kłótnia z mamą-kto ma rację?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 21:12   #1
123nati
Raczkowanie
 
Avatar 123nati
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 188

kłótnia z mamą-kto ma rację?:(


hej dziewczyny, dzisiaj bardzo mocno poklocilam sie z moja mama... przychodzi do niej pewna kolezanka ktora ciagle wypala jej fajki, objada nas na bezczela taki sęp, a co najlepsze bierze sobie sama fajki z paczki mamy bez pytania!! i sobie pali.. mama nieraz jak juz poszla narzekala na to ale nigdy nie umiala jej zwrocic uwagi. no to dzisiaj wpadla rano do nas, i ja zostawilam swoje papierosy, cala paczke na stole gdzie one siedzialy i wyszlam do babci. wracam to ona wychodzila i patrze na fajki i pytam spokojnie kto wypalil moje fajki, bo zostalo 5 z 20, a mama do mnie z wrzaskiem jak ja sie zachowuje.... ja oczy jak piec zlotych bo tylko zadalam pytanie... jak tamta baba juz poszla... ona zaczela mnie wyzywac od chamek prostaczek i wrednych swin icaly dzien sie do mnie nie odzywa :/ w ogole nie czaje tego, zebym ja chamsko zapytala o te fajki, a zapytalam spokojnie... i przed chwila slyszalam jak mowi do babci przez tel jak sie mnie wstydzi
123nati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 22:20   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, dzisiaj bardzo mocno poklocilam sie z moja mama... przychodzi do niej pewna kolezanka ktora ciagle wypala jej fajki, objada nas na bezczela taki sęp, a co najlepsze bierze sobie sama fajki z paczki mamy bez pytania!! i sobie pali.. mama nieraz jak juz poszla narzekala na to ale nigdy nie umiala jej zwrocic uwagi. no to dzisiaj wpadla rano do nas, i ja zostawilam swoje papierosy, cala paczke na stole gdzie one siedzialy i wyszlam do babci. wracam to ona wychodzila i patrze na fajki i pytam spokojnie kto wypalil moje fajki, bo zostalo 5 z 20, a mama do mnie z wrzaskiem jak ja sie zachowuje.... ja oczy jak piec zlotych bo tylko zadalam pytanie... jak tamta baba juz poszla... ona zaczela mnie wyzywac od chamek prostaczek i wrednych swin icaly dzien sie do mnie nie odzywa :/ w ogole nie czaje tego, zebym ja chamsko zapytala o te fajki, a zapytalam spokojnie... i przed chwila slyszalam jak mowi do babci przez tel jak sie mnie wstydzi
Uważam, że twoja matka przesadza.
Nie zostawiaj następnym razem swoich rzeczy na widoku.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:44   #3
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Dokładnie, skoro wiedziałaś, że koleżanka matki taka jest to trzeba było nie zostawiać papierosów. Tym bardziej, że fajki to ostatnio drogie rzeczy są
Mimo tego twoja mama chyba trochę przesadziła z reakcją na twoje pytanie, o ile rzeczywiście postawione było w takim tonie jak piszesz.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:50   #4
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Może wpadnijcie następnym razem do tej babki w odwiedziny i zapytajcie się, czy da Wam fajeczki do wypalenia, bo macie ochotę
Albo następnym razem powiedz, żeby się nie krępowała, jak już wypaliła 3/4 paczki, to niech wypali i resztę, ale jak do Was później wpadnie, to wypadałoby przynieść ze sobą paczkę fajek "zwrotną".
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:50   #5
Lunatynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: nie powiem
Wiadomości: 103
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

No właśnie, musiałabyś dokładnie opisać, co i w jakim tonie, bo coś czuję, że nie dopowiedziałaś wszystkiego...
Lunatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 10:06   #6
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez marysienka Pokaż wiadomość
Dokładnie, skoro wiedziałaś, że koleżanka matki taka jest to trzeba było nie zostawiać papierosów. Tym bardziej, że fajki to ostatnio drogie rzeczy są
Mimo tego twoja mama chyba trochę przesadziła z reakcją na twoje pytanie, o ile rzeczywiście postawione było w takim tonie jak piszesz.
Też się zgadzam,

TYLKO pamiętaj,że nasz komentarz WYNIKA NZ TWOJEJ OPOWIEŚCI.
Nie wiadomo jak wygląda to ze STRONY TWOJEJ MAMY.
Moze ona widziała to inaczej.Stąd taka jej reakcja a nie inna.

Idź dogadajcie się na spokojnie,wyjaśnijcie to i będzie po kłopocie

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Lunatynka Pokaż wiadomość
No właśnie, musiałabyś dokładnie opisać, co i w jakim tonie, bo coś czuję, że nie dopowiedziałaś wszystkiego...
I ja:P
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 10:36   #7
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Ja bym się uśmiechnęła i powiedziała "A to jak Pani już tą paczkę rozpoczęła, to proszę wziąć ją już do końca, a odda Pani jakoś następnym razem". Szeroki uśmiech i wyjście z pokoju.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 12:35   #8
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Nawet jeśli pytanie było w chamskim tonie to autorka miała do niego pełne prawo, to były JEJ papierosy w JEJ domu, paranoją byłoby ukrywanie rzeczy we własnym domu.
Twoja matka przesadza i dobitnie bym jej to wytknęła. + skoro uważa że to normalne niech odkupi fajki
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 12:55   #9
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

A jak bym się tym w ogóle nie przejmowała tylko zarządzała zwrotu. Wszak 15 fajek nie chodzi ulicą. My na uczelni się też bardzo często częstujemy, ale nie ma tak że opalamy jedną osobę cały czas.
Ale bym się wkurzyła na Twoim miejscu.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 13:06   #10
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, dzisiaj bardzo mocno poklocilam sie z moja mama... przychodzi do niej pewna kolezanka ktora ciagle wypala jej fajki, objada nas na bezczela taki sęp, a co najlepsze bierze sobie sama fajki z paczki mamy bez pytania!! i sobie pali.. mama nieraz jak juz poszla narzekala na to ale nigdy nie umiala jej zwrocic uwagi. no to dzisiaj wpadla rano do nas, i ja zostawilam swoje papierosy, cala paczke na stole gdzie one siedzialy i wyszlam do babci. wracam to ona wychodzila i patrze na fajki i pytam spokojnie kto wypalil moje fajki, bo zostalo 5 z 20, a mama do mnie z wrzaskiem jak ja sie zachowuje.... ja oczy jak piec zlotych bo tylko zadalam pytanie... jak tamta baba juz poszla... ona zaczela mnie wyzywac od chamek prostaczek i wrednych swin icaly dzien sie do mnie nie odzywa :/ w ogole nie czaje tego, zebym ja chamsko zapytala o te fajki, a zapytalam spokojnie... i przed chwila slyszalam jak mowi do babci przez tel jak sie mnie wstydzi
nie wiem jak było dokładnie,ale w/g twojej wypowiedzi TY masz rację,jednak nie ważne kto ma rację,ale jak przebiegła rozmowa.
ja jestem ciekawa,kto sponsoruje twój nałóg
na przyszłość nie zostawiaj papierosów na widoku,chowaj co twoje i nie dopuszczaj do podobnych sytuacji.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:00   #11
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nawet jeśli pytanie było w chamskim tonie to autorka miała do niego pełne prawo, to były JEJ papierosy w JEJ domu, paranoją byłoby ukrywanie rzeczy we własnym domu.
Twoja matka przesadza i dobitnie bym jej to wytknęła. + skoro uważa że to normalne niech odkupi fajki
Niby tak, ale skoro autorka sama najpierw napisała, że koleżanka przychodzi "na sępa" to lepiej schować papierosy i obyłoby się bez całego wątku.
Swoją drogą autorko dlaczego twoja mama nie zwróci uwagi swojej koleżance? Skoro za jej plecami na nią narzeka, ale wprost to już nie ma odwagi powiedzieć.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 17:55   #12
fatgirl91
Raczkowanie
 
Avatar fatgirl91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 110
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Hmm a ja raczej rozumiem Twoją mamę wiem, wiem nie chciałaś nic złego no ale może Twoja mama należy do tych samych osób, które cenią bardzo wysoko kulturę osobistą bo Twoje pytanie w wielu kręgach uchodziłoby za niegrzeczne
fatgirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:01   #13
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez fatgirl91 Pokaż wiadomość
Hmm a ja raczej rozumiem Twoją mamę wiem, wiem nie chciałaś nic złego no ale może Twoja mama należy do tych samych osób, które cenią bardzo wysoko kulturę osobistą bo Twoje pytanie w wielu kręgach uchodziłoby za niegrzeczne

jak będą Cię okradać to trzeba grzecznie zapytać czy zapakować?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:13   #14
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez fatgirl91 Pokaż wiadomość
Hmm a ja raczej rozumiem Twoją mamę wiem, wiem nie chciałaś nic złego no ale może Twoja mama należy do tych samych osób, które cenią bardzo wysoko kulturę osobistą bo Twoje pytanie w wielu kręgach uchodziłoby za niegrzeczne
Niegrzeczne to było zachowanie tej kobiety i to ona jest niekultularna.
A mama autorki też dobra, tutaj miód, cud i orzeszki, a za plecami na sąsiadkę narzeka. Autorka miała rację i miała prawo się wkurzyć.
Jasne, niech chowa, niech ukrywa, to jest paranoja. Kiedy przychodzi się do ludzi w odwiedziny, to trzeba wiedzieć jak się zachować.
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:24   #15
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Ja uważam, że mama absolutnie nie miała racji, wykazała się niesamowitą hipokryzją + zwyczajnym chamstwem. Szkoda autorko, że jak zaczęła na Ciebie krzyczeć przy koleżance nie spytałaś jej, od kiedy jest taka kulturalna i chętna do dzielenia się, skoro kilka dni temu nazwała koleżankę sępem. Głośno, żeby usłyszały obie. Nie cierpię takiego zachowania - za plecami o kimś mówię źle, a jak ktoś inny zwróci mu przy mnie uwagę, to zrobię z niego świnię i chama.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:48   #16
Livvy20
Przyczajenie
 
Avatar Livvy20
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Ja bym jej powiedziała, że jeśli się nauczyła palić, to powinna nauczyć się kupować - prosta sprawa. Papierosy są drogie w dzisiejszych czasach. Następnym razem nie zostawiaj ich na stoliku przed kobietą, która wiesz sama jaka jest. A co do Twojej mamy... No, trochę przesadziła, moim zdaniem to skoro jej koleżanka, niech sama o nią "dba", a te fajki to twoja własność i już.
Livvy20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:37   #17
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

może Autorka specjalnie zostawiła swoje papierosy zeby osobiście mogła zwrócić uwagę bo jak sąsiadka wypala papierosy mamy, to jej tak jakby nic do tego, skoro mama pozwala
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:31   #18
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez 123nati Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, dzisiaj bardzo mocno poklocilam sie z moja mama... przychodzi do niej pewna kolezanka ktora ciagle wypala jej fajki, objada nas na bezczela taki sęp, a co najlepsze bierze sobie sama fajki z paczki mamy bez pytania!! i sobie pali.. mama nieraz jak juz poszla narzekala na to ale nigdy nie umiala jej zwrocic uwagi.
Mamie pogratuluj asertywności... no chyba, że ma nadmiar pieniędzy i nie ma nic przeciwko dokarmianiu pasożyta
Nie wpuściłabym do domu kogoś, kto nie ma za grosz wyczucia i kultury, wyjada zapasy i wypala cudze papierosy jak swoje własne.
A już to, że palą sobie tak obie w domu... fuuuj, współczuję wam smrodu papierosów w domu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:12   #19
Aglaia
Przyczajenie
 
Avatar Aglaia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 24
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Miałam wrażenie jakbym czytała o swojej własnej mamie. Mam na myśli szczególnie to zachowanie po zadaniu przez Ciebie pytania.

Też mi się czasami zdarza, że coś powiem albo zapytam i właśnie to okazuje się wielka obrazą dla mojej mamy i tak zaczyna się kłótnia między nami. Nie zdarza się to jakoś często, ale jak już to pełną parą - obrażanie się i nieodzywanie przez kilka dni za jedno zdanie. Zazwyczaj wszystko samo przechodzi, czasem (chociaż bardzo sporadycznie) nawet mnie przepraszała za swoje zachowanie.
Sama nie wiem, może to kwestia jej baaardzo ciężkiego charakteru albo złego dnia.

Twojej mamie zdarzało się wcześniej takie obrażalstwo?
Aglaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 06:47   #20
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Wg mnie ty nic zlego nie zrobilas to twoja mama jest pewniew wychowana, ze ma byc zawsze dla wszystkich grzeczna i mila. Ty taka nie badz. Badz asertywna. A co ta kolezanka mamy jak ona zaczela sie na ciebie wydzierac?
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 05:53   #21
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
A jak bym się tym w ogóle nie przejmowała tylko zarządzała zwrotu. Wszak 15 fajek nie chodzi ulicą. My na uczelni się też bardzo często częstujemy, ale nie ma tak że opalamy jedną osobę cały czas.
Ale bym się wkurzyła na Twoim miejscu.
A od kogo ma zarzadac zwrotu?
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:04   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

A tak w ogóle to ja nie rozumiem, co autorkę obchodzi, że jej mama pozwala wypalać swoje własne fajki Już tak abstrahując od wypalenia papierochów autorki. Może mama zwyczajnie miała dość wysłuchiwania w temacie i dała upust nerwom?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:11   #23
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: kłótnia z mamą-kto ma rację?:(

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40299644]A tak w ogóle to ja nie rozumiem, co autorkę obchodzi, że jej mama pozwala wypalać swoje własne fajki Już tak abstrahując od wypalenia papierochów autorki. Może mama zwyczajnie miała dość wysłuchiwania w temacie i dała upust nerwom?[/QUOTE]
Pewnie to, że musi wysłuchiwać narzekań mamy
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.