wstydzę się swojej matki.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 21:56   #1
Sabrina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17

wstydzę się swojej matki..


Mam 25 lat a moja mama 57... od prawie 20 lat mój ojciec nie żyje i od tego czasu mama jest sama... nie poznała nikogo nowego... moja mama w ogule o siebie nie dba... zazdroszczę dziewczynom, których matki są zadbane lub chociaż wyglądają normalnie... a moja? włosy sianowate, żółto-siwe... w ogule nie chodzi do fryzjera i nie dba o włosy... czasem zafarbuje farbą za 6 zł.... brwi chyba nigdy nie regulowała, straszne są... mnóstwo zmarszczek i co najważniejsze - nie ma zębów... wiem, że w tym wieku to częste ale inni umią iść do dentysty i załatwić protezę... a ją się proszę z siostrą już tak długo, żeby szła do dentysty, a ona woli siedzieć i patrzeć na tv lub plotkować z sąsiadkami...o tym, że się nie maluje nie muszę chyba wspominać.... paznokcie ma w opłakanym stanie, pach i nóg nie goli.. ;/ nie używa antyperspirantu.. ja już nie mam sił na nią... jak można się tak zapuścić... w ogule nie mieć potrzeby dbania o siebie... to inne babcie nawet w wieku 80 lat dużo lepiej od niej wyglądają.... a moja mama nie pracuje (ma rente), siedzi w domu albo chodzi do sąsiadek i tak jej życie leci...
wstydzę się za nią... wiem, że mnie zbesztacie, rodziców się nie wybiera... ;/
jestem z moim narzeczonym już 4 lata, od pół roku mieszkamy razem i planujemy ślub cywilny... jego rodzice mają gospodarstwo, mnóstwo pracy.. a jednak jego matka umie o siebie zadbać.... rodzice narzeczonego z moją mamą jeszcze się nie znają... ;/ wstydzę się ich poznać ze sobą.. oni tacy są, że często komentują wygląd innych... chciałabym się pobrać z moim, ale zamiast to być najszczęśliwszy dzień w moim życiu, to boję się, że będą musieli się w końcu poznać... co oni na nią powiedzą... ich synowie i synowe.... wszyscy tacy zadbani, normalni, a ona... jeszcze w dodatku też dziwnie się zachowuje, gorzej niż dziecko... już nawet bym wolała brać ślub bez nikogo, ale to tak głupio.... z moją matką nie jestem też specjalnie zżyta... średnio się dogadujemy... strasznie mnie skrzywdziła nie raz... moje dzieciństwo było okropne.... pozwoliła, aby mnie molestowano.... wiedziała o tym i nic nie zrobiła.... wolała siedzieć cicho, bo przynajmniej wtedy mój oprawca dawał pieniądze na zakupy.... teraz przez ostatni czas też była nie lepsza.... zawsze w **[piii...]** mnie miała....
chcę się pobrać z TŻ, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam...
Sabrina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:06   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Podstawowe pytanie - w jaki sposób próbowałaś wpłynąć na matkę, żeby się ogarnęła?

O wiele bardziej wstydziłabym się (-złe słowo, ale jest późno ;p) matki, która pozwoliła, by mnie molestowano, niż takiej, która nie goli pach. Głównie to w twojej opowieści jest przerażające, i w pewnym sensie rysuje obraz twojej mamy.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:09   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Mileva bez przesady, jej mama nie chodzi do lekarza i nie zostało jej nic z zębów, zaniedbuje podstawową higienę jamy ustnej... Też by mi było głupio. Te pachy to kosmetyka o najmniejszym problemie chyba.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:12   #4
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Mileva bez przesady, jej mama nie chodzi do lekarza i nie zostało jej nic z zębów, zaniedbuje podstawową higienę jamy ustnej... Też by mi było głupio. Te pachy to kosmetyka o najmniejszym problemie chyba.
Ja to rozumiem i się zgadzam

Tyle, że mimo wszystko bardziej mnie odstręcza obraz kobiety, która pozwalała, by molestowano jej córkę. Osobiście nie chciałabym kogoś takiego na swoim ślubie. (Moje zdanie.)

A w połączeniu z zębami i higieną jamy ustnej, to rysuje mi się obraz... wiadomo jaki.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:18   #5
Sabrina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Ja to rozumiem i się zgadzam

Tyle, że mimo wszystko bardziej mnie odstręcza obraz kobiety, która pozwalała, by molestowano jej córkę. Osobiście nie chciałabym kogoś takiego na swoim ślubie. (Moje zdanie.)
dlatego ja też nie chcę... nie jest to dla mnie bliska osoba... ale inni tego nie zrozumieją...
Sabrina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:34   #6
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Ja rozumiem, że możesz trochę ponarzekać i się wstydzić, bo w ogóle o siebie nie dba, ale mimo wszystko uważam, że siwe włosy to coś normalnego i można je mieć, nie każda starsza kobieta musi farbować. Z goleniem to też nie problem, kiedyś się w ogóle nie golili i nikt o tym nie gadał. Zmarszczki to też raczej coś, czego nie usunie, a co zależy od wielu rzeczy, kosmetyki, skóra, odżywianie, aktywność fizyczna i inny takie drobnostki. Myślę, że właśnie przez rodzinę chłopaka trochę wyolbrzymiłaś.

Z tego opisu to mi się wydaje, że ona jeszcze dodatkowo pali... Powiedz, jeśli się mylę. Ale masz rację z tym, że jeśli w ogóle o siebie nie dba to powinna choć trochę, chociaż się jakoś poczesać, używać jakichś kosmetyków, które trochę by mogły pomóc i przestać palić, jeśli mam rację (bo tym robi sobie największą krzywdę), a po drugie zmienić dietę, bo to też problem. Skoro ma takie problemy z zębami to coś musi być na rzeczy. W ogóle właśnie zęby wskazują na to, że coś jest nie tak, bo brzmi jak opis osoby, która żre ciągle niezdrowo i nie myje do tego zębów... A mycie zębów to jednak jedna z podstaw, w ogóle mycie się.

Myślę, że musisz z nią jakoś porozmawiać, ale też wesprzeć w zmianach. Bo tak sobie pomyślałam, że to może po utracie bliskiej osoby jest jej źle i nie widzi już nawet sensu w dbaniu o siebie. Poza tym od telewizora chyba też uzależniona. Nie wiem, jak walczyć z takim uzależnieniem, więc tutaj nie doradzę, ale na pewno trzeba być świadomym i chcieć się uwolnić.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:39   #7
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość

Tyle, że mimo wszystko bardziej mnie odstręcza obraz kobiety, która pozwalała, by molestowano jej córkę. Osobiście nie chciałabym kogoś takiego na swoim ślubie. (Moje zdanie.)
ja bym powiedziała więcej: ta kobieta sprzedała własne dziecko jakiemuś facetowi, zamiast pójść do pracy. to nie jest matka. to nawet nie jest człowiek, tylko jakiś byt niewiadomego rodzaju.

Autorko, weźcie sobie zaklepcie termin w urzędzie. zaproście (lub nie) najbliższych przyjaciół. potem idźcie w jakieś fajne miejsce i cieszcie się waszym dniem. nie warto się pchać w takie sytuacje, znając zachowania i możliwości obu stron. to jest niepotrzebne.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość

Myślę, że musisz z nią jakoś porozmawiać, ale też wesprzeć w zmianach. Bo tak sobie pomyślałam, że to może po utracie bliskiej osoby jest jej źle i nie widzi już nawet sensu w dbaniu o siebie. Poza tym od telewizora chyba też uzależniona. Nie wiem, jak walczyć z takim uzależnieniem, więc tutaj nie doradzę, ale na pewno trzeba być świadomym i chcieć się uwolnić.
no weź, bez jaj. za przyzwoleniem matki Autorki, jej dziecku ktoś zrobił krzywdę i to dziecko ma ją jeszcze wspierać? a z jakiej racji? trochę instynktu samozachowawczego, a nie zabawy w dobrego samarytanina.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 22:43   #8
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Na dentystę to podejrzewam, że jej po prostu nie stać. Mostki, protezy itp tylko w niewielkiej części refunduje nfz, a podejrzewam, że ta kobieta może nie być ubezpieczona. Radzi sobie jak umie kupując farbę za 6 zł. A a tak a propos nie wszystkie tanie farby nadają się do śmietnika.
Możesz mamie nieco pomysłów podsunąć bo jak widzę to główny problem masz z pokazaniem jej rodzinie Tż, a ta chwila nieuchronnie się zbliża. Regulacja brwi to nie jest jakaś ogromna filozofia, delikatny makijaż także. Możesz podpowiedzieć mamie jak zadbać o ręce czy pomóc jej wybrać ciuchy. Największym problemem, najtrudniejszym pewnie do przeskoczenia finansowego są te protezy..

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość

no weź, bez jaj. za przyzwoleniem matki Autorki, jej dziecku ktoś zrobił krzywdę i to dziecko ma ją jeszcze wspierać? a z jakiej racji? trochę instynktu samozachowawczego, a nie zabawy w dobrego samarytanina.
Chyba w tej chwili z takiej, że wstydzi się ją pokazać rodzinie Tż. Jak ja to odbieram to główny powód.
Matka zrobiła co zrobiła ale najwyraźniej autorka nie wyobraża sobie wyrzec się jej i zerwać kontakty.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:44   #9
_koralina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 133
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Autorko, ja na Twoim miejscu nie zaprosilabym matki na slub. Nie chodzi tylko o jej wylad, ale glownie o fakt, ze pozwolila, zeby Cie molestowano. Uwazam, ze taka kobieta nie zasluguje na miano matki.
Jezeli probowalac jakas na nia wplynac w kwestii wygladu i nic nie podzialalo, no coz, odpusc sobie. Twoja mama nie jest 5latka, powinna wiedziec, jak o siebie dbac. Ty jej przeciez nie bedziesz prowadzila na sile do dentysty czy do fryzjera.
Masz fajnego narzeczonego, skup sie na budowaniu swojej nowej rodziny! Glowa do gory!
__________________

_koralina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:56   #10
Sabrina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość

Z tego opisu to mi się wydaje, że ona jeszcze dodatkowo pali... Powiedz, jeśli się mylę. Ale masz rację z tym, że jeśli w ogóle o siebie nie dba to powinna choć trochę, chociaż się jakoś poczesać, używać jakichś kosmetyków, które trochę by mogły pomóc i przestać palić, jeśli mam rację (bo tym robi sobie największą krzywdę), a po drugie zmienić dietę, bo to też problem. Skoro ma takie problemy z zębami to coś musi być na rzeczy. W ogóle właśnie zęby wskazują na to, że coś jest nie tak, bo brzmi jak opis osoby, która żre ciągle niezdrowo i nie myje do tego zębów... A mycie zębów to jednak jedna z podstaw, w ogóle mycie się.
tak, masz rację - pali papierosy... zawsze paliła i już pewnie nie przestanie... mogło nie być chleba w domu ale papierosy musiały być... inaczej było piekło...

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
ja bym powiedziała więcej: ta kobieta sprzedała własne dziecko jakiemuś facetowi, zamiast pójść do pracy. to nie jest matka. to nawet nie jest człowiek, tylko jakiś byt niewiadomego rodzaju.

Autorko, weźcie sobie zaklepcie termin w urzędzie. zaproście (lub nie) najbliższych przyjaciół. potem idźcie w jakieś fajne miejsce i cieszcie się waszym dniem. nie warto się pchać w takie sytuacje, znając zachowania i możliwości obu stron. to jest niepotrzebne.

tak bym najchętniej zrobiła, ale z drugiej strony bym chciała, żeby byli obecni rodzice mojego TŻ na ślubie... ale co by oni powiedzieli na brak mojej matki... z nią źle, bez nich źle...
Sabrina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:00   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez Sabrina88 Pokaż wiadomość

tak bym najchętniej zrobiła, ale z drugiej strony bym chciała, żeby byli obecni rodzice mojego TŻ na ślubie... ale co by oni powiedzieli na brak mojej matki... z nią źle, bez nich źle...
Ciągle męczy Ciebie co ludzie powiedzieliby..pomyśl czy w tej sytuacji Tobie lżej jest utrzymywać kontakt czy odpuścić. A rodzinie Tż coś powiedzieć, nie dokładnie może jak potraktowała Ciebie matka w dzieciństwie ale, że masz powody aby nie chcieć bliskiego kontaktu z nią.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 23:02   #12
Sabrina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: wstydzę się swojej matki..

masz rację, trochę kosztowne są takie protezy... a ona nie ma żadnych oszczędności, na samych długach żyje.... :/ 5 dni i renty (ok. 1300 PLN) nie ma.. ;/ siostra jej kiedyś proponowała te protezy, ale znając ją to by nawet tego nie nosiła, bo po co... ona taka jest... jak zaczynaliśmy ten temat to się obrażała... tak samo kiedyś proponowałam jej, że brwi wydepiluje... to się nie zgodziła... błagałam ją, żeby się ogoliła... obraziła się..
Sabrina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:02   #13
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Chyba w tej chwili z takiej, że wstydzi się ją pokazać rodzinie Tż. Jak ja to odbieram to główny powód.
Matka zrobiła co zrobiła ale najwyraźniej autorka nie wyobraża sobie wyrzec się jej i zerwać kontakty.
gdyby to był wątek o facecie, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, byłyby tu całkowicie inne rady odnośnie tej historii.

ta sytuacja jest chora i nie należy dążyć do zacieśniania więzi między Autorką, a jej matką. nie bez terapii dla nich obu, bo to nie jest normalne i mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będzie.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:10   #14
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
gdyby to był wątek o facecie, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, byłyby tu całkowicie inne rady odnośnie tej historii.

ta sytuacja jest chora i nie należy dążyć do zacieśniania więzi między Autorką, a jej matką. nie bez terapii dla nich obu, bo to nie jest normalne i mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będzie.
Zgadzam się, ale to autorka decyduje czy chce z tą mamą mieć kontakt czy nie, my możemy jedynie jej coś podpowiedzieć w obecnej sytuacji. A na obecną chwilę próbuje kontakty utrzymywać.
Podejrzewam, że nie ma zbyt wielu bliskich osób i widzisz, matka to matka, my nie mając takich doświadczeń nie wiemy jak byśmy się zachowały. Próbuję ją zrozumieć. Ojca także nie ma więc matkę, najbliższą z rodziny wykreślić to nie jest ot tak sobie.
Trochę po opisie tej matki nie wydaje mi się aby na jakąkolwiek terapię dała się namówić. Jest jaka jest.
A dlaczego myślisz, że jeśli chodziłoby o faceta to inne rady byłyby w tej historii?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:19   #15
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez Sabrina88 Pokaż wiadomość
tak bym najchętniej zrobiła, ale z drugiej strony bym chciała, żeby byli obecni rodzice mojego TŻ na ślubie... ale co by oni powiedzieli na brak mojej matki... z nią źle, bez nich źle...
jest dużo osób, które mają podobną sytuację z rodzicami. niestety, nie każdy nadaje się do tej roli.

np. mojego ojca, na moim ślubie, nie będzie. a to dlatego, że jest strasznie toksycznym człowiekiem i wszyscy jakoś nad tym przeszli do porządku dziennego. na początku były pytania "a dlaczego", "a jak tak można", itd., ale potem przestali.

jedną z cech ludzi jest to, że są ciekawi. wszystko co odstaje od normy ich interesuje, i z tym trzeba się pogodzić. pomyśl, ile Ci problemów, i ciężaru z serca, odejdzie jak sytuacja będzie jasna.

byłam już na ślubach, gdzie nie było ważnych członków rodziny: brata, siostry, kogoś z rodziców. powody były różne. od prostego pokłócenia się do naprawdę poważnych spraw przez które się znienawidzili. wszyscy żyją i mają się dobrze.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
A dlaczego myślisz, że jeśli chodziłoby o faceta to inne rady byłyby w tej historii?
odnoszę wrażenie, że tutaj na wizażu, w dobrym tonie, jest obsmarować faceta. jakby im było łatwiej przyczepić łatkę tego złego.

ale może to być tylko moje wrażenie.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:23   #16
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość

odnoszę wrażenie, że tutaj na wizażu, w dobrym tonie, jest obsmarować faceta. jakby im było łatwiej przyczepić łatkę tego złego.

ale może to być tylko moje wrażenie.
Ale jeśli chodziłoby o analogiczną sytuację tylko odnoszącą się do ojca, a nie matki? Czy gdyby to chłopak wstydził się matki przed rodziną dziewczyny?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:36   #17
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Już mniejsza o te depilacje, makijaże i farbowanie włosów. Kwestia higieny (antyperspirant) i zdrowia (zęby) też by powodowała, że wstydziłabym się nawet swojej matki. I nie, kasa niekoniecznie jest główną przyczyną, bez jaj.

W kwestii przyzwolenia na molestowanie. To tak obrzydliwe, że nawet nie będę komentować.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:48   #18
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ale jeśli chodziłoby o analogiczną sytuację tylko odnoszącą się do ojca, a nie matki? Czy gdyby to chłopak wstydził się matki przed rodziną dziewczyny?
niestety, tego nie wiem. mało chłopów tu u nas, to i obserwacji jakiś poczynić nie mogłam

wiesz, dla mnie to jest normalne, że takie sytuacje są i będą. ja to mam na co dzień i to nie jest żadna rewelacja. wbrew pozorom, dużo ludzi tak ma.

dla mnie to nie jest istotne, czy chłopak, czy dziewczyna się wstydzi swojego rodzic-a/-ów, i tak bym była za tym, żeby zerwać kontakty (w analogicznej sytuacji). to nie jest warte tych nerwów i rozczarowania.

a jak ma się Autorka, niepotrzebnie, nasłuchać różnych komentarzy i ma być jej dodatkowo przykro w dniu, który powinna zapamiętać tylko mile, to szkoda zdrowia. dla mnie, to jest takie "mocowanie się z koniem", wiadomo że się nic nie zmieni (Autorka nie zmusi matki do poprawy wyglądu, skoro ona się sama tego nie wstydzi; odnoszę wrażenie, że ona się nawet nie poczuwa do roli matki i żyje na innej planecie).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 06:11   #19
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Bardzo mi przykro . Kurcze no masz naprawdę smutna historię moja mama miała podobnie i "uciekła" z domu gdy skończyła 18 lat do dziś ma nerwice i czasem taka bardzo smutna jak rozmawiamy o tym. Do swojej matki się nie odzywa i ja nie mam babci ale nie żałuję takie osoby trzeba omijać szerokim łukiem. Ja wiem że to twoja mama ale ja bym nie zaprosiła na ślub . Może to okropne ale tyle ci krzywd wyrządziła. Ale wiesz co powinnas być dumna że dalas radę że nie jesteś taka jak ona. I to najważniejsze
kisza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 06:48   #20
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Autorko, czemu Ty się ciągle zastanawiasz co ludzie powiedzą? Serio - to jest ważniejsze od tego, jak WY będziecie się czuć w Waszym dniu? Nie chcesz przedstawiać matki rodzicom TŻta - to tego nie rób, krótka piłka. Nie chcesz jej na ślubie - to jej nie zapraszaj. TŻ niech pogada ze swoimi rodzicami, pobieżnie wyjaśni sytuację i uprzedzi by nie było żadnych plot i komentarzy - jak rodzice normalni, to zrozumieją trudną sytuacje.
My na ślub też zapraszamy ogarniczoną liczbę gości - równiez ze względu na to, jakie mamy rodziny. I szczerze mówiąc nic mnie nie obchodzi to, co sobie ktoś pomyśli że np. mojej chrzestnej na slubie nie ma. MY mamy być szczęśliwi, reszta niech sobie mysli co chce.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:16   #21
Sabrina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 17
Dot.: wstydzę się swojej matki..

najgorsze jest to, że molestował mnie mój... brat.. 10 lat starszy.. wsadzał mi tam łapska, macał po piersiach... ja byłam mała, myślałam, że tak musi być... przez kilka lat spałam z nim w jednym łóżku... jak nie chciałam, chciałam do innego pokoju to mama oburzona, że się głupia obrażam.. a mogłam przecież spać z siostrą... (mieliśmy mało łóżek.) mama napewno słyszała i widziała nie raz co mi robi, jak weszła do pokoju i od razu wyszła.... i nic nie zrobiła!!! wolała siedzieć cicho, bo on czasem kupił chleb...
Sabrina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:25   #22
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:32   #23
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.
Bardzo merytoryczna wypowiedz, ktora wniosla wiele do dyskusji

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:39   #24
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.
Ty tak na serio? dziewczyna pisze, że była molestowana przez brata, a dla Ciebie problemem jest jej ortografia, rzeczywiście powinna się teraz skupić tylko na tym
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:42   #25
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.
wez ,m troche empatii by ci sie przydalo. Nie rozumiesz jej problemu to sie nie wypowiadaj jak masz tylko bledy wytykac.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:42   #26
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.

Czy ty w ogóle przeczytałaś przez jakie piekło przeszła ta dziewczyna przez swoją kochającą, troskliwą mamusię?

To, co zrobiła ci matka nie mieści mi się w głowie. Problem nie dbania o siebie jest tu najmniej ważny. Powinnaś myśleć przede wszystkim o sobie i swoim szczęściu. Długa droga przed tobą, zanim zaczniesz normalnie żyć i poradzisz sobie z demonami przeszłości.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:56   #27
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.
Jesteś tak głupia czy tylko udajesz

Autorko, matki nie zmienisz, była zaniedbana i taką pozostanie, widzisz, sama próbowałaś ją nakłonić do dbania o siebie. Pomyśl o terapii dla siebie.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 11:01   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Autorko, czemu Ty się ciągle zastanawiasz co ludzie powiedzą? Serio - to jest ważniejsze od tego, jak WY będziecie się czuć w Waszym dniu? Nie chcesz przedstawiać matki rodzicom TŻta - to tego nie rób, krótka piłka. Nie chcesz jej na ślubie - to jej nie zapraszaj. TŻ niech pogada ze swoimi rodzicami, pobieżnie wyjaśni sytuację i uprzedzi by nie było żadnych plot i komentarzy - jak rodzice normalni, to zrozumieją trudną sytuacje.
My na ślub też zapraszamy ogarniczoną liczbę gości - równiez ze względu na to, jakie mamy rodziny. I szczerze mówiąc nic mnie nie obchodzi to, co sobie ktoś pomyśli że np. mojej chrzestnej na slubie nie ma. MY mamy być szczęśliwi, reszta niech sobie mysli co chce.
Dzięki Tobie nie musze pisać tego co bym chciała, dzięki i zgadzam się

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Wstydzisz się za matkę, a za siebie już nie? Przeczytaj napisane przez siebie wypociny a potem idź i poucz się zasad gramatyki i ortografii języka polskiego.
Biorąc pod uwagę, że autorka jest nowa i od razu z takim tematem to ja zachowuje dystans i także popieram ww wypowiedż.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 11:04   #29
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

Biorąc pod uwagę, że autorka jest nowa i od razu z takim tematem to ja zachowuje dystans i także popieram ww wypowiedż.
ach, ten radar do wyczuwania prowokacji
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 11:27   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wstydzę się swojej matki..

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
ach, ten radar do wyczuwania prowokacji
Żaden radar tylko doświadczenie na forum.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.