Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 12:49   #4951
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Euphoriaa Pokaż wiadomość
Ja również do was dołączam. Od pewnego czasu rozsyłam CV, jak dotąd tylko jeden telefon. Jakoś to nie podbudowuje mojej wiary w siebie.
witamy!

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
no niestety tez widze taka prawidlowosc. a co do twoich kartek, to rowniez uwazam ze powinnas wykorzystac to na "szersza" skale, bo talent do ich robienia to ty niewatpliwie masz
cały wizaż za gwiazdeczką

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Kozkowa89 Pokaż wiadomość
Zdesperowana postanowiłam złożyć aplikację do McDonalds.. I co? od ręki dostałam pracę
super!!!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:04   #4952
Missis O
Raczkowanie
 
Avatar Missis O
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Hej dziewczyny,
mogę się przyłączyć?
Co prawda stałej pracy jeszcze nie szukam, bo jeszcze studiuję ( właśnie skończyłam 3 rok, jeszcze tylko dwa i staż, no i niestety studia troszkę uniemożliwiają mi podjęcie pracy-dużo zajęć i nauki), ale podczytuję Was już jakiś czas i muszę przyznać, że jesteście bardzo inspirujące! Sama staram się też o to, żeby po studiach nie mieć problemów z pracą. Należę do koła naukowego, piszę dwie prace naukowe, robię różne szkolenia, udzielam się na konferencjach, odrabiam dodatkowe praktyki itp. A poza tym we własnym zakresie uczę się języków (angielski i rosyjski), kto wie, może kiedyś wyjadę za granicę.
Wczoraj właśnie zaczęłam wakacje i szukam teraz pracy na te 2-3 miesiące.

Przyjmiecie mnie?
Missis O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:06   #4953
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
cały wizaż za gwiazdeczką
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:10   #4954
Euphoriaa
Raczkowanie
 
Avatar Euphoriaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Missis O Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mogę się przyłączyć?
Co prawda stałej pracy jeszcze nie szukam, bo jeszcze studiuję ( właśnie skończyłam 3 rok, jeszcze tylko dwa i staż, no i niestety studia troszkę uniemożliwiają mi podjęcie pracy-dużo zajęć i nauki), ale podczytuję Was już jakiś czas i muszę przyznać, że jesteście bardzo inspirujące! Sama staram się też o to, żeby po studiach nie mieć problemów z pracą. Należę do koła naukowego, piszę dwie prace naukowe, robię różne szkolenia, udzielam się na konferencjach, odrabiam dodatkowe praktyki itp. A poza tym we własnym zakresie uczę się języków (angielski i rosyjski), kto wie, może kiedyś wyjadę za granicę.
Wczoraj właśnie zaczęłam wakacje i szukam teraz pracy na te 2-3 miesiące.

Przyjmiecie mnie?
Możesz stworzyć naprawdę warte uwagi CV
__________________
to moja wina i mogę ją zwalić na kogo chcę!
~h. simpson
Euphoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:22   #4955
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Missis O Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mogę się przyłączyć?
Co prawda stałej pracy jeszcze nie szukam, bo jeszcze studiuję ( właśnie skończyłam 3 rok, jeszcze tylko dwa i staż, no i niestety studia troszkę uniemożliwiają mi podjęcie pracy-dużo zajęć i nauki), ale podczytuję Was już jakiś czas i muszę przyznać, że jesteście bardzo inspirujące! Sama staram się też o to, żeby po studiach nie mieć problemów z pracą. Należę do koła naukowego, piszę dwie prace naukowe, robię różne szkolenia, udzielam się na konferencjach, odrabiam dodatkowe praktyki itp. A poza tym we własnym zakresie uczę się języków (angielski i rosyjski), kto wie, może kiedyś wyjadę za granicę.
Wczoraj właśnie zaczęłam wakacje i szukam teraz pracy na te 2-3 miesiące.

Przyjmiecie mnie?
witamy!
bardzo dobrze,że jesteś taka aktywna
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:57   #4956
smerfetka_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 303
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dziewczyny wróciłam z rozmowy z tego sklepu z butami. Rozmowa całkiem Ok. Tylko na sam koniec dowiedziałam się, że praca jest od początku lipca do końca sierpnia - tylko na wakacje. 3/4 etatu umowa zlecenie - 1300 brutto. .... Szczerze to poszłabym nawet na te 2 miesiące tylko myślę, że mnie nie wezmą, bo chyba bardziej opłaca się im się studentkę zatrudnić ....

Z rozmowy w Eagon zrezygnowałam, bo poczytałam o co dokładnie chodzi i TŻ powiedział, że też u nich był i każą działalność zakładać i takie tam...
smerfetka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:00   #4957
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Kozkowa89 Pokaż wiadomość
Zdesperowana postanowiłam złożyć aplikację do McDonalds.. I co? od ręki dostałam pracę
Umowa o pracę na 3/4 etatu, 10 złotych brutto - chyba nie tak źle wiem, że tam jest harówa, ale lepsze to, niż siedzenie w domu.. Ponadto mam 10 minut drogi rowerem.. chyba się cieszę
Super, gratuluję
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 14:03   #4958
smerfetka_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 303
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Missis O Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mogę się przyłączyć?
Co prawda stałej pracy jeszcze nie szukam, bo jeszcze studiuję ( właśnie skończyłam 3 rok, jeszcze tylko dwa i staż, no i niestety studia troszkę uniemożliwiają mi podjęcie pracy-dużo zajęć i nauki), ale podczytuję Was już jakiś czas i muszę przyznać, że jesteście bardzo inspirujące! Sama staram się też o to, żeby po studiach nie mieć problemów z pracą. Należę do koła naukowego, piszę dwie prace naukowe, robię różne szkolenia, udzielam się na konferencjach, odrabiam dodatkowe praktyki itp. A poza tym we własnym zakresie uczę się języków (angielski i rosyjski), kto wie, może kiedyś wyjadę za granicę.
Wczoraj właśnie zaczęłam wakacje i szukam teraz pracy na te 2-3 miesiące.

Przyjmiecie mnie?
Myślę, że nie będziesz mieć problemu z pracą. Przynajmniej nie obijasz się na studiach, tylko myślisz o przyszłości. Mi troszkę brakło tej dalekowzroczności, myślałam tylko tu i teraz, i studiowałam sobie nie robiąc prawie nic więcej - żadnych praktyk, szkoleń, i siedzę teraz na BEZROBOCIU
smerfetka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:05   #4959
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Ja mam do Was pytanie odnośnie zasady nr 12. Nie okazywanie entuzjazmu.
Cały czas zastanawiam się, czy na rozmowie o pracę cały czas mam się uśmiechać, czy raczej zachować spokój i profesjonalizm.
Zresztą co to w ogóle znaczy entuzjazm? Jak mnie rekruter zapyta (a mi rzadko się zdarza, żeby o to pytał), dlaczego chcę pracować u nich w firmie, to co mam zacząć zachwycać się firmą i możliwościami, a najlepiej to jeszcze z podekscytowania podskakiwać i klaskać??? No kurcze, serio tego nie czaję .
Myslę, że coś w tym jest. Za każdym razem kiedy zależało mi na konkretnej pracy na rozmowie dwoiłam się i troiłam, żeby przekonać rekruterów do siebie. I nie dostawałam tej pracy. Zawsze kiedy szłam z nastawieniem "zaprosili mnie to idę ale wisi mi czy mnie przyjmą czy nie" dostawałam pracę
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:05   #4960
smerfetka_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 303
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Kozkowa89 Pokaż wiadomość
Zdesperowana postanowiłam złożyć aplikację do McDonalds.. I co? od ręki dostałam pracę
Umowa o pracę na 3/4 etatu, 10 złotych brutto - chyba nie tak źle wiem, że tam jest harówa, ale lepsze to, niż siedzenie w domu.. Ponadto mam 10 minut drogi rowerem.. chyba się cieszę
Gratuluję!
smerfetka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:06   #4961
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
no niestety tez widze taka prawidlowosc. a co do twoich kartek, to rowniez uwazam ze powinnas wykorzystac to na "szersza" skale, bo talent do ich robienia to ty niewatpliwie masz
Cytat:
Napisane przez smerfetka_25 Pokaż wiadomość
Gwiazdeczko Twoje prace są naprawdę piękne i powinnaś na tym zarabiać Nie musiałabyś martwić się znalezieniem pracy, jeżeli Twoje hobby przynosiłoby fajny zarobek Może postarałabyś się o dotację z UP? Na pewno możesz przekuć to w SUKCES!

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------



U mnie też posucha
Cytat:
Napisane przez pulinaj Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z dziewczynami, Gwiazdeczka ma talent! Nie dość, że ciekawe pomysły, piękne wykonanie to jeszcze poczucie estetyki. Jakbym miała taki talent ( a niestety nie mam żadnego ) to na pewno bym go wykorzystała. Myśl dziewczyno i kombinuj, bo mi się zmarnujesz

Niedługo mam ślub siostry i chętnie bym u Ciebie zamówiła taką kartkę, bo wiem, że byłaby jedyna w swoim rodzaju.
Zawstydzacie mnie Dziewczyny normalnie!
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 14:14   #4962
Euphoriaa
Raczkowanie
 
Avatar Euphoriaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Zawstydzacie mnie Dziewczyny normalnie!
Również pozwoliłam sobie zajrzec na twojego bloga i potwierdzam opinie. Twoje prace są perfekcyjne. Masz talent
__________________
to moja wina i mogę ją zwalić na kogo chcę!
~h. simpson
Euphoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:15   #4963
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Myslę, że coś w tym jest. Za każdym razem kiedy zależało mi na konkretnej pracy na rozmowie dwoiłam się i troiłam, żeby przekonać rekruterów do siebie. I nie dostawałam tej pracy. Zawsze kiedy szłam z nastawieniem "zaprosili mnie to idę ale wisi mi czy mnie przyjmą czy nie" dostawałam pracę
dokładnie!!! mam to samo!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:23   #4964
Kozkowa89
Raczkowanie
 
Avatar Kozkowa89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 70
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Oczywiście będę na wątku cały czas - w sumie teraz żałuję, że te 2 miesiące tylko się przyglądałam z boku, a nie uczestniczyłam w rozmowach z Wami..

Co do dodatkowej działalności podczas studiów - zawsze warto coś robić, wiadomo.. Aczkolwiek mi to jakoś specjalnie nie pomogło
Mam dość charakterystyczne zainteresowania (zwierzęta łasicowate, piłka nożna) i raz nawet usłyszałam "ma pani bardzo rozbieżne zainteresowania, dziwne", w głosie było słychać zniesmaczenie, niedowierzanie ?
Miałam wpisane wybitne osiągnięcia sportowe, wyróżnienie rektora i kilkuletni wolontariat plus prace dorywcze, a wydaje mi się, że jakiegoś wrażanie to nie robiło..
Ale oczywiście lepiej coś robić, niż siedzieć bezczynnie Na pewno trafi się ktoś, kto doceni nasze starania - mam taką nadzieję..
__________________
"Odchodząc zabierz mnie, proszę weź mnie też....."
Kozkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:41   #4965
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Myslę, że coś w tym jest. Za każdym razem kiedy zależało mi na konkretnej pracy na rozmowie dwoiłam się i troiłam, żeby przekonać rekruterów do siebie. I nie dostawałam tej pracy. Zawsze kiedy szłam z nastawieniem "zaprosili mnie to idę ale wisi mi czy mnie przyjmą czy nie" dostawałam pracę
hi hi. to prawda. raz rekruter zapytal sie mnie czy "jestem" )) bo jakos spac mi sie chcialo)) (nie ziewalam oczywiscie) i przyznam, ze znudzona bylam ich gadaniem. prace dostalam, odmowilam (ale to inna historia) i cholernie tego zaluje.
w tej "zasadzie" nie chodzi o olewanie rozmowy, ale jak zwykle o zachowanie umiaru.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:06   #4966
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Euphoriaa Pokaż wiadomość
Również pozwoliłam sobie zajrzec na twojego bloga i potwierdzam opinie. Twoje prace są perfekcyjne. Masz talent
Slicznie dziękuje!
już sobie wyobrazam jaki sprzęt kupilabym sobie za dotacje :-D
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:10   #4967
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cześć dziewczyny.

Podczytuję was od jakiegoś czasu, teraz postanowiłam dołączyć, bo kończę studia i zaczynam intensywniej szukać jakiejś stałej pracy.

Przy okazji gratuluję wszystkim, którym udało się znaleźć prace, a pozostałym życzę jak najszybszego zdobycia wymarzonej posady.
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 17:00   #4968
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Właśnie dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę. Pierwsze pytanie jakie padło, to czy dalej studiuję, bo proponują umowę zlecenie nieozysowaną...
Zaczynam mgr od października, ale i tak zostałam zaproszona na rozmowę, więc już sama się pogubiłam

Nie wiem jak Wy, ale ja już mam tego dosyć, ofert jest coraz mniej, a jak już jakieś są, to szukają tylko osoby ze statusem studenta, żeby mu wcisnąć umowę zlecenie.
Czuję, że nie mam szans na znalezienie stabilnej pracy, w której chociaż będą szanse na to, że po kilku pierwszych miesiącach będę mogła dostać umowę o pracę, chociażby na czas określony. Jak tak dalej pójdzie, to przekroczę 26 lat, więc nie będę już "osobą uczącą się do 26 roku życia", bez pracy, bez ubezpieczenia, bez możliwości usamodzielnienia się.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 17:00   #4969
Selaaine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Mi się wydaje, że nie ma zasady co do dostania pracy po studiach. Można się dwoić i troić, robić kursy, praktyki i mało którego pracodawcę to zainteresuje, a można mieć po prostu to coś, odrobinę szczęścia i bez wysiłku dostać pracę.
Zresztą praktyki zawodowe w dzisiejszych czasach nie robią na nikim wrażenia, to tylko pic na wodę... Wiem z własnego doświadczenia.

Ja dzisiaj dostałam przedłużenie mojej umowy-zlecenie, tym razem do końca tego roku, zwiększyła mi się też stawka - teraz będę dostawać całe 7zł/h na rękę, a nie 6zł... zawsze to coś.
W międzyczasie i tak szukam czegoś innego, ale powiem Wam, że jestem zawiedziona.
Jak dostawałam obecną pracę w kwietniu to było zatrzęsienie ofert, a teraz jak rzucą 3 ochłapy na dzień to i tak jest z czego wybierać... Chyba jestem zmuszona zostać tu gdzie jestem i cieszyć się stabilizacją finansową do grudnia.
Selaaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 17:24   #4970
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Selaaine Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam przedłużenie mojej umowy-zlecenie, tym razem do końca tego roku, zwiększyła mi się też stawka - teraz będę dostawać całe 7zł/h na rękę, a nie 6zł... zawsze to coś.
.
gratuluje. ja tez pracuje za ta zawrotna sume. normalnie nie wiem, co z ta kasa mam robic. hm...moze kajmany w tym roku...
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 17:35   #4971
Talisa
Raczkowanie
 
Avatar Talisa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę. Pierwsze pytanie jakie padło, to czy dalej studiuję, bo proponują umowę zlecenie nieozysowaną...
Zaczynam mgr od października, ale i tak zostałam zaproszona na rozmowę, więc już sama się pogubiłam

Nie wiem jak Wy, ale ja już mam tego dosyć, ofert jest coraz mniej, a jak już jakieś są, to szukają tylko osoby ze statusem studenta, żeby mu wcisnąć umowę zlecenie.
Czuję, że nie mam szans na znalezienie stabilnej pracy, w której chociaż będą szanse na to, że po kilku pierwszych miesiącach będę mogła dostać umowę o pracę, chociażby na czas określony. Jak tak dalej pójdzie, to przekroczę 26 lat, więc nie będę już "osobą uczącą się do 26 roku życia", bez pracy, bez ubezpieczenia, bez możliwości usamodzielnienia się.
To prawda, umowę o pracę bardzo ciężko zdobyć. Z drugiej strony ile można pracować na zlecenie? Porażka...
Talisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:24   #4972
Missis O
Raczkowanie
 
Avatar Missis O
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dzięki dziewczyny


Cytat:
Napisane przez smerfetka_25 Pokaż wiadomość
Myślę, że nie będziesz mieć problemu z pracą. Przynajmniej nie obijasz się na studiach, tylko myślisz o przyszłości. Mi troszkę brakło tej dalekowzroczności, myślałam tylko tu i teraz, i studiowałam sobie nie robiąc prawie nic więcej - żadnych praktyk, szkoleń, i siedzę teraz na BEZROBOCIU
No taką mam nadzieję Poza tym mam ten komfort, że po studiach mogę otworzyć własny gabinet i pracować na siebie. Jedyną przeszkodą jest kasa Ale i w tym kierunku staram się coś działać i odkładać na start
Missis O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:36   #4973
smerfetka_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 303
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Slicznie dziękuje!
już sobie wyobrazam jaki sprzęt kupilabym sobie za dotacje :-D
Jak pokażesz ludziom z UP swoje dzieła, to te 18 tysięcy masz jak w banku

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Missis O Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny




No taką mam nadzieję Poza tym mam ten komfort, że po studiach mogę otworzyć własny gabinet i pracować na siebie. Jedyną przeszkodą jest kasa Ale i w tym kierunku staram się coś działać i odkładać na start
Czemu ja nie byłam taka mądra? Wszystkie zarobione pieniądze poszły na głupoty, wyjazdy i takie tam, nie potrafię oszczędzać

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Podczytuję was od jakiegoś czasu, teraz postanowiłam dołączyć, bo kończę studia i zaczynam intensywniej szukać jakiejś stałej pracy.

Przy okazji gratuluję wszystkim, którym udało się znaleźć prace, a pozostałym życzę jak najszybszego zdobycia wymarzonej posady.
Cześć Napisz coś o sobie Np. Jakie studia kończysz?
smerfetka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:44   #4974
Euphoriaa
Raczkowanie
 
Avatar Euphoriaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dziewczyny, a ja jutro idę na, uwaga, moją pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. W dodatku okazało się, że jest to miejsce o którym nic nie wiem Niech żyją ogłoszenia internetowe..
__________________
to moja wina i mogę ją zwalić na kogo chcę!
~h. simpson
Euphoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:49   #4975
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

witam

jestem nowa tutaj właśnie jestem na etapie rozsyłania CV..
studiuję dziennie (od pazdziernika ostatni rok) - studia nauczycielskie, więc rozesłałam ponad 40 CV do szkół i czekam

w ostateczności będę rozsyłać CV do sieciówek, żeby mieć chociaż 1/2 na weekendy...

jakieś rady, doświadczenia?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:18   #4976
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
w ostateczności będę rozsyłać CV do sieciówek, żeby mieć chociaż 1/2 na weekendy...

jakieś rady, doświadczenia?
Niestety, sytuacja na rynku pracy jest taka, że sieciówki przestają być ostatecznością. Aktualnie pracuję w dwóch, w jednej ogłoszenie było na darmowych portalach z ogłoszeniami - ilość nadesłanych CV 400, z drugiej na gazetapraca.pl - ilość CV 1000. Jak się nie ma doświadczenia w bezpośredniej obsłudze klienta to ciężko być tą jedną z kilkuset wybranych. Wiele siecówek dostało dodatkowy etat na okres przecen letnich, urlopów etc., ale coraz częściej nie jest zamieszczane ogłoszenie, nie są brane pod uwagę CV przyniesione do sklepu, a szuka się wśród znajomych pracowników, sama tylko w ostatnim tygodniu zostałam zapytana przez 3 kierowników czy nie mam kogoś poleconego do pracy.

Gwiazdeczko obserwuję Twojego bloga bo swego czasu interesował mnie scrapbooking, decoupage, quilling etc. Z tego co zauważyłam to robisz kartki na zamówienie więc jakiś zalążek biznesu i dochodu masz. Masz gotowe portfolio swoich prac, nie wiem czy dostałabyś dofinansowanie z UP, ale probuj nawet bez tego, tutaj to przede wszystkim reklama.

I dołączam się do grona tych, które były na wątku, znalazły pracę i okazała się ona niesatysfakcjonująca. Depresji pracowej ciąg dalszy.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:31   #4977
pulinaj
Rozeznanie
 
Avatar pulinaj
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 602
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Postanowiłam zrobić bilans ile CV wysłałam przez pół roku poszukiwania pracy i jakie były efekty. W skrzynce mailowej mam równą setkę wysłanych aplikacji, plus jedną składałam osobiście w Starostwie. Zaproszona zostałam na 10 rozmów, z czego poszłam na 6...Z tego wynika, że co 10 aplikacja została pozytywnie rozpatrzona. Jakiś marny ten bilans, szczególnie, że 100 CV w pół roku to strasznie mało chyba, a i tak niektòre wysłałam w desperacji.

To taka ciekawostka

Coraz więcej nowych osób na wątku.... Kurde, kiedy wreszcie coś w tej Polsce się zmieni?
__________________
pulinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:49   #4978
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez pulinaj Pokaż wiadomość
Postanowiłam zrobić bilans ile CV wysłałam przez pół roku poszukiwania pracy i jakie były efekty. W skrzynce mailowej mam równą setkę wysłanych aplikacji, plus jedną składałam osobiście w Starostwie. Zaproszona zostałam na 10 rozmów, z czego poszłam na 6...Z tego wynika, że co 10 aplikacja została pozytywnie rozpatrzona. Jakiś marny ten bilans, szczególnie, że 100 CV w pół roku to strasznie mało chyba, a i tak niektòre wysłałam w desperacji.

To taka ciekawostka
Ja wysłałam 7 CV (wysyłałam bardzo selektywnie, tylko tam, gdzie chciałam, a nie musiałam pracować), byłam na 2 rozmowach, na drugiej dostałam pracę. Niby bilans świetny, ale zmieniłam nieco branże, przeraża mnie ogrom wiedzy produktowej, boję się, że sobie nie poradzę, stresuje mnie sprzedaż indywidualna, przeraża mnie, że będę pracownikiem, który będzie generował najmnejszy zysk, przywykłam do bycia najlepszą, a tu jestem zielona, są pracownice, które w garnturach pracują od 10 lat.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:21   #4979
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez pulinaj Pokaż wiadomość
Postanowiłam zrobić bilans ile CV wysłałam przez pół roku poszukiwania pracy i jakie były efekty. W skrzynce mailowej mam równą setkę wysłanych aplikacji, plus jedną składałam osobiście w Starostwie. Zaproszona zostałam na 10 rozmów, z czego poszłam na 6...Z tego wynika, że co 10 aplikacja została pozytywnie rozpatrzona. Jakiś marny ten bilans, szczególnie, że 100 CV w pół roku to strasznie mało chyba, a i tak niektòre wysłałam w desperacji.

To taka ciekawostka

Coraz więcej nowych osób na wątku.... Kurde, kiedy wreszcie coś w tej Polsce się zmieni?
ja pracy zaczęłam szukać od kwietnia zeszłego roku, wysyłałam maile na różne stanowiska, myślę że ok. 20-30 maili w ciągu 2- miesięcy. Zostałam zaproszona na 3 rozmowy, z czego 2 były w tej samej firmie tylko kolejna rekrutacja. I dostałam pracę bo miesiącu bycia na zasiłku. Także w moim przypadku też wychodzi co 10 CV to rozmowa

przepraszam że się wcinam w wątek, ale podczytuję czasami
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:25   #4980
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez pulinaj Pokaż wiadomość
Postanowiłam zrobić bilans ile CV wysłałam przez pół roku poszukiwania pracy i jakie były efekty. W skrzynce mailowej mam równą setkę wysłanych aplikacji, plus jedną składałam osobiście w Starostwie. Zaproszona zostałam na 10 rozmów, z czego poszłam na 6...Z tego wynika, że co 10 aplikacja została pozytywnie rozpatrzona. Jakiś marny ten bilans, szczególnie, że 100 CV w pół roku to strasznie mało chyba, a i tak niektòre wysłałam w desperacji.
To normalna statystyka . Na 100 wysłanych CV 10 rozmów i 1 oferta pracy . Podobno .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.