Swieta w wersji light :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-29, 18:58   #1
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037

Swieta w wersji light :)


czy znacie jakies nieskokaloryczne przepisy na zdrowe ciasta i salatki? lub inne potrawy wielkanocne? wiem, ze najwazniejszy jest umiar, ale boje sie ze z tym bedzie ciezko i chcialabym oszczedzic troche kalorii podczas swietowania. dlatego poszukuje jakis fajnych przepisow.
ja znalazlam w internecie dwa przepisy na sernika ( czy ktoras z Was probowala kiedys robic sernika w takiej wersji? )

Niskokaloryczny sernik z musem truskawkowym
Składniki:
Na ciasto:
- 0,5 kg sera białego 3-krotnie mielonego,
- kubek jogurtu naturalnego (bez tłuszczu),
- 1 serek homogenizowany (light jeśli znajdziecie),
- 2 jajka,
- 1/4 kostki rozpuszczonej margaryny lub masła,
- cukier waniliowy,
- 1/3 szklanki cukru (można zastąpić słodzikiem do pieczenia),
- 1 budyń waniliowy,
- łyżeczkę proszku do pieczenia.
Na mus:
- 0,5 kg truskawek (moga być mrożone),
- 1 kubek jogurtu naturalnego,
- 2 łyżki cukru lub słodziku,
- 1 galaretka truskawkowa.
Jak przyrządzić?
Ciasto:
Do wysokiego naczynia, wkładamy ser, dodajemy jogurt, serek homogenizowany, 2 żółtka (białka zostawiamy do piany), cukier lub słodzik, cukier waniliowy, budyń i proszek do pieczenia. Wszystko miksujemy na gładką masę. Masło rozpuszczamy i ostudzone dodajemy do masy i jeszcze chwilę mieszamy. Białka ubijamy na pianę z czubata łyżką cukru i również dodajemy a następnie miksujemy na wolnych obrotach żeby się wszystko ładnie połączyło. Blaszkę (kwadratową bądź okrągłą) smarujemy masłem, wlewamy masę i pieczemy w tem. 200C przez ok 30-40 min. (czas i temp. zależy od piekarnika), sprawdzając co jakiś czas konsystencję. Ciasto po upieczeniu nie powinno byc zbyt ścisłe. Ja zostawiam je do ostygnięcia w piekarniku.
Mus:
Truskawki rozmrażamy (ale żeby nie zrobiła się z nich mamałyga ) i wkładamy do wysokiego naczynia. Dodajemy cukier i jogurt i miksujemy. Mus nie powinien być zbyt rzadki ! Galaretkę rozpuszczamy w trochę mniejszej ilości wody i zostawiamy do ostygnięcia. Następnie mieszamy mus z galaretką, wylewamy na ostygnięty sernik i wkładamy do lodówki na ok 1 godz.

Smacznego

Jak podawać?
W/g innych sposobów podania mus możecie zrobić bez galaretki i wylac go pojedynczo na poszczególne kawałki jeszcze ciepłego sernika. Tak czy inaczej PYCHOTA !
Uwagi:
Ciasto może być mniej lub bardziej kaloryczne zależy ile produktów 'light' dodacie. Jest napewno ciekawą alternatywą dla normalnych serników.

zrodlo: http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=2711

a drugi to:

Sernik z morelami na kefirze
Składniki:
5 jajek, 12 dag cukru, opakowanie cukru waniliowego, 1 kg półtłustego twarogu, 250 ml kefiru, skórka z cytryny, 4 łyżki kaszy manny, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, opakowanie budyniu waniliowego, 10 dag suszonych moreli, cukier puder do posypania.

Jak przyrządzić?
Morele moczyć 30 min. w letniej wodzie. Pokroić w drobną kostkę. Żółtka oddzielić od białek, utrzeć z cukrem. Stopniowo dodawać zmielony ser, kefir, skórkę z cytryny i cukier waniliowy. Kaszę wymieszać z proszkiem do pieczenia i budyniem, wsypać do masy. Dodać morele, wymieszać. Białka ubić na sztywną pianę, delikatnie wymieszać. Piec 1 godz. w 180 st. Blacha – 26cm.

zrodlo : http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=7419

ktora wersja waszym zdaniem jest bardziej bialkowa i zdrowsza?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 22:48   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

podbijam i dolanczam kolejny przepis ktory znalazlam

ptasie mleczko

Składniki:
- 2 opakowania galaretki cytrynowej,
- puszka mleka skondensowanego lub szklanka słodkiej śmietanki.

Jak przyrządzić?
Galaretki przygotować według przepisu podanego na opakowaniu, zmniejszając o 1/3 ilość wody, po czym ostudzić. Gdy zacznie tężeć, ubijać mikserem wlewając cienkim strumieniem mleko skondensowane. Uzyskaną piankę, przypominającą wyglądem ptasie mleczko, wstawić do lodówki.

kupuje zwykle galaretki bez cukru i slodze je slodzikiem wiec chyba to nie bedzie mialo duzo kalorii? a mleko skondensowane jest kaloryczne?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 22:59   #3
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Swieta w wersji light :)

szczerze mówiąc mleko skondendowane to prawdziwa bomba kaloryczna, a te serniki niewiele różnią się przepisem od swoich odpowiedników nie-light, więc czy to takie dietetyczne to cięzko powiedzieć A tak swoją drogą wiele produktów ma w nazwie light, a węgli, tłuszczów, kalorii ( i bonusowego dodatku aspartamu i ulepszaczy) niż produkty normalne, więc chwilami lepiej ugotować lekko ale normalnie, a nie dać się zwariować manii produktów odtłuszczonych.
__________________
"...Dun Laoghaire. To tutaj w powietrzu czuje się energię, a ludzie wciąż jeszcze mają dla siebie czas. Wciąż jeszcze ze sobą rozmawiają..."

stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 07:11   #4
obsesyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: Swieta w wersji light :)

a co powiedzcie na to?)

sERNIK Z JOGURTÓW ŚRÓDZIEMNOMORSKICH

-2 duże jogurty śródziemnomorskie(np LACKPOLU)
-5jaj
-0,5 szkl oleju lub oliwy
-3/4 szkl. cukru
-1cukier waniliowy
-2 budynie waniliowe
-opakowanie biszkoptów

Białka ubijamy na sztywno, żółtka i resztę składników łączymy razem do uzyskania jednolitej masy, potem delikatnie łączymy całość z ubitym białkiem.Wykładamy tortownicę biszkoptami, wlewamy masę i pieczemy 45min w temp 170stopni


POLECAM,jest pyszny,sernik bez sera,można dodać rodzynki a po upieczeniu owoce na wierzch
obsesyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 08:18   #5
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka007 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc mleko skondendowane to prawdziwa bomba kaloryczna, a te serniki niewiele różnią się przepisem od swoich odpowiedników nie-light, więc czy to takie dietetyczne to cięzko powiedzieć A tak swoją drogą wiele produktów ma w nazwie light, a węgli, tłuszczów, kalorii ( i bonusowego dodatku aspartamu i ulepszaczy) niż produkty normalne, więc chwilami lepiej ugotować lekko ale normalnie, a nie dać się zwariować manii produktów odtłuszczonych.
Mleko skondensowane niesłodzone 131kalorii w 100 g
Mleko skondensowane słodzone 326 kalorii w 100 g

ja mowilam o tym nieslodoznym, wiec nie wydaje mi sie zeby to byla bomba kaloryczna.
hcialabym zrobic jakies ciasta bez tlustych mas, z nieduza iloscia maki.. czy to zle?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 09:56   #6
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: Swieta w wersji light :)

co do tych serników to nic light w nich nie widzę...zwykły sernik wg mnie
__________________
dzień bez uśmiechu
jest dniem straconym!!!

oreganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 14:36   #7
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Swieta w wersji light :)

Mój ulubiony sernik
Białko 6,0 g
Węglowodany 21,0 g
Tłuszcz 4,8 g
Wartość energetyczna 637 kJ = 151 kcal
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg C_n_zimno_sernik_blysk.jpg (8,7 KB, 49 załadowań)
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 14:43   #8
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Mój ulubiony sernik
Białko 6,0 g
Węglowodany 21,0 g
Tłuszcz 4,8 g
Wartość energetyczna 637 kJ = 151 kcal
E,a ja go nigdy nie lubiłam,zawsze mi przypominał bardziej taką ''piankę'' niż sernik
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 18:25   #9
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez oreganka Pokaż wiadomość
co do tych serników to nic light w nich nie widzę...zwykły sernik wg mnie
chodzi o to ze nie chce dodawac margaryny do tego sernika a tam w przepisie nie ma
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 18:25   #10
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

dubel
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 19:43   #11
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez obsesyjna Pokaż wiadomość
a co powiedzcie na to?)

sERNIK Z JOGURTÓW ŚRÓDZIEMNOMORSKICH

-2 duże jogurty śródziemnomorskie(np LACKPOLU)
(...)

POLECAM,jest pyszny,sernik bez sera,można dodać rodzynki a po upieczeniu owoce na wierzch
jeden jogurt sródziemnomorski (inaczej znany jako bałkański) ma w 100g tyle samo kalorii co 100g twarogu półtłustego, wiec redukcja to żadna To całe odchudzanie i odkalorycznianie dań to rzecz bardzo względna, na produktach light kręci sie wielki rynek, lecz w wielu przypadkach wcale nie są takie light jakby się wydawało Lepiej zachować umiar w normalnym jedzeniu, niż na siłę wszystko sobie odtłuszczać.
Atram- z leciutkich ciast polecam upiec tartę na cienkim, kruchym spodzie z ogromną ilością owoców i polewą z galaretki lub ciasto marchewkowe.
A sernik taki prawdziwy jest wg tego co czytałam najzdrowyszym z ciast (dobry twaróg to prawdziwy skarb białkowy) więc nie ma co sobie odmawiać
__________________
"...Dun Laoghaire. To tutaj w powietrzu czuje się energię, a ludzie wciąż jeszcze mają dla siebie czas. Wciąż jeszcze ze sobą rozmawiają..."

stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 20:58   #12
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka007 Pokaż wiadomość
jeden jogurt sródziemnomorski (inaczej znany jako bałkański) ma w 100g tyle samo kalorii co 100g twarogu półtłustego, wiec redukcja to żadna To całe odchudzanie i odkalorycznianie dań to rzecz bardzo względna, na produktach light kręci sie wielki rynek, lecz w wielu przypadkach wcale nie są takie light jakby się wydawało Lepiej zachować umiar w normalnym jedzeniu, niż na siłę wszystko sobie odtłuszczać.
Atram- z leciutkich ciast polecam upiec tartę na cienkim, kruchym spodzie z ogromną ilością owoców i polewą z galaretki lub ciasto marchewkowe.
A sernik taki prawdziwy jest wg tego co czytałam najzdrowyszym z ciast (dobry twaróg to prawdziwy skarb białkowy) więc nie ma co sobie odmawiać
a mi ostatnio kolezanka powiedziala ze sernik to bardzo kaloryczne ciasto, i troche sie przerazilam. wydaje mi sie ze nawet nie, ze jest zdrowe bo ma duzo bialka.
wydaje mi sie ze ten sernik z moralami na kefirze jest troszke zdrowszy, bo nie ma w nim tak jak w wielu przepisach magraryny/masla. chyba taki zrobie, bez moreli a na wierz galaretka bez cukru bo slyszalam ze bardzo dobry jest sernik z galaretka. a drugie ciasto to ptasie mleczko

zastanawialam sie tez czy zamiast sera poltlustego nie dac chudego ale boje sie ze wtedy nie wyjdzie
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:20   #13
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Swieta w wersji light :)

stokrotko jestes teraz w Dun Laoghaire??? bo ja tak....to prawda co piszesz o tym miejscu...
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:22   #14
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
zastanawialam sie tez czy zamiast sera poltlustego nie dac chudego ale boje sie ze wtedy nie wyjdzie
Nie wyjdzie. będzie za suchy, kruszący się, nie taki gęsty i aksamitny jak "połtłusty" i ogólnie nie taki jak być powinien. Przy produktach pieczonych, a w szczególności ciastach tłuszczu trochę poprostu być musi i nic nie poradzisz na to, taka specyfika tych potraw, pierogi bez mąki ani bułka bez drożdży też się nie udadzą, nie przeskoczysz.
A różnica pomiędzy twarogiem tłustym a półtłustym (piątnica) to zaledwie 29 kcal na 100g, więc żadna wielka liczba, a jakość ciasta będzie zupełnie inna, już lepiej zjeść mniej, ale naprawdę dobrego serniczka.
__________________
"...Dun Laoghaire. To tutaj w powietrzu czuje się energię, a ludzie wciąż jeszcze mają dla siebie czas. Wciąż jeszcze ze sobą rozmawiają..."

stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:27   #15
Olenia20
Raczkowanie
 
Avatar Olenia20
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: Swieta w wersji light :)

Dla mnie święta to święta i będę jadła wszystko ,co rodzinka zaserwuje ,ale w mniejszych niz zazwyczaj ilościach.Poza tym te przepisy niekoniecznie wygladaja na niskokaloryczne..
Olenia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:36   #16
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka007 Pokaż wiadomość
Nie wyjdzie. będzie za suchy, kruszący się, nie taki gęsty i aksamitny jak "połtłusty" i ogólnie nie taki jak być powinien. Przy produktach pieczonych, a w szczególności ciastach tłuszczu trochę poprostu być musi i nic nie poradzisz na to, taka specyfika tych potraw, pierogi bez mąki ani bułka bez drożdży też się nie udadzą, nie przeskoczysz.
A różnica pomiędzy twarogiem tłustym a półtłustym (piątnica) to zaledwie 29 kcal na 100g, więc żadna wielka liczba, a jakość ciasta będzie zupełnie inna, już lepiej zjeść mniej, ale naprawdę dobrego serniczka.
tez doszlam do takiego wniosku.

Cytat:
Napisane przez Olenia20 Pokaż wiadomość
Dla mnie święta to święta i będę jadła wszystko ,co rodzinka zaserwuje ,ale w mniejszych niz zazwyczaj ilościach.Poza tym te przepisy niekoniecznie wygladaja na niskokaloryczne..
u mnie jest tak , ze mieszkam sama z tata. ciasta robie glownie dla siebie, dla taty, dla przyjaciolki ktora wpadnie na pogaduchy no i dla TŻ-ta.
wiec ode mnie zalezy co bede jadla chcialabym sobie jakos urozmaicic i w swieta nie jesc serka wiejskiego i sera bialego

napewno zrobie dwie salatki - jedna jarzynowa, druga ryzowa - bede je jadla na sniadanko i obiadek
do salatek zamiast majonezu zwyklego dodam albo roslinny ( ma mniej tluszczu) albo JogoMajo - polaczenie jogurtu naturalnego i majonezu ( probowla ktoras z Was to? )

nie wiem co jeszcze pysznego sobie wymyslic

aha i czy wiecie czy zamiast np 5 jajek do sernika moge dodac 6 bialek i 3 zoltka? zeby zdrowiej bylo - czy za bardzo kombinuje?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 22:10   #17
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość

aha i czy wiecie czy zamiast np 5 jajek do sernika moge dodac 6 bialek i 3 zoltka? zeby zdrowiej bylo - czy za bardzo kombinuje?
Chyba chciałaś napisać żeby było mniej kaloryczne i zdecydowanie kombinujesz już
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 22:24   #18
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Chyba chciałaś napisać żeby było mniej kaloryczne i zdecydowanie kombinujesz już
zeby bylo mniej kalorycznie tez
bo slyszalam ze zoltka sa mniej zdrowe.

nie kombinuje juz , upieke tak jak jest w przepisie
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 08:28   #19
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
a drugie ciasto to ptasie mleczko
Mogę prosić o przepisik
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-31, 08:30   #20
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Mogę prosić o przepisik
jest wyżej, chyba o to chodzi
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 08:37   #21
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez seemore Pokaż wiadomość
jest wyżej, chyba o to chodzi
Ojej,ale ze mnie gapa
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 09:19   #22
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
zeby bylo mniej kalorycznie tez
bo slyszalam ze zoltka sa mniej zdrowe.
CAŁE JAJKO JEST ZDROWE,A WRĘCZ BARDZO BARDZO ZDROWE

cytując artykuł ze stronki zdrowie.interia.pl:
"Czy tego chcesz, czy nie, jajka muszą znaleźć się w twoim jadłospisie, bo są superzdrowe! Ostatnie badania naukowców są jednoznaczne. Jaja mają ogromne walory zdrowotne i są lekkostrawne. Dostarczają wszystkich niezbędnych aminokwasów, witamin i minerałów, szczególnie witaminy B12, ryboflawiny, witaminy E, folacyny i żelaza. Według piramidy zdrowego żywienia, jedno jajko dziennie to niezbędne minimum dla organizmu.
jajo kurze i przepiórcze100% zdrowia i potencji
1 jajo kurze = 5 jaj przepiórczych
energia 70 kcal
białka 6 g
arginina 453 mg; 375 mg (przepiórcze)
tłuszcze 5 g w tym:
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 2 g; 1,5 g (przepiórcze)
kwasy nacycone 1,5 g; 2 g
wielonienasycone 0,7 g; 0,5 g
węglowodany 0
cholesterol 210 mg; 330 mg (przepiórcze)
% dziennego zapotrzebowania przy diecie 2000 kcal
wit A 8%; 5%
wit E 6%; 0,5%
wit D 2%; 0
tiamina 2%; 5%
ryboflawina 15%; 20%
niacyna 6%; 0
wit. B6; 5%
kwas foliowy 15%; 5%
wit B12 30%; 10%
kwas pantotenowy 15%; 10%
Fosfor 6%; 10%
Magnez 2%; 1%
Żelazo 2%; 10%
Cynk 5%; 5%
Cholina 22%
Selen 30%; 45%
Luteina i zeakasantyna 165 mcg (% dzienego zapotrzebowania nie jest ustalony); 150 mcg
maksimum treści
Jajko jest produktem wyjątkowo bogatym we wszystkie składniki potrzebne organizmowi, do prawidłowego funkcjonowania, a do tego ma mało kalorii. Doskonale odchudza i podkręca przemianę materii: to zasługa białek, witamin i składników mineralnych. Jajko jest też źródłem witaminy B12, zapobiegającej depresji. Zjedzenie 2 jajek to zastrzyk witaminy E (18% dziennego zapotrzebowania), która zapobiegnie chorobom serca i ochroni skórę przed promieniami UV. Witamina A z żółtka to porcja w sam raz, aby wzmocnić rogówkę i o zmroku wyraźnie widzieć (ważne dla kierowców). Z kolei witamina D ułatwi przyswajanie wapnia z diety.
dobre dla oczu!
Zmiany degeneracyjne plamki żółtej (AMD) to choroba, która atakuje podstępnie i kończy się utratą wzroku w późnym wieku. Szczególnie upodobała sobie tych, którzy zbyt wiele czasu spędzają przed komputerem, palą papierosy i źle sie odżywiają. Jednym ze sprawdzonych sposobów zapobiegania chorobom oczu jest dieta bogata w związki potrafiące wyłapać wolne rodniki w siatkówce, naczyniach krwionośnych i neuronach oka. Należą do nich luteina i zeaksantyna obecne w żółtku. Już w diecie 25-latka powinny się one znaleźć w ilości 6-10 mg dziennie. Ostatnie wyniki badań opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wskazują, że karotenoidy z żółtka jaj są znacznie skuteczniejsze od tych pochodzących ze źródeł roślinnych czyli szpinaku czy brokułów.
zdrowe dla serca
Ostatnie badania amerykańskich naukowców prowadzone w Harwardzkiej Szkole Zdrowia Publicznego przez prof. Willeta oraz na Uniwersytecie w Arizonie rozgrzeszają jajko jako winne powstawania miażdżycy. Pokazują, że to nie cholesterol (np. z żółtka) jest przyczyną chorób serca, ale nasycone kwasy tłuszczowe, których akurat w jajku jest niewiele. Dlatego aktualnie zalecenia dla zdrowego serca mówią, by kontrolować w diecie ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, a nie jaj. Jajko zawiera lecytynę, substancję która ma zdolność rozpuszczania tłuszczu i zmniejszenia jego cząstek w krwioobiegu, a także obniżania poziomu cholesterolu we krwi.
polecane jako antydepresant
Po jajecznicy czujesz się błogo, masz przypływ sił witalnych oraz ochotę na naukę? To zasługa choliny z żółtka, związku potrzebnego do produkcji neurotransmitera acetylocholiny. Jej poziom obniża się w stresie oraz podczas intensywnej nauki i wysiłku fizycznego. Substancja ta umożliwia sprawne przewodzenie bodźców w systemie nerwowym i mózgu oraz ułatwia koncentrację i procesy zapamiętywania. Jajecznica na śniadanie przed egzaminem lub na kolację przed długą nauką, pomoże ci opanować więcej materiału w krótszym czasie."

Więc przestać w tej chwili kombinować, jajek i twarogu nie żałować sobie To wszystko poza kaloriami ma przede wszystkim składniki odżywcze, witaminy i minerały, a to się równa ZDROWIU!!!
__________________
"...Dun Laoghaire. To tutaj w powietrzu czuje się energię, a ludzie wciąż jeszcze mają dla siebie czas. Wciąż jeszcze ze sobą rozmawiają..."

stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 10:38   #23
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka007 Pokaż wiadomość
Więc przestać w tej chwili kombinować, jajek i twarogu nie żałować sobie To wszystko poza kaloriami ma przede wszystkim składniki odżywcze, witaminy i minerały, a to się równa ZDROWIU!!!
dziekuje
juz nie kombinuje
na codzien nie jem jajek ale z tego co napisalam to sa bardzo zdrowe. musze sie przelamac i do nich przekonac
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 14:17   #24
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: Swieta w wersji light :)

Ja w sumie to mam zamiar wogole nie "napasc" za bardzo na slodkosci ale juz wiem, ze na bank cos nagrzesze
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 21:10   #25
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Swieta w wersji light :)

eeee no aż tak nie dam się zwariować żeby w święta odmawiać
Zjem kawałem ciasta, sałatkę z majonezem i świat się nie zawali.
Smacznego życzę :P
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 21:53   #26
Olenia20
Raczkowanie
 
Avatar Olenia20
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: Swieta w wersji light :)

mojej mamie juz zapowiedzialam, ze jak nie bedzie mojego ulubionego ciasta to wychodzę Pyszne jedzonko sprzyja świątecznej atmosferze, na ktorej bardzo mi zależy, bo nie widzimy się w pełnym składzie za często W tym roku jednak troszkę zbastuję z objadaniem się no i juz zaplanowałam nową trasę rowerową jako alternatywę na czas niechodzenia na moją kochaną siłownię
Olenia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 06:10   #27
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Swieta w wersji light :)

Kaloryczne czy nie Jeden, dwa kawałki - a świat się przecież nie zawali i na pewno Wy też na tym nie ucierpicie Zwłaszcze biorąc pod uwagę, że większość z Was to szczupłe laski

Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 07:17   #28
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Swieta w wersji light :)

Ja mam o tyle dobrze, że nie lubie Wielkanocy od strony jedzeniowej za bardzo większą udręka byłoby dla mnie Boże Narodzenie a w szczególności Wigilia bo tamto jedzonko kocham
A ciasta? Te robione w moim domu nie należą do moich ulubionych -> nie lubię sernika, keksu, piernika... skusiłabym się na makowiec, ale pewnie mama już nie będzie w stanie tyle zrobić
Natomiast boję się bardzo: kabanosów [uwielbiaaaam ]
Ale ogolnie nie popadajmy w skrajności, do wakacji te kilka nadprogramowych przyjemnosci uda sie spalic
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 07:35   #29
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Swieta w wersji light :)

noseknosek, nawet jak na kolację zjesz 3 kawałki tych kabanosów to 5 kg nie utyjesz
Gwarantuje ci.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 07:37   #30
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Swieta w wersji light :)

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Ja mam o tyle dobrze, że nie lubie Wielkanocy od strony jedzeniowej za bardzo większą udręka byłoby dla mnie Boże Narodzenie a w szczególności Wigilia bo tamto jedzonko kocham
A ciasta? Te robione w moim domu nie należą do moich ulubionych -> nie lubię sernika, keksu, piernika... skusiłabym się na makowiec, ale pewnie mama już nie będzie w stanie tyle zrobić
Natomiast boję się bardzo: kabanosów [uwielbiaaaam ]
Ale ogolnie nie popadajmy w skrajności, do wakacji te kilka nadprogramowych przyjemnosci uda sie spalic
To ja mam jeszcze lepiej bo jedyne ciasto jakie lubie to zwykły drożdzowiec <jaki on jest w sensie kalorycznym i odzywczym?> pytam z ciekawosci, i tak nie mam zamiaru sobie odmówić paru kawałków. Chyba, ze babcia nie bedzie miala sily i nie zrobi go. Wtedy beda ciasta kupne, których akuart <z tych co moja mama kupuje> nie znosze
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.