Znieczulica ludzka - wylewam gorycz - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 20:15   #211
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez Ewa_Ch Pokaż wiadomość
psa szkoda a nie pijaka.
a mi głupich ludzi szkoda.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. A z biologicznego punktu widzenia bardzo śmieszne są takie opinie, postulowane przez np. grubellę. Wątek niby poważny, ale chwilami mialam ubaw...
rozwiniesz?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:18   #212
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. A z biologicznego punktu widzenia bardzo śmieszne są takie opinie, postulowane przez np. grubellę. Wątek niby poważny, ale chwilami mialam ubaw...
Tak , to jest bardzo zabawne gdy człowiek ociera się o śmierć.
Gdy jego życie zależy od tego jak kto zareaguje widząc go w sytuacji nietypowej.

Możesz się śmiać , możesz ze mnie kpić.
Świadczy to wyłącznie o twojej niedojrzałości.
Ale mam nadzieję ,że z czasem za kilka, kilkanaście lat przyznasz mi rację.

Dla mnie każde życie jest cenne.
I nie jest to skrzywienie zawodowe bo jednym z moich wyuczonych zawodów jest pomoc ludziom najbardziej pokrzywdzonym i odrzuconym przez społeczeństwo.

I tobie też bym pomogła gdybyś tego potrzebowała i nie zważałabym na zniewagę z jaką traktujesz mnie i moje poglądy.
Ani czy jesteś brudna czy z insektami.
Nie zawahałabym się ani przez chwilę.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:22   #213
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. A z biologicznego punktu widzenia bardzo śmieszne są takie opinie, postulowane przez np. grubellę. Wątek niby poważny, ale chwilami mialam ubaw...
Mi za to nie jest do śmiechu, bo jutro zdaję egzamin zawodowy na ratownika medycznego (proszę o trzymanie kciuków ), a przez 3 lata studiów, podczas praktyk najczęściej spotykałam się właśnie z takimi poważnymi przypadkami jak 'na☠☠☠any i łeb rozwalony, klnie, nie chce pomocy, ganiaj za nim po oddziale, powstrzymuj wymioty' - chęć rzucenia w cholerę tego wszystkiego i niestety przykra dla mnie to wizja dalszej przyszłości zawodowej. Szłam na studia z powołania, z chęci pomocy ludziom, ratowania im życia, a niestety nasz zawód sprowadza się do robienia za taksówkę, ewentualnie w przypadku SORu użerania się z ludźmi, którzy tej pomocy nie chcą.
I każdemu się wydaje, że robi dobry uczynek a tak naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy jak ogromny odsetek to są właśnie nieuzasadnione wezwania (i to nie tyczy się tylko pijaków, ale o tym to by można było książkę pisać).

Ale jak twierdzę - ludzie mają za małą wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy i rozpoznawania mniej więcej co się dzieje, mimo że pewno takich informacji w internecie, pełno jest kursów, w szkole jest PO, gdzie powinno się tłuc takie rzeczy do głowy zamiast nauki o broniach biologicznych - stąd albo przerażliwienie, albo znieczulica.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:23   #214
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

kleo -
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:27   #215
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Tak , to jest bardzo zabawne gdy człowiek ociera się o śmierć.
Gdy jego życie zależy od tego jak kto zareaguje widząc go w sytuacji nietypowej.

Możesz się śmiać , możesz ze mnie kpić.
Świadczy to wyłącznie o twojej niedojrzałości.
Ale mam nadzieję ,że z czasem za kilka, kilkanaście lat przyznasz mi rację.

Dla mnie każde życie jest cenne.
I nie jest to skrzywienie zawodowe bo jednym z moich wyuczonych zawodów jest pomoc ludziom najbardziej pokrzywdzonym i odrzuconym przez społeczeństwo.

I tobie też bym pomogła gdybyś tego potrzebowała i nie zważałabym na zniewagę z jaką traktujesz mnie i moje poglądy.
Ani czy jesteś brudna czy z insektami.
Nie zawahałabym się ani przez chwilę.
masz takie dobre serduszko,mam nadzieję,że wybrałaś zawód pomagający potrzebującym

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Mi za to nie jest do śmiechu, bo jutro zdaję egzamin zawodowy na ratownika medycznego (proszę o trzymanie kciuków ), a przez 3 lata studiów, podczas praktyk najczęściej spotykałam się właśnie z takimi poważnymi przypadkami jak 'na☠☠☠any i łeb rozwalony, klnie, nie chce pomocy, ganiaj za nim po oddziale, powstrzymuj wymioty' - chęć rzucenia w cholerę tego wszystkiego i niestety przykra dla mnie to wizja dalszej przyszłości zawodowej. Szłam na studia z powołania, z chęci pomocy ludziom, ratowania im życia, a niestety nasz zawód sprowadza się do robienia za taksówkę, ewentualnie w przypadku SORu użerania się z ludźmi, którzy tej pomocy nie chcą.
I każdemu się wydaje, że robi dobry uczynek a tak naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy jak ogromny odsetek to są właśnie nieuzasadnione wezwania (i to nie tyczy się tylko pijaków, ale o tym to by można było książkę pisać).

Ale jak twierdzę - ludzie mają za małą wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy i rozpoznawania mniej więcej co się dzieje, mimo że pewno takich informacji w internecie, pełno jest kursów, w szkole jest PO, gdzie powinno się tłuc takie rzeczy do głowy zamiast nauki o broniach biologicznych - stąd albo przerażliwienie, albo znieczulica.
powodzenia.
podziwiam wytrwałość,bo ja właśnie przez takie praktyki zrezygowałam z idei pomocy i zmieniłam zawód
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:34   #216
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Mi za to nie jest do śmiechu, bo jutro zdaję egzamin zawodowy na ratownika medycznego (proszę o trzymanie kciuków ), a przez 3 lata studiów, podczas praktyk najczęściej spotykałam się właśnie z takimi poważnymi przypadkami jak 'na☠☠☠any i łeb rozwalony, klnie, nie chce pomocy, ganiaj za nim po oddziale, powstrzymuj wymioty' - chęć rzucenia w cholerę tego wszystkiego i niestety przykra dla mnie to wizja dalszej przyszłości zawodowej. Szłam na studia z powołania, z chęci pomocy ludziom, ratowania im życia, a niestety nasz zawód sprowadza się do robienia za taksówkę, ewentualnie w przypadku SORu użerania się z ludźmi, którzy tej pomocy nie chcą.
I każdemu się wydaje, że robi dobry uczynek a tak naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy jak ogromny odsetek to są właśnie nieuzasadnione wezwania (i to nie tyczy się tylko pijaków, ale o tym to by można było książkę pisać).

Ale jak twierdzę - ludzie mają za małą wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy i rozpoznawania mniej więcej co się dzieje, mimo że pewno takich informacji w internecie, pełno jest kursów, w szkole jest PO, gdzie powinno się tłuc takie rzeczy do głowy zamiast nauki o broniach biologicznych - stąd albo przerażliwienie, albo znieczulica.
Powodzenia.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 20:52   #217
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Nie dziękuję żeby nie zapeszać
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 21:25   #218
zlosliwe_straszydelko
Raczkowanie
 
Avatar zlosliwe_straszydelko
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z szafy, czasami spod łóżka
Wiadomości: 202
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Mi za to nie jest do śmiechu, bo jutro zdaję egzamin zawodowy na ratownika medycznego (proszę o trzymanie kciuków ), a przez 3 lata studiów, podczas praktyk najczęściej spotykałam się właśnie z takimi poważnymi przypadkami jak 'na☠☠☠any i łeb rozwalony, klnie, nie chce pomocy, ganiaj za nim po oddziale, powstrzymuj wymioty' - chęć rzucenia w cholerę tego wszystkiego i niestety przykra dla mnie to wizja dalszej przyszłości zawodowej. Szłam na studia z powołania, z chęci pomocy ludziom, ratowania im życia, a niestety nasz zawód sprowadza się do robienia za taksówkę, ewentualnie w przypadku SORu użerania się z ludźmi, którzy tej pomocy nie chcą.
I każdemu się wydaje, że robi dobry uczynek a tak naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy jak ogromny odsetek to są właśnie nieuzasadnione wezwania (i to nie tyczy się tylko pijaków, ale o tym to by można było książkę pisać).
Dokładnie ! Powodzenia na egzaminie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Tak , to jest bardzo zabawne gdy człowiek ociera się o śmierć.
Gdy jego życie zależy od tego jak kto zareaguje widząc go w sytuacji nietypowej.

Możesz się śmiać , możesz ze mnie kpić.
Świadczy to wyłącznie o twojej niedojrzałości.
Ale mam nadzieję ,że z czasem za kilka, kilkanaście lat przyznasz mi rację.

Dla mnie każde życie jest cenne.
I nie jest to skrzywienie zawodowe bo jednym z moich wyuczonych zawodów jest pomoc ludziom najbardziej pokrzywdzonym i odrzuconym przez społeczeństwo.

I tobie też bym pomogła gdybyś tego potrzebowała i nie zważałabym na zniewagę z jaką traktujesz mnie i moje poglądy.
Ani czy jesteś brudna czy z insektami.
Nie zawahałabym się ani przez chwilę.
Strasznie to egzaltowane
Żule nie są pokrzywdzeni i odrzuceni przez społeczeństwo - oni sami się na to decydują. To dorośli ludzie którzy alkohol przedkładają nad życie we względnych warunkach i pełny żołądek. Mój zawód polega na pomaganiu ludziom - ale przyjmowanie żula do szpitala żadną pomocą nie jest i nie szpitale powinny się takimi osobnikami zajmować.
__________________
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię ***ał,
bo to mezalians byłby dla psa."
zlosliwe_straszydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:35   #219
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Dziewczyny,ale to nie chodzi o to aby wzywac karetke do pijanych bezdomnych/ zuli / menelow tylko zeby nie zakladac z gory,ze:

A) ktos jest na 100% pijany
B) jak jest pijany to nie moze akurat miec zawalu/ wylewy/ wstrzasu itd

W takiej sytuacji pijany czlowiek ( zul czy nie) ma prawo do pomocy.

Za cholere nie zrozumiem dzielenia ludzi na: alkoholikow z dobrego, porzadnego domu ( ktorzy na pomoc zasluguja), a alkoholikow - meneli ( ktorym sie pomoc nienalezy) badzcie konsekwentne. Jesli tak wam ciazy czyjsc nalog to postulujcie za nie wzywaniem pomocy do zadnego pijanego czlowieka/ zadnego alkoholika.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:48   #220
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ale to nie chodzi o to aby wzywac karetke do pijanych bezdomnych/ zuli / menelow tylko zeby nie zakladac z gory,ze:

A) ktos jest na 100% pijany
B) jak jest pijany to nie moze akurat miec zawalu/ wylewy/ wstrzasu itd

W takiej sytuacji pijany czlowiek ( zul czy nie) ma prawo do pomocy.

Za cholere nie zrozumiem dzielenia ludzi na: alkoholikow z dobrego, porzadnego domu ( ktorzy na pomoc zasluguja), a alkoholikow - meneli ( ktorym sie pomoc nienalezy) badzcie konsekwentne. Jesli tak wam ciazy czyjsc nalog to postulujcie za nie wzywaniem pomocy do zadnego pijanego czlowieka/ zadnego alkoholika.
Chodzi o to, że ludzie nie podejdą i nie zorientują się co jest z tym człowiekiem, w jakim jest stanie, nie zapytają czy potrzebuje pomocy, tylko z daleka zobaczą i od razu dzwonią po karetkę, powiedzą, że ktoś leży, nie rusza się i dyspozytor musi przyjąć takie wezwanie i to w kodzie pierwszym, czyli ma pierwszeństwo przed innymi.
Nikt nie odmawia pomocy potrzebującemu, jeśli tylko jest potrzebujący.

I generalnie jestem za tym, by osoby które celowo i świadomie niszczą swoje zdrowie płaciły za leczenie z własnej kieszeni/płacily wyższe składki. Bo szczerze mówiąc kasę idącą na leczenie nałogów i ich skutków (gdzie osoba paląca papierosy przez rurkę tracheostomijną ma swoje zdrowie?) wolałabym przeznaczyć na chore dzieci albo inny podobny cel.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.

Edytowane przez kleo14
Czas edycji: 2013-07-03 o 22:00
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:54   #221
Siurniety Krolik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 221
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Achaa... to tylko tym przydatnym społeczeństwu należy się pomoc... Gratuluję podejścia. I pozostaje mi życzyć zeby w momencie zagrożenia życia nikt nie uznał się za bezużytecznego człowieka i nie pozostawił bez pomocy.
Nie, ale ludziom przejawiającym zachowania autodestrukcyjne nie należy się pomoc ze strony społeczeństwa. Jeżeli ktoś dobrowolnie chleje na umór, to ja nie widzę powodu dla którego opłacana z moich podatków karetka ma po niego jechać. Tym bardziej, że ta karetka może być za chwilę potrzebna komuś, kto dostał ataku serca.
Siurniety Krolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 22:02   #222
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez Siurniety Krolik Pokaż wiadomość
Nie, ale ludziom przejawiającym zachowania autodestrukcyjne nie należy się pomoc ze strony społeczeństwa. Jeżeli ktoś dobrowolnie chleje na umór, to ja nie widzę powodu dla którego opłacana z moich podatków karetka ma po niego jechać. Tym bardziej, że ta karetka może być za chwilę potrzebna komuś, kto dostał ataku serca.
A samobójcy? Wiesza się to niech sobie wisi?nie odetniesz zanim się udusi?Będziesz patrzył aż skona?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 22:02   #223
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Z tym że osoby pijące i palące płacą podatki (akcyza!) i to spore. To oni ratują budżet naszego państwa...
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 00:25   #224
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
a co za różnica co skończył? żul to żul
o matko.
Wiesz, mnie też generalnie nie jest szkoda żuli, uważam, że sami doprowadzają się do takiego stanu, ale .. od Ciebie bije jakaś taka pogarda względem nich.
Nie mam tu na myśli alkoholików-damskich bokserów, którzy leją swoje żony i dzieci w domach, ale osiuranych brudnych żuli. Ci pierwsi zasługują tylko i wyłącznie na pogardę, ale ci drudzy?
Dla Ciebie nie ma znaczenia czy facet chla, bo lubi, czy chla, bo stracił żonę i się nie pozbierał po jakiejś osobistej tragedii.
W sumie trochę przykre.

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość

jakoś nikt nie odpowiedział mi na to,czy widząc zapitego żula bez kontaktu, z podejrzeniem zawału zrobiłby sztuczne oddychanie
Wcale nie trzeba robić sztucznego oddychania.
Czy Ty - widząc żula, który nie oddycha, poszłabyś sobie dalej czy próbowała jakoś mu pomóc?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 00:28   #225
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

roxyroxy szastasz tymi alkoholikami jakbyś miała w oczach alko-radar i wiedziała czy ktoś jset alkoholikiem czy tylko się spił i śpi na przystanku

kleo powodzenia!!!
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 00:29   #226
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
jakoś nikt nie odpowiedział mi na to,czy widząc zapitego żula bez kontaktu, z podejrzeniem zawału zrobiłby sztuczne oddychanie
Pisalam o tym. Nie, nie zrobilabym.


Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
masz takie dobre serduszko,mam nadzieję,że wybrałaś zawód pomagający potrzebującym
Pisala o tym.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 00:38   #227
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez Outlanderka Pokaż wiadomość
Coraz mniej jest osób , którzy mają ściągane z pensji składki.
Umowy śmieciowe nie gwarantują emerytury.
Wiele z wizażanek ,ich partnerzy,rodzina to dobrze wyksztalcone bezrobotne od lat bez pracy, niektóre nawet nigdzie nie pracowały.I nie zanosi się ,ze będą pracować.
Teraz z naszych podatków udziela im się pomocy zdrowotnej.
Miliony wyjechały za granicę,pracują na czarno.Często wracają gdy tam noga się powinie,brak pracy i leczą się w Polsce na twój koszt.
Cała ta armia dzisiejszych młodych ma bardzo duże szanse stać się menelami. Bo rodzice odejdą , nie będą mieli za co żyć, wyeksmitują ich z mieszkań za niepłacenie czynszu.I pójdą mieszkać do altanek,pustostanów.I grzebać w śmietnikach i pić z rozpaczy.I palić ogniska ze starych mebli dla ogrzania się.
Osoby mające kredyty na 30lat w razie utraty pracy też będą eksmitowane.Bank nie jest litościwy.
Ten los bezdomności i utraty pracy także ciebie może spotkać albo twoje dzieci.Czego ani tobie ani nikomu nie życzę ale weź to pod uwagę.
Takie są czasy ,że nie znasz dnia ani godziny kiedy podzielisz los tych meneli.
a potem skończy się woda i zmienimy nazwę kraju na Rwanda II. Kaszubi zmienią się w Tutsi a Ślązacy w Hutu. Kobieto halo, tu ziemia

---------- Dopisano o 01:38 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki
jakoś nikt nie odpowiedział mi na to,czy widząc zapitego żula bez kontaktu, z podejrzeniem zawału zrobiłby sztuczne oddychanie
Ja... nie kiedyś pod blokiem leżał menel i jakiś dziadek nad nim stał i go laską stukał. No to wzięłam apteczkę z auta bo akurat samochodem podjechałam i podeszłam. No i widzę że menel leży bez kontaktu, może coś mu było - tego to nie wiem. W każdym razie, pan dziadek wezwał policję, no to ja stwierdziłam że położę go w bocznej ustalonej. Jak tylko pana księcia zbudziłam z anielskiego snu to zaczął mi się wyślizgiwać. To mówię, rękę dać, albo leżeć, a ten swoje wyrywa się bo on chce mieć miękko pod głową.
To stwierdziłam że to chromolę. Prawdopodobnie nie udałoby mi się zrobić sztucznego oddychania, bo ja niestety ani siły ani masy nie mam żeby dorosłego faceta ciągać na płaską ziemię kłaść go i mu oddychanie robić. Może jakby kto pomógł. A ja i tak przy sobie mam cały czas jednorazową maseczkę do sztucznego oddychania którą dostałam na kursie prawa jazdy.
Mam taki breloczek saszetkę, w środku rękawiczki gumowe i maska.
wygląda to tak



ale czy bym zrobiła - nie wiem.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 08:23   #228
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
o matko.
Wiesz, mnie też generalnie nie jest szkoda żuli, uważam, że sami doprowadzają się do takiego stanu, ale .. od Ciebie bije jakaś taka pogarda względem nich.
Nie mam tu na myśli alkoholików-damskich bokserów, którzy leją swoje żony i dzieci w domach, ale osiuranych brudnych żuli. Ci pierwsi zasługują tylko i wyłącznie na pogardę, ale ci drudzy?
Dla Ciebie nie ma znaczenia czy facet chla, bo lubi, czy chla, bo stracił żonę i się nie pozbierał po jakiejś osobistej tragedii.
W sumie trochę przykre.


Wcale nie trzeba robić sztucznego oddychania.
Czy Ty - widząc żula, który nie oddycha, poszłabyś sobie dalej czy próbowała jakoś mu pomóc?
Jeśli wiedziałabym że żul leży i nie oddycha to zadzwoniłabym na 112 ale nie reanimowalabym.czy to, ze może jak myślę to źle? czy poprawność polityczna jest ważniejsza niż szczerość? Wiele osób tu pięknie mówi, ale często tylko na mówieniu się kończy
Mówisz to samo co ja, jednak ja nie widzę w twoich słowach odrazy
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-07-04 o 08:25
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 08:41   #229
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Tez mam zawsze w torebce maseczke, ale nie zrobilabym menelowi sztucznego oddychania.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 08:48   #230
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
I generalnie jestem za tym, by osoby które celowo i świadomie niszczą swoje zdrowie płaciły za leczenie z własnej kieszeni/płacily wyższe składki. Bo szczerze mówiąc kasę idącą na leczenie nałogów i ich skutków (gdzie osoba paląca papierosy przez rurkę tracheostomijną ma swoje zdrowie?) wolałabym przeznaczyć na chore dzieci albo inny podobny cel.
Bredzisz dziewczyno. Państwo sobie dolicza niemałą akcyzę do używek i właśnie stąd ma pieniądze na leczenie uzależnionych np.
Ja tam za ciebie nie trzymam kciuków, bo widać, że się do tej roboty nie nadajesz. Już jesteś taka sfrustrowana, taka zniesmaczona lataniem za na☠☠☠anymi jak to ładnie ujęłaś, a nawet jeszcze porządnie nie zaczęłaś pracy w tym zawodzie. Daj sobie spokój.

A w temacie - bardzo dobrze, że zadzwoniłaś po pomoc dla tego faceta. Z odwiedzinami daj sobie siana. Psa też szkoda, fakt.

Edytowane przez WackelDackel
Czas edycji: 2013-07-04 o 08:51
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:14   #231
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Mam nadzieję, że życie nie zweryfikuje poglądów którejś z Was - smutna jest ta selekcja na tych którzy na pomoc zasługują a na tych którzy najlepiej żeby już zeszli z tego świata.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:30   #232
Outlanderka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 523
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Bredzisz dziewczyno. Państwo sobie dolicza niemałą akcyzę do używek i właśnie stąd ma pieniądze na leczenie uzależnionych np.
Ja tam za ciebie nie trzymam kciuków, bo widać, że się do tej roboty nie nadajesz. Już jesteś taka sfrustrowana, taka zniesmaczona lataniem za na☠☠☠anymi jak to ładnie ujęłaś, a nawet jeszcze porządnie nie zaczęłaś pracy w tym zawodzie. Daj sobie spokój.

A w temacie - bardzo dobrze, że zadzwoniłaś po pomoc dla tego faceta. Z odwiedzinami daj sobie siana. Psa też szkoda, fakt.
Pies mógł wrócić do domu gdzie żona albo dzieci tego staruszka.
Outlanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:31   #233
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że życie nie zweryfikuje poglądów którejś z Was - smutna jest ta selekcja na tych którzy na pomoc zasługują a na tych którzy najlepiej żeby już zeszli z tego świata.
Jeśli zacznę pić to tylko na własne życzenie i nikogo nie będę za to winić.każdy człowiek ma wolność wyboru i tego się trzymajmy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:33   #234
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że życie nie zweryfikuje poglądów którejś z Was - smutna jest ta selekcja na tych którzy na pomoc zasługują a na tych którzy najlepiej żeby już zeszli z tego świata.
A co w tym smutnego? Po prostu myslą racjonalnie i nie są wynaturzone, tyle.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:47   #235
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że życie nie zweryfikuje poglądów którejś z Was - smutna jest ta selekcja na tych którzy na pomoc zasługują a na tych którzy najlepiej żeby już zeszli z tego świata.
Nikt nie dzieli ludzi na wartych życia i tych co powinni zdechnąć, bo tu szukasz tylko skrajności na poparcie swoich poglądów, a nie o skrajności się ten pogląd opiera. Ale nie da się uniknąć wartościowania.

Jeśli będzie tonąć matka małego dziecka oraz alkoholik - pomogę jej, nie jemu. Wzywając karetkę trzeba mieć świadomość, że będąc tu nie będzie jej gdzie indziej, więc zabieramy komuś szansę na ratunek. Bo karetek jest mało i każdy o tym wie. Dlatego wzywanie karetki do pijanego, który po prostu siedzi otumaniony alkoholem jest zwykłą kalkulacją - czy wolę, żeby ratowano jego, czy żeby w tym czasie uratował się ktoś inny. Każdy ma inny system wartości i każdy wybierze co innego, ale to już kwestia indywidualnego podejścia. Dlatego wyzywanie od Hitlerów i morderców ludzi, którzy uznają, że bezsensem jest narażanie życia innego człowieka dla profilaktycznego zbadania i przewiezienia do wytrzeźwiałki żula jest chore.

W życiu nie da się uniknąć wartościowania. Nikt nie idzie tego alkoholika pociąć nożem, czy podpalić. Nikt nawet na niego nie splunie na ulicy. Ale są momenty kiedy trzeba ustalić swoją hierarchię wartości.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2013-07-04 o 09:49
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:48   #236
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Odp: Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
Jeśli wiedziałabym że żul leży i nie oddycha to zadzwoniłabym na 112 ale nie reanimowalabym.czy to, ze może jak myślę to źle? czy poprawność polityczna jest ważniejsza niż szczerość? Wiele osób tu pięknie mówi, ale często tylko na mówieniu się kończy
Nie wiesz jak się zachowują osoby, które mają takie a nie inne zdanie. Może właśnie takie zdanie mają, bo były już w takich sytuacjach.
Ja mam od małego jakiś instynkt ratowniczy, nieraz zdarzało mi się podbiegać do kogoś, kto potrzebował pomocy, w tym do żula. Ba, nawet jako 10-letnie dziecko sprawdzałam puls (choć kompletnie nie umiałam tego zrobić) babci mojej koleżanki, która zmarła na zawał i leżała z rozbitą głową koło szafy.
Cytat:
Mówisz to samo co ja, jednak ja nie widzę w twoich słowach odrazy
Nie, mówię, że mam jednak trochę empatii w stosunku do żuli.
Jestem zła, kiedy widzę takiego chlejusa, bo wyobrażam sobie co musi czuć jego rodzina, kiedy widzi go w parku w takim stanie.
Mój TŻ ma wujka-żula-bezdomnego. Wiem, że miał żonę i dzieci. Nie utrzymują z nim kontaktu.
Kiedyś złamał nogę po pijaku, nie było mi go żal. ALE jeśli leżałby na trawie i miałabym choć cień podejrzeń, że nie oddycha, jestem pewna, że starałabym się pomóc.
Gdy jest trzeźwy, jest bardzo miłym, sympatycznym, zniszczonym przez swój nałóg panem. Wtedy uważam, że to wszystko jest trochę przykre.
A Ty mówisz - żul to żul - zupełnie bez emocji, tak mi się wydaje. Jakby nie był niczego wart. Nie wiem, może faktycznie nie jest, ale ja nie potrafię tak myśleć o innym człowieku (dopóki nie jest mordercą/gwałcicielem/pedofilem/znęca się nad rodziną czy zwierzętami).

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
Jeśli zacznę pić to tylko na własne życzenie i nikogo nie będę za to winić.każdy człowiek ma wolność wyboru i tego się trzymajmy
Nie jest się alkoholikiem na własne życzenie. To nałóg, w niego się wpada. Jasne, że żeby wpaść, trzeba najpierw zacząć pić, ale uzależnić może się każdy - jeden od picia na imprezach, inny po śmierci dziecka.
Łatwo tak kogoś ocenić i przekreślić, chyba zbyt łatwo.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:50   #237
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. A z biologicznego punktu widzenia bardzo śmieszne są takie opinie, postulowane przez np. grubellę. Wątek niby poważny, ale chwilami mialam ubaw...
Też czekam na rozwinięcie.
Z drugiej strony wg mnie zrozumiałabym użycie 'z demokratycznego punktu widzenia...', choć oczywiście z tym się nie zgadzam.
Rozumiem, że wg Was wydanie na jedno dziecko 1 mln zł (w sensie refundacja leczenia niekonwencjonalnego) jest niepoprawna z punktu widzenia całego społeczeństwa? Przecież to niesprawiedliwe. Tak samo zastanawia mnie leczenie dzieci kobiet, które w czasie ciąży nadużywały alkoholu, papierosów - na pewno to jakiś ułamek wszystkich dzieci, no ale jeśli tyle kosztuje leczenie tylu zgłaszanych przypadków alkoholików i innych nie zasługujących na pomoc...
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 10:04   #238
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Żula nie szkoda? a skąd ktoś wie co to za człowiek? może jest bardzo dobrym czlowiekiem? może komuś życie uratował? może pomagał innym. Mamy pomagać tylko trzeźwym , którzy nagle zasłabli? a skąd wiemy czy nie pomagamy mordercy? złodziejowi? pedofilowi?

to że ładnie pachnie i jest trzeźwy ,nie znaczy że jest więcej wart niż ten "żul"
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 10:05   #239
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Nikt nie dzieli ludzi na wartych życia i tych co powinni zdechnąć, bo tu szukasz tylko skrajności na poparcie swoich poglądów, a nie o skrajności się ten pogląd opiera. Ale nie da się uniknąć wartościowania.
Ja nic nie szukam - podsumowuję to co już zostało napisane w tym wątku.

Cytat:
Napisane przez Siurniety Krolik Pokaż wiadomość
Bo tak już jest. Nie powiesz mi, że pedofil, czy nędzny pijak jest tyle samo warty, co wybitny społecznik, naukowiec czy przykładny ojciec trojga dzieci. Są ludzie ważni, ważniejsi i zbędni.
I tak - uważam to za smutne, że dla niektórych lepiej się odwrócić dupskiem, bo przecież to pijak, niż pomóc.
A te porównania prędzej pomogę tonącej kobiecie a nie pijakowi też mogą być złudne, bo kobieta może wrócić do domu i wpakować porąbane dziecko do zamrażarki, a pijak może miał gorszy tydzień a za chwilę stanie na nogi - i kto tu jest marginesem społecznym? Stereotypy bywają złudne.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2013-07-04 o 10:06
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:43   #240
Siurniety Krolik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 221
Dot.: Znieczulica ludzka - wylewam gorycz

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
A samobójcy? Wiesza się to niech sobie wisi?nie odetniesz zanim się udusi?Będziesz patrzył aż skona?
Skoro chce się wieszać, to niech się wiesza.

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja nic nie szukam - podsumowuję to co już zostało napisane w tym wątku.



I tak - uważam to za smutne, że dla niektórych lepiej się odwrócić dupskiem, bo przecież to pijak, niż pomóc.
A te porównania prędzej pomogę tonącej kobiecie a nie pijakowi też mogą być złudne, bo kobieta może wrócić do domu i wpakować porąbane dziecko do zamrażarki, a pijak może miał gorszy tydzień a za chwilę stanie na nogi - i kto tu jest marginesem społecznym? Stereotypy bywają złudne.
Stereotypy owszem, ale bez problemu można rozpoznać okazjonalnie spitego delikwenta od nałogowego pijaka. Poza tym zasada jest prosta - nie umiesz pić, to nie pij.
Siurniety Krolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.