Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 22:42   #1321
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ja może zejdę z tematu, ale... czy ktoś wie, jak liczy się średnią na UŚ?
Jedni mówią, że jest to średnia ważona (mnożenie ocen przez ECTS), a inni że średnia arytmetyczna.
Słyszałam też, że WF się nie liczy do średniej (chociaż ma 1 ECTS, i to mnie dziwi...). Już się w tym gubię.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:23   #1322
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Uniwersytet Śląski

Nie wiem, czy na wszystkich wydziałach jest tak samo (u mnie WPiA) i czy liczenie mojej średniej odbywało się na tych "nowych" zasadach (bo właśnie skończyłam studia), ale:

- obowiązuje średnia arytmetyczna, ECTSy nie mają na nią wpływu - czy dostaniesz z egzaminu 3, czy 5, dostajesz tę samą liczbę ECTS (chodzi o fakt zaliczenia przedmiotu)
- do średniej liczy się wszystko poza WFem, choć obecnie może jednak wzieli go do średniej - ale ja zaliczałam WF 4 lata temu, więc w sumie nie powinnam się wypowiadać
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:42   #1323
pace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy na wszystkich wydziałach jest tak samo (u mnie WPiA) i czy liczenie mojej średniej odbywało się na tych "nowych" zasadach (bo właśnie skończyłam studia), ale:

- obowiązuje średnia arytmetyczna, ECTSy nie mają na nią wpływu - czy dostaniesz z egzaminu 3, czy 5, dostajesz tę samą liczbę ECTS (chodzi o fakt zaliczenia przedmiotu)
- do średniej liczy się wszystko poza WFem, choć obecnie może jednak wzieli go do średniej - ale ja zaliczałam WF 4 lata temu, więc w sumie nie powinnam się wypowiadać
tak jest na wszystkich wydziałach, bo to wynika z regulaminu całego UŚ. liczy się średnią arytmetyczną ze wszystkich przedmiotów oprócz WF-u.
pace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:31   #1324
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Uniwersytet Śląski

Dziękuję. Widocznie ktoś mnie wrobił z tymi ECTSami.

Aha, jeszcze jedno...
Rozumiem, że do liczenia średniej liczy się tylko ocena końcowa modułu, bez ocen z egzaminów i ćwiczeń?
I jeżeli np. język obcy mam przez 2 semestry to wliczam oceny z obu semestrów?
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

Edytowane przez Typicalk
Czas edycji: 2013-06-27 o 20:18
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 09:39   #1325
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

I jak Wam poszło? Macie wyniki? Mam pytanie do tych, ktorzy zlozyli na kierunek "kultury mediow". Sa tu tacy? Skoro jest napisane:
"Uwaga Kandydat po dokonaniu niezbędnych formalności związanych z zarejestrowaniem się w systemie IRK, wniesieniu opłaty rekrutacyjnej zobowiązany jest w terminie 8 - 11 lipca 2013 złożyć komplet wymaganych dokumentów w siedzibie Wydziału Filologicznego."

to mam rozumiec, ze przez najblizsze dziesiec dni siedze i nic nie robie, czekajac do 8 lipca ;O ? czy cos musimy szperac i dodawac jakies info na stronie rekrutacji?
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:35   #1326
myrwta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ja to ogólnie załamana jestem. Myślałam o psychologii, jeszcze tydzień temu widziałam szanse. Ale dzisiaj... Skoro próg punktowy był 75, a ja mam 57,5 to nie widzę sensu, żeby w ogóle startować
Ale skoro Ci się udało to życzę szerokiej drogi na uczelni wyższej.
M.
myrwta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 13:06   #1327
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez myrwta Pokaż wiadomość
Ja to ogólnie załamana jestem. Myślałam o psychologii, jeszcze tydzień temu widziałam szanse. Ale dzisiaj... Skoro próg punktowy był 75, a ja mam 57,5 to nie widzę sensu, żeby w ogóle startować
Ale skoro Ci się udało to życzę szerokiej drogi na uczelni wyższej.
M.
a mogłabyś mi podac stronke, na ktorej sa zamieszczone progi punktowe?

Dlaczego na stronce internetowej UŚ nie moze byc tak jak na stronie AGH po boku :
Krok po kroku
Najczęściej zadawane pytania
Dokumenty rekrutacyjne
Limity
Opłaty
Progi punktowe - o !!
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!

Edytowane przez spea
Czas edycji: 2013-06-28 o 13:56
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 15:09   #1328
muchacita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 122
Dot.: Uniwersytet Śląski

ktos wie jakie mogą byc progi na uś na f.hiszp ?
__________________
''It's only after we've lost everything that we're free to do anything.."
"Even when someone is miles away, always remember that we are under the same sky, looking at the same sun, moon, and stars."
muchacita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:15   #1329
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez muchacita Pokaż wiadomość
ktos wie jakie mogą byc progi na uś na f.hiszp ?
Zobacz sobie listę przyjętych na studia z ubiegłych lat, tam - o ile dobrze pamiętam - były również progi punktowe.
Ta odpowiedź skierowana jest również do spea .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:26   #1330
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

ok, dzięki wild_horse
a wiesz moze czy cos gdzies musze uzupelniac po dostaniu wynikow z matur (UŚ)?
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:52   #1331
201804091626
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez myrwta Pokaż wiadomość
Ja to ogólnie załamana jestem. Myślałam o psychologii, jeszcze tydzień temu widziałam szanse. Ale dzisiaj... Skoro próg punktowy był 75, a ja mam 57,5 to nie widzę sensu, żeby w ogóle startować
Ale skoro Ci się udało to życzę szerokiej drogi na uczelni wyższej.
M.
witaj w klubie ja już stety, albo niestety papiery złożyłam. Podstawowe języki poszły mi dobrze, matma średnio ale rozszerzenia położyłam totalnie (polski, niemiecki i geografia). Oprócz Katowic składałam jeszcze do Łodzi, Opola i Wrocławia ale obawiam się, że o psychologii mogę zapomnieć, a nie mam żadnej innej alternatywy...
201804091626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 16:07   #1332
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witam!

Mam pytanie do studentek filologii angielskiej w Sosnowcu. Czy z 73 % z rozszerzenia i 100 % z ustnej mam szansę się dostać na cokolwiek? Myślałem o 3 działach:
- kultura-media-translacja
- język biznesu
- nauczycielski z informatyką.

Co o nich sądzicie? Dostanę się na którykolwiek? A jak tak to który polecałybyście ?

Pozdrawiam serdecznie
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 20:01   #1333
muchacita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 122
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Zobacz sobie listę przyjętych na studia z ubiegłych lat, tam - o ile dobrze pamiętam - były również progi punktowe.
Ta odpowiedź skierowana jest również do spea .
chyba nie ma tych list z poprzedniego roku
__________________
''It's only after we've lost everything that we're free to do anything.."
"Even when someone is miles away, always remember that we are under the same sky, looking at the same sun, moon, and stars."
muchacita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 21:03   #1334
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
Witam!

Mam pytanie do studentek filologii angielskiej w Sosnowcu. Czy z 73 % z rozszerzenia i 100 % z ustnej mam szansę się dostać na cokolwiek? Myślałem o 3 działach:
- kultura-media-translacja
- język biznesu
- nauczycielski z informatyką.

Co o nich sądzicie? Dostanę się na którykolwiek? A jak tak to który polecałybyście ?

Pozdrawiam serdecznie
Na nauczycielki z informatyką powinnaś się dostać, ale na dwie pierwsze specjalności będzie dość trudno, tym bardziej, że matura z angielskiego była w tym roku dość łatwa (przynajmniej moim zdaniem).
Ale myślę, że warto spróbować się zarejestrować i zapłacić niż potem żałować.

Na UŚ nie ma czegoś takiego jak progi punktowe z ubiegłych lat (a przynajmniej nie znalazłam takiej listy). Jest za to lista osób na jedno miejsce.
http://kandydat.us.edu.pl/files/kand...02012_2013.pdf
Od biedy coś można z niej wywnioskować...
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 21:10   #1335
anna_mcxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Hej, w poszukiwaniu informacji o progach punktowych na UŚową filologię trafiłam na ten wątek. Wklepałam właśnie wyniki matury i się zastanawiam, czego się spodziewać, startując na filologię angielską z lokalizacją gier i oprogramowania (SPRINT-WRITE) - czy ktoś się orientuje w ogóle? Wiem, że UŚ to nie UAM żeby progi punktowe z poprzednich lat na wykresach z liczbą aplikantów udostępniać i jeszcze podać, ile się samemu ma, ale może ktoś choć orientacyjnie wie, jakie wyniki mieli ludzie, którzy się rok temu dostali?

(Liczę, że w tym roku będzie łatwiej, bo pula miejsc jest powiększona dwukrotnie i kandydatów mniej, i niekoniecznie dobije do 8 osób/msc, choć do 7 lipca jeszcze daleko a dziś przybyło bez mała 14 osób.)
anna_mcxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 21:36   #1336
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez anna_mcxi Pokaż wiadomość
Hej, w poszukiwaniu informacji o progach punktowych na UŚową filologię trafiłam na ten wątek. Wklepałam właśnie wyniki matury i się zastanawiam, czego się spodziewać, startując na filologię angielską z lokalizacją gier i oprogramowania (SPRINT-WRITE) - czy ktoś się orientuje w ogóle? Wiem, że UŚ to nie UAM żeby progi punktowe z poprzednich lat na wykresach z liczbą aplikantów udostępniać i jeszcze podać, ile się samemu ma, ale może ktoś choć orientacyjnie wie, jakie wyniki mieli ludzie, którzy się rok temu dostali?

(Liczę, że w tym roku będzie łatwiej, bo pula miejsc jest powiększona dwukrotnie i kandydatów mniej, i niekoniecznie dobije do 8 osób/msc, choć do 7 lipca jeszcze daleko a dziś przybyło bez mała 14 osób.)
Myślę, że na tą specjalność trzeba było mieć rok temu ok. 87%, ale to są tylko moje przypuszczenia na podstawie tego, co pamiętam z przeglądania strony USia sprzed roku.
Ale fakt, w tym roku pewnie progi będą mniejsze, bo aż 50 miejsc. Rok temu ten kierunek był wprowadzany (dlatego i opłata rekrutacyjna 2 x droższa była) i pewnie nie przewidzieli tego, że tak dużo chętnych będzie.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:02   #1337
anna_mcxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Myślę, że na tą specjalność trzeba było mieć rok temu ok. 87%, ale to są tylko moje przypuszczenia na podstawie tego, co pamiętam z przeglądania strony USia sprzed roku.
Ale fakt, w tym roku pewnie progi będą mniejsze, bo aż 50 miejsc. Rok temu ten kierunek był wprowadzany (dlatego i opłata rekrutacyjna 2 x droższa była) i pewnie nie przewidzieli tego, że tak dużo chętnych będzie.
Mówisz teraz o wyniku matury czy zdobytych punktach w rekrutacji? (: Co prawda z moim wynikiem, 100 i 95 na dwujęzykach, mogę raczej spać spokojnie - chyba że nagle się okaże że rywalizuję z 50 olimpijczykami - ale chcę mieć jakieś rozeznanie.
anna_mcxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:09   #1338
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez anna_mcxi Pokaż wiadomość
Mówisz teraz o wyniku matury czy zdobytych punktach w rekrutacji? (: Co prawda z moim wynikiem, 100 i 95 na dwujęzykach, mogę raczej spać spokojnie - chyba że nagle się okaże że rywalizuję z 50 olimpijczykami - ale chcę mieć jakieś rozeznanie.
O wyniki z matury.
Ale masz racje, z takimi wynikami raczej nie musisz się martwić.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 12:51   #1339
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

Mam pytanie odnośnie panelu "Moje egzaminy" (po zalogowaniu sie w IRK poprzez wpisane peselu i hasla). Dlaczego jak klikam w "wyniki egzaminow i matur" wyswietla mi sie "wyniki nie są dostępne".

Czy ja mam cos robic, uzupelniac na tej stronce w IRK ?
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 14:05   #1340
luminaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 58
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez spea Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie panelu "Moje egzaminy" (po zalogowaniu sie w IRK poprzez wpisane peselu i hasla). Dlaczego jak klikam w "wyniki egzaminow i matur" wyswietla mi sie "wyniki nie są dostępne".

Czy ja mam cos robic, uzupelniac na tej stronce w IRK ?
mi się wydaje że to uzupełnia się automatycznie i po prostu oni widzą te wyniki. Potem tylko listy zamieszczą. :P
luminaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 14:39   #1341
anna_mcxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez spea Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie panelu "Moje egzaminy" (po zalogowaniu sie w IRK poprzez wpisane peselu i hasla). Dlaczego jak klikam w "wyniki egzaminow i matur" wyswietla mi sie "wyniki nie są dostępne".

Czy ja mam cos robic, uzupelniac na tej stronce w IRK ?
Podałam już wymagane dane w zmień dane osobowe > wykształcenie (numer świadectwa maturalnego itd) i teoretycznie powinni sami to ściągnąć z bazy danych OKE, ale widzę ten sam komunikat. Może wyniki zostaną zaimportowane dopiero w tygodniu? Też mnie to dziwi, ale martwić się, że coś jest nie tak, zacznę dopiero w poniedziałek... (:

Edit: jeszcze raz się zapuściłam w odmęty UŚowej strony i znalazłam następujące informacje:
Cytat:
Kandydaci nie wprowadzają na swoje konto w systemie IRK wyników procentowych uzyskanych na egzamnie maturalnym.
Wyniki pobierane są z Krajowego Rejestru Matur (KReM). Po ich imporcie ( 7,8,9 lipiec ) na koncie kandydata pokaże się informacja " Następujące wyniki zostały pobrane z Krajowego Rejestru Matur (system wyświetla listę przedmiotów bez wyników procentowych". Dla kandydatów nie są widoczne punkty procentowe, tylko nazwy przedmiotów. Jest to sytuacja prawidłowa i oznacza to, że wyniki zostały zaimportowane pomyślnie.
__________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.

Cesare, oh Cesare,
a man of great depravity
believed himself immortal 'til
he had a date with gravity.

Edytowane przez anna_mcxi
Czas edycji: 2013-06-29 o 15:04
anna_mcxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 14:43   #1342
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

A co sadzicie o tym nauczycielskim z informayka? Jest latwo/trudno? Reszta osob tez jest zdania, ze raczej sie tam dostane? I jeszcze jedno. Co jezwli nie udaloby sie doatac w 1 terminie? Kiedy sa te listy rezerwowe? Od razu na drugi dzien? I trzeba w tym dniu przed oglszeniem doniesc jeszcze jakies dokumenty? Ogolnie papiery trzeba przyniesc przed czy po ogloszeniu list przyjetych?
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 15:01   #1343
anna_mcxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
A co sadzicie o tym nauczycielskim z informayka? Jest latwo/trudno? Reszta osob tez jest zdania, ze raczej sie tam dostane? I jeszcze jedno. Co jezwli nie udaloby sie doatac w 1 terminie? Kiedy sa te listy rezerwowe? Od razu na drugi dzien? I trzeba w tym dniu przed oglszeniem doniesc jeszcze jakies dokumenty? Ogolnie papiery trzeba przyniesc przed czy po ogloszeniu list przyjetych?
Na portalu kandydata podają tylko informację, że wymagane dokumenty - po ogłoszeniu wyników rekrutacji - należy donieść w dniach i godzinach ogłoszonych przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną. Zakładam, że wtedy też trzeba będzie donieść coś w rodzaju oświadczenia o chęci podęcia studiów, jeśli się jest na liście rezerwowej, przynajmniej coś podobnego robi poznański UAM więc zakładam, że na UŚ system jest podobny.
__________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.

Cesare, oh Cesare,
a man of great depravity
believed himself immortal 'til
he had a date with gravity.
anna_mcxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 19:02   #1344
muchacita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 122
Dot.: Uniwersytet Śląski

a ja mam taki problem bo porawialam wyniki matury w tym roku no i tam napsialm po pzrecinku nr tej co teraz poprawilam ale jaka datę wpisac wystawienia ta z 1 matury czy teraz
__________________
''It's only after we've lost everything that we're free to do anything.."
"Even when someone is miles away, always remember that we are under the same sky, looking at the same sun, moon, and stars."
muchacita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 19:18   #1345
anna_mcxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez muchacita Pokaż wiadomość
a ja mam taki problem bo porawialam wyniki matury w tym roku no i tam napsialm po pzrecinku nr tej co teraz poprawilam ale jaka datę wpisac wystawienia ta z 1 matury czy teraz
Pewnie tej poprawionej.
__________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.

Cesare, oh Cesare,
a man of great depravity
believed himself immortal 'til
he had a date with gravity.
anna_mcxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 19:46   #1346
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ok, dziekuje a co sadzicie o tej specjalnosci nauczycielskiej? Jest to warte "zachodu"? Czy jednak kmt jest dużo lepszym działem?

Edytowane przez chcenafilologie
Czas edycji: 2013-06-29 o 20:38
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 08:03   #1347
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez anna_mcxi Pokaż wiadomość
Podałam już wymagane dane w zmień dane osobowe > wykształcenie (numer świadectwa maturalnego itd) i teoretycznie powinni sami to ściągnąć z bazy danych OKE, ale widzę ten sam komunikat. Może wyniki zostaną zaimportowane dopiero w tygodniu? Też mnie to dziwi, ale martwić się, że coś jest nie tak, zacznę dopiero w poniedziałek... (:
a czy ten nr swiadectwa jest taki sam na 'papierze swiadectwa maturalnego' jak na stronie cke po zalogowaniu internetowym?

Bo jak sie zaloguje na oke.jaworzno.pl to jest
Imie, naziwsko:
PESEL:
Nr dyplomu:

czy ten "Nr dyplomu" to to samo co nr swiadectwa na tym 'fizcznym papierze swiadectwa maturalnego' ktory dostawalismy w piatek? Pytam sie, bo ja to swiadectwo odbieram dopiero jutro. Wczesniej nie moglam.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

tu co uzupelniamy ? http://fotozrzut.pl/zdjecia/a8063349ba.png
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!

Edytowane przez spea
Czas edycji: 2013-06-30 o 09:59
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:46   #1348
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Myślę, że na tą specjalność trzeba było mieć rok temu ok. 87%, ale to są tylko moje przypuszczenia na podstawie tego, co pamiętam z przeglądania strony USia sprzed roku.
Ubiegłorocznych nie da się na fil. ang. tak prosto przełożyć - oni w ubiegłym roku zapomnieli, że matura z języka obcego straciła podział na poziomy i w rekrutacji był przelicznik dla ustnej podstawowej i rozszerzonej, więc ludzie z poprzednich lat byli uprzywilejowani.

A co do SPRINT-WRITE - ktoś tam pytał. Wydaje mi się, że bez choćby minimalnego zainteresowania tematyką gier etc. nie ma się tam co pchać
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:15   #1349
ssvslslsls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Śląski

Szukam informacji na temat tego uniwersytetu i widzę, że na tym forum piszecie o nim dużo. Może ktoś mi pomoże.

annonim, czy to znaczy, że w tym roku matura ustna liczona jest tak, jak powinna? Boję się, że zrobią to samo, co rok temu.

Nie wiem z jakimi mniej więcej wynikami ludzie próbują dostać się tutaj na filologie, ponieważ wcześniej ten uniwersytet mnie nie interesował, nie mam pojęcia jak ciężko jest się dostać. Po ilości chętnych na filologię angielską z językiem chińskim lub japońskim wnioskuję, że 82% z pisemnej rozszerzonej i 100% z ustnej z angielskiego raczej nie wystarczy. Czy sądzicie, że z takimi wynikami mam szansę na język hiszpański lub angielski z romańskim?
ssvslslsls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:54   #1350
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez ssvslslsls Pokaż wiadomość
annonim, czy to znaczy, że w tym roku matura ustna liczona jest tak, jak powinna? Boję się, że zrobią to samo, co rok temu.
Przecież podane jest, że już poprawili:
Cytat:
Napisane przez us
Procenty z pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym przelicza się na punkty w relacji 1% = 1pkt.
Procenty z pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym przelicza się na punkty w relacji 1% = 2pkt.
Procenty z ustnego egzaminu maturalnego przelicza się na punkty w relacji
1% = 1pkt.
Procenty z egzaminu maturalnego w szkole dwujęzycznej lub w szkole z językiem angielskim jako ojczystym przelicza się na punkty w relacji 1% = 2pkt.
Cytat:
Napisane przez ssvslslsls Pokaż wiadomość
Po ilości chętnych na filologię angielską z językiem chińskim lub japońskim wnioskuję, że 82% z pisemnej rozszerzonej i 100% z ustnej z angielskiego raczej nie wystarczy.
W ub. roku brat dostał się na chiński z 96% z pisemnej R i 100% z ustnej - i nie był wcale wysoko na liście... Ale to przez to zamieszanie z ustnym raczej
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 22:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.