Pytanie o staż cz.II - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 20:25   #4921
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
O ile PUP wyrazi na to zgodę.
Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, ale praktycznie różnie to bywa...
A to oczywiste, że jak im tam się upodoba Jednak że nie ma odgórnego stanowiska na NIE to w takich przypadkach jest to dobry znak A czy wyjdzie coś z tego, tego nikt nie wie
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 20:35   #4922
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

LostInTranslation, proszę

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
A to oczywiste, że jak im tam się upodoba Jednak że nie ma odgórnego stanowiska na NIE to w takich przypadkach jest to dobry znak A czy wyjdzie coś z tego, tego nikt nie wie
No właśnie ja bym się obawiała, że to odgórne stanowisko na NIE, to właśnie PUP, który robi co chce, mimo iż ustawa dla wszystkich jest jedna...
Inna sprawa, że dojeżdżać na staż, w ogóle do pracy te 45km, to sporo, bo z tego styp. stażowego niewiele zostanie, bo 3/4 pójdzie na benzynę...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 16:43   #4923
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam pytanie, pewnie retoryczne, ale i tak je zadam

Czy jest jakaś możliwość, żeby wziąć dzień wolny wcześniej na stażu niż to przysługuje?
Jestem na stażu od 1 marca, ale jak na złość wypadł mi test i rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko, na ktore startowałam jeszcze zanim staż zaczęłam. Odbędzie się to pod koniec tego tygodnia, a więc jeszcze nie przysługuje mi żaden dzień wolny bo nie minęło 30 dni kalendarzowych. Bardzo bym jednak na tę rozmowe chciała pojechać bo jest to na stanowisko, które bardzo mnie interesuje. Obawiam się jednak,że będę musiała zrezygnować z tego, bo kto mi da wolne tak szybko? Nawet chyba nie wypada pytać?
Juz chyba lepiej trzymac się tego stażu niż wątpliwego konkursu, który i tak zostanie pewnie wygrany przez kogoś innego...
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 18:25   #4924
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, pewnie retoryczne, ale i tak je zadam

Czy jest jakaś możliwość, żeby wziąć dzień wolny wcześniej na stażu niż to przysługuje?
Jestem na stażu od 1 marca, ale jak na złość wypadł mi test i rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko, na ktore startowałam jeszcze zanim staż zaczęłam. Odbędzie się to pod koniec tego tygodnia, a więc jeszcze nie przysługuje mi żaden dzień wolny bo nie minęło 30 dni kalendarzowych. Bardzo bym jednak na tę rozmowe chciała pojechać bo jest to na stanowisko, które bardzo mnie interesuje. Obawiam się jednak,że będę musiała zrezygnować z tego, bo kto mi da wolne tak szybko? Nawet chyba nie wypada pytać?
Juz chyba lepiej trzymac się tego stażu niż wątpliwego konkursu, który i tak zostanie pewnie wygrany przez kogoś innego...
Praktycznie nie można, ale spróbuj się dogadać z szefostwem, bo szkoda by było z tego zrezygnować. PUP nie musi o tym wiedzieć, może Ci się w pracy zgodzą, że odrobisz to kiedyś, zostaniesz dłużej, czy wpiszą to później, żeby nie było problemów... Jeżeli się nie zgodzą, to na Twoim miejscu poszłabym na wymuszone L4, nie zmarnowałabym takiej szansy
Powodzenia!
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 11:06   #4925
Elmo88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 433
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, pewnie retoryczne, ale i tak je zadam

Czy jest jakaś możliwość, żeby wziąć dzień wolny wcześniej na stażu niż to przysługuje?
Jestem na stażu od 1 marca, ale jak na złość wypadł mi test i rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko, na ktore startowałam jeszcze zanim staż zaczęłam. Odbędzie się to pod koniec tego tygodnia, a więc jeszcze nie przysługuje mi żaden dzień wolny bo nie minęło 30 dni kalendarzowych. Bardzo bym jednak na tę rozmowe chciała pojechać bo jest to na stanowisko, które bardzo mnie interesuje. Obawiam się jednak,że będę musiała zrezygnować z tego, bo kto mi da wolne tak szybko? Nawet chyba nie wypada pytać?
Juz chyba lepiej trzymac się tego stażu niż wątpliwego konkursu, który i tak zostanie pewnie wygrany przez kogoś innego...
Ja jak zaczęłam staż to kadrowa już w pierwszym dniu mi powiedziała, że jak będe potrzebowała dzień wolny zanim mienie te wymagane przepracowanie 30 dni to onie nie robia problemu. Także idź porozmawiaj, jest sznasa, że się zgodzą. Szkoda marnować taką okazję
Elmo88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 12:41   #4926
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny powiedzcie mi co powinnam w prośbie o przedłużenie stażu napisać ?

- prośba o przedłużenie na okres od do
- argumenty

coś jeszcze?
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 12:47   #4927
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi co powinnam w prośbie o przedłużenie stażu napisać ?

- prośba o przedłużenie na okres od do
- argumenty

coś jeszcze?
- gdzie odbywasz staż,
- od kiedy i do kiedy jest planowany,
- na jakim stanowisku.

Tutaj masz przykładowy wzór, jak takie podanie napisać:
http://zadane.pl/zadanie/154680
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 12:56   #4928
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Już to wszystko umieściłam tam. No nic chyba wystarczy
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 16:22   #4929
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny mam dylemat, jestem na ostatnim semestrze studiów kosmetologii, dostałam się na staż (mam do wyboru dwie oferty) i teraz mam dylemat.
1) wyjadę do Warszawy na staż (produkcja kosmetyków) i zostawię studia, tj. wezmę indywidualny tok, przesunę sesję i obronę na wrzesień,
2) pójdę na staż w mieście, w którym aktualnie studiuję, w znacznie mniejszym wymiarze godzin (salon kosmetyczny), może uda się pogodzić uczelnię i pisanie pracy lic i nie będę musiała niczego przesuwać w czasie
3) zostawić staż i skupić się na studiach i pisaniu pracy licencjackiej

Próbowałam nawet rozpisać plusy i minusy każdej opcji. Moje pytanie do Was brzmi: czy Waszym zdaniem warto odkładać studia na poczet stażu?
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 16:27   #4930
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dylemat, jestem na ostatnim semestrze studiów kosmetologii, dostałam się na staż (mam do wyboru dwie oferty) i teraz mam dylemat.
1) wyjadę do Warszawy na staż (produkcja kosmetyków) i zostawię studia, tj. wezmę indywidualny tok, przesunę sesję i obronę na wrzesień,
2) pójdę na staż w mieście, w którym aktualnie studiuję, w znacznie mniejszym wymiarze godzin (salon kosmetyczny), może uda się pogodzić uczelnię i pisanie pracy lic i nie będę musiała niczego przesuwać w czasie
3) zostawić staż i skupić się na studiach i pisaniu pracy licencjackiej

Próbowałam nawet rozpisać plusy i minusy każdej opcji. Moje pytanie do Was brzmi: czy Waszym zdaniem warto odkładać studia na poczet stażu?
Rozumiem, że to staż studencki w jakieś firmie, a nie urzędowy?

Z rozpisanych przez Ciebie opcji wahałabym się między tą pierwszą a drugą, bo nabywanie doświadczenia w czasie studiów jest ważne, może się przydać. Nie skupiałabym się na samych studiach i szkoda by mi było rezygnować ze stażu. Zaryzykowałabym opcję nr.1, jak masz taką możliwość dostać ISOS i wszystko sobie poprzesuwać, to nie zastanawiałabym się dalej Owocnej decyzji!
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 16:29   #4931
Avena88
Przyczajenie
 
Avatar Avena88
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 15
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej Dziewczyny! Mam pytanie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Jestem studentką zaoczną i na początku stycznia 2013 obchodziłam 25 urodziny, czy możliwe jest abym dostała się na staż. Doczytałam, że dla studentow zaocznych jest to możlwe do 25 roku życia, ale czy to znaczy, że jeśli nie przekroczyłam 26 lat mam szansę czy za późno?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz
Avena88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 16:33   #4932
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Avena88 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Mam pytanie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Jestem studentką zaoczną i na początku stycznia 2013 obchodziłam 25 urodziny, czy możliwe jest abym dostała się na staż. Doczytałam, że dla studentow zaocznych jest to możlwe do 25 roku życia, ale czy to znaczy, że jeśli nie przekroczyłam 26 lat mam szansę czy za późno?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz
Możesz dostać staż, ale np. z innego 'wymogu', bo jest więcej opcji kierowania na staż. Przede wszystkim udaj się do PUP albo zadzwoń, zapytaj czy w ogóle mają środki na staże oraz jakie osoby aktualnie na nie kierują. U mnie są to tylko os.niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne, żadne inne.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 16:38   #4933
Avena88
Przyczajenie
 
Avatar Avena88
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 15
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Możesz dostać staż, ale np. z innego 'wymogu', bo jest więcej opcji kierowania na staż. Przede wszystkim udaj się do PUP albo zadzwoń, zapytaj czy w ogóle mają środki na staże oraz jakie osoby aktualnie na nie kierują. U mnie są to tylko os.niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne, żadne inne.
Dziękuje za odpowiedz, jutro zadzwonię i się zapytam.
Avena88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 16:39   #4934
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Avena88 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz, jutro zadzwonię i się zapytam.
Powodzenia zatem
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 08:43   #4935
niieznana
Raczkowanie
 
Avatar niieznana
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 84
Dot.: Pytanie o staż cz.II

ja odbyłam staż 3 msc i zakończył mi się 31 grudnia 2012, w moim PUP w regulaminie jest wspomniane to że po 6 msc od zakończenia stażu mogę iśc na następny. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?? Czy mogę mimo tego szukać sobie na własną rękę stażu - czy będzie mnie to ograniczać do pół roku??
niieznana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 11:43   #4936
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez niieznana Pokaż wiadomość
ja odbyłam staż 3 msc i zakończył mi się 31 grudnia 2012, w moim PUP w regulaminie jest wspomniane to że po 6 msc od zakończenia stażu mogę iśc na następny. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?? Czy mogę mimo tego szukać sobie na własną rękę stażu - czy będzie mnie to ograniczać do pół roku??
Najpierw się dowiedz czy nic się w tej kwestii nie pozmieniało, czy nie mają wewn. programów dla osób, które obecnie kierują na staż i przede wszystkim, czy mają na to środki. Stażu zawsze można szukać na własną rękę, ale uważaj na opcję zatrudnienia po stażu, bo rzadko który pracodawca chce przyjąć kogoś na staż, kogo w ogóle nie zna, a potem jeszcze go zatrudnić na stałe...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 21:18   #4937
pawlzna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie o staż cz.II

teraz zaczynają się programy stażowe we wszystkich firmach. Ja ze swojej strony polecam konkurs organizowany przez Polską Radę Biznesu. Należy tam rozwiązać jeden z zadanych case study i złożyć aplikację. Jest to wielka szansa na zdobycie naprawdę cennego doświadczenia
pawlzna12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 07:05   #4938
vonka7
Raczkowanie
 
Avatar vonka7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej dziewczyny

Ja mam pytanie dotyczace wolnych dni. Mam już 4 wolne dni, ale biuro jest zamknięte przez ostatnie dwa tygodnie czerwca i czy pracodawca ma prawo wstrzymać mi wybieranie uzbieranych dni wolnych? Np teraz są mi potrzebne dwa dni i obawiam się, że mi po prostu odmówią
vonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 08:47   #4939
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dylemat, jestem na ostatnim semestrze studiów kosmetologii, dostałam się na staż (mam do wyboru dwie oferty) i teraz mam dylemat.
1) wyjadę do Warszawy na staż (produkcja kosmetyków) i zostawię studia, tj. wezmę indywidualny tok, przesunę sesję i obronę na wrzesień,
2) pójdę na staż w mieście, w którym aktualnie studiuję, w znacznie mniejszym wymiarze godzin (salon kosmetyczny), może uda się pogodzić uczelnię i pisanie pracy lic i nie będę musiała niczego przesuwać w czasie
3) zostawić staż i skupić się na studiach i pisaniu pracy licencjackiej

Próbowałam nawet rozpisać plusy i minusy każdej opcji. Moje pytanie do Was brzmi: czy Waszym zdaniem warto odkładać studia na poczet stażu?
brałabym 1! samej marzy mi się produkcja..
ale zalezy co ty lubisz

ja juz czekam z miesiac zeby Up łaskawie zadzwoniło w sprawiie tego stazu..
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 18:58   #4940
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez vonka7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Ja mam pytanie dotyczace wolnych dni. Mam już 4 wolne dni, ale biuro jest zamknięte przez ostatnie dwa tygodnie czerwca i czy pracodawca ma prawo wstrzymać mi wybieranie uzbieranych dni wolnych? Np teraz są mi potrzebne dwa dni i obawiam się, że mi po prostu odmówią
Nie ma takiego prawa.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 08:48   #4941
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dziewczyny, z jakiego powodu pracodawca może odmówic przyjecia na staż mimo, że osoby spełniaja wymagania we wniosku? (wymóg to wykształcenie średnie) i tylko dwie osoby zostały skierowane i żadnej z tych osób pracodawca nie chce, bo np. chce osobe która jeszcze nie dostała skierowania ale dostanie .
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 17:22   #4942
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Hej dziewczyny, może mi pomożecie, bo trochę się stresuję.

No więc jakiś czas temu załatwiłam sobie staż, umówiłam się z moją potencjalną pracodawczynią.

U nas w powiecie (Gliwice) wygląda to tak, że złożyła podanie wymieniając mnie z imienia, nazwiska i peselu. Po ukończeniu studiów (luty) dostałam świadectwo ukończenia studiów i chciałam zgłosić się do mojego PUPu, Od Pań w dziale staży dowiedziałam się, że na razie nie muszę rejestrować się jako bezrobotna i dopiero gdy moja pracodawczyni dostanie potwierdzenie przyznania mi stażu będę musiała donieść papiery. Dokładnie dziś listonoszka przyniosła informację z urzędu, że podanie zostało rozpatrzone pozytywnie.

W związku z tym mam kilka pytań, i jedną obawę

1. Czy staże są przyznawane jedynie na początku miesiąca? Martwi mnie to, bo dziś dostałyśmy informację i ze względu na święta do wtorku mam związane ręce, a to już będzie 2.04, mam nadzieję, że w związku z tym staż mi nie przepadnie? ;(

2. Rozumiem, że teraz mam zjawić się w urzędzie pracy i zarejestrować jako bezrobotna? Czy od razu mam udać się do pań z działu staży i tam donieść papiery?

3. Czy oprócz ksera dowodu osobistego, ksera świadectwa ukończenia studiów muszę donieść jeszcze jakieś dokumenty?

Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że jest ktoś, kto mi pomoże
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 18:06   #4943
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może mi pomożecie, bo trochę się stresuję.

No więc jakiś czas temu załatwiłam sobie staż, umówiłam się z moją potencjalną pracodawczynią.

U nas w powiecie (Gliwice) wygląda to tak, że złożyła podanie wymieniając mnie z imienia, nazwiska i peselu. Po ukończeniu studiów (luty) dostałam świadectwo ukończenia studiów i chciałam zgłosić się do mojego PUPu, Od Pań w dziale staży dowiedziałam się, że na razie nie muszę rejestrować się jako bezrobotna i dopiero gdy moja pracodawczyni dostanie potwierdzenie przyznania mi stażu będę musiała donieść papiery. Dokładnie dziś listonoszka przyniosła informację z urzędu, że podanie zostało rozpatrzone pozytywnie.

W związku z tym mam kilka pytań, i jedną obawę

1. Czy staże są przyznawane jedynie na początku miesiąca? Martwi mnie to, bo dziś dostałyśmy informację i ze względu na święta do wtorku mam związane ręce, a to już będzie 2.04, mam nadzieję, że w związku z tym staż mi nie przepadnie? ;(

2. Rozumiem, że teraz mam zjawić się w urzędzie pracy i zarejestrować jako bezrobotna? Czy od razu mam udać się do pań z działu staży i tam donieść papiery?

3. Czy oprócz ksera dowodu osobistego, ksera świadectwa ukończenia studiów muszę donieść jeszcze jakieś dokumenty?

Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że jest ktoś, kto mi pomoże
Od razu zaznaczam że odp tak jak ja to widze i na podstawie wiedzy która posiadam. W razie czego prosze aby ktoś mnie poprawił.
Pyt. 1
tylko na początku miesiąca? pierwsze słysze ale może Twój PUP ma inne zasady. A 2.04 to jest początek miesiąca, przecież są święta więc logiczne jest że nie możesz w poniedziałek niczego załatwić.
Pyt. 2
jeśli jest to staż z urzędu to musisz być zarejestrowana jako osoba bezrobotna. Myśle że dopiero wtedy możesz donosić jakieś potrzebne dokumenty.
Pyt. 3
ale po co ksero dowodu??? pani rejestrująca i tak wpisuje dane z dowodu. A jak będzie potrzebne ksero to chyba sama skseruje. i przy rejestracji muszą być oryginały wszystkiego a nie ksera.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 18:18   #4944
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziękuję za odpowiedź

1/.Co do początku miesiąca, to nie mam żadnych informacji, po prostu pytałam, czy nie ma takiej zasady Czyli staż może się zacząć w każdym momencie miesiąca?

2/.Też tak myślałam, uważam to dalej za jakieś dziwne, że nie musiałam się rejestrować jako osoba bezrobotna przed pozytywnym rozpatrzeniem stażu...No ale cóż...

3/.Dziękuję za informację - koleżanka załatwiała ten sam staż z innego PUPu i musiała właśnie mieć ksera dowodu osobistego i świadectwa ukończenia studiów, stąd moje pytanie

Głównie chodzi mi o to, czy jest szansa, że mimo pozytywnego rozpatrzenia ten staż mi przepadnie? Ile mam czasu na dopełnienie formalności ?

pozdrawiam!
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 18:29   #4945
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź

1/.Co do początku miesiąca, to nie mam żadnych informacji, po prostu pytałam, czy nie ma takiej zasady Czyli staż może się zacząć w każdym momencie miesiąca?

2/.Też tak myślałam, uważam to dalej za jakieś dziwne, że nie musiałam się rejestrować jako osoba bezrobotna przed pozytywnym rozpatrzeniem stażu...No ale cóż...

3/.Dziękuję za informację - koleżanka załatwiała ten sam staż z innego PUPu i musiała właśnie mieć ksera dowodu osobistego i świadectwa ukończenia studiów, stąd moje pytanie

Głównie chodzi mi o to, czy jest szansa, że mimo pozytywnego rozpatrzenia ten staż mi przepadnie? Ile mam czasu na dopełnienie formalności ?

pozdrawiam!
Pyt. 1
tak, można w każdym momencie miesiąca.
Pyt. 2
tutaj nie jestem pewna dlaczego tak rozpatrzyli wniosek, przecież ktoś to wszystko sprawdza. Ale jak tak został rozpatrzony to trzeba sie cieszyć ale w tej kwestii radziłabym sie dopytać co i jak, czy tak może być.
Pyt. 3
co PUP to inne zasady. Musisz sie dowiedzieć jak jest w Twoim.

niestety nie mam pojęcia czy może przepaść ten staż
myślę że formalności trzeba jak najszybciej dopełnić
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 20:05   #4946
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
dziewczyny, z jakiego powodu pracodawca może odmówic przyjecia na staż mimo, że osoby spełniaja wymagania we wniosku? (wymóg to wykształcenie średnie) i tylko dwie osoby zostały skierowane i żadnej z tych osób pracodawca nie chce, bo np. chce osobe która jeszcze nie dostała skierowania ale dostanie .
Może dlatego, że zażyczył sobie tylko i wyłącznie, że chce kilka osób ze skierowanie, a nie więcej, bo przecież wyksz. średnie to nie jakiś wielki wymóg. Akurat w tej kwestii on jest panem i to on decyduje.

Tak samo masz w sprawie szukania pracy. Wysyłasz CV zazwyczaj, gdy spełniasz wymagania i jakoś nie zawsze się potencjalny pracodawca odzywa, mimo iż wymogi spełniasz. Ja mając z tym do czynienia praktycznie na co dzień i zajmując się rekrutacją, czasem, gdy sytuacja ode mnie tego wymaga i nagli czas, kieruję się miejscem zamieszania, bo szybciej mi taka osoba dojdzie z miasta obok czy z województwa na umowę niżeli z drugiego końca Polski
Niestety na to wpływu nie masz.

Cytat:
Pyt. 3
ale po co ksero dowodu??? pani rejestrująca i tak wpisuje dane z dowodu. A jak będzie potrzebne ksero to chyba sama skseruje. i przy rejestracji muszą być oryginały wszystkiego a nie ksera.
U mnie znów na informacji panie sprawdzają wszystko- oryginały i ksera do tego, gdy nie masz kser, to Cię nie przepuszczają dalej i trzeba iść to gdzieś pokserować. A PUP znów obok, sam sobie wszystko kseruje. I bądź tu mądry

Btw. zdrowych, wesołych i mokrych Świąt
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 07:46   #4947
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Tak słyszałyśmy, pisałam o tym w czwartek.



Od kiedy ubezpieczenie wlicza się do doświadczenia zawodowego?

Sama napisałaś, że nie kwalifikujesz się na staż, więc nie spełniasz wymogów, więc nie ma co szukać pracodawcy, który by cię na staż przyjął, bo PUP Ci za niego nie zapłaci.
Gdybyś się obroniła w 2012, wtedy jeszcze szansa by była, zgodnie z wymogami z ustawą:
Kiedyś pytałam o staż w tym wątku i teraz od wtorku rozpoczynam, dokładnie tam gdzie chciałam. Mam przyznany na 4 miesiące
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 12:16   #4948
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez marlen1366 Pokaż wiadomość
Kiedyś pytałam o staż w tym wątku i teraz od wtorku rozpoczynam, dokładnie tam gdzie chciałam. Mam przyznany na 4 miesiące
Gratulacje i powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 13:41   #4949
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A może ktoś odpowie na moje pytanie.
Dostałam skierowanie na rozmowę w sprawie stażu, jednak myślałam, że jest to trochę coś innego i chcę sama znaleźć inny staż. Co w przypadku, jak ten pierwszy stażodawca zaakceptuje moją kandydaturę, a ten znaleziony przeze mnie samodzielnie złoży wniosek (możliwe, że później niż do czasu, kiedy mam się rozliczyć ze skierowania)?
Da się tak? Czy jak ten stażodawca z urzędu mnie "zatwierdzi", to już nie mam nic do gadania?
W ogóle mogę podpytać o co chodzi w stażu i przyznać, że się w tym nie widzę? Czy to będzie jako moja odmowa?

I jeszcze jedno - czy jak się znajdzie pracę w trakcie pierwszego miesiąca to wypłacane jest stypendium za przepracowane dni?
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.


Edytowane przez ratta
Czas edycji: 2013-03-30 o 13:42
ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 14:25   #4950
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
A może ktoś odpowie na moje pytanie.
Dostałam skierowanie na rozmowę w sprawie stażu, jednak myślałam, że jest to trochę coś innego i chcę sama znaleźć inny staż. Co w przypadku, jak ten pierwszy stażodawca zaakceptuje moją kandydaturę, a ten znaleziony przeze mnie samodzielnie złoży wniosek (możliwe, że później niż do czasu, kiedy mam się rozliczyć ze skierowania)?
Da się tak? Czy jak ten stażodawca z urzędu mnie "zatwierdzi", to już nie mam nic do gadania?
W ogóle mogę podpytać o co chodzi w stażu i przyznać, że się w tym nie widzę? Czy to będzie jako moja odmowa?

I jeszcze jedno - czy jak się znajdzie pracę w trakcie pierwszego miesiąca to wypłacane jest stypendium za przepracowane dni?
Dostanie skierowania na staż nie oznacza faktu, że ten staż już masz i tyle. Jak odmówisz propozycji pracy (stażu), to jesteś traktowana równoznacznie z ustawą, jak osoba ubiegająca się o pracę.
Osoby kierowane na odbycie stażu przez PUP ze skierowania, zanim rozpoczną staż, trwa to zdecydowanie krócej niżeli złożenie imiennego wniosku, o ile go oczywiście rozpatrzą.

Owszem, możesz powiedzieć, że byłaś u tego pracodawcy ze skierowania, ale nie widzisz się w tej pracy, nie wiem, jak to urzędnik oceni, być może jako odmowę.

Odnośnie ostatniego pytania, to tak, jak napisałaś, dostajesz pieniądze za tyle dni, ile przepracowałaś.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.