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 20:08   #887
Gumisiek007
Zadomowienie
 
Avatar Gumisiek007
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 569
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie przykładową listę rzeczy do wykonania na jutro. Zapisałam ją w notesiku, bo w kalendarzu mam za mało miejsca na taką twórczość. Zobaczymy jak będzie mi się pracowało według tej listy. To czego nie zdołam zrobić przeniosę na następny dzień. Mam nadzieję, że wytrwam z tym planowaniem, bo ogarniający mnie chaos zaczął przerażać
Może i ja zacznę. Ostatnio za dużo odkładam "na jutro".
Gumisiek007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 20:08   #888
bolly93
Raczkowanie
 
Avatar bolly93
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 361
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Kręciłam się koło tej książki w księgarni ale jakoś ciężko mi ją było kupić bo wolę raczej coś "konkretnego" poczytać. No ale dostałam ją na urodziny i mogłam się przekonać co w trawie piszczy
__________________
Ania, do usług
bolly93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 20:17   #889
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Gumisiek007 Pokaż wiadomość
Może i ja zacznę. Ostatnio za dużo odkładam "na jutro".
Mnie zainspirowała do tego pomysłu książka, którą aktualnie czytam. Jedna z bohaterek funkcjonuje właśnie według takich list (dziennej, tygodniowej i rocznej). Ja nie mam zamiaru aż tak bardzo wszystkiego organizować więc skupię się wyłącznie na listach dziennych. Codziennie wieczorem spróbuję spokojnie usiąść i spisać ważne rzeczy do zrobienia na jutro. Na pierwszej liście znalazło się 8 pozycji więc myślę, że to dobry początek.

A co do książki to polecam Co prawda jeszcze nie skończyłam, ale na podstawie tego co przeczytałam do tej pory mogę powiedzieć, że to taka pozytywna, ciepła powieść, klimatyczna i urocza
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 20:56   #890
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
wczoraj po 5 latach powróciłam do stanu singla więc przez najbliższy czas wszelkie książki, filmy (byleby nie melodramaty), seriale mile widziane

właśnie zostałaś moim wzorem

potem przyślij je do mojej kuchni zawsze rano dziwię się, że widzę szarość a po trzech piętrach w dół jest piękne słońce

Mnie Coben spodobał się dopiero w oryginale, najpierw z uwagi na dużą ilość nieznanych mi słówek a potem humor mnie rozłożył na łopatki
Bo to na pewno podstępność słońca- świeci z innej strony budynku i nie wpada przez okna
Tak przy okazji: mieszkacie raczej w jasnych czy ciemnych pokojach? Moje okno jest w kącie, tuż przy załamaniu muru i słońce tu nigdy nie dociera. Z jednej strony trochę mi szkoda, z drugiej nie mogę siedzieć u rodziców latem bo mam nadwrażliwe na światło oczy, a u nich świeci na całego.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Ufff, wróciłam już pogoniłam krasnoludki, przed zajęciami wysprzątałam pokój że błyszczy jak słońce

Ogólnie po przeczytaniu paru mądrych książek i dzięki moim postanowieniu noworocznym, nie marnuję czasu, w nowym kalendarzu z Victorii Frances ( ) planuję zadania, potem je odhaczam (inne rzeczy oczywiście też). Biorę ten semestr i życie za pysk, musi być wysoka średnia i zrzucone parę kilo do nowego roku akademickiego.

Czy ktoś również posługuje się kalendarzem?

Nadrabiam Was i zaraz lecę czytać, bo zaoszczędziłam parę godzin.



A stosowałaś aknemycin lub sudocrem? mam jeszcze na łopatkach trochę, ale staram się regularnie brać mydłem siarkowym. Dobija mnie to trochę



Mam nadzieję że jakoś się trzymasz
Mój powrót do stanu singla po roku był dosyć bolesny, trwał kilka miesięcy. Ale po 5 latach to aż sobie nie wyobrażam
No i miałam wtedy 17 lat




Dołączyłam



Ja też wróciłam, ale nowy semestr się dopiero rozkręca, nie ma aż takiej nauki, chociaż wczoraj już musieliśmy prezentację oddawać.
A czego się uczysz?



Zaniepokoiłaś mnie, miałam ją w przyszłości w planach. Parę lat temu darowałam sobie ,,Upiora w Operze'' jakoś się tego czytać nie dało.
Może kiedyś powrócę
Ja się posługuję kalendarzem od kilku lat (z drobnymi przerwami). Musi mieć dużo miejsca na notatki bo robię tam listy zakupów czy inne takie rzeczy. Z drugiej strony rzadko do niego zaglądam w celu sprawdzenia- przywykłam do pamiętania wszystkich spotkań, terminów na jakiś miesiąc w przód i mniej więcej raz na rok zdarza mi się o czymś zapomnieć. Ale zapisuję wszystko skrupulatnie

Stosowałam Aknemycin, a także mnóstwo maści i dawały radę częściowo i na krótki czas. Niestety nie da rady pozbyć się całkowicie trądziku bez kuracji lekami. Przynajmniej z tego co obserwuję w otoczeniu.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że u mnie też tak będzie w sumie w tym roku nie będę się musiała odchudzać na wiosnę, co jakby nie patrzeć jest dużym plusem

pochwal się po. Pamiętam że kiedyś często chadzałam i zapewne wróce do tego zwyczaju Przeczytałam Arabską żonę i bodaj córkę i chociaż napisane były nędzne, zarówno merytorycznie jak i językowo, to chętnie bym poznała autorkę.

Uważam, że dopiero można powiedzieć, że dana książka mi się nie podoba, jak ją skończę. Co w większość przypadku jest bezsensem bo się człek męczy i katuje, ale na kilka perełek tym sposobem trafiłam

ja mam 10 więcej ale chyba w tym przypadku wiek nie gra roli, przeżywa się tak samo. Jak na razie zamknęłam wspomnienia w jednej części mózgu i wyrzuciłam klucz, przynajmniej tak sobie tłumaczę. I szukam wszelkiej maści zajęć dodatkowych, oczywiście żebym też nie zbankrutowała, polecicie coś? Dodam, że sport/sauna/taniec już jest
Miałam pytać czy gratulować rozstania czy pocieszać ale już chyba widzę odpowiedź
Jestem rok młodsza, niedawno zostałam po 3 latach zostawiona (dziewczyny z wątku świetnie sprawdzają się jako pocieszycielki ), ale ja odetchnęłam i poczułam się wyzwolona. Dołuje mnie, że wszyscy wokół się żenią i rozmnażają, a ja taka stara nie mam nikogo i macica pajęczyną mi zarasta ale zdecydowanie cieszę się z rozstania. Też pewnie za jakiś czas zobaczysz pozytywy.
A w ramach samorozwoju zapisałam się na kurs fotograficzny. Poszukaj zajęć w Domu Kultury-one są zazwyczaj dużo tańsze niż np. w szkołach tańca, a można trafić na perełki.

Scarlett, jak wizyta? ET zostaje?
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 20:57   #891
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Darowałam sobie "Draculę". Nie dam rady tego doczytać.
Może innym razem , przy innym nastroju/dniu/pogodzie
Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Uważam, że dopiero można powiedzieć, że dana książka mi się nie podoba, jak ją skończę. Co w większość przypadku jest bezsensem bo się człek męczy i katuje, ale na kilka perełek tym sposobem trafiłam

I szukam wszelkiej maści zajęć dodatkowych, oczywiście żebym też nie zbankrutowała, polecicie coś? Dodam, że sport/sauna/taniec już jest
Ja też tak sądzę, dlatego nawet najnudniejsze i czasem najgłupsze książki staram się doczytać do końca, co w sumie w wielu, w 99% przypadków jest głupotą.

Może jakiś język? Włoski/hiszpański/francuski/migowy .

Cytat:
Napisane przez bolly93 Pokaż wiadomość
Przeczytałam "Zeznania Niekrytego Krytyka" i muszę powiedzieć, że trochę się zdziwiłam. Pomiędzy jego specyficznym (czasem niesmacznym) humorem można znaleźć całkiem mądre przemyślenia. Książkę polecam do czytania w pociągu albo autobusie bo jest bardzo krótka i szybko się czyta
Też właśnie czytałam, że zaskakujące. Ja generalnie za nim nie przepadam... Zdecydowanie wolę Krzysztofa Gonciarza (on ma w swoim dorobku dwie książki, ale jeszcze nie czytałam). Moim zdaniem jest naturalniejszy, a jego "wybuchające beczki" dzięki interakcji z widzem są ciekawsze . No i dokumentacja jedzeniowa z podróży na wschód- mniam

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Mnie zainspirowała do tego pomysłu książka, którą aktualnie czytam. Jedna z bohaterek funkcjonuje właśnie według takich list (dziennej, tygodniowej i rocznej). Ja nie mam zamiaru aż tak bardzo wszystkiego organizować więc skupię się wyłącznie na listach dziennych. Codziennie wieczorem spróbuję spokojnie usiąść i spisać ważne rzeczy do zrobienia na jutro. Na pierwszej liście znalazło się 8 pozycji więc myślę, że to dobry początek.

A co do książki to polecam Co prawda jeszcze nie skończyłam, ale na podstawie tego co przeczytałam do tej pory mogę powiedzieć, że to taka pozytywna, ciepła powieść, klimatyczna i urocza
To jak w filmie- jak ona to robi .
Zaciekawiłaś mnie książką, dopisuję na listę: do przeczytania.
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 21:11   #892
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Tak przy okazji: mieszkacie raczej w jasnych czy ciemnych pokojach? Moje okno jest w kącie, tuż przy załamaniu muru i słońce tu nigdy nie dociera. Z jednej strony trochę mi szkoda, z drugiej nie mogę siedzieć u rodziców latem bo mam nadwrażliwe na światło oczy, a u nich świeci na całego.

Stosowałam Aknemycin, a także mnóstwo maści i dawały radę częściowo i na krótki czas. Niestety nie da rady pozbyć się całkowicie trądziku bez kuracji lekami. Przynajmniej z tego co obserwuję w otoczeniu.

Scarlett, jak wizyta? ET zostaje?
Okno mojego pokoju wychodzi na południe i zajmuje większą część węższej ściany więc jest bardzo jasnym pokojem. Słońce świeci w nie od rana do wieczora. Na szczęście mam założone żaluzje ciemne, które nie przepuszczają światła, więc kiedy nie mogę już go znieść to po prostu zasłaniam okno i mam ciemnię

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, to jeden dermatolog tak mnie załatwił antybiotykami, że przez kilka lat wyprowadzałam wyjałowiony żołądek na prostą. A z trądzikiem nadal walczę, choć nie jest już taki straszny jak w okresie dojrzewania. Maści i specyfiki typowe dla skóry trądzikowej raczej mi nie pomagają. Bardziej pomaga konsekwentne i regularne dbanie o skórę twarzy.

No właśnie, ciekawe jak wizyta Scarlett...

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
To jak w filmie- jak ona to robi .
Zaciekawiłaś mnie książką, dopisuję na listę: do przeczytania.
Filmu nie widziałam, a książkę szczerze polecam Ja np uwielbiam takie lekkie, ciepłe, pozytywne i klimatyczne powieści kobiece - nie mylić z tanim wyciskaczem łez
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 21:44   #893
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, to jeden dermatolog tak mnie załatwił antybiotykami, że przez kilka lat wyprowadzałam wyjałowiony żołądek na prostą. A z trądzikiem nadal walczę, choć nie jest już taki straszny jak w okresie dojrzewania. Maści i specyfiki typowe dla skóry trądzikowej raczej mi nie pomagają. Bardziej pomaga konsekwentne i regularne dbanie o skórę twarzy.

No właśnie, ciekawe jak wizyta Scarlett...

Ja po pierwszej kuracji, antybiotykowej, która trwała ponad rok przez kolejne 2 łapałam każdą infekcję. Organizm przyzwyczajony do antybiotyku nie miał siły walczyć A skutek i tak dała mierny
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 22:09   #894
bolly93
Raczkowanie
 
Avatar bolly93
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 361
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Kurcze ja nie pamiętam już kiedy ostatni raz brałam antybiotyk. Chyba jakieś 5 lat temu. Jakoś (odpukać) mnie nic gorszego od przeziębienia/ grypy nie łapie więc nie ma sensu chodzić z tym do lekarza bo wciśnie antybiotyk na wirusa
__________________
Ania, do usług
bolly93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 06:15   #895
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Dzień dobry

Widzę, że o trądziku mowa. Ja też nim walczę. Aktualnie używam chińskiej maści 999 i jest lepiej niż było, ale i tak co jakiś czas jakieś wulkany na pół czoła wyskakują

Edytowane przez Karen15
Czas edycji: 2013-03-07 o 06:24
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 06:57   #896
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Dzień dobry niedługo lecę na zajęcia, wrócę może o jakiejś 15 i nie ma bata, muszę ostro czytać, bo terminy gonią, wczoraj w bibliotece płaciłam karę aa i kupiłam tam ,,Gildię Magów'' tom 1 za złotówkę.

Widzę, że kilka z Was też używa kalendarzy, fajnie

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Korzystam z kalendarza, bez niego totalnie bym zginęła, zapisuję w nim godziny zajęć i wszystko inne .

Uczę się na dydaktykę chemii - jakie doświadczenia będę prowadzić w LO z utleniania i redukcji. wymiękam... Niektóre pytania za☠☠☠iste: co zaobserwowałeś, nic bo nie widziałam jeszcze takiej reakcji coś bezsenna noc mnie czeka...
I nauczyłaś się jakoś?

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Też już wróciłam do domu. Najadłam się, potem z siostrą wypiłyśmy kawkę, pogadałyśmy - miło spędziłyśmy razem czas. Aż dziwne, bo jak mieszkałyśmy razem to wiecznie się kłóciłyśmy



Ale super, zazdroszczę. Mnie się "Arabska żona" podobała i pozostałe części też. Najnowszą też chętnie przeczytam Opowiesz o wrażeniach po spotkaniu?



Ja się posługuję kalendarzem W tym roku mam kalendarz Pawlikowskiej. W zeszłym roku posługiwałam się kalendarzem nauczycielskim, który dostałam w pracy, a jeszcze wcześniej miałam kilka razy kalendarz Coelho. Też przymierzam się do pomysłu z planowaniem i odhaczaniem zadań, tylko nie wiem do końca jak powinno to wyglądać. Czekam na natchnienie
A czym się różni kalendarz nauczycielski od takiego zwykłego? pamiętam, że sporo nauczycieli go miało u mnie.
Ja np. piszę zadanie czarnym długopisem, zaglądam w ciągu dnia do tego, żeby nie zapomnieć i potem stawiam ptaszka czerwonym pisakiem

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Darowałam sobie "Draculę". Nie dam rady tego doczytać.
Ciekawe, jak u mnie pójdzie

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że u mnie też tak będzie w sumie w tym roku nie będę się musiała odchudzać na wiosnę, co jakby nie patrzeć jest dużym plusem

pochwal się po. Pamiętam że kiedyś często chadzałam i zapewne wróce do tego zwyczaju Przeczytałam Arabską żonę i bodaj córkę i chociaż napisane były nędzne, zarówno merytorycznie jak i językowo, to chętnie bym poznała autorkę.

Uważam, że dopiero można powiedzieć, że dana książka mi się nie podoba, jak ją skończę. Co w większość przypadku jest bezsensem bo się człek męczy i katuje, ale na kilka perełek tym sposobem trafiłam

ja mam 10 więcej ale chyba w tym przypadku wiek nie gra roli, przeżywa się tak samo. Jak na razie zamknęłam wspomnienia w jednej części mózgu i wyrzuciłam klucz, przynajmniej tak sobie tłumaczę. I szukam wszelkiej maści zajęć dodatkowych, oczywiście żebym też nie zbankrutowała, polecicie coś? Dodam, że sport/sauna/taniec już jest
Ano, nie gra. A nie chcesz tego wyrzucić z siebie, np. przyjaciółce?
Mnie to baardzo pomogło

Cytat:
Napisane przez bolly93 Pokaż wiadomość
Też mam kalendarz w którym sobie zapisuję wszystko ale kiedyś więcej rzeczy miałam do zapisywania :p Teraz mam więcej pustego miejsca.

Przeczytałam "Zeznania Niekrytego Krytyka" i muszę powiedzieć, że trochę się zdziwiłam. Pomiędzy jego specyficznym (czasem niesmacznym) humorem można znaleźć całkiem mądre przemyślenia. Książkę polecam do czytania w pociągu albo autobusie bo jest bardzo krótka i szybko się czyta
Czytałam, bardzo polecam lubię książki, po których człowiek czuje się lepiej, strasznie motywują. No i nie ma tego typowego amerykańskiego pitolenia. (co się często zdarza i takie książki mogłyby być o połowę krótsze). Też tak sobie myślałam, co by było gdybym się cofnęła w czasie i spotkała samą siebie, np. o 10 lat młodszą i co bym sobie powiedziała, przed czym ostrzegła itp ale patrząc na obecny stan rzeczy, chyba tylko bym się uśmiechnęła noo i może ,,nie żryj tyle słodyczy, bo potem ciężko zrzucić kg'' Gdybym się palnęła w beret w wieku nastoletnim, to teraz byłoby lepiej

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie przykładową listę rzeczy do wykonania na jutro. Zapisałam ją w notesiku, bo w kalendarzu mam za mało miejsca na taką twórczość. Zobaczymy jak będzie mi się pracowało według tej listy. To czego nie zdołam zrobić przeniosę na następny dzień. Mam nadzieję, że wytrwam z tym planowaniem, bo ogarniający mnie chaos zaczął przerażać
Ile masz zazwyczaj takich punktów? ja dzisiaj zapisałam sobie 2
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 06:58   #897
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Bo to na pewno podstępność słońca- świeci z innej strony budynku i nie wpada przez okna
Tak przy okazji: mieszkacie raczej w jasnych czy ciemnych pokojach? Moje okno jest w kącie, tuż przy załamaniu muru i słońce tu nigdy nie dociera. Z jednej strony trochę mi szkoda, z drugiej nie mogę siedzieć u rodziców latem bo mam nadwrażliwe na światło oczy, a u nich świeci na całego.

Ja się posługuję kalendarzem od kilku lat (z drobnymi przerwami). Musi mieć dużo miejsca na notatki bo robię tam listy zakupów czy inne takie rzeczy. Z drugiej strony rzadko do niego zaglądam w celu sprawdzenia- przywykłam do pamiętania wszystkich spotkań, terminów na jakiś miesiąc w przód i mniej więcej raz na rok zdarza mi się o czymś zapomnieć. Ale zapisuję wszystko skrupulatnie

Stosowałam Aknemycin, a także mnóstwo maści i dawały radę częściowo i na krótki czas. Niestety nie da rady pozbyć się całkowicie trądziku bez kuracji lekami. Przynajmniej z tego co obserwuję w otoczeniu.

Miałam pytać czy gratulować rozstania czy pocieszać ale już chyba widzę odpowiedź
Jestem rok młodsza, niedawno zostałam po 3 latach zostawiona (dziewczyny z wątku świetnie sprawdzają się jako pocieszycielki ), ale ja odetchnęłam i poczułam się wyzwolona. Dołuje mnie, że wszyscy wokół się żenią i rozmnażają, a ja taka stara nie mam nikogo i macica pajęczyną mi zarasta ale zdecydowanie cieszę się z rozstania. Też pewnie za jakiś czas zobaczysz pozytywy.
A w ramach samorozwoju zapisałam się na kurs fotograficzny. Poszukaj zajęć w Domu Kultury-one są zazwyczaj dużo tańsze niż np. w szkołach tańca, a można trafić na perełki.
Scarlett, jak wizyta? ET zostaje?
Niech Cię to nie dołuje, masz tyle przed sobą
Tez byłam zostawiona, ale jedyne co mi pomogło to wygadywanie się przyjaciółce.

Okno w moim pochodzi wychodzi na ( z tego co zauważyłam) północny - zachód - wschód (?) Widać o 4 wstające słońce, ale żeby zobaczyć zachód i to piękne niebo, to muszę się wychylić z okna, ale samego słońca nie widać.

A kolor ścian to takie jakby cappuccino.

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Okno mojego pokoju wychodzi na południe i zajmuje większą część węższej ściany więc jest bardzo jasnym pokojem. Słońce świeci w nie od rana do wieczora. Na szczęście mam założone żaluzje ciemne, które nie przepuszczają światła, więc kiedy nie mogę już go znieść to po prostu zasłaniam okno i mam ciemnię

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, to jeden dermatolog tak mnie załatwił antybiotykami, że przez kilka lat wyprowadzałam wyjałowiony żołądek na prostą. A z trądzikiem nadal walczę, choć nie jest już taki straszny jak w okresie dojrzewania. Maści i specyfiki typowe dla skóry trądzikowej raczej mi nie pomagają. Bardziej pomaga konsekwentne i regularne dbanie o skórę twarzy.

No właśnie, ciekawe jak wizyta Scarlett...

Filmu nie widziałam, a książkę szczerze polecam Ja np uwielbiam takie lekkie, ciepłe, pozytywne i klimatyczne powieści kobiece - nie mylić z tanim wyciskaczem łez
Hmm..ja chyba właśnie zaniedbałam tą skórę. Bo co tam, pójdę do kosmetyczki, wywalę hajs, a potem nie oczyszczam na noc, tylko przecieram tonikiem i się dziwię potem. A mogłabyś mi coś polecić do mycia twarzy? Lepiej jakiś żel czy delikatne mydełko?

To może Jane Austen?

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Widzę, że o trądziku mowa. Ja też nim walczę. Aktualnie używam chińskiej maści 999 i jest lepiej niż było, ale i tak co jakiś czas jakieś wulkany na pół czoła wyskakują
Ta maść jest na receptę?
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 07:39   #898
Karen15
Zakorzenienie
 
Avatar Karen15
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 436
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość


Ta maść jest na receptę?
Nie. Można ją kupić przez internet, albo w sklepach zielarskich.
Karen15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 08:33   #899
Gumisiek007
Zadomowienie
 
Avatar Gumisiek007
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 569
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Dzień dobry

U mnie kolejny pracowity dzień się zapowiada w już w sobotę pierwszy zjazd.
I uderzam dziś do biblioteki
A Wy kochane jakie macie plany na dziś?
Gumisiek007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 08:39   #900
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Plotkujemy i czytamy, wiosna nam przyniesie zmiany :) cz. III

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Tak przy okazji: mieszkacie raczej w jasnych czy ciemnych pokojach? Moje okno jest w kącie, tuż przy załamaniu muru i słońce tu nigdy nie dociera. Z jednej strony trochę mi szkoda, z drugiej nie mogę siedzieć u rodziców latem bo mam nadwrażliwe na światło oczy, a u nich świeci na całego.
ja mam pokój raczej z ciemnej strony, co jest dużym luksusem przy temperaturach ponad 30st i chyba też wolę lekki półmrok niż pełne słońce. Ale w kuchni to zupełne inna kwestia, nawet zza warstwy szarości widać, że jasno.
Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Miałam pytać czy gratulować rozstania czy pocieszać ale już chyba widzę odpowiedź
Jestem rok młodsza, niedawno zostałam po 3 latach zostawiona (dziewczyny z wątku świetnie sprawdzają się jako pocieszycielki ), ale ja odetchnęłam i poczułam się wyzwolona. Dołuje mnie, że wszyscy wokół się żenią i rozmnażają, a ja taka stara nie mam nikogo i macica pajęczyną mi zarasta ale zdecydowanie cieszę się z rozstania. Też pewnie za jakiś czas zobaczysz pozytywy.
A w ramach samorozwoju zapisałam się na kurs fotograficzny. Poszukaj zajęć w Domu Kultury-one są zazwyczaj dużo tańsze niż np. w szkołach tańca, a można trafić na perełki.
mam nadzieję i oczywiście dziękuję. Dobrze, że jeszcze swoje zęby mamy, takie jesteśmy wiekowe u mnie kwestia dzieci i zamążpójścia nie istnieje, bo nigdy nie były to moje priorytety a będąc w pełni szczerą nigdy nie chciałam ani jednego ani drugiego. Ale fakt, jak patrzę po fb, to jak to mawia Scarlett ET jest wszędzie a Dom Kultury sprawdzę, na to nie wpadłam.
Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Może jakiś język? Włoski/hiszpański/francuski/migowy .
nad językami zasiądę, już nawet dałam ogłoszenie wymiankowe ang za niemiecki a w międzyczasie postaram się wrócić do hiszpańskiego, zawsze mi się podobał te język
Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Ano, nie gra. A nie chcesz tego wyrzucić z siebie, np. przyjaciółce?
Mnie to baardzo pomogło
niestety chwilowo jest to niewykonalne, popełniłam bardo typowy błąd zamykając się na ludzi i będąc praktycznie cały czas z Tżem. Także bardzo powoli będę odnawiać znajomości i zdobywać nowe
Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Ile masz zazwyczaj takich punktów? ja dzisiaj zapisałam sobie 2
kalendarza nigdy nie używałam, staram się trenować pamięć, zresztą chybabym się bardzo stresowała jakby się okazało, że z narzuconego planu nic nie zrobiłam wolę spontan
Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Hmm..ja chyba właśnie zaniedbałam tą skórę. Bo co tam, pójdę do kosmetyczki, wywalę hajs, a potem nie oczyszczam na noc, tylko przecieram tonikiem i się dziwię potem. A mogłabyś mi coś polecić do mycia twarzy? Lepiej jakiś żel czy delikatne mydełko?
ze swojej strony mogę polecic physiogel, zarówno żel do mycia twarzy i krem nawilżający. Co prawda trądziku nigdy nie miałam, ale mam cerę bardzo wrażliwą z AZS, naczynkową i dopiero od roku doprowadziłam ją do jakiegoś sensownego wyglądu.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-07 16:14:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.