Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 01:14   #751
_Sasha_
Raczkowanie
 
Avatar _Sasha_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Czy może mi ktoś polecić UCZCIWEGO i dobrego ortodontę w Warszawie, który zakłada aparaty samoligatorujące, najchętniej Damon?
Na każdej konsultacji dot. Damona słyszę co innego: jedni mówią, że wizyty co 4-6 tyg. inni że 8-10. Różnica jest ogromna przy tak kolosalnych cenach za wizytę i drastycznie zmienia koszt całego leczenia. Również retencja jest dość zastanawiająca.. jedni za sam drucik chcą 180zł a inni za dokładnie to samo 400.. Proszę bez autoreklamy.
_Sasha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 05:01   #752
slodkamadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 15
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Z tego co mi wiadomo helix dziala na zasadzie poszerzania szczeki co powoduje.rozerwanie szwu podniebiennego, nastepnie.nawarstwiania sie.kosci i calkowity zrost.dlatego trzeba go nosic ok 3-6miesiecy by wszystkie etapy mogly sie.zakonczyc. ja.jednak decyduje.sie.na.aparat z ligaturami kosmetyczny. zakladam.go w poniedzialek juz nie moge sie doczekac. do tego pani doktor mowila.ze.mozliwe.ze.nie. bede musiala.zakladac bihelixa dodatkowo:-D
slodkamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 13:47   #753
slodkamadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 15
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Aparacik.zalozony :-D jednak zdecydowalam sie na.krysztalowe zamki aparat z ligaturami. mnie mam zamkow na.7 i 8aparat konczy mi sie pierscieniami na 6. tez tak macie? powiem wam jestem.szczesliwa jak.bede miala troszke.czasu zrobie zdjecie powiem wam.sama go nie widze patrzac do lusterka z odleglosci 40cm :-D narazie.mam.jeszcze kropeczko na nim ale.zejda po pierwszym myciu:-D
slodkamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:54   #754
Elizabeth Kukla
Przyczajenie
 
Avatar Elizabeth Kukla
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 29
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez _Sasha_ Pokaż wiadomość
Czy może mi ktoś polecić UCZCIWEGO i dobrego ortodontę w Warszawie, który zakłada aparaty samoligatorujące, najchętniej Damon?
Na każdej konsultacji dot. Damona słyszę co innego: jedni mówią, że wizyty co 4-6 tyg. inni że 8-10. Różnica jest ogromna przy tak kolosalnych cenach za wizytę i drastycznie zmienia koszt całego leczenia. Również retencja jest dość zastanawiająca.. jedni za sam drucik chcą 180zł a inni za dokładnie to samo 400.. Proszę bez autoreklamy.
Przeżyłam to samo, co Ty, obijałam drzwi wielu orto i KAZDY mówł co innego, miał inny pomysł na leczenie. W końcu zdecydowałam się na uczciwą osobę, nosze aparat bezligaturowy już rok i jestem b. zadowolona. Co prawda moja orto właśnie urodziła dziecko, wieć będzie osiągalna dopiero za kilka miesięcy, z czystym sumieniem mogę ją polecić. Pisz, chętnie Ci wsz. opowiem...

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez _Sasha_ Pokaż wiadomość
Damona słyszę co innego: jedni mówią, że wizyty co 4-6 tyg. inni że 8-10. .
Odległość m-y wizytami zależy od tego, jak zęby reagują na prostowanie , czy nosisz dodatkowo ekspander itd., czasem mam wizytę nawet co 2-3 miesięce, czasem rzeczywiście, co 4-5.
__________________
Miłość jest kluczem, który otwiera drzwi do najwyższej rzeczywistości.
Martin Luther King
Elizabeth Kukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 10:37   #755
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez slodkamadzia Pokaż wiadomość
Aparacik.zalozony :-D jednak zdecydowalam sie na.krysztalowe zamki aparat z ligaturami. mnie mam zamkow na.7 i 8aparat konczy mi sie pierscieniami na 6. tez tak macie? powiem wam jestem.szczesliwa jak.bede miala troszke.czasu zrobie zdjecie powiem wam.sama go nie widze patrzac do lusterka z odleglosci 40cm :-D narazie.mam.jeszcze kropeczko na nim ale.zejda po pierwszym myciu:-D
Czyli nosisz kosmetyczny? Mam tak samo: aparat kończy mi się na 6-tkach i jest bardzo dyskretny. Za 5 dni miną 4 miesiące : )
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 10:40   #756
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

A ja się chwalę efektami noszenia aparatu Damon po 5 miesiącach

Efekty są GE NIAL NE!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3560 (Kopiowanie).jpg (44,0 KB, 226 załadowań)
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 21:43   #757
sawb
Raczkowanie
 
Avatar sawb
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 346
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cześć, to dołączam się do wątku

Sama noszę od 8 miesięcy na górę i dół samoligaturujący porcelanowy (Clarity SL).
Jeżeli się zastanawiacie czy samoligaturujący czy zwykły, to wg mnie warto samoligaturujący, bo:
- rzeczywiście szybciutko idzie z prostowaniem zębów
- na pewno łatwiej się taki aparat bez gumek czyści
- wizyty są rzadsze niż przy zwykłym

Co do ceny, to ja w Krakowie płaciłam 2600 za łuk (samoligaturujacy metalowy jest tańszy). Niby sporo, ale uważam, że warto, bo wizyty są rzadsze, więc sumarycznie wyjdzie nawet taniej niż jakbym miała zwykły z gumkami
__________________

sawb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 20:49   #758
Magdalenakp
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenakp
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wygodne krzesełko
Wiadomości: 24
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

hej dziewczęta, czytałam czytałam i w końcu nadszedł ten moment dzisiaj bylam u orto separacja zrobiona i 7 maja aparat jednak przeraza mnie fakt ze oprocz aparatu bedzie jeszcze dolozony luk podniebienny. Pytalam sie czy mozna go zalozyc troszke pozniej zebym przyzwyczaila sie do samego aparatu no ale niestety, trzeba bedzie sie jakos przyzwyczaic a najlepsze jest w tym wszystkim to ze dzien po mam egzamin haha ale cale szczescie nie ustny
Magdalenakp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 21:25   #759
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

no ja tydzien wczesniej bo 27 kwietnia
a jaki bedziesz miec? metalowy czy kosmetyczny? mi bardzo sie podoba ten kosmetyczny ale raz cena (az o 50% wyzsza!!) a dwa przy mojej wadzie ortodontka mi odradzala juz nie pamietam czemu
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 09:43   #760
Magdalenakp
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenakp
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wygodne krzesełko
Wiadomości: 24
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Metalowy,tez podoba mi sie bardzo kosmetyczny no ale niestety fundusze na to nie pozwalaja nawet nie pytalam sie o ten , ja jeszcze oprocz samego aparatu bede miec od 6-ki do 6-ki luk podniebienny i troche mnie to przeraza a powiedz mi ile zaplacisz za swoj aparacik tak z ciekawosci pytam, bo ceny ponoc sa rozne
Magdalenakp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 13:53   #761
Goskakr
Raczkowanie
 
Avatar Goskakr
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 32
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Czy ktoś zakładał w Krakowie Damon Clear?

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez may85 Pokaż wiadomość
Hej! Ja prostuję ząbki w Krakowie. Mam Clarity SL, zapłaciłam 2700 zł za każdy łuk. Nie mam porównania z innymi aparatami ale z tego jestem bardzo zadowolona. Zmiany było widać już w pierwszych tygodniach od założenia. No i wszystko poszło dość szybko. Dół zdjęłam po 10 miesiącach. Leczenie góry wyszło rok i 4 miesiące (zdejmuję 11 lipca).
Gdzie zakłądałaś aparat? czy zamki są mleczne czy przeźroczyste?

Edytowane przez Goskakr
Czas edycji: 2013-04-21 o 13:41
Goskakr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 14:46   #762
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Magdalenakp Pokaż wiadomość
Metalowy,tez podoba mi sie bardzo kosmetyczny no ale niestety fundusze na to nie pozwalaja nawet nie pytalam sie o ten , ja jeszcze oprocz samego aparatu bede miec od 6-ki do 6-ki luk podniebienny i troche mnie to przeraza a powiedz mi ile zaplacisz za swoj aparacik tak z ciekawosci pytam, bo ceny ponoc sa rozne
no ja zadnego luku nie bede miec mimo ze szczeka bardzo waska-podobno sam aparat da rade, no nie wiem ale zakldama ze ortodontka sie zna na rzeczy ja zakladam w UK wiec ceny pewnie wyzsze niz w Polsce, place 1400£ za oba luki, no troche musialam pooszczedzac
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 08:44   #763
Magdalenakp
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenakp
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wygodne krzesełko
Wiadomości: 24
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

No niestety, ja tylko na gore w pozniejszym czasie na dol troche trzeba pooszczedzac a pozniej jakie dumne i usmiechniete bedziemy chodzic ze takie ladne zabki mamy tez Cie tak zeby bola przy separacji?
Magdalenakp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 09:09   #764
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Magdalenakp Pokaż wiadomość
No niestety, ja tylko na gore w pozniejszym czasie na dol troche trzeba pooszczedzac a pozniej jakie dumne i usmiechniete bedziemy chodzic ze takie ladne zabki mamy tez Cie tak zeby bola przy separacji?
ja jestem umowiona teoretycznie na oba luki ale nie wiem co z dolem bo tam jest jeden zabek nie ciekawy i pani doktormusi zdecydowac czy mam go usunac czy chwilowomoze zostac. chcialam oba luki naraz zeby jeden bol byl
a separacjii nie mam widoczni nie potrzebuje
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 09:32   #765
Magdalenakp
Przyczajenie
 
Avatar Magdalenakp
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: wygodne krzesełko
Wiadomości: 24
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

No rozumiem ja mam scisniete zeby ze tak powiem i musialam miec niestety Najlepsze jest to ze ja dzien po zakladaniu aparatu mam egzamin wiec ja nie wiem jak to zrobie, nie jest ustny ale jakos sie trzeba bedzie skupic a pytalas sie swojej orto jaki ten aparat bedzie, ja niby sie pytalam ale cos tam jeszcze robila sprawdzala i zapomniala o tym
Magdalenakp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 09:58   #766
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Magdalenakp Pokaż wiadomość
No rozumiem ja mam scisniete zeby ze tak powiem i musialam miec niestety Najlepsze jest to ze ja dzien po zakladaniu aparatu mam egzamin wiec ja nie wiem jak to zrobie, nie jest ustny ale jakos sie trzeba bedzie skupic a pytalas sie swojej orto jaki ten aparat bedzie, ja niby sie pytalam ale cos tam jeszcze robila sprawdzala i zapomniala o tym
przynajmiej moze sie bedziesz mniej stresowac egzaminem bo nie bedziesz caly czas o nm myslec ibuprofen i damy rade co sie bedziemy przejmowac. a typ aparatu to na pewno Damon a ktory dokladnie (bo teraz juz wiem ze sa rozne) to nie wiem
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 23:22   #767
angel&devil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Sweden
Wiadomości: 2
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Chce zalozyc aparat Tenbrook T1.
Czy ktoras z Was wie gdzie mozna to zrobic w Warszawie, badz Piasecznie?
Jakies macie doswiadczenia z tym systemem?
angel&devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:47   #768
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez angel&devil Pokaż wiadomość
Chce zalozyc aparat Tenbrook T1.
Czy ktoras z Was wie gdzie mozna to zrobic w Warszawie, badz Piasecznie?
Jakies macie doswiadczenia z tym systemem?
Ja mam tenbrooka clear, ale noszę go dopiero 3 tygodnie, więc nie jestem w stanie powiedzieć nic odkrywczego jestem zadowolona, żadnych awarii nie było, więc jest chyba ok
A co do miejsca to nie pomogę, bo jestem ze Śląska
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:29   #769
angel&devil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Sweden
Wiadomości: 2
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Ja mam tenbrooka clear, ale noszę go dopiero 3 tygodnie, więc nie jestem w stanie powiedzieć nic odkrywczego jestem zadowolona, żadnych awarii nie było, więc jest chyba ok
A co do miejsca to nie pomogę, bo jestem ze Śląska

Tez bym chciala. Czy jest moze ktos z Warszawy? Kto moglby polecic ortodonte zakladajacego tenbrooka?
Nawet w google nic nie moge znalezc
__________________
Kto raz przygarnal husky, ten albo nigdy nie popelni juz tego bledu, albo bedzie mial ich cala sfore.
Husky the life style
angel&devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 17:08   #770
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez angel&devil Pokaż wiadomość

Tez bym chciala. Czy jest moze ktos z Warszawy? Kto moglby polecic ortodonte zakladajacego tenbrooka?
Nawet w google nic nie moge znalezc
wiesz, mój orto też się nie ogłaszał, że zakłada "takie" aparaty po prostu ten aparat był dla nas kompromisem - moich oczekiwań i jego wizji leczenia , a czemu chcesz akurat Tenbrooka? nie podejrzewam, żeby był w czymś aż tak szczególny
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:42   #771
DreaM HunteR
Raczkowanie
 
Avatar DreaM HunteR
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Lekko ponad rok temu zakładałam samoligaturujący i spokojnie z pół roku, jak nie więcej, mam już względnie proste zęby. Jedynie górne dwójki lubią się minimalnie przesuwać, ale przyznam, że już po roku mam tak bardzo dosyć i mam głęboką nadzieję, że po wakacjach już mi zdejmą ((
DreaM HunteR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:48   #772
angelekk
Rozeznanie
 
Avatar angelekk
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 720
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cześć, moja siostra nosila Damona jakiś rok temu zdjęła, efekty było widać po 3mc, nosiła około 12mc
Ponoć mamy taka sama wadę, ale jestem od niej 4 lata starsza więc u mnie jest gorzej a ja się nie mogę zebrać, teraz mam problem ze na dole tak mi się żeby sciaskaja, ze nie maja miescjaca, jednymki dwójki i trójki pokrzywione, a ostatnio najpierw mi się złamała 5 na dole a teraz po drugiej stronie na dole 7. Oba na pol i wzdłuż. Muszę iść do ortodonty, czy ktoś wie kto w Kielcach zakłada Damona lub coś podobnego? Bo siostra w Lublinie zakładała.
Aha mogę założyć aparat siostry?
Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez angelekk
Czas edycji: 2013-05-13 o 21:49
angelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:42   #773
aneeeeta0211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Question Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hej chcialam sie zapytac jak wygladala u Was sprawa z wyrywaniem zebow? czy przy aparacie samoligaturujacym mieliscie przeprowadzana ekstrakcje?
aneeeeta0211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 15:14   #774
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez aneeeeta0211 Pokaż wiadomość
Hej chcialam sie zapytac jak wygladala u Was sprawa z wyrywaniem zebow? czy przy aparacie samoligaturujacym mieliscie przeprowadzana ekstrakcje?
Ja mam samoligaturujący i miałam usuwana 5 lewą dolną bo wcześniej usuwałam 5 lewą górną, jakbym górnej nie usuwała to może obeszło by się bez ekstrakcji. A 5 górną usuwałam bo wyrosła mi poza łukiem tak na podniebieniu Mój dentysta godzinę się męczył z usunięciem tego bydlaka, wcale nie był przygotowany na tak długie usuwanie...
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 08:50   #775
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez aneeeeta0211 Pokaż wiadomość
Hej chcialam sie zapytac jak wygladala u Was sprawa z wyrywaniem zebow? czy przy aparacie samoligaturujacym mieliscie przeprowadzana ekstrakcje?
Hej, ja usuwałam 2 zęby, ale nie ze względu na aparat, tylko dlatego, że miałam mocno zepsute 8, nadające się do leczenia kanałowego, więc lepiej było je wyrwać niż leczyć.

W ogóle noszę aparat już coś koło 8 miesięcy i podobają mi się efekty ^^ ostatnio też doszedł mi nowy element - łańcuszek na górę od 3 do 3, ale jest niewidoczny, tylko ciężko pod niego zmieścić wyciorek w trakcie mycia zębów ; )
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 09:11   #776
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez aneeeeta0211 Pokaż wiadomość
Hej chcialam sie zapytac jak wygladala u Was sprawa z wyrywaniem zebow? czy przy aparacie samoligaturujacym mieliscie przeprowadzana ekstrakcje?
Ja tez tylko dolne ósemki.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:21   #777
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

A to ja oprócz tych wspomnianych piątek to ósemki też usuwałam
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 10:27   #778
angell93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 84
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hej mam kilka pytań.. znacie jakiegoś dobrego ortodonte z Kalisza lub okolic, który zakłada aparaty samoligaturujące? Mam małą wade..górne dwójki mi tylko lekko odstają, a dół praktycznie jest prawie prosty. Któraś z was miała podobną wadę, jeśli tak to jak długo nosiłyście aparat? Z góry dzięki za odpowiedź
angell93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 10:34   #779
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez angell93 Pokaż wiadomość
Hej mam kilka pytań.. znacie jakiegoś dobrego ortodonte z Kalisza lub okolic, który zakłada aparaty samoligaturujące? Mam małą wade..górne dwójki mi tylko lekko odstają, a dół praktycznie jest prawie prosty. Któraś z was miała podobną wadę, jeśli tak to jak długo nosiłyście aparat? Z góry dzięki za odpowiedź
co do Twojego pytanie to niestety nie pomogę, ale szczerze mówiąc na Twoim miejscu zainteresowałabym się clear alignerem, jeżeli faktycznie masz taką małą wadę, ale to musi obejrzeć ortodonta, bo on widzi więcej niż zwykli śmiertelnicy link do wątku o clear alignerze:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=475035
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 16:42   #780
angell93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 84
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

nie brałam takiego "aparatu" pod uwagę szczerze mówiąc ale bardzo dziękuje za podsuniecie pomysłu w moim wypadku aparaty albo takie szyny pewnie się nie sprawdzą gdyz mam problemy z systematycznością ;P miałam nosić aparat ruchomy ale zabrakło mi motywacji i aparat leży gdzies w szufladzie ;/ poza tym moja stara ortodontka powinna mi podpowiedzieć że w wieku 16 lat na aparat ruchomy raczej za późno. Tak czy siak teraz mając te 20 lat chce mieć proste ząbki i szukam na gwałt kogoś kto mi w tym pomoże.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez anetulka17 Pokaż wiadomość
wszyscy mają zdjęcia no to mam i ja ;P
bez szału, bo to było dzień po założeniu aparatu
ja mam mieć po 2 miesiącach jakiś łuk założony, który ponoc idzie po podniebieniu..
ale ktos mi powie po co on tak wlasciwie jest?
bo ja się za bardzo za tym nie znam
Planuję założenie aparatu i tak patrze, szukam i mam! wpadłam na zdjęcie twoich ząbków..mam podobna wade do Ciebie :P czy Twój ortodonta mówił Ci jaki czas leczenia przewiduje? jaki masz aparacik?
angell93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.