Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5 - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 19:50   #3211
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
W jaki sposób?
Sprawdzał moje dokumenty z kursów i starzu. Wyszło na to, że pracowałam i miałam staż jednocześnie. Przyznałam że źle wpisałam w cv, oczywiście to skomentował. Powiedział że skoro mylę się w cv to nie zatrudni mnie bo w pracy też będę się mylić. Uciekłam szybko ale lipa.....Dobrze że to było dawno
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 19:54   #3212
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
idź, na kierownika z rekrutacji jest ciężko, bo to często wewnętrzne awanse
Zdaję sobie z tego sprawę, ale jeżeli będę zmuszona cofnąć się do roli sprzedawcy to wybiorę jakąś sieciówkę z możliwośćią rozwoju pracowników, a nie franczyzę, gdzie kierownikiem jest właściciel sklepu, a reszta pracowników zwykłymi sprzedawcami
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:00   #3213
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Ja sie musze wyzalic, co prawda pracy od 1,5 miesiaca nie szukam, bo wyjezdzam za jakis czas.. no ale przez 8-9 miesiecy wyslalam milion CV i mialam dwie rozmowy..

Moja kolezanka (23l albo 24l) zas, ma tylko mature, pracuje w KFC, jest to jej pierwsza praca.. a juz miala rozmowe do Playa na konsultanta i do biura podrozy..

Jak sie o tym dowiedzialam to sie zalamalam, czy ja jestem jakas nieudana? co jest nie tak? rowniez aplikowalam do tego Playa kiedys i ZERO odzewu, mimo ze mam wyzsze, mam duzo wieksze doswiadczenie bo pracowalam z klientem, do tego znam angielski a ona nie.
Wiec O CO CHODZI??? czemu nikt do mnie nie dzwonil
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:00   #3214
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę, ale jeżeli będę zmuszona cofnąć się do roli sprzedawcy to wybiorę jakąś sieciówkę z możliwośćią rozwoju pracowników, a nie franczyzę, gdzie kierownikiem jest właściciel sklepu, a reszta pracowników zwykłymi sprzedawcami
Oooo ja bym nie chciał w sieciówce. Zmiany po 12 godz, kupa ludzi i kupa pracy. Ja była kierowniczką w sklepie i robiłam wszystko to, co inni pracownicy
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:19   #3215
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Szukając dziś pracy znalazłam 2 kwiatki:

1) "Praca w Lunaparku objazdowym w Polsce Praca z zakwaterowaniem tylko wolne kobiety ze względu na Pracę w Terenie"
2) "Szukam pracy od zaraz ,mam 48 lat,kazda jedna przyjmne."



Dla mnie oczywiście nic nie ma, składam już nawet na wykładanie towaru...
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:46   #3216
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość

kurde, teraz widzę, że warto było łączyć pracę ze szkołą... mam 26 lat i pracuję od 17 roku życia bez przerwy... nie wyobrażam sobie jak można mieć 28 lat i nic na koncie
Przepraszam, ale ja też ...troszkę się dziwię.
Tj, pracuję od 15 r. życia, jako hostessa, ulotki, po pomoc biurowo -księgową, sprzedawcę teraz, a mam 22 lata. Jestem na studiach dziennych, mieszkam od gimnazjum 35 km od miasta w którym się i uczę i pracuję. Ja myślę (przepraszam, jeśli kogoś urażę) po moich badaniach z uczelni i zwykłej obserwacji moich koleżanek z roku, że to wina i studentek i ich rodziców.

Bo uważają, że ich córeczki przecież studiują, czytaj: wykonują nadboską pracę umysłową i mają zdobyć wykształcenie, którego ich rodzice nie mają lub chcą żeby miały jak oni.
I w związku z tym, rodzice reprezentują postawę, jeszcze się dziecko w życiu napracujesz itp. Tym samym, zapewne bardziej lub mniej wspierają finansowo dziecko, które mając 23-25 lat mają może 4-5 tyg. praktyk w swojej "karierze". I potem płacz, bo się nie pracowało kompletnie i w ogóle nigdzie. A jeszcze gorzej jak po jakichś studiach wymagania żółtodzioba na rynku pracy osiągają pułap dwóch tysięcy złotych.

Wierzę, że o żadnej z Was teraz nie piszę, wyrażam tylko zdanie i opinię moją, jako czynnego obserwatora.
__________________
_____________________

Edytowane przez _nouvelle_
Czas edycji: 2013-05-07 o 20:48
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:00   #3217
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale ja też ...troszkę się dziwię.
Tj, pracuję od 15 r. życia, jako hostessa, ulotki, po pomoc biurowo -księgową, sprzedawcę teraz, a mam 22 lata. Jestem na studiach dziennych, mieszkam od gimnazjum 35 km od miasta w którym się i uczę i pracuję. Ja myślę (przepraszam, jeśli kogoś urażę) po moich badaniach z uczelni i zwykłej obserwacji moich koleżanek z roku, że to wina i studentek i ich rodziców.

Bo uważają, że ich córeczki przecież studiują, czytaj: wykonują nadboską pracę umysłową i mają zdobyć wykształcenie, którego ich rodzice nie mają lub chcą żeby miały jak oni.
I w związku z tym, rodzice reprezentują postawę, jeszcze się dziecko w życiu napracujesz itp. Tym samym, zapewne bardziej lub mniej wspierają finansowo dziecko, które mając 23-25 lat mają może 4-5 tyg. praktyk w swojej "karierze". I potem płacz, bo się nie pracowało kompletnie i w ogóle nigdzie. A jeszcze gorzej jak po jakichś studiach wymagania żółtodzioba na rynku pracy osiągają pułap dwóch tysięcy złotych.

Wierzę, że o żadnej z Was teraz nie piszę, wyrażam tylko zdanie i opinię moją, jako czynnego obserwatora.

Ale taka jest prawda, niestety.....Jeszcze parę lat temu rodzice, ba cała rodzina uważała że jak ktoś studiuje to już w ogóle jest świetnie super, hiper i po co ma iść do pracy np. jako hostessa, sprzedawca, lub też pracować na słuchawkach...bo teraz powinien się skupić na studiach. Teraz osoby w klasach maturalnych w liceach czy na studiach widząc jaką mamy piękną sytuację na rynku pracy, już w klasie maturalnej szuka pracy...jeszcze 7-8 lat temu- to były wyjątki
I taka jest prawda te osoby są bardziej poszkodowane....i ja również odczuwam tego skutki. Fakt są kierunki, które bardzo utrudniają podjęcie pracy, ja np miałam tzw studia 3 in 1 (dzienne, wieczorowe i zaoczne) - i tutaj piszę o 1 kierunku, ale teraz wiem że jakbym na maxa się spięła to i jakaś praca by była możliwa, a teraz cóż.....
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 21:09   #3218
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Wypatrzyłam dziś na stronie up ogłoszenie na pracownika biurowego do szkoły nauki jazdy. Chyba jutro tam zadzwonię, tylko aż sie boję ilu będzie chetnych....
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:12   #3219
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
I taka jest prawda te osoby są bardziej poszkodowane....i ja również odczuwam tego skutki. Fakt są kierunki, które bardzo utrudniają podjęcie pracy, ja np miałam tzw studia 3 in 1 (dzienne, wieczorowe i zaoczne) - i tutaj piszę o 1 kierunku, ale teraz wiem że jakbym na maxa się spięła to i jakaś praca by była możliwa, a teraz cóż.....
Wiadomo. Kumpel mojego TŻ-ta jest na medycynie w Krakowie, a czasem dorabiał jako barman, pracował w kinie i dodatkowo jest zaangażowany w partyjnej młodzieżówce.
Mówię o studiach jakichkolwiek, może pierwszy czy drugi semestr jest trudny, ale można. Jak moja przyjaciółka: zostać cały lipiec w mieście co roku i popracować tu i ówdzie. Ciekawa jestem, jak moje znajome ze studiów sobie poradzą, bo nigdzie w życiu nie pracowały a studiuję socjologię. Myślę, że większość z nich myśli, że pracodawcy będą klękać przed ich dyplomem i brakiem czegokolwiek oprócz danych personalnych w CV.

A my tutaj, piękne, mądre, wykształcone i wyszkolone i co? I po czasie coś się znajduje!
__________________
_____________________

Edytowane przez _nouvelle_
Czas edycji: 2013-05-07 o 21:14
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:21   #3220
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Wiadomo. Kumpel mojego TŻ-ta jest na medycynie w Krakowie, a czasem dorabiał jako barman, pracował w kinie i dodatkowo jest zaangażowany w partyjnej młodzieżówce.
Mówię o studiach jakichkolwiek, może pierwszy czy drugi semestr jest trudny, ale można. Jak moja przyjaciółka: zostać cały lipiec w mieście co roku i popracować tu i ówdzie. Ciekawa jestem, jak moje znajome ze studiów sobie poradzą, bo nigdzie w życiu nie pracowały a studiuję socjologię. Myślę, że większość z nich myśli, że pracodawcy będą klękać przed ich dyplomem i brakiem czegokolwiek oprócz danych personalnych w CV.

A my tutaj, piękne, mądre, wykształcone i wyszkolone i co? I po czasie coś się znajduje!
Przypomniała mi się znajoma, która ma dyplom z socjologii (I st) i twierdzi, że nie pójdzie na obsługę wesel, bo nie po to się uczyła, żeby ludziom nadskakiwać
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:24   #3221
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Wiadomo. Kumpel mojego TŻ-ta jest na medycynie w Krakowie, a czasem dorabiał jako barman, pracował w kinie i dodatkowo jest zaangażowany w partyjnej młodzieżówce.
Mówię o studiach jakichkolwiek, może pierwszy czy drugi semestr jest trudny, ale można. Jak moja przyjaciółka: zostać cały lipiec w mieście co roku i popracować tu i ówdzie. Ciekawa jestem, jak moje znajome ze studiów sobie poradzą, bo nigdzie w życiu nie pracowały a studiuję socjologię. Myślę, że większość z nich myśli, że pracodawcy będą klękać przed ich dyplomem i brakiem czegokolwiek oprócz danych personalnych w CV.

A my tutaj, piękne, mądre, wykształcone i wyszkolone i co? I po czasie coś się znajduje!
Dokładnie, człowiek się uczy na błędach i nie pracowanie chociażby dorywczo w trakcie studiów było błędem. Na moim kierunku np były 4 grupy, tylko pierwsza była uprzywilejowana na tyle, że pierwsza zaczynała i pierwsza kończyła nawet wtedy gdy było jeszcze jasno, ja np miałam nie raz zajęcia od 7:50 do 21, z masą okienek po drodze i jak miałam wolny weekend to chciałam odpocząć, teraz z perspektywy czasu wiem że wtedy mogłam sobie nawet na ten weekend szukać pracy chociażby w sklepie, w kawiarni, wtedy walczyłam o stypendium naukowe, miałam je przez cały okres studiów...i co z tego

Podziwiam go, medycyna i praca w trakcie , musi być zdolny
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 21:26   #3222
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Przypomniała mi się znajoma, która ma dyplom z socjologii (I st) i twierdzi, że nie pójdzie na obsługę wesel, bo nie po to się uczyła, żeby ludziom nadskakiwać





Skąd ja to znam.

Kumpel, nie mający jeszcze inżyniera, twierdzi że nie po to studiuje, żeby podczas studiów być jakimś tam gównem, barmanem czy coś .

Boże, widzisz i nie grzmisz.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość

Podziwiam go, medycyna i praca w trakcie , musi być zdolny

Fakt, wariat zdolny jest. Ale też faktem jest, że mieszka z rodzicami i coś tam rzucą.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:29   #3223
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Fakt, wariat zdolny jest. Ale też faktem jest, że mieszka z rodzicami i coś tam rzucą.
ale tak czy inaczej, jest niezły
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:29   #3224
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość




Skąd ja to znam.

Kumpel, nie mający jeszcze inżyniera, twierdzi że nie po to studiuje, żeby podczas studiów być jakimś tam gównem, barmanem czy coś .

Boże, widzisz i nie grzmisz.
Bycie barmanem to bardzo fajna praca, można wiele się nauczyć, zabłysnąć na domówkach no i zarobki ok, chociażby z napiwków wiele sie nadrabia.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:31   #3225
Ol Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 143
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Melissa86
Chorobowej się nie ma. Chociaż często pracodawcy dają taki formularz do wypełnienia i tam zaznaczasz, czy chcesz dodatkowo też chorobowe, ale to wtedy chyba z własnej kieszeni, nie wiem jak to jest. A ile masz lat? Bo po 26. roku życia to na pewno jest i emerytalna i rentowa, no i zdrowotna oczywiście.
Ja dopiero w tym roku kończe 26(więc jeszcze mam 25). Nie uczę się już. Formularza żadnego nie dostałam. Więc, które nie są odprowadzane?
Ol Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:46   #3226
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 798
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Ol Ka Pokaż wiadomość
Ja dopiero w tym roku kończe 26(więc jeszcze mam 25). Nie uczę się już. Formularza żadnego nie dostałam. Więc, które nie są odprowadzane?
Może to się przyda http://msp.money.pl/wiadomosci/podat...,0,224097.html
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:53   #3227
Ol Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 143
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl
Ja już serio przeglądałam chyba ze 30 stron na ten temat Tylko kurde dziwne, że na zleceniu tyle aż tego idzie.
No ale dzięki za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez Ol Ka
Czas edycji: 2013-05-07 o 21:54
Ol Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:54   #3228
tijaaa
Raczkowanie
 
Avatar tijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 129
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dzisiaj czytałam, że nasze "kochane" Ministerstwo Pracy chce wprowadzić projekt, w którym Urząd Pracy nie będzie odprowadzał składek zdrowotnych za bezrobotnych.
I dodatkowo, po pierwszej odmowie pracy (zgodnej z wykształceniem), bezrobotny zostanie wypisany z urzędu na 4 miesiące, po drugiej odmowie na 6 miesięcy, a po 3 - na 9 miesięcy.

Polska "kochany" kraj. By żyło się lepiej?!
http://www.wiocha.pl/756135,By-zylo-sie-lepiej



Ale Polacy niestety nie mają na tyle jaj, by wyjść na ulicę i strajkować i obalić ten *** rząd!
Też o tym słyszałam. Ale skoro mamy jedną wielką dziurę budżetową, to gdzieś kasy trzeba szukać, a najłatwiej zabrać tym którzy w wielu przypadkach są już zbyt zrezygnowani żeby walczyć

Czy Polacy wyjdą strajkować... chyba nie. Bo albo mają mało ale jeszcze na tyle dużo, że boją się to stracić albo nie mają nic i brak im wiary, że cokolwiek może się zmienić. A ostatecznie jak Polacy nie będą chcieli pracować za głodowe stawki to zawsze można otworzyć wschodnią granicę ;/

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
Ale taka jest prawda, niestety.....Jeszcze parę lat temu rodzice, ba cała rodzina uważała że jak ktoś studiuje to już w ogóle jest świetnie super, hiper i po co ma iść do pracy np. jako hostessa, sprzedawca, lub też pracować na słuchawkach...bo teraz powinien się skupić na studiach. Teraz osoby w klasach maturalnych w liceach czy na studiach widząc jaką mamy piękną sytuację na rynku pracy, już w klasie maturalnej szuka pracy...jeszcze 7-8 lat temu- to były wyjątki
I taka jest prawda te osoby są bardziej poszkodowane....i ja również odczuwam tego skutki. Fakt są kierunki, które bardzo utrudniają podjęcie pracy, ja np miałam tzw studia 3 in 1 (dzienne, wieczorowe i zaoczne) - i tutaj piszę o 1 kierunku, ale teraz wiem że jakbym na maxa się spięła to i jakaś praca by była możliwa, a teraz cóż.....
Jak ja się cieszę, że rodzice od dziecka mnie uczyli, że jak coś chcę to muszę sobie na to zapracować
__________________
Jak żyć razem i nie zwariować!
http://myworldmyownm.blogspot.com/
tijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:59   #3229
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Też o tym słyszałam. Ale skoro mamy jedną wielką dziurę budżetową, to gdzieś kasy trzeba szukać, a najłatwiej zabrać tym którzy w wielu przypadkach są już zbyt zrezygnowani żeby walczyć

Czy Polacy wyjdą strajkować... chyba nie. Bo albo mają mało ale jeszcze na tyle dużo, że boją się to stracić albo nie mają nic i brak im wiary, że cokolwiek może się zmienić. A ostatecznie jak Polacy nie będą chcieli pracować za głodowe stawki to zawsze można otworzyć wschodnią granicę ;/[COLOR="Silver"]
to nasuwa mi się pytanie, po co będzie UP
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 22:01   #3230
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale ja też ...troszkę się dziwię.
Tj, pracuję od 15 r. życia, jako hostessa, ulotki, po pomoc biurowo -księgową, sprzedawcę teraz, a mam 22 lata. Jestem na studiach dziennych, mieszkam od gimnazjum 35 km od miasta w którym się i uczę i pracuję. Ja myślę (przepraszam, jeśli kogoś urażę) po moich badaniach z uczelni i zwykłej obserwacji moich koleżanek z roku, że to wina i studentek i ich rodziców.

Bo uważają, że ich córeczki przecież studiują, czytaj: wykonują nadboską pracę umysłową i mają zdobyć wykształcenie, którego ich rodzice nie mają lub chcą żeby miały jak oni.
I w związku z tym, rodzice reprezentują postawę, jeszcze się dziecko w życiu napracujesz itp. Tym samym, zapewne bardziej lub mniej wspierają finansowo dziecko, które mając 23-25 lat mają może 4-5 tyg. praktyk w swojej "karierze". I potem płacz, bo się nie pracowało kompletnie i w ogóle nigdzie. A jeszcze gorzej jak po jakichś studiach wymagania żółtodzioba na rynku pracy osiągają pułap dwóch tysięcy złotych.

Wierzę, że o żadnej z Was teraz nie piszę, wyrażam tylko zdanie i opinię moją, jako czynnego obserwatora.
Hehe, jakbym czytała o mnie i moich rodzicach sprzed 4 lat. Ledwo w porę się opamiętałam i coś zaczęłam robić, ale patrząc jak teraz sobie radzą znajomi a jak ja to mogłam nic nie robić, żadnych praktyk ani staży.

Cytat:
Napisane przez Ol Ka Pokaż wiadomość
Ja dopiero w tym roku kończe 26(więc jeszcze mam 25). Nie uczę się już. Formularza żadnego nie dostałam. Więc, które nie są odprowadzane?
Ty odprowadzasz składki:
a) obowiązkowe - emerytalną, rentową i zdrowotną
b) dobrowolne - chorobowe
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 22:05   #3231
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Ol Ka Pokaż wiadomość
Ja już serio przeglądałam chyba ze 30 stron na ten temat Tylko kurde dziwne, że na zleceniu tyle aż tego idzie.
No ale dzięki za wszystkie odpowiedzi
To jeśli nigdzie indziej nie pracujesz i na dzień dzisiejszy jesteś bezrobotna, to tak jak pisałam wcześniej, tylko chorobowego nie ma (właśnie tak jak jest w tabelce, że jest ono dobrowolne). Skoro nie dostałaś formularza to zapewne nie będziesz miała odprowadzanego chorobowego, czyli nie przysługuje Ci L4, zwolnienie na dzieci itp. No i na zleceniu nie ma urlopów.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Też o tym słyszałam. Ale skoro mamy jedną wielką dziurę budżetową, to gdzieś kasy trzeba szukać, a najłatwiej zabrać tym którzy w wielu przypadkach są już zbyt zrezygnowani żeby walczyć

Czy Polacy wyjdą strajkować... chyba nie. Bo albo mają mało ale jeszcze na tyle dużo, że boją się to stracić albo nie mają nic i brak im wiary, że cokolwiek może się zmienić. A ostatecznie jak Polacy nie będą chcieli pracować za głodowe stawki to zawsze można otworzyć wschodnią granicę ;/
Ciekawe kto w tej Polsce zostanie za kilka lat...

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
Ty odprowadzasz składki:
a) obowiązkowe - emerytalną, rentową i zdrowotną
b) dobrowolne - chorobowe
Nie ona, tylko pracodawca.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 22:11   #3232
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Nie ona, tylko pracodawca.
Ale z jej kwoty brutto Nie no, za szybko pisałam i nie wyraziłam się jasno: od kwoty brutto odprowadzane są te 3 składki obowiązkowe, natomiast na początku powinnaś zgłosić pracodawcy czy chcesz mieć odprowadzane chorobowe czy nie. Skoro tego nie zrobiłaś, to będzie tak jak Melissa mówi.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 22:22   #3233
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
Ale z jej kwoty brutto Nie no, za szybko pisałam i nie wyraziłam się jasno: od kwoty brutto odprowadzane są te 3 składki obowiązkowe, natomiast na początku powinnaś zgłosić pracodawcy czy chcesz mieć odprowadzane chorobowe czy nie. Skoro tego nie zrobiłaś, to będzie tak jak Melissa mówi.
No tak, z kwoty brutto. Ale na umowie o pracę jest tak samo. Po prostu dziwnie to zabrzmiało, że ona odprowadza, bo robi to pracodawca.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 06:55   #3234
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Witam kolejny piękny dzień. Nie pamiętam żebym kiedykolwiek miała taki kaszel jak miałam w nocy Moja choroba się przeinacza. Jestem strasznie nie wyspana i wyglądam jak widmo a mam dzisiaj rozmowę o pracę. Zaczyna mnie martwić nie to jak mi pójdzie tylko jak wyglądam. Jestem blada, mam sińce pod oczami i ten kaszel Jak mnie zobaczą to uciekną hihi.
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 07:05   #3235
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Moja mama też mi ciągle mówiła "a po co ci ta praca, masz studia, zajmij się nimi", "jeszcze się w życiu napracujesz" i inne tego typu. Ja jej nigdy nie słuchałam ale też nie pracowałam cały okres studiów. Więc mam to doświadczenie jako hostessa, ulotki, w sklepie, na kasie jako typowo dorywcze i w pracy biurowej, i praktyki za granicą związane z jednym kierunkiem studiów i praktyki związane z drugim. Wszędzie nawet na praktykach to była praca z krwi i kości ale cóż z tego. Minęło 4 miesiące szukania pracy przeze mnie i cisza. Te dorywcze prace wpisuję tylko do prac związanych stricte z handlem a tak to je pomijam.

Jednak cieszę się, że nie słuchałam mojej mamy, bo co bym wpisała teraz w cv?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 07:35   #3236
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Odradzam kłamać w CV . Są branże gdzie ludzie się znają np ; bankowość , cała branża finansowa nawet w sklepach typu reserved . Ostatnio firmy lubią dzwonić do byłych pracodawców. I to jest też przestępstwo.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:41   #3237
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez KOOL SHEN Pokaż wiadomość
Odradzam kłamać w CV . Są branże gdzie ludzie się znają np ; bankowość , cała branża finansowa nawet w sklepach typu reserved . Ostatnio firmy lubią dzwonić do byłych pracodawców. I to jest też przestępstwo.
Przestępstwem jest to, że pracodawcy dzwonią do byłych pracodawców czy kłamanie w cv?

Ja też nie radzę ściemniać, można delikatnie podkoloryzować zakres obowiązków, ale nie kłamać co do miejsca i czasu pracy.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:10   #3238
IvonaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale ja też ...troszkę się dziwię.
Tj, pracuję od 15 r. życia, jako hostessa, ulotki, po pomoc biurowo -księgową, sprzedawcę teraz, a mam 22 lata. Jestem na studiach dziennych, mieszkam od gimnazjum 35 km od miasta w którym się i uczę i pracuję. Ja myślę (przepraszam, jeśli kogoś urażę) po moich badaniach z uczelni i zwykłej obserwacji moich koleżanek z roku, że to wina i studentek i ich rodziców.

Bo uważają, że ich córeczki przecież studiują, czytaj: wykonują nadboską pracę umysłową i mają zdobyć wykształcenie, którego ich rodzice nie mają lub chcą żeby miały jak oni.
I w związku z tym, rodzice reprezentują postawę, jeszcze się dziecko w życiu napracujesz itp. Tym samym, zapewne bardziej lub mniej wspierają finansowo dziecko, które mając 23-25 lat mają może 4-5 tyg. praktyk w swojej "karierze". I potem płacz, bo się nie pracowało kompletnie i w ogóle nigdzie. A jeszcze gorzej jak po jakichś studiach wymagania żółtodzioba na rynku pracy osiągają pułap dwóch tysięcy złotych.

Wierzę, że o żadnej z Was teraz nie piszę, wyrażam tylko zdanie i opinię moją, jako czynnego obserwatora.
Zgadzam się z tym, co napisałaś, ale dla mnie to też co innego gdy ktoś nie pracuje bo nie musi, a co innego, gdy mu się nie chce.

Ja akurat nie zawsze dostawałam kasę od rodziców. Na studiach żyłam ze stypendium naukowego, byłam hostessą na promocji soków, przeprowadzałam ankiety, zbierałam podpisy pod petycjami, robiłam projekty, sprawozdania, referaty, prezentacje, pracowałam na gospodarstwie (łuskałam bób ) ale chodzi mi o to, że to było bez umowy i tego "doświadczenia" i sposobu zarabiania nie mogę uwzględnić w CV, dlatego napisałam, że moje doświadczenie jest zerowe. Nie jestem jakimś obibokiem, który czeka aż kasa spadnie z nieba. Podobno żadna praca nie hańbi, ale teraz z perspektywy czasu, widzę, że mogłam szukać i łapać się "lepszych" zajęć niż w/w.
IvonaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:20   #3239
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Za moich czasów jak studiowałam nie było prac typu telemarketing, call center. A szkoda, mogły już wtedy takie prace być. Dominowały u mnie wtedy akwizycja, ubezpieczenia za prowizję w terenie. Wogóle od czasów moich studiów wszystko się zmieniło. Teraz do sklepów chcą studentów, młode osoby. Ja jak studiowałam, to nie chcieli do sklepów studentów( przynajmniej na podkrapaciu, może w dużych miastac typu wawa było inaczej). Na rozmowie o pracę w sklepie nie raz słyszałam, pani studiuje , pani jest nie dyspozycyjna. Osoby z mojego rocznika mogą to potwierdzić.
Na magistrze czasami praca chałupnicza się trafiała. Robiłyśmy z mamą torebki na pierścionki itp. Ona kleiła je, a ja składałam i wiązałam. Tylko z tego było grosze, malutkie sumki, np 200 zł na miesiąc. I oczywiście na czarno to się robiło.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2013-05-08 o 10:25
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:53   #3240
Ol Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 143
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie. Pracodawca wziął jedynie moje dane żeby mnie zgłosić do zusu więc to nie jest chorobowa ale zdrowotna tak ? Ją już pracuje tylko chciałabym sobie obliczyć przyszła wypłatę
Ol Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.