Najbardziej skąpy facet- ranking:) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-03, 09:44   #1741
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

[1=8dffddb6e628bfb98112858 ba516cbd40bf27d07_5e28e20 31c1d9;39554639]No i postawił mnie przed faktem dokonanym jak już doszło do rozliczania się. Zadzwonił z propozycją, ja się zgodziłam na 'fajny' wypad, a wyszło jak wyszło. To samo sobie pomyślałam. Jak można proponować wyjazd i nie wziąć pieniędzy tylko liczyć na to, że ktoś inny za niego zapłaci. Nawet nie wspomniał, że nie ma kasy, a przecież nocleg kosztuje. Jeść też przecież trzeba było. I zero atrakcji, chociaż tam ich było mnóstwo. Nie użyłam tego wyjazdu. [/QUOTE]

Bo trzeba było zrobić tak: zapłacić za siebie za nocleg i co tam jeszcze ustaliliście, a on niech się rozlicza z nimi. Nie miałaś obowiązku do niego dokładać, jeśli miałaś wyliczoną kasę. Palant jakiś z niego ;P Ja bym nie miała skrupułów. Co innego jeśli by nie wiem - zapomniał, zgubił, uprzedził że teraz nie ma i po przyjeździe odda. Ale w taki chamski sposób postawić przed faktem dokonanym - patrzyłabym tylko na siebie i używała wyjazdu ze znajomymi a on niech siedzi w domku, byłoby to też wychowawcze
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.



Edytowane przez FatalRed
Czas edycji: 2013-03-03 o 09:47
FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 10:18   #1742
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez FatalRed Pokaż wiadomość
Bo trzeba było zrobić tak: zapłacić za siebie za nocleg i co tam jeszcze ustaliliście, a on niech się rozlicza z nimi. Nie miałaś obowiązku do niego dokładać, jeśli miałaś wyliczoną kasę. Palant jakiś z niego ;P Ja bym nie miała skrupułów. Co innego jeśli by nie wiem - zapomniał, zgubił, uprzedził że teraz nie ma i po przyjeździe odda. Ale w taki chamski sposób postawić przed faktem dokonanym - patrzyłabym tylko na siebie i używała wyjazdu ze znajomymi a on niech siedzi w domku, byłoby to też wychowawcze
Oooo masakra. Podpisuję się pod tą radą. Chociaż, teraz to już po ptokach ;p Ale może na przyszłość się przyda.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 11:55   #1743
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

[1=8dffddb6e628bfb98112858 ba516cbd40bf27d07_5e28e20 31c1d9;39553891]Też miałam raz z moim ex taki przypadek. No więc chłopak zaprosił mnie na 2 dni nad jezioro (na domki). Mieliśmy być my i nasi znajomi. Nie miałam dużo pieniędzy, ale wyliczyłam sobie, że starczy mi na to żeby dorzucić się za nocleg i że spokojnie starczy na te 2 dni na żywność i przyjemności. To miał być pokój 4-osobowy, więc uznałam, że pewnie każdy płaci za siebie i wzięłam pieniędzy na styk. Dojechaliśmy na miejsce i mieliśmy się rozliczyć. No i w tym momencie się okazało, że mój ex nie ma przy sobie ani złotówki. Zapłaciłam za niego, a że miałam pieniądze wyliczone to dużo nie zostało. Znajomi robili zakupy, pozwalali sobie na wszystko, chłopak koleżanki jej kupował przeróżne rzeczy, zaliczyli wesołe miasteczko, itp., a ja na wszystko musiałam patrzeć, bo pieniędzy już nie miałam prawie. Było mi przykro, że świetna zabawa zamieniła się w patrzenie jak ktoś inny się świetnie bawi. Rozumiem, że mógł nie mieć wtedy pieniędzy, ale powinien mnie uprzedzić albo zaproponować wyjazd w innym terminie. A tak musiałam na wszystko oszczędzać żeby starczyło na podstawowe zakupy. Oczywiście znajomi nam dokładali i umówiliśmy się, że były im zwróci chociaż za to i za połowę noclegu za drugi dzień (bo już mi kasy brakło) i nam dołożyli. Z tego co pamiętam to nie oddał, ale że to on się z nimi umawiał, że odda, więc ja byłam z nimi 'na czysto'. Nie wiem czy do tej pory oddał czy nie, ale wtedy ta sytuacja miła nie była.[/QUOTE]
To rzeczywiście miałaś podobnie do mnie... Tylko, że u Ciebie to było dwa dni, a u mnie 6... ;/ Oczywiście nawet po rozstaniu kasy nie odzyskałam od niego... a było to około 200 zł...
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 13:06   #1744
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Ooooo, wreszcie miejsce, w którym mogę się wyżyć i wyrzucić z siebie, jaki mój eks był beznadziejny Ja mam dosyć lekki stosunek do pieniędzy (ale potrafię oszczędzać na wyznaczony cel), natomiast on to taki skąpiec, że tylko kopnąć w d*** i niech leci.
Wkurzało mnie, że nigdy nie chodziliśmy do kin, knajp, tym podobnych bo po co, przecież wszędzie trzeba wydać pieniądze! Zamiast tego przecież lepiej siedzieć ciągle w domu i oglądać ściągnięte z sieci filmy i głupie seriale, obzerajac się beznadziejnymi czipsami z biedronki za 2 grosze albo chodzić w kółko na koszmarnie nudne spacery jak emeryci bo to jest za darmo!
Wpienialo mnie na maksa również, jak już zdarzyło się, że pojechaliśmy w góry czy gdziekolwiek na 1 dzień, że zamiast pójść jak człowiek do tego schroniska, zjeść ciepły obiad i zamówić kawę, to nie, lepiej było wziąć zimne kanapki i termos i patrzeć jak ja jem coś ciepłego bo się skąpi paru złotych, a na zewnątrz zimno jak na biegunie.
A już przegiął szale, jak w ciągu kilku miesięcy zostaliśmy zaproszeni na kilka imprez urodzinowych i poprosił, żebym sama kupiła prezent, a on potem mi odda - albo w ostatniej chwili mówił, że jednak nie idzie, zostawiając mnie z prezentem i wydatkiem na niego, albo szedł ale o zwrocie połowy była cicho-sza.
Robił też inne rzeczy, które celowaly w moja atrakcyjność i pewność siebie, za które powinien był dostać w pysk, tak więc w końcu powiedziałam 'dość'

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
chiao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:17   #1745
nonaka91
Raczkowanie
 
Avatar nonaka91
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 295
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez axcy Pokaż wiadomość
Kiedyś przez niedługi okres czasu pracowałam w piekarni. Przychodził tam pewien pan (około 25 lat), który zawsze sam chciał wybierać sobie pieczywo. Myśleliśmy (była nas przeważnie 3jka na zmianie), że okey, może widzi, że coś jest bardziej/mniej wypieczone czy coś w ten deseń. Jednak pewnego dnia przeszedł sam siebie.. Poprosił 3 kajzerki. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy zaczął każdą z nich ważyć na wadze, która jest przy kasie (a kolejka za nim co najmniej na kilka metrów) po czym wybrał jedną, tą o 2-3 gramy niby najcięższą
Facet normalnie, dobrze ubrany, nie wiem też, czy to wyraz skąpstwa, ale jak dla mnie, jest to co najmniej dziwne

Mieszkałam też z parą, która się szczegółowo rozliczała z zakupów. Pewnego razu idąc do łazienki słyszę z pokoju: "wisisz mi jeszcze 23 grosze za marchewkę"


A z tą piekarnią- kiedyś byłam świadkiem jak elegancko ubrany facet kupował ciasto drożdżowe zapakowane już wcześniej - ono niby było na wagę która była już podana na etykiecie. I on wziął ten kawałek i kazał sprzedawczyni wypakować je z opakowania bo on za plastik nie będzie płacił i to jest dodatkowy ciężar
__________________
Życie bez uśmiechu jest jak ptak bez skrzydeł by nonaka91
nonaka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:56   #1746
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Tak w temacie piekarni przypomniała mi się sytuacja mojej mamy Kupowała ze swoim facetem chleb, ekspedientka zapytała się czy pokroić chleb za dodatkowe 20 groszy (coś koło tego, w niektórych piekarniach tak właśnie doliczają, w każdym razie no śmieszna kwota). Moja mama mówi "pewnie proszę pokroić" na co jej luby "poszaleli?! 20groszy?! proszę nie kroić!". Potem jeszcze w samochodzie przeżywał jak to chcieli go naciągnąć Myślałam, że padnę jak to usłyszałam, bo facet generalnie biedny nie jest, nie skąpi na jakieś dobre jedzenie czy prezenty dla niej a tu nie mógł wydać kilku groszy na ładnie pokrojony chlebek Właśnie w takich groszowych sprawach ma największy problem
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 17:15   #1747
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez sayurii Pokaż wiadomość
Tak w temacie piekarni przypomniała mi się sytuacja mojej mamy Kupowała ze swoim facetem chleb, ekspedientka zapytała się czy pokroić chleb za dodatkowe 20 groszy (coś koło tego, w niektórych piekarniach tak właśnie doliczają, w każdym razie no śmieszna kwota). Moja mama mówi "pewnie proszę pokroić" na co jej luby "poszaleli?! 20groszy?! proszę nie kroić!". Potem jeszcze w samochodzie przeżywał jak to chcieli go naciągnąć Myślałam, że padnę jak to usłyszałam, bo facet generalnie biedny nie jest, nie skąpi na jakieś dobre jedzenie czy prezenty dla niej a tu nie mógł wydać kilku groszy na ładnie pokrojony chlebek Właśnie w takich groszowych sprawach ma największy problem
Może to głupie, ale ja też nie lubię dopłacać za takie rzeczy, które mogę sama zrobić
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 18:17   #1748
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Może to głupie, ale ja też nie lubię dopłacać za takie rzeczy, które mogę sama zrobić
hehe też bym nie chciała dopłacić za pokrojenie chleba ale to chyba bardziej chodzi o buracką reakcję - ja bym na przykład nie krzyczała w piekarni że "poszaleli", zwłaszcza że to nie ja kupowałam. Po prostu powiedziałabym, że nie, dziękuję.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 18:54   #1749
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

No dokładnie chodzi o niefajną reakcję Jeszcze moja mama już zdążyła się zgodzić, bo chciała mieć ten głupi chleb pokrojony, a ten tak wyskoczył
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 14:46   #1750
axcy
Raczkowanie
 
Avatar axcy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław/Łódź
Wiadomości: 212
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez nonaka91 Pokaż wiadomość
A z tą piekarnią- kiedyś byłam świadkiem jak elegancko ubrany facet kupował ciasto drożdżowe zapakowane już wcześniej - ono niby było na wagę która była już podana na etykiecie. I on wziął ten kawałek i kazał sprzedawczyni wypakować je z opakowania bo on za plastik nie będzie płacił i to jest dodatkowy ciężar
hmn.. to, że ludzie nie chcą dopłacać za opakowania, w których są rzeczy na wagę (a mam tu na myśli małą foliową torebkę, w której jest kilka ciastek) było też dość częstym zjawiskiem
Co do innych opakowań, jak wspomniane na ciasto, to my akurat musieliśmy je tarować, czyli zwyczajnie odejmowaliśmy ich wagę.
Ale i tak najlepsze jest to, że najwięcej pretensji mają ludzie, którzy na biednych nie wyglądają, poobwieszani w złoto, gdzie z daleka po nosie biją drogie perfumy. Heh. Nie to, żebym wrzucała wszystkich do jednego worka ale takie moje małe spostrzeżenia
axcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 16:11   #1751
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Też zauważyłam taką prawidłowość, że często ludzie przy kasie są dośc oszczędni, lub wręcz skąpi. Może właśnie dlatego mają tak dobrą sytuację finansową, bo są aż tak oszczędni?

W zasadzie ja też kupowałabym chleb w kawałku, gdybym wiedziała, że krojony jest o 20gr droższy. Nie lubię płacić za rzeczy, które mogę zrobić sama, a to 20 gr wolałabym przeznaczyć na bułkę co drugi dzień.. Albo po roku kupić sobie bluzkę extra

Fakt faktem nie mówiłabym tego głośno, nie robiłabym rabanu, tylko po prostu wzięła ten krojony, a następnym razem kupowała już w kawałku

Całe szczęscie u mnie krojenie jest gratis
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 16:17   #1752
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez axcy Pokaż wiadomość
hmn.. to, że ludzie nie chcą dopłacać za opakowania, w których są rzeczy na wagę (a mam tu na myśli małą foliową torebkę, w której jest kilka ciastek) było też dość częstym zjawiskiem
Co do innych opakowań, jak wspomniane na ciasto, to my akurat musieliśmy je tarować, czyli zwyczajnie odejmowaliśmy ich wagę.
Ale i tak najlepsze jest to, że najwięcej pretensji mają ludzie, którzy na biednych nie wyglądają, poobwieszani w złoto, gdzie z daleka po nosie biją drogie perfumy. Heh. Nie to, żebym wrzucała wszystkich do jednego worka ale takie moje małe spostrzeżenia
Wcale nie dziwie się, że nie chcą płacić za coś za co nie powinni. Może w skali jednego klienta to nic, ale w skali tysiąca to już coś. Zwyczajnie domagają się sprawiedliwości od sprzedawcy, bo obecnie niektórzy oszukują jak mogą.
Wy może tak, ale nie wiemy czy wszędzie tak jest, zapewne nie.
A co to ma wspólnego, bo nie rozumiem? Czy według Ciebie ktoś kto ma pieniądze i może sobie pozwolić na coś, na co przeciętny Kowalski nie może, to musi szastać pieniędzmi na prawo i lewo? Może właśnie dzięki oszczędzaniu i nieszastaniu doszedł do bogactwa?
To, że chodzi tu o jakąś sytuację w piekarni, gdzie chodzi o sprawy zapewne groszowe nie ma znaczenia. Jeśli na takie nie będziemy zwracać uwagi, to na te większe i bardziej wartościowe zapewne też nie. Może nie byłoby tak, gdyby w tym kraju każdy każdego nie chciał oszukać na każdy możliwy sposób i gdyby ludzie mogli godnie żyć, bez martwienia się czy starczy do 1-go.
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:59   #1753
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Heh, nie ma to, jak oceniać czyjac zamożność po perfumach czy ubraniu, ją używam dość drogich perfum, ale sama bym ich nie kupiła, tylko dostałam w prezencie no i starcza mi na kilka lat. Tak samo drogi płaszcz może być kupiony np za kilkumiesięczne oszczędności, w przecenie czy coś.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 10:08   #1754
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
Wcale nie dziwie się, że nie chcą płacić za coś za co nie powinni. Może w skali jednego klienta to nic, ale w skali tysiąca to już coś. Zwyczajnie domagają się sprawiedliwości od sprzedawcy, bo obecnie niektórzy oszukują jak mogą.
Wy może tak, ale nie wiemy czy wszędzie tak jest, zapewne nie.
A co to ma wspólnego, bo nie rozumiem? Czy według Ciebie ktoś kto ma pieniądze i może sobie pozwolić na coś, na co przeciętny Kowalski nie może, to musi szastać pieniędzmi na prawo i lewo? Może właśnie dzięki oszczędzaniu i nieszastaniu doszedł do bogactwa?
To, że chodzi tu o jakąś sytuację w piekarni, gdzie chodzi o sprawy zapewne groszowe nie ma znaczenia. Jeśli na takie nie będziemy zwracać uwagi, to na te większe i bardziej wartościowe zapewne też nie. Może nie byłoby tak, gdyby w tym kraju każdy każdego nie chciał oszukać na każdy możliwy sposób i gdyby ludzie mogli godnie żyć, bez martwienia się czy starczy do 1-go.
Moim zdaniem rzeczywiście 20 groszy za pokrojenie chleba to przesada, oszustwo i naciąganie, bo dlaczego niby miałabym płacić za usługę, którą inne piekarnie oferują za darmo? Gdybym kupowała jeden chleb w każdy dzień powszedni, to już 52zł rocznie na jednym kliencie, więc bardzo dużo.
A pomyślcie, ile takich pieniędzy wydajemy bez sensu - dużo. Zebrałaby się trzynasta pensja.

Ale już odliczanie woreczka? To akurat przesadza. Nie wiem, czy woreczek jest warty jeden grosz, bo pewnie nie waży nawet jednego grama. Oszczędność na każdym kroku jest normalna, ale nie taka przesadna jak właśnie ten woreczek albo odrywanie ogonków od jabłek przed ważeniem.
Chociaż z drugiej strony piekarnie powinny mieć tak wytarowane wagi, żeby za woreczek klient nie dopłacał. Bo w tej chwili klient jest panem, a nie sprzedawca i to właściciel sklepu powinien zabiegać o to, żeby klient do niego wrócił.

A co do ludzi wyglądających na bogatych a skąpiących - oni dlatego mają pieniądze, że oszczędzają na tym, co inni ludzie uważają za normę
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 10:53   #1755
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Magnus123 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem rzeczywiście 20 groszy za pokrojenie chleba to przesada, oszustwo i naciąganie, bo dlaczego niby miałabym płacić za usługę, którą inne piekarnie oferują za darmo? Gdybym kupowała jeden chleb w każdy dzień powszedni, to już 52zł rocznie na jednym kliencie, więc bardzo dużo.
A pomyślcie, ile takich pieniędzy wydajemy bez sensu - dużo. Zebrałaby się trzynasta pensja.
Myślę, że w historii chodziło o awanturę i scenę z powodu 20groszy, a nie sam fakt niechęci do płacenia Bo wiadomo, dla każdego w miarę oszczędnego człowieka 2ogr różnicy na tak podstawowych towarach jak chleb, mleko, masło etc to sporo i nikt dopłacać nie chce. Ale jest różnica, w pomyśleniu 'jakie zdzierstwo' i poproszeniu jednak o niekrojony, a zrobieniu sceny i prezentowaniu wszem i wobec swojej oszczędności.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 11:14   #1756
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Coz, ja nie zwracam uwagi na takie rzeczy i nigdy by mi nie przyszlo do glowy awanturowac sie o woreczek czy to, ze krojenie chleba kosztuje 20 groszy-jesli mi cos nie pasuje to po prostu, najzwyczajniej w swiecie nie ide wiecej do tego sklepu Zastanawiam sie, czy dla niektorych osob jest to zbyt trudna sztuka, czy po prostu wola ponarzekac. Oczywiscie, nie nawiazuje tu do wizazanek, tylko wlasnie do ludzi, ktorych-jako kasjerka-przyszlo mi obslugiwac. Potrafia sie awanturowac o to, ze reklamowka kosztuje 15 gr., ale juz nie widza nic zlego i nieuczciwego w tym, ze biorac 3 bulki wyciagaja, niby to przypadkiem, garsc (!) woreczkow, w jeden pakuja bulki, a reszte wkladaja do koszyka i zabieraja do domu. To byla istna plaga w moim sklepie... A mielismy woreczki sniadaniowe do kupienia, za niecale 2 zl. 100 sztuk Tyle ze po co, jak mozna zaoszczedzic...

Zeby nie robic OT-trafil sie raz pan, ktory wlasnie zrobil karczemna awanture, bo w Biedronce przez ulice reklamowki sa po (chyba) 8 groszy, a u nas AZ po 15! I stal, i sie ciskal, i wymagal, zeby mu sprzedac za to 8... Nie on jedyny zreszta. Czasem mialam chec powiedziec, ze zakupy zaczekaja a oni niech ida i sobie kupia ta reklamowke tam, albo ze doloze te 7 gr. z wlasnej kieszeni, ale niech juz sobie ida...
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 11:52   #1757
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Myślę, że w historii chodziło o awanturę i scenę z powodu 20groszy, a nie sam fakt niechęci do płacenia Bo wiadomo, dla każdego w miarę oszczędnego człowieka 2ogr różnicy na tak podstawowych towarach jak chleb, mleko, masło etc to sporo i nikt dopłacać nie chce. Ale jest różnica, w pomyśleniu 'jakie zdzierstwo' i poproszeniu jednak o niekrojony, a zrobieniu sceny i prezentowaniu wszem i wobec swojej oszczędności.
No tak, to prawda. Ja bym w tym wypadku zwyczajnie poprosiła o niekrojony i więcej do tej piekarni nie wróciła. Awanturowanie się o 20 groszy jest już śmieszne.

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Coz, ja nie zwracam uwagi na takie rzeczy i nigdy by mi nie przyszlo do glowy awanturowac sie o woreczek czy to, ze krojenie chleba kosztuje 20 groszy-jesli mi cos nie pasuje to po prostu, najzwyczajniej w swiecie nie ide wiecej do tego sklepu Zastanawiam sie, czy dla niektorych osob jest to zbyt trudna sztuka, czy po prostu wola ponarzekac. Oczywiscie, nie nawiazuje tu do wizazanek, tylko wlasnie do ludzi, ktorych-jako kasjerka-przyszlo mi obslugiwac. Potrafia sie awanturowac o to, ze reklamowka kosztuje 15 gr., ale juz nie widza nic zlego i nieuczciwego w tym, ze biorac 3 bulki wyciagaja, niby to przypadkiem, garsc (!) woreczkow, w jeden pakuja bulki, a reszte wkladaja do koszyka i zabieraja do domu. To byla istna plaga w moim sklepie... A mielismy woreczki sniadaniowe do kupienia, za niecale 2 zl. 100 sztuk Tyle ze po co, jak mozna zaoszczedzic...

Zeby nie robic OT-trafil sie raz pan, ktory wlasnie zrobil karczemna awanture, bo w Biedronce przez ulice reklamowki sa po (chyba) 8 groszy, a u nas AZ po 15! I stal, i sie ciskal, i wymagal, zeby mu sprzedac za to 8... Nie on jedyny zreszta. Czasem mialam chec powiedziec, ze zakupy zaczekaja a oni niech ida i sobie kupia ta reklamowke tam, albo ze doloze te 7 gr. z wlasnej kieszeni, ale niech juz sobie ida...
Nie rozumiem, po co się wyżywać na kasjerce, która przecież nie ustala cen. Nikt im nie broni nosić materiałowej torby, która starczy im na wieki (zresztą takie torby często można dostać gratis do jakichś produktów, więc wychodzi dużo taniej niż kupowanie foliowych).
A w Biedronce też im nikt nie zabrania kupować. Teraz to chyba normalne, że ludzie wolą zrobić tam zakupy, bo niektóre produkty są sporo tańsze. Ale widać dla niektórych kupowanie tam to wstyd, a kłócenie się o 7 groszy już nie
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 11:57   #1758
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Magnus123 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, po co się wyżywać na kasjerce, która przecież nie ustala cen. Nikt im nie broni nosić materiałowej torby, która starczy im na wieki (zresztą takie torby często można dostać gratis do jakichś produktów, więc wychodzi dużo taniej niż kupowanie foliowych).
A w Biedronce też im nikt nie zabrania kupować. Teraz to chyba normalne, że ludzie wolą zrobić tam zakupy, bo niektóre produkty są sporo tańsze. Ale widać dla niektórych kupowanie tam to wstyd, a kłócenie się o 7 groszy już nie
Wspaniale napisane!
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 12:29   #1759
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Myślę, że w historii chodziło o awanturę i scenę z powodu 20groszy, a nie sam fakt niechęci do płacenia Bo wiadomo, dla każdego w miarę oszczędnego człowieka 2ogr różnicy na tak podstawowych towarach jak chleb, mleko, masło etc to sporo i nikt dopłacać nie chce. Ale jest różnica, w pomyśleniu 'jakie zdzierstwo' i poproszeniu jednak o niekrojony, a zrobieniu sceny i prezentowaniu wszem i wobec swojej oszczędności.

Jeszcze raz napiszę chodziło o awanturę i burackie zachowanie. Ja nawet nie wiem czy to było 20 groszy czy 10...
Ja rozumiem, że ktoś nie chciałby zapłacić za taką usługę, tak samo jak ja np. nie lubię płacić za reklamówkę, ale to nie daje mi prawa krzyczeć na innych ludzi. Po prostu noszę swoją, a nie krzycze na kasjerkę. Tak samo nie miałabym pretensji do tż jakby miał ochotę w sklepie wziąć płatną reklamówkę no ludzie!
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 12:39   #1760
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Przypomniały mi się czasy, gdy mieszkałam z TŻem na wynajętym pokoju. Obok nas mieszkała para studentów (status związku 3 lata). Chłopak, życzył sobie od dziewczyny 5 zł za zjedzenie każdego słoika z jedzeniem, jaki dostał od matki. Ale i tak przebił wszystko, gdy zaczął cenę chleba dzielić na liczbę kromek- za każdą zjedzoną kromkę musiała mu oddawać określoną kwotę Na szczęście mniejsze kromki były proporcjonalnie tańsze. Dodam, że nie był jakiś szczególnie biedny.... Co za ludzie Dobrze, że ona już z nim nie jest...
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 12:46   #1761
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Przypomniały mi się czasy, gdy mieszkałam z TŻem na wynajętym pokoju. Obok nas mieszkała para studentów (status związku 3 lata). Chłopak, życzył sobie od dziewczyny 5 zł za zjedzenie każdego słoika z jedzeniem, jaki dostał od matki. Ale i tak przebił wszystko, gdy zaczął cenę chleba dzielić na liczbę kromek- za każdą zjedzoną kromkę musiała mu oddawać określoną kwotę Na szczęście mniejsze kromki były proporcjonalnie tańsze. Dodam, że nie był jakiś szczególnie biedny.... Co za ludzie Dobrze, że ona już z nim nie jest...
hahaha, mistrz.
Zalowanie domowego jedzenia, to jest dla mnie szczyt szczytów.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 12:48   #1762
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Przypomniały mi się czasy, gdy mieszkałam z TŻem na wynajętym pokoju. Obok nas mieszkała para studentów (status związku 3 lata). Chłopak, życzył sobie od dziewczyny 5 zł za zjedzenie każdego słoika z jedzeniem, jaki dostał od matki. Ale i tak przebił wszystko, gdy zaczął cenę chleba dzielić na liczbę kromek- za każdą zjedzoną kromkę musiała mu oddawać określoną kwotę Na szczęście mniejsze kromki były proporcjonalnie tańsze. Dodam, że nie był jakiś szczególnie biedny.... Co za ludzie Dobrze, że ona już z nim nie jest...
Uuu, mój faworyt wśród ostatnich wpisów.
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 13:21   #1763
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Przypomniały mi się czasy, gdy mieszkałam z TŻem na wynajętym pokoju. Obok nas mieszkała para studentów (status związku 3 lata). Chłopak, życzył sobie od dziewczyny 5 zł za zjedzenie każdego słoika z jedzeniem, jaki dostał od matki. Ale i tak przebił wszystko, gdy zaczął cenę chleba dzielić na liczbę kromek- za każdą zjedzoną kromkę musiała mu oddawać określoną kwotę Na szczęście mniejsze kromki były proporcjonalnie tańsze. Dodam, że nie był jakiś szczególnie biedny.... Co za ludzie Dobrze, że ona już z nim nie jest...
O jaaaaMiszcz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 13:34   #1764
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Mój teraźniejszy niedoszły (całe szczęście) na moje 18ste urodziny ograniczył się do złożenia życzeń na fb, nie mówiąc o tym, że nawet nie zainwestował w kwiatka

oo a druga historia byłam w klubie, tańczymy z koleżanką. W pewnej chwili podbija na mnie chłopak. Rozmawiamy, tańczymy, w pewnej chwili zachcialo mi się bardzo pić. Mówię mu, że idę do baru kupić sobie coś do picia, może coś mocniejszego (w planach bardziej skłaniałam się ku drinkowi tudzież czemus innemu z alkoholem ). Chłopak zaproponował, że zapłaci za mnie, po czym zamówił mi wodę niegazowaną za 3 złote
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 14:16   #1765
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Lilllu Pokaż wiadomość
oo a druga historia byłam w klubie, tańczymy z koleżanką. W pewnej chwili podbija na mnie chłopak. Rozmawiamy, tańczymy, w pewnej chwili zachcialo mi się bardzo pić. Mówię mu, że idę do baru kupić sobie coś do picia, może coś mocniejszego (w planach bardziej skłaniałam się ku drinkowi tudzież czemus innemu z alkoholem ). Chłopak zaproponował, że zapłaci za mnie, po czym zamówił mi wodę niegazowaną za 3 złote
I tak przepłacił, biedny
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 14:59   #1766
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
I tak przepłacił, biedny
Majątek życia
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 15:36   #1767
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
Przypomniały mi się czasy, gdy mieszkałam z TŻem na wynajętym pokoju. Obok nas mieszkała para studentów (status związku 3 lata). Chłopak, życzył sobie od dziewczyny 5 zł za zjedzenie każdego słoika z jedzeniem, jaki dostał od matki. Ale i tak przebił wszystko, gdy zaczął cenę chleba dzielić na liczbę kromek- za każdą zjedzoną kromkę musiała mu oddawać określoną kwotę Na szczęście mniejsze kromki były proporcjonalnie tańsze. Dodam, że nie był jakiś szczególnie biedny.... Co za ludzie Dobrze, że ona już z nim nie jest...
Nieee, nie wierzę
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 15:40   #1768
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

To coś ode mnie

pracuje w dość drogiej i ekskluzywnej restauracji.
Ostatnio przyszła sobie taka para, facet od razu zapytał o karte win, ale jak zobaczył ceny to zaczął mega kręcić, że on chce taki wino(nie posiadamy tanich win), srakie, prawie awanture zrobił. Zona zamówiła sobie sałatke i bodajże ravioli, a on tatara. przy czym wydzierał sie do żony, że taka drożyzna, że on za sałątke nie zapłaci 12chf, że zdzierwstwo. a że taniego wina nie mamy to już w ogóle tragedia, bo on za 1dc nie będzie tyle płacił, bo za tą cene, mógly mieć całą butelkę... nieprzyjemny dziad. Jak dostali danie główne, to kolo poprosił moją szefową o LUPE, bo on nic nie widzi na talerzu....
trochę przegiął, bo akurat ravioli i tatar to spore porcje....

no, buractwo.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 15:55   #1769
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Mam chłopaka, który pracuje, ja jeszcze nie - gdy gdzieś idziemy czasem coś kupi do jedzenia, a np gdy ja mu chcę dać za swoje, przy kasie np za kebaba czy za swoje zakupy to "dasz mi później" , bo mu głupio w kolejce, że dziewczyna mu dopłaca mnie to rozwala.
Najlepsze było w walentynki.. przyniósł mi róże i serduszko pluszowe jak się okazało- z Lidla , jego komentarz do kwiatka: "ale kolejki dziś w kwiaciarni.. a jak podrożały kwiatki! dobrze ze pomyslałem wczesniej i kupiłem taniej" :| moja mama przy tym była i zaczeła się mega śmiać, a mi się mega przykro zrobiło, później się tłumaczył, że to był tylko głupi żart i, że kupił ją w tamtej kwiaciarni. Nie cierpię takich tekstów, nawet jeśli by kupił i za 3zł to ok, liczy się gest, ale po co się tym chwalić
Mój byly za to był takim typem 'jak pojedziesz do mnie, to kup mi a później ci oddam" , to "później" nigdy nie następowało.
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 16:05   #1770
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez bulka114 Pokaż wiadomość
Mam chłopaka, który pracuje, ja jeszcze nie - gdy gdzieś idziemy czasem coś kupi do jedzenia, a np gdy ja mu chcę dać za swoje, przy kasie np za kebaba czy za swoje zakupy to "dasz mi później" , bo mu głupio w kolejce, że dziewczyna mu dopłaca mnie to rozwala.
Najlepsze było w walentynki.. przyniósł mi róże i serduszko pluszowe jak się okazało- z Lidla , jego komentarz do kwiatka: "ale kolejki dziś w kwiaciarni.. a jak podrożały kwiatki! dobrze ze pomyslałem wczesniej i kupiłem taniej" :| moja mama przy tym była i zaczeła się mega śmiać, a mi się mega przykro zrobiło, później się tłumaczył, że to był tylko głupi żart i, że kupił ją w tamtej kwiaciarni. Nie cierpię takich tekstów, nawet jeśli by kupił i za 3zł to ok, liczy się gest, ale po co się tym chwalić
Mój byly za to był takim typem 'jak pojedziesz do mnie, to kup mi a później ci oddam" , to "później" nigdy nie następowało.
Z Lidla, woooow... zawsze o klasę wyżej niż gdyby było z Biedronki
Niektórym ludziom totalnie brakuje klasy. W rewanżu kup mu w prezencie koszulę z ciucholandu i powiedz, że było dzisiaj 10 zł za kilo, zobaczymy, czy wyczuje nietakt.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 20:11:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.