Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-06, 19:13   #631
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez skimos Pokaż wiadomość
Ja zapomniałam 2. tabletki, wzięłam na drugi dzień 1,5h przed kolejną. Dziś biorę 10. - czy po świętach mogę już bez zabezpieczenia bez żadnego najwet najmniejszego ryzyka? Tabletki biorę od listopada.
(jak jestem chora przy jakichkolwiek tabletkach zabezpieczamy się dodatkowo - muszę być w 120% pewna że jest to sex bezpieczny) - czy lepiej się wstrzymać do rozpoczęcia następnego opakowania z odstawieniem gumek?
powinno sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni od wziecia zapomniacnych tabletek.

NIGDY NIE MA BEZPIECZNEGO SEXU, BEZPIECZNY SEX TO ZERO SEXU!!!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-06, 19:26   #632
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Dziękuje za odpowiedź, a w zasadzie to racja z bezpiecznym sexem. No ale ja muszę być pewna ze niemalże całkowicie bezpieczny
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-06, 20:37   #633
Paulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Wrozka tu nie pracuje...nie napisałas której tabletki? w ktorym tygodniu? jakie bylo opoznienie? czy przed i po tym zdarzeniu wspolzylas? czy stosowałas po pominieciu dodatkowa antykoncepcje?

edit: przeczytalam Twoja wczesniejsza wypowiedz i nie dziwie sie, ze nikt nie odpisuje - jest niezrozumiała i chaotyczna
Nie wiem co tam może być niezrozumiałe;/ ale dobra skoro masz problem to nie oczekuje od Ciebie odpowiedzi;p tzn nie o taka odpowiedz mi chodziło Paulina
Paulita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-07, 11:14   #634
Sylvia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
dziekuje bardzo za odpowiedzi ktore troszke mnie podniosly na duszy mam nadzieje ze bedzie dobrze i ze wasze rady okaza sie trafne. Jeszcze raz baaardzo dziekuje (kieriwane do Karol_21 oraz mysza_87 )
Ps: czy niebeda wystepowaly jakies bole brzucha gdy przylme odrazu nastepne opakowanie bez 7dniowej przerwy??

zapomnialam sie jeszcze spytac po jakim czasie bede mogla uprawiac sex bez zabezpieczenia?
Z gory dziekuje za odpowiedzi i sorry ze jest ich tak wiele

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-13 o 16:56 Powód: post pod postem
Sylvia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 18:09   #635
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Witam.Mam pytanie tabletki bioprę już jakieś 5 miesięcy (brałam 2 lata ale zrobiła 3 miesieczna przerwe wczesniej ) zapomnialam 7 tabletki i w tą noc ochałam sie z moim nazyczonym. Zapomniana tabletkę wziełam po 18 godzinach. Czy duże jest prawdopodobienstwo ze zajde w ciaże??
ewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 21:31   #636
Szyszuniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 48
Question

Mam pytanie, czy po miesiączce, gdy rozpoczynam nowe opakowanie ten poprzedni miesiac się jak by nie liczy?? Cały proces zaczyna się od nowa? Boję się ponieważ w tym miesiacu popełniłam kilka blędów i boje sie ze bedzie to mialo wpływ na dalesze zabezpieczenie.

?????????????


Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-13 o 16:56 Powód: post pod postem
Szyszuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-10, 21:40   #637
asja87
Przyczajenie
 
Avatar asja87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 27
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez juhu84 Pokaż wiadomość
8 dani brania tabletek zapomnialam polknac microgynon 21, tabletki biore zawsze o 20 wiec ta zapomniana wzielam o 19. czy w takim razie moge przyjac kolejna czyli dzisiaj o 20, bez zadnych problemow??
A mi mój ginekolog powiedział że zapomnianą tabletkę się pomija...
__________________
Nie ten jest mądry kto wiele umie lecz ten kto drugiego potrafi zrozumieć
asja87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 13:51   #638
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

witam pisałam juz wczesniej o moim "wypadku". od poniedzielku (gdy wzielam zapomniana tabletke o 13 a nastepna normalnie o 18 ) ciagle boli mnie brzuch i mam takie dziwne klucia:/ aha i jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz. Wczessniej 2 miesiace po 3 miesiecznej przerwie brałam tabletki novinette i po 2 ich opakowaniach od razu bez 7 dniowej przerwy zaczelam brac rigevidon.... wlasnie ta 6 zapomniana tabletka byla juz z 2 opakowania rigevidon.czy to znaczy ze jak sie bierze inne tabletki to dzialaja na nowo i te wczesniejsze tak jakby sie nie liczą?? mamnadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi bo troszke namieszalam... no ale jestem zestresowana troszke baaaardzo czekam na wasze opinie i z gory dziekuje
ewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 14:33   #639
obsesyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
czyli tę 6 tabletkę to zapomniałas wziąć,ale nei minęlo 12 godzin?Jeśli tak to myślę że możesz być spokojna

i ja też mam pytanko. Skonczylam opakowanie, i moja przerwa w brani tabletek trwala 9 dni, tzn wzięlam 2 dni pózniej pierwszą z nowego opakowania,czy to oznacza,że przez tydzień powinnam się dodatkowo zabezpieczać a póżniej już będą działały?

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-13 o 16:55 Powód: post pod postem
obsesyjna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 14:52   #640
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

minęło ok 18 godzin :/
ewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 07:09   #641
Sunflowerka
Raczkowanie
 
Avatar Sunflowerka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 38
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Dziewczyny a w szczególności Panie Doktorze!

Oto mój problem: Ostatnio przechodzę ciężki okres, gdyż bliska mi osoba leży w szpitalu z zagrożeniem życia. Z tych stresów zapomniałam wziąć 15 oraz 16 tabletki z opakowania (biorę yasmin), zauważyłam to dopiero po ponad 24 godzinach od 15 i ponad 12 od 16 tabletki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale wziełam od razu dwie na raz, a 17 o normalnej porze. Przez cały ten czas utrzymywałam stosunki. Dodatkowo zdażało mi się przy tym opakowaniu brać inne pigułki z opóźnieniem, mniejszym o 12 godzin. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? czy jeśli zrobię test to czy już wykryje ewentualną ciążę?!
Sunflowerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-13, 13:44   #642
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Cytat:
Napisane przez obsesyjna Pokaż wiadomość
i ja też mam pytanko. Skonczylam opakowanie, i moja przerwa w brani tabletek trwala 9 dni, tzn wzięlam 2 dni pózniej pierwszą z nowego opakowania,czy to oznacza,że przez tydzień powinnam się dodatkowo zabezpieczać a póżniej już będą działały?
Dokładnie. Musisz sie przez tydzien dodatkowo zabezpieczać

Cytat:
Napisane przez Sunflowerka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w szczególności Panie Doktorze!

Oto mój problem: Ostatnio przechodzę ciężki okres, gdyż bliska mi osoba leży w szpitalu z zagrożeniem życia. Z tych stresów zapomniałam wziąć 15 oraz 16 tabletki z opakowania (biorę yasmin), zauważyłam to dopiero po ponad 24 godzinach od 15 i ponad 12 od 16 tabletki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale wziełam od razu dwie na raz, a 17 o normalnej porze. Przez cały ten czas utrzymywałam stosunki. Dodatkowo zdażało mi się przy tym opakowaniu brać inne pigułki z opóźnieniem, mniejszym o 12 godzin. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? czy jeśli zrobię test to czy już wykryje ewentualną ciążę?!
myślę, że test jeszcze nie wykryje ciąży, ale zdecydowanie powinnaś go zrobić w niedługim czasie, bo coś ta sytuacja nie wygląda mi za wesoło :/
__________________
Niech włos będzie z Wami

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-13 o 16:54 Powód: post pod postem
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 16:41   #643
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

A ja mam troszkę inne pytanie ale także dotyczące regularnego brania tabletek: otóż czy można przy kolejnym opakowaniu zmienić całkowicie godzine przyjmowania np. z 8.00 rano na 21.00? Wiem,że może to troche głupie, ale ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 16:57   #644
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
A ja mam troszkę inne pytanie ale także dotyczące regularnego brania tabletek: otóż czy można przy kolejnym opakowaniu zmienić całkowicie godzine przyjmowania np. z 8.00 rano na 21.00? Wiem,że może to troche głupie, ale ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać
mozna, o ile jest to nowe opakowanie. Nowe opakowanie to nowe zabezpieczenie
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 19:20   #645
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Dziękuje za odpowiedz
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 09:45   #646
Sunflowerka
Raczkowanie
 
Avatar Sunflowerka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 38
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Musisz sie przez tydzien dodatkowo zabezpieczać


myślę, że test jeszcze nie wykryje ciąży, ale zdecydowanie powinnaś go zrobić w niedługim czasie, bo coś ta sytuacja nie wygląda mi za wesoło :/
Zrobiłam test dzisiaj rano, wyszedł negatywnie. Problem w tym, że miesiączkę powinnam dostać około środy/ czwartku ale nie będę mogła tego zweryfikować, bo na ulotce od moich pigułek jest napisane, że teraz nie powinnam robić przerwy między opakowaniami. Nie wiem czy ten test, który dziś zrobiłam jest wiarygodny. Powtórzę go jeszcze za tydzień. Tylko boje się, że jeśli jestem w ciąży to, że kolejne opakowanie pigułek może zaszkodzić płodowi. Nie wiem co mam w zasadzie robić, naprawdę byłabym bardzo szczęśliwa gdyby wypowiedział się lekarz w mojej sprawie, bo na rejonie do lekarza jest ogromna kolejka a chwilowo nie mam funduszy co by pójść prywatnie.
Sunflowerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 12:13   #647
Jonka_iwonka
Raczkowanie
 
Avatar Jonka_iwonka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 101
GG do Jonka_iwonka
zapomniana pigulka

Czesc, sluchajcie mam pytanie. Od roku biore pigulki Yasmin, kilka dni temu zapomnialam jednej tabletki, minelo ponad 12h, nastepnego dnia wzielam dwie na raz. Na stronie internetowej Ysamin, przeczytalam ze po skonczeniu tego opakowania nie powinnam robic przerwy, tylko rozpoczac kolejne opakowanie. Czy to prawda?? Cz Wy tez mialyscie taka sytuacje??
Pozdrawiam Iwona
Jonka_iwonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 13:54   #648
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: zapomniana pigulka

Cytat:
Napisane przez Jonka_iwonka Pokaż wiadomość
Czesc, sluchajcie mam pytanie. Od roku biore pigulki Yasmin, kilka dni temu zapomnialam jednej tabletki, minelo ponad 12h, nastepnego dnia wzielam dwie na raz. Na stronie internetowej Ysamin, przeczytalam ze po skonczeniu tego opakowania nie powinnam robic przerwy, tylko rozpoczac kolejne opakowanie. Czy to prawda?? Cz Wy tez mialyscie taka sytuacje??
Pozdrawiam Iwona
A co na to ulotka?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 22:34   #649
Jonka_iwonka
Raczkowanie
 
Avatar Jonka_iwonka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 101
GG do Jonka_iwonka
Dot.: zapomniana pigulka

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
A co na to ulotka?

Tak, juz wiem, przeczytalam.
"stosunek nie odbyl sie =>Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu, stosunek płciowy w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki nie odbył się:
1. przyjmij pominiętą tabletkę
(tak szybko, jak to możliwe, nawet, jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek naraz!)
2. zastosuj dodatkową metodę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 dni
3. dokończ przyjmowanie tabletek z opakowania (bierz je o zwykłej porze). "
To byla tabletka z pierwszego tyg., nie wspolzylam w tyg poprzedzajacym zapomnienie pigulki, wiec w ciazy raczej nie jestem. Dokonczylam do konca opakowanie tylko eraz nie wiem kiedy mam zaczac brac kolejne opakowanie? Czy zrobic normalna 7dniowa przerwe czy zaczac nowe opakowanie bez przerwy??
Z gory dzieki.
__________________
Pozdrawiam, Iwona
HAVE A NICE DAY!

http://www.suwaczek.pl/cache/647e4a002c.png
Jonka_iwonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 21:04   #650
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: zapomniana pigulka

Cytat:
Napisane przez Jonka_iwonka Pokaż wiadomość
Tak, juz wiem, przeczytalam.
"stosunek nie odbyl sie =>Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu, stosunek płciowy w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki nie odbył się:
1. przyjmij pominiętą tabletkę
(tak szybko, jak to możliwe, nawet, jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek naraz!)
2. zastosuj dodatkową metodę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 dni
3. dokończ przyjmowanie tabletek z opakowania (bierz je o zwykłej porze). "
To byla tabletka z pierwszego tyg., nie wspolzylam w tyg poprzedzajacym zapomnienie pigulki, wiec w ciazy raczej nie jestem. Dokonczylam do konca opakowanie tylko eraz nie wiem kiedy mam zaczac brac kolejne opakowanie? Czy zrobic normalna 7dniowa przerwe czy zaczac nowe opakowanie bez przerwy??
Z gory dzieki.
Motyw z brakiem przerwy z tego co pamiętam odnosił się do sytuacji kiedy zapomniało sie tabletki w trzecim tygodniu. Wiec mojim zdaniem może spokojnie robić przerwe.

Też mam troche głupie pytanie, takie sie zastanawiałam jak coś np jakiś lek osłabia torche działanie tabletek(ale nie dlugotrwale jak np niektóre antybiotyki), a będe go przyjmować w trakcie przerwy to czy będe wtedy mniej zabezpieczona czy w tym momencie to sie nie liczy bo i tak nie przyjmuje tabletek??
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 15:26   #651
gattka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Exclamation skomplikowana historia pominięcia pigułki

Witam!
Mój problem kształtuje się następująco: mianowicie pierwszego dnia 3 tygodnia przyjmowania tabletek zorientowałam się, że poprzedniego dnia (tj. ostatniego dnia 2 tygodnia) zapomniałam przyjęcia tabletki (biorę Jeanine już od prawie 4 lat, lecz akurat to opakowanie w którym zapomniałam przyjęcia tabletki było 1 opakowaniem po 2 miesięcznej przerwie). Pigułki biorę o godzinie 19.00, o zapomnianej zorientowałam się około południa (czyli 12 godzin już minęło). Tabletkę zażyłam od razu jak się zorientowałam, prześledziłam również uważnie ulotkę i po konsultacji z koleżanką uznałam, że powinnam postąpić tak jak jest opisane w ulotce w przypadku pominięcia pigułki w 2 tygodniu. Dlatego też zrobiłam 7-dniową przerwę. Dodam, że kochałam się z chłopakiem w czasie od pominięcia tabletki 2-krotnie (czas od poprzedniego stosunku do pominiętej tabletki był dłuższy niż 3 dni) z czego raz w trakcie 7-dniowej przerwy. Ale teraz nie wiem czy słuszne jest to, iż postąpiłam według instrukcji w przypadku pominięcia pigułki w 2 tygodniu i czy jednak nie powinnam postąpić według instrukcji dotyczącej pominięcia pigułki w 3 tygodniu? Wiem że teraz już nic nie zmienię bo ewentualny moment aby nie robić 7-dniowej przerwy już minął. Dodam, że okres wystąpił normalnie. Jednak zastanawiam się czy jest jakaś możliwość abym jednak była w ciąży, ponieważ nie wiem czy mogę ze spokojem rozpocząć następne opakowanie? Wiem, że jest za wcześnie aby jakiekolwiek testy mogły to zdiagnozować.
Dlatego też proszę o radę, gdyż niezależnie od tego, że ewentualny dzidziuś powstał przez przypadek, chcę aby był zdrowy i nie chcę mu zaszkodzić dalej stosując pigułki.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam Agata
gattka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 08:13   #652
goha83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Witam wszystkich. Mam poważny problem z pominięciem tabletki, a stało się to tak:
Zaczynam każde nowe opakowanie (jest to moje 5te) w soboty o 22 i tak też postąpiłam w tę sobotę. W niedzielę odbyłam stosunek, a we wtorek jakimś cudem pominęłam dawkę (pdp. ze zmęczenia zasnęłam, zapominając ). W środę, 24h później przyjęłam, jak to jest zalecane, dwie tabletki na raz, uprzedziłam mego lubego, i planuję wizytę u lekarza, jednak z tym będzie największy problem... Jest długi weekend, mojego ginekologa nie będzie do poniedziałku, a możliwe jest nawet, że nie zdążę zapisać się na wizytę w poniedziałek i upchną mnie na piątek... (bo tylko w te 2 dni przyjmuje). Staram się nie panikować, ale strasznie się boję i nie wiem, co mogę jeszcze zrobić...
goha83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 08:32   #653
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez goha83 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam poważny problem z pominięciem tabletki, a stało się to tak:
Zaczynam każde nowe opakowanie (jest to moje 5te) w soboty o 22 i tak też postąpiłam w tę sobotę. W niedzielę odbyłam stosunek, a we wtorek jakimś cudem pominęłam dawkę (pdp. ze zmęczenia zasnęłam, zapominając ). W środę, 24h później przyjęłam, jak to jest zalecane, dwie tabletki na raz, uprzedziłam mego lubego, i planuję wizytę u lekarza, jednak z tym będzie największy problem... Jest długi weekend, mojego ginekologa nie będzie do poniedziałku, a możliwe jest nawet, że nie zdążę zapisać się na wizytę w poniedziałek i upchną mnie na piątek... (bo tylko w te 2 dni przyjmuje). Staram się nie panikować, ale strasznie się boję i nie wiem, co mogę jeszcze zrobić...
witaj , wiesz... niby to jet pierwszy tydzien wiec najwazniejszy... no ale wielas te tabletki tak jak nakazuje ulotka a poza tym to kochalas sie w niedziele a tabletki zapomnialas wziac we wtorek... mi sie zdaje ze plemniki maja zywotnosc ok 48h w jajowodach no chyba ze sie myle.. to mnie poprawcie. no ale nie wiem idz do ginekologa i on ci powie, chociaz jak wiadomo tez ci odrazu nie powie chyba czy doszlo do ewentualnego zaplodnienia.
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 18:03   #654
paulinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Witam
Ja rowniez mam problem z tabletkami.
Nie wiem jak mogłam to zrobic,ale po 18 dniach zrobilam juz 7 dniowa przerwę(byłam pewna,że skonczylam opakowanie- zaczynalam od czwartku od gory a skonczylam na niedzieli na dole i poprostu nie zauwazylam tych 3 tabletek do gory-do dzis nie wiem o czym wtedy myslałam)
po czym znowu zaczelam brac tabletki,w 2 dniu brania kochalam się bez zabezpieczenia
Czy istnieje prawdobodobienstwo,ze moge byc w ciazy?czy wystraczy ta jedna tabletka,która wzielam zaraz po przerwie?
Bardzo prosze o odp.
mam nadzieje,ze nie zaszkodzilam za bardzo mojej gospodarce hormonalnej.
Pozdrawiam
paulinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 19:30   #655
olina852
Raczkowanie
 
Avatar olina852
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ezoteryczny poznan/miastem rzadzi mafia
Wiadomości: 121
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

witajcie
przyjmuje yasmin od dobrych 10 miesiecy...po normalnej 7 dniowej przerwie spoznilam sie z przyjeciem 2giej tabletki z opakowania
czytalam uniwersalna ulotke na wizazu, te z tabletek, znam zasade dzialania tabsow.zastanawia mnie jedno...na ulotce yasmin mowa o zasadzie 7 dni...z trzema podpunktami...przyjac jak najszybcioej zapomniana, przez 7 dni stosowac dodatkowe metody anty, nie robic przerwy??czy ten brak przerwy jest konieczny??bardzo zle sie czuje biorac 2 opakowania pod rzad a zblizaja sie egzaminy i chcialabym tego uniknac w miare mozliwosci...aha jeszcze jedno...prze 6 dni uzywalismy dodatkowo prezerwatyw ale 7 poniosla nas fantazja:P ten tydzien jest chyba liczony z jakims zapasem??mam nadzieje...dzieki za odpowiedzi
__________________
KOCHAM MOJEGO TYGRYSKA
olina852 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 22:15   #656
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Przerwy nie robi się w sytuacji kiedy zapomniało się tabletki z końca opakowania, czyli kiedy w przeciągu tych nieszczęsnych 7dni miałoby się skończyć opakowanie.
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 13:22   #657
n.ik.a
Zadomowienie
 
Avatar n.ik.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: miasto - wieś
Wiadomości: 1 279
Question Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Witam! Mam problem nigdzie nie widzę odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Piszecie o zapomnianej tabletce...Ja niestety wzięłam za dużo o jedną tzn. byłam święcie przekonana że zapomniałam jej wziąć więc sięgnęłam po nią do opakowania. Po chwili zorientowałam się że przecież brałam wczoraj pigułkę i tym to sposobem wzięłam następną. Do skończenia opakowania mam jeszcze 11 tabletek a powinno być 12. Nie wiem co teraz zrobić czy kontynuować branie i skończyć na 20 czy z nowego opakowania mam wziąć tą 21?
n.ik.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 17:30   #658
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez n.ik.a Pokaż wiadomość
Witam! Mam problem nigdzie nie widzę odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Piszecie o zapomnianej tabletce...Ja niestety wzięłam za dużo o jedną tzn. byłam święcie przekonana że zapomniałam jej wziąć więc sięgnęłam po nią do opakowania. Po chwili zorientowałam się że przecież brałam wczoraj pigułkę i tym to sposobem wzięłam następną. Do skończenia opakowania mam jeszcze 11 tabletek a powinno być 12. Nie wiem co teraz zrobić czy kontynuować branie i skończyć na 20 czy z nowego opakowania mam wziąć tą 21?
Nie musisz brać tej dodatkowej tabletki, skrócenie brania tabletek o nawet pare z ostatniego tygodnia nie powinno mieć wpływu na ich działanie(oczywiście bez przesady). A w Twojej sytuacji nie ma sie czym przejmować już bardziej tym że nałykałaś się sporo hormonów.
Nie zapomnij potem tylko zacząć nastepnego opakowania dzień wczesniej niż poprzednio.
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 19:50   #659
nicoletia
Raczkowanie
 
Avatar nicoletia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Liverpool, UK
Wiadomości: 99
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Witam

Wczoraj rano kochałam sie z moim facetem i zapomnialam wziasc 3 z rzedu tabletke Microgynon 21. dzisiaj wiczorem, po 24 godzinach zauwazylam ze nie wzielam i wzielam dwie na raz( 3 i 4). Nie wiem co mam robic, boje sie ze zajde w ciaze. jutro niedziela i nie wiem jak dostane sie od ginekologa prosze o syzbka odpowiedz

PS
Tabletki biore od 1,5 roku
nicoletia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 20:25   #660
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Ryzyko ciąży istnieje choć nie jest bardzo duże, tabletki po leży wziąć max do 72godz wiec jeśli pujdziesz do gina w poniedziałek to nie ma to już chyba żadnego sensu. Teraz masz chyba tylko dwa wyjścia modlić się o szczęście albo zdobyć tabletki po np kupić w zaprzyjaźnionej aptec jeśli taką masz.
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.