Praca za granicą - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 11:34   #361
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 120
Dot.: Sezonowa praca za granicą

Szukaj przez OHP i Urzędy Pracy. W wakacje to akurat możesz się np. na truskawki i inne owoce sezonowe do Skandynawii załapać. Dużo się zarabia, ale i utrzymanie jest bardzo drogie. A że pracę przy truskawkach znasz to poradzisz sobie bez problemu.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:01   #362
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Dziewczyny, kilka dni temu ciotka mojego Tżta zadzwoniła do mnie z pytaniem, czy nie chciałabym przyjechać w zastępstwie za nią do Niemiec. Niewiele myśląc zgodziłam się i teraz zastanawiam się czy to nie był błąd Chodzi o znajomość języka, a raczej o jej brak... Ciotka tżta wie, że z niemieckim sobie nie radzę, ale powiedziała, że dam radę. Ech, sama nie wiem. Wyjazd miałby być jakoś po 16.03, czyli bardzo niedługo.

Żałuję trochę, że się zgodziłam, ale już za późno. Poza tym od kilku miesiecy bezskutecznie szukam pracy, więc taki wyjazd na pewno by mi pomógł...

Co o tym myślicie? Czy bez znajomości języka dam sobie tam radę??
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:43   #363
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Cytat:
Napisane przez Kaza86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kilka dni temu ciotka mojego Tżta zadzwoniła do mnie z pytaniem, czy nie chciałabym przyjechać w zastępstwie za nią do Niemiec. Niewiele myśląc zgodziłam się i teraz zastanawiam się czy to nie był błąd Chodzi o znajomość języka, a raczej o jej brak... Ciotka tżta wie, że z niemieckim sobie nie radzę, ale powiedziała, że dam radę. Ech, sama nie wiem. Wyjazd miałby być jakoś po 16.03, czyli bardzo niedługo.

Żałuję trochę, że się zgodziłam, ale już za późno. Poza tym od kilku miesiecy bezskutecznie szukam pracy, więc taki wyjazd na pewno by mi pomógł...

Co o tym myślicie? Czy bez znajomości języka dam sobie tam radę??
Tak naprawdę większości rzeczy nauczysz się na miejscu. Masz trochę czasu, przećwicz liczebniki (daty, ceny, godziny), nazwy środków spożywczych, kilka podstawowych czasowników i ich odmianę. Tutaj masz stronę z ćwiczeniami online http://www.akadaf.com/index.htm Ewentualnie pomyśl o kilku prywatnych lekcjach, na wyjazd możesz sobie nabyć podstawowe fiszki z płytką i oczywiście słownik. Sporo rzeczy da się pokazać na migi Wypytaj ciocię dokładnie, jak wygląda przebieg dnia, zakres obowiązków, czy podopieczna przyjmuje leki, jeśli tak, to jakie itd.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:39   #364
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę większości rzeczy nauczysz się na miejscu. Masz trochę czasu, przećwicz liczebniki (daty, ceny, godziny), nazwy środków spożywczych, kilka podstawowych czasowników i ich odmianę. Tutaj masz stronę z ćwiczeniami online http://www.akadaf.com/index.htm Ewentualnie pomyśl o kilku prywatnych lekcjach, na wyjazd możesz sobie nabyć podstawowe fiszki z płytką i oczywiście słownik. Sporo rzeczy da się pokazać na migi Wypytaj ciocię dokładnie, jak wygląda przebieg dnia, zakres obowiązków, czy podopieczna przyjmuje leki, jeśli tak, to jakie itd.
Ok, dzięki Ciocia zostanie ze mną 2 dni, żeby wszystko mi pokazać. Może nie będzie tak źle...
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:11   #365
siemka8573326
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 56
praca za granicą

witam , znacie może sprawdzone stronki z ofertami pracy za granicą? Oraz sprawdzeni pośrednicy Konkretnie Niemcy.
siemka8573326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:36   #366
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca za granicą

Cytat:
Napisane przez siemka8573326 Pokaż wiadomość
witam , znacie może sprawdzone stronki z ofertami pracy za granicą? Oraz sprawdzeni pośrednicy Konkretnie Niemcy.
Znamy, poszukaj w wątkach o pracy, nie raz i nie dwa tam się przewijały.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 18:55   #367
siemka8573326
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 56
Dot.: praca za granicą

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Znamy, poszukaj w wątkach o pracy, nie raz i nie dwa tam się przewijały.

mogłabyś wrzucić mi link ?
siemka8573326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 23:50   #368
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca za granicą

Cytat:
Napisane przez siemka8573326 Pokaż wiadomość
mogłabyś wrzucić mi link ?
A wyszukiwarka gryzie?
Np. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post39401087
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 14:19   #369
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Kaza86 widzę że jesteś ostra zawodniczka, jak bez języka jedziesz. Weź sobie zrób notatki - cały zeszyt ze zwrotami jak tam będziesz.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 16:11   #370
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Kaza86 widzę że jesteś ostra zawodniczka, jak bez języka jedziesz. Weź sobie zrób notatki - cały zeszyt ze zwrotami jak tam będziesz.
No właśnie chyba nie pojadę Kilka dni temu odbyłam telefoniczny test z panią z agencji. Wiadomo jak wypadłam...
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 20:48   #371
caril11
Przyczajenie
 
Avatar caril11
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Kto chętny pojechać ze mną od czerwca na wakacyjną pracę do UK?

Hej, planuje wybrać sie w te wakacje (lipiec, sierpień, wrzesień) do UK, chciałabym najbardziej Londyn, ale biorąc pod uwage wysokie koszty utrzymania rozważam tez inne większe miejscowości (np. Oxford, Brighton)

Zamierzam poszukać pracy jeszcze w Polsce przez internet, tak samo jak mieszkania itd. Wole miec większość rzeczy juz ogarnięte przed wyjazdem...
Nie za bardzo chciałabym jechać zupełnie sama, a nie mam znajomych w UK, wiec było by bardzo miło jakby ktoś miał podobne plany (moze nie na całe 3 miesiące, ale chociaż 2)
Wiec jak ktos by byl chętny to piszcie na priv i prosze również o relacje osob ktore czegos takiego spróbował
Pozdrawiam
caril11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 22:50   #372
oliwia1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 61
praca za granicą

Hej mam 17 lat i chciałabym sobie jakoś dorobić w wakacje tylko nie wiem czy szukać czegoś w Polsce czy może poszukać czegoś za granicą
Macie może jakieś swoje doświadczenia, albo słyszałyście od innych jak najlepiej sobie dorobić?
z góry dziękuję za pomoc
oliwia1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 16:02   #373
mamomi
Przyczajenie
 
Avatar mamomi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: praca za granicą

W Twoim wieku jedynie możesz roznosić ulotki lub robić zakupy starszym ludziom. Za granicę się nie pchaj bo bez języka to ani rusz. Zresztą teraz to i na ulotkach dużo starszych ludzi pracuje bo tyle jest ludzi bez pracy więc no będziesz musiała bardzo się postarać żeby taką pracę dostać. jedno jest pewne, z pracą dla Ciebie będzie bardzo ciężko bo często ludzie z doświadczeniem jej nie mają.
mamomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 21:11   #374
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca za granicą

Cytat:
Napisane przez mamomi Pokaż wiadomość
W Twoim wieku jedynie możesz roznosić ulotki lub robić zakupy starszym ludziom. Za granicę się nie pchaj bo bez języka to ani rusz. Zresztą teraz to i na ulotkach dużo starszych ludzi pracuje bo tyle jest ludzi bez pracy więc no będziesz musiała bardzo się postarać żeby taką pracę dostać. jedno jest pewne, z pracą dla Ciebie będzie bardzo ciężko bo często ludzie z doświadczeniem jej nie mają.
Mylisz się.
Przysłowiowa wiekówka niekoniecznie wiąże się ze znajomością języka, a jak sama nazwa wskazuje z ograniczeniem wiekowym.

Cytat:
Napisane przez oliwia1996 Pokaż wiadomość
Hej mam 17 lat i chciałabym sobie jakoś dorobić w wakacje tylko nie wiem czy szukać czegoś w Polsce czy może poszukać czegoś za granicą
Macie może jakieś swoje doświadczenia, albo słyszałyście od innych jak najlepiej sobie dorobić?
z góry dziękuję za pomoc
Mając 17 lat, aby wyjechać za granicę musisz mieć pisemną zgodę rodzica, agencje pracy tego wymagają, bo jesteś osobą niepełnoletnią, odpowiada za Ciebie jeszcze rodzic, aczkolwiek prawo do pracy masz od 16 r.ż.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 08:46   #375
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: praca za granicą

Prace sezonowe w ogrodnictwie - tylko nie wiem jaki dokładnie próg wiekowy.. Poczekaj roczek , będzie Ci trochę łatwiej Powodzenia. A na au-pair ( opieka nad dziećmi i mieszkanie z rodziną ) można chyba od 18 lat, ale trzeba ich przekonać, że umiesz się opiekować dziećmi . Tzn.pokazać , że ma się ogólne rozeznanie...
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 10:37   #376
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

A można zapytać do jakiej agencji startowałaś?
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 18:55   #377
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca za granicą

Cytat:
Napisane przez alex171;40002100[B
]Prace sezonowe w ogrodnictwie - tylko nie wiem jaki dokładnie próg wiekowy..[/B] Poczekaj roczek , będzie Ci trochę łatwiej Powodzenia. A na au-pair ( opieka nad dziećmi i mieszkanie z rodziną ) można chyba od 18 lat, ale trzeba ich przekonać, że umiesz się opiekować dziećmi . Tzn.pokazać , że ma się ogólne rozeznanie...
W kwestii wiekówki, to zależy o jakim kraju mówimy.
W Holandii obowiązuje do 23 r.ż (indywidualna sprawa, jak sobie już firma ustali, czy wg daty ur czy rocznika), ale nie ma co ukrywać, im młodsza osoba, tym mniejsza stawka, ale może być zniżka za mieszkanie, ubezpieczenie standardowo bez zmian. Zaś w Niemczech jako tako nie ma wiekówek.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:36   #378
liiimonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 15
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Niemcy są super jeśli chodzi o pracę jako opiekunka, można zarobić naprawdę dobre pieniądze. Praca u naszych zachodnich sąsiadów jest bardzo w cenie.. zwłaszcza opieka. Polecam sprawdzoną stronę xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-17 o 22:33 Powód: Link.
liiimonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 12:18   #379
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
A można zapytać do jakiej agencji startowałaś?
A wiesz, że nawet nie wiem? :P
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 09:51   #380
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Praca opiekunki za granicą?

Cytat:
Napisane przez liiimonka Pokaż wiadomość
Niemcy są super jeśli chodzi o pracę jako opiekunka, można zarobić naprawdę dobre pieniądze. Praca u naszych zachodnich sąsiadów jest bardzo w cenie.. zwłaszcza opieka. Polecam sprawdzoną stronę http://www.mypolonia.pl/index.php/pl...-opieka-niemcy
jest już kilka takich serwisów z ogłoszeniami:
dobra-opieka.pl
arbaitlandia.eu
paeczyna.pl

Kaza - Ty naprawdę jesteś prze gigantka!
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 18:44   #381
follemadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Studia w Polsce a praca za granicą

Witam!
Już od jakiegoś czasu nurtuje mnie ta kwestia, mianowicie; co, jeśli swoją przyszłość wolałabym wiązać z jakimś innym krajem, tam mieszkać i pracować, ale nie mam możliwości na ukończenie tam studiów. Czy bardzo trudno jest znaleźć pracę za granicą z Polskim dyplomem? Po jakim kierunku ukończonym w Polsce na pewno nie uda mi się znaleźć pracy za granicą? Jak Wy na to patrzycie? Może ktoś był w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam i z góry dziękuję!
follemadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 23:11   #382
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Studia w Polsce a praca za granicą

będziesz musiała za każdym razem udowadniać że jesteś wystarczająco dobra by móc pracować 2 razy więcej niż mieszkańcy X kraju.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 23:38   #383
froszul
Raczkowanie
 
Avatar froszul
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 34
Odp: Studia w Polsce a praca za granicą

A z czego wynika twoja niemożność studiowania za granicą? Jeśli dobrze się uczysz i znasz język, możesz starać się o stypendium. Poza tym wiele uczelni zagranicznych oferuje tzw. pożyczki studenckie, które spłaca się dopiero po ukończeniu studiów, a czasem nawet dopiero kiedy zaczyna się już zarabiać określoną kwotę. No chyba że problem nie leży w funduszach
__________________
Jak upleść niebanalnego warkocza? Jak zrobić prostą fryzurę z długich włosów, która przyciągnie spojrzenia?
Zapraszam na mojego bloga!

http://rapuncula.blogspot.com
froszul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 20:01   #384
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Studia w Polsce a praca za granicą

ze studiami nie wiem jak jest, bo zaczęłam studia za granicą; natomiast jeśli chodzi o referencje i zaświadczenia z polskich miejsc pracy, to często w ogóle się nie liczyły podczas rekrutacji. Więcej, niektórzy pracodawcy wręcz prosili tylko o "tutejsze" zaświadczenia. Jeśli więc chcesz przenieść się za granicę, szczerze polecam pomyślenie o tym jeszcze na studiach.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 15:01   #385
follemadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w Polsce a praca za granicą

Co prawda mam jeszcze czas nawet do matury. Myślę nad zdawaniem matury międzynarodowej, ale to raczej ciężki orzech do zgryzienia. Od czwartej klasy podstawówki chciałam być prawnikiem, bardzo dużo czasu poświęcam nauce w tym kierunku, jednak od zawsze również chciałam mieszkać za granicą, tym bardziej, że sporo czasu tam spędziłam. Kocham Holandię, miałam możliwość chodzić tam do szkoły, ale jako dziecko wolałam wrócić do Polski, czego bardzo żałuję.
Mam jakieś tam możliwości zarówno po ukończeniu prawa w Polsce, jak i studiowania za granicą, choć nie ukrywam, że to będzie raczej trudniejsze. Co Wy byście wybrały? Nie wiem, na co się zdecydować, tym bardziej, że moja sytuacja finansowa nie jest najlepsza.
follemadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 16:01   #386
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 191
Dot.: Studia w Polsce a praca za granicą

Warto pamiętać, że po studiach skończonych za granicą masz duże szanse dostania satysfakcjonującej pracy zarówno tam, gdzie je kończyłaś, jak i w Polsce. W przypadku studiów skończonych w Polsce wygląda to niestety trochę inaczej. Co do zdawania matury międzynarodowej - to decyzja, którą trzeba podjąć odpowiednio wcześnie. Do jakiej szkoły chodzisz teraz i w której klasie jesteś?
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:29   #387
J_Carina
Przyczajenie
 
Avatar J_Carina
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 5
Dot.: praca za granicą - Szwecja

Pracuje w Szwecji w przedszkolu. Ogolnie mieszkam tutaj od prawie dwuch lat i musze przyznac, ze bez znajomosci jezyka jest ciezko zdobyc prace ale sa mozliwosci dla osob z Polski, gdyz jest wiele firm np. sprzatajacych gdzie pracuja sami Polacy.
Znam takich ktorzy mieszkaja w Szwecji po 13 lat a nie potrafia powiedziec jednego zdania. Oczywiscie wszystko zalezy od tego czy planuje sie wyjazd na stale, czy tylko po to by zarabic pieniazki i wrocic do Polski. Zapraszam na mojego blogga,ktory powoli sie rozwija http://kariinasworld.blogspot.se/
Oraz zycze powodzenia w wyjezdzie!
J_Carina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 10:59   #388
Anka579
Rozeznanie
 
Avatar Anka579
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 798
ZBIORY - praca za granicą

.
__________________


Edytowane przez Anka579
Czas edycji: 2014-04-07 o 19:40
Anka579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:00   #389
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: ZBIORY - praca za granicą

Mogę Ci na starcie odpowiedzieć że lepiej jak szukasz pracy to przez agencje pracy, ponieważ bezpieczniej lub przez znajomych, ponieważ to się przeważnie kończy wykorzystaniem materialnym, typu "wpłacenia zaliczki na mieszkanie" i nieotrzymanie kontakt się urywa. Portale ogłoszeniowe często nie weryfikują osób dających ogłoszenia bo nie są wstanie sprawdzić jakie kto ma zamiary. Czy zatrudnienia pracownika czy oszukać?
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 16:51   #390
Anka579
Rozeznanie
 
Avatar Anka579
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 798
Dot.: ZBIORY - praca za granicą

.
__________________


Edytowane przez Anka579
Czas edycji: 2014-04-07 o 19:41
Anka579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-19 10:24:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.