Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 16:54   #3181
PatiYang
Raczkowanie
 
Avatar PatiYang
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 49
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Przeróżne, mnie przekonywał fakt że plastry w przeciwieństwie do tabletek nie obciążają żołądka.
Głównie to chodzi o obciążenie wątroby.
PatiYang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 17:01   #3182
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PatiYang Pokaż wiadomość
Głównie to chodzi o obciążenie wątroby.
Przez wątrobę i tak przejdzie cały syf, nie ważne czy jest z tabletek czy z plastra. Za to żołądek można oszczędzić stosując plastry.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 19:53   #3183
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Wziełam dzisiaj 4 tabletkę Naraya. Wczesniej nie stosowałam tabletek hormonalnych.

Mam własnie uczucie lekkiego drętwienia i monentami mrowienia dloni ,nadgarstków i dalszego kawalka ręki. czy to jest normalne? Zaczynam się bać. Czytałam ulotkę i tam pi9sze dwukrotnie o dretwieniu, raz tlumaczż że to jednen ze skutków ubocznych a raz że jest to powod do przerwania stosowania tabletek. Przesadzam? Organizm sie przyzwyczaja czy mam powody do obaw? Prosze niech mi ktoś szybko odpisze
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 20:03   #3184
PatiYang
Raczkowanie
 
Avatar PatiYang
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 49
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Wziełam dzisiaj 4 tabletkę Naraya. Wczesniej nie stosowałam tabletek hormonalnych.

Mam własnie uczucie lekkiego drętwienia i monentami mrowienia dloni ,nadgarstków i dalszego kawalka ręki. czy to jest normalne? Zaczynam się bać. Czytałam ulotkę i tam pi9sze dwukrotnie o dretwieniu, raz tlumaczż że to jednen ze skutków ubocznych a raz że jest to powod do przerwania stosowania tabletek. Przesadzam? Organizm sie przyzwyczaja czy mam powody do obaw? Prosze niech mi ktoś szybko odpisze
Ja po pierwszym tygodniu stosowania pamiętam, że miałam straszne skurcze łydek i też z początku myślałam, że to chodzi o ból nóg, który jest opisany w powodach do przerwania, ale nie przerwałam. Ale nigdy nic mi nie drętwiało. Może spróbuj jakoś się uspokoić i wyluzować. Przy hormonach bardzo uważnie trzeba obserwować swój organizm.
PatiYang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 21:56   #3185
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Jestem pod koniec 2 opakowania Narayi. Całe pierwsze opakowanie plamiłam non stop. Teraz jest wszystko ok, poza tym też czuję się dobrze, więc oby tak dalej.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:56   #3186
KiMi02
Raczkowanie
 
Avatar KiMi02
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
GG do KiMi02
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Biorę naray'e tak jak już prędzej pisałam 9 miesięcy, w tym miesiącu dostałam bardzo słaby okres, można powiedzieć, że było samo plamienie, ale brzuch mnie bolał mocno przez wszystkie dni "okresu". A biorę naray'e na wywołanie okresu, pierwszy raz mam takie coś odkąd zażywam tabletki. Czy są powody by się czegoś obawiać??
__________________
Pozdrowionka
Kamilka
KiMi02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 11:53   #3187
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Jeżeli była to jednorazowa sytuacja, to nie masz czym się martwić. Poczekaj na kolejne krwawienie i zaobserwuj, czy znowu się to powtórzy.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 12:43   #3188
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Odp: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Potrzebuje rady. Wczoraj zapomniałam wziac osmej tabletki,minelo ponad 12h a przedwczoraj zaszalałam z Tz;-) i nie wiem czy wystarczy wziąć pominieta i zabezpieczac się potem gumkami czy gnac do lekarza?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:22   #3189
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odp: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Yyyy... a do ulotki zajrzałaś?
8 tabletka=2 tydzień=ryzyko zerowe
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:33   #3190
KiMi02
Raczkowanie
 
Avatar KiMi02
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
GG do KiMi02
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Jeżeli była to jednorazowa sytuacja, to nie masz czym się martwić. Poczekaj na kolejne krwawienie i zaobserwuj, czy znowu się to powtórzy.


17 maja mam wizytę u ginekologa, a 18 wypada mi okres, najwyżej na wizycie powiem Pani ginekolog, a jak się znów tak powtórzy, to się z nią skontaktuje.

Dziękuję za odpowiedź
__________________
Pozdrowionka
Kamilka
KiMi02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 23:33   #3191
decayed
Raczkowanie
 
Avatar decayed
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 59
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Ja mam pytanie o tabletki Naraya Plus. Wiem, że skład maja ten sam co zwykła Naraya, ale chciałam zapytać co właściwie daje inny sposób dawkowania i na co wpływa.
decayed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 15:34   #3192
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Drętwienie i mrowienie na szczęście nie powróciło, ale mam nowy problem.

Mam uczucie jakby "bolały mnie żyły", nie całe, ale fragmenty, czasem na nodze, czasem na ręce, taki krotki, znikający szybko lekki ból. Postanowiłam to zignorować i nie panikować aczkolwiek dzisiaj obudziłam się w nocy z uczuciem ze ktoś mi tnie skórę na nodze nożem. Na szczęście przeszło. Po dokładnych oględzinach stwierdziłam ze moje żyły na ciele zrobiły się jakby bardziej widoczne.

Czy mam powody do obaw?

To moje pierwsze opakowanie tabletek anty, tabletka 10

Poza tym od 10 dni mam "okres", krew jest teraz brązowawa, ale to podobno to akurat jest normalne?

Więcej grzechów nie pamietam
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 12:00   #3193
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Drętwienie i mrowienie na szczęście nie powróciło, ale mam nowy problem.

Mam uczucie jakby "bolały mnie żyły", nie całe, ale fragmenty, czasem na nodze, czasem na ręce, taki krotki, znikający szybko lekki ból. Postanowiłam to zignorować i nie panikować aczkolwiek dzisiaj obudziłam się w nocy z uczuciem ze ktoś mi tnie skórę na nodze nożem. Na szczęście przeszło. Po dokładnych oględzinach stwierdziłam ze moje żyły na ciele zrobiły się jakby bardziej widoczne.

Czy mam powody do obaw?

To moje pierwsze opakowanie tabletek anty, tabletka 10

Poza tym od 10 dni mam "okres", krew jest teraz brązowawa, ale to podobno to akurat jest normalne?

Więcej grzechów nie pamietam
Miałam dokładnie to samo przy Yasminelle, jednak po ponad roku stosowania. W chwili obecnej nie przyjmuję już tabletek antykoncepcyjnych i nocne 'bóle' nóg i żył się skończyły. Mnie do tego jeszcze dochodziły lęki przed zatorami i zakrzepami, więc tabletki odstawiłam. A jako że mam skłonności do dziedziczenia żylaków i zakrzepów postanowiłam skończyć z tabletkami, bo lekarz rodzinny ani moja Pani ginekolog nic sobie z tego nie robili. :/ Dzisiaj żyły na nogach, które były bardzo widoczne przy stosowaniu tabletek, wręcz nawet wypukłe (coś jak żylak) zginęły. Jestem zadowolona że odstawiłam tabletki.

Edytowane przez ewkaa1314
Czas edycji: 2013-04-30 o 13:00
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 08:48   #3194
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewkaa1314 Pokaż wiadomość
Miałam dokładnie to samo przy Yasminelle, jednak po ponad roku stosowania. W chwili obecnej nie przyjmuję już tabletek antykoncepcyjnych i nocne 'bóle' nóg i żył się skończyły. Mnie do tego jeszcze dochodziły lęki przed zatorami i zakrzepami, więc tabletki odstawiłam. A jako że mam skłonności do dziedziczenia żylaków i zakrzepów postanowiłam skończyć z tabletkami, bo lekarz rodzinny ani moja Pani ginekolog nic sobie z tego nie robili. :/ Dzisiaj żyły na nogach, które były bardzo widoczne przy stosowaniu tabletek, wręcz nawet wypukłe (coś jak żylak) zginęły. Jestem zadowolona że odstawiłam tabletki.
verda , ewka1314 a miałyście robione badania podczas tych bóli nóg?
układ krzepięcia, fibrynogen, D-dimery ?
Ja zawsze robię co roku, w zimie miałam okres, gdzie przez dwa tyg bolały mnie nogi, pod kolanami / łydki / czasem w udzie i miałam obsesję, ze to zakrzepy. Miałam robione te badania , wyszły dobrze i okazało się, że to od tego, że chodziłam w mokrych butach, na boso po zimnej terakocie itd - jak zaczęłam chodzić w butach na koturnie, które nie przemakały, nosiłam klapki po domu to przestały boleć nogi, więc to nie zawsze koniecznie jest od zakrzepu...
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:37   #3195
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
verda , ewka1314 a miałyście robione badania podczas tych bóli nóg?
układ krzepięcia, fibrynogen, D-dimery ?
Ja zawsze robię co roku, w zimie miałam okres, gdzie przez dwa tyg bolały mnie nogi, pod kolanami / łydki / czasem w udzie i miałam obsesję, ze to zakrzepy. Miałam robione te badania , wyszły dobrze i okazało się, że to od tego, że chodziłam w mokrych butach, na boso po zimnej terakocie itd - jak zaczęłam chodzić w butach na koturnie, które nie przemakały, nosiłam klapki po domu to przestały boleć nogi, więc to nie zawsze koniecznie jest od zakrzepu...
Ja miałam robione tylko na układ krzepnięcia i był on trochę ponad normę. Zazwyczaj chodzę w butach na wyższej podeszwie, a w domu nigdzie się nie ruszam bez klapek, więc to na pewno nie od tego. Dochodziły mi jeszcze takie dziwne kłucia w sercu, tak że nie mogłam spać w nocy bo zwyczajnie się bałam. EKG nic nie wykazało, a lekarz zajrzał mi w oko i powiedział że jestem zdrowa jak ryba ;] Teraz nie dokuczają mi ani częste bóle głowy, ani bóle nóg, ani nawet nie kłuje mnie serce, więc domniemam że było to spowodowane właśnie przez tabletki. Zanim je dostałam Pani ginekolog zapytała tylko czy nie jestem na nic uczulona i to wszystko, żadnych badań, nawet nie zapytała o problemy z żylakami czy krzepnięciem krwi w rodzinie :/ I za każdym razem gdy mówiłam że mam już 'żylaka' na łydce pod kolanem pytała 'co ma piernik do wiatraka?' . Więc dla mnie to nie jest lekarz, bo ona nie będzie odpowiadała za to co mnie się stanie..
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:01   #3196
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
verda , ewka1314 a miałyście robione badania podczas tych bóli nóg?
układ krzepięcia, fibrynogen, D-dimery ?
Ja zawsze robię co roku, w zimie miałam okres, gdzie przez dwa tyg bolały mnie nogi, pod kolanami / łydki / czasem w udzie i miałam obsesję, ze to zakrzepy. Miałam robione te badania , wyszły dobrze i okazało się, że to od tego, że chodziłam w mokrych butach, na boso po zimnej terakocie itd - jak zaczęłam chodzić w butach na koturnie, które nie przemakały, nosiłam klapki po domu to przestały boleć nogi, więc to nie zawsze koniecznie jest od zakrzepu...
Ja miałam robione jakieś podstawowe badanie na krzepniecie przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek i było ok. Fibrynogen i D-dimery, nie tego mi nie sprawdzano, co daje takie badanie?

Jestem zmarzluch, po domu tylko w kapciach i skarpetach inaczej bym umarła z zimna. Mokre buty tez mi się zdarzają bardzo sporadycznie, zazwyczaj jeżdżę autem.

Od 3 dni biorę omega 3 (suplement diety, rozciencza krew, hormony ja sztucznie zagęszczają) i piję sok z róży(naturalne źródło witaminy C która wzmacnia żyły, dostępny w zielakach). Jest TROSZKĘ lepiej, ból jest słabszy i występuje trochę rzadziej. Doszłam do wniosku że będę to dalej stosować i poczekam do końca opakowania tabletek. Jeżeli to uczucie zniknie lub się zminimalizuje całkowicie to biorę tabsy dalej, jak nie to idę do gina po inne tabletki. Wolałabym tego uniknąć bo te poza kłopotami z układem krążenia raczej mi służą. Zobaczymy
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:00   #3197
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

hmm... no to może u Was rzeczywiście było to związane z tabletkami.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 22:37   #3198
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
hmm... no to może u Was rzeczywiście było to związane z tabletkami.
Nie mam pojęcia, ale też mi się tak wydaje, bo teraz czuję się jak nowo narodzona, aż do następnego okresu, który przed tabletkami był mega bolesny, kilka razy nawet straciłam przytomność :/
Póki co wybieram się na wizytę do chirurga naczyniowego, niech sprawdzi jak się mają moje żyły po tabletkach. W razie czego dam znać co i jak
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 08:10   #3199
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewkaa1314 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, ale też mi się tak wydaje, bo teraz czuję się jak nowo narodzona, aż do następnego okresu, który przed tabletkami był mega bolesny, kilka razy nawet straciłam przytomność :/
Póki co wybieram się na wizytę do chirurga naczyniowego, niech sprawdzi jak się mają moje żyły po tabletkach. W razie czego dam znać co i jak
Proszę napisz o rezultacie wizyty b o jestem ciekawa. Kurde nie wiem czy mam iść do gina po inne tabletki, po tych oprócz wiadomego problemu nic mi nie jest.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 10:42   #3200
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Proszę napisz o rezultacie wizyty b o jestem ciekawa. Kurde nie wiem czy mam iść do gina po inne tabletki, po tych oprócz wiadomego problemu nic mi nie jest.
Pójdę prywatnie, więc powinno to być w miarę szybko. Oczywiście dam znać co i jak. Ja teraz tabletek niestety się obawiam, więc bardzo wątpię że jeszcze kiedykolwiek do nich wrócę. Przez cały rok z yasminellkami też mi było świetnie, naprawdę, czułam się po prostu dobrze, aż tu nagle problem z bolącymi nogami.. :/ To chyba nie dla mnie.
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 10:45   #3201
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ewkaa1314 Pokaż wiadomość
Pójdę prywatnie, więc powinno to być w miarę szybko. Oczywiście dam znać co i jak. Ja teraz tabletek niestety się obawiam, więc bardzo wątpię że jeszcze kiedykolwiek do nich wrócę. Przez cały rok z yasminellkami też mi było świetnie, naprawdę, czułam się po prostu dobrze, aż tu nagle problem z bolącymi nogami.. :/ To chyba nie dla mnie.
W zasadzie ja mam zamiar przerzucić się na wkładkę jak tylko urodzę dziecko, też mnie trochę te tabletki przerażają. Z drugiej strony brak dobrej alternatywy...

Powiedz mi jeszcze czy w trakcie brania tabletek stosowałaś jakieś suplementy diety?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2013-05-05 o 10:49
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:10   #3202
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
W zasadzie ja mam zamiar przerzucić się na wkładkę jak tylko urodzę dziecko, też mnie trochę te tabletki przerażają. Z drugiej strony brak dobrej alternatywy...

Powiedz mi jeszcze czy w trakcie brania tabletek stosowałaś jakieś suplementy diety?
Brałam jakieś witaminki, oczywiście magnez, no i do tego rutinoscorbin, bo strasznie pękają mi naczynka na nogach :/
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:37   #3203
Maartha_
Raczkowanie
 
Avatar Maartha_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 37
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny !Jestem nowa w braniu tabletek i się przyłączam Jak to jest z tym braniem tabletek Naraya? pierwsze opakowanie od pierwszego dnia cyklu, a potem po 21 dniach przerwa? Byłam u ginekolog, wypisała receptę i miała kolejną pacjentkę , napisała tylko tyle, że 3 opakowania 28/28/28? Możecie mnie oświecić jak to jest ?

W sumie w ulotce jest wszystko jasne, tylko włączyła mi jeszcze Dostinex i dlatego mnie zastanawia ten jej zapis.

Edytowane przez Maartha_
Czas edycji: 2013-05-06 o 20:48
Maartha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:19   #3204
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Ja jutro kończę pierwsze opakowanie Naraya.

Plusy:
  • Poprawiła mi się cera, chociaż wcześniej tez była dobra więc to nie jest zbyt spektakularny efekt
  • Dowiedziałam sie wiele o wpływie niektórych witamin i ich braku na organizm człowieka

Minusy:
  • Od okresu cały czas mam plamienie, brzydka brązowawa krew
  • Raz wystapiło drętwienie/mrowienie w rękach i nadgarstkach
  • Od tygodnie mam jakieś wahania nastrojów i bule podbrzusza jak podczas okresu
  • Jestem bardziej głodna, ale może to siła sugestii
  • Bolą mnie żyły (chociaż suplementy zmniejszyły to uczucie ale jednak ono nie zniknęło) i niestety stały się one bardziej widoczne
W poniedziałek idę do gina pogadać o tych żyłach
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2013-05-08 o 16:42
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 18:25   #3205
szczesliwa_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

W której aptece w Lublinie można kupić tak tanią Narayę (zwykłą, nie PLUS) o której wspominacie? Ja nie znalazłam tańszej niż 30zł :/
szczesliwa_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 06:45   #3206
domi93
Przyczajenie
 
Avatar domi93
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Dziewczyny pomocy! Zostawiłam tabletki (Naraya) w domu, akurat mam zjazd na studiach, muszę pominąć 2 tabletki, będzie to miało jakieś poważne skutki? Oczywiście wiem, że ochrona zostaje przerwana, dodam, że nowy blister zaczęłam w środę. Obdzwoniłam wszystkie ambulatoria w Krakowie, nigdzie nie chcą mi wypisać, w jednej przychodni pani myślała, że chodzi mi o tabletki 72h po i po prostu na mnie nawrzeszczała Pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja I proszę nie pisać żebym przeczytała ulotkę bo takowej przy sobie nie mam.
domi93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 07:01   #3207
Agnieszka_Mata
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka_Mata
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez szczesliwa_94 Pokaż wiadomość
W której aptece w Lublinie można kupić tak tanią Narayę (zwykłą, nie PLUS) o której wspominacie? Ja nie znalazłam tańszej niż 30zł :/
na obywatelskiej jest tania apteka esculap ale nie wiem ile tam kosztuje Naraya, bo sama biorę Yasminelle - opakowanie za 35 zł
Agnieszka_Mata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 12:20   #3208
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez domi93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy! Zostawiłam tabletki (Naraya) w domu, akurat mam zjazd na studiach, muszę pominąć 2 tabletki, będzie to miało jakieś poważne skutki? Oczywiście wiem, że ochrona zostaje przerwana, dodam, że nowy blister zaczęłam w środę. Obdzwoniłam wszystkie ambulatoria w Krakowie, nigdzie nie chcą mi wypisać, w jednej przychodni pani myślała, że chodzi mi o tabletki 72h po i po prostu na mnie nawrzeszczała Pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja I proszę nie pisać żebym przeczytała ulotkę bo takowej przy sobie nie mam.
Ulotka: http://www.temapharm.com/stronadlale..._pacjentki.pdf
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:10   #3209
szczesliwa_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Dziękuję Agnieszka!
szczesliwa_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:48   #3210
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Naraya/Yasminelle/Lesinelle - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_Mata Pokaż wiadomość
na obywatelskiej jest tania apteka esculap ale nie wiem ile tam kosztuje Naraya, bo sama biorę Yasminelle - opakowanie za 35 zł
w aptece Eskulap koszt Narayi to 22zł
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.