Wesele bez dzieci - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-17, 15:53   #91
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez josephine_g Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wesele jest taką imprezą, jaką chcą zorganizować młodzi. Nikt nie powinien im niczego narzucać.



Ja zapraszałam moje siostry i koleżanki bez małych dzieci (poniżej 10 lat) i nie uważam, że ich nie szanuję. A chyba ja wiem najlepiej, jaki mam do nich stosunek Lubię te dzieciaki - nie lubię dzieci na tego typu imprezach. Dlaczego na własnej miałabym coś robić wbrew sobie?

Koniec końców u mnie była dwójka, bo ich rodzice zostali w ostatniej chwili wystawieni przez dziadków. Dzieci nie były niegrzeczne, ale nie miały co ze sobą zrobić i były marudne, więc zawinęli się ok. 23:00 (wesele zaczęło się po 20:00). W dodatku mała bała się sali - głośnej muzyki i dużej ilości ludzi.
Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że dzieci można, ale wcale nie trzeba zabierać na wesele.
U nas w sumie to będzie tylko 3 dzieci,w tym mój 7letni brat. Zastanawiamy się jak delikatnie dać do zrozumienia świadkowi żeby był bez dziecka (które ma 3 latka i nie zawsze umie się sobą zająć)..Poza tym uważam, że świadek pomoże nam trochę na Weselu,a z dzieckiem to wiadomo jak będzie...
Chyba mój Tż musi iść z nim na piwo i pogadać, mam nadzieję, że się z żoną nie obrażą (mogą dziecko zostawić z jedną babcią albo drugą)...
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 08:53   #92
Anu666
Raczkowanie
 
Avatar Anu666
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nibylandii
Wiadomości: 68
Dot.: Wesele bez dzieci

Organizując ślub wiedzieliśmy, że dzieci nie chcemy, bo to uroczystość dla dorosłych. Licząc na to, że goście są inteligentni i obyci zaprosiliśmy imiennie tylko rodziców, dzieci nie były wspomniane.
Jesteśmy rozczarowani podejściem rodziców, bo przecież ich pociecha nigdy nie nocowała poza domem, co to będzie, płacz ryk... niech się przyzwyczai.
Albo teksty czym nam dzieci zalazły za skórę.
Dzieci niczym, ale to zazwyczaj rodzice nie potrafią ich upilnować na weselu.
A branie dziecka na wesele to też trochę samolubna decyzja, bo rodzicom to nie przeszkadza.
Drodzy rodzice - nie jesteście pępkiem świata. Wyobraźcie sobie, ze oprócz Was będzie jeszcze 80 innych osób, którym obecność dziecka biegające, zwracającego na siebie uwagę może przeszkadzać. A w szczególności może denerwować Państwa młodych.
I tu nie chodzi, że oni nie lubią dzieci. Nie ma się co obrażać. Po prostu zaakceptować.
Na jakiś firmowy, super ważny bankiet też będziecie dziecko ciągnąć, bo przecież ono nie umie poza domem zasypiać?
Zastanawiam się czy nie lepiej zastawić dziecko u dziadków czy nawet u znajomych i mieć po prostu luz, swobodę zabawy.

A młodym radzę na zaproszeniu napisać, że bez dzieci. Unikniecie stresu, wielu telefonów. Jak ktoś się obrazi - trudno.
__________________

Anu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:54   #93
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Anu666 Pokaż wiadomość
Organizując ślub wiedzieliśmy, że dzieci nie chcemy, bo to uroczystość dla dorosłych. Licząc na to, że goście są inteligentni i obyci zaprosiliśmy imiennie tylko rodziców, dzieci nie były wspomniane.
Jesteśmy rozczarowani podejściem rodziców, bo przecież ich pociecha nigdy nie nocowała poza domem, co to będzie, płacz ryk... niech się przyzwyczai.
Albo teksty czym nam dzieci zalazły za skórę.
Dzieci niczym, ale to zazwyczaj rodzice nie potrafią ich upilnować na weselu.
A branie dziecka na wesele to też trochę samolubna decyzja, bo rodzicom to nie przeszkadza.
Drodzy rodzice - nie jesteście pępkiem świata. Wyobraźcie sobie, ze oprócz Was będzie jeszcze 80 innych osób, którym obecność dziecka biegające, zwracającego na siebie uwagę może przeszkadzać. A w szczególności może denerwować Państwa młodych.
I tu nie chodzi, że oni nie lubią dzieci. Nie ma się co obrażać. Po prostu zaakceptować.
Na jakiś firmowy, super ważny bankiet też będziecie dziecko ciągnąć, bo przecież ono nie umie poza domem zasypiać?
Zastanawiam się czy nie lepiej zastawić dziecko u dziadków czy nawet u znajomych i mieć po prostu luz, swobodę zabawy.

A młodym radzę na zaproszeniu napisać, że bez dzieci. Unikniecie stresu, wielu telefonów. Jak ktoś się obrazi - trudno.
Nie chcę się wypowiadać o weselu z dziećmi lub bez nich, bo uważam, że każdy robi jak zechce. Ale uważam, że napisanie na karcie "Zapraszam Annę i Jana Kowalskiego bez dzieci" za baaardzo niegrzeczne.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 14:43   #94
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Anu666 Pokaż wiadomość
Organizując ślub wiedzieliśmy, że dzieci nie chcemy, bo to uroczystość dla dorosłych. Licząc na to, że goście są inteligentni i obyci zaprosiliśmy imiennie tylko rodziców, dzieci nie były wspomniane.
Jesteśmy rozczarowani podejściem rodziców, bo przecież ich pociecha nigdy nie nocowała poza domem, co to będzie, płacz ryk... niech się przyzwyczai.
Albo teksty czym nam dzieci zalazły za skórę.
Dzieci niczym, ale to zazwyczaj rodzice nie potrafią ich upilnować na weselu.
A branie dziecka na wesele to też trochę samolubna decyzja, bo rodzicom to nie przeszkadza.
Drodzy rodzice - nie jesteście pępkiem świata. Wyobraźcie sobie, ze oprócz Was będzie jeszcze 80 innych osób, którym obecność dziecka biegające, zwracającego na siebie uwagę może przeszkadzać. A w szczególności może denerwować Państwa młodych.
I tu nie chodzi, że oni nie lubią dzieci. Nie ma się co obrażać. Po prostu zaakceptować.
Na jakiś firmowy, super ważny bankiet też będziecie dziecko ciągnąć, bo przecież ono nie umie poza domem zasypiać?
Zastanawiam się czy nie lepiej zastawić dziecko u dziadków czy nawet u znajomych i mieć po prostu luz, swobodę zabawy.

A młodym radzę na zaproszeniu napisać, że bez dzieci. Unikniecie stresu, wielu telefonów. Jak ktoś się obrazi - trudno.
ja to pisałam tylko imiona "rodziców dziecka" np. "Annę i Jana Kowalskich" i ani słowa o dzieciach. Myślę, że ludzie są na tyle inteligentni, że zrozumieją :P
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 15:03   #95
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Odp: Wesele bez dzieci

Czasem po prostu nie ma dzieci z kim zostawić. Ostatnio byliśmy na weselu bliskiego kumpla z 9 miesięcznymi bliźniakami i teściową do pomocy. Kawał drogi do przejechania, multum rzeczy do zabrania itd. Oczywiście wolałabym jechać bez dzieci, na spokojnie, pobawić się ze znajomymi. Ale nie miałam z kim zostawić dzieci. Teściowa sama się takimi maluchami nie zajmie a moja mama akurat wtedy nie mogła. Zdecydowaliśmy, że jedziemy wszyscy, żeby być w tym dniu z młodymi, kosztem naszej zabawy. Także nie zawsze zabieranie dzieci na wesele jest złą wolą.
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 17:20   #96
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Odp: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Yennka Pokaż wiadomość
Czasem po prostu nie ma dzieci z kim zostawić. Ostatnio byliśmy na weselu bliskiego kumpla z 9 miesięcznymi bliźniakami i teściową do pomocy. Kawał drogi do przejechania, multum rzeczy do zabrania itd. Oczywiście wolałabym jechać bez dzieci, na spokojnie, pobawić się ze znajomymi. Ale nie miałam z kim zostawić dzieci. Teściowa sama się takimi maluchami nie zajmie a moja mama akurat wtedy nie mogła. Zdecydowaliśmy, że jedziemy wszyscy, żeby być w tym dniu z młodymi, kosztem naszej zabawy. Także nie zawsze zabieranie dzieci na wesele jest złą wolą.
no jeśli ktoś zaprasza z dziećmi, a Ty wolisz iść bez nich ale nie masz z kim zostawić to rozumiem, że z nimi idziesz.
Ale jeśli ktoś zaprasza konkretnie bez dzieci a ktoś je i tak bierze to w mojej opinii jest nie fer. Wtedy powinno się powiedzieć, że nie ma się z kim zostawić i trudno - nie przyjść, a nie robić coś na przekór młodym.
My z TŻ postanowiliśmy, że żadnych dzieci nie będzie, koleżankom powiedziałam wprost i żadna się nie obraziła. Osobiście też jako gość niechętnie siedzę przy stoliku z dziećmi. Raz trafiłam naprzeciwko na małżeństwo z 6 miesięcznym dzieciakiem. Ciągle płakało głośno i wszyscy musieli tego wysłuchiwać. Rodzice zamiast z nim wyjść to siedzieli bo chcieli zobaczyć pierwszy taniec itp. No i fajnie ale około 10 osób które z nimi siedziało musiało wysłuchiwać wrzasków dzieciaka i się wkurzać.
Ale większość rodziny z którą o tym rozmawiam, przyjęło to, że wolimy aby byli bez dzieci normalnie
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 17:26   #97
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Odp: Wesele bez dzieci

U nas jest tak ze powiedzielismy bratu Tz ze rqczej bedziemy zapraszac bez dzieci a ten nie mial.ni przeciwko. Wiec uznajemy ze skoro najblizsza osoba nie ma nic przeciwko to inni tez powinni.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-01, 22:37   #98
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
ja to pisałam tylko imiona "rodziców dziecka" np. "Annę i Jana Kowalskich" i ani słowa o dzieciach. Myślę, że ludzie są na tyle inteligentni, że zrozumieją :P
My również zapraszaliśmy bez dzieci, a mamy już potwierdzoną obecnosc 13 dzieciaków....
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 06:35   #99
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Odp: Wesele bez dzieci

Rozumiem, ze mozna nie chciec dzieci na weselu, ale jesli naprawde rodzice nie maja ich z kim zostawic to wolicie, zeby te osoby w ogole nie przychodzily?
Ja zapraszalam osoby nam bliskie i bylo mi przykro jak ktos musial odmowic.
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 09:03   #100
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Odp: Dot.: Odp: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Yennka Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze mozna nie chciec dzieci na weselu, ale jesli naprawde rodzice nie maja ich z kim zostawic to wolicie, zeby te osoby w ogole nie przychodzily?
Ja zapraszalam osoby nam bliskie i bylo mi przykro jak ktos musial odmowic.
U nas tak było właśnie ustalone, że zaproszenia będziemy wypisywać bez dzieci, a jeśli ktoś będzie chciał lub po prostu nie miał wyjścia to oczywiście dzieci również zapraszamy. Tylko ilość mnie przeraziła, bo dopiero połowa osób potwierdziła zaproszenia a ju tyle dzieciaków

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 09:44   #101
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Wesele bez dzieci

My również nie będziemy zapraszać dzieci, chyba, że ktoś nie bedzie miał możliwości zostawić je w domu. I nie chodzi tu o to, że nie lubimy dzieci. Chcemy zrobić mniejsze wesele, a w rodzinie jest tyle dzieci, że nie dalibyśmy rady. I tak przy zaproszeniu najblizszej rodziny i kilku znajomych (ok.10-15 łącznie), wychodzi nam 90 osób.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 12:41   #102
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
My również zapraszaliśmy bez dzieci, a mamy już potwierdzoną obecnosc 13 dzieciaków....
a mówiliście, że nie chcecie dzieci? a ktos i tak "to my bedziemy z dziećmi"?!
my zaznaczaliśmy to takimi słowami mniejwięcej "na zaproszeniu nie ma imion dzieci ponieważ to jest wesele tylko dla dorosłych, mamy nadzieję, że się nie obrazicie ale taką wprowadziliśmy zasadę" jakoś tak podczas rozmowy nam to wychodziło i ludzie mówili - oki. Nie wyobrażam sobie, żeby potem mi ktoś powiedział "potwierdzam, że będę i to z dzieckiem"... Wtedy bym od razu powiedziała, że nie robimy dla niczyjych dzieci wyjątków.
ja nie chcę robić dla nikogo wyjątków, że ktoś nie ma z kim zostawić więc bierze dziecko, a ktoś inny miał - zgodnie z prośbą nie wziął a potem widzi na weselu dzieci. Albo wszyscy albo nikt.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 12:57   #103
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Odp: Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
a mówiliście, że nie chcecie dzieci? a ktos i tak "to my bedziemy z dziećmi"?!
my zaznaczaliśmy to takimi słowami mniejwięcej "na zaproszeniu nie ma imion dzieci ponieważ to jest wesele tylko dla dorosłych, mamy nadzieję, że się nie obrazicie ale taką wprowadziliśmy zasadę" jakoś tak podczas rozmowy nam to wychodziło i ludzie mówili - oki. Nie wyobrażam sobie, żeby potem mi ktoś powiedział "potwierdzam, że będę i to z dzieckiem"... Wtedy bym od razu powiedziała, że nie robimy dla niczyjych dzieci wyjątków.
ja nie chcę robić dla nikogo wyjątków, że ktoś nie ma z kim zostawić więc bierze dziecko, a ktoś inny miał - zgodnie z prośbą nie wziął a potem widzi na weselu dzieci. Albo wszyscy albo nikt.
Bez przesady kurcze przeciez zaproszenia nie daje sie na tydzien przed weselem ttlko na kilka miesiecy to jest dosc czasu zeby spokojnie znalezc opieke. Tlumazenia ze nie ma soe z kim zostawic traktuje troche jak "nie chce mi sie dziecka zostawiac w domu wiec podam taka wymowke zeby sie nie musiec dostosowywac do zyczenia mlodych"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:34   #104
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wesele bez dzieci

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4111373 3]Bez przesady kurcze przeciez zaproszenia nie daje sie na tydzien przed weselem ttlko na kilka miesiecy to jest dosc czasu zeby spokojnie znalezc opieke.[/QUOTE]

Naprawdę nie zawsze się da. Dużo zależy od wieku dziecka, liczby dzieci. Nie rozumiem dlaczego traktujecie zabieranie dzieci jako złośliwość. I powtarzam pytanie czy wolisz, żeby nie było w ogóle tej osoby niż żeby przyszła z dzieckiem?
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:37   #105
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Yennka Pokaż wiadomość
Naprawdę nie zawsze się da. Dużo zależy od wieku dziecka, liczby dzieci. Nie rozumiem dlaczego traktujecie zabieranie dzieci jako złośliwość. I powtarzam pytanie czy wolisz, żeby nie było w ogóle tej osoby niż żeby przyszła z dzieckiem?
Wole zeby przyszla na sam slub z dzieckiem niz zeby potem dziecko latalo po sali na weselu. I powtarzam brat Tz wie ze da rade cos zrobic z dziecmi mimo ze jego rodzice bede w tym czasie na slubie i weselu to znajomi ktorzy swoich rodzicow nie beda mieli na slubie nie moga ich poprosic na ilestam wczesniej o popilnowanie dziecka? myz Tz mamy zamiar dac zaproszenia na 3-4 miesoace wczesniej to jest wystarczajaco duzo czasu zeby zapytac rodzicow czy popilnuja wnuka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:55   #106
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Yennka Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze mozna nie chciec dzieci na weselu, ale jesli naprawde rodzice nie maja ich z kim zostawic to wolicie, zeby te osoby w ogole nie przychodzily?
Ja zapraszalam osoby nam bliskie i bylo mi przykro jak ktos musial odmowic.
Mnie to przypomina sytuację trochę ze studiów jak trzeba było odrobić zajęcia i podane były 3 terminy kiedy to może być to nigdy nie można było ustalić bo zawsze był ktoś kto nie mógł danego dnia. I nie były to zawsze powody że ktoś pracuje - często okazywało się że ktoś się umówił z koleżanką, zaplanował zakupy, miał iść na siłownię itp. A jak podało się jeden termin że wtedy będzie odrabianie to jakimś dziwnym trafem wszyscy się dostosowali i przyszli - czyli chcieć to móc. Para młoda zna swoich bliskich i wie że jeśli ktoś faktycznie mieszka daleko nie ma żadnych bliskich i nie stać go na opiekunkę to faktycznie możne sama zauważyć że jest problem z zostawieniem dziecka. Ale często są to wymówki po prostu bo jak już dziewczyny zauważyły czasem rodzice zaproszenie bez dzieci traktują bardzo personalnie i wydaje im się że mogą taką wymówką wymusić co na parze młodej..
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 15:15   #107
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

wolałabym żeby nie przychodzili w ogóle niż z dzieckiem.
Nie można dla jednych robić wyjątków a dla innych nie bo to segregacja gości i dopiero wtedy by się po obrażali jakby zobaczyli inne dzieci a swoich by nie mogli zabrać.
Poza tym z określonych powodów nie chce się dzieci na weselu, widać organizatorom przeszkadzają. Na weselu jest tyle gości i tak mało czasu na wszytko, że brak jednej pary czy dwóch bez dziecka nie będzie potem robił różnicy. Jeśli są to nie wiem jak bliskie osoby to właśnie one powinny zrozumieć Młodych i ich decyzje.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:37   #108
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Odp: Wesele bez dzieci

Dzięki za odpowiedzi. Ciekawe. Cóż mam inne zdanie na ten temat. Ale może się nie znam, może rzeczywiście goście nie myślą o młodych i robią jak im wygodnie. Każdy ma inne doświadczenia. Myślę, że najważniejsza jest w tym wszystkim komunimacja. Jasne przedstawienie kwestii i dopytanie rodziców z kim zostawią dzieci.
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:45   #109
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

Yennka, nie można się na tym znać lub nie bo to kwestia poglądów, a poglądy każdy ma inne jedni chcą dzieci na weselu, inni nie. Jednych obchodzi czy ma ktoś z kim zostawić dzieci a inni mają to daleko gdzieś. Kwestia podejścia. Ale masz rację liczy się komunikacja bo potem mogą być nie przyjemności.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 08:39   #110
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Odp: Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
Yennka, nie można się na tym znać lub nie bo to kwestia poglądów, a poglądy każdy ma inne jedni chcą dzieci na weselu, inni nie. Jednych obchodzi czy ma ktoś z kim zostawić dzieci a inni mają to daleko gdzieś. Kwestia podejścia. Ale masz rację liczy się komunikacja bo potem mogą być nie przyjemności.
Masz rację, ale poglądy biorą się z doświadczeń. Stąd moje stwierdzenie o "nie znaniu się". Bo jeśli byłam na weselach, gdzie były dzieci i nie przeszkadzały itp. to też zapraszam z dziećmi, natomiast jeśli miałabym inne doświadczenia to byłoby inaczej.
Zastanawialam się ostatnio jak to było u nas, no i rodzeństwo zapraszaliśmy z dziećmi, ale znajomych już bez dzieci (z tym że to była jedna para). Jedno dziecko pojawiło się bez zapowiedzi, wujostwo męża zabrało swoją wnuczkę. Ale szczerze mówiąc nie zaprzątnęło mnie to wtedy. Nie wiem czy siedziała u nich na kolanach czy na wolnym miejscu? Było tyle emocji, że dopiero na sali po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że nie przyjechała chrzestna z mężem. Bardziej mnie zirytowało, że nie było 4 osób i nie dały znać wcześniej, że nie przyjadą.
Skończę konkluzją ogólną, żeby zapraszać tylko te osoby, z którymi się chce świętować
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 09:42   #111
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Odp: Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Yennka Pokaż wiadomość
Skończę konkluzją ogólną, żeby zapraszać tylko te osoby, z którymi się chce świętować
idealnie podsumowane
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:11   #112
timida88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 51
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez honey8625 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie mam zamiaru edukowac czyichs dzieci pod wzgledem zwyczajow i tradycji. Niech sobie organizuja "szkolenia" we wlasnym zakresie a nie moim kosztem ( i nie chodzi mi o pieniadze, a o komfort psychiczny).
Po drugie "poznac malucha"? A co to znaczy? Obserwowac jak pol rodziny wisi nad takim malym i robi glupie miny i wydaje dzwieki rodem z ZOO?? Nie, dziekuje. Predzej puszcze na projektorze obrady sejmu, niz zafunduje sobie cos takiego na moim weselu.
Ha! Genialny komentarz Jestem tego samego zdania.
Wesele (jeszcze raz powtórzę) jest imprezą PAŃSTWA MŁODYCH i DLA PAŃSTWA MŁODYCH. Goście powinni dostosować się do "wymagań" stawianych przez Młodą Parę, a nie od razu obrażać się i biadolić, że jak to bez dzieci?! A no powodów może być mnóstwo dlaczego Młodzi postanawiają tak, a nie inaczej. Nie należy odbierać tego personalnie i wyobrażać sobie, od razu nie wiadomo co.
Rodzice, często gęsto są na maksa przewrażliwieni na punkcie swojego potomstwa. DAJCIE NA LUZ! Chyba jeden wieczór bez swoich pociech jesteście w stanie przeżyć. Wybawcie się i skorzystajcie z chwili przeznaczonej tylko dla Was
O kwestii, narażania dzieci na widok lejącego się alkoholu, widoku (niejednokrotnie) lekko nieprzyzwoitych zabaw weselnych i po prostu osób pod wpływem alkoholu, nie będę wspominać. To już decyzja odpowiedzialnego rodzica, czy chce aby jego dziecko uczestniczyło w imprezie, przecież przeznaczonej dla dorosłych.
__________________
No siempre las cosas salen como se quiere
timida88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 10:14   #113
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Wesele bez dzieci

W naszej rodzinie póki co jest tylko dwójka dzieci - dwóch małych chłopców, w dniu naszego ślubu będą mieć 2 i 2,5 roku. Chcemy zaprosić ich rodziców, ale zastanawiamy się, co z dzieciakami nie bardzo widzę dwulatków na weselu (i nawet nie chodzi tu o mnie, a o ich rodziców - co to za zabawa z dwuletnim dzieckiem na głowie...?). Gdyby dzieci miały 5-6 lat, problem byłby chyba mniejszy, a tak ciągle się zastanawiam, jak to rozegrać, żeby nie obrazić świeżo upieczonych rodziców
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:40   #114
Yennka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 296
GG do Yennka
Odp: Wesele bez dzieci

Po prostu zapytac rodzicow czy beda mieli z kim zostawic dzieci, bo chcecie, zeby sie dobrze bawili. Jak przyjda z dziecmi to trudno, beda sie nimi zajmowac.

Troche dziwi mnie opinia, ze wesele jest dla mlodej pary i wszyscy maja sie dostosowac. Moim zdaniem wesele jest i dla mlodych i dla gosci i planujac wesele myslalam o tym, zeby gosciom bylo milo i zeby sie dobrze bawili.
Yennka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:09   #115
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Wesele bez dzieci

A ja z kolei w ogóle nie rozumiem rodziców, którzy ciągają dzieciaki na wesela. Przecież, po pierwsze, idą tam po to, żeby się zabawić, potańczyć, porozmawiać z rodziną, napić się wódki A dzieci muszą przecież pilnować, poza tym, mi na przykład głupio byłoby pić wódkę przy własnym dziecku. A poza tym wesele powinno być dla gości fajną okazją do pobawienia się, a nie kolejnym miejscem, w którym trzeba pilnować swojego dziecka (a znam sporo osób, które z pilnowania dzieci robią przedstawienie na całą okolicę, typu: wrzeszczenie przez całą salę "syneczku nie biegaj!" tudzież "wracaj tu, bo jak ci ojciec dupę przetrzepie, to całą noc nie będziesz siedział" ) Nie mówiąc o tym, że z uwagi na dzieci zazwyczaj trzeba takie imprezy opuszczać dość wcześnie.
Gdybym robiła wesele, to (tak, wiem, to bardzo samolubne) trochę bym się bała, że jakiś dzieciak może odwracać uwagę od Pary Młodej, która przecież jest tego dnia najważniejsza i to dla niej wszyscy się tu spotykają, a nie dla "słodkiego i ślicznego dzieciaczka", który obtańcowuje wszystkich i się wygłupia.
Byłam na weselu, kiedy miałam jakieś 10 lat i było to dla mnie straszne przeżycie, ale może byłam dziwnym dzieckiem xd Przerażał mnie tłum i hałas na sali, podpici goście, nieznane mi osoby, przymus całonocnego nudzenia się.
No i jeszcze jedno - po jaką cholerę męczyć dzieci małymi garniturkami, sukieneczkami, spineczkami, bucikami? I jeszcze teksty "nie drap się, bo sobie fryzurę rozwalisz!" "uważaj na ubranie, nie pobrudź się!" :/ Pamiętam, że kiedyś moja koleżanka, chłopczyca wychowująca się na wsi i latająca w trampkach i podkoszulkach, została zmuszona przez matkę do ubrania falbaniastej kiecki do ziemi i lakierków właśnie na jakieś wesele. Była tak zła z tego powodu, że zabrała sobie na przebranie normalne ubrania i 3/4 wesela spędziła w szortach
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 23:31   #116
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wesele bez dzieci

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4111412 5]Wole zeby przyszla na sam slub z dzieckiem niz zeby potem dziecko latalo po sali na weselu. I powtarzam brat Tz wie ze da rade cos zrobic z dziecmi mimo ze jego rodzice bede w tym czasie na slubie i weselu to znajomi ktorzy swoich rodzicow nie beda mieli na slubie nie moga ich poprosic na ilestam wczesniej o popilnowanie dziecka? myz Tz mamy zamiar dac zaproszenia na 3-4 miesoace wczesniej to jest wystarczajaco duzo czasu zeby zapytac rodzicow czy popilnuja wnuka.
[/QUOTE]

mieszkałam z teściami i dzieckiem na Śląsku,
moi rodzice z panem mlodym mieszkali w Częstochowie,
panna Mloda mieszkała 450 km dalej i tam też był ślub

zostawiłam synka z teściami, przyjechałam do mamy, zjedliśmy kolacje i poszliśmy spać (w sobotę rano miał przyjechać autokar)
o 3 w nocy zadzwoniła teściowa by przyjechać do małego bo płacze bez mamy, ubraliśmy się, pojechaliśmy z powrotem, wróciliśmy z małym i pojechał z nami

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
wolałabym żeby nie przychodzili w ogóle niż z dzieckiem.
Nie można dla jednych robić wyjątków a dla innych nie bo to segregacja gości i dopiero wtedy by się po obrażali jakby zobaczyli inne dzieci a swoich by nie mogli zabrać.
Poza tym z określonych powodów nie chce się dzieci na weselu, widać organizatorom przeszkadzają. Na weselu jest tyle gości i tak mało czasu na wszytko, że brak jednej pary czy dwóch bez dziecka nie będzie potem robił różnicy. Jeśli są to nie wiem jak bliskie osoby to właśnie one powinny zrozumieć Młodych i ich decyzje.
Więc nie ma znaczenia czy jest siostra Młodego czy jej nie ma ?
Ja wesel nie lubię, szłabym tylko ze względu na brata i rodziców.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 00:10   #117
goldglitter
Przyczajenie
 
Avatar goldglitter
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: Wesele bez dzieci

hej dziewczyny,nie czytalam dokładnie całego wątku, ale moje zdanie jest takie: zaproszenie z dziećmi dostanie na pewno moja siostra (nie wyobrażam sobie tego dnia bez moich siostrzenic), moja ciocia-chrzestna,ma kilkuletniego synka. Para przyjaciol ktorych odwiedzamy niemal codziennie tez z synkiem bo maly to nasz kumpel Kuzyni ktorych widze rzadko beda proszeni bez dzieci.I nikt nie widzi w tym problemu,w mojej rodzinie.
__________________
She's born to mesmer.
goldglitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 09:55   #118
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Wesele bez dzieci

Ja ze względów (prawie) czysto finansowych nie chcę prosić dzieci. Jak koleżanka wyżej, będę jednak miała przynajmniej jedno z własnej rodziny, chociażby dlatego, że moja siostra będzie miała dopiero 11 lat. Na szczęście wesele będzie blisko domu, więc w każdej chwili będzie można ją odwieźć bez konieczności wychodzenia mojej mamy.

Nie rajcuje mnie zapraszanie brata ciotecznego mojej teściowej (bliższego rodzeństwa nie ma) z dziećmi, które, notabene, mają już po 18 lat i przyszłyby z osobami towarzyszącymi (czyli już 6 osób) czy innego brata, który ma 3 starszych i byłoby ich już 8. Ani także siostry, mającej 3 letnią córkę, której trzeba ciągle pilnować, i o zgrozo, syna 10-letniego, który jest diabłem wcielonym i jest zdolny do zepsucia imprezy.

Wesele robimy my, Młodzi, my za nie płacimy i my zapraszamy gości. Co prawda mój narzeczony co i raz mówi "a co rodzina powie", ale prawda jest taka, że ja chcę zaprosić tych gości, których znamy z jego strony, a nie tych, których zaprosiłaby teściowa. Mój TŻ wielu wujków i cioć widział raz, czy dwa, ostatnio może z 5 lat temu na jakimś innym weselu i na tym koniec. Więc po co ich zapraszać?

I tu kwestia finansowa, nasz budżet jest bardzo ograniczony, wiec po co zapraszać dzieci (i ludzi), których nie znamy, które będą zajmować uwagę swoich rodziców, no i które tez będą kosztować? Z rodziny mojego TŻ uzbierałoby się kolo 12 dzieci. Przy naszym skromnym weselu to niestety dużo.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 10:22   #119
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
o 3 w nocy zadzwoniła teściowa by przyjechać do małego bo płacze bez mamy, ubraliśmy się, pojechaliśmy z powrotem, wróciliśmy z małym i pojechał z nami
ojej , plakal?straszne...
nie przesadzajmy , poplacze i przestanie i pojdzie spac, dziecko powino od malego sie przyzwyczajac ze rodzice pracuja.
a nie idzie potem maly do przedzkola,zlobka i placz bo mamy nie ma., a babcie to chyba dorze zna i nie powinien plakac rzez to a nawet sie ucieszyc.
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:53   #120
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ojej , plakal?straszne...
nie przesadzajmy , poplacze i przestanie i pojdzie spac, dziecko powino od malego sie przyzwyczajac ze rodzice pracuja.
a nie idzie potem maly do przedzkola,zlobka i placz bo mamy nie ma., a babcie to chyba dorze zna i nie powinien plakac rzez to a nawet sie ucieszyc.
ale nie przestał płakać,
teściowa zgodziła się zostać ze śpiącym dzieckiem a nie płaczącym,
nie mogłam jej fundować dwóch nieprzespanych nocy

nie zauważyłam związku między płaczem w nocy a płaczem w przedszkolu


teraz czekam z niecierpliwością, aż przyszła bratowa zorganizuje wesele bez dzieci.

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2013-06-27 o 14:56
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-19 23:07:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.