Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-30, 21:20   #1351
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Czyli przez to zamieszanie w zeszłym roku progi są względem naszego rocznika zawyżone czy zaniżone? Łatwiej czy trudniej się będzie dostać?
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 22:30   #1352
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
Czyli przez to zamieszanie w zeszłym roku progi są względem naszego rocznika zawyżone czy zaniżone? Łatwiej czy trudniej się będzie dostać?
Łatwiej - tak mi się wydaje.
W zeszłym roku osoby zdające maturę wcześniej były uprzywilejowane - rozszerzoną ustną liczono jako 1,5. Teraz niezależnie od poziomu jest jako 1.
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 22:32   #1353
chucky142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Śląski

W zeszłym roku było tak - przynajmniej na chińskim, że wiele osób, które zdawały maturę właśnie w 2012, się nie dostało. Tak zwane 'progi' były zawyżone, ponieważ maturzyści '11 zapisywali się na kierunek jeszcze raz - w 2011 ustny miał jeszcze dwa poziomy, rozszerzony był wyżej punktowany; w 2012 poziomów nie było ale drogi UŚ o tym zapomniał i nadal ci, którzy mieli ustny rozszerzony zdobywali więcej punktów. Stąd całe zamieszanie w zeszłym roku. W tym nie powinno już być problemów 'Progi' z zeszłych lat mogą oczywiście w pewien sposób rozjaśnić sytuację, ale musimy pamiętać, że te 'progi' ustalają sami kandydaci - nieszczęsnym 'progiem' jest najniższy wynik, który pozwolił komuś się dostać na dany kierunek. Jeśli chodzi o tłumaczeniówki, najważniejsze jest to, że wiele osób chce się na nie dostać. Kolejnym czynnikiem jest to, ile osób w danym roku UŚ postanowi na dany kierunek przyjąć. (Ponad limit oczywiście; przykładowo dwa lata temu na chiński przyjęli 90 osób, a rok temu już 'tylko' 60 - przy limicie osób 20 czy 25) Nie ma się więc co stresować, jedynie czekać do odpowiedniego dnia i sprawdzać stronę
A tak na serio - jeśli któraś ma jakieś pytania - z chęcią pomogę. Najwięcej się mogę wypowiedzieć na temat tłum. z chińskim.
Powodzenia!
chucky142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 01:34   #1354
anna_mcxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Hm, to tak było z tymi ustnymi rok temu...
Mnie trapi, mimo iż kilka osób kilka razy próbowało mi to wyłożyć, czy pod terminem "egzamin w szkole z językiem obcym..." itd itp rozumieją matury dwujęzyczne i pisemne, i ustne? bo poza podstawowymi takie zdawałam, napędzana częściowo ambicją a częściowo nadzieją, że w rezultacie za ustną policzą mi 200 pkt.

+przeskakując już do scenariusza optymistycznego, czyli że bym została zakwalifikowana razem z przyjaciółką - mają jakiś papierek, w którym określamy, że chcemy dostać razem pokój, najlepiej na Paderku (DS5, o ile pamiętam), czy musiałybyśmy się zapisać jako małżeństwo? xD Kiedyś pobieżnie te formularze przeglądałam, ale nie pamiętam żeby było coś o doborze współlokatorów.
__________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.

Cesare, oh Cesare,
a man of great depravity
believed himself immortal 'til
he had a date with gravity.
anna_mcxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 09:56   #1355
Czcijmarchewe
Raczkowanie
 
Avatar Czcijmarchewe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 224
Dot.: Uniwersytet Śląski

Hej, wiecie może, czy jeżeli złożę papiery na kierunek na który się dostałam a w miedzyczasie okaże się że dostałam sie z listy rezerwowej na inny kierunek to czy moge bez problemowo zabrać te papiery z pierwszego kierunku i złożyć je na ten drugi? Bo nie wiem jak to przebiega, a zależy mi konkretnie na jednym kierunku, na który jest wielu chętnych i pewnie wyląduje na tej rezerwowej.
__________________
Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie
Czcijmarchewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 10:10   #1356
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Czcijmarchewe Pokaż wiadomość
Hej, wiecie może, czy jeżeli złożę papiery na kierunek na który się dostałam a w miedzyczasie okaże się że dostałam sie z listy rezerwowej na inny kierunek to czy moge bez problemowo zabrać te papiery z pierwszego kierunku i złożyć je na ten drugi? Bo nie wiem jak to przebiega, a zależy mi konkretnie na jednym kierunku, na który jest wielu chętnych i pewnie wyląduje na tej rezerwowej.
Czchijmarchewe https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701480

btw: fajny nick..
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:11   #1357
chucky142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez anna_mcxi Pokaż wiadomość
+przeskakując już do scenariusza optymistycznego, czyli że bym została zakwalifikowana razem z przyjaciółką - mają jakiś papierek, w którym określamy, że chcemy dostać razem pokój, najlepiej na Paderku (DS5, o ile pamiętam), czy musiałybyśmy się zapisać jako małżeństwo? xD Kiedyś pobieżnie te formularze przeglądałam, ale nie pamiętam żeby było coś o doborze współlokatorów.

Z tego, co słyszałam, zaznaczacie, że chcecie razem mieszkać bodajże kierownikowi lub osobie za to odpowiedzialnej. Ważne żeby to zrobić wcześniej, bo potem zwyczajnie może nie być miejsca a jeśli by się tak zdarzyło, że z koleżanką jednak macie osobne 'miejscówki' możecie zawsze spróbować zamiany - nie robią z tym chyba problemów
Ale może niech ktoś mieszkający w akademiku się wypowie - ja tak tylko słyszałam.
chucky142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 19:48   #1358
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chucky142 Pokaż wiadomość
Z tego, co słyszałam, zaznaczacie, że chcecie razem mieszkać bodajże kierownikowi lub osobie za to odpowiedzialnej. Ważne żeby to zrobić wcześniej, bo potem zwyczajnie może nie być miejsca a jeśli by się tak zdarzyło, że z koleżanką jednak macie osobne 'miejscówki' możecie zawsze spróbować zamiany - nie robią z tym chyba problemów
Ale może niech ktoś mieszkający w akademiku się wypowie - ja tak tylko słyszałam.
Można tylko trzeba wcześnie rano przyjechac (żeby były wole pokoje 2 os) i dać znac kierowniczce podczas kwaterunku Nie robią problemów, czy chcesz z koleżanką czy kolegą mieszkać
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 20:28   #1359
Agnieszka3419
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 13
Dot.: Uniwersytet Śląski

Wie ktos jakie byly progi punktowe na biologii lub biotechnologii na uś???
Agnieszka3419 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 11:02   #1360
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

A orientuje sie ktos jak to jest ze skladaniem dokumentow na kulturoznawstwo?
na tej str https://www.irk.us.edu.pl/katalog.ph...U12&kategoria= jest napisane, ze:

"Termin złożenia świadectwa dojrzałości dla kandydatów ze STARĄ MATURĄ oraz dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ, którzy nie wyrazili zgody na udostępnienie uczelniom wyników matury z Krajowego Rejestru Matur:
9 - 10 lipca 2013"

a o z tymi co wyrazili zgodę?
__________________
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:06   #1361
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Powiedzcie mi proszę, co jeżeli nie przyjęliby mnie w 1 terminie. 13 lipca o 18 są wyniki. Co wtedy? Czy jednak sądzicie, że uda się dostać za 1 razem? 73 rozszerzenie, 100 ustna na nauczycielski z informatyką? Kurcze, boję się że może mi troszkę zabraknąć :/
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 10:34   #1362
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi proszę, co jeżeli nie przyjęliby mnie w 1 terminie. 13 lipca o 18 są wyniki. Co wtedy? Czy jednak sądzicie, że uda się dostać za 1 razem? 73 rozszerzenie, 100 ustna na nauczycielski z informatyką? Kurcze, boję się że może mi troszkę zabraknąć :/
Ważne co liczy się☠w rekrutacji. Sprawdzałaś orientacyjnie jaki był próg pkt w zeszłym roku i ile os.juz sie zapisalo w tym roku? Ile jest osob na jedno miejsce? To wszystko ma znaczenie.
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 14:04   #1363
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi proszę, co jeżeli nie przyjęliby mnie w 1 terminie. 13 lipca o 18 są wyniki. Co wtedy? Czy jednak sądzicie, że uda się dostać za 1 razem? 73 rozszerzenie, 100 ustna na nauczycielski z informatyką? Kurcze, boję się że może mi troszkę zabraknąć :/
Z takim wynikiem to spokojnie Specjalność nauczycielską z informatyką do popularnych nie należy, a i próg rok temu był niski, najniższy ze wszystkich anglistyk.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:59   #1364
new_york_my_dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 20
GG do new_york_my_dream Send a message via Skype™ to new_york_my_dream
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cześć! A ja mam 93% z podstawowego angielskiego i 93% z ustnego, myślicie że mogę dostać się na filologię angielską tłumaczeniową z językiem hiszpańskim? Czy to tylko strata pieniędzy na rekrutację
new_york_my_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:29   #1365
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez new_york_my_dream Pokaż wiadomość
Cześć! A ja mam 93% z podstawowego angielskiego i 93% z ustnego, myślicie że mogę dostać się na filologię angielską tłumaczeniową z językiem hiszpańskim? Czy to tylko strata pieniędzy na rekrutację
A wiesz, że są to studia niestacjonarne, czyli płatne?
Wydaje mi się, że powinnaś się dostać.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 15:34   #1366
new_york_my_dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 20
GG do new_york_my_dream Send a message via Skype™ to new_york_my_dream
Dot.: Uniwersytet Śląski

tak wiem że są płatne ale fascynuje mnie język angielski oraz hiszpański, dlatego myśle o tym kierunku, i własnie nie umiem się zdecydowac czy rekrutować na UŚ czy do WSZOP, bo wychodzi tam 200 zł za semestr taniej, i egzaminy poprawkowe są za darmo, słyszał może ktoś coś o tej szkole?

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

tylko że jest juz 36 osob na 25 miejsc, dlatego sie zastanawiam


Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
A wiesz, że są to studia niestacjonarne, czyli płatne?
Wydaje mi się, że powinnaś się dostać.
new_york_my_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 18:01   #1367
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez new_york_my_dream Pokaż wiadomość
tak wiem że są płatne ale fascynuje mnie język angielski oraz hiszpański, dlatego myśle o tym kierunku, i własnie nie umiem się zdecydowac czy rekrutować na UŚ czy do WSZOP, bo wychodzi tam 200 zł za semestr taniej, i egzaminy poprawkowe są za darmo, słyszał może ktoś coś o tej szkole?

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

tylko że jest juz 36 osob na 25 miejsc, dlatego sie zastanawiam
Po pierwsze - nieważne, ile jest miejsc, skoro chcesz zapłacić to cię przyjmą
Po drugie - WSZOP? Really? Ta szkoła ma chyba najgorszą opinię spośród wszystkich prywatnych w Katowicach. Jeżeli zależy ci tylko na wysokości czesnego to wybierz WSZOP, jeśli na jakości kształcenia - UŚ.

Poza tym wiesz, że jeżeli masz lektorat z jakiegoś języka to masz go zaledwie przez trzy godziny tygodniowo? Podejrzewam, że na studiach niestacjonarnych wyjdzie jeszcze mniej. W twoim wypadku wybrałabym raczej hiszpański jako główny kierunek + lektorat z angielskiego - zapewniam, że oba będziesz miała na najwyższym poziomie (jestem na hiszpańskim i mam w grupie osoby z piątego roku anglistyki - egzamin z lektoratu z angielskiego pozaliczały na 3+ albo 4, więc pozom jest wysoki).
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:17   #1368
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Po pierwsze - nieważne, ile jest miejsc, skoro chcesz zapłacić to cię przyjmą
Po drugie - WSZOP? Really? Ta szkoła ma chyba najgorszą opinię spośród wszystkich prywatnych w Katowicach. Jeżeli zależy ci tylko na wysokości czesnego to wybierz WSZOP, jeśli na jakości kształcenia - UŚ.

Poza tym wiesz, że jeżeli masz lektorat z jakiegoś języka to masz go zaledwie przez trzy godziny tygodniowo? Podejrzewam, że na studiach niestacjonarnych wyjdzie jeszcze mniej. W twoim wypadku wybrałabym raczej hiszpański jako główny kierunek + lektorat z angielskiego - zapewniam, że oba będziesz miała na najwyższym poziomie (jestem na hiszpańskim i mam w grupie osoby z piątego roku anglistyki - egzamin z lektoratu z angielskiego pozaliczały na 3+ albo 4, więc pozom jest wysoki).
Akurat ten angielski z hiszpanskim tłumaczeniowy jest wieczorowo Mają zajęcia od poniedziałku do piątku, ale od godziny 15. Często mają wspólne wykłady z dziennymi tłumaczeniówkami. Egzaminy też razem (co mnie zawsze wkurzało, bo egzamin o godzinie 16 ...). Poziom jest w porządku, ilość hiszpańskiego też przyzwoita
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 11:12   #1369
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Powiedzcie jeszcze czy jeżeli oddział ma mieć 25 miejsc (nauczycielski z informatyką) i na razie jest 87 chętnych (dojdzie do 90 myślę na pewno) to liczba przyjętych w 1 terminie to będzie równo 25 osób czy więcej? A jeżeli więcej to mniej więcej do ilu jest szansa dojść? Czy dopiero z list rezerwowych oddział może się powiększyć? Proszę, wytłumaczcie jak to jest
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 17:17   #1370
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
Powiedzcie jeszcze czy jeżeli oddział ma mieć 25 miejsc (nauczycielski z informatyką) i na razie jest 87 chętnych (dojdzie do 90 myślę na pewno) to liczba przyjętych w 1 terminie to będzie równo 25 osób czy więcej? A jeżeli więcej to mniej więcej do ilu jest szansa dojść? Czy dopiero z list rezerwowych oddział może się powiększyć? Proszę, wytłumaczcie jak to jest
Wszystko zależy na ile grup z danego kierunku studiów wydział ma pieniądze. Co roku się to zmienia. Ale jeżeli tylko na jedną grupę, to nie przyjmą więcej niż 40 osób. Poza tym wiele osób traktuje ten kierunek z informatyką jako rezerwę, więc możliwe jest, że część z zarejestrowanych osób jak tylko dostanie się na wymarzony kierunek, odstąpi miejsce kolejnym na liście. Lista rezerwowa zazwyczaj rusza i kilka osób z niej wejdzie. Ile? Ciężko stwierdzić - znów zależy to od ilości osób zadeklarowanych z listy przyjętych, że faktycznie chcą studiować na tym kierunku. Rok temu wciągnęli sumarycznie około setki osób.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:06   #1371
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Czyli można liczyć na to, że co najmniej 40 z tych 90 osób zostanie przyjętych. A przy 73 i 100% akurat przez tyle powinno udać się przebić Dziękuję ślicznie
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:28   #1372
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Uniwersytet Śląski

Mam pyt.odnosnie dokumentow, ktore mamy zawiezc.
Jesli jest w "Wymagane dokumenty"
"kopię świadectwa dojrzałości, albo dyplomu IB, albo świadectwa dojrzałości uzyskanego za granicą, po uwierzytelnieniu jej na miejscu przez pracownika uczelni, na podstawie okazania przez kandydata oryginału dokumentu - jeśli nie zostały złożone na wczesniejszych etapach postepowania rekrutacyjnego"

ta kopia świadectwa dojrzałości to po prostu odpis ?

__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 07:04   #1373
Katashi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Śląski

ta kopia świadectwa dojrzałości to po prostu odpis ?

Ksero Ale z tego co wiem można również wstępnie dostarczyć odpis, jeżeli nie masz możliwości skserowania świadectwa, tylko musisz liczyć się z tym, że kopię trzeba będzie donieść już w trakcie semestru. Wtedy odpis dostaniesz z powrotem
Katashi93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 19:37   #1374
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Mam ostatnie juz chyba pytanko. Skoro jest oddzial na 25 miejsc a przyjetych bedzie co najmniej ze 40 osob to kiedy te powieszmy 49 osob bedzie na liscie? Od razy na pierwszwj 13 lipca czy. najpierw zostanie przyjetych 25 osob a dopiero z rezerwoowej listy dojdzie do powiedzmy tych 40? Czyli czy wiecej ludzo bedzie przyjwtych od razu czy dopiero z rezerw?
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 20:49   #1375
chcenakosmetologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez chcenafilologie Pokaż wiadomość
Witam!

Mam pytanie do studentek filologii angielskiej w Sosnowcu. Czy z 73 % z rozszerzenia i 100 % z ustnej mam szansę się dostać na cokolwiek? Myślałem o 3 działach:
- kultura-media-translacja
- język biznesu
- nauczycielski z informatyką.

Co o nich sądzicie? Dostanę się na którykolwiek? A jak tak to który polecałybyście ?

Pozdrawiam serdecznie
Myślę, że spokojnie się dostaniesz i nie masz o co się martwić
Pozdrawiam,
Ola
chcenakosmetologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 22:37   #1376
czarnyxkotek
Raczkowanie
 
Avatar czarnyxkotek
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 287
Dot.: Uniwersytet Śląski

hej, wszystkim
jest tu może ktoś, kto wybiera lub studiuje filologię włoską?
szukam jakiś ludzi żeby nie pozostać samotną już na początku roku i potrzebowałabym jakiś rad co do tego kierunku

mam nadzieje, że się dostanę, ustny poszedł mi słabo przez co mam obawy..
__________________

czarnyxkotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 23:13   #1377
muchacita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 122
Dot.: Uniwersytet Śląski

ja jestem zalamana 205 osob na f hiszp na 50 miejsc troche mniej niz w tamtym roku ale i tak wysoka konkurencja wiec mysle nad zaocznymi no ale tyle asy 13 tys czy jakos tak wyjdzie a jak to z zaocznymi jak bylo np w popzrednim roku bylo wiecej chetnych niz miejsc bo narazie mniej i tam biora wszytkich bo placisz ?
__________________
''It's only after we've lost everything that we're free to do anything.."
"Even when someone is miles away, always remember that we are under the same sky, looking at the same sun, moon, and stars."
muchacita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 12:00   #1378
new_york_my_dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 20
GG do new_york_my_dream Send a message via Skype™ to new_york_my_dream
Dot.: Uniwersytet Śląski

Czesc! A ja mam pytanie, czy zdjęcie w formie elektronicznej na pewno trzeba załadować dopiero gdy się dostaniemy na studia?
new_york_my_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:54   #1379
faelwen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 176
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez new_york_my_dream Pokaż wiadomość
Czesc! A ja mam pytanie, czy zdjęcie w formie elektronicznej na pewno trzeba załadować dopiero gdy się dostaniemy na studia?
Wydaje mi się, że gdzieś pisze, że dopiero po dostaniu się
faelwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 10:36   #1380
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witam .
Bardzo możliwe jest, że niedługo dołączę do grona studentów UŚ . Czy jest tu ktoś z kierunku języki stosowane ang-franc, bo właśnie ten kierunek wybrałam? Nie ukrywam, że mam kilka pytań (mam nadzieję, że mnie nie pobijecie ). Jakie są Wasze ogólne wrażenia ze studiowania na tym kierunku? Słyszałam, że w odróżnieniu od zwykłej filologii, nacisk kładziony jest bardziej na praktyczną stronę języka. To chyba nie znaczy jednak, że takie zagadnienia, jak np. literatura czy kultura traktowane są "po łebkach"? Jeśli nie, to chyba powinnam się przygotować na 2x więcej nauki, niż na zwykłej filologii, skoro języki są dwa? A może przesadzam i wszystko da się pogodzic przy odpowiednim wysiłku? Nie boję się dużej ilości nauki, ale chciałabym wiedzieć, czego się spodziewać .
Myślę, że z 96% z R ang i 100% z ang ustnego mam dość spore szanse, by się dostać (dodam, że jest 196 osób na 50 miejsc). Zgadzacie się?
Pozdrawiam!

Edytowane przez 201702060922
Czas edycji: 2013-07-10 o 14:16
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 22:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.