Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 09:41   #3301
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to estrogeny mogą powodować powstawanie cellulitu. A jeśli cellulit zależny jest od estrogenów, to jak najbardziej dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne mogą się przyczyniać do jego powstawania.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Rochelle_, badałaś może ostatnio tarczycę? Jak nie, to warto by to zrobić
dzięki, nie badałam. Rozumiem, że ginekolog/endokrynolog może mnie skierować, czy tak?
Jest jeszcze kwestia, wydaje mi się podwyższonej prolaktyny. Od pół roku co jakiś czas zauważam, że po naciśnięciu brodawki wydziela mi się przezroczysto-biała wydzielina. Nie za dużo, dosłownie kropelka. Pobiegałam do ginekolog, ta skierowała mnie na usg piersi - na szczęście wszystko wyszło okej, a wydzielina ustąpiła. Powiedziała, że jakby problem wrócił, to trzeba będzie zrobić badania. Ostatnio problem znów się pojawia.

Rady w stylu pij więcej wody itp. Dziękuję dziewczyny, wiem, że chcecie dobrze, ale naprawdę już stosuję ten i wiele innych naturalnych sposobów. Cerę mam ładną, ciało nawilżone, widać ten fajny wpływ "picia wody", jednak na cellulit, powiedzmy, że wodny, nie działa. Powiedziałabym, że jest jeszcze gorzej. Moja matka nie miała cellulitu, idąc dalej - babcia od strony ojca również (w wieku 70 lat miała lepsze nogi niż niejedna trzydziestolatka, serio ;P). Żadna z nich nie łykała hormonów.
Wiem, że wahania wagi w czasie dnia są rzeczą normalną, jednak zastanawia mnie, czy skoki 2-3 kilogramowe przy mojej wadze są "normą". Wcześniej skoki były na poziomie 0,5-0,8kg i to uważałam za normę. Ostatnio zauważyłam również coraz więcej rozstępów, są jeszcze malutkie, słabo widoczne, jednak widać, coś się dzieje.

Wiesz, tu nie chodzi o wagę jako taką. Tu bardziej chodzi o wygląd ogólny. Ciało nie reaguje na ćwiczenia, zamiast mięśni dodałam sobie tłuszczyku. Ciało robi się rozlazłe, to nie wygląda ładnie. Mogę ważyć i 10 kg więcej, ale po prostu załamuje fakt, że mimo takiej ilości pracy nad ciałem wszystko idzie w kanał. Bo rozumiem, że jak już człowiek osiągnie pewną wagę, to ani nie schudnie ani nie powinien przytyć, jeśli odpowiednio się odżywia, ćwiczy, po prostu o siebie dba. A moja waga i ogólny wygląd idą w niefajnym kierunku.

Uwaga z objawem cellulitu na ramionach - dzięki, nie wiedziałam. To utwierdza mnie w przekonaniu o konieczności badań. Tarczyca, hormony, badanie krwi czy coś jeszcze, dziewczyny?
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2013-07-03 o 09:54
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 09:45   #3302
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
dzięki, nie badałam. Rozumiem, że ginekolog/endokrynolog może mnie skierować, czy tak?
Na badanie TSH nawet rodzinny może Cię skierować. Tyle, że samo TSH nie mówi wszystkiego o pracy tarczycy, bo nawet nie jest hormonem tarczycowym. Jak masz możliwość, to zrób od razu TSH, FT3, FT4 i aTPO, bo to da dużo lepszy obraz pracy tarczycy. A jak nie masz takiej możliwości to zacznij od TSH, niemniej jak wyjdzie TSH np. w okolicach 2, to trudno będzie powiedzieć, co się dzieje, bo to taki wyniki z serii „na dwoje babka wróżyła”.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 10:23   #3303
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Na badanie TSH nawet rodzinny może Cię skierować. Tyle, że samo TSH nie mówi wszystkiego o pracy tarczycy, bo nawet nie jest hormonem tarczycowym. Jak masz możliwość, to zrób od razu TSH, FT3, FT4 i aTPO, bo to da dużo lepszy obraz pracy tarczycy. A jak nie masz takiej możliwości to zacznij od TSH, niemniej jak wyjdzie TSH np. w okolicach 2, to trudno będzie powiedzieć, co się dzieje, bo to taki wyniki z serii „na dwoje babka wróżyła”.
ślicznie dziękuję!
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:31   #3304
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naraya

Mam pytanie do dziewczyn z Krakowa: czy gdzieś spotkałyście się ostatnio z niską ceną yasminelle?
W Słonecznej promocja skończyła się w lutym, w hygiea też już kosztują koło 26zł. Wiem, że to nie tragedia, ale wolałabym kupić taniej.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 20:37   #3305
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Dziewczyny biorące Vibin mini, lubiących gadżety i zapominalskich Znalazłam wczoraj w sklepie Play aplikacje ( ja z niego ściągam dodatki nie wiem jak jest w innych modelach telefonu) przypominającą o przyjęciu tabletki!! Nazywa się różowe lusterko Mam tu przypominajkę. To znaczy można ustawić dzwonek na godzinę o której przyjmuje tabletkę. Ale tez pokazuje która tabletkę powinnam wziąć. Kiedy zaczynam nowe opakowanie itd. Jest ulotka i w razie awarii zawsze ma się przy sobie (jeżeli ma się telefon oczywiście. Lusterko i takie tam inne babskie dodatki:P
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 08:53   #3306
Magiczna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez Magiczna89
Czas edycji: 2013-07-07 o 16:27 Powód: moderacja- kupno/sprzedaż
Magiczna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 12:29   #3307
k6kirei
Przyczajenie
 
Avatar k6kirei
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

tak tylko powiem, że w Aptece Magicznej (np. w Łodzi na ul.Lutomierskiej 1) tabletki Naraya kosztują 20 zł
k6kirei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 13:23   #3308
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Magiczna89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Wiecie może jakie są skutki miesięcznego odstawienia tabletek ?
Nie zdążyłam się zapisać do gina no i niestety zostałam bez tabsów Lesinelle.
To są moje drugie pigułki, wybrałam już dwa opakowania, obeszło się bez skutków ubocznych.


A może któraś ma opakowanie Lesinelle na sprzedanie?
Pozdrawiam.
Lepiej by było, żebyś w ogóle już nie brała tabletek! ile Ty masz lat dziewczyno, że umiesz sobie zorganizować wizyty u lekarza ?!! Masz mózg?
Teraz koniec kazania Po pierwsze, nie musisz być zarejestrowana do lekarza, nie musisz odbyć wizyty. Wystarczy, że pójdziesz / zadzwonisz do recepcji i powiesz, że chcesz, żeby ginekolog wypisał Ci receptę na tabletki anty- podasz swoje dane i nazwę tabletek. Pani w recepcji wyciągną Twoją kartę i wypiszą receptę , lekarz tylko podbije . Jeśli to nie da rady istnieje jeszcze jedna możliwość - idziesz do lekarza rodzinnego, bierzesz ze sobą puste opakowanie tabletek i mówisz jaka jest sprawa. Najprawdopodobniej wypisze Ci jedno opakowanie.
A tak na przyszłość zaraz jak skończysz jedną wizytę u gina, to zapisuj się na kolejną, to oszczędzi Ci nerwów Miesięczna przerwa przy antykoncepcji hormonalnej może spowodować więcej złego, zaburzy całą gospodarkę hormonalną. Pigułki to nie cukierki! Nieuzasadnione przerywanie jest skrajnie nieodpowiedzialne.
Mam nadzieję, że uda Ci się dostać receptę i staniesz się bardziej odpowiedzialna
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 17:00   #3309
Magiczna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez Magiczna89
Czas edycji: 2013-07-07 o 16:21 Powód: moderacja- kupno/sprzedaż
Magiczna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 21:32   #3310
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, po jakim czasie od rozpoczęciu brania tabsów zaczęłyście mieć mniej bolesne miesiączki?

ja biorę od poprzedniego cyklu. dziś dostałam to całe krwawienie z odstawienia (w 24 dniu cyklu) i myślałam,że umrę z bólu.
zero poprawy (
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 21:55   #3311
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

od razu wszystko to indywidualna sprawa..
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 22:21   #3312
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez alarunka Pokaż wiadomość
od razu wszystko to indywidualna sprawa..
kurcze, kiedyś brałam anty to w następnym cyklu już zero bólu.
a teraz... żadnej zmiany..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 19:59   #3313
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Dziewczyny zmienil mi gin tabletki z powodu braku cilestu najpierw na marvelon ale po 4 tabletkach starsznie zle sie czulam i zamiast tego zapisal Naraye Plus , biore juz 5 tabletke i zauwazylam ze strasznie mi sie pogorszyla cera Czy to wynik "burzy hormonow" przy zamianie tabletek? Mam nadzieje ze mi to przejdzie bo zawsze mialam cere bez szwanku a teraz mam obsypana cala buzie
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 08:38   #3314
Laurin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 40
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny!
Realizowałam wczoraj receptę na Narayę i poprosiłam o tańsze zamienniki. Dostałam 2op. Vibinu mini (21tabl.+7placebo) i Narayę plus. Niestety w domu dokładnie zerknęłam i ta Naraya plus ma 24 tabl. z subst. czynnymi i 4 placebo więc jak na moj gust gdybym je tak przyjęła to tak jakbym stosowała zupełnie nowe tabletki. Czy mogę po prostu zużyć 21 tabletek z substancją czynną a pozostałe 3 + 4 placebo w ogóle pominąć?
Laurin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:29   #3315
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Jeden luźniejszy stolec ok. 1,5h po przyjęciu tabletki nie kwalifikuje do przyjęcia następnej, prawda?
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:52   #3316
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

nie.
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 17:22   #3317
MaryJane7
Przyczajenie
 
Avatar MaryJane7
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Lightbulb Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

witam was moje drogie Panie!

Oto streszczenie mojej historii :
Odkąd dostałam okresu - od 12 roku życia - miałam bardzo bolesne miesiączki, a także wymiotowałam, było mi słabo, źle się czułam. Tak więc pewnego dnia poszłam do mojej Pani ginekolog i Ona zaproponowała mi tabletki antykoncepcyjne - powiedziała, że po jakimś czasie brania dolegliwości towarzyszące miesiączkom powinny ustąpić.
Najpierw przepisała mi DAYLETTE (skutki po daylette: bóle menstrualne brzucha, mdłości, ból piersi nie do wytrzymania, przyrost masy piersi, brązowo czarne upławy, plamienia śródcykliczne no i co najgorsze strasznie pogorszyła mi się cera - wcześniej miałam z nią problemy ale nie do takiego stopnia... i wciąż męczę się z OKROPNYM trądzikiem ) - tak więc dokończyłam pierwsze (i ostatnie) opakowanie i ginekolog zaproponowała mi zmianę na NARAYE!!!

I co?
Pierwszego dnia -pierwszą tabletkę wzięłam z samego rana nie mogłam się dobudzić w pracy - myślałam, że zasnę na stojąco! Poza tym bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie - to tylko pierwszego dnia poza tym wszystko OK.
No i od mniej więcej 3-4 dnia zaczął boleć mnie biust i trochę urósł, ale nie jest to bardzo uciążliwe dlatego zaczekam na spokojnie do wizyty i chcę je brać dalej. Jestem zadowolona, dobrze się czuje (pomimo bólu piersi)
MaryJane7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 17:54   #3318
la_meilleure
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Biorę Lesinelle od roku. Jestem zadowolona, bo nie mam żadnych poważniejszych objawów. Ale zdziwił mnie fakt, że kiedyś miała 5-6 dniowy, dość obfity okres, a teraz jest coraz krótszy... Ostatnio trwał 2,5 dnia, brzuch bolał jak szalony, ale krwi było mało... W dodatku pojawiły się liczne zakrzepnięcia, krew jest brązowa, rzadko czerwona.

Czy powinnam z tym iść do lekarza? Boję się, że skoro miesiączka dość 'uboga', to mogę być w ciąży. Podobno czasami ma się okres w ciąży :/ Niby brałam regularnie, ale piłam dużo alkoholu, raz miałam zatrucie i przez to wzięłam tylko 20 tabletek.

Martwić się?
la_meilleure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 18:06   #3319
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Zamiast się cieszyć, że masz krótsze krwawienia, to problemy wymyślasz
Po pierwsze w ciąży nie ma się miesiączki ( z charakterystycznymi skrzepami, bólem brzucha i takimi tam) , tylko co najwyżej plamienia. Bo jakby zarodek miał przezyć .
Jesli brałas tabletki zgodnie z ulotką ( o stałej porze, nie brałaś leków obniżających skuteczność, nie przedłużałaś 7-dniowej przerwy) , to w ciąży nie będziesz
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 18:09   #3320
syla929
Rozeznanie
 
Avatar syla929
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 956
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Jesli brałas tabletki zgodnie z ulotką ( o stałej porze, nie brałaś leków obniżających skuteczność, nie przedłużałaś 7-dniowej przerwy) , to w ciąży nie będziesz
A jest tu jakaś włosomaniaczka, która namiętnie pija pokrzywe??
Chyba nie ma wpływu na tabsy??
__________________
Asystor Hair - 3.04
Seboravit - 10.06 -
Drożdże - 15.06 -

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 18:14   #3321
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez syla929 Pokaż wiadomość
A jest tu jakaś włosomaniaczka, która namiętnie pija pokrzywe??
Chyba nie ma wpływu na tabsy??
ile razy można odpowiadać na to samo pytanie, no ile ?
Tak więc, ogłaszam wszem i wobec : Picie pokrzywy nie wpływa na skuteczność tabletek anty! Koniec przemówienia Tak, wiec pijcie, chlajcie i piękne włosy ' majcie'
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 19:39   #3322
syla929
Rozeznanie
 
Avatar syla929
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 956
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
ile razy można odpowiadać na to samo pytanie, no ile ?
Tak więc, ogłaszam wszem i wobec : Picie pokrzywy nie wpływa na skuteczność tabletek anty! Koniec przemówienia Tak, wiec pijcie, chlajcie i piękne włosy ' majcie'
Bo przed braniem tabsow potrafila niezle opozniac okres:/ ale skoro nie ma wplywu na ukl. hormonalny to ide gotowac wode hahah
__________________
Asystor Hair - 3.04
Seboravit - 10.06 -
Drożdże - 15.06 -

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:37   #3323
la_meilleure
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Zamiast się cieszyć, że masz krótsze krwawienia, to problemy wymyślasz
Po pierwsze w ciąży nie ma się miesiączki ( z charakterystycznymi skrzepami, bólem brzucha i takimi tam) , tylko co najwyżej plamienia. Bo jakby zarodek miał przezyć .
Jesli brałas tabletki zgodnie z ulotką ( o stałej porze, nie brałaś leków obniżających skuteczność, nie przedłużałaś 7-dniowej przerwy) , to w ciąży nie będziesz
nie przedłużałam, skracałam do 4 dni żeby sobie "ułożyć" okres nie na wyjazdy
brałam dość dużo wit. c, ok. 1000mg dziennie, ale w 3 dawkach.
la_meilleure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 22:46   #3324
opaopa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 21
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, biorę narayę plus. O 19.50 wzięłam tabletkę, a o 23 dopadł mnie dość luźny stolec, ale nie byla to biegunka. Czy powinnam wziąć kolejną tabletkę czy ochrona zostanie zachowana?
opaopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 10:32   #3325
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez opaopa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, biorę narayę plus. O 19.50 wzięłam tabletkę, a o 23 dopadł mnie dość luźny stolec, ale nie byla to biegunka. Czy powinnam wziąć kolejną tabletkę czy ochrona zostanie zachowana?


W swoim pytaniu sama zawarłaś odpowiedź. Luźny stolec to nie biegunka. Jesteś bezpieczna.
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 12:42   #3326
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez la_meilleure Pokaż wiadomość
nie przedłużałam, skracałam do 4 dni żeby sobie "ułożyć" okres nie na wyjazdy
brałam dość dużo wit. c, ok. 1000mg dziennie, ale w 3 dawkach.
Bierzesz zbyt dużą ilość wit. C. Tylko nie odstawiaj jej nagle, stopniowo ogranicz ilość.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 20:51   #3327
Ettienette
Raczkowanie
 
Avatar Ettienette
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 352
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez la_meilleure Pokaż wiadomość
Ale zdziwił mnie fakt, że kiedyś miała 5-6 dniowy, dość obfity okres, a teraz jest coraz krótszy... Ostatnio trwał 2,5 dnia, brzuch bolał jak szalony, ale krwi było mało... W dodatku pojawiły się liczne zakrzepnięcia, krew jest brązowa, rzadko czerwona.
mam ten sam problem jak opisujesz przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej miesiączki były bolesne , obfite i czasem nie szło wytrzymać . Od kiedy stosuję Lesinelle - stopniowo okres stawał się skąpszy , a od ostatnich 3 miesięcy to po prostu brunatna wydzielina , czasem nawet czarna , zero żywej krwii , zero bólu brzucha , czy to normalne ? mam wizytę za tydzień i muszę omówić tą sprawę z lekarzem.
__________________
Teraz czytam : Paulina Wilk ,, Lalki w ogniu "
Ettienette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:40   #3328
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Jasne, że normalne. Moja gin powiedziała, że może być nawet brązowy śluz i to nie jest nic niepokojącego.
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 07:17   #3329
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

Cześć Zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek Yasminelle od 6 dnia cyklu, ponieważ mam bardzo nieregularne krwawienia i nie było wiadomo jak długo będę musiała czekać na kolejne krwawienie by zacząć przyjmować tabletki od pierwszego dnia cyklu. wzięłam wszystkie 21 tabletek i w tym czasie powstrzymałam się od współżycia bez dodatkowej metody antykoncepcji, ale w tej 7dniowej przerwie współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy byłam już chroniona podczas 7dniowej przerwy? Pozdrawiam
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 09:31   #3330
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini - wątek zbiorczy!

witam,
proszę was koleżanki o podpowiedź.
Biorę Yasminelle już od 5,5 lat. W tym miesiącu wychodzę za mąż i po ślubie chcę odstawić tabletki. Czuję już że po tylu latach potrzebuję przerwy no i chcę się przyszykować do zajścia w ciążę. W zasadzie przez cały czas brania tabletek nie miałam zbytnich skutków ubocznych oprócz spadku libido i ostatnio spora nerwowość

Ile powinno upłynąć czasu od momentu odstawienia tabletek do zajścia w ciążę, ja tak planuję około roku, ale wiadomo plany swoje życie swoje. Czy powinnam prosić przed ciążą o badania bo ja nawet nie wiem jaką mam grupę krwi bo mi po urodzeniu nie zbadali, albo zbadali i nie wpisali do książeczki.

Czego mogę się spodziewać po odstawieniu tabletek? Jak czy miesiączki u was wracały od razu regularne czy czekałyście na nie jakiś czas?
pozdrawiam
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.