Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-15, 22:06   #1
Topik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4

Blizny potrądzikowe


Cześć,
mam problem z bliznami po trądzikowych stanach ropnych na czole i chciałbym się ich pozbyć, stąd moje pytanie:
czy stosowanie jednocześnie mydła siarkowego(do oczyszczania skóry przed peelingiem), żelu do peelingu i acne derm mogą dać widoczny efekt?

Może wydać wam się to śmieszne ale jestem (ubolewającym) chłopakiem : (

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi ;-)
Topik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 11:14   #2
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cześć, witam Cię cieplutko
Co do tego co napisałeś, to ja nie mam pojęcia, bo stosowałam zupełnie coś innego. Miałam baardzo dużo blizn na rękach (na ramionach, przedramieniach, nadgarstkach) po uczuleniu z dzieciństwa. Jakoś w wieku nastoletnim te blizny zaczęły mi przeszkadzać, choć przypudrowywałam je i niewiele było widać. Po prostu zaczęłam stosować maść Cepan z apteki kosztuje ok.20zł. Jedyny minus tej maści to fakt, że śmierdzi cebulą, bo ma w sobie jakiś tam wyciąg z cebuli. Ja jak smarowałam ręce to czułam tę maść w ciągu dnia, niestety, ale jak pytałam koleżanek to one mówiły, że nic nie czuć (chyba nie miały powodu żeby kłamać )
Najlepiej stosować ją przynajmniej 3x dziennie, cieniutką warstwą, tak tylko, żeby dało radę się wchłonąć, na stare blizny polecam nałożenie maści na wacik, przyklejenie taśmą medyczną (czy jak sie ona tam nazywa) i chodzenie z takim czymś pół godziny dziennie.
U mnie efekty było widać duuuże, po miesiącu czy dwóch stosowania różnica była ogromna, dodatkowo opaliłam je później w wakacje. Blizny dalej są jakie są, ale to dlatego, że już mi się nie chciało smarować, bo praktycznie już nic nie widać.
Po tygodniu zauważyłbyś efekt, dlatego ja bym Ci polecała tę metodę. Nie próbowałam niczego innego, ale ostatecznie możesz się zdecydować na laserowy zabieg usuwania blizn lub po prostu wizytę u dermatologa, powinno pomóc

pozdrawiam.
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:10   #3
Topik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Blizny potrądzikowe

No tak, co do tego CEPAN'u to mam tą maść, bo też stosowałem na blizny na rękach i nodze i coś tam się rozjaśniło, tylko fakt faktem, że nie używałem jej zbyt długo i systematycznie, lecz chyba posłucham i będę się smarował podczas przerwy świątecznej i zobaczymy
Nawiasem mówiąc, to mnie też te 'blizenki' zaczęły irytować ok. rok temu, gdy właśnie wkraczałem w ten wiek, w którym częściej spoglądamy do lustra;-)
Ten pomysł z acne derm przyszedł stąd, że jest okres jesienno-zimowy, a ten krem lepiej stosować właśnie gdy promieniowanie słoneczne jest znikome, a farmaceutka całkiem go chwaliła.
Byłem u dermatologa i właśnie kończę pierwszą tubkę Differin'u i buteleczkę Zineryt'u, a na temat blizn doradziła wizytę w gabinecie medycyny estetycznej i mikrodermabrazję lub peeling glikolowy.
Dziękuję, że chociaż Ty jedyna z nielicznych mi odpowiedziałaś
Topik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:46   #4
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Blizny potrądzikowe

Jeśli chodzi o cepan to dziala...tylko wymaga cierpliwosci i systematycznosci. Nie tydzien czy dwa ale przynajmniej kilka miesiecy i to najlepiej 2 razy dziennie

Co do acnedermu to jest to lek na tradzik, a nie na blizny. I nie ma przeciwskazan by stosowac go tez latem, jako jeden z niewielu kwasow.

Mydlo siarkowe + piling + acnderm to nie najgorszy zestaw do cery z problemami, moze nieco rozjasnic jakies przebarwienia ale glebszych blizn ( jesli takie masz) to on nie usunie. Nie ma sie co ludzic

Za to jesli masz problemy z cera to przede wszystkim ja lecz by nie bylo wiecej blizn. Differin i acnederm to ogolnie dobre leki.

Differin moim zdaniem nalezy stosowac dluzej niz tubke by byl sensowny efekt -> to na pewno
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 22:46   #5
JuLynn
Przyczajenie
 
Avatar JuLynn
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny potrądzikowe

Od kilku miesięcy stosuje kwas migdałowy i efekt jest,co prawda nie od razu i nie zbyt wielki ale daję radę.Będę używać dopóki mi całkowicie zejdą a efekty widzę tylko trzeba więcej cierpliwości
JuLynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 16:16   #6
Topik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Blizny potrądzikowe

dziękuję za opowiedzi
Topik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 21:16   #7
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cepan to dziala...tylko wymaga cierpliwosci i systematycznosci. Nie tydzien czy dwa ale przynajmniej kilka miesiecy i to najlepiej 2 razy dziennie

Co do acnedermu to jest to lek na tradzik, a nie na blizny. I nie ma przeciwskazan by stosowac go tez latem, jako jeden z niewielu kwasow.

Mydlo siarkowe + piling + acnderm to nie najgorszy zestaw do cery z problemami, moze nieco rozjasnic jakies przebarwienia ale glebszych blizn ( jesli takie masz) to on nie usunie. Nie ma sie co ludzic

Za to jesli masz problemy z cera to przede wszystkim ja lecz by nie bylo wiecej blizn. Differin i acnederm to ogolnie dobre leki.

Differin moim zdaniem nalezy stosowac dluzej niz tubke by byl sensowny efekt -> to na pewno
Kochana, przepraszam, ale aboslutnie sie nie zgodze.
Kończe właśnie pólroczną kurację AD, głownie na blizny, ale rowniez na trądzik.
Jest to lek przeznaczony również na przebarwienia!!! Nawet na ulotce jest taka informacja.
AD owszem, pomaga i to bardzo. Po ok. 3 tygdniach buzia była o wiele jasniejsza, wygładzona i promienna.
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 10:56   #8
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Jest to lek przeznaczony również na przebarwienia!!! Nawet na ulotce jest taka informacja.
AD owszem, pomaga i to bardzo. Po ok. 3 tygdniach buzia była o wiele jasniejsza, wygładzona i promienna.
Tu pelna zgoda - na przebarwienia po tradziku jak najbardziej. Ladnie je rozjasnia. Szczegolnie te stosunkowo swieze.

Chyba inaczej rozumiemy blizny - jesli to sa swieze slady i przebarwienia to i owszem pomaga. Pelna zgoda - bardzo go za to lubie

Za to na tkanke bliznowa jako taka to juz nie bardzo - nie zlikwiduje bizn jako takich. Nie wyrowna powierzchni skory jesli ktos ma wypukle lub wklesle blizny. Po prostu za slabe dzialanie zluszczajace ma by sobie z wiekszymi nierownosciami poradzic.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 18:55   #9
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Tu pelna zgoda - na przebarwienia po tradziku jak najbardziej. Ladnie je rozjasnia. Szczegolnie te stosunkowo swieze.

Chyba inaczej rozumiemy blizny - jesli to sa swieze slady i przebarwienia to i owszem pomaga. Pelna zgoda - bardzo go za to lubie

Za to na tkanke bliznowa jako taka to juz nie bardzo - nie zlikwiduje bizn jako takich. Nie wyrowna powierzchni skory jesli ktos ma wypukle lub wklesle blizny. Po prostu za slabe dzialanie zluszczajace ma by sobie z wiekszymi nierownosciami poradzic.
W takim razie bardzo przepraszam. Żle zrozumiałam
Wydaje mi się, ża autor wątku mial na myśli przebarwienia. O wiele częsciej występują niż blizny
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 19:30   #10
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ża autor wątku mial na myśli przebarwienia. O wiele częsciej występują niż blizny
Czy ja wiem... tradzik zostawia jednak czesto blizny, szczegolnie jesli nie jest to pare niedoskonalosci, a powazniejszy tradzik.

Pierwszy z brzegu przyklad z internetu

quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 14:06   #11
Topik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Blizny potrądzikowe

Raczej przebarwienia, bo czegoś takiego jak ta pani ma na zdjęciu to nie mam.
Topik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 17:01   #12
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Czy ja wiem... tradzik zostawia jednak czesto blizny, szczegolnie jesli nie jest to pare niedoskonalosci, a powazniejszy tradzik.

Pierwszy z brzegu przyklad z internetu

Rozumiem,. Jenak autor wątku ma jednak przebrawienia
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 07:05   #13
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Rozumiem,. Jenak autor wątku ma jednak przebrawienia
Skad to wiemy? Bo moze cos przeoczylam

Pisze o bliznach i doradzonej wizycie w gabinecie medycyny estetyczne + peelingu kwasem glikolowym? To jednak rzecz na raczej trudniejsze rzeczy niz swieze przebarwienia.

Swoja droga po kombinacji lekow widac, ze problem z tradzikiem tez jest...wiec acne-derm na pewno nie zaszkodzi, a pomoze
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 22:39   #14
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Skad to wiemy? Bo moze cos przeoczylam

Pisze o bliznach i doradzonej wizycie w gabinecie medycyny estetyczne + peelingu kwasem glikolowym? To jednak rzecz na raczej trudniejsze rzeczy niz swieze przebarwienia.

Swoja droga po kombinacji lekow widac, ze problem z tradzikiem tez jest...wiec acne-derm na pewno nie zaszkodzi, a pomoze
Autorka sama to napisała, kilka postów wyżej.
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 14:39   #15
edyta_17_
Raczkowanie
 
Avatar edyta_17_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 78
Dot.: Blizny potrądzikowe

dziewczyny a macie sposób na takie kanaliki, dziurki(nie mylcie z porami)? potrzebuje czegoś co mi wygładzi kilka takich dziurek na buzi
edyta_17_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 11:30   #16
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: Blizny potrądzikowe

Na przebarwienia nie wiem czy pomogą te preparaty, ale na pewno ładnie zejdą Ci te plamy jeśli poddasz się laseroterapii, tutaj więcej na ten temat - http://www.marekwasiluk.pl/jak-usunac-przebarwienia/. Natomiast blizn potrądzikowych na pewno nie uda się usunąć, żadnymi kremami i maściami.
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 17:25   #17
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez edyta_17_ Pokaż wiadomość
dziewczyny a macie sposób na takie kanaliki, dziurki(nie mylcie z porami)? potrzebuje czegoś co mi wygładzi kilka takich dziurek na buzi
kwasy!
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 14:25   #18
Kiciowata
Raczkowanie
 
Avatar Kiciowata
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 95
Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć? Macie jakieś sposoby? Zostało mi trochę na bokach policzków plamy zazwyczaj widoczne przy mrozie ostrym lub gdy mega gorąco jest... a kratery mozna czymś złuszczyć?
__________________
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą"
Jantar - 04.01
Kiciowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:40   #19
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Jeśli pisząc blizny masz na myśli te zanikowe, czyli wgłębienia w strukturze skóry to musisz uzbroić się w cierpliwość. Walka z nimi to długa droga.

Powinnaś skonsultować się z dermatologiem, a jeśli chcesz, możesz spróbować pozbyć się ich w domu - polecam płyn Atrederm (na receptę).
Pomoże Ci on również w przebarwieniach, ale najpierw zachęcam Cię do poczytania o nim. Na forum jest obszerny wątek z którego dowiesz się co i jak

U mnie sprawdził się na blizny, przebarwienia potrądzikowe, jak i na sam trądzik.

Edytowane przez tekanan
Czas edycji: 2013-03-19 o 19:42 Powód: zmiana szyku zdania
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 08:06   #20
Kiciowata
Raczkowanie
 
Avatar Kiciowata
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 95
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

dzięki
__________________
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą"
Jantar - 04.01
Kiciowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 15:02   #21
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

kiedyś już bym takie wątek
polecam ci mój wpis na blogu zawiązku z tym tematem
http://swigutowa.blogspot.com/2013/0...z-walka-z.html
uważam że warto skierować się w stronę dermatologa.
jeśli masz głębokie i rozległe blizny może ci przepisać, coś na receptę z większym stężeniem i może Ci to prędzej pomoże
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:13   #22
zofiamatulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

tylko laser ale drogi
zofiamatulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 17:12   #23
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

No tak, jak już napisałem warto zasięgnąć porady dermatologa, a co do laseru to sądzę, że lepiej spróbować innymi sposobami, choćby ze względów finansowych.
Musimy pamiętać, że laser daje efekty, ale zazwyczaj nie takie, jakich oczekują ludzie za tyle pieniędzy. To już musi osądzić koleżanka, bo my nie wiemy jak bardzo głębokie są zmiany
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 09:11   #24
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez tekanan Pokaż wiadomość
No tak, jak już napisałem warto zasięgnąć porady dermatologa, a co do laseru to sądzę, że lepiej spróbować innymi sposobami, choćby ze względów finansowych.
Musimy pamiętać, że laser daje efekty, ale zazwyczaj nie takie, jakich oczekują ludzie za tyle pieniędzy. To już musi osądzić koleżanka, bo my nie wiemy jak bardzo głębokie są zmiany
zgadzam się !!!!!
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:02   #25
zagubionanatymswiecie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Hej mili. Zwracam się z błaganiem o pomoc.. Mam tłustą cerę. Od listopada zmagałam się z trądzikiem . Na początku stosowałam akcemycin plus i dalacin do tego brałam cynk. Większość trądziku zniknęło ale nadal pojawiały się ropne krostki dlatego poszłam do innej dermatolog. Zapisała mi tetraksylal 16 tab. , duac, i mieszanke maści tormentiol, clotrimazolum i jeszcze jedna maść na m. na receptę (nie pamiętam nazwy) którą wklepuje w zmiany. Zostało mi 5 tabletek tetraksylalu, trądzik znikł. Zostały czerwone plamki tam gdzie były krostki. Nie jest ich dużo , kilka na policzkach aczkolwiek bardzo mi to przeszkadza. Wszędzie czytam , że to tak łatwo nie znika i mogą się utrzymywać nawet latami. Nie jestem w stanie wyjść przez to z domu, bo nie chcę nakładać na to makijażu. Jestem załamana, czytam te fora i żyć mi się nie chce. Nie chcę chodzić do szkoły, pracy , spotykać się ze znajomymi.. Nie widzę sensu życia. Mój związek ubolewa bo cały czas jestem ponura i nic mnie nie cieszy. Co dzień jest gorzej.Mam deprechę totalną, tymbardziej czytając, że to może nie zniknąć. Napiszcie coś proszę co wiecie na ten temat. Czy coś może pomóc? Kwasy aha , maści? Czy może ta mieszkanka maści które stosuję powinna zadziałać po jakimś czasie? Na koniec czerwca mam zaklepane wakacje, tak się cieszyłam , że w końcu odpocznę a teraz boję się , że wogóle nie pojadę przez te przebarwienia których z tego co wiem nie można opalać. Błagam pomóżcie...(ew. mogę zdjęcie przesłać). Będę bardzo wdzięczna.
zagubionanatymswiecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 12:27   #26
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez zagubionanatymswiecie Pokaż wiadomość
Hej mili. Zwracam się z błaganiem o pomoc.. Mam tłustą cerę. Od listopada zmagałam się z trądzikiem . Na początku stosowałam akcemycin plus i dalacin do tego brałam cynk. Większość trądziku zniknęło ale nadal pojawiały się ropne krostki dlatego poszłam do innej dermatolog. Zapisała mi tetraksylal 16 tab. , duac, i mieszanke maści tormentiol, clotrimazolum i jeszcze jedna maść na m. na receptę (nie pamiętam nazwy) którą wklepuje w zmiany. Zostało mi 5 tabletek tetraksylalu, trądzik znikł. Zostały czerwone plamki tam gdzie były krostki. Nie jest ich dużo , kilka na policzkach aczkolwiek bardzo mi to przeszkadza. Wszędzie czytam , że to tak łatwo nie znika i mogą się utrzymywać nawet latami. Nie jestem w stanie wyjść przez to z domu, bo nie chcę nakładać na to makijażu. Jestem załamana, czytam te fora i żyć mi się nie chce. Nie chcę chodzić do szkoły, pracy , spotykać się ze znajomymi.. Nie widzę sensu życia. Mój związek ubolewa bo cały czas jestem ponura i nic mnie nie cieszy. Co dzień jest gorzej.Mam deprechę totalną, tymbardziej czytając, że to może nie zniknąć. Napiszcie coś proszę co wiecie na ten temat. Czy coś może pomóc? Kwasy aha , maści? Czy może ta mieszkanka maści które stosuję powinna zadziałać po jakimś czasie? Na koniec czerwca mam zaklepane wakacje, tak się cieszyłam , że w końcu odpocznę a teraz boję się , że wogóle nie pojadę przez te przebarwienia których z tego co wiem nie można opalać. Błagam pomóżcie...(ew. mogę zdjęcie przesłać). Będę bardzo wdzięczna.

Piszesz, że zmagasz się z trądzikiem od listopada, czyli stosunkowo nie minęło jeszcze dużo czasu. To dobrze.
Musisz wiedzieć, że trądzik to straszna choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Dobrze, że skierowałaś się od razu do dermatologa, bo musisz wiedzieć, że zła pielęgnacja (np. brak nawilżania) i wyciskanie zmian prowadzi do pogorszenia stanu, powstawania ciężko schodzących przebarwień (różnego koloru plamy) i blizn zanikowych (dziurki w strukturze skóry).

Z wypowiedzi osób na forum i nie tylko pojawia się obraz dermatologów trochę niedouczonych, niewrażliwych na krzywdę osób zmagających się z trądzikiem. Zazwyczaj bywa to tak, że przepisują te same maści, tabletki. Z Twojego opisu wnioskuję to samo.

Ja, z mojego punktu widzenia zalecam Ci przeczytać o retionoidach, czyli silnym lekom przeciwtrądzikowym - np. Atrederm, czyli płyn powodujący złuszczanie skóry, działający na przyczyny trądziku, walczący z przebarwieniami, bliznami. Jest to lek na receptę, także musisz zapytać o niego dermatologa. Polecam, bo zadziałał na mnie, dużo osób go chwali. Sam zmagałem się z trądzikiem długo, zanim na niego wpadłem, co doprowadziło do pogorszenia stanu mojej cery. Nie ma się co zastanawiać - musisz działać.

Moje zalecenia:
-nie wyciskaj zmian,
-przeczytaj naprawdę obszerny wątek o Atredermie na forum,
-poczytaj o filtrach, bo zaczynając stosować teraz Atrederm będziesz musiała ich używać,
-znajdź sobie dobry krem nawilżający (z mojej strony polecam Ziaja nawilżanie krem 1 KOZIE MLEKO).

I jeszcze jedno, bardzo ważne:
Z doświadczeń swoich i innych wiem, co dzieje się z psychiką, walcząc z trądzikiem. Przede wszystkim pamiętaj: TO JEST CHOROBA, nie ma się czego wstydzić, ukrywać. Nie możesz rezygnować z kontaktów z bliskimi, z chodzenia do szkoły, aktywności zawodowej - leczenie trwa długo, będziesz potrzebowała wsparcia. Większość leków najpierw powoduje pogorszenie - z każdym wysypem jest coraz lepiej
Nie rezygnuj z niczego, musisz nauczyć się cierpliwości i systematyczności, a zobaczysz efekty. Na razie jest dobrze - szybko szukasz pomocy, a to najważniejsze.

Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 10:08   #27
zagubionanatymswiecie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Dziękuję Ci za odpowiedź!! Zaczynam czytać o tym preparacie. Dermatolog poleciła mi kwasy 70%. Poszłam do dobrej kosmetyczki i zaleciła czyszczenie a później właśnie kwasy.... Co myślisz o tym? Słyszałam różne opinie na temat kwasów , złe i dobre.. Boję się , że to się pogorszy a tego już chyba nie zniosę. Myślę by po prostu czekać aż to zaniknie samo , wspomagając ewentualnie jakimiś preparatami..
zagubionanatymswiecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 11:57   #28
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

mi dermatolog o tych czerwonych plamkach powiedziała ,że one z czasem powinny zniknąć bo taka zmiana ropna coś tam robi z naczyniami krwionośnymi i to widać jako czerwoną plamkę
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 14:07   #29
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: Blizny potrądzikowe

Nie tylko laser, ale też inne zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc Ci pozbyć się blizny lub chociaż zmniejszyć jej widoczność. Zabieg musi być dobrany do typu blizny, bo inaczej nie przyniesie rezultatów. Dlatego warto poszukać dobrego specjalisty medycyny estetycznej. Więcej na temat sposobów usuwania blizn możesz znaleźć tutaj: http://uroda☠☠☠☠☠☠☠☠☠artykul/94287.html
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 14:35   #30
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Blizny potrądzikowe i czerwone plamki jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez zagubionanatymswiecie Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź!! Zaczynam czytać o tym preparacie. Dermatolog poleciła mi kwasy 70%. Poszłam do dobrej kosmetyczki i zaleciła czyszczenie a później właśnie kwasy.... Co myślisz o tym? Słyszałam różne opinie na temat kwasów , złe i dobre.. Boję się , że to się pogorszy a tego już chyba nie zniosę. Myślę by po prostu czekać aż to zaniknie samo , wspomagając ewentualnie jakimiś preparatami..
Po pierwsze - piszesz, że zmagasz się z trądzikiem i masz cerę tłustą. Jeśli pogarsza się i ciągle dzieje się coś na twarzy to należy to leczyć.

Oczywiście plamki zejdą same - będzie to trwało o wiele dłużej i być może pozostawią po sobie jakieś znaki. Tutaj nie chodzi tylko o skutki, czyli przebarwienia i blizny. Tutaj chodzi o przyczyny, czyli trądzik.

Kwasy są dobre, ludzie leczą nimi trądzik. Ja stosowałem również i one, ale przynajmniej w moim przypadku leczyły tylko przebarwienia. Atrederm leczy nie tylko przebarwienia, blizny zanikowe, ale i zwalcza przyczyny.

W tym momencie muszę dodać, że porywając się na Atrederm trzeba pamiętać o podrażnieniach, łuszczeniu i efektach po jakimś czasie.
To nie są straszne rzeczy, wystarczy wcześniej o tym poczytać.

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci Atrederm, bo retionoidy to najsilniejsze leki przeciwtrądzikowe
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.