Wrześniowo-październikowe mamusie 2007 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-25, 19:53   #631
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

edytko masz bardzo ladne malenstwo w brzuchu.. bardzo bardzo bardzo ladne
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 12:24   #632
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dziękuje dziewczynki;-)wiecie co mnie tylko zastanawia?rozbieżnośc w wymiarach, ja pod koniec 12 tyg mam 61mm , moja znajoma ma w 13 tyg 65 mm a np. mamaczakowa jak pisała wczesniej az 71,9mmm!mi lekarz powirdział ze wymiary sie zgadzaja z wiekiem ciazy ale skad w takim razie takie rozbieznosci? jejku niedawno załozylysmy nasz watek a juz jest nowy- mamusie listopad.-grudniowe...ale ten czas leci;-)
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 15:19   #633
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Smile Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Witam Mamusie!

Nie miałam odwagi odezwać się w tym wątku, ponieważ w ubiegłym roku pochwaliłam się dość wcześnie i poroniłam . Dokładnie 31 maja 2006 r., w 50-te urodziny mojej mamy, rozpoznano u mnie ciążę obumarłą. 2 czerwca trafiłam do szpitala i w 11 tygodniu ciąży straciłam swoją kruszynkę . To był prawdziwy koszmar, ale pomogły mi wówczas m.in. niezwykle życzliwe i pełne ciepła posty wizażanek.

Obecnie jestem w 17 t.c., czuję się nieźle, ale od 11.01. jestem na zwolnieniu lekarskim. W 7 t.c. miałam plamienie, groziło kolejne poronienie, dostałam Duphaston, który mam przyjmować do 20 t.c. Przez pierwszy miesiąc musiałam leżeć plackiem, najlepiej na wznak, nie mogłam w zasadzie nic robić, nawet przygotowywać sobie posiłków. Teraz mogę już siedzieć, chodzić, jednak w dalszym ciągu mam jak najwięcej odpoczywać.

Mam wciąż koszmarne mdłości, za co winię po części Duphaston (z ulotki wynika, że może mieć takie skutki uboczne). No i brzuszek mam spory, przy poprzedniej ciąży też bardzo szybko się pokazał, ale z tego akurat się cieszę, zresztą mąż go uwielbia i czeka, aż wyskoczy mi pępek .

Nie znam jeszcze płci mojego maleństwa, nie mam też żadnych przeczuć co do tego, czy noszę chłopczyka czy dziewczynkę . Kolejne USG mam zaplanowane na 25.04., dokładnie w 22 tygodniu ciąży. Chciałabym jeszcze iść wcześniej na USG 3D/4D, muszę tylko podpytać lekarkę, kiedy powinnam to zrobić .

Według daty ostatniej miesiączki moje maleństwo powinno przyjść na świat 1 września 2007 r., a wg ostatniego badania USG (w 14 tygodniu) - 30 sierpnia 2007 r. .


Pozdrawiam serdecznie wszystkie "Ciężarówki"!
Monika

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Sylwio no ta ja współczuję, według książki "W oczekiwaniu na dziecko", przodujące łożysko jest przyczyną, dla którego należy unikać współżycia...
Ivy , widzę, że czytamy tę samą książkę .


demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 16:14   #634
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

hej jakbym czytala o sobie demoniku 3maj sie cieplutko pa!!!
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 18:42   #635
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

demoniku witamy cieplutko
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 20:35   #636
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Według daty ostatniej miesiączki moje maleństwo powinno przyjść na świat 1 września 2007 r., a wg ostatniego badania USG (w 14 tygodniu) - 30 sierpnia 2007 r. .


Ivy , widzę, że czytamy tę samą książkę .

Witaj Monisiu,

Jak fajnie, że jesteś z nami. Szczerze mówiąc czekałam na ten moment, aż się do nas przyłączysz. Przeczuwałam też, że zrobisz to dopiero wtedy, kiedy będziesz pewna, że to właśnie to ten moment.

Cieszę się, że wszystko jest na dobrej drodze .

No tak, ta książka jest dość popularna, ale rzeczywiście kiedy coś chcę sprawdzić, to jest bardzo pomocna.

Całuski dla Ciebie i maleństwa .


Edytko w 13 tygodniu maleństwo może mieć od 65 - 80 mm, więc wszystko jest dobrze. A od czego to zależy? No pewnie od tego, że człowiek to wielka indywidualność i rośnie już od samego początku różnie.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 22:22   #637
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Demonisiu!!! Strasznie sie ciesze!!! Sciskam Cie serdecznie i trzymam kciuki, by tym razem sie udalo! Pozdrow Michala Gratuluje Wam obojgu Z calego serca wszystkiego najlepszego
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 01:10   #638
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Witam Mamusie!

Nie miałam odwagi odezwać się w tym wątku, ponieważ w ubiegłym roku pochwaliłam się dość wcześnie i poroniłam . Dokładnie 31 maja 2006 r., w 50-te urodziny mojej mamy, rozpoznano u mnie ciążę obumarłą. 2 czerwca trafiłam do szpitala i w 11 tygodniu ciąży straciłam swoją kruszynkę . To był prawdziwy koszmar, ale pomogły mi wówczas m.in. niezwykle życzliwe i pełne ciepła posty wizażanek.

Obecnie jestem w 17 t.c., czuję się nieźle, ale od 11.01. jestem na zwolnieniu lekarskim. W 7 t.c. miałam plamienie, groziło kolejne poronienie, dostałam Duphaston, który mam przyjmować do 20 t.c. Przez pierwszy miesiąc musiałam leżeć plackiem, najlepiej na wznak, nie mogłam w zasadzie nic robić, nawet przygotowywać sobie posiłków. Teraz mogę już siedzieć, chodzić, jednak w dalszym ciągu mam jak najwięcej odpoczywać.

Mam wciąż koszmarne mdłości, za co winię po części Duphaston (z ulotki wynika, że może mieć takie skutki uboczne). No i brzuszek mam spory, przy poprzedniej ciąży też bardzo szybko się pokazał, ale z tego akurat się cieszę, zresztą mąż go uwielbia i czeka, aż wyskoczy mi pępek .

Nie znam jeszcze płci mojego maleństwa, nie mam też żadnych przeczuć co do tego, czy noszę chłopczyka czy dziewczynkę . Kolejne USG mam zaplanowane na 25.04., dokładnie w 22 tygodniu ciąży. Chciałabym jeszcze iść wcześniej na USG 3D/4D, muszę tylko podpytać lekarkę, kiedy powinnam to zrobić .

Według daty ostatniej miesiączki moje maleństwo powinno przyjść na świat 1 września 2007 r., a wg ostatniego badania USG (w 14 tygodniu) - 30 sierpnia 2007 r. .


Pozdrawiam serdecznie wszystkie "Ciężarówki"!
Monika



Ivy , widzę, że czytamy tę samą książkę .


fanie że dołączyłaś do wrześniowo-listopadówek trzymam kciuki aby wszystko było dobrze z twoim dzieciątkiem
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 06:07   #639
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dziewczynki apropos ruchów ja jestem na prawde "kula" zawsze bylam duza, najwiecej mnie własnie na brzuchu niestety i ja poczułam moje maleństwo w 17 tyg i to nie bylo muskanie a malutkie kopniaczki

także z opinia, ze szczupłe czuja wczesniej nie zgadzam się moze to TZ szczupłych moga poczuć wczesniej, chociaz moj TZ poczuł w 18,4 tc

kazda ciąza inna i kazdy organizm inaczej czuje

mamusiom, ktore juz czuja maluszka serdecznie gratuluje bo to cudne uczucie a tym, ktore jeszcze czekają zycze jak najkrótszego czekania

PS. jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała

Podobno jak sie czuje wczesniej swojego brzdąca, to prawdopodobnie chłopczyk
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 08:00   #640
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Demonik, bardzo miło, że dołączyłaś do nas!
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 09:16   #641
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Demonik- fajnie, że dołączyłaś do Nas bedziesz naszą "przodowniczką" a ja tuż po Tobie (termin 8 wrzesień), tez czytam wątek sierpniówek, tak po cichu marzy mi się bym urodziła jszcze w sirpniu (a wszystko jest przecież mozliwe). Napisz czy czujesz juz ruchy sojego maleństwa.

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
PS. jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała

Podobno jak sie czuje wczesniej swojego brzdąca, to prawdopodobnie chłopczyk
Oj Kacia nie pisz takich rzeczy, bo mój mąż marzy o córci i tak się nam wydaje, że będzie dziewczynka. Ja pierwsze ruchy poczułam w 15 t.c. a od tej soboty mam już regularne ruchy codziennie, martwię się czy to nie za wcześnie. W czwartek ide do mojej Gin to sie jej zapytam.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 13:15   #642
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Dziewczynki jaka dziś śliczna pogoda
Wysyłam do Was i waszych brzuszków wiosenne buziaki

Dziewczyny a jak wasze brzucholki, bo ja rosnę i brzucholek troszkę się powiększył no cóż pysiatko rośnie
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 16:05   #643
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Dziękuję za miłe powitanie!

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
No tak, ta książka jest dość popularna, ale rzeczywiście kiedy coś chcę sprawdzić, to jest bardzo pomocna.
Jest popularna, ale jednocześnie dobra i przystępnie napisana . Poleciła mi ją sama Szefowa, AgaZ .

Cytat:
Napisane przez misioczat Pokaż wiadomość
Demonisiu!!! Strasznie sie ciesze!!! Sciskam Cie serdecznie i trzymam kciuki, by tym razem sie udalo! Pozdrow Michala Gratuluje Wam obojgu Z calego serca wszystkiego najlepszego
Misioczatku, dziękuję . Wypadałoby zorganizować jakieś spotkanie, oj wypadałoby...

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
fanie że dołączyłaś do wrześniowo-listopadówek trzymam kciuki aby wszystko było dobrze z twoim dzieciątkiem
Czaję się Madziorko na kwietniowe spotkanie przyszłych mam w W-wie, ale muszę jeszcze trochę odwagi zebrać . Problem stanowiłby jedynie dojazd, ale zastanowię się .

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Demonik- fajnie, że dołączyłaś do Nas bedziesz naszą "przodowniczką" a ja tuż po Tobie (termin 8 wrzesień), tez czytam wątek sierpniówek, tak po cichu marzy mi się bym urodziła jszcze w sirpniu (a wszystko jest przecież mozliwe). Napisz czy czujesz juz ruchy sojego maleństwa.
Ebeno, ostatnio kilka razy wydawało mi się (głównie wieczorami), że czułam ruchy maluszka, było to "coś", czego do tej pory nie znałam, więc pomyślałam, że to właśnie "TO". Tak jakby ktoś delikatnie wypychał mi palcem brzuch od wewnątrz .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 17:51   #644
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Zauważyłam na innych mamusiowych wątkach, że mają założonetakie coś (sorry nie wiem jak to się zwie), która na kiedy ma termin, co będzie i ile będzie. Może i my coś takiego zrobimy?
Co o tym myślicie?

Ja nie mam najmniejszego pojęcia jak to się robi.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 17:55   #645
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Zauważyłam na innych mamusiowych wątkach, że mają założonetakie coś (sorry nie wiem jak to się zwie), która na kiedy ma termin, co będzie i ile będzie. Może i my coś takiego zrobimy?
Co o tym myślicie?

Ja nie mam najmniejszego pojęcia jak to się robi.
Ivy fajniutki pomysł jestem za Ja też nie wiem jak się robi takie podsumowanie, ale może ktoś wie ?

Jednak nie pamiętam, kto i w którym jest tygodniu i na kiedy ma termin i zazwyczaj klikam na linki pod postem
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 17:57   #646
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Na pewno będzie wiedzieć Demonik.
Demoniku pomóż...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 06:13   #647
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dziewczyny wiecie moze co moge wziasc na kaszel? meczy mnie od dwoch dni... nie jest to zadne przeziebienie... tylko kaszel.. spowodowany moja glupota czyli wypiciem zimnego napoju... pije miod z cytryna... i poki skutki sa srednio zadowalajace
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 07:43   #648
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
dziewczyny wiecie moze co moge wziasc na kaszel? meczy mnie od dwoch dni... nie jest to zadne przeziebienie... tylko kaszel.. spowodowany moja glupota czyli wypiciem zimnego napoju... pije miod z cytryna... i poki skutki sa srednio zadowalajace
Mnie na kaszel pani doktor pozwoliła pić tylko syropek Pini dla dzieci. Nie kaszlałam jak gruźlik, ale było nieciekawie. Syropek złagodził poharatane gardło, wstrzymał kaszel na tyle ile mógł (ja czułam różnicę). Wspomagałam się też mlekiem z miodem i minimalną ilością czosnku (naturalny antybiotyk).
Myycha, wracaj do zdrowia!
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 08:11   #649
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Szkoda, ze nie wiem jak się robi takie podsumowanie, która na kiedy ma termin, bo chętnie bym zrobiła.
Wczoraj mąż poczuł ruchy naszego maleństwa, trzymał rękę na brzuszku i czuł każdy ruch, który ja czułam, nie mogłam uwierzyć, że On poczuje takie ruchy ,potem przystawił ucho do brzucha by posłuchać co tam robi nasze maleństwo a Ono kopnęło go w ucho oj-to było takie wzruszające
ebena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 08:49   #650
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 263
GG do Edycia15
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Mój brzuszek teraz zaczyna rosnać i to znacznie w rzadne dżinsy się nie zapnę .

I tu sie pojawia pytanie "W czym ja będę chodzić??" , chyba trzeba będzie na jakie zakupy sie wybrać.

P.S. Witaj demonik u wrześniowo-październikówek.

Dziś kolejny dzień slicznej pogody
Edycia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 09:58   #651
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość






Czaję się Madziorko na kwietniowe spotkanie przyszłych mam w W-wie, ale muszę jeszcze trochę odwagi zebrać . Problem stanowiłby jedynie dojazd, ale zastanowię się .


byłoby super gdybyś mogła przyjechać , mnie niestety nie będzie bo wyjeżdżam ale dziewczyny napewno baaardzo się ucieszą

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie wiem jak się robi takie podsumowanie, która na kiedy ma termin, bo chętnie bym zrobiła.
Wczoraj mąż poczuł ruchy naszego maleństwa, trzymał rękę na brzuszku i czuł każdy ruch, który ja czułam, nie mogłam uwierzyć, że On poczuje takie ruchy ,potem przystawił ucho do brzucha by posłuchać co tam robi nasze maleństwo a Ono kopnęło go w ucho oj-to było takie wzruszające
wpisujesz na listę każdą z przyszłych mamuś oraz datę porodu, taką listę najlepiej zrobić w wordzie a potem kopiować na wizaz

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-03-28 o 09:58 Powód: post pod postem
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 10:09   #652
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Mam dziś luźny dzień w pracy, chętnie zrobię taką listę, wkleję i będziemy aktualizować Chyba, że ktoś inny ma ochotę zrobić, to ustąpię.
Więc, jeśli chcecie, poślijcie mi na PW (tak chyba lepiej?) wiadomości:
NICK - TERMIN PORODU (ten pierwszy ustalony przez lekarza)-PŁEĆ
(może coś jeszcze?)
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 10:47   #653
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Mam dziś luźny dzień w pracy, chętnie zrobię taką listę, wkleję i będziemy aktualizować Chyba, że ktoś inny ma ochotę zrobić, to ustąpię.
Więc, jeśli chcecie, poślijcie mi na PW (tak chyba lepiej?) wiadomości:
NICK - TERMIN PORODU (ten pierwszy ustalony przez lekarza)-PŁEĆ
(może coś jeszcze?)
Już zrobiłam . Ustawiłam chronologicznie, wg przewidywanego terminu porodu. Płci jeszcze chyba żadna z nas nie zna, więc nie dopisywałam (przeczytałam cały wątek, ale mogłam coś przeoczyć).

Wydaje mi się, że najlepiej by było, gdyby skopiowała tę listę Ebena do swojego pierwszego postu w tym wątku . I dobrze by było, gdyby odezwały się dziewczyny, które podały kilka terminów i te, które nie podały ich wcale .


Gosiaaaaczek - 28.08 - 11.09.2007 - synek
Demonik - 01.09.2007 - synek
Ebena - 08.09.2007 - córeczka
Monia9000 - 08.09.2007 - synek
Lalinka - 12.09.2007
Taszkin - 12.09.2007 - córeczka
Katarzynka77 - 12.09.2007, 15.09.2007 lub 17.09.2007 - córeczka
Motylek78 - 14.09.2007 - synek
Szmidtka - 20.09.2007
Edytkap - 21.09.2007 - córeczka
Edytka2 - 21.09.2007 - synek
Anaid5 - 27.09.2007
Enya27.09.2007
Pysiamn - 27.09.2007 - synek
Poissonivy - 28.09.2007 - córeczka
Mamaczkowa - 28.09.2007
Agy - 28.09.2007 - córeczka
Edycia15 - 30.09.2007
Marta301 - 30.09.2007
Biankaaa - 01.10.2007 - córeczka
Myycha - 01.10.2007
Lea29 - 03.10.2007 - synek
Moona - 04.10.2007
Szaramysz - 04.10.2007 - córeczka
BeatkaB78 - 07.10.2007
Sylwia-Zuza - 14.10.2007 - synek
Myshia - 14.10.2007
Iza251 - 15.10.2007 - córeczka
Annula - 15.10.2007 - synek
~Ania26 - 18.10.2007 - synek
Joasiah - 23.10.2007
Tangerynka - 25.10.2007

Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2007-06-25 o 10:00 Powód: aktualizacja :)
demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 10:56   #654
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Już zrobiłam .
Super! dobra robota!
dostałam wiadomości na PW, dziękuję. Mogę przesłać je do Ciebie Demoniku, ale widzę, ze terminy tych osób masz.
(nawet nie wiedziałam, że jest nas tak dużo)

ps. jeśli chodzi o terminy, też mam różne, ale trzymam się tego pierwszego. Może tak będzie łatwiej?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 11:07   #655
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Super! dobra robota!
Dziękuję .

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
dostałam wiadomości na PW, dziękuję. Mogę przesłać je do Ciebie Demoniku, ale widzę, ze terminy tych osób masz.
(nawet nie wiedziałam, że jest nas tak dużo)
Jeśli możesz, to zerknij na terminy, które wpisałam. Może coś mi umknęło albo pomyliłam daty?

---

Robiąc zestawienie wrześniowo-październikowych Mamuś, przeczytałam dziś cały wątek. Mam spore zaległości .

W pracy o ciąży powiedziałam wcześnie, bo od 7 t.c. jestem na zwolnieniu

Jeśli chodzi o mdłości, to mam je cały czas, teraz pojawiają się tylko popołudniami i trzymają dopóki nie zasnę. Wcześniej wymiotowałam, kilka razy na czczo, żółcią. Za mdłości winię po części Duphaston, który mam brać do 20 t.c. Na imbir, który wcześniej lubiłam, nie mogłam patrzeć, zatem terapia imbirowa w moim przypadku nie wchodziła w grę. Prawdę mówiąc nic nie przynosiło mi ulgi .

Staram się jeść zdrowo, na szczęście nie mam ochoty na słodycze, które przed ciążą były moją wielką słabością. Wyjątek stanowią lody (najlepiej owocowe lub śmietankowe), a niedawno zachciało mi się... eklerki z bitą śmietaną. Ostatnio skusiłam się też na kilka kawałków czekolady .

Niemalże od początku wstaję w nocy na siusianie, zwykle dwa razy o pełnej godzinie . Mąż się śmieje, że można przy tym zegarek nastawiać . Mam mnóstwo snów, w których kogoś gonię albo przed kimś uciekam, strzelam, skaczę - słowem: dzieją się niestworzone rzeczy, a kryminałów nie czytam . Sny związane z ciążą, dzieckiem, miałam zaledwie 3 czy 4 razy.

Co do przeziębienia - na początku ciąży, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zachorowałam na grypę - z wysoką gorączką i innymi objawami. Dostałam na 4 dni antybiotyk, wiedziałam już, że jestem w ciąży, więc skonsultowałam to z moją ginekolożką.
W połowie stycznia zachorowałam po raz drugi, tym razem było to zwykłe przeziębienie, niestety z silnym kaszlem i mocnym katarem, ale skończyło się na homeopatycznym syropie, inhalacjach i soku malinowym.

Jeśli chodzi o imiona, to skłaniamy się ku polskim, niewydumanym. Mamy typowo polskie nazwisko z końcówką na -ska, -ski i nie chcę, by brzmiało pretensjonalnie z obcym imieniem. Na razie myśleliśmy o Zosi, Basi, Szymku i Jasiu.

Jeżeli natomiast chodzi o pielęgnację, to nogi, ręce, plecy smaruję się mocno nawilżającym, gęstym balsamem, bo moja skóra, dotychczas mega-tłusta, zaczęła się przesuszać i swędzieć. Do biustu i brzucha kupiłam kosmetyki Mustela, zużyję je (zostało po połowie każdego), ale nie powtórzę zakupu, bo śmierdzą okrutnie. Na oliwkę się chyba nie skuszę, bo nie lubię tłustego filmu, jaki zostawia na skórze . Włosy farbuję na naturalny, ciemny kolor, bo mam niestety sporo siwych, a nie wyobrażam sobie siebie jako szpakowatej mamy... Lekarka powiedziała, że nie ma przeciwwskazań, w książce napisano podobnie (należy unikać farb z amoniakiem w I trymestrze), mój fryzjer także twierdzi, że jest to nieszkodliwe.

Nie pływam i nie gimnastykuję się, ponieważ nie mogę, od niedawna mogę chodzić i w związku z tym spaceruję i ćwiczę jogę dla kobiet w ciąży, ale są to głównie ćwiczenia oddechowe.

Cytat:
Napisane przez Lalinka Pokaż wiadomość
Termin wyznaczyl mi doktor na 12 wrzesnia!!! To dzien urodzin mojej tesciowej!!!! Ale bedzie prezent, jesli faktycznie nasza dziecinka zdecyduje sie w ten dzien przyjsc na swiat!!!!
Termin porodu mam wyznaczony na 1 września, tego dnia urodziła się także moja teściowa .

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Chinki chcą rodzić w roku ''Złotej Świni'' (Reuters)
Chociaż chińskie władze przekonują, że rok urodzenia nie wpłynie na powodzenie dziecka w życiu, Chinki są zdeterminowane, aby ich dzieci urodziły się w rozpoczynającym się 18 lutego chińskim roku Złotej Świni
Mój brat (rocznik '83) jest świnią wg chińskiego horoskopu, nie złotą co prawda, ale bardzo kochaną .

Pozdrawiam moje rówieśniczki urodzone w 1977 roku .

---

Jolineczko, dopiero dziś zauważyłam Twój post . Współczuję Ci z całego serca i ściskam mocno . Rozumiem Twój ból, sama prawie rok temu przez to przeszłam. O stracie dziecka napisałam na forum:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...37#post1964137
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...68#post1994868


demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 11:21   #656
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Gratuluje wszystkim ciężarówką i życzę "książkowych 9 miesięcy"
Widzę że wąteczek ładnie się rozkręca a lista długa -
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 11:35   #657
motylek78
Rozeznanie
 
Avatar motylek78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 720
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Czesc dziewczyny,
wczoraj bylam pierwszy raz na gimnastyce dla ciezarnych . Cwiczenia odbywaja sie w wodzie na krytym basenie i trwaja godzine. Dzis czuje sie cala polamana ale to chyba normalne dla osoby, ktora od jakiegos czasu nie uprawiala zadnego sportu. Zaraz po tych cwiczeniach czulam sie super lekko i mialam przyplyw wielkiej energi. Jutro tez mam te zajecia i jestem pewna , ze jezeli nie bede miala przeciwskazan od mojej gin. to nadal bede tam chodzic az do konca ciazy. Lekcje sa super prowadzone , sa rowniez cwiczenia w parach. Przed zajeciami jest spotkanie pol godzinne z polozna , ktora omawia rozne tematy zwiazane z ciaza i macierzynstwem. Wczoraj mowila o karmieniu piersia... jakos nie przypadl mi ten wyklad do gustu ,gdyz byl calkowicie sprzeczny z wskazowkami jakie daje Tracy Hogg w ksiazce "Jezyk niemowlat". Sorki , ze juz 2 raz wspominam na tym forum o tej ksazce ale jestem nia zauroczona. Wydaje mi sie , ze to wlasnie radami zawartymi w tej ksiazce bede sie kierowac podczas zajmowania sie moim bobaskiem. W poniedzialek bylam na wizycie kontrolnej i ponownie slyszalam bicie serca mojego synka(mam nadzieje , ze lekarz sie nie pomylil co do plci). 21 kwietnia bede miala okazje znow go zobaczyc gdyz mamy wizyte usg, ale to dopiero za miesiac... Poki co nawet jak by miala byc dziewczynka to tez sie ciesze bo imiona juz mamy dla obojga: Maksymilian i Zosia.
Trzymajcie sie zdrowo i cieplutko. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamuski!
motylek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 11:56   #658
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość

Wydaje mi się, że najlepiej by było, gdyby skopiowała tę listę Ebena do swojego pierwszego postu w tym wątku .

Demonik - 01.09.2007
Ebena - 08.09.2007
Lalinka - 12.09.2007
Taszkin - 12.09.2007
Katarzynka77 - 12.09.2007, 15.09.2007 lub 17.09.2007
Motylek78 - 14.09.2007
Possonivy - 19.09.2007
Edytkap - 21.09.2007
Anaid5 - 23.09.2007, 25.09.2007 lub 26.09.2007
Edytka2 - 25.09.2007
Pysiamn - 27.09.2007
Edycia15 - 30.09.2007
Marta301 - 30.09.2007
Biankaaa - 01.10.2007
Myycha - 01.10.2007
Moona - 04.10.2007
Sylwia-Zuza - 14.10.2007
Melonka - 27.10.2007
Mamaczkowa ?
Szaramysz ?
Iza251 ?
Annula ?
Enya ?
Tangerynka ?

Demonik fajnie że zrobiłaś liste i tak szybko, dodalam ja już do pierwszego postu
ebena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 12:45   #659
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Już zrobiłam . Ustawiłam chronologicznie, wg przewidywanego terminu porodu. Płci jeszcze chyba żadna z nas nie zna, więc nie dopisywałam (przeczytałam cały wątek, ale mogłam coś przeoczyć).

Wydaje mi się, że najlepiej by było, gdyby skopiowała tę listę Ebena do swojego pierwszego postu w tym wątku . I dobrze by było, gdyby odezwały się dziewczyny, które podały kilka terminów i te, które nie podały ich wcale .


Demonik - 01.09.2007
Ebena - 08.09.2007
Lalinka - 12.09.2007
Taszkin - 12.09.2007
Katarzynka77 - 12.09.2007, 15.09.2007 lub 17.09.2007
Motylek78 - 14.09.2007
Possonivy - 19.09.2007
Edytkap - 21.09.2007
Anaid5 - 23.09.2007, 25.09.2007 lub 26.09.2007
Edytka2 - 25.09.2007
Pysiamn - 27.09.2007
Edycia15 - 30.09.2007
Marta301 - 30.09.2007
Biankaaa - 01.10.2007
Myycha - 01.10.2007
Moona - 04.10.2007
Sylwia-Zuza - 14.10.2007
Melonka - 27.10.2007
Mamaczkowa ?
Szaramysz ?
Iza251 ?
Annula ?
Enya ?
Tangerynka ?

Świetny pomysł z tą listą. Już wcześniej podałam termin 28.09.2007 i przesłałam już wiadomość do uzupełnienia
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 13:47   #660
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dzieki taszkin ... juz zadzwonilam do mojego lekarza i spytalam czy moge brac PINI, potwierdzil ... juz wzielam wiec mam nadzieje, ze jutro bedzie troche lepiej, bo juz wszystkie miesnie mnie bola od tego kaszlu

swietny pomysl z ta lista
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.