Panny Młode z Krakowa!!! - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 14:36   #2761
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Na naukach przedmałżeńskich w Krakowie u św. Józefa ksiądz powiedział że standardowa kwota sumaryczna to tak 600-800zł w Krakowie.
a za nauki u Józefa ile zapłaciliście ? Na stronie nie ma cen, i nie wiem czy co łaska, czy są jakieś ustalone kwoty

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że trzeba liczyć 100 gr na osobę.
Co do cukierni to ja zdecydowałam się na Wilka, po 6.04 powiem jaki tort był Ceny nie mają wygórowanej i dość duży wybór. Co ważne, można się umówić u nich w biurze na degustację tortów i wybrać to co smakuje najlepiej.
Polecam w 100% moja siostra zamawiała tam tort i ciasta w 2011 i wszyscy goście byli mega zadowoleni. Ja też będę tam brała dla siebie
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 15:04   #2762
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Wilk Wojciech czy Józef?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 15:07   #2763
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Józef plac na stawach, hala targowa albo limanowskiego
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 19:33   #2764
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Plus chrzty i pogrzeby. Pensja godziwa, zwłaszcza jak ksiądz operuje standardowymi kwotami, a nie co łaska

Jakie ładne porównanie, tylko trochę niegodne Domu Bożego.

I jednak ten ksiądz jakiś tam cennik w głowie ma, choć twierdzi że nie istnieje, skoro uważa że w Krakowie standardowa kwota to 600-800 i podaje argumenty za.

Generalnie, kogo nie stać, niech idzie grzeszyć cywilnym, a nie prawdziwego ślubu się zachciało.
Myślę że nie miał na myśli wynajmu kościoła ale ogólnie miejsca które jest równie dostojne bogato zdobione przestronne itp i takie miejsca są po prostu drogie - typu że wynajem sali to nie będzie 10zł za godzinę. Nie uważam żeby taka kwota jaką wymienił to było mało - taka msza jest kosztowna, tym bardziej że często nie ma się wpływu albo człowiek jest niezwiązany z daną parafią i specjalnie nie wybiera sobie księdza sam tylko po prostu jakiś ksiądz jest i to on zgarnia pieniądze a niekoniecznie jest to nasz ulubiony/znajomy albo jakiś z którym coś nas łączy. Nie chodziło mi o to że się z tym zgadzam jedynie przedstawiłam jedno z wytłumaczeń jakie usłyszałam na ten temat. Myślę że po prostu ogólnie niektórzy księża dużo oczekują i stąd ten problem. Jednak wcale nie jest tak że jak ktoś nie jest w stanie tyle zapłacić to nie otrzyma ślubu kościelnego bo to bzdura i dobrze by było powstrzymać się od takich pomówień. Wystarczy porozmawiać z księdzem i da się zrobić tak aby młodzi nie musieli ani złotówki dać jednak trzeba trafić na odpowiedniego księdza. Tak więc może nie uogólniajmy po prostu - są różni księża.

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
a za nauki u Józefa ile zapłaciliście ? Na stronie nie ma cen, i nie wiem czy co łaska, czy są jakieś ustalone kwoty


Polecam w 100% moja siostra zamawiała tam tort i ciasta w 2011 i wszyscy goście byli mega zadowoleni. Ja też będę tam brała dla siebie
http://www.kursyprzedmalzenskie.pl/article/2921.htm tutaj są wszystkie informacje i wg tego co pisze na stronie koszt to 75zł/osobę za nauki weekendowe

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2013-03-18 o 19:39
anannke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 20:39   #2765
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Odnośnie ofiary to fajnie w 2005 roku mieli to rozwiązane Jezuici w Bazylice na ul. Kopernika. Brała tam ślub moja siostra dostała licencję z własnej parafii.
Powiedzieli mojej siostrze tak, że dla nich koszt zapalenia świateł i ogrzewania(zima) to koszt 100 zł a jeśli chodzi o ofiarę to za 2 tyg jak wróci z podróży poślubnej może coś dać, jeśli uzna za stosowne.

W naszej dawnej parafii jak sam chciałem licencję i zapytałem się księdza czy jest jakaś stawka za wystawienie. Odpowiedział, u nas ofiara to ofiara więc nic nie musicie dawać, za ślub czy licencję.
Parafia Zesłania Ducha Św. ul. Kobierzyńska
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 22:08   #2766
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Myślę że nie miał na myśli wynajmu kościoła ale ogólnie miejsca które jest równie dostojne bogato zdobione przestronne itp i takie miejsca są po prostu drogie - typu że wynajem sali to nie będzie 10zł za godzinę. Nie uważam żeby taka kwota jaką wymienił to było mało - taka msza jest kosztowna, tym bardziej że często nie ma się wpływu albo człowiek jest niezwiązany z daną parafią i specjalnie nie wybiera sobie księdza sam tylko po prostu jakiś ksiądz jest i to on zgarnia pieniądze a niekoniecznie jest to nasz ulubiony/znajomy albo jakiś z którym coś nas łączy. Nie chodziło mi o to że się z tym zgadzam jedynie przedstawiłam jedno z wytłumaczeń jakie usłyszałam na ten temat. Myślę że po prostu ogólnie niektórzy księża dużo oczekują i stąd ten problem. Jednak wcale nie jest tak że jak ktoś nie jest w stanie tyle zapłacić to nie otrzyma ślubu kościelnego bo to bzdura i dobrze by było powstrzymać się od takich pomówień. Wystarczy porozmawiać z księdzem i da się zrobić tak aby młodzi nie musieli ani złotówki dać jednak trzeba trafić na odpowiedniego księdza. Tak więc może nie uogólniajmy po prostu - są różni księża.
Ależ ja nie uogólniam, pisałam właśnie o takiej a nie innej postawie, bo nikt chyba nie zaprzeczy, że są tacy księża i to nie jest pomówienie. Sama zresztą piszesz, że trzeba trafić na odpowiedniego. Są tacy i tacy. I znam jeden i drugi przykład księdza ze swojego życia.

No właśnie i to samo porównanie (do wynajęcia strojnej sali) uważam za niegodne i niestosowne w kontekście Domu Bożego. Mógł to sobie darować. Ale nie chce już mi się o tym pisać, ani myśleć.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-18 o 22:15
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 15:35   #2767
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dobra dziewczyny mam pytanie: jak jest z dostaniem się do tych poradni rodzinnych?
Dzwoniłam przed chwilą pod numer podany na jednej ze stron internetowych w celu zapytania się czy do takiej poradni się trzeba zapisać czy po prostu przyjść. W ramach odpowiedzi na to moje grzeczne pytanie pani po drugiej stronie słuchawki opryskliwie stwierdziła, że do poradni sa kolejki i ludzie tam czekają (bo sa okropne kolejki) i że do końca kwietnia to ja tego na pewno nie załatwię- uzasadnienie: bo są kolejki i do poradni trzeba przyjść w PEWNYCH odstępach czasu [w domyśle "nie zrobisz tego w 3 tygodnie i musisz iśc do tej samej]. Za to poleca mi odpłatny kurs załatwiający 2 z 3 spotkań.
Stąd moje pytanie- perfidna propaganda czy faktycznie tak jest?

(od razu informuję, że przyjście dużo wczesniej i zaklepanie kolejki odpada, przy pracy do 17)
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 20:13   #2768
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Ja byłam na kursie weekendowym i wtedy faktycznie do poradni szliśmy tylko jeden raz. Przy każdym Kościele są takie poradnie i nie powinnaś mieć problemu by jakąś znaleźć. My byliśmy w Prokocimiu przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady- nie polecam tej poradni gdyż kobieta jest nawiedzona i nie wie co mówi. Nie umawialiśmy wcale- po prostu przyszliśmy i od razu nas przyjęła.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 21:21   #2769
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny mam pytanie: jak jest z dostaniem się do tych poradni rodzinnych?
Dzwoniłam przed chwilą pod numer podany na jednej ze stron internetowych w celu zapytania się czy do takiej poradni się trzeba zapisać czy po prostu przyjść. W ramach odpowiedzi na to moje grzeczne pytanie pani po drugiej stronie słuchawki opryskliwie stwierdziła, że do poradni sa kolejki i ludzie tam czekają (bo sa okropne kolejki) i że do końca kwietnia to ja tego na pewno nie załatwię- uzasadnienie: bo są kolejki i do poradni trzeba przyjść w PEWNYCH odstępach czasu [w domyśle "nie zrobisz tego w 3 tygodnie i musisz iśc do tej samej]. Za to poleca mi odpłatny kurs załatwiający 2 z 3 spotkań.
Stąd moje pytanie- perfidna propaganda czy faktycznie tak jest?

(od razu informuję, że przyjście dużo wczesniej i zaklepanie kolejki odpada, przy pracy do 17)
Ja mogę polecić poradnię na Dębnikach. Spotkania są w czwartki o 17.30, ale lepiej zadzwonić wcześniej i upewnić się czy pani np. nie jest chora i będzie Kolejki rzeczywiście są, ale jeśli nadal jest ta sama pani, to raczej stara się wszystkich przyjąć, w miarę możliwości. Jeśli jest szansa, to niech chociaż jedno z Was przyjdzie choć 15 min wcześniej i zajmie kolejkę My mieliśmy to załatwione w 2 spotkania
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 09:17   #2770
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny mam pytanie: jak jest z dostaniem się do tych poradni rodzinnych?
Dzwoniłam przed chwilą pod numer podany na jednej ze stron internetowych w celu zapytania się czy do takiej poradni się trzeba zapisać czy po prostu przyjść. W ramach odpowiedzi na to moje grzeczne pytanie pani po drugiej stronie słuchawki opryskliwie stwierdziła, że do poradni sa kolejki i ludzie tam czekają (bo sa okropne kolejki) i że do końca kwietnia to ja tego na pewno nie załatwię- uzasadnienie: bo są kolejki i do poradni trzeba przyjść w PEWNYCH odstępach czasu [w domyśle "nie zrobisz tego w 3 tygodnie i musisz iśc do tej samej]. Za to poleca mi odpłatny kurs załatwiający 2 z 3 spotkań.
Stąd moje pytanie- perfidna propaganda czy faktycznie tak jest?

(od razu informuję, że przyjście dużo wczesniej i zaklepanie kolejki odpada, przy pracy do 17)
My byliśmy faktycznie na 3 spotkaniach ale w grudniu (parafia św. Józef nie polecam). Zero ludzi, ale Pani która tam przyjmuje mówiła, że od marca zaczynają się kolejki bo robi się sezon. Mówiła, że w kwiecień -czerwiec kolejki ustawiają się od 15:/ Generalnie tutaj nie trzeba się umawiać, ale w takim razie nie masz czasu na kolejki a raczej możliwości , to poszukaj takiej poradni z rezerwacją miejsca, trudno najwyższej poczekasz. Nie ma obowiązku chodzenia do tej samej poradni, ale jest tylko takie zalecenie (taka kartka przynajmniej wisi u mnie w poradni).
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 14:57   #2771
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

A gdzie mozna znaleźć informację w której poradni jest rezerwacja, a w której nie? Ja dostalam tylko kartke z wykazem, żadnych telefonów- jakby ktoraś mi pomogla, bedę baaaardzo wdzięczna
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 20:02   #2772
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Popatrz może najbliżej siebie co masz, i wejdź na stronę internetową danej parafii, tam szukaj poradni i pewnie będziesz miała informację co i jak łącznie z num telefonu.
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 18:41   #2773
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dziewczyny umawiacie się na próbny makijaz ślubny
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 20:31   #2774
st95lp
Raczkowanie
 
Avatar st95lp
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 134
GG do st95lp
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny umawiacie się na próbny makijaz ślubny
Ja na pewno bedę robić
__________________
~taK zwYczaJnie..Po swOjemu..Na prZeKóR wszystKim..i wsZystKiemu~
st95lp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 21:50   #2775
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny mam pytanie: jak jest z dostaniem się do tych poradni rodzinnych?
Dzwoniłam przed chwilą pod numer podany na jednej ze stron internetowych w celu zapytania się czy do takiej poradni się trzeba zapisać czy po prostu przyjść. W ramach odpowiedzi na to moje grzeczne pytanie pani po drugiej stronie słuchawki opryskliwie stwierdziła, że do poradni sa kolejki i ludzie tam czekają (bo sa okropne kolejki) i że do końca kwietnia to ja tego na pewno nie załatwię- uzasadnienie: bo są kolejki i do poradni trzeba przyjść w PEWNYCH odstępach czasu [w domyśle "nie zrobisz tego w 3 tygodnie i musisz iśc do tej samej]. Za to poleca mi odpłatny kurs załatwiający 2 z 3 spotkań.
Stąd moje pytanie- perfidna propaganda czy faktycznie tak jest?

(od razu informuję, że przyjście dużo wczesniej i zaklepanie kolejki odpada, przy pracy do 17)
Niezła bzdura Polecam Ci (i wszystkim Krakowiankom, które mają to przed sobą) poradnię na Salwatorze. Czynna w poniedziałki od 17. Wchodzi się, jest 5 minut (dosłownie PIĘĆ MINUT) rozmowy o istocie poradni i pani podbija wszystkie trzy pieczątki zero moralizowania, rysowania wykresów... Bardzo po ludzku i ekspresowo Z tego co wiem, to zawsze to wygląda w ten sposób. Nie trzeba się umawiać, ale gdybyście mieli być dużo później niż o 17 to warto zadzwonić z informacją, żeby pani nie zamknęła przed Waszym przyjściem

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny umawiacie się na próbny makijaz ślubny
Na 100% tak prawdopodobnie w dniu odbioru sukni, wtedy też pójdę na próbną fryzurę i odbierając suknię zobaczę, czy to wszystko do siebie pasuje.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 07:20   #2776
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez st95lp Pokaż wiadomość
Ja na pewno bedę robić
koniecznie
prawdopodobnie wtedy kiedy bedziemy miec sesje narzeczeńska
bede widziala na ile makijaz jest fotograficzny, potem jaka imprezka i zobaczymy ile sie trzyma chociaz makijazystki i tak juz nie zminie
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 07:42   #2777
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Niezła bzdura Polecam Ci (i wszystkim Krakowiankom, które mają to przed sobą) poradnię na Salwatorze. Czynna w poniedziałki od 17. Wchodzi się, jest 5 minut (dosłownie PIĘĆ MINUT) rozmowy o istocie poradni i pani podbija wszystkie trzy pieczątki zero moralizowania, rysowania wykresów... Bardzo po ludzku i ekspresowo Z tego co wiem, to zawsze to wygląda w ten sposób. Nie trzeba się umawiać, ale gdybyście mieli być dużo później niż o 17 to warto zadzwonić z informacją, żeby pani nie zamknęła przed Waszym przyjściem
Uff, wielkie dzięki za odpowiedź i informację. W takim razie wybierzemy się na Salwator.
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 07:56   #2778
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Niezła bzdura Polecam Ci (i wszystkim Krakowiankom, które mają to przed sobą) poradnię na Salwatorze. Czynna w poniedziałki od 17. Wchodzi się, jest 5 minut (dosłownie PIĘĆ MINUT) rozmowy o istocie poradni i pani podbija wszystkie trzy pieczątki zero moralizowania, rysowania wykresów... Bardzo po ludzku i ekspresowo Z tego co wiem, to zawsze to wygląda w ten sposób. Nie trzeba się umawiać, ale gdybyście mieli być dużo później niż o 17 to warto zadzwonić z informacją, żeby pani nie zamknęła przed Waszym przyjściem

.
Masz na myśli Parafię Najświetszego Salwatora na ul. Kościuszki? Zbierałaś tam pieczątki w tym roku? Orientujesz się czy Pani przyjmuje określoną ilość par?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463

Edytowane przez sugarfree87
Czas edycji: 2013-03-25 o 07:59
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 11:02   #2779
ElkaMakeUp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 211
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny umawiacie się na próbny makijaz ślubny
Ja jako wizażysta uważam że makijaż próbny jest wręcz koniecznością. Każdy indywidualnie podchodzi do makijażu. Jedna osoba nie maluje się na co dzień inna bez makijażu nie wychodzi z domu, co za tym idzie intensywność, kolorystyka czy styl makijażu to sprawa dużej dyskusji. Pani młoda ma czuć się w makijażu dobrze, swobodnie i pięknie.
Warto więc go wykonać i wykorzystać na jakąś inną okazję np moje klientki bardzo często malują się na wieczór panieński lub sesję narzeczeńską, okazji jest wiele
ElkaMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 11:17   #2780
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez ElkaMakeUp Pokaż wiadomość
Ja jako wizażysta uważam że makijaż próbny jest wręcz koniecznością. Każdy indywidualnie podchodzi do makijażu. Jedna osoba nie maluje się na co dzień inna bez makijażu nie wychodzi z domu, co za tym idzie intensywność, kolorystyka czy styl makijażu to sprawa dużej dyskusji. Pani młoda ma czuć się w makijażu dobrze, swobodnie i pięknie.
Warto więc go wykonać i wykorzystać na jakąś inną okazję np moje klientki bardzo często malują się na wieczór panieński lub sesję narzeczeńską, okazji jest wiele
Dokładnie, nie wyobrażam sobie nie zrobić próbnego makijażu. U mnie okazało się podczas dwóch pierwszych prób, że mamy z makijażystką zupełnie inne wizje. Dopiero przy trzecim podejściu doszłyśmy do porozumienia
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 13:00   #2781
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny umawiacie się na próbny makijaz ślubny
Ja zdecydowanie radziłabym każdej przyszłej pannie młodej zrobic makijaż próbny. Osobiście nie maluję się na codzień i nie miałam pojęcia w jakiej kolorystyce mi lepiej. Teraz już wiem
Sama umówiłam się 2 razy na makijaż przy okazji jakieś uroczystości i warto było bo już wiem jak chcę wyglądac w dzień ślubu.
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 17:38   #2782
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Masz na myśli Parafię Najświetszego Salwatora na ul. Kościuszki? Zbierałaś tam pieczątki w tym roku? Orientujesz się czy Pani przyjmuje określoną ilość par?
Tak, dokładnie tę. Byliśmy tam z narzeczonym tydzień temu i po 5 minutach luźnej gadki dostaliśmy 3 pieczątki. Pani chyba przyjmuje "do ostatniego klienta"
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 18:45   #2783
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie tę. Byliśmy tam z narzeczonym tydzień temu i po 5 minutach luźnej gadki dostaliśmy 3 pieczątki. Pani chyba przyjmuje "do ostatniego klienta"
Dzięki za cynk
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 19:31   #2784
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Co do poradni na Salwatorze: potwierdzam, możliwe załatwienie wszystkiego w 5 minut. Bardzo dziękuję za informację (;
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 20:01   #2785
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Kochane Panny Młode!
A jak z Waszymi butami?
Szczerze to ja planowałam kupić buty w kolorze kremowym. I to najlepiej takie, które będę mogła ubrać więcej niż raz.
Nie chce mieć ich na wysokim obcasie bo po 1 mój TŻ nie jest jakiś mega wysoki a po 2 musi być wygodnie a Wy jakie wybrałyście do swojej sukni? Znacie może jakieś miejca, gdzie warto zainteresować się butami?

jeszcze mam pytanie a propos biustonosza... moja sukienka ma bardzo wycięty tył. Zastanawiam się czy wszywać miski od biustonosza do sukienki czy raczej kupić taki biustonosz z zapinanym nisko tyłem... jakie Wy macie doświadczenia?
Będę wdzięczna za pomoc!

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny umawiacie się na próbny makijaz ślubny
Ja również będę umawiać się na makijaż ślubny.
Nie wiem jeszcze kiedy, bo moja makijażystka przylatuje z zagranicy. I muszę się jakoś z nią dogadać.

Trochę bałabym się go nie zrobić.
Wiem, że te makijaże, fryzjerzy nie należą do najtańszych "imprez" ale lepiej chyba w to zainwestować, żeby w najważniejszym dniu życia nie być załamanym z powodu makijażu, który nam się totalnie nie będzie podobał...

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
W naszym wypadku (kościół św. Józefa) spisany został protokół i ksiądz poinformował nas, że 1,5 tyg przed ceremonią mamy się stawić ponownie, na omówienie szczegółów. Spytałam, czy mamy dać teraz na zapowiedzi, ale powiedział, że wszystko załatwimy następnym razem i że będzie okazja do porozmawiania z siostrą od organów i siostrą od ozdabiania kościoła.
Wyszło, że zapowiedzi mieliśmy w prezencie
Ile szykować w takim razie na mszę, ile na ozdobienie kościoła (prawdę mówiąc, na tym zależy mi najmniej, a tylko my bierzemy w tym dniu ślub) i siostrze za granie? Jakieś widełki, a może ktoś konkretnie brał w tym kościele ślub?
Ja również biorę ślub u Józefa we wrześniu.
Byłabym wdzięczna za informację, ile ta przyjemność u nich kosztuje

Jak się umawiacie co do wystroju kościoła? Płacą wszystkie pary, które w tym dniu mają ślub?
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 07:42   #2786
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Ja również biorę ślub u Józefa we wrześniu.
Byłabym wdzięczna za informację, ile ta przyjemność u nich kosztuje

Jak się umawiacie co do wystroju kościoła? Płacą wszystkie pary, które w tym dniu mają ślub?
Teraz jest organista, a nie gra siostra, stawka sztywna - 100 zł. My daliśmy "co łaska" 600 zł za mszę. I rozmawialiśmy z siostrą zajmującą się ozdabianiem kościoła. Powiedziała, że standardowo pary składają się łącznie 200 zł na zdobienie. A że my tylko bierzemy teraz, więc poszło 200 zł. Stawki z zeszłego tygodnia. Polecam iść w ciągu dnia jak kancelaria jest czynna rano i spokojnie pozałatwiać wszystko bo każda z osób jest dostępna, a tak to musisz czatować przed mszą jakąś i na organistę i siostrę zakrystiankę.
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 21:46   #2787
Weselny Styl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

spam

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2013-04-08 o 10:38
Weselny Styl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 08:13   #2788
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

wow nawet nie wiedziałam ,że są takie atrakcje ;O Super opcja ale ciekawe jak cenowo wyglądają takie przyjemności??
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 09:01   #2789
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Mam pytanie, do dziewczyn które robiły nauki u Józefa, gdzieś czytałam, że jak robi się nauki weekendowe to nie trzeba już iść do poradni, bo to jest już tak jakby zaliczone w obrębie nauk, prawda to ?
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 19:05   #2790
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

reklama na forum jest płatna.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 14:48:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.