Wynajem mieszkania, woda... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 08:08   #31
ra-barbara
Raczkowanie
 
Avatar ra-barbara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Swiętokrzyska wieś
Wiadomości: 230
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od czerwca będę wynajmować mieszkanie z chłopkiem. Czy spisując umowę spisujemy stany liczników i czy w umowie zawarte jest ile zaliczki na wodę jest ujętych w kosztach czynszu? Z tego co wiem, wysokość czynszu a co za tym idzie zaliczka na wodę , jest zależna od zameldowanych osób w mieszkaniu. Co jeśli własciciel ma zameldowaną w tymże mieszkaniu 1 osobę, a my zamieszkamy w nim we dwoje?
W naszym mieszkaniu jest zameldowane dwie osoby a bywa że wynajmujących jest czworo, ja nigdzie nie zgłaszam,wiem to naruszenie prawa, ale dzięki temu oszustwu wynajmujący maja niższe koszty.Zaliczka na wode nie ma nic wspólnego z ilościa zameldowanych osób, jeśli sa wodomierze.U mnie są.
Ja w umowie zaznaczam stan liczników i wodomierzy.Np. czynsz wynosi 500 zł/mies. + woda 150zł/mies.+energia elektr.80zł/mies.+gaz 30zł./mies. + 350 tzw. mój zysk. Czyli 1.110zł. lokator przesyła mi na konto i ja sama robię opłaty
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.(ks.J.Twardowsk i)
ra-barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:43   #32
lovecranberries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
ja nie rozumiem o czym Ty piszesz - raz 16 msc , raz 6 msc, za 6 już placiliscie? o co chodzi?

skoro doplata o której mówisz, jest za 6 mcy to rozliczasz ostatnie 6mcy, nie wiem po co mówisz wogóle o tych 16-tu i coś z nich przeliczasz?

mówisz, że już raz płaciliście za pół roku = 300 zł. Jakoś w październiku, rozumiem? widziałaś wtedy rachunek?
Podliczyłam stan za cały okres rozliczeniowy, wyszło mi mniej więcej na zero. Doliczając te ponad trzy stówy, które płaciliśmy, niedopłata jest wg. mnie niemożliwa.
Płaciliśmy za 6msc, teraz rachunek jest za kolejne 6. Nie spisuję regularnie liczników, mam stan na dzień wprowadzenia się, dlatego obliczyłam zużycie przez cały okres.
W mieszkaniu są zameldowane 3 osoby, więc teraz mam już pewność, że albo właściciel coś przekręcił, albo spółdzielnia, skoro w czynsz jest wliczona zaliczka za 3 osoby.
lovecranberries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 08:57   #33
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Koszt ciepłej wody, to koszt m3 wody zimnej + podgrzanie.
Aktualnie w Warszawie koszt wody zimnej to 11,47zł/m3. Podgrzanie jest zależne od dostawcy wody, u mnie to jest 13,79 za podgrzanie m3, czyli m3 ciepłej wody to 25,26zł.
Możesz mieć w czynszu przewidziane jakieś zużycie, to może być 5m3, 10m3, różnie. Możesz nie mieć nic.

Załóżmy, że nie masz nic.
Jeśli zużyłaś 126m3, to bez podgrzania, to już jest 1445,22zł. A jeszcze do tego podgrzanie ok. 63m3, to będzie ok. 882zł.


Edit. Z tego co wiem, zaliczkę za wodę, ustala się na podstawie zużycia wody w poprzednim okresie rozliczeniowym, a nie od ilosci zameldowanych osób.

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2013-03-08 o 09:05
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:00   #34
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez ra-barbara Pokaż wiadomość
W naszym mieszkaniu jest zameldowane dwie osoby a bywa że wynajmujących jest czworo, ja nigdzie nie zgłaszam,wiem to naruszenie prawa, ale dzięki temu oszustwu wynajmujący maja niższe koszty.Zaliczka na wode nie ma nic wspólnego z ilościa zameldowanych osób, jeśli sa wodomierze.U mnie są.
Ja w umowie zaznaczam stan liczników i wodomierzy.Np. czynsz wynosi 500 zł/mies. + woda 150zł/mies.+energia elektr.80zł/mies.+gaz 30zł./mies. + 350 tzw. mój zysk. Czyli 1.110zł. lokator przesyła mi na konto i ja sama robię opłaty
Ilość zameldowanych osób też ma wpływ.
Bo jednak zgłasza się do spółdzielni ile ZALICZKOWO będą te osoby zużywać. U nas są zameldowane dwie osoby i faktycznie, mieszkamy we dwoje, zaliczkowo zgłoszono do spółdzielni, że zużywamy 8m3 na 1 osobę i tyle też płaciliśmy co miesiąc. Po pół roku przyszło rozliczenie, z którego wynika, że mamy nadpłatę, bo nie zużyliśmy aż 8m3 na osobę, więc teraz przez jakiś czas nie musimy płacić.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:17   #35
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 081
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Podliczyłam stan za cały okres rozliczeniowy, wyszło mi mniej więcej na zero. Doliczając te ponad trzy stówy, które płaciliśmy, niedopłata jest wg. mnie niemożliwa.
Płaciliśmy za 6msc, teraz rachunek jest za kolejne 6. Nie spisuję regularnie liczników, mam stan na dzień wprowadzenia się, dlatego obliczyłam zużycie przez cały okres.
aha, to teraz już rozumiem o co Ci chodziło
Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Według najczęściej pojawiających się informacji, na jedną osobę przypada 7m3, koszt za m3 zimnej wody to 7zł, a ciepłej 17zł.
tak swoją drogą, teraz spojrzałam - ja na małej wsi pod Poznaniem płącę za m3 zimnej 8,5 a za podgrzanie dodatkowo prawie 12zł (czyli m3 ciepłej ponad 20zł wychodzi). Wydaje mi się na logikę biorąc, że w Warszawie powinno być drożej więc może ceny za m3 masz z kosmosu? przedzwoń może do spółdzielni, chyba Ci powiedzą, przecież to nic tajnego
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:19   #36
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Ja uważam, że to dziwne. Macie na miesiąc do zużycia 7m3 (zimnej wody) na głowę, tak? I jest Was dwoje w mieszkaniu?

Jakim cudem zużywacie 7000 tys. litrów wody każde?

1m3 wody to 1000 litrów.

Ja w lecie myjąc się codziennie po dwa razy (mąż również) robiąc pranie itp. zużywam na głowę ok. 2m3 (na dwoje 4m3)

Pralka sama grzeje wodę, ciepłą zużywacie do mycia się i mycia naczyń. Ogrzewanie mieszkania liczy się osobno.

Powiedz właścicielowi żeby przedstawił Wam rachunki.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:31   #37
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
tak swoją drogą, teraz spojrzałam - ja na małej wsi pod Poznaniem płącę za m3 zimnej 8,5 a za podgrzanie dodatkowo prawie 12zł (czyli m3 ciepłej ponad 20zł wychodzi). Wydaje mi się na logikę biorąc, że w Warszawie powinno być drożej więc może ceny za m3 masz z kosmosu? przedzwoń może do spółdzielni, chyba Ci powiedzą, przecież to nic tajnego
Bo jest drożej! Jak pisałam, w Warszawie:
woda zimna 11,47zł/m3
woda ciepła 11,47złm3 (wz) + ok. 14zł (podgrzanie) = ok. 25,50zł/m3
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 09:36   #38
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Są 4 opcje:
1. naprawdę tyle zużyliście (ja potrafię, więc mnie to nie dziwi ),
2. właściciel się "pomylił" / coś ściemnia,
3. macie zbyt małe założenie na zużycie comiesięczne i potem się zbiera duża dopłata,
4. licznik przekłamuje zużycie - warto się zorientować kiedy był wymieniany.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 10:30   #39
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

A co dziwnego jest aby w ciągu 16 miesiecy zuzyc wodę za 700 zł ?
Pewnie przedstawi rozliczenia na papierze ze spóldzielni czy wspólnoty i bedzie wszystko jasne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:42   #40
lovecranberries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Bo jest drożej! Jak pisałam, w Warszawie:
woda zimna 11,47zł/m3
woda ciepła 11,47złm3 (wz) + ok. 14zł (podgrzanie) = ok. 25,50zł/m3
Dzięki za info

Jakiekolwiek ceny wody biorę pod uwagę, na prawdę wychodzi mi nadpłata a nie niedopłata, ponieważ miesięcznie zużywamy we dwoje jakieś 8-9 m3 a w czynszu płacimy zaliczkę za 21 m3
lovecranberries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:57   #41
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 563
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Dzięki za info

Jakiekolwiek ceny wody biorę pod uwagę, na prawdę wychodzi mi nadpłata a nie niedopłata, ponieważ miesięcznie zużywamy we dwoje jakieś 8-9 m3 a w czynszu płacimy zaliczkę za 21 m3
Wcześniej nie miałaś pewności co do ilości wody zawartej w czynszu
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 14:29   #42
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Hej!
Moje pytanie kieruję głównie do mieszkanek Warszawy, bo tu wynajmuję mieszkanie... Za kilka dni przyjeżdża właściciel, zapowiedział, że ma rachunek za zużycie wody na ponad 700 zł
Sama już nie wiem jak obliczyć kwotę niedopłaty, bo każdy mi mówi inaczej

Według najczęściej pojawiających się informacji, na jedną osobę przypada 7m3, koszt za m3 zimnej wody to 7zł, a ciepłej 17zł.
W tym mieszkaniu na pewno zameldowane są dwie osoby, prawdopodobnie jest jeszcze trzecia.
Zakładając najgorszy scenariusz, w miesiącu możemy zużyć 14m3 wody.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, pierwszy raz rozliczam się za wodę...

W ciągu 16 miesięcy zużyliśmy 62m3 ciepłej wody i 64m3 zimnej. A według prostego matematycznego równania 7m*2os.*16msc=224m3.


Kwota, którą mamy zapłacić jest kwotą za 6 msc. Poprzednio już płaciliśmy ponad 300 zł

Przepraszam za niejasno przedstawioną sytuację, ale już się w tym wszystkim pogubiłam... Proszę o jakieś wskazówki. Czy faktycznie możliwa jest taka wysoka niedopłata?
moj tż mial podoba sytuacje z włascicielka. Po prostu oszukala ich na kupie kasy za wode. Niech włąscicielka przedstawi rachunki z rozliczeń za wode, niech rzeczywiscei pokaze czy ejst taka niedoplata jak wychodzi. I czy w czynszu tez jakas czesc wody nie jest przypadkiem rozliczana. Generalnie jak włąscicielka ma znajomosci z ksiegowa z bloku, ktora to rozlicza to niestety jestes na przegranej pozycji, bo tamta moze CI każdą kwotę wystawic i podbic byle jaka pieczątką nawet bez swojego nazwiska :/ proponuje uciekac z tego mieszkania najszybciej jak się da. Bo skończy sie na tym, ze kaucji tez wam nie odda ani grosza. Wiem co mówie,niesetty :/
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 14:39   #43
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Dzięki za info

Jakiekolwiek ceny wody biorę pod uwagę, na prawdę wychodzi mi nadpłata a nie niedopłata, ponieważ miesięcznie zużywamy we dwoje jakieś 8-9 m3 a w czynszu płacimy zaliczkę za 21 m3
A jesteś pewna, ze w czynszu jest wliczona aż tak duża zaliczka? Bo pierwszy raz słyszę, żeby ktoś w czynszu miał zaliczkę na 21m3.
Ja np. w czynszu mam po 3m3 wody ciepłej i zimnej (na 2 osoby)
Widziałaś papier gdzie jest to napisane czarno na białym?
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 17:49   #44
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

My we wcześniejszych mieszkaniach mieliśmy rachunki do wglądu, w jednym właściciel nam przesyłam emailem skany i my mu płaciliśmy. Teraz my rachunki dostajemy do ręki i sami opłacamy. Nigdy nie płaciłam za rachunki bez obejrzenia ich. Spisywaliśmy stan liczników na moment wprowadzenia się, dopisane były odręcznie na dole umowy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 18:28   #45
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Jestem mieszkanką Warszawy i właśnie teraz za 8mcy musiałam zapłacić 805 zł. Więc tak - jest to możliwe
Strasznie dużo...

My (ja i TŻ) płacimy na pół roku 300 zł - reszta w czynszu. Chyba, że liczysz razem z tymi zaliczkami?

A kąpiemy się prawie codziennie w dużej wannie - ja nalewam pełną i jeszcze w międzyczasie dolewam sobie gorącej. Średnio co drugi dzień pranie.
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 18:35   #46
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

my zuzywamy okolo 8m3 na miesiac za 2 osoby 7 na osobe to bardzo duzo.
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:43   #47
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Dzięki za info

Jakiekolwiek ceny wody biorę pod uwagę, na prawdę wychodzi mi nadpłata a nie niedopłata, ponieważ miesięcznie zużywamy we dwoje jakieś 8-9 m3 a w czynszu płacimy zaliczkę za 21 m3
Po pierwsze: skąd masz pewność, że w Waszej spółdzielni jest taka duża zaliczka na wodę, skoro nie macie wglądu w rachunki?

Pod drugie: czy na pewno sprawdziłaś stan wszystkich liczników? Może to głupie pytanie, ale ja do niedawna nie miałam liczników i nie przyszłoby mi do głowy, że będą oddzielnie i w łazience i w kuchni

Po trzecie: poproście o rachunek i jeśli faktycznie będzie na nim taka dopłata, to sprawdźcie w administracji czy nie nastąpiła pomyłka. Nam przyszedł ostatnio rachunek za wodę na 300 zł - sprawdziliśmy i okazało się, że w administracji pomylili się podczas obliczania i w rzeczywistości mieliśmy jakieś grosze do dopłaty
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:47   #48
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Ja też poprosiłabym o rachunki.

Miałam już przyjemność mieszkać w mieszkaniach, gdzie właściciele naciągali jak tylko się dało, więc teraz dmucham na zimne. Co miesiąc spisywane są liczniki i dokładnie tyle płacimy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 20:55   #49
lovecranberries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Po pierwsze: skąd masz pewność, że w Waszej spółdzielni jest taka duża zaliczka na wodę, skoro nie macie wglądu w rachunki?

Pod drugie: czy na pewno sprawdziłaś stan wszystkich liczników? Może to głupie pytanie, ale ja do niedawna nie miałam liczników i nie przyszłoby mi do głowy, że będą oddzielnie i w łazience i w kuchni

Po trzecie: poproście o rachunek i jeśli faktycznie będzie na nim taka dopłata, to sprawdźcie w administracji czy nie nastąpiła pomyłka. Nam przyszedł ostatnio rachunek za wodę na 300 zł - sprawdziliśmy i okazało się, że w administracji pomylili się podczas obliczania i w rzeczywistości mieliśmy jakieś grosze do dopłaty
Tak, liczniki mamy w kuchni i w łazience, te oznaczone na czerwono są licznikami wody ciepłej, niebieskie zimnej
Wiem, bo pytałam jak wygląda kwestia zaliczki - 7m3 * 3 osoby.
Nawet gdyby zaliczka była mniejsza, np. 14m3, to i tak zużycie wg. liczników, wskazuje, że dopłata jest wzięta z
lovecranberries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 22:05   #50
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez lovecranberries Pokaż wiadomość
Tak, liczniki mamy w kuchni i w łazience, te oznaczone na czerwono są licznikami wody ciepłej, niebieskie zimnej
Wiem, bo pytałam jak wygląda kwestia zaliczki - 7m3 * 3 osoby.
Nawet gdyby zaliczka była mniejsza, np. 14m3, to i tak zużycie wg. liczników, wskazuje, że dopłata jest wzięta z
a czemu po prostu nie poprosisz o te rachunki? Ja zawsze gdy wynajmowałam miałam wgląd do rachunków za media.
To normalne, inaczej to własciciel może cię naciągać na każdą kwotę. Poproś o rachunki- zazwyczaj na nich jest też info o sposobie wyliczenia kwoty.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 06:36   #51
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A co dziwnego jest aby w ciągu 16 miesiecy zuzyc wodę za 700 zł ?
Ale to dopłata do przedpłaty ,przynajmniej tak to zrozumiałem .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 18:37   #52
ra-barbara
Raczkowanie
 
Avatar ra-barbara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Swiętokrzyska wieś
Wiadomości: 230
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Dalej nie rozumiem....z jakiej racji do prognozowania zużycia wody bierze się ilość zameldowanych osób???W naszej S.M. nie ma takich praktyk Wodomierze sa na czujniki i spisują je tzw. drogą radiową, czyli odczytują nie wchodząc do mieszkania, i co 2-miesiące mamy rachunki dokładnie wyliczone.Płaci się za taką ilość wody jaka jest zużyta z minimalną nadpłatą lub niedopłatą.Bo jesli u mnie jest zameldowane 2-os.a mieszkaja 4 to powinnam mieć dużo niższą prognozę, na następny miesiąc?!Moi ostatni wynajmujący z dwójką dzieci , zużywali średnio ok.5-6m wody/mies.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.(ks.J.Twardowsk i)

Edytowane przez ra-barbara
Czas edycji: 2013-03-09 o 18:39
ra-barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 18:55   #53
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Hej! podbijam temat!

problem wygląda następująco - zamieszkałam w mieszkaniu w dogodnej dla mnie lokalizacji, ładnym, fajnym, wszystko wydaje się super ale.... zawsze jest ale...;/

Wynajmuje mieszkanie w tym samym bloku co kolezanka, w tym samym pionie jednak wlasciciel mojego mieszkania twierdzi, że w czynszu, który opłaca- za niejako moje pieniądze, nie ma zaliczki na wodę. Koleżanka zaś zupełnie odwrotnie, twierdzi, że zaliczkę ma i nigdy nie przekracza tego co opłaca w czynszu...

Co o tym sądzicie? czy to w ogóle możliwe?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:05   #54
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Ale ona ile czynszu płaci?
Ona płaci np. 400 i Ty 400, z tym, że Ty dopłacasz jeszcze wodę?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:28   #55
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale ona ile czynszu płaci?
Ona płaci np. 400 i Ty 400, z tym, że Ty dopłacasz jeszcze wodę?
W tym problem, ze nie wiem, dlatego z góry nikogo nie oskarżam ciekawi mnie, czy możliwym jest, że różne mieszkania w tym samym bloku mają różne " warunki w czynszu".

jestem nieco rozżalona bo mieszkanie wynajmuję od wujka koleżanki (tej samej która mieszka 2 piętra wyżej) i od początku zapewniała mnie, ze to super sprawa bo płaci bardzo małe rachunki (a na tym mi zależało). Głupia byłam, że nie przegadałam tego z właścicielem a teraz na 2 osoby mamy 250zl rachunków miesięcznie...
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:31   #56
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Raczej nie jest to możliwe
Najłatwiej sprawdzić: zadzwoń do spółdzielni i zapytaj, ile wynosi czynsz.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:39   #57
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Raczej nie jest to możliwe
Najłatwiej sprawdzić: zadzwoń do spółdzielni i zapytaj, ile wynosi czynsz.
dlaczego ja zawsze muszę tak trafić! hah wszędzie gdzie mieszkam płacę miesięcznie po 150 zł rachunków podczas gdy moja siostra wynajmuje swoje mieszkanie i jej lokatorzy płacą po 60 pech

dzięki za pomoc nosiłam się z zamiarem napisania maila do spółdzielni, ciekawi mnie, czy mogą udzielić takich informacji
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:42   #58
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Mogą, ja pisała do mojej spółdzielni z pytaniem o koszt wody. Powiedziałam, że wynajmuję mieszkanie nr X w bloku Y i udzielili mi info
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:48   #59
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Mogą, ja pisała do mojej spółdzielni z pytaniem o koszt wody. Powiedziałam, że wynajmuję mieszkanie nr X w bloku Y i udzielili mi info
uff no to dzwonie jutro. Jestem sierotą i nie potrafię walczyć o swoje więc zapewne skończy się na tym, że wyprowadzę się niebawem ale będę wiedziała o co pytać wynajmującego w przyszłości
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 21:00   #60
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wynajem mieszkania, woda...

OMG ja w czynszu mam. 12m3 za osobe

A pamietam jak byl watek o dbaniu o siebie i ktos napisal ze w woj.zachodnich mniej sie myja..
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2013-12-10 o 21:17
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-30 10:55:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.