Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 09:30   #3781
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Bolało, boli i będzie trochę boleć Nie oszukujmy się, bieganie boli

Moim zdaniem zawody sa dla ludzi którzy chcą się ścigać, wykręcać czasy, robić życiówki Niby oczywiste, tylko co ja tam robiłam
Znudziła mnie ta "wycieczka" po betonowym mieście Taka zabawa nie dla mnie, ja wolę udeptywać leśne ścieżki, śpiew ptaszków, czyste powietrze i zielony kolor Ale przebiegłam, na pewno jakaś satysfakcja jest, błysnęłam medalem przed rodzinka i na tym koniec plusów

Pogoda była ok. ( mogło być gorzej) wiał przyjemny wiaterek, słońce zachodziło często za chmury. Organizacja zawodów była na poziomie , biuro mieściło się w Pałacu Branickich, wydawanie pakietów startowych, szatnia, wszystko szło bardzo płynnie i komfortowo Na trasie 4 punkty nawadniające i chłodzące ( gąbki sporej wielkości nasączone chłodną wodą) bardzo dużo policji i chętnych do pomocy wolontariuszy.
Kibice dopisali, dzieci wystawiały rączki aby im przybić piątkę ludzie bili brawo i dopingowali okrzykami w stylu dasz radę,jesteś już blisko, zostało 2 kilomety do mety...

Ps. Rożne myśli przychodziły mi do głowy podczas biegu… od 17 km zaczęłam przeklinać jak szewc, chciałam siadać na ziemi i płakać, rzucić się pod samochód
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2013-05-13 o 09:38
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 09:43   #3782
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Ismenkusia- gratulacje
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 09:59   #3783
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Bolało, boli i będzie trochę boleć Nie oszukujmy się, bieganie boli

Moim zdaniem zawody sa dla ludzi którzy chcą się ścigać, wykręcać czasy, robić życiówki Niby oczywiste, tylko co ja tam robiłam
Znudziła mnie ta "wycieczka" po betonowym mieście Taka zabawa nie dla mnie, ja wolę udeptywać leśne ścieżki, śpiew ptaszków, czyste powietrze i zielony kolor Ale przebiegłam, na pewno jakaś satysfakcja jest, błysnęłam medalem przed rodzinka i na tym koniec plusów

Pogoda była ok. ( mogło być gorzej) wiał przyjemny wiaterek, słońce zachodziło często za chmury. Organizacja zawodów była na poziomie , biuro mieściło się w Pałacu Branickich, wydawanie pakietów startowych, szatnia, wszystko szło bardzo płynnie i komfortowo Na trasie 4 punkty nawadniające i chłodzące ( gąbki sporej wielkości nasączone chłodną wodą) bardzo dużo policji i chętnych do pomocy wolontariuszy.
Kibice dopisali, dzieci wystawiały rączki aby im przybić piątkę ludzie bili brawo i dopingowali okrzykami w stylu dasz radę,jesteś już blisko, zostało 2 kilomety do mety...

Ps. Rożne myśli przychodziły mi do głowy podczas biegu… od 17 km zaczęłam przeklinać jak szewc, chciałam siadać na ziemi i płakać, rzucić się pod samochód


podziwiam

ktore miejsce zajelas w swojej kategorii? szkoda, ze tak pozno dowiedzialam sie o tym biegu. mysle zeby za rok probowac
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 12:30   #3784
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Witam Was wszystkie serdecznie. Ja zaczęłam niedawno biegać. Kondycję miałam już jako tako wyrobiona ponieważ od dobrych 10 tygodni ćwiczę w domu siłowe i aerobowe ćwiczenia. I tu mam problem. Odkąd zaczęłam ćwiczyć (a ćwiczę 5-6 dni w tygodniu), nic nie schudłam! Co prawda widzę, że nogi są bardziej umięśnione ale ani waga nie ruszyła ani objętość w pasie, udach, ramionach (mierzę się regularnie co tydzień)! Do tego unikam cukru, staram się nie przesadzać z węglowodanami typu ziemniaki, makarony, chleb jak już to pełnoziarnisty. Białko spożywam dostatecznie dużo (przykładowo na śniadanie jajko, drugie śniadanie jogurt z otrębami z odrobiną miodu, piję maślankę...). Nie jem chipsów, paluszków (czasami ale bardzo rzadko zjem parę), pączków i ciastek. Czekoladę jem sporadycznie i jeśli już to gorzką. Przy moim wzroście 160 ważę 59 kg, być może nie jest to nadwaga ale te 5 kg przydałoby się zrzucić. Jestem przekonana, że problemem nie jest odżywianie. Czy za dużo ćwiczę być może? Proszę pomóżcie dziewczyny. Ponad 2 miesiące wyrzeczeń i ciężkiej pracy powinny dać już jakieś efekty, tym bardziej, że wcześniej prowadziłam siedzący tryb życia (praca też siedząca). Wołam o pomoc i z góry dziękuję.
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 12:32   #3785
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Która od końca ?

W maju planuje nowe zawody krótka trasa po leśnym terenie

Tu będę biegać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg woda.jpg (57,4 KB, 24 załadowań)
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2013-05-13 o 12:52
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 12:46   #3786
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Fresh Face Pokaż wiadomość
Białko spożywam dostatecznie dużo (przykładowo na śniadanie jajko, drugie śniadanie jogurt z otrębami z odrobiną miodu, piję maślankę...).
Białeczka tutaj tyle co malusi koteczek napłakusiał
To są porcyjki mniejsze niż dla przedszkolaka

Wrzucaj przez kilka dni swoją dietę do dziennika posiłków albo na potreningu.pl (trzeba się zalogować, żeby robić zrzuty do pliku) to wtedy ocenimy w czym problem bo jak na razie to dieta mi podpada
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 13:10   #3787
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Już ściągnęłam dziennik posiłków z Mr Big. Będę sprawdzać. Kurcze, myślałam, że tego białka spożywam dostatecznie :/. Ah no i zapomniałam wspomnieć że mam 35 lat. Co niektórzy sądzą, że z wiekiem metabolizm się zmniejsza, z czym nie do końca się zgadzam...Jak to jest?
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 13:27   #3788
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Metabolizm zmniejsza się głównie z powodu utraty mięśni, jak się ćwiczy, to nie jest tak bardzo odczuwalne
Ja mam kilka lat więcej a rok temu musiałam wciągać 2700 kcal, żeby utrzymać wagę (teraz nie liczę )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 13:34   #3789
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

No też tak myślałam. W każdym razie dziękuję za podpowiedź. Odezwę się po tygodniu zapisków w dzienniku.
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 15:22   #3790
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Fresh Face Pokaż wiadomość
No też tak myślałam. W każdym razie dziękuję za podpowiedź. Odezwę się po tygodniu zapisków w dzienniku.
Możesz wrzucać od razu. Wtedy dziewczyny na starcie powiedzą Ci co jest nie tak I szybciej weźmiesz się w garść
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 15:38   #3791
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

potrzebuje szybkiej rady od doswiadczonych, jem na codzien 1800kcal, 130B, 130W i reszta tluszcz ok 80g. chcialam wprowadzic w dni nietreningowe (2x tydz) taki rozklad: 110B, 110W i reszta tluszcz czyli ok 100g. co wy na to? troche mnie meczy jedzenie takiej ilosci bialka, a wolalabym nie uzywac odzywki w dni nietrenigowe. zmiany chce wprowadzic od jutra (na tym rozkladzie jestem od 6tyg, moim celem jest redukcja)
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 15:39   #3792
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Liczysz sobie zaptrzebowanie wg tego wzoru http://www.globalrph.com/schofield_equation_bmr.htm
Jak chcesz się odchudzać to odejmujesz od tej wartości 10-15%

30-35% kcal ma pochodzić z tłuszczu 1g tłuszczu =9 kcal
załóżmy, że wyszło Ci 2100 kcal czyli ok 700 kcal ma pochodzić z tłuszczu (700/9 = 77)
wychodzi około 77g tłuszczu na dobę jeśli jesteś gruszką możesz przyciąć do 70g, jeśli jabłkiem możesz dobić do 80 g
teraz białko, wyliczasz sobie 1,2- 1,8 g białka na kilogram wagi, jesli jesteś gruszką to bliżej dolnych wartości, jeśli jabłkiem i ćwiczysz siłowo może dobic nawet do 2g

białko ma 4kcal na gram więc z tych gram co Ci wyszło wyliczasz ile to kalorii, dodaje do tego co Ci wyszło z tłuszczu, odejmujesz całość od swojego zapotrzebowania i wychodzi Ci ile zostaje na węgle. Węgle również mają 4kcal na gram
Jako że został wspomniany temat diety, zadam pytanie. Ostatnio jadłam mniej więcej (nie ważę produktów, więc te wartości mogą być zawyżone/zaniżone) tak:
2116kcal, 165g białko, 51g tłuszcze, 235g węglowodany
2359kcal, 183g białko, 63g tłuszcze, 248g węglowodany
1935kcal, 121g białko, 78g tłuszcze, 176g węglowodany
2156kcal, 188g białko, 80g tłuszcze, 166g węglowodany
2243kcal, 169g białko, 108g tłuszcze, 154g węglowodany
2285kcal, 135g białko, 68g tłuszcze, 161g węglowodany
1839kcal, 138g białko, 55g tłuszcze, 188g węglowodany
2029kcal, 148g białko, 90g tłuszcze, 145g węglowodany
Wg powyższej strony moje zapotrzebowanie to 2501. Z tych wzorów obliczyłam, że powinnam spożywać ok. 110 g białka, 80g tłuszczu, a reszta to węgle, czyli ponad 300g (~320-330g) .
Jeśli chciałabym się redukować, to kalorycznie chyba w miarę OK (może być 1626 - 2376). Swoją drogą myślałam, że łatwiej mi będzie dobić do zapotrzebowania - w założeniu powyższe jedzenie miało być bez redukcji, tylko na razie takie "uporządkowanie", jadłam raczej normalnie.
Czy składniowo bardzo nieciekawie to wygląda? Powinnam ciąć białko na korzyść węglowodanów czy to wcale nie jest takie konieczne?
nolose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 15:48   #3793
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

zalezy tez co jesz, wrzuc skladniki do potreningu i zrob tu zrzut, wtedy bedzie mozna skontrolowac miske. dwa tys kcal dwom tys kcal nie rowne
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 16:54   #3794
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
(...)
Czy składniowo bardzo nieciekawie to wygląda? Powinnam ciąć białko na korzyść węglowodanów czy to wcale nie jest takie konieczne?
Na chwilę obecną to można powiedzieć, że strasznie chaotycznie to wygląda Raz tak, raz tak. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tak naprawdę ciężko określić realność tych wyliczeń skoro nie ważysz tego co zjadasz.
W zasadzie, jak masz konkretniejsze cele (redukcja), to powinnaś to ustabilizować, przyjąć konkretny rozkład i tego starać się trzymać. Wtedy zapisując wszystko jesteś w stanie kontrolować to i w odpowiednim momencie ustalić czy taki rozkład przynosi efekty, czy być może należy coś modyfikować.

Natomiast przy takim działaniu, gdzie jak sama widzisz różnice są spore, ciężko będzie Tobie określić co dobrze działa na Twój organizm, a co nie. I tym samym ciężko wtedy wnioskować czy tak naprawdę powinnaś coś ciąć czy nie.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
a ja je lubię, czuję jak mi skrzydełka po nim rosną
He he, a to ja może źle robię, bo nic nie czułam, żeby coś mi urosło

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
potrzebuje szybkiej rady od doswiadczonych, jem na codzien 1800kcal, 130B, 130W i reszta tluszcz ok 80g. chcialam wprowadzic w dni nietreningowe (2x tydz) taki rozklad: 110B, 110W i reszta tluszcz czyli ok 100g. co wy na to? troche mnie meczy jedzenie takiej ilosci bialka, a wolalabym nie uzywac odzywki w dni nietrenigowe. zmiany chce wprowadzic od jutra (na tym rozkladzie jestem od 6tyg, moim celem jest redukcja)
Dziwnie mi ten podział wygląda, zwłaszcza ten skok na 100g tłuszczu. Ale poczekaj niech Rzabba zerknie
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 18:06   #3795
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Może być taki trening na nogi:
1. Przysiady Jeffersona 15/12/10/8
2. Przysiady bułgarskie 15/12/10/8
3. Wejścia na podwyższenie jedną nogą ( w sensie że to co Zuzka robi w zwowie 63) 15/12/10/8
4. Wznosy bioder z jedną nogą w górze (również z tego zwowu) 15/12/10/8
+ łydki

czy zmienić jakoś kolejność? albo czy nie są zbyt dziwaczne te ćwiczenia?
bo chciałam zrobić w tygodniu 2 różne treningi dla nóg, jeden już mam i myślę właśnie nad drugim...
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 18:57   #3796
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Na chwilę obecną to można powiedzieć, że strasznie chaotycznie to wygląda Raz tak, raz tak. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tak naprawdę ciężko określić realność tych wyliczeń skoro nie ważysz tego co zjadasz.
W zasadzie, jak masz konkretniejsze cele (redukcja), to powinnaś to ustabilizować, przyjąć konkretny rozkład i tego starać się trzymać. Wtedy zapisując wszystko jesteś w stanie kontrolować to i w odpowiednim momencie ustalić czy taki rozkład przynosi efekty, czy być może należy coś modyfikować.

Natomiast przy takim działaniu, gdzie jak sama widzisz różnice są spore, ciężko będzie Tobie określić co dobrze działa na Twój organizm, a co nie. I tym samym ciężko wtedy wnioskować czy tak naprawdę powinnaś coś ciąć czy nie.
Właśnie zaczęłam od prób ustabilizowania tego, tzn. od zapisywania, żeby mieć przynajmniej jakiś ogląd, jak to wygląda. Myślałam, że da się mniej więcej to określić W każdym razie dziękuję za odpowiedź
nolose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 19:09   #3797
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
Właśnie zaczęłam od prób ustabilizowania tego, tzn. od zapisywania, żeby mieć przynajmniej jakiś ogląd, jak to wygląda. Myślałam, że da się mniej więcej to określić W każdym razie dziękuję za odpowiedź
No to wygląda chaotycznie póki co, masz za duże rozbieżności między poszczególnymi dniami
Przyjmij sobie konkretnie np. 2100, wylicz sobie to bwt wg tych zaleceń co cytowałaś w poprzednim poście i staraj się tego trzymać, obserwuj co się dzieje, zapisuj sobie jakieś uwagi, jak się czujesz z takim rozkładem. I po jakimś czasie takiego równego trzymania będzie można ocenić więcej.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
bo chciałam zrobić w tygodniu 2 różne treningi dla nóg, jeden już mam i myślę właśnie nad drugim...
2 treningi na nogi, szalona
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 19:23   #3798
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

jak mam jeden to mi się szybko nudzi a jak będę robić 2 na zmianę to może być ciekawie
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:17   #3799
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Póki co zapisałam swoje posiłki z wczorajszego dnia na potreningu.pl. Stronka bardzo fajna, tylko chciałabym wiedzieć jakie są moje zapotrzebowania na węglow, tłuszcze i spożywane kalorie, pogrzebie jeszcze na potreningu.pl (może przeoczyłam). No i druga rzecz, to nie ma np opcji wybrania porcji zjadanych. np. jeśli zjadłam kromkę chleba to wpisuje się 100g, albo zjadłam garść słonecznika i także wpisuje się 100 g. Być może powinnam sama to obliczać i wpisywać jako własny produkt? W każdym razie poniżej moje wczorajsze jadło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dieta_2013_05_13.jpg (54,2 KB, 33 załadowań)
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 10:22   #3800
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Fresh Face Pokaż wiadomość
Póki co zapisałam swoje posiłki z wczorajszego dnia na potreningu.pl. Stronka bardzo fajna, tylko chciałabym wiedzieć jakie są moje zapotrzebowania na węglow, tłuszcze i spożywane kalorie, pogrzebie jeszcze na potreningu.pl (może przeoczyłam). No i druga rzecz, to nie ma np opcji wybrania porcji zjadanych. np. jeśli zjadłam kromkę chleba to wpisuje się 100g, albo zjadłam garść słonecznika i także wpisuje się 100 g. Być może powinnam sama to obliczać i wpisywać jako własny produkt? W każdym razie poniżej moje wczorajsze jadło.
Te wartości jak najbardziej można zmienić, jednak jest różnica czy zjadłaś 30g czy 130 i to co podałaś jest niemiarodajne.
Tutaj obliczasz zapotrzebowanie http://www.globalrph.com/schofield_equation_bmr.htm
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:42   #3801
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

ćwiczę od lutego na zmianę chodakowska,jillian,melb, brazil posladki, i problem mam taki ze pieknie wysmukliła się talia spadlo pare cm,ale dol czyli biodra,uda kolano pozostało takie samo,a chcialabym je wyszczuplic gdzie robię błąd? proszę o pomoc...dodam ze mam figure kobieca wiec wiem ze patyczakiem nie będę i biodra zostaną,ale chciałabym wyszczuplic te miejsca a może ćwiczę złe cwiczenia
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 10:51   #3802
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Odp: Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Fresh Face Pokaż wiadomość
Póki co zapisałam swoje posiłki z wczorajszego dnia na potreningu.pl. Stronka bardzo fajna, tylko chciałabym wiedzieć jakie są moje zapotrzebowania na węglow, tłuszcze i spożywane kalorie, pogrzebie jeszcze na potreningu.pl (może przeoczyłam). No i druga rzecz, to nie ma np opcji wybrania porcji zjadanych. np. jeśli zjadłam kromkę chleba to wpisuje się 100g, albo zjadłam garść słonecznika i także wpisuje się 100 g. Być może powinnam sama to obliczać i wpisywać jako własny produkt? W każdym razie poniżej moje wczorajsze jadło.
Jak już wpiszesz i dodasz produkt, to wtedy klikasz na te 100 i można edytować


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 11:48   #3803
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Odp: Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Już pozmieniałam. No teraz to już bardziej wiarodajne. Dziękuje za pomoc i czekam na komentarze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dieta_2013_05_13(1).jpg (54,5 KB, 64 załadowań)
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:06   #3804
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Czyli jest tak jak myślałam, jesz tragicznie mało, dużo poniżej twojego BMR więc organizm się zbuntował i broni każdego grama tłuszczu.

Masz tylko jedno coś co od biedy można nazwać posiłkiem, reszta to przekąski

Żeby mieć efekty musisz zacząć się odżywiać
Minimum białka jakie powinnaś spożywać to 1,2g na kg wagi ciała i od tego zaczniesz, po 2 tygodniach zwiększysz do 1,4g
Tłuszcz 1g na kg wagi ciała
resztę dobijasz węglami (kasze, strączki, pełne ziarno)
Zaczynasz od jedzenia na poziomie swojego BMR, po 2 tygodniach dodasz 100 kcal a potem po ok 100 kcal co tydzień aż dojdziesz do około 10% poniżej swojego teoretycznego zapotrzebowania
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:42   #3805
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Fresh Face Pokaż wiadomość
Już pozmieniałam. No teraz to już bardziej wiarodajne. Dziękuje za pomoc i czekam na komentarze
Nie jesz nic poza tym Makabra. Dużo za mało, jakościowo tragedia. Popatrz na dzienniki dziewczyn na pakerni jak jedzą.

Ja od jutra zaczynam callanetics
I wróciłam z rtg szyi i jest ok. Podejrzewam, że drętwienie rąk to od siedzącego trybu życia (ostani miesiąc to duuuużo pracy na komputerze, a ruchu żadnego) i słabej w warzywa diety.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:46   #3806
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Scio wyobraź sobie, że masz przed sobą grube drzewo i spróbuj je obejmować
Musisz poczuć rozciaganie między łopatkami
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 12:56   #3807
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Jestem w niemałym szoku. Wydawało mi się, że jem dostatecznie dużo. Jeśli zjem troszkę więcej niż zazwyczaj czuje się bardzo ciężko i mam wypchany brzuch, więc myślałam że mało i często to jest tyle ile mi potrzeba. Kilka lat temu mieszkałam za granicą i nie prowadziłam zbyt zdrowego trybu życia (papierosy, kawa...) i często zdarzało się że cały dzień nic nie jadłam (wiem, wiem, nie ma na to wytłumaczenia ale praca, stresy robiły swoje), ale ważyłam ok. 50 kg i waga się utrzymywała, więc kiedy troszku mi się przytyło (po powrocie do kraju), myślałam, że wystarczy odmówić sobie słodkości i waga zejdzie w dół...No ale cóż, człowiek z wiekiem się zmienia, więc biorę się do roboty i zaczynam działać. A jakie ćwiczenia są jak najbardziej zalecane na zgubienie tych ostatnich 5 kg? W tej chwili biegam co drugi dzień (dystans ok. 4 km - 2 min biegu, 4 min szybkiego marszu), jestem początkująca , a w domu w resztę dni ćwiczę skalpel Chodakowskiej, trening z Mel B lub zestawy Fitappy. Dziękuję za pomoc

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość

Ja od jutra zaczynam callanetics
Ja też ostatnio zabierałam się za callanetics, poćwiczyłam 2 dni i jakoś mi to nie przypadło do gustu. Ćwiczenia są skuteczne bo czuć po nich każdy mięsień ale niestety dla za monotonne. W każdym razie powodzenia
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 13:01   #3808
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Fresh mnie callanetisc tez będzie nudził, ale na razie wydają mi się najbezpieczniejsze.
Najhętniej wróciłabym na pilates, ale moja fenomenalna instruktorka, właśnie jest w okresie okołoporodowym
A już mega najchętniej to bym na siłkę wróciła - i to Ci polecam - porządne ciężary i człowiek pięknie smukleje

Rzabba dzięki
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 13:04   #3809
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Scio jak dwadzieściaparę lat temu zrobiłam pierwszy raz Callanetics to o mało potem nie spadłam ze schodów bo mi się nogi same uginały, musiałam tyłem schodzić
No ale ja się zawsze przykładałam do ćwiczeń i dawałam z siebie 110%
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 13:16   #3810
Fresh Face
Raczkowanie
 
Avatar Fresh Face
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
A już mega najchętniej to bym na siłkę wróciła - i to Ci polecam - porządne ciężary i człowiek pięknie smukleje
Ja zawsze myślałam że siłka "pompuje", a poza tym nie stać mnie za bardzo na siłownię . Pilates też bardzo lubię, chociaż ostatnio jak pisałam wcześniej nic na mój tłuszczyk nie działało...a co sądzicie o Chodakowskiej, jest wiele podzielonych opinii...
a i jeszcze pytanie dotyczące białka: w jakich produktach znajduje się najwięcej białka poza jajkami i piersią z kurczaka? No i co z węglowodanami? Wszyscy ostatnio trąbią że aby schudnąć, należy ich unikać, nawet pełnoziarnistych...

Edytowane przez Fresh Face
Czas edycji: 2013-05-14 o 13:22
Fresh Face jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.