Rumunia-wycieczka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-01, 10:11   #1
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34

Rumunia-wycieczka.


W tym roku mam zamiar pojechać na wycieczkę po Rumuni. Czy ktoś był w Rumuni i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami? Czy można tam płacić w euro czy lepiej ich pieniędzmi? Jak z wymianą pieniędzy na miejscu?Jakie ceny w restauracjach, sklepach?
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 20:42   #2
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Ja byłam kilka m-cy na Erasmusie
Rumunię można zwiedzić całkiem tanio
Ceny podobne jak w Polsce, euro raczej nie zapłacisz wszędzie, lepiej wymienić na RONy - mniej więcej wychodzi 1 RON= 1 złotówka, więc nie musisz w głowie przeliczać co ile kosztuje w Rumunii raczej złotówek nie wymienisz, przynajmniej ja się nie spotkałam, najpredzej euro lub dolary

Co do zwiedzania to bardzo polecam Sibiu - przepiękne stare miasto, jest co zwiedzać (miasto było europejską stolicą kultury, więc wszystko ładnie odnowione), na obrzeżach fajny skansen, polecam hostel w centrum - tani, a z okna widok na jeden z głównych placów

Bardzo fajne jest też miasto Braszów - śliczne Stare Miasto, punkt widokowy

Byłam też w miejscowości Sinaia, gdzie kolejką można wjechać na wysokość 2000 m n.p.m. - widoki niesamowite, w tej miejscowości jest też śliczny zamek królewski

Bukareszt - stolica Rumunii, taki sobie, kilka zabytków, skansen, muzea, największą atrakcją jest budynek parlamentu - drugi największy budynek na świecie

Ogólnie to każde z powyższych miast da się zwiedzić w 1 dzień
Spałam w hostelach, które są tanie i bardzo przyzwoite

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 20:00   #3
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Dziękuję za odpowiedź Joanwi,
mam jeszcze parę pytań:
-jakie kontakty są w Rumuni, czy potrzebny jest jakiś łącznik żeby podłączyć do prądu czajnik elektryczny, suszarkę, ładowarkę do telefonu?
-jakie pamiątki można kupić? może jakiś narodowy alkohol?
-ile kosztuje porządna kolacja?
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:39   #4
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Joanwi,
mam jeszcze parę pytań:
-jakie kontakty są w Rumuni, czy potrzebny jest jakiś łącznik żeby podłączyć do prądu czajnik elektryczny, suszarkę, ładowarkę do telefonu?
-jakie pamiątki można kupić? może jakiś narodowy alkohol?
-ile kosztuje porządna kolacja?
-kontakty są normalne, takiej jak w PL
-na uwagę zasługują wina rumuńskie, a narodowy alkohol to 'tuica' - kupisz w każdym sklepie z alko, to taka śliwowica, piwo też mają niezłe, specjalnych słodyczy tam nie mają za bardzo
-co do kolacji to zależy gdzie, ale ceny są takie jak w PL, więc za 20-30 zł możesz się już najeść
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:26   #5
Po la
Raczkowanie
 
Avatar Po la
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 362
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
W tym roku mam zamiar pojechać na wycieczkę po Rumuni. Czy ktoś był w Rumuni i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami? Czy można tam płacić w euro czy lepiej ich pieniędzmi? Jak z wymianą pieniędzy na miejscu?Jakie ceny w restauracjach, sklepach?
Byłam 3 tygodnie w 2009 w Rumunii.
Płaci się ich pieniędzmi, weź kartę płatniczą, na miejscu pobierzesz walutę z bankomatu, nie ma problemu z bankomatami - porównywalnie do pl z dostępnością.
Ceny porównywalne do Polski.

Najpiękniejsze w Rumuni sa góry moim zdaniem. Transylwania. Miasteczka: Sibiu, Sigishoara, Brasov ....
Byłam tez nad Morzem Czarnym, ale góry najpiękniejsze.
Ludzie bardzo gościnni i przyjaźni.
Udanej podróży!
Po la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 12:00   #6
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Wróciłam z Rumunii, która mnie pozytywnie i miło zaskoczyła.Hotele były czyste, posiłki też bardzo dobre.Na ulicach ład i porządek, place i ogrody zadbane i ukwiecone.
Na pewno jeszcze tam wrócę, ludzie gościnni i przyjaźni, nie to co na zachodzie gdzie są zmanierowani i tylko patrzą aby wcisnąć dziadostwo i zedrzeć pieniądze.
Niezdecydowanym polecam Rumunię.
Zwiedziłam:Hunedoarę, Alba Julię, Sibu,Poienari, Bukareszt, Sinaie, Predal, Brasov, Bran,Sinhishoarę, Targu Mures,Cluj Napocę, Oradee.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 13:37   #7
pigwowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Rumunia-wycieczka.

A jakie miałaś ubezpieczenie? Za trzy tygodnie wybieram się do Rumunii i nie mam pojęcia co wybrać. Szukałam czegoś na Inseco (https://www.inseco.pl/ubezpieczenie-turystyczne), ale nie mogę się zdecydować. Boję się, że z najtańszym ubezpieczeniem będą potem problemy, a nie chcę też wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na coś, co być może wcale się nie przyda.
pigwowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 21:51   #8
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Byłam na wycieczce zorganizowanej przez biuro podróży, więc ubezpieczenie miałam z Signal Iduna.
Służba zdrowia w Rumunii jest gorsza niż u nas, dlatego najlepiej jakby się nic nie stało poważnego. Jeśli chodzi o stomatologię to jest w porządku.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 00:30   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Rumunia-wycieczka.

Cytat:
Napisane przez Oktavia 75 Pokaż wiadomość
Wróciłam z Rumunii, która mnie pozytywnie i miło zaskoczyła.Hotele były czyste, posiłki też bardzo dobre.Na ulicach ład i porządek, place i ogrody zadbane i ukwiecone.
Na pewno jeszcze tam wrócę, ludzie gościnni i przyjaźni, nie to co na zachodzie gdzie są zmanierowani i tylko patrzą aby wcisnąć dziadostwo i zedrzeć pieniądze.
Niezdecydowanym polecam Rumunię.
Zwiedziłam:Hunedoarę, Alba Julię, Sibu,Poienari, Bukareszt, Sinaie, Predal, Brasov, Bran,Sinhishoarę, Targu Mures,Cluj Napocę, Oradee.
Ile dni byłaś, ile miałaś noclegów i jaki był całościowy koszt wycieczki z biurem?
Ja przyznam, że bardzo chciałam jechać na Ukrainę we wrześniu, ale coś mnie ciągnie do Rumunii - tyle, że chciałabym pociągnąć jeszcze trochę na południe - do Bułgarii, Macedonii, a może i Albanii (w zależności od ilości miejsc do zobaczenia i mojego wolnego czasu). Denerwuje mnie tylko fakt, że z Polski musiałabym lecieć z przesiadką do Bukaresztu albo Cluj Napoca Pociągiem to wiadomo, że trzeba lecieć przez Budapeszt - a to nie wyjdzie taniej, niż lot z przesiadką.

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2013-07-18 o 00:31
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.