Filologia koreańska - kandydatki i studentki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-04, 20:35   #151
KuromiKitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: Koreanistyka UW

O, dzięki )
A wie ktoś może, czy tylko mat. pl i ang. biorą pod uwagę? Żadnych dod. przedmiotów ?- sorki, nie łapię się zbytnio w tym
KuromiKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 22:06   #152
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Koreanistyka UW

Cytat:
Napisane przez KuromiKitty Pokaż wiadomość
O, dzięki )
A wie ktoś może, czy tylko mat. pl i ang. biorą pod uwagę? Żadnych dod. przedmiotów ?- sorki, nie łapię się zbytnio w tym
Na stronie UW na pewno jest napisane, co i na jakim poziomie trzeba zdawać.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 14:19   #153
MMoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Witam. W tym roku planuję studiować koreanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W związku z tym mam pytanie do osób już studiujących... Czy mieliście jakieś egzaminy wstępne? Na stronie UW w zakładce z informacjami dotyczącymi rekrutacji jest podany termin rozmowy kwalifikacyjnej dla osób z maturą międzynarodową, ale nic dla ludzi zdających krajową. To dla mnie bardzo ważne, gdyż jeszcze przed studiami planuję pracę za granicą i muszę wiedzieć, kiedy ewentualnie mogłabym wyjechać. Pozdrawiam serdecznie!
MMoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:51   #154
Zirael_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Ze stroną UW wszystko w porządku, nie ma żadnych egzaminów wstępnych dla maturzystów zdających krajową maturę (i całe szczęście). Jeżeli więc uda Ci się przebrnąć przez zabójcze "progi", to możesz się już niczym nie przejmować.
Zirael_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 21:52   #155
sSsojeczek
Raczkowanie
 
Avatar sSsojeczek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 93
Wyślij wiadomość przez MSN do sSsojeczek
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

A co do pracy To bodajze na poczatku lipca masz wyniki skladasz papiery i przychodzisz na koreanistyke w pazdzierniku
__________________
DUKANiątko od 1 stycznia 2011 było 78
Jest 63 będzie 53
Ogarniamy.


춤추라 , 아무도 바라보고 있지않은것처럼.
사랑하라, 한번도 상처받지않은 것처럼.
노래하라, 아무도 듣고 있지 않은 것처럼.
일하라, 돈이 필요하지 않은 것처럼.
살라, 오늘이 마지막 날인것처럼.
sSsojeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 19:02   #156
MMoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Szczęście w nieszczęściu!^^ Brak egzaminów i jednocześnie de-motywujące, wysokie "progi", przez które jakoś trzeba przebrnąć.... Bardzo dziękuję za informacje Pozdrawiam serdecznie!
MMoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 23:18   #157
sSsojeczek
Raczkowanie
 
Avatar sSsojeczek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 93
Wyślij wiadomość przez MSN do sSsojeczek
Dot.: Koreanistyka UW

Ja teraz jestem na pierwszym roku koreanistyki jeśli masz jakieś pytania pisz do mnie , chętnie pomogę, albo spotkam się w Warszawie ;P
__________________
DUKANiątko od 1 stycznia 2011 było 78
Jest 63 będzie 53
Ogarniamy.


춤추라 , 아무도 바라보고 있지않은것처럼.
사랑하라, 한번도 상처받지않은 것처럼.
노래하라, 아무도 듣고 있지 않은 것처럼.
일하라, 돈이 필요하지 않은 것처럼.
살라, 오늘이 마지막 날인것처럼.
sSsojeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 00:28   #158
Kayatsuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

No więc tak xD ja również planuję studiować koreanistykę, jestem zaraz po maturach i zaczynam się bać, że się nie dostane na wymarzony kierunek T.T Jeśli można, podacie swoje wyniki z matury? No i trochę nie mogę połapać jak się liczy punkty na UW xD Jeśli np. z polskiego rozszerzonego będę miała 80 procent w przeliczniku 1, a waga jest np. 10 procent to tak mam liczyć: 80x1x0,10=8? Jakoś jest to dla mnie nie realne, żeby z języka polskiego rozszerzonego tylko tyle punktów mi wyszło T.T Liczona jest matura ustna z ang i pol? Niby mówią że jest ten niż demograficzny no ale... xD A ci co już są na studiach, jak jest? xD
Kayatsuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 17:58   #159
Zirael_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Dostać się nie jest łatwo, a przynajmniej nie było "za moich czasów", czyli trzy lata temu. Teraz nabór jest zwiększony, więc może jest trochę łatwiej, ale niestety podobno odbija się to na poziomie kształcenia. Skoro pytasz o wyniki matur, proszę bardzo, to żadna tajemnica. Nie jestem pewna, czy nie napisałam tego już wcześniej, ale może nie wszystkim chce się czytać cały wątek.
polski podst./roz.: 97/100
matematyka: 98
angielski podst./roz.: 100/87
Oczywiście dostać się to jedno, utrzymać się to drugie, a wynieść coś ze studiów to trzecie. Ważna jest motywacja - raczej nie będą usatysfakcjonowani fani k-popu i dram, bo studia nie mają z tym nic wspólnego.
Zirael_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 21:36   #160
Kayatsuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź Na ten kierunek chcę iść raczej z powodu fascynacją tego języka, zakupiłam już nawet książkę do nauki xD Jestem typem osoby której języki przychodzą bardzo łatwo i naprawdę lubię się ich uczyć, a koreański to by był wyzwaniem dla mnie. Naprawdę się cieszę, że takie kierunki powstają. Nie sądzę żebym się w tym roku dostała, chcę poprawiać niektóre przedmioty z matury w przyszłym roku, ale za to moim planem b jest filologia włoska Może bym się przeniosła na drugim roku na koreanistykę, a w pierwszym doszkoliła mój włoski- którego już od kilku lat się uczę Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź
Kayatsuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 03:42   #161
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji dotyczących filologii koreańskiej na UAM w Poznaniu.
Na podstronie katedry orientalistyki pięknie i jasno wyjaśnione jest wszystko odnośnie sinologii i japonistyki. O ile się nie mylę, to koreanistyka jest na IJ? Ale strona jest nowa i nie ma tam żadnych przydatnych wiadomości.
Interesuje mnie, czy mogę sobie dobrać jeszcze jakiś język orientalny (jak np. na japonistyce można chiński etc.) Jakie języki poza tym są do wyboru (angielski, niemiecki, rosyjski...) I w ogóle poszukuję jakichś tego typu informacji.
+ czy to prawda, że poziom nauczania języka jest kiepski i większy nacisk kładzie się na angielski?
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 07:14   #162
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
+ czy to prawda, że poziom nauczania języka jest kiepski i większy nacisk kładzie się na angielski?
Na UAMie?
Mało prawdopodobne, ta uczelnia słynie z dobrego nauczania języków egzotycznych, w sumie to z najlepszego w Polsce.
Głównie dlatego, że jest mnóstwo zajęć PNJ.

Szukałem koreanistyki, ale program nie jest dostępny - dziwne.
Sugeruje podpytać na forum IR, powinno już działać ( zazwyczaj startuje 1 czerwca ), po prostu się zarejestruj jako kandydat i dostęp do forum będzie się odbywał z poziomu konta.

Cytat:
Teraz nabór jest zwiększony
Aż o 5 osób, żadna różnica.
Widocznie nie opłacało im się przyjmować mniej i tak część odpadnie.

Zresztą tutaj jest wszystko:
http://amuland.pl/Portal/Progi-punktowe/DL-Korea-2012

jak widać progi poszły do góry...

@Zirael - ale po co podajesz podstawy?
Oni podstaw nawet nie liczą.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-02 o 07:16
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:16   #163
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

UAM ogółem jest na 2. miejscu, yjesli chodzi o filologie i wypada lepiej od UJ

Na forum niestety poza mną nikt się jeszcze nie ujawnił z koreanistyki, więc...
A informacja o nacisku na angielski wyszła przypadkiem, podczas rozmowy z bardziej doswiadczonym kandydatem na inny kierunek, ktory ze startowania na kor. zrezygnowal
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 22:00   #164
sSsojeczek
Raczkowanie
 
Avatar sSsojeczek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 93
Wyślij wiadomość przez MSN do sSsojeczek
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Na UW liczą też podstawy z matury, mają małą wagę, ale liczy się je :P

Co do UAM, nie wiem jak tam jest, ale z tego co wiem, poziom na UW i UAM jest porownywalny My mamy tylko dwa lata lektoratów na UW 2 razy w tygodniu i możemy wybrać każdy język z oferty, część osób wybiera europejskie, część chiński/japoński lub jeszcze inne, na co masz ochotę :P
__________________
DUKANiątko od 1 stycznia 2011 było 78
Jest 63 będzie 53
Ogarniamy.


춤추라 , 아무도 바라보고 있지않은것처럼.
사랑하라, 한번도 상처받지않은 것처럼.
노래하라, 아무도 듣고 있지 않은 것처럼.
일하라, 돈이 필요하지 않은 것처럼.
살라, 오늘이 마지막 날인것처럼.
sSsojeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:13   #165
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Na UW liczą też podstawy z matury, mają małą wagę, ale liczy się je :P
Na UAM także liczą się podstawy, ale również mają małe wagi. Według mnie, to nawet rozszerzenia mają szalenie małą wagę

Cytat:
Co do UAM, nie wiem jak tam jest, ale z tego co wiem, poziom na UW i UAM jest porownywalny
Też o tym słyszałam. W magicznej książeczce, którą dostałam na targach maturzysty we wrześniu są rankingi i właśnie pod względem filologii UW jest na pierwszym miejscu, a nieznacznie za nim UAM

Cytat:
możemy wybrać każdy język z oferty, część osób wybiera europejskie, część chiński/japoński lub jeszcze inne, na co masz ochotę :P
To dobrze Ja osobiście chciałabym i jakiś język indoeuropejski i jeszcze jeden orientalny. To wszystko przez wzgląd na mój życiowy cel - umieć dogadać się w 10 językach przed 30 urodzinami
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:48   #166
patchan
Raczkowanie
 
Avatar patchan
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Korea Południowa
Wiadomości: 121
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez ViviEileen Pokaż wiadomość
Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji dotyczących filologii koreańskiej na UAM w Poznaniu.
Jako studentka 2 roku fil. koreańskiej na UAM chętnie odpowiem na Twoje pytania

Poziom języka angielskiego jest faktycznie na wysokim poziomie, ale bez przesady. Ilość zajęć z koreańskiego przez pierwsze 2 lata jest według mnie naprawdę wystarczająca do tego, żeby po tych dwóch latach dogadywać się z Koreańczykami (już nawet po roku można, ale oczywiście wszystko zależy od własnego wkładu w naukę).
patchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 02:43   #167
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez patchan Pokaż wiadomość
Jako studentka 2 roku fil. koreańskiej na UAM chętnie odpowiem na Twoje pytania

Dosłownie z nieba mi spadasz! Na innym forum jest pewien pan, który ma pewne źródło (które zaczynało ten kierunek dobrych parę lat temu) i regularnie ostudza mój zapał, co do tego kierunku.

1. Podobno wykładowcy nie mówią po polsku?
2. Ponadto podobno ledwo co mówią po angielsku i ciągle puszczają filmy? (w to to już naprawdę jakoś ciężko mi uwierzyć)
3. Jakie języki są ogółem do wyboru?
4. Czy do wyboru mam indoeuropejski i orientalny, czy może indoeuropejski LUB orientalny?
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:37   #168
patchan
Raczkowanie
 
Avatar patchan
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Korea Południowa
Wiadomości: 121
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez ViviEileen Pokaż wiadomość
1. Podobno wykładowcy nie mówią po polsku?
2. Ponadto podobno ledwo co mówią po angielsku i ciągle puszczają filmy? (w to to już naprawdę jakoś ciężko mi uwierzyć)
3. Jakie języki są ogółem do wyboru?
4. Czy do wyboru mam indoeuropejski i orientalny, czy może indoeuropejski LUB orientalny?
1. Wykładowcy mówią po polsku. Jest jedna wykładowczyni Koreanka, która zna tylko podstawowe słówka polskie (z tego co wiem obecny 1 rok ma z nią zajęcia, ale dopiero od drugiego semestru, więc nie ma się co bać Prowadzi też zajęcia, na które ja chodzę i naprawdę takie zajęcia prowadzone po koreańsku dużo dają). Zajęcia z sinogramów prowadzone są po angielsku, podobnie jak fakultet z historii Korei (można wybrać inny). Na 2 roku zaczyna się gramatyka opisowa, która też jest prowadzona po koreańsku i cała trudność tego przedmiotu polega właśnie na... koreańskim Z początku może być ciężko z tym przedmiotem ze względu na masę nowych słów, ale potem już nie będzie pod górkę
2. Nie oglądamy ciągle filmów Na początku drugiego roku obejrzeliśmy może 3 w całości po koreańsku, potem przygotowywaliśmy krótką prezentację na ich temat lub innego wybranego przez nas filmu. Zdarza się, że oglądamy filmy np. po teście półrocznym jeśli czas na to pozwala albo ostatnio fragment dramy, żeby lepiej poznać potoczny język.
3/4. Do wyboru masz tylko angielski lub niemiecki. Na magisterce jest jeszcze język obszaru kulturowego, którym najczęściej jest japoński.
patchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 23:05   #169
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Bardzo dziękuję za pomoc.
Chociaż ten angielski mnie przeraża, bo nigdy się go nie uczyłam

edit:
gdzie odbywają się zajęcia?
prawdopodobnie będę skazana na akademik i chciałabym się starać o jakiś najbliższy

Edytowane przez ViviEileen
Czas edycji: 2013-06-05 o 00:35
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 07:25   #170
patchan
Raczkowanie
 
Avatar patchan
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Korea Południowa
Wiadomości: 121
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez ViviEileen Pokaż wiadomość
gdzie odbywają się zajęcia?
prawdopodobnie będę skazana na akademik i chciałabym się starać o jakiś najbliższy
Zajęcia odbywają się w Collegium Novum (al. Niepodległości 4).
patchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 23:59   #171
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez patchan Pokaż wiadomość
Zajęcia odbywają się w Collegium Novum (al. Niepodległości 4).
Zauważyłam na mapkach google, że obiekty sportowe znajdują się stosunkowo daleko (minimum 40min od collegium novum) i zastanawiam się, jak to jest z tym wf'em... Czy komunikacja między tymi miejscami jest dobra, czy plan zawsze tak ułożony, żeby się dało zdążyć? Ewentualnie, jakie zajęcia i w jakim obiekcie polecasz, żeby nie mieć z tym problemu?
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:05   #172
patchan
Raczkowanie
 
Avatar patchan
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Korea Południowa
Wiadomości: 121
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez ViviEileen Pokaż wiadomość
Zauważyłam na mapkach google, że obiekty sportowe znajdują się stosunkowo daleko (minimum 40min od collegium novum) i zastanawiam się, jak to jest z tym wf'em... Czy komunikacja między tymi miejscami jest dobra, czy plan zawsze tak ułożony, żeby się dało zdążyć? Ewentualnie, jakie zajęcia i w jakim obiekcie polecasz, żeby nie mieć z tym problemu?
Ja miałam zajęcia w budynku przy ulicy Zagajnikowej (drugi koniec Poznania ). Dojazd z mieszkania zajmował mi około 45min, a że mój body control zaczynał się o 8 to musiałam dosyć wcześnie wstawać. Na szczęście zajęcia zaczynałam dopiero o 17, więc problemu ze zdążeniem nie miałam Generalnie plan jest tak zorganizowany, żeby zdążyć przemieścić się na uczelnie, ale lepiej nie ryzykować i nie wybierać WFu o dosyć później porze. Ja wybrałam WF o tak wczesnej godzinie i nie żałowałam. Wracałam spokojnie do mieszkania, zdążyłam zjeść obiad i spokojnie przygotować się do zajęć. Więc to jaki obiekt wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie, od tego czy wolisz od razu po WFie jechać na uczelnię czy nie. Zajęcia z body control polecam jeśli nie lubisz się przemęczać. Każdy robi ćwiczenia w swoim tempie, te rozciągające są całkiem fajne i naprawdę coś dają. Teraz kiedy nie mam WF odczuwam ich brak Joga brzmi niewinnie, ale podobno wcale nie jest tak łatwo jak się wydaje.
patchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:31   #173
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez patchan Pokaż wiadomość
Ja miałam zajęcia w budynku przy ulicy Zagajnikowej (drugi koniec Poznania ). Dojazd z mieszkania zajmował mi około 45min, a że mój body control zaczynał się o 8 to musiałam dosyć wcześnie wstawać. Na szczęście zajęcia zaczynałam dopiero o 17, więc problemu ze zdążeniem nie miałam Generalnie plan jest tak zorganizowany, żeby zdążyć przemieścić się na uczelnie, ale lepiej nie ryzykować i nie wybierać WFu o dosyć później porze. Ja wybrałam WF o tak wczesnej godzinie i nie żałowałam. Wracałam spokojnie do mieszkania, zdążyłam zjeść obiad i spokojnie przygotować się do zajęć. Więc to jaki obiekt wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie, od tego czy wolisz od razu po WFie jechać na uczelnię czy nie. Zajęcia z body control polecam jeśli nie lubisz się przemęczać. Każdy robi ćwiczenia w swoim tempie, te rozciągające są całkiem fajne i naprawdę coś dają. Teraz kiedy nie mam WF odczuwam ich brak Joga brzmi niewinnie, ale podobno wcale nie jest tak łatwo jak się wydaje.

Wcześniej przeglądałam dyscypliny i body control wpadł mi w oko. Nie znoszę gier zespołowych, natomiast przydałoby mi się popracować nad sylwetką. Jogę też brałam pod uwagę, ale spodziewałam się, że mogą tam dawać niezły wycisk
Zajęcia tak wcześnie rano, nawet jeśli dojazd zająłby godzinę, nie są dla mnie straszne. Przez ostatnie trzy lata, dzień w dzień, zmuszona byłam wstawać około 5 rano... Więc jestem zaprawiona w boju Poza tym prysznic i chwila odpoczynku po ćwiczeniach brzmią kusząco.
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:20   #174
youares1ck
Przyczajenie
 
Avatar youares1ck
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 18
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

O, ja się wybieram na koreanistykę. Tzn. "wybieram" - mam nadzieję, że się dostanę, bo podobno z tym trochę ciężko ;p. "Dopisywałam" rozszerzony polski na maturze w tym roku i teraz czekam na wyniki. Bez nich wychodzi mi trochę ponad "30% łącznej sumy punktów", jak piszą w wymogach rekrutacyjnych UW, więc czuję się baaaardzo niepewnie. Pozostaje mi trzymać kciuki

Edytowane przez youares1ck
Czas edycji: 2013-06-08 o 21:22
youares1ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:23   #175
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Też o tym słyszałam. W magicznej książeczce, którą dostałam na targach maturzysty we wrześniu są rankingi i właśnie pod względem filologii UW jest na pierwszym miejscu, a nieznacznie za nim UAM
No to, ta książeczka była...nic nie warta.
UW ma to do siebie, że zazwyczaj jest kulturoznawstwo - a nie filologia, chociaż fakt - przy koreanistyce nie jestem w 100% pewien.
Natomiast najlepsze filologie ma UAM.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 10:37   #176
sSsojeczek
Raczkowanie
 
Avatar sSsojeczek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 93
Wyślij wiadomość przez MSN do sSsojeczek
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Faktycznie u nas nazywa się to koreanistyka, a nie filologia koreanska. Ale jeśli chodzi o praktyczna naukę języka wystarczy spojrzeć na plan jest podobnie Języka i tu i tu możesz się nauczyć tak samo, ale wszędzie niezależnie czy masz godzine więcej czy godzine mniej języka, czy więcej kulturówki, czy więcej językoznawstwa musisz uczyć się i włożyć w to mnóstwo pracy, przede wszystkim takie studia to Twoja praca w domu
__________________
DUKANiątko od 1 stycznia 2011 było 78
Jest 63 będzie 53
Ogarniamy.


춤추라 , 아무도 바라보고 있지않은것처럼.
사랑하라, 한번도 상처받지않은 것처럼.
노래하라, 아무도 듣고 있지 않은 것처럼.
일하라, 돈이 필요하지 않은 것처럼.
살라, 오늘이 마지막 날인것처럼.
sSsojeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:12   #177
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Zależy też, które konkretnie.
Japonistyka UW a UAM, to jest duża różnica w języku ( bo w 1 przypadku - nie ma filologii ), na korzyść tej 2.
W innych aż tak dobrze się nie orientuje, więc możesz mieć racje, że jest podobnie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 11:13   #178
ViviEileen
Przyczajenie
 
Avatar ViviEileen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
No to, ta książeczka była...nic nie warta.
UW ma to do siebie, że zazwyczaj jest kulturoznawstwo - a nie filologia, chociaż fakt - przy koreanistyce nie jestem w 100% pewien.
Natomiast najlepsze filologie ma UAM.
Myślę, że te rankingi robione były przez specjalistów, którzy przeprowadzili jakieś stosowne badania. Wypowiada się tam wiele profesorów, którzy - bez urazy - z pewnością o niebo lepiej znają się na rzeczy, niż Ty.
ViviEileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 10:12   #179
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cześć Ja w tym roku również ubiegam się o przyjęcie na koreanistykę na UW i właśnie mam pewne pytanie do osób studiujących na tej uczelni. Czy w procesie rekrutacyjnym jako kandydat konieczne jest wgranie zdjęcia do elektronicznej legitymacji studenckiej? Wolę się upewnić
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:07   #180
Cynamonowa panienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 26
Dot.: Filologia koreańska - czy są tu jakieś studentki?

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
Cześć Ja w tym roku również ubiegam się o przyjęcie na koreanistykę na UW i właśnie mam pewne pytanie do osób studiujących na tej uczelni. Czy w procesie rekrutacyjnym jako kandydat konieczne jest wgranie zdjęcia do elektronicznej legitymacji studenckiej? Wolę się upewnić
Jak głosi strona UW: "Opłatę za ELS powinny wpłacać wyłącznie osoby zakwalifikowane na studia!"

Źródło: http://www.rekrutacja.uw.edu.pl/inde...014&Itemid=105

Zdjęcie wgrywasz dopiero wtedy, gdy zostaniesz przyjęta na studia.
Pozdrawiam
Cynamonowa panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-18 19:00:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.